Psi v kotci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.06.19 08:48
Psi v kotci

Ahoj, chtěla bych znát váš názor na následující situaci, děkuji.
Máme dva osmileté psi, jsou to kříženci labradora a nejspíš něčím loveckým. Velikostně spadají do středních plemen. Jsou to chroničtí utíkači, nezastaví je nic. Drátěný plot rozkoušou tak aby se protáhli pod minutu, dřevěný vyhryžou tak do hodiny, podhrabat se taky zvládnou a okamžitě berou čáru. Bydlíme u silnice, takže to prostě není ideální stav. Zkusili jsme je nechávat v domě, ale stran čistostnosti to taky není ono, takže šli do kotce, snažili jsme se jim udělat oázu, takže odkud svítí dostali bambusovou zastiňovačku, zakopali jsme jim tam nádrž na vodu dost velkou aby v ní mohli oba ležet. Ještě ten den zastiňovačku sežrali, v nádrži na vodu jsme denodenně nacházeli výkaly, účel to tedy neplnilo, takže jsme to zrušili, mají prostě obyč kotec, manžel jim tam tedy udělal ještě vyvýšené plošiny, byl přesvědčený, že budou vyměšovat mimo ně a na plošinách ležet, to samozřejmě taky nepochopili.
Já jsem z toho dost špatná, nepořizovali jsme si je, aby byli zavření v kleci, máme velkou zahradu, je to hrozná Škoda, ale prostě tam musí být. Samozřejmě za nimi každý den chodíme, vodu mají neustále k dispozici, kotec každý den čistíme a myjeme. Co se venčení týče, nebudu lhát, procházku s nimi úplně každý den nezvládneme, pustit je na zahradě na volno nelze, okamžitě berou čáru, takže když jsme na zahradě, můžeme je maximálně uvázat ke stromu. Každý den si s nimi ale pohrajeme a pomazlíme.
Mám pocit, že jsme zkusili všechno s výjimkou elektrického ohradníku ( ten nechceme, zaprvé to bude asi dost drahé a zadruhé a to hlavně mi přijde hrozné do nich pouštět elektřinu). Jsou kastrovaní, taky bez efektu.
Hodně je řešíme a diskutujeme co bysme mohli dělat, aby se měli lépe a včera nás odchytla sousedka, jak by se nám líbilo kdyby nás někdo zavřel do kotce. Tvrdila, že celé dny štěkají (jsem doma na MD, takže vím, že to prostě není pravda, ona bydlí až přes silnici, takže bych je fakt musela slyšet, kotec mají pod okny, maximálně si zavyjí když jede rozhlas) a nemají k dispozici ani vodu (naprostá lež, fakt se mi nestalo, že by měli misku prázdnou, obzvlášť teď když začínají horka to hlídám).
Děkuji za přečtení :(

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineAmelie30
Závislačka 2660 příspěvků 14.06.19 08:54
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych znát váš názor na následující situaci, děkuji.
Máme dva osmileté psi, jsou to kříženci labradora a nejspíš něčím loveckým. Velikostně spadají do středních plemen. Jsou to chroničtí utíkači, nezastaví je nic. Drátěný plot rozkoušou tak aby se protáhli pod minutu, dřevěný vyhryžou tak do hodiny, podhrabat se taky zvládnou a okamžitě berou čáru. Bydlíme u silnice, takže to prostě není ideální stav. Zkusili jsme je nechávat v domě, ale stran čistostnosti to taky není ono, takže šli do kotce, snažili jsme se jim udělat oázu, takže odkud svítí dostali bambusovou zastiňovačku, zakopali jsme jim tam nádrž na vodu dost velkou aby v ní mohli oba ležet. Ještě ten den zastiňovačku sežrali, v nádrži na vodu jsme denodenně nacházeli výkaly, účel to tedy neplnilo, takže jsme to zrušili, mají prostě obyč kotec, manžel jim tam tedy udělal ještě vyvýšené plošiny, byl přesvědčený, že budou vyměšovat mimo ně a na plošinách ležet, to samozřejmě taky nepochopili.
Já jsem z toho dost špatná, nepořizovali jsme si je, aby byli zavření v kleci, máme velkou zahradu, je to hrozná Škoda, ale prostě tam musí být. Samozřejmě za nimi každý den chodíme, vodu mají neustále k dispozici, kotec každý den čistíme a myjeme. Co se venčení týče, nebudu lhát, procházku s nimi úplně každý den nezvládneme, pustit je na zahradě na volno nelze, okamžitě berou čáru, takže když jsme na zahradě, můžeme je maximálně uvázat ke stromu. Každý den si s nimi ale pohrajeme a pomazlíme.
Mám pocit, že jsme zkusili všechno s výjimkou elektrického ohradníku ( ten nechceme, zaprvé to bude asi dost drahé a zadruhé a to hlavně mi přijde hrozné do nich pouštět elektřinu). Jsou kastrovaní, taky bez efektu.
Hodně je řešíme a diskutujeme co bysme mohli dělat, aby se měli lépe a včera nás odchytla sousedka, jak by se nám líbilo kdyby nás někdo zavřel do kotce. Tvrdila, že celé dny štěkají (jsem doma na MD, takže vím, že to prostě není pravda, ona bydlí až přes silnici, takže bych je fakt musela slyšet, kotec mají pod okny, maximálně si zavyjí když jede rozhlas) a nemají k dispozici ani vodu (naprostá lež, fakt se mi nestalo, že by měli misku prázdnou, obzvlášť teď když začínají horka to hlídám).
Děkuji za přečtení :(

Buď v klidu, za mě děláš maximum. Sousedka ať se stará o svý, každopádně bych nevyloučila, že na vás podá udání, když je tak všímavá. Stalo se kamarádce, přijela kontrola, vše v poho a zase odjeli.

B.O.K. Team
Zasloužilá kecalka 635 příspěvků 14.06.19 08:58

Psi jsou nevybouření, pohyb jim očividně nestačí a chybí základní výcvik. Psa nelze unavit jen fyzicky, ale i psychicky.
Moje rada? Každé ráno vzít 10m dlouho stopovačku, psy vzít na dlouhou procházku - ty třeba s kočárem nebo