Zpožděný let - kompenzace

4.9.19 11:07

Zpožděný let - kompenzace

Ahoj, prosím má někdo zkušenosti s kompenzací za zpožděný let?
V pondělí jsme se vraceli z Rhodosu a let měl 3 hod a 11 minut zpoždění (Smartwings).
Vím, že mám nárok na 400 Euro na osobu. Jde mi o to, na jakou společnost, který se tímto zabývá, se obrátit?
Děkuji za tipy a názory :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

1106
4.9.19 11:14

Ty Češi achjo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7223
4.9.19 11:16

@Margit. Tomanova Jako že by ti dali zpětně 400 euro na osobu? To jsem nikdy neslyšla. Švagrová jednou tyhle peníze dostala, ale proto že let byl odložen na dost dlouho, tak to měla na hotel atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5861
4.9.19 11:21
@arinecka píše:
@Margit. Tomanova Jako že by ti dali zpětně 400 euro na osobu? To jsem nikdy neslyšla. Švagrová jednou tyhle peníze dostala, ale proto že let byl odložen na dost dlouho, tak to měla na hotel atd.

Samozřejmě že ano, má nárok kompenzaci jelikož šlo o více než tři hodiny. https://www.citizensadvice.org.uk/…r-cancelled/ je to zákon EU. Zakladatelko, obrať se na smart wings. Nicméně troufám si tvrdit, že udělají vše proto, aby se tě zbavili. Pokud ti let zpozdili kvůli počasí, pak ti bohužel nemusí dát nic.

Příspěvek upraven 04.09.19 v 11:23

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5861
4.9.19 11:22
@Tejule píše:
Ty Češi achjo…

Pointa?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ibi
2690
4.9.19 11:23

@Margit. Tomanova https://claimcloud.cz/cs/ Ale záleží na důvodu zpoždění. Pokud je důvodem počasí, nárok bys mít neměla. Kamarádky rodiče to řešili o prázdninách, let z Kréty a nějakou částku dostali

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ibi
2690
4.9.19 11:24
@Tejule píše:
Ty Češi achjo…

Nechápu souvislost, jedná se o evropské nařízení, které platí v EU…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1735
4.9.19 11:28
@Margit. Tomanova píše:
V pondělí jsme se vraceli z Rhodosu a let měl 3 hod a 11 minut zpoždění (Smartwings).
Vím, že mám nárok na 400 Euro na osobu. Jde mi o to, na jakou společnost, který se tímto zabývá, se obrátit?
Děkuji za tipy a názory :kytka:

Jinak je to AZ 400 euro. Podstatny rozdil. Muzou dostat i kazdej 10€ jenom.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2542
4.9.19 11:30
@Margit. Tomanova píše:
Děkuji za tipy a názory :kytka:

Musíš se obrátit přímo na Smartwings, odcituj jim přímo nařízení EC Regulation No 261/2004. Rovnou jim napiš číslo účtu, na který chceš poslat peníze a jména cestujících.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6935
4.9.19 11:31

@Margit. Tomanova Stalo se to partnerovi a jeho kolegovi, když letěli na konferenci. Nevztahuje se to ale na případy, kdy je let zpožděn kvůli počasí. Jim prý na to dávali nějaké formuláře letušky přímo v letadle nebo na letišti (už přesně nevím, je to už více let) a radili, že se nemají nechat odbýt, že jim budou nabízet slevu na příští let. Což se skutečně stalo, trochu se kroutili, ale chlapi byli nekompromisní a peníze dostali. Nárok uplatňuješ přímo u té konkrétní letecké společnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5861
4.9.19 11:31
@Cenarius píše:
Jinak je to AZ 400 euro. Podstatny rozdil. Muzou dostat i kazdej 10€ jenom.

Kompenzace je vždy na osobu. Pokud je přiznana, v plné výši

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.9.19 11:32

Letadlo mělo zpoždění kvůli technickým problémům, takže vím, že nárok máme…
Spíš mi šlo o to, na jakou společnost, který vymáhá tyto peníze se obrátit?
Pokud se sama obrátím na Smartwings, tak se budou dlouhou cukat a na to nemám nervy. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.9.19 11:32
@Tejule píše:
Ty Češi achjo…

Tvoje reakce je velmi přínosná, děkuji Ti za ní :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1599
4.9.19 11:34

Spis ach ta zavist :roll: co je na tom spatneho? Ma narok, tak proc by si nepozadala… @Margit. Tomanova vse najdete na strankach etravel tecka cz, i to, jak zadat :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2542
4.9.19 11:34

Smartwings jsou hrozný, neustále technické problémy. Tak ať za to alespoň zaplatí.

Já teď v létě letěla s Austrian a ve Vídni nám nepřeložili kufry, kufry dorazily za 4 dny, tak jsem žádala o proplacení oblečení, které jsem si musela nakoupit a dostala jsem 350 EUR.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama