Akčnější prvňáček

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.18 08:01
"Akčnější" prvňáček

Prosím o zachování anonymu, děkuji.

Dcera je od září prvňáček a je taková „akčnější“, takže občas ještě ji musí paní učitelka napomenout, aby nevyrušovala. Když jsem se při schůzkách ptala, jak si dcera vede, vždy měla pochvalu, že učení zvládá hezky, jen občas ji musí napomenout, ale vždy vše s úsměvem, že je ten přechod do školy pro děti těžký a někdy se neudrží a mluví, když nemají.

I přesto už má dcera za ten půlrok asi 4 poznámky, že vyrušovala a trest, že měla 10× napsat, že se v hodinách nevyrušuje. Styděla se za to, chápala trest, i když dle jejích slov jen chtěla poradit spolužačce, co má dělat (nevím, jak to tedy přesně bylo). Když psala trest, ak měla slzy v očích, že asi dvě písmena ještě nepsali, že neví, jak je přesně napsat.

Vždy ji opakujeme, že se má soustředit, ať ví, co má dělat, mluvit jen na vyzvání, atd. Tak nevím, zda je opravdu tak hlučná, nebo si jen paní učitelka potřebuje věčně vypisovat poznámky a dávat tresty, které pak to dítě z části ani neumí napsat.

Jsem dle vás jen naštvaná za nic, nebo byste postupovali jako paní učitelka?

Jinak co jsem slyšela od okolí, tak mi více rodičů říkalo, že dle dětí paní učitelka často křičí a dává denně úkoly.

Reakce:
vertunka
Závislačka 4731 příspěvků 22.02.18 08:07

A ty jsi jako nastvana?? Ja bych nebyla. Spis bych dceri dnes a denne vysvetlovala, ze vyrusovat se proste nema. Kdyby to takhle delaly vsechny deti, tak je ucitelka nic nenauci.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27432 příspěvků 22.02.18 08:13

Dávat denně úkoly je běžné, ne? Na tom osobně nevidím nic špatného, v první třídě mají stejně jen nějaké malé úkoly… a nějak se mi nezdá, že by prvňáčkovi dala paní učitelka za trest něco psát, když ještě ani neumí celou abecedu…
Co se týká vyrušování a mluvení v hodině, to bych prostě malé vysvětlovala pořád dokola, že se to nedělá… některé děti jsou takové ukecanější a dělají to i při vyučování, musí se to naučit, že se to nedělá… ale v tomto případě by snad rodič měl mít s pedagogem stejný názor, že takhle ne…

Janinka07
Ukecaná baba ;) 1229 příspěvků 22.02.18 08:15

V naši třídě je s tím vyrusovanim a spitanim obrovský problém.. a neřekla bych ze děti jsou akční.. jen mají potřebu diskutovat.. paní Ucitelka nám pořad na schůzkách říká, ze stebetaji, všichni.. takže my doma upozornujeme, ale asi to moc nepomáhá, už jsou ve druhé tride a pořad to samy :mrgreen: na učení jsou dobří, ale mluví.. neustále.. každopádně poznámky malá nenosí ani nikdo jiný, pokud vím.. tohle je věc učitelky, která si musí sjednat pořádek. A jako upřímně.. když jsem chodila do školy já, taky jsme nesedeli v lavici jak pecky, a stebetali jsme. Ne pořad, ale taky jsme povídali. Já osobne bych o tom s malou mluvila a až trochu povyroste, tak určitě lépe pochopí, kdy má být potichu a kdy “muže” trosku zazlobit.

Ještě jenom doplním, když fakt moc zlobili, vyfasovali od učitelky příklady navíc :mrgreen: to je podle mě dost přiměřený trest na prvňáčka (druhacka)

pannda
Kelišová 6647 příspěvků 33 inzerátů 22.02.18 08:19

Mám to samé, neřeším. Než abych vylítla, nebo nadávala, radši jsem ji dala to znění poznámky napsat třeba 10×, 15×, procvičí si psaní, a příště si to rozmyslí.

karkarka
Závislačka 2864 příspěvků 22.02.18 08:33

Naštvaná nemáš být proč. Vysvetli dceri, ze rusit a mluvit pri hodine nesmí. rusi to ostatni deti.

lamicina
Ukecaná baba ;) 1971 příspěvků 22.02.18 09:27

Nechápu proč jsi naštvaná. Naše učitelka to řešila stejně, pokud nepomohlo ústní napomenutí/upo­zornění tak psala poznámky. Je to hlavně zpráva pro rodiče, kde je potřeba zabrat atd. Pár dětí dostalo i písemný trest, aspoň procvičily psaní. já šla jednou pro dítě do školy, že je mu špatně a to byl takový ruch, že v tom bych učit teda nechtěla. Doma určitě vykládají, jak jen štěbetají nebo vysvětlují něco spolužačce jako ta moje :D. Tak dlouho vysvětlovala až je rozsadila, ono to fakt ruší.

Marky20
Nováček 9 příspěvků 22.02.18 10:49

To je těžké, když tam mluví dvacet dětí najednou, tak pak nic nestihnou probrat. Na druhou stranu ale musí přece počítat s tím, že takhle malé děti nevydrží 45 minut sedět jako pěny. Měla by s tím umět počítat. Snažila bych se respektovat paní učitelku, neshazovala bych jí, ale zeptala bych se dcery, jak si povídá, co si povídá a proč si povídá. prostě ať ti vysvětlí, proč to dělá - třebá jí to v něčem pomáhá, třeba se tím uklidňuje. tak pak zkuste vymyslet, co by mohla dělat jiného, aby ji to pomohlo a přitom nerušila.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49514 příspěvků 5 inzerátů 22.02.18 11:29

Uprimne, uz ten nazev ve me zapnul blikacku- tydle eufemismy-akci, zive site aspol, kterymi rodice omlouvaji, ze jejich dite regulerne neposloucha, zlobi. Akcni bych si predstavila, ze je hodne aktivni, provozuje sporty je obtizne unavitelny…
Takze bych se zamerila uz nad timdle.
Samo uca by si mela poradit s dcerou sama. Ale mozna uz toto je sos volani o pomoc, ze porrebuje, aby rodice zasahli, dceru pomohli srovnat.

Resila jsem neco podobneho se starsim. Nejprve to resila sama- napominala, promluvila si s ji.. Kdyz to nezabralo, informovala mi emailem, ze zacal vyrusovat, lempluje, zhorsila se uprava, dela chyby. Domluvili jsme se, ze zabereme doma vice, budu dohlizet na upravu du. Durazne jsem mu rekla, ze chapu, ze muze mit roblem s pravopisem, muze delat chyby, muze se to zlepsit procvicovanim. Ale ze pro vyrusovaji neni zadna omluva, vymluva, ze pepicek zacal a tak mu odpovedel… S ucou jsme domluveni, ze budem v kontaktu a informovat se vzajemne.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Návorková o Dvořákovi: Předchozí zkušenosti s tancem jsou spíš na škodu!

Jak se dalo předpokládat, jako favorité postoupili do samotného finále... číst dále >

Červená, barva Vánoc a krveprolití: Jak budou vypadat trhy v roce 2025

Zlatá, zelená a červená. Tradiční barvy Vánoc, z nichž ta poslední jmenovaná... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >