Zpěv u 6tiletého kluka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
tasa
Echt Kelišová 8780 příspěvků 04.03.18 18:02
Zpěv u 6tiletého kluka

Ahoj, poraďte mi někdo, jak zvýšit chuť 6tiletého dítěte ke zpěvu. Zpívá falešně, bojím se, aby ve škole neměl problémy. Zpívám docela slušně, ale rozhodně ne tak, abych mu mohla jít vzorem.
A ještě prosím o nějaké tipy na písničky, melodie, texty, rytmizace s básničkami-na webu apod. Děkuju.

po příspěvcích níže upravuji:
fakt hledám tipy, www apod. pro nějaké laické prozpěvování(a fakt nehledám rady, zda má či nemá zpívat, kde zpívat, kde nezpívat, s kým ano, s kým ne atd).dík.

Příspěvek upraven 04.03.18 v 21:55

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:
 
Svistice
Neúnavná pisatelka 16791 příspěvků 2 inzeráty 04.03.18 18:11

@tasa A proč by měl mít problém? Tak zpívá falešně a co? Holt virtuoz z něj nebude, ale určitě má jiné předpoklady. :nevim:

 
xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1577 příspěvků 28 inzerátů 04.03.18 18:17

No a co, tak třeba zase hezky kreslí nebo je nadaný ve sportu, každý nemusí umět všechno, ze zpěvu se snad nepropadá, tohle se ovlivnit moc nedá.

 
AstraG
Závislačka 4275 příspěvků 04.03.18 18:18

Nutit kluka do zpěvu? Chudák, nech ho žít. Já zas nejsem technický typ. Z lega nepostavím vůbec nic, za to syn je na lego machr.

 
tasa
Echt Kelišová 8780 příspěvků 04.03.18 18:31

Holky, děkuju, vím, v čem je naopak dobrý nebo super, ale na to jsem se neptala. Chtěla jsem fakt vědět, jak ho motivovat ke zpěvu, příp. nějaké odkazy či zdroje.

 
Macik.S
Kecalka 264 příspěvků 04.03.18 18:35

A baví ho zpěv vůbec? :think:

 
Svistice
Neúnavná pisatelka 16791 příspěvků 2 inzeráty 04.03.18 18:36

@tasa Obávám se, že pokud ho to nebaví, nezajímá nebo pokud si už i uvědomuje, že v tom nijak nevyniká, tak ho prostě nenamotivuješ. Proč taky, jakou přidanou hodnotu by to zpívání pro něj mělo mít?
Mě taky nikdy nikdo nenamotivuje ke štrykování. A potřebuju to k životu? Nepotřebuju. Ruční práce jsem prostě ve škole přetrpěla.

 
Ester13
Kelišová 5420 příspěvků 04.03.18 18:44

No, jedině karaoke u jeho oblíbených písniček, s hudbou to jde jde lépe. Cvičit rytmus, třeba klidně tleskat, vymyslet improvizovaný bubínek. Ale pokud ho to nebaví, nechala bych ho. Dnes už většina učitelů není hovadských jako za nás, že by musel zpívat sola před celou třídou. Pokud nemá sluch, je to stejně házení hrachu na zeď. Jo a vybírala bych písničky s malým rozsahem. Pokud umíš noty, určitě něco najdeš. Oktávu asi nevyzpívá, ale něco se najde, hlavně aby k tomu měl hudbu a líbilo se mu to. Ale já osobně bych se na to vykašlala a směrovala ho v tom, co mu jde. Já zas neumím kreslit, nutit mne k tomu někdo, tak ho propíchnu pastelkou. :D

 
jdukolem
Hvězda diskuse 49247 příspěvků 04.03.18 18:48
@tasa píše:
Ahoj, poraďte mi někdo, jak zvýšit chuť 6tiletého dítěte ke zpěvu. Zpívá falešně, bojím se, aby ve škole neměl problémy. Zpívám docela slušně, ale rozhodně ne tak, abych mu mohla jít vzorem.
A ještě prosím o nějaké tipy na písničky, melodie, texty, rytmizace s básničkami-na webu apod. Děkuju.

zpívejte doma udělejte z hudby součást která se běžně doma děje, dělá… my si zpíváme pořád - při vaření při uklízení, při koupání.. moderní hudbu i dětské písničky i blázniviny typu „šeeeedí mucha na štěně,..“ hodně nás baví písničky od Nohavici typu Lachtani, Kapr, Tři čuníci… v autě zpíváme s rádiem prostě hudba není žádná extra věc… zní u nás denně.. není důležité jak, ale ten vztah.. :)

 
Limi123
Ukecaná baba ;) 1835 příspěvků 04.03.18 18:49

Bude ti to asi znit absurdne, ale prihlas ho do nejakeho detskeho sboru. Jsem z 5 deti, vsichni jsme zpivali velmi falesne a posledni 2 deti chodily do sboru a zpivat se naucily celkem obstojne. My ostatni zpivame velmi falesne i nadale :-) Sbormistr rikal, ze za svoji karieru rozumne nerozezpival jen 2 deti.

Docela to sourozencum zavidim, ze zpivat celkem umi, ja zpivam rada, ale stydim se i na koncertech zanotovat melodii.

To, ze ho budes motivovat, aby si doma zpival, nepomuze. Ja si doma zpivam porad a porad je to falesne :-D

PS - problemy ve skole jsem ze sveho zpevu mela zejmena proto, ze se mnou na hudebce nechtel nikdo zpivat ve dvou u klaviru, protoze pak dostali take dvojku. Nic prijemneho to nebylo, ale trvale nasledky to na mne take nezanechalo :-)

 
mamoch
Kecalka 423 příspěvků 04.03.18 18:55

Pokud nemá hudební sluch, tak ho to prostě nebaví. Já odmala nesnášela zpívání, mamka mi zpívala a já si pamatuju, jak jsem ji říkala, ať nezpívá / to mi mohlo být tak 4 roky/.Vyloženě mě to vadilo i jen poslouchat- a že mamka hudební sluch měla, zpívala ve sboru moc ráda. Na základce jsem hudební výchovu protrpěla, byl to nenáviděný předmět, prostě jsem neměla ani rytmus ani hlas ani sluch, nic. Na gymplu bylo nejkrásnější, že jsme zpěv neměli:)). Myslím, abys ho zpěvem " neobtěžovala".

 
Uživatel je onlineRusset
Kelišová 6704 příspěvků 04.03.18 19:10
@jdukolem píše:
zpívejte doma udělejte z hudby součást která se běžně doma děje, dělá… my si zpíváme pořád - při vaření při uklízení, při koupání.. moderní hudbu i dětské písničky i blázniviny typu „šeeeedí mucha na štěně,..“ hodně nás baví písničky od Nohavici typu Lachtani, Kapr, Tři čuníci… v autě zpíváme s rádiem prostě hudba není žádná extra věc… zní u nás denně.. není důležité jak, ale ten vztah.. :)

U nás vítězí lehce morbidní Kozel. Ale Čuníci taky.

 
jdukolem
Hvězda diskuse 49247 příspěvků 04.03.18 19:30
@Russet píše:
U nás vítězí lehce morbidní Kozel. Ale Čuníci taky.

Kozel je taky super…taky ho u nás pějeme dokola :mrgreen:

 
Bandii
Zasloužilá kecalka 951 příspěvků 04.03.18 19:33
@Svistice píše:
@tasa A proč by měl mít problém? Tak zpívá falešně a co? Holt virtuoz z něj nebude, ale určitě má jiné předpoklady. :nevim:

Já osobně taky zpívat neumím a ve škole jsem měla vždy hrůzu z hodiny hudebky. Při zpěvu cele třídy jsem jen tak šeptala, případně jen otevírala pusu. Museli jsme dvakrát do pololetí zazpívat před celou třídou u klavíru. Učitelka začínala na třikrát, protože jsem byla šíleně nervózní a nevěděla kdy začít, řekla, že jsem dřevo, děcka samozřejmě smích. Navíc jsem dostala i přes vzornou docházku a plnění úkolů 2 na vysvědčení, protože neumím zpívat. :zed:

 
Satisfaction
Kecalka 279 příspěvků 04.03.18 19:39

Zpěv se nedá naučit, jestli to neslyší, ani zpěv 10* denně ho to nenaučí.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tak vypadá sex v těhotenství: Realita plná humoru

Čeká vás 9měsíční jízda, nebo bude sex v těhotenství nanic? Těžko předvídat... číst dále >

Za větší šanci na dítě si ženy připlácí až desetitisíce

Třikrát a dost. Respektive tři (v určitých případech až čtyři) pojišťovnou... číst dále >

Články z Expres.cz

Petr Vondráček opustil manželku s dítětem! Mám novou ženu, přiznal moderátor

Petr Vondráček si pokazil svou image prvorepublikového džentlmena. Oblíbený... číst dále >

Nevěsta Meghan: Před svatbou uniklo peprné video

Královna možná pozvedne obočí, ale nám „smrtelníkům“ přijde bližší. Jen... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Vyvinutá Japonka nosí místo podprsenky popruhy od batohu

Hvězdou sociálních sítí se stala vnadná japonská cosplayerka Yui Okada, která... číst dále >

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >


Reklama