Zrychlený tep u lékaře

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.19 18:55
Zrychlený tep

Ahoj všem, mám takový dotaz. Před dvěma měsíci jsem byla na kontrole na interně, šla jsem kus pěšky, do schodů a sestřička mě hned brala na EKG a měření tlaku. Měla jsem vysoký tlak a zrychlený tep. Doktorka mi hned strčila Lekoptin. Zpětně jsem zjistila, že jsem ten den měla při odběrech lehce pod normu draslík. Teď při domácím měření tlak v pořádku, i nízký, 110/85 a tak podobně. Jen ten tep pořád kolem stovky, i 120, v klidu, jen přejdu místnost k tlakoměru. Zkusila jsem si koupit draslík jako tabletky. Beru to teprve týden, zatím žádná změna. Bylo by to na tepu už poznat, kdyby to bylo draslíkem? Co jiného můžu dělat, aby to šlo dolů? Koncem měsíce mě čeká kontrola a ráda bych se zbavila toho Lekoptinu.

Reakce:
Rive
Ukecaná baba ;) 1846 příspěvků 04.05.19 18:59

A v jaké jsi tělesné kondici? Například lidi s nadváhou vyšší tep mívají.

Uživatel je onlinevokishka
Extra třída :D 14469 příspěvků 04.05.19 19:15
@Rive píše:
A v jaké jsi tělesné kondici? Například lidi s nadváhou vyšší tep mívají.

blbé, mám nadváhu a je mi už 50. A pokud to je běžné, musí se na to brát léky? V čem to vlastně škodí, když je to obvyklé.

Příspěvek upraven 04.05.19 v 19:27

Toratkova111
Kecalka 265 příspěvků 04.05.19 19:17

Ahoj, draslik to opravdu muze zpusobit, vlastni zkusenost. Ale po draslikove kure by se to melo vyrovnat. Pokud je to furt stejne, zasla bych i za kardiologem pro jistotu. Nebyla prodelana nejaky nemoc cca 14 dni zpet? Taky je mozne ze leky na tlak chvilku budou trvat, nez si to sedne, ale to zalezi i na tel. Hmotnosti ja na svou vahu mam jen 1.25 mg takze tezke posuzovat..

Rive
Ukecaná baba ;) 1846 příspěvků 04.05.19 19:20

Tak 50 není žádný věk. Jde o to, že se srdce více namáhá a rychleji se unaví, to že je to běžné neznamená, že je to v pořádku.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.19 19:29
@Toratkova111 píše:
Ahoj, draslik to opravdu muze zpusobit, vlastni zkusenost. Ale po draslikove kure by se to melo vyrovnat. Pokud je to furt stejne, zasla bych i za kardiologem pro jistotu. Nebyla prodelana nejaky nemoc cca 14 dni zpet? Taky je mozne ze leky na tlak chvilku budou trvat, nez si to sedne, ale to zalezi i na tel. Hmotnosti ja na svou vahu mam jen 1.25 mg takze tezke posuzovat..

jak dlouho ten draslík musím brát, aby to mělo význam? Ten tlak mám dobrý, spíš nižší. Za kardiologem mě nepošle, ona léčí všechno, manžel je po zákroku na srdci a ona ho jen poslala na specializovaný zákrok a na kardiologii nechce, že ona je internista a léčí i toto.

Toratkova111
Kecalka 265 příspěvků 04.05.19 19:40
@Anonymní píše:
jak dlouho ten draslík musím brát, aby to mělo význam? Ten tlak mám dobrý, spíš nižší. Za kardiologem mě nepošle, ona léčí všechno, manžel je po zákroku na srdci a ona ho jen poslala na specializovaný zákrok a na kardiologii nechce, že ona je internista a léčí i toto.

Tak nejspis bude vedet co dela, kdyz je Internista. To by mela mit prehled.
Ja dostala v nemocnici asi 3dny prasek do sklenicky s vodou denne asi 1 nebo 2 sklenicky. Rikal Doktor ze to byla draslikova kura k piti. Kdyz tak se poptat v lekarne co je silnejsi, jestli staci to co berete a jak dlouho, nebo rovnou v po zavolat dr a zeptat se. Popr. Si nechat nabrat u dr krev jestli je to uz v poradku. Ale myslim ze to nebude ten zasadni problem, i kdyz Doktor nejsem muzu se jenom domnivat, nektere lidi to muzou mit od urciteho veku bud dedicne, nebo spatne stravovani v zivote… je tam hodne moznosti co k tomu vede.

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15117 příspěvků 04.05.19 19:40

Tak vysoký tep může způsobit i štítná

Tamara86
Povídálka 40 příspěvků 04.05.19 20:31

Já mám taky pulz nad 100 i v klidu. Je to i životosprávou. Sportovci mají nízký, kamarád fotbalista má kolem 50. Kouření, alkohol, psychika, nadváha to vše způsobuje pokud Teda není nemocné srdce. Já když jsem měla nízký draslík tak mi lékaři doporučili banány a meruňky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.19 20:36
@Tamara86 píše:
Já mám taky pulz nad 100 i v klidu. Je to i životosprávou. Sportovci mají nízký, kamarád fotbalista má kolem 50. Kouření, alkohol, psychika, nadváha to vše způsobuje pokud Teda není nemocné srdce. Já když jsem měla nízký draslík tak mi lékaři doporučili banány a meruňky.

já jsem koukala, ale když já banány v poslední době fakt nemusím. Nekouřím, piju je velmi občas, jen teda mám nadváhu.

Tamara86
Povídálka 40 příspěvků 04.05.19 20:38

A sport?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.19 20:42
@Tamara86 píše:
A sport?

to se přiznám, že jde mimo mě. Bolí mě kolena, mám artrozu, tak jsem zdechloň. Navíc jsem v poslední době z práce docela vyřízená. I když nepracuju manuálně.

Tamara86
Povídálka 40 příspěvků 04.05.19 22:27

Mně se to mluví, já na ten sport taky nejsem a to jsem mladá :grin:Ale jsem pořád v pohybu, mám ráda rychlou chůzi, tak pořád někde lítám. Zkuste to taky prochazkami. A když nechutnaji banány tak ty meruňky? Ale myslím že to je určitě životosprávou. Pracuji jako zdrav. Sestra a když si měříme oxymetrem puls tak jde hned vidět jak na tom každá je. Ty co miluji sport, jezdí do práce na kole, stravuji se zdravě mají daleko nižší puls nez ostatní co se dobře nají, zapálí si cigaretu a domů jedou busem :grin:

Váš příspěvek
Reklama