Ztráta čichu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
monulina1
Povídálka 34 příspěvků 08.11.18 16:58
Ztráta čichu

Ahojky, jak už jsem psala před zhruba víc jak měsícem, tak jsem přišla o čich byli to dutiny, tak 14 dní jsem cítila a už znova je to pryč. Jdu za týden na orl, tak nevím. Znovu bolest hlavy, tlak mezi očima a nechutenství. Jsem fakt zoufalá a nemůžu o čich přijít. Jsem sama ze sedmi měsíční dcerou. Manžel utekl za jinou, už když jsem byla těhotná a rodiče taky nemám. Asi vychytávky na to nejsou. Fakt jsem zoufalá nepozná ani jest-li je pokakaná a chuť taky nemám.

Reakce:
Jar Jar
Ukecaná baba ;) 1445 příspěvků 08.11.18 17:05

Ne ORL, ale jdi na neurologii.

monulina1
Povídálka 34 příspěvků 08.11.18 17:14
Ztráta čichu

Proč prosím na neurologii?

Jar Jar
Ukecaná baba ;) 1445 příspěvků 08.11.18 17:46

Když to trvá tak dlouho, nemusí to být jen zánětěm dutin. To bys aspoň něco cítila. Můžeš mít utlačený nějaký nerv nebo co, snad ne nic horšího. Já bych určitě udělala obojí, jak ORL, tak neurologii. Nejde o to, že bych ušaři nevěřila, ale ten neurolog bude vidět ten problém z přesně opačné strany a dohromady se tak rychleji zjistí, o co jde.

ivašot.
Kelišová 6744 příspěvků 08.11.18 18:00
@Jar Jar píše:
Když to trvá tak dlouho, nemusí to být jen zánětěm dutin. To bys aspoň něco cítila. Můžeš mít utlačený nějaký nerv nebo co, snad ne nic horšího. Já bych určitě udělala obojí, jak ORL, tak neurologii. Nejde o to, že bych ušaři nevěřila, ale ten neurolog bude vidět ten problém z přesně opačné strany a dohromady se tak rychleji zjistí, o co jde.

Zase ale když se to po přeléčení zánětu dutin dočasně spravilo, tak je možné, že se jen ten zánět vrátil…

Ivča 39
Kecalka 261 příspěvků 08.11.18 18:03

Přišla jsem o čich loni na začátku roku, předtím jsem omdlela a upadla v noci doma na schodech a rozbila si hlavu. Nic mi nenašli, za pár týdnů se mi však začal ztrácet čich, vůně a pachy se mi dost změnily. Samozřejmě že čich je spojený i s chutí - vše jsem cítila a chutnalo dost jinak a omezeně. Chodila jsem po doktorech, ORL, neurologie a vyšetření mozku, vše OK. Zpočátku jsem propadala panice, ale postupně jsem si zvykla - nemůžu říct, že by mi čich vymizel, jen věci necítím jako dřív, a nechutnají jako dřív, slabé pachy nezaznamenám . Zvykla jsem si a necítím žádné omezení, jsou horší věci, jsem ráda že to nebyl žádný závažný nález. Záněty dutin to mohou zřejmě přechodně také způsobit a není to asi tak vzácný případ, na to zda je máš v pořádku či ne by měli na ORL přijít, na tvém místě bych nepropadla panice, budu ráda když mi napíšeš jak to pokračuje…

monulina1
Povídálka 34 příspěvků 08.11.18 18:12

Tak teď jsem ucítila vůni šamponu a balzámu na vlasy, jak jsem si umývala vlasy aspoň něco. No uvidíme co vyšetření. Včera jsem byla na alergologii, tak to může být i alergie. Ale nedovedu si představit být bez čichu a chuti napořád.

Bubla_Bučková
Závislačka 4120 příspěvků 08.11.18 20:13
@monulina1 píše:
Ahojky, jak už jsem psala před zhruba víc jak měsícem, tak jsem přišla o čich byli to dutiny, tak 14 dní jsem cítila a už znova je to pryč. Jdu za týden na orl, tak nevím. Znovu bolest hlavy, tlak mezi očima a nechutenství. Jsem fakt zoufalá a nemůžu o čich přijít. Jsem sama ze sedmi měsíční dcerou. Manžel utekl za jinou, už když jsem byla těhotná a rodiče taky nemám. Asi vychytávky na to nejsou. Fakt jsem zoufalá nepozná ani jest-li je pokakaná a chuť taky nemám.

No a? Já to mám po úraze v dětství a žiju :nevim:

monulina1
Povídálka 34 příspěvků 08.11.18 20:24

Tak to je mi líto, nedovedu si to představit, ale je pravda, že horší je přijít o zrak a nebo sluch.

monulina1
Povídálka 34 příspěvků 09.11.18 14:22

Ahojky, tak dnes další pokrok cítím vůni prostředku Savo na podlahy a melonovou žvýkačků.Ale malé bobky zatím nic. Jsem nervozní a ona to pozná.

Pavlouš123
Nováček 1 příspěvek 29.11.18 08:56
RE: Ztráta čichu

Tak já bych chtěla přispět do dizkuze. Před třemi měsíci jsem se bouchla nad obočí. Dodnes necítím, je to strašně nepříjemné. Ale doktoři neví jest-li to tím zraněním je. Myslíte, že bych mohla mít šanci zase cítit? Občas něco ucítím.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Slávek Boura: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >