Problém škola - řešili byste?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Renula
Kecalka 227 příspěvků 10.01.17 21:03
Problém škola - řešili byste?

Dobrý večer, s koncem roku odešla synovi paní učitelka na mateřskou dovolenou. Od nového roku měl nastoupit nový učitel. Nastoupil, ale má je jen na matematiku, češtinu a TV. Z ostatních čtyř předmětů mají jiné učitele. Na každý předmět jiného. Takže si nezvykají na jednoho nového, ale hned na pět. Je to ve druhé třídě normální, máme jako rodiče řešit. Ve čtvrtek jsou rodičáky, tak mi to leží v hlavě. Řešili byste?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Ou
Kelišová 5169 příspěvků 10.01.17 21:06

A jak to chcete řešit?

Kdyby škola měla někoho s aprobací na první stupeń na celou dobu, tak by je učil. jenže není. vedení školy 100% ví, že to není ideální situace, ale zjevně se nedá svítit.

Levandule121
Závislačka 2505 příspěvků 10.01.17 21:10

Já bych v tom neviděla problém. Děti máme na alternativní škole, kde se jim střídá 5 učitelů a jsou úplně v pohodě. Navíc máte benefit, že je to chlap! Ve školce měli také 2 učitelky a treba u nás je pak později odpoledne hlídaly klidně ještě ucitelky z dalších tříd. Tak už jsou děti zvyklé, ne? A na 2. stupni bude mít jiného ucitele na každý předmět z ničeho nic…

Kriss Tina
Kelišová 5482 příspěvků 10.01.17 21:11

Mi taky meli hned od zacatku zs nekolik ucitelu, nijak nas to nepoznamenalo :nevim: uprimne nevim co na tom chcete resit a hlavne jak, jedine zmenit skolu?

neumisa
Neúnavná pisatelka 19376 příspěvků 10.01.17 21:12

Co chceš řešit? personální obsazení školy? kdyby měli někoho aprobovaného, tak by ho tam dali. Buď ráda, že se tam nesupluje.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18572 příspěvků 10.01.17 21:15

I u nás to není nic neobvyklého. Rodiče to nikdy neřešili.

Renula
Kecalka 227 příspěvků 10.01.17 21:18

Od ostatních rodičů jsem totiž slyšela(nevím, co je na tom pravdy), že je to na úkor toho, že starší učitelky z jiných tříd si vydupaly, aby za ně vzal TV a ony za něj ostatní předměty, že děti v TV nezvládají. Beru to tak, že je to cena za jejich pohodlí. :-( Jinak syn ve škole problémy nemá, je flegmatik, ale i tak mi to hlodá.

neumisa
Neúnavná pisatelka 19376 příspěvků 10.01.17 21:22
@Renula píše:
Od ostatních rodičů jsem totiž slyšela(nevím, co je na tom pravdy), že je to na úkor toho, že starší učitelky z jiných tříd si vydupaly, aby za ně vzal TV a ony za něj ostatní předměty, že děti v TV nezvládají. Beru to tak, že je to cena za jejich pohodlí. :-( Jinak syn ve škole problémy nemá, je flegmatik, ale i tak mi to hlodá.

výměny předmětů jsou celkem běžná věc, to není o pohodlí. Pokud má nový učitel specializaci TV, tak bere tělocviky i v jiných třídách. Hodiny v jeho třídě pak dobírají učitelé, kteří ten tělocvik neučí.

Příspěvek upraven 10.01.17 v 21:22

Renula
Kecalka 227 příspěvků 10.01.17 21:22

Nový pan učitel je nově zaměstnaný a přijatý jako zástup za mateřskou, tak snad aprobaci pro nižší stupeň má. Jen mi to přijde na druhou třídu nefér vůči dětem. Vždy měly děti jednoho učitele od první třídy až do třetí. :nevim:

Jinak děkuji všem za názory.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25051 příspěvků 10.01.17 21:23

Co by se na tom mělo řešit?
Moje dítě je v první třídě a má dohromady 4 učitele-třídní, učitelku na Aj, učitelku na pracovky a učitelku na výtvarku. Nevidím na tom nic diného, je dobře, že se děti setkají s jinými učiteli.

Plus má ještě úplně jinou učitelku na sportovky jako kroužek, na judu se jim střídají trenéři a teď aktuálně se jí vyměnila učitelka na kroužku výtvarky.

Tohle zbytečně ochranářské chování nechápu. Chudáci učitelé a ředitelé.

Příspěvek upraven 10.01.17 v 21:26

neumisa
Neúnavná pisatelka 19376 příspěvků 10.01.17 21:24
@Renula píše:
Nový pan učitel je nově zaměstnaný a přijatý jako zástup za mateřskou, tak snad aprobaci pro nižší stupeň má. Jen mi to přijde na druhou třídu nefér vůči dětem. Vždy měly děti jednoho učitele od první třídy až do třetí. :nevim:Jinak děkuji všem za názory.

není na tom nic nefér. A pan učitel nemusí mít aprobaci - prostě mohli vzít, co zrovna bylo. U nás učila i vychovatelka.

Jannnča
Závislačka 3772 příspěvků 10.01.17 21:25

@Renula Buď ráda, že mají učitele - chlapa.
Jinak - když se koukneš na volná místa ve školství, tak učitelů/učitelek I. stupně je veliký nedostatek. Řešení ve vaší škole je tedy nejlepší možné, které jde zřejmě díky současné situaci ve školství provést.

Zvyknete si - děti i rodiče…spíše se učitelům snažte jejich nejednoduchou situaci pomoci vaší vstřícností než stížnostmi na ředitelství. Věř, že přebrat třídu v průběhu školního roku není vůbec jednoduché.

lampicka11
Závislačka 3412 příspěvků 2 inzeráty 10.01.17 21:30

My meli na zs do 5tridy I. stupne stejnou ucitelku ktera nas" vedla " od 1. Od 6tr. II. stupne na kazdy predmet jiny ucitel.

Moise
Hvězda diskuse 36479 příspěvků 28 inzerátů 10.01.17 21:31
@Renula píše:
Nový pan učitel je nově zaměstnaný a přijatý jako zástup za mateřskou, tak snad aprobaci pro nižší stupeň má. Jen mi to přijde na druhou třídu nefér vůči dětem. Vždy měly děti jednoho učitele od první třídy až do třetí. :nevim:Jinak děkuji všem za názory.

Kdy vždy?
Syn měl vícero učitelů hned v první třídě :nevim:

Kelsey
Hvězda diskuse 44772 příspěvků 10.01.17 21:32

Neresila bych to. Dulezitejsi pro me je, jak pocet uc.aby byli pohodovi.
Dcera ted ve druhe ma 2 uc. jednu meli uz loni a na hudebku maji jinou, ktera nastoupila v zari, moje znama a za ni jsem rada, ze u ni je jistota, ze holka bude do hudebky chodit rada.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Bratr Václava Neckáře: Skladatele dnes nikdo nechce, to nejlepší už bylo složeno

Přestože víc se mluví o jeho bratrovi, herci a zpěvákovi Václavu Neckářovi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zima přeje legínám. Pozor však na odhalený zadek a pestré vzory

Už dávno neplatí, že legíny oblékáme pouze na sport. Díky pohodlnému střihu a... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >