Oprava zubů za 150 tisíc

Anonymní
10.12.19 18:48

Zuby za 150 tisíc

Dobrý den, raději anonymně. Jdu se sem vypovídat a když byste měli nějakou radu, budu ráda. Dnes jsem byla poprvé u nové zubařky, dlouho jsem žádnou nemohla najít. Nejsme nijak movití, jsme rádi, že vše finančně zvládneme. Byla jsem připravená, že budu muset platit, ale ta cena, kolik by oprava mých zubů stála, mě málem porazila. Je to celkem cca 150 tisíc a nebo zdarma vytrhat a dát klapačky. Nejsem žádná stařena, abych večer plivala zuby do sklenice, takže přemýšlíme doma, kde ty peníze vzít. Mé špatné zuby prosím neřešte, spíš, co teď s tím. Asi mě klepne. Díky všem, kdo to přečetl.

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

2173
10.12.19 18:51

Co s tím asi, buď zaplatit nebo nechat vytrhnout… možná by ti někdo poradil změnu zubaře, ale to je dost vtipné v dnešní době :)
si za to můžeš sama pokud máš takové strašné zuby :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3090
10.12.19 18:56

Pokud se budou davat např. implantaty, částce se nedivím. Ja bych si vzala úvěr. Lidi si pujcuji na bydleni. Zuby jsou dulezite. Nechtela bych protezy. Zuby neresim. Nekdy je pece pacientů tragická, nekdy ale bohuzel i péče zubních lékařů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22785
10.12.19 18:57

Osobně bych poradila změnu zubaře. Zkus i dál od bydliště, tohle se mi zdá jako moc. Zkažené zuby nesoudím, protože už jsem u dost lidí zažila, že se o ně starali jak měli a stejně se jim kazili. A opak, nestarali se vůbec a zuby pěkné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.12.19 18:58
@Kaileee píše:
Co s tím asi, buď zaplatit nebo nechat vytrhnout… možná by ti někdo poradil změnu zubaře, ale to je dost vtipné v dnešní době :)
si za to můžeš sama pokud máš takové strašné zuby :nevim:

Děkuji za kritiku, rada by mi ale pomohla víc.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
10.12.19 18:58

Je to určitě cena za zubní implantáty. A popravdě, jestli je to za celou pusu, je to ještě “krásná cena”. Můj strýc má v puse nové BMV. Manžel teď po vytažení obou osmiček má problém s jedničkou a odhad ceny je 35 za jeden

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
10.12.19 18:59
@sediza píše:
Pokud se budou davat např. implantaty, částce se nedivím. Ja bych si vzala úvěr. Lidi si pujcuji na bydleni. Zuby jsou dulezite. Nechtela bych protezy. Zuby neresim. Nekdy je pece pacientů tragická, nekdy ale bohuzel i péče zubních lékařů.

Minulá zubařka mi prý řadu zubů udělala špatně a k tomu mám špatnou stavbu zubů. A ano, jedná se i o implantáty.

• Nahlásit
  • Citovat
8100
10.12.19 18:59

Nevím o co jde, ale zeptala bych se na cenu i jinde.
Mám v rodině příbuzné, kteří za tutéž věc z téhož materiálu platí 3× tolik.
Moje zubařka není rozhodně chudá, ale jejich zubaři jsou ve středním věku blízko názvu multimilionář.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.12.19 19:01

Ještě bych zkusila konzultovat jiného lékaře, ale obavám se, ze to nebude žádný velký rozdíl. Navíc to bude cesta na dlouhou trať, bolestivá a muže se to ještě prodražit. Bohužel. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1462
10.12.19 19:02

To mas krasnou cenu, pokud jde o implantaty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2716
@Anonymní píše:
Minulá zubařka mi prý řadu zubů udělala špatně a k tomu mám špatnou stavbu zubů. A ano, jedná se i o implantáty.

Však a to máte jeden zub cca 25tis, tak vám opraví 6 zubů za těch 150tis :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6889

Já se částce nedivím a nemyslím si, že nějaký zubař to udělá levněji. Pokud bych byla schopna splácet, fakt bych si vzala úvěr, pokud ne, šla bych do protézy. Dobře udělaná protéza zase není tak nic hrozného. Známá dala 130K za zuby před 15 lety a každé dva měsíce lítala se zanícenou čelistí a věčně brala antibiotika. To samé má kolegyně v práci, neustále u zubaře a problémy a bolestí. Sama říká, že kdyby za ty zuby nezaplatila tolik, nechala by si udělat klapáky a měla by konečně klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17801

Jiný zubař? jinak pálka je to šílená

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.12.19 19:08

Nic moc s tím asi neuděláš. Můžeš zkusit změnu zubaře, ale pokud máš fakt špatné zuby, tak cena nebude o moc jiná, možná i vyšší. Sama jsem si dala zuby udělat hned jak jsem začala pracovat a musím říct, že první výplaty padli na tohle. Před 12 lety mně vyšli zuby cca 45 000 Kč, a to jsem je měla v podstatě ok - nedělali se implantáty, ani nic závažnější, prostě jen se převrtali staré plomby pod kterými byli kazy. A to na to i přispívala částečně pojišťovna. Od té doby vydám na zuby v průměru cca 3000 ročně, z času na čas se musí udělat menší kaz nebo se mi občas podaří odloupnout část plomby - mám špatný zkus a jsou tam místa kde se dělá větší tlak na zub než je žádoucí. Pokud možno se v rámci možností dohodni se zubařem na harmonogramu oprav zubů, určitě jsou některé více akutní než jiné. Já je taky dávala dokopy cca 2 roky, tak to nakonec šlo postupně takhle splatit i bez půjček. prostě jsem tam chodila jednou za jeden - dva měsíce, dle toho jak byli peníze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13930
10.12.19 19:09

Za implantáty je cena slusna, nepíšeš kolik zubů to čítá, jestli celou pusu tak to je fajn. Chlap řeší to samé, jemu zubař řekl 20-25 tisíc za jeden zub :roll: ale naštěstí se jedna o zuby až vzadu, že to aspoň vizuálně není vidět, že chybí a bude si je nechávat dělat postupně, protože přes 100 tisíc člověk jen tak nenajde na ulici. Co ti zbyde no, buď se poptat jestli by to někdo neudělal levněji, ale za pár šupů to nebude nikde, vzít si půjčku nebo klapačky no. Jiná rada není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama