Znovu konizace?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
sona20
Kecalka 324 příspěvků 13.05.19 11:20
Znovu konizace?

Ahoj holky mám na Vas dotaz jestli jste se s tím už některá nesetkala? Před půl rokem sem byla na konizaci děložního čípku. Tedka po preventivní prohlídce (dnes sem si volala pro výsledky) prý je mám stejný jako před tím zákrokem před půl rokem. Tak mě gyndarka objednala na červenec kdy znovu vezme stěry a prý se uvidí? Moc nevím na co mám zase čekat… Dělá se konizace i několikrát za sebou nebo co by potom následovalo? Nesetkala se s tím některá moc by mi to pomohlo díky moc

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66087 příspěvků 13.05.19 11:27

Ano, da se delat opakovaně, ale zkusenost nemam.

Monikap3
Kecalka 381 příspěvků 13.05.19 11:39

Ahoj, ano, může se dělat opakovaně, osobně jsem na ní byla dvakrát po dvou letech. A znám případy, kdy na ní dámy byly i víckrát. To už je potom ale prý rizikové kvůli budoucímu těhotenství, co jsem slyšela…

sona20
Kecalka 324 příspěvků 13.05.19 11:46

Tak to jste mě moc nepotesily. Každopádně děkuji za odpověď

J.O.V
Kecalka 308 příspěvků 13.05.19 12:04

Já byla 1× a teda doufám, že naposledy. Ale taky jsem slyšela, že se to může dělat opakovaně :/

Any111
Kecalka 179 příspěvků 13.05.19 12:12

Tohle je hodně zvláštní postup. Mě na cytologii a na kolposkopii odeslali do CGOP, kde se o mě od té doby starají. První kontrola po konizaci je prokazatelná až po půl roce, kdy dělají jak stěr, tak průzkum kolposkopem.
Ve zprávě z konizace bys měla mít zda se podařilo odstranit všechnu postiženou tkáň (tu dostáváš cca po 3 týdnech od operace, až udělají laboratorní testy).

Je zvláštní abys měla stejné výsledky po konizaci, jako před ní, když konizace se většinou dělají až u CIN 2 a 3. To by znamenalo, že by se během půl roku musela vytvořit nová léze a postoupit až do druhého stádia, což je dost nepravděpodobné, ale ne nemožné.

Tvoje doktorka má na tato screeningová vyšetření nějakou akreditaci, že to provádí v rámci preventivek a rovnou posílá na konizaci?

Konizace se provádí i několikrát a v případě agresivního postupu karcinomu se pak uchyluje k odstranění čípku, plastice a tak dále, dokud se to prostě nezastaví.

Zesta
Kecalka 437 příspěvků 13.05.19 12:30

Na konizaci jsem byla 1× a následné výsledky vypadaly, že ne vše bylo odstraněno, ve zprávě pak stálo, že postižená tkáň pokračuje i za kraj řezu, což mě tehdy dost vyděsilo. Nicméně od té doby pravidelně chodím po 4-6 měsících na kontroly do CGOP a výsledky z cytologie i kolposkopie už se pak srovnaly a zatím o žádné další konizaci nebyla řeč.

Khalesi
Zasloužilá kecalka 836 příspěvků 13.05.19 12:38

Byla jsěm 2× po sobe. V dubnu a pak protoze vse neodstranili tak v cervenci. Par let zpatky. Ted chodim co pul rok ko, predtim co ctvrt rok. A deti mam aj pote-jedno predcasny ale ne kvuli cipku a druhy ted v pupku a cipek drzi. Radeji vse nekolikrat zkomtrolovat a nechat odrezat, furt lepsi plastika cipku nez rak :?

sona20
Kecalka 324 příspěvků 13.05.19 12:51

@Any111 zprávu u sebe tedka nemám ale doma se kouknu co mi tam napsali. Upřímně o akreditaci své doktorky vůbec netuším dělala v Bohunicke nemocnici a tedka je na soukromo v ordinaci poprvé než sem šla na konizaci tak to taky poznala z preventivky a pak sem byla poslana za primářem který se tímto zabývá.. Když jsem se ptala jestli bych neměla být poslána zase rovnou za ním řekla mi že ho zatím otravovat nebudeme a počkáme na ten červenec. Ale furt nevím na co mám čekat CIN netuším kolik mám nebo sem měla to mi nikdo neřekl…

