Reklama

Zubní kaz u batolete

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Hojuza
Kecalka 118 příspěvků 06.02.12 13:13
zubní kaz u batolete

Ahoj, moje 15-ti měsíční dcera má malý kaz na dvojce nahoře. Máte někdo zkušenost s léčením zoubku u takhle malého dítěte? Už jsme byli u zubaře, teď jsme objednaný na čtvrtek, prý to nějak osvítí či co a zaplácne něčím, co by mohlo držet a zamezit rozšíření kazu. Taky říkal, že se to snad někde vrtá s uspáním, ale že nejdřív zkusíme tohle. Asi má velkou kazivost dědičnou. Bojím se aby neměla ve třech úplně černé zuby. Máte někdo takové dítko? Jak to zvládá a nesmějí se mu ostatní děcka? Jinak samozřejmě čistíme 2×denně a sladkosti ještě nezná. Díky moc za zkušenosti. Jo a ještě to prý můžem patlat 1×týdně elmex gelem, ikdyž je to pro děti až od 6-ti let, tak z toho nemám moc radost......

Přečtěte si článek: Pozor na zubní kaz u dětí: Zoubky čistěte pečlivě

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

adus
Extra třída :D 11966 příspěvků 06.02.12 13:37

Ahojky, tak my meliprvni lemy na hornich jednickach v 18mesicich, ve 2letech z toho byli uz kazy, pak asi mesic po 2. Narozeninach se mu zkazili spodni 4… Nyni ve 2,5letech ma uz spodni 4 vyvrtany:) zvladli jsme to normalne u zubarky na kresle… Na ty jednicky mi rekla, ze ona je neleci, ze na ne krasne vidi a tak je zatim nechala…

Doporucuje se cistit elmex gelem, 1× tydne…

Ale o osviceni jsem neslysela…

Jedine co vim, ze pokud se vyvrtani nepovedlo dobre, tak budem muset pod narkozu a pujdou zoubky ven… Nyni musim zaklepat, ze pul roku od posledniho objeveneho kazu mame zoubky dobre a to o ne pecujeme stale stejne…

Hojuza
Kecalka 118 příspěvků 06.02.12 13:52

No a jak vypadají ty horní teď? Černají? V kolika jste tedy vrtali? My máme taky lemy i na těch dalších horních, takže asi jako vy…

Bella29
Kelišová 7499 příspěvků 06.02.12 13:54

Dcera měla v necelých dvou letech plošné kazy na obou horních dvojkách.Zubařka mi řekla,že se vrtat nedá,že budeme chodit každé tři měs.na potírání elmexem a pokusíme se zuby udržet aspoň do 4 let.Já si tenkrát myslela,že se zbláznila - udržet zkažený zuby tak dlouho - ale Agátce už je 6 a ty zuby pořád má,kaz se nezvětšuje,nebolí jí to. ;)

Hojuza
Kecalka 118 příspěvků 06.02.12 14:11

Řešili jste nějak i výživu jako třeba jestli jim nic nechybí?

IlkaV
Echt Kelišová 8097 příspěvků 06.02.12 14:19

Tak taky řešíme zuby, před 2.rokem začali u kořínků bělat - jakoby odvápňovat, mudra že z toho budou kazy - jako čistíme jak vzteklý, ten gel si teda nenechá dát, i po němm zvrací když potřeme, nesedne jí. Nějak se to pomalu horší, první kazíky na stoličkách myslím 4.a5ky dole. 5ky má vrtlý a prej se 4ky nevrtají ale rovnou ven jak to začne bolet - no a před měsícem boleli celej víkend na nurofenu, na pohotovost jsme měli zákaz… no a zubařka jí vytrhla 2 zuby vpravu 4a5ku. Jako źačali se dělat kazíky i na předních zubech jak měla předím bílý povrch. Takže je otázka času jak dlouho to vydrží nebolet, máme 4,5 let, tak ještě ten rok kdyby vydrželo. Jako opravdu čistíme, mudra nadává, že čistíme špatně, že kdyby jsme čstili dobře tak je nemá zkažený … a já tu jen brečím a přemýšlím co s nima dělat,jak víc čistit. Taky to vypadá na genetickej předpoklad, dle mudry genetika minimální :think:

Hojuza
Kecalka 118 příspěvků 06.02.12 16:54

Mě teda doktor řekl, že vysoká kazivost bývá často dědičná. Já si čistím zuby normálně, ale večer si často vezmu do postele bonbon nebo čokoládu a cucám :). Čistila jsem jen jednou denně, až teď jdu dětem příkladem a přidala jsem i ráno. No a už 18 let jsem neměla žádný kaz. Manžel má špatný zuby ať čistí jak čistí. No a dětem čistíme stejně, malá ještě nezná sladkosti přesto má syn 3.5 úplně zdravé zoubky a dcera už kaz, tak mi přijde, že ze špatného čištění to není.

IlkaV
Echt Kelišová 8097 příspěvků 07.02.12 11:54

S tím souhlasím a máme to stejně. Ale nějak zubařce nevysvětlím že čistíme :nevim: vypadám pak jak neschopná matka 8o že pokud čistíme, tak je něco špatně jinde, a musíme změnit jídelníček 8o můžete mi říct jak měnit jídelníček když většinu jídla má ve školce, doma jen večeří? 8o Nemyslím si že by měla nějak nadmíru sladkostí :think:

Hojuza
Kecalka 118 příspěvků 07.02.12 12:24

Mě přijde, že pokud nemá dítě extrémně sladkostí nebo třeba sladký čaj ve flašce, normálně se mu čistí zuby, tak to prostě tím být nemůže. Jak jsem řekla, mám dvě děti, jedno jí také tak nějak normálně sladkosti a zuby jak na výstavu a druhé mrňavé a už se jí kazí. Asi zbývá jen se obrnit proti takovým názorům ze strany jak doktorky, ale asi i jiných maminek, kterých se tento problém netýká, takže to musí znamenat, že my děláme něco špatně. Některým dětem ale rostou zoubky už po 5.roce, tak to máte už za chvilku. Jo a nám doktor říkal, že vůbec neznamená, že když má první špatné, že budou i druhé, prý to často bývá naopak. Já jí to včera potřela tím elmexem, tak doufám, že to nějak zpomalíme.

ElzinaP 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.13 09:56
@IlkaV píše:
S tím souhlasím a máme to stejně. Ale nějak zubařce nevysvětlím že čistíme :nevim: vypadám pak jak neschopná matka 8o že pokud čistíme, tak je něco špatně jinde, a musíme změnit jídelníček 8o můžete mi říct jak měnit jídelníček když většinu jídla má ve školce, doma jen večeří? 8o Nemyslím si že by měla nějak nadmíru sladkostí :think:

Jsme na tom úplně stejně se téměř tříletým synem, celé dny hledám na internetu, co dělat. Objednali jsme se i na soukromou kliniku - doufám, že by mohla pomoct terapie ozónem, ale přý je to jen na ještě okem neviditelné kazy, tak nevím, a taky jak to zaplatíme… Jsem docela zoufalá. Co jsme začali čistit ne 2×, ale 4× či 5× denně, přibyl mu další kaz! :nevim: Čistím jak divá a taky dr. říká, že čistíme špatně. :,( Tak jsem aspoň ráda, že v tom nejsme sami…

smolíkk
Povídálka 17 příspěvků 25.01.13 08:45

Koukám, že se máme na co těšit, pokud jsou kazy dědičné, ještě musím zaťukat žádný kaz není v dohledu, ještě je brzy, ale manžel měl jako dítě první zuby celé hnědé :) naštěstí mu to nezůstalo, to bych si ho asi nevzala :lol:

Lucinav 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.13 10:44

Mi jsme na tom jeste hur mam 3 rocniho syna a zoubky super. Moje mladsi ma 15 mesicu a vcera jsem ji nasla na kazdem prednim zoubku malou dirku 4 zuby. Skoro 2 den hledam na internetu cim to zastavit apod… k zubari jdem az za 14 dni, Cistime 3× denne zacinali jsme v 6 mesicich kdy ji vylezli prvni jednicky. Vzdycky kdyz malou vidim chce se mi brecet. Pripadam si jako uplne neschopna matka. Ja podle toho co jsem zatim vycetla na internetu kupuji rybi tuk pro deti od 1 roku s vitaminem D a nasla jsem pripravek jmenem xyletol koupila jsem 100 procenti xyletol v prasku a delaji se z toho vyplachy pusinky je to pry 100 procentne prirodni tak uvidime jak to pomuze jestli to vubec pomuze. Mala mi sladkosti moc neji je spis masova. Jestli mi sni jeden bonbon za tyden tak je to moc. :(. Mam strach ji dat mandarinky a ovoce aby jsem ji to nezhorsila. :roll: No uvidime co nam rekne doktor a uvidime ten xyletol :nevim: A asi budeme delat vic ryb tak drzte palce :zed: at se to nezhorsuje. ten xyletol delaji i bonbony pro deti tak mozna to vyzkouset. Drzim vsem palce :hug:

ElzinaP 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.13 16:15
Xylitol

My kupujeme žvýkačky Xylitol. Jsou moc dobré, děti je rády žvýkají po každém jídle. A večer namažeme kazy kokosovým olejem - ničí prý zubní kaz. A už to opravdu nepokračuje tak šílenou rychlostí. Ale co už tam má mu pochopitelně nezmizí, takže půjde na ošetření v analgosedaci. Bude ta ale drahé jak něco. :-(

karollige 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.13 09:20
Zubní kaz

Dobrý den,
u mého syna se objevil kaz na horní jedničce, je mu teprve necelých 8 měsíců a všichni se divý, že je to kaz. Zubařka mě posílá za obvodní a obvodní k zubaři…teprve jsem to řešila telefonicky..zase se nám něco děje před víkendem. Mám strach, aby se mu nekazily všechny zoubky..máte někdo zkušenost u tak malého dítěte..?

Imkova
Kecalka 160 příspěvků 25.04.16 15:34
:hug:
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama