Zub moudrosti a tlak

9.11.20 11:11

Zub moudrosti a tlak

Zdravím, každý rok mi pravidelně na podzim a v zimě se mi prořezávají a rostou osmičky.
Tento rok je ale bolest přímo nesnesitelná, bolestí nemůžu dovřít pusu a k tomu mě dnes začala příšerně bolet čtyřka na levé straně nahoře (stejně jako prořezávající se bolestivá osmička). Čtyřka bolí byť jen při sebemenším doteku. K zubaři jsem objednána zítra, nicméně bych nejradši věděla, na co se připravit. Je možné, že jde jen o nerv díky osmičky? čtyřka začala bolet dnes, s osmičkami se peru už dva týdny a ostatní zuby nebolí. Na bolest nezabírá ani aulin, už jsem zoufalá. Osmičku bych pochopila, ale bolestivá čtyřka při doteku mě úplně dorazila a začínám vcelku panikařit. Ve svých 22letech nechci přijít o zub :mrgreen: Je tu někdo s podobnou zkušeností?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1507
9.11.20 11:38

@VioletEvergarden S tou čtyřkou neporadím. Divila bych se, že by byla ta bolest spojená s moudrákem :think:
Jinak moudráky jsou peklo. Prořezávájí se mi už 4 roky a jednou měsíčně se vždycky ozvaly.
Zrovna ve středu jsem byla na trhání spodní osmičky, protože se mi kus odlomil a začal bolet. To bylo teda hodně výživné :? Nechtělo se mu ven, trvalo to věčnost. Teprve dnes zvládám bolest bez prášků-konečně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
414
9.11.20 11:39

Já ve 23 letech (možná 22 let, nevím přesně už) šla dobrovolně 8mičky vytrhnout - pravou stranu červenec a levou stranu srpen. Ona může růst osmička nakřivo a utlačovat nerv jiného zubu, ale u 4 to těžko bude dělat, ta je daleko, tam bude problém jinde.

To se pozná jen z rentgenu a jediným řešením křivo rostoucí moudráků je vytažení. Ona se pak pusa uvolní pro ostatní zuby. Mě tedy tlačila 1 osmička nahoře, co rostla rovně, ale tlačila do dásně za sebou, dělal se tam pořád zánět, nešlo to dobře ani čistit, zubařka mi ji párkrát obrousila, ale moc to nepomohlo, tak jsem práskla do stolu, nechala snímek celé dásně si udělat a rozhodla se, že to půjde ven, pač 2 spodní rostly kolmo do kořenů sedmiček, byly jen částečně prořezané. Horní jedna schovaná a v podstatě ani neměla místo, kde by mohla vylézt… tak jsem to dala dobrovolně ven a jsem ráda, že jsem to absolvovala jako mladá, protože se to lépe hojí než ve 34 letech či 50 letech - čím je člověk starší, tím hůře snáší hojení po extrakci špatně rostoucích osmiček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat