Problém škola - řešili byste?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Renula
Kecalka 227 příspěvků 10.01.17 21:03
Problém škola - řešili byste?

Dobrý večer, s koncem roku odešla synovi paní učitelka na mateřskou dovolenou. Od nového roku měl nastoupit nový učitel. Nastoupil, ale má je jen na matematiku, češtinu a TV. Z ostatních čtyř předmětů mají jiné učitele. Na každý předmět jiného. Takže si nezvykají na jednoho nového, ale hned na pět. Je to ve druhé třídě normální, máme jako rodiče řešit. Ve čtvrtek jsou rodičáky, tak mi to leží v hlavě. Řešili byste?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Ou
Kelišová 6182 příspěvků 10.01.17 21:06

A jak to chcete řešit?

Kdyby škola měla někoho s aprobací na první stupeń na celou dobu, tak by je učil. jenže není. vedení školy 100% ví, že to není ideální situace, ale zjevně se nedá svítit.

Levandule121
Závislačka 2543 příspěvků 10.01.17 21:10

Já bych v tom neviděla problém. Děti máme na alternativní škole, kde se jim střídá 5 učitelů a jsou úplně v pohodě. Navíc máte benefit, že je to chlap! Ve školce měli také 2 učitelky a treba u nás je pak později odpoledne hlídaly klidně ještě ucitelky z dalších tříd. Tak už jsou děti zvyklé, ne? A na 2. stupni bude mít jiného ucitele na každý předmět z ničeho nic…

Kriss Tina
Kelišová 7479 příspěvků 10.01.17 21:11

Mi taky meli hned od zacatku zs nekolik ucitelu, nijak nas to nepoznamenalo :nevim: uprimne nevim co na tom chcete resit a hlavne jak, jedine zmenit skolu?

neumisa
Neúnavná pisatelka 19512 příspěvků 10.01.17 21:12

Co chceš řešit? personální obsazení školy? kdyby měli někoho aprobovaného, tak by ho tam dali. Buď ráda, že se tam nesupluje.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19246 příspěvků 10.01.17 21:15

I u nás to není nic neobvyklého. Rodiče to nikdy neřešili.

Renula
Kecalka 227 příspěvků 10.01.17 21:18

Od ostatních rodičů jsem totiž slyšela(nevím, co je na tom pravdy), že je to na úkor toho, že starší učitelky z jiných tříd si vydupaly, aby za ně vzal TV a ony za něj ostatní předměty, že děti v TV nezvládají. Beru to tak, že je to cena za jejich pohodlí. :-( Jinak syn ve škole problémy nemá, je flegmatik, ale i tak mi to hlodá.

neumisa
Neúnavná pisatelka 19512 příspěvků 10.01.17 21:22
@Renula píše:
Od ostatních rodičů jsem totiž slyšela(nevím, co je na tom pravdy), že je to na úkor toho, že starší učitelky z jiných tříd si vydupaly, aby za ně vzal TV a ony za něj ostatní předměty, že děti v TV nezvládají. Beru to tak, že je to cena za jejich pohodlí. :-( Jinak syn ve škole problémy nemá, je flegmatik, ale i tak mi to hlodá.

výměny předmětů jsou celkem běžná věc, to není o pohodlí. Pokud má nový učitel specializaci TV, tak bere tělocviky i v jiných třídách. Hodiny v jeho třídě pak dobírají učitelé, kteří ten tělocvik neučí.

Příspěvek upraven 10.01.17 v 21:22

Renula
Kecalka 227 příspěvků 10.01.17 21:22

Nový pan učitel je nově zaměstnaný a přijatý jako zástup za mateřskou, tak snad aprobaci pro nižší stupeň má. Jen mi to přijde na druhou třídu nefér vůči dětem. Vždy měly děti jednoho učitele od první třídy až do třetí. :nevim:

Jinak děkuji všem za názory.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25828 příspěvků 10.01.17 21:23

Co by se na tom mělo řešit?
Moje dítě je v první třídě a má dohromady 4 učitele-třídní, učitelku na Aj, učitelku na pracovky a učitelku na výtvarku. Nevidím na tom nic diného, je dobře, že se děti setkají s jinými učiteli.

Plus má ještě úplně jinou učitelku na sportovky jako kroužek, na judu se jim střídají trenéři a teď aktuálně se jí vyměnila učitelka na kroužku výtvarky.

Tohle zbytečně ochranářské chování nechápu. Chudáci učitelé a ředitelé.

Příspěvek upraven 10.01.17 v 21:26

neumisa
Neúnavná pisatelka 19512 příspěvků 10.01.17 21:24
@Renula píše:
Nový pan učitel je nově zaměstnaný a přijatý jako zástup za mateřskou, tak snad aprobaci pro nižší stupeň má. Jen mi to přijde na druhou třídu nefér vůči dětem. Vždy měly děti jednoho učitele od první třídy až do třetí. :nevim:Jinak děkuji všem za názory.

není na tom nic nefér. A pan učitel nemusí mít aprobaci - prostě mohli vzít, co zrovna bylo. U nás učila i vychovatelka.

Jannnča
Závislačka 3772 příspěvků 10.01.17 21:25

@Renula Buď ráda, že mají učitele - chlapa.
Jinak - když se koukneš na volná místa ve školství, tak učitelů/učitelek I. stupně je veliký nedostatek. Řešení ve vaší škole je tedy nejlepší možné, které jde zřejmě díky současné situaci ve školství provést.

Zvyknete si - děti i rodiče…spíše se učitelům snažte jejich nejednoduchou situaci pomoci vaší vstřícností než stížnostmi na ředitelství. Věř, že přebrat třídu v průběhu školního roku není vůbec jednoduché.

lampicka11
Závislačka 3544 příspěvků 5 inzerátů 10.01.17 21:30

My meli na zs do 5tridy I. stupne stejnou ucitelku ktera nas" vedla " od 1. Od 6tr. II. stupne na kazdy predmet jiny ucitel.

Moise
Hvězda diskuse 38195 příspěvků 20 inzerátů 10.01.17 21:31
@Renula píše:
Nový pan učitel je nově zaměstnaný a přijatý jako zástup za mateřskou, tak snad aprobaci pro nižší stupeň má. Jen mi to přijde na druhou třídu nefér vůči dětem. Vždy měly děti jednoho učitele od první třídy až do třetí. :nevim:Jinak děkuji všem za názory.

Kdy vždy?
Syn měl vícero učitelů hned v první třídě :nevim:

Kelsey
Hvězda diskuse 45249 příspěvků 10.01.17 21:32

Neresila bych to. Dulezitejsi pro me je, jak pocet uc.aby byli pohodovi.
Dcera ted ve druhe ma 2 uc. jednu meli uz loni a na hudebku maji jinou, ktera nastoupila v zari, moje znama a za ni jsem rada, ze u ni je jistota, ze holka bude do hudebky chodit rada.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

On je žena! Etzler, Novotný a Nosek se oblékli jako dámy a takhle to dopadlo

Na Česko se řítí další muzikálový hit. Už v polovině března se na prknech... číst dále >

Exkluzivní zpověď kamarádky pašeračky Terezy: Od modelingu až k heroinu

Tereza Hlůšková (22), která je obviněna z pašování heroinu, nebyla jedinou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >