ZŠ Drtinova - náročnost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Evina81
Stálice 57 příspěvků 12.01.17 15:45
ZŠ Drtinova - náročnost

Zdravám všechny a ráda bych se zeptala, jaké máte zkušenosti s Drtinkou. Rádi bychom tam přihlásili dceru, ale začaly se k nám dostávat zprávy, že škola je náročná a děti doma stráví nad úkoly třeba i dvě hodiny denně. Je to běžné nebo se jedná pouze o ojedinělé případy?
Děkuji za příspěvky

Reakce:
 
Manticora
Ukecaná baba ;) 1852 příspěvků 12.01.17 15:49

S dovolením se zaháčkuju

 
Litta
Extra třída :D 13485 příspěvků 12.01.17 15:58

Já tam kdysi chodila, většina učitelek je tam pořád a ráda na ně vzpomínám. Kvalita výuky jazyků mi přišla OK, ale dnes jsou obecně nároky větší, tak neumím posoudit současnou situaci (rodilého mluvčího jsme neměli). Těžší asi je, ale zas tak moc práce to nebylo. Podle mě ideální příprava na gympl.

 
Uživatel je onlinenozu
Extra třída :D 11679 příspěvků 12.01.17 16:00

Ano, narocna je. Ty dve hodiny denne jsou az tak ve vyssich rocnicich, ale v te prvni tride jsme v prumeru tu hodinu denne s dcerou ukoly delali. Ted uz si je dela sama, ja jen kontroluji. Dostavaji i projekty, takze se dela i o vikendech. Ale dcera je tam moc spokojena, ona je vylozene studijni typ. Ted je ve 4. tride.
Jeste dodam, ze vyuka jede pomerne rychle, maji na deti dost vysoke naroky. U vyberove jazykove skoly se to ale da ocekavat. Bohuzel, ted uz pujde asi kvalita trochu dolu, kdyz je skola spadova.

 
Litta
Extra třída :D 13485 příspěvků 12.01.17 16:51

@nozu Cože? Zrušili přijímačky?

 
Uživatel je onlinenozu
Extra třída :D 11679 příspěvků 12.01.17 17:36

@Litta bohuzel. Je z toho bezna spadova skola. Uz se to zacina projevovat strukturou zaku prvnich trid :( i si stezuji ucitele na chovani atd. Ale osnovy a narocnost zatim drzi. Snad i nadale budou. Jinak ta skola velmi rychle ztrati…

 
Litta
Extra třída :D 13485 příspěvků 12.01.17 17:40
@nozu píše:
@Litta bohuzel. Je z toho bezna spadova skola. Uz se to zacina projevovat strukturou zaku prvnich trid :( i si stezuji ucitele na chovani atd. Ale osnovy a narocnost zatim drzi. Snad i nadale budou. Jinak ta skola velmi rychle ztrati…

Neee. :?

 
Kakachna
Extra třída :D 10941 příspěvků 13.01.17 09:08

@Litta Tak dneska už jsou všechny státní ZŠ spádové. Ona ta inkluze proběhla tak nějak na obě strany.

Co jsem slyšela, tak zrovna na Drtince to vytváří dost hustou atmosféru. Je to škola, která jede těžce na výkon a takové děti si i vybírala. Teď jim tam chodí směska. Je to štve a dětem, které jejich požadavky nezvládají, to prý dávají dost sežrat. Takže bych si dobře rozmyslela, jestli je mé dítě opravdu vhodný typ pro tenhly druh školy, aby nemělo ze školní docházky peklo.

 
Janaka5
Nováček 1 příspěvek 17.01.17 14:50
ZŠ DRTINOVA, PROF. BŘEZINOVÁ - MATEMATIKA

Tuto školu bych nedoporučovala již žádnému dítěti, které není vyložené jedničkář. Můj syn měl problém v matematice, má sice 2,ale vždy byl jedničkář. P. učitelka Březinová z matematiky zněpříjeňuje mnoha dětem na této škole život. Učivo nevysvětluje, nikdy!!70% žáků ve třídě učivo nechápe, ona nemá čas to vysvětlovat. Není možná ani domluva či přezkoušení. Je velmi arogantní hlavně k těm, kdo to neumí. Mojí dceru raději již vozím jinde a můj syn má teď na jiné výběrové škole 1!!
A soulasím s Echt Kelišová…dětem, kteří požadavyk nezvládají to dávají učitelé dost sežrat:-( Učitel je od toho, učivo vysvětlit. Bohužel k ní do hodiny musí chodit děti, které již vše umí. Z této školy co vím již kvůli ní odešlo 15 žáků. Opravdu nedoporučuji tento předmět na této škole!!! :zed:

 
Litta
Extra třída :D 13485 příspěvků 17.01.17 17:27

@Janaka5 Březinovou jsem měla na fyziku a byla v pohodě. Jo, nesměli jsme vyrušovat a musel se dávat pozor. Ale že by byla až tak špatná učitelka…? Nevím no, jestli není problém v té absenci přijímaček. A nebo se stářím rezignovala (už za mě to byla starší paní) a nemá na ty haranty nervy. :mrgreen:

 
Jana0000k
Nováček 2 příspěvky 17.01.18 10:47

:,( Tuto školu velmi nedoporučuji! Na žáky jsou sice kladeny větší nároky, ovšem při trocha snahy by se to dalo zvládnout. Problém je v učitelích, p. Březinová je velký trn pro všechny žáky, učivo nevysvětlí nikdy, doučování nehrozí a oprav už vůbec né. Je velmi arogantní. Děti mají spousty úkolů na doma, neboť učitelům se jim to nechce vysvětlovat a v hodině se věnovat. S p. uč Březinovou má 80% rodičů konflikt a a něhledě k fakrtu, že 90% dětí má doučování!
Co se týče rozšířené výuky angličtiny, neznatelné:-( Dobré známky dostávaly děti, které měly našprtanou angličtinu gramaticky a neuměli ani slovo mluvit. O p. uč. z fyziky no coment.
Jediná profesorka, která to tam drží je p. učitelka Suková.
Tuto školu nedoporučiji po 7 leté zkušenosti, nikdy bych tam své dítě již nedala a to měla dcera samé 1.
A největší problém v této škole je fakt, že chodí nemalé stížnosti na k řediteli a ten nic nedělá.

 
Jana0000k
Nováček 2 příspěvky 17.01.18 10:48

Dobrý den,

moje dcera také odešla z této školy kvůli p. uč. Březinové. Teď má 1!A nemusí chodit na doučování! Což u Břez. musela stále.

 
Cityde
Nováček 1 příspěvek 31.01.18 16:18

Drtinka je normální a teď již i spádová škola. Dcera se doma neučí a má samé jedničky, ale…
Je tam plno zkušených učitelů, ne všichni jsou schopni naučit a spíš stresují děti. Před nástupem do této školy nás důrazně varovala logopedka a sousedící psycholožka, která měla jen z jediné třídy čtyři děti v péči. Paní učitelka Sýkorová je mladá a ambiciózní.
Moc nenaučí, ve třetí třídě už mělo osm dětí placené doučování. Pokud nejste jako matka odpoledne schopna vyučovat a nemáte vyloženě studijní typ dítěte, volila bych něco klidnějšího.
Mimochodem paní učitelky jsme se nezbavili pět let, také díky rodičům. Paní učitelka miluje kulturní akce a tak min. 2 dny v měsíci se proste neučí.
Za mě Drtinku nelze doporučit.

 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Články z Ona Dnes

RETRO: Jak se cvičilo za socialismu. Televizní hopsání i spartakiády

Sexy vykrojené trikoty, pletené návleky, čelenky a nadšené poskakování... číst dále >

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >