Zůstala hlavička od klíštěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Angieen95
Povídálka 29 příspěvků 18.06.19 20:45
Zůstala hlavička od klíštěte

Ahoj mám takový problém našli jsme u pejska klíště a když jsme ho vyndavali tak sebou cuknul a zůstala tam jen hlavička. Přijde mi jakoby to bylo mrtvé vůbec tomuhle nerozumím. No hlavni na co se chci zeptat co teď s tím? Bojíme se že by se mu mohlo něco stát…děkuji za rady

Reakce:
vokishka
Extra třída :D 14808 příspěvků 18.06.19 20:48

Prý se to má nechat vyhnisat.

Kassor
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 18.06.19 20:48
@Angieen95 píše:
Ahoj mám takový problém našli jsme u pejska klíště a když jsme ho vyndavali tak sebou cuknul a zůstala tam jen hlavička. Přijde mi jakoby to bylo mrtvé vůbec tomuhle nerozumím. No hlavni na co se chci zeptat co teď s tím? Bojíme se že by se mu mohlo něco stát…děkuji za rady

Pinzetu a vyndat… At se mu tam nezaniti… Vycistete mu to pak desinfekci, ale chce to ven…

Ou
Echt Kelišová 8120 příspěvků 18.06.19 20:49

Hlavička ničemu nevadí, té se organismus zbaví - normálně to dezinfikuj a nech zahojit.

vokishka
Extra třída :D 14808 příspěvků 18.06.19 20:50
@Kassor píše:
Pinzetu a vyndat… At se mu tam nezaniti… Vycistete mu to pak desinfekci, ale chce to ven…

lékárna benu radí: Pokud se vám nepodaří odstranit klíště i s kusadly, nevadí, z nich už přenos infekce nehrozí a tělo si s nimi poradí jako s třískou.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33968 příspěvků 18.06.19 20:50

To vyhnije, nebo to pes vyškrábe

Kassor
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 18.06.19 20:56
@vokishka píše:
lékárna benu radí: Pokud se vám nepodaří odstranit klíště i s kusadly, nevadí, z nich už přenos infekce nehrozí a tělo si s nimi poradí jako s třískou.

Asi i jo, jen nam na veterine rikal doktor, ze pokud to pinzetou jde vyndat, tak pryc s tim… U nas jednou kocour dorazil (po 3 dnech, co randil s mistni krasavici) s hodne klistaty na krku (sam si je vydrapal) ale hlavicky mu tam zustaly, vypadalo to strasne. Mazali jsme na veterinu a pan doktor tahal jednu hlavu za druhou, byla to naloz..

Angieen95
Povídálka 29 příspěvků 18.06.19 20:59

@Kassor pinzetou to rozhodně vyndat nepůjde, zkusili jsme to a navíc se nenechá :/

Azeretereza
Závislačka 2881 příspěvků 18.06.19 21:00

Taky se mi to nekdy stane, hlavne kdyz je taham ze psa pinzetou, co slo jsem vytahala, zbytek nechavam, a zatim z toho nikdy nic nebylo.

Kassor
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 18.06.19 21:00
@Angieen95 píše:
@Kassor pinzetou to rozhodně vyndat nepůjde, zkusili jsme to a navíc se nenechá :/

V tom pripade ho netrapit a nechat munto vyhnit…

Angieen95
Povídálka 29 příspěvků 18.06.19 21:13

@Azeretereza taky jsme tahali pinzetou a jak to bylo na blbem místě tak skubnul a hlava zůstala

Azeretereza
Závislačka 2881 příspěvků 18.06.19 21:15
@Angieen95 píše:
@Azeretereza taky jsme tahali pinzetou a jak to bylo na blbem místě tak skubnul a hlava zůstala

To se stane. Nech to bejt, ono to vypadne samo. Jen to sleduj, kdyby nahodou, ale urco to bude v pohode. Ja jich takhle urvala mraky. Umim je tahat jen rukou, pinzetou beru jen ty pidi svinky a ty jsem pretrhla temer vzdycky.

Niki Ku
Ukecaná baba ;) 1300 příspěvků 18.06.19 21:48

Taky se nám stalo, naše fenecka donesla z procházky 16 klíšťat. A asi u 3 se nám cukla, tak tam zůstala hlavička. Vydezinfikovali jsme to a sledovali. Za 3 dny byli všechny hlavičky pryč :)

Váš příspěvek
Reklama