Monikap3
Kecalka 381 příspěvků 13.05.19 13:30

Tak já taky chodila klasicky na preventivku, na té se udělaly stěry a na jejich základě jsem letěla do nemocnice. Ale je pravda, že u mě to bylo komplikovanější, předchozí doktorka zhoršené výsledky cytologie ignorovala s tím, že v mém věku (tehdy 21) je to normální a samo se to srovná. Pak jsem šla k jinému, současnému lékaři, ten se zhrozil, že to mám pěkně rozjetý a kdybych to odkládala, poslal mě už rovnou na onkologii. Takže první konizace byla prakticky ihned po prvním stěru u něho, další poté taky proto, že to zasahovalo za kraj řezu a muselo se to opakovat. Od té doby chodím každý půlrok na kontrolu a musím zaklepat, zatím vše ok :) Takže asi bych nepochybovala o akreditaci doktorky a ani bych nebyla kdovíjak vystrašená, konizace není nic příjemného, ale ani nic strašného ;)

sona20
Kecalka 324 příspěvků 13.05.19 13:37

@Monikap3 a to je presne ono o co mě jde aby něco nepodcenila. Abych nedopadla tak jak říkáte u vás to naštěstí dopadlo dobře. Nejde o tu konizaci znovu jen mě vadí že ona má na všechno plno času tak sem se tady chtěla přesvědčit jestli je to standardní postup

Any111
Kecalka 179 příspěvků 13.05.19 13:54

@sona20 ono je možné, že raději čeká, jestli se to srovná, než aby tě hnala hned.

Jinak mi spíš příjde zvláštní ten přístup, že nejsi o ničem informovaná. Mě v centru vysvětlili úplně vše co a jak je, jaké mám výsledky, co s tím budou dělat. Ještě než mě poslali na konizaci tak mi dělali biopsii pro jistotu, jestli je to potřeba a i v nemocnici ve FNKV mi před i po operaci všechno objasnili, řekli mi jasně, že operace dopadla dobře, že se povedlo odstranit všechno.

Z tvých dotazů je zřejmé, že s tebou o tom nikdo pořádně nemluvil a nemáš potřebné informace, což není úplně ok. Jde přece o tvé zdraví.

Monikap3
Kecalka 381 příspěvků 13.05.19 14:27

@sona20 Souhlasím s @Any111. Taky mi dělali biopsii, doktor se mnou detailně všechno před i po zákroku probral, na kontrole mi dokonce i jakousi sondou ukazoval čípek, jak je prý teď ukázkový :) Nabízí mi jakýsi test k cytologii, který tedy nehradí pojišťovna a stojí 500,–, ale je prý „hloubkovější“ a jednou do roka si ho nechávám dělat. Pokud si nejste jistá lékařkou, možná bych zkusila zeptat se jinde. Mnoho lékařů by Vás třeba přijalo jen na konzultaci, ať už v nemocnici nebo v soukromé ordinaci. Pokud tedy máte cytologii již na třetím stupni, tak bych moc nečekala, to je dost a osobně bych to nepodceňovala právě proto, že k rozjezdu rakoviny stačí málo. Tím Vás rozhodně nechci děsit, pořád jste pod dohledem lékařky, ale poptala bych se i na jiném zdravotnickém pracovišti ;)

sona20
Kecalka 324 příspěvků 13.05.19 16:20

Nene popravdě mě nikdo žádné informace neposkytl ona mě vždycky tam rychle vyprovodi že najednou sem v čekárně a nic nevím. Každopádně Vám moc děkuji za rady… Ještě mě napadlo rovnou se objednat k tomu primari jestli mě vezmou jinak teď koukám na tu zprávu a mela sem CIN 2

sona20
Kecalka 324 příspěvků 14.05.19 08:19

Dobre ranko ještě jedna otázka po té konizaci chodíte rovnou na kontrolu k tomu specialistovi nebo jen k vaší gyndarce. Volala sem totiž tomu primari tam mě řekli že bez té zprávy od gyndarky mě vzít nemůžou jenže gyndarce mě ji nechce dát s tím že počkáme do toho července se slovy že přece toho primáře nebudeme otravovat. Takže mě asi nezbývá nic jiného než čekat…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama