Zranění ve školce

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
19.11.19 18:12

Zranění ve školce

Dobrý večer dámy, poraďte mi prosím jak se zachovat. Dnes ve školce jedna holčička strčila moji dceru ze schodů a ta si urazila zub. Celá situace vznikla tak, že ta moje se nechtěla honit a hrát si na maminky, ta druhá chtěla a tak potom co prý nepomohlo říct, že nechce at ji nechá být se té holčičce začala posmivat a ta to nevydržela a strčila ji. Problém je v tom, že mi nikdo nezavolal, že má urazeny zub, odrenou bradu a ruce neřeším. Když jsem jí vyzvedla tak jsem to řešila trochu s paní učitelkou, ale neměla jsem moc čas ji prohlížet a pořádně to řešit. Když jsem se doma podívala pořádně tak má skoro půlku zubu pryč a tak jsem volala zubaři který mi předběžně řekl, že bude muset udělat náhradu. Ta náhrada samozřejmě nebude zadarmo, nejde o to že bych na to neměla, ale zajímá mě jestli mám chtít něco po pojišťovně školky jako, že úraz se stal tam (zápis nebude problém, možná už to zapsané i je) nebo to řešit s rodiči té holčičky.

Prosím nechat anonym, nechci být případně spojená s nickem zde.

Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7441
19.11.19 18:15

To není mléčný zub?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.11.19 18:17
@Veru1987 píše:
To není mléčný zub?

Samozřejmě, že to je mléčný zub, ale to neznamená, že bude minimálně další 2 roky chodit s urazenou „dvojkou“. ;)

• Citovat
  • Nahlásit
7441
19.11.19 18:21
@Anonymní píše:
Samozřejmě, že to je mléčný zub, ale to neznamená, že bude minimálně další 2 roky chodit s urazenou „dvojkou“. ;)

a ony se dělají náhrady za mléčné zuby, to slyším poprve.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21181
19.11.19 18:23

No tak úraz se stal ve školce, řešila bych to se školkou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.11.19 18:23
@Veru1987 píše:
a ony se dělají náhrady za mléčné zuby, to slyším poprve.

Asi to nebude náhrada ve smyslu korunky a já nevím čeho ještě, ale ten zub dodělávat bude. Samotný dceři to vadí, mě to vadí taky jak vypadá, takže určitě s tím zubař pracovat bude, stát peníze to taky bude. Tak mě zajímá jak se k tomu postavit.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.11.19 18:25
@Monchichik píše:
No tak úraz se stal ve školce, řešila bych to se školkou…

To samozřejmě chci, jen nevím jak se tohle řeší. Nikdy se ve školce nic nestalo tak jestli se na to jejich pojistka vztahuje, nebo to řešit s rodiči. Nevím na co mám nárok, jestli vůbec na něco.

• Citovat
  • Nahlásit
66
19.11.19 18:26

Syn si v necelých třech letech urazil jedničku nahoře, tu mu vytrhli, druhou jedničku si kousek uštípl, tak ji obrousili. Byl bez zubu 3 roky, myslím si, že náhrada je na mléčný zub zbytečná.
Ale je fakt, že jsme se s tím dlouho nemohla srovnat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1474
19.11.19 18:29

Rozhodně bych to řešila ve školce s učitelkami i s rodiči té holčičky. Učitelky měly tu hádku ukončit mnohem dřív a nenechat děti zajít tak daleko. Co se týče zubu - dcera má uražené obě jedničky. Pokud je vidět vnitřní část zubu, je potřeba to zacelit, aby nevznikla infekce a nepoškodil se zárodek druhého zubu v dásni. Tohle jde na pojišťovnu. Jiný zákrok (estetický) se na mléčných zubech nedělá. Když není vidět vnitřek zubu, stačí zabrousit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.11.19 18:30
@sinorina píše:
Syn si v necelých třech letech urazil jedničku nahoře, tu mu vytrhli, druhou jedničku si kousek uštípl, tak ji obrousili. Byl bez zubu 3 roky, myslím si, že náhrada je na mléčný zub zbytečná.
Ale je fakt, že jsme se s tím dlouho nemohla srovnat.

Já se s tímhle asi smířit nedokážu a především dcera je z toho smutná, teď nechce otevírat pusu tak tak blbě huhlá, aby to schovala. Je to holčička tak ji to nemůžu vysvětlit jako u kluka „zranění z boje“ a naučit ho to brát jako, že je fakt drsňák.

• Citovat
  • Nahlásit
54833

Školka je ze zákona pojištěná, lékař vystaví zprávu, na jejímž základě pojišťovna vyplatí odškodné. K mléčným zubům- dítěti postupně vypadnou všechny. Než narostou stálé zuby za vypadlé, může to trvat měsíce i roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21181
@Anonymní píše:
To samozřejmě chci, jen nevím jak se tohle řeší. Nikdy se ve školce nic nestalo tak jestli se na to jejich pojistka vztahuje, nebo to řešit s rodiči. Nevím na co mám nárok, jestli vůbec na něco.

No určitě se na to pojistka vztahuje, běž za ředitelkou a prober to sní. Školka je pojištěná pro případ úrazu a i ty, jestli máš svojí pojistku, tak jí můžeš čerpat taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7531
19.11.19 18:31
@Anonymní píše:
Asi to nebude náhrada ve smyslu korunky a já nevím čeho ještě, ale ten zub dodělávat bude. Samotný dceři to vadí, mě to vadí taky jak vypadá, takže určitě s tím zubař pracovat bude, stát peníze to taky bude. Tak mě zajímá jak se k tomu postavit.

Každopádně řešit se školkou, ono takových strkanic mezi dětmi je spousty, uhlídat to nejde. Kdy jdete k zubaři?? Asi bych rovnou ráno řekla učitelce o zubní náhradě a právě o spoluúčasti školky, teda ve vší slušnosti. Já osobně bych ještě i zminila, že i chapes, že nejde v takovém počtu dětí něčemu podobnému předejít. Ono i doma když máš jen jedno stačí mžik a úraz je na světě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4541
19.11.19 18:32

Taky si myslím, že je náhrada za mléčné zuby zbytečná věc. Synovi uražený zub zbrousili, aby nebyl ostrý. Druhému synovi ho asi brzy vytrhnou. Já jsem měla dodelanou jedničku a vůbec to nedrželo. Chodila jsem k té zubařce snad co dva měsíce až jsem šla k jiné a ta řekla, že dostavovat přední zuby je blbost. A zbrousila mi ho tak, aby byl stejně dlouhý,.jako druhá jednička. A mám klid. Klukům. zadne náhrady delat nenechám. Leda mezernik, kdyby se jim zuby krivily, než narostou stále.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.11.19 18:34
@Lu1234 píše:
Rozhodně bych to řešila ve školce s učitelkami i s rodiči té holčičky. Učitelky měly tu hádku ukončit mnohem dřív a nenechat děti zajít tak daleko. Co se týče zubu - dcera má uražené obě jedničky. Pokud je vidět vnitřní část zubu, je potřeba to zacelit, aby nevznikla infekce a nepoškodil se zárodek druhého zubu v dásni. Tohle jde na pojišťovnu. Jiný zákrok (estetický) se na mléčných zubech nedělá. Když není vidět vnitřek zubu, stačí zabrousit.

Předpokládám, že učitelky u toho vůbec nebyly, že to buď viděly z dálky nebo se to dozvěděly až pak od dětí jak se to stalo. Vnitřní část je vidět bych rekla, zubař mi do telefonu řekl, že ji to dodela. Chodíme na kliniku, kde se platí úplně všechno tak předpokládám, že tohle se bude platit taky.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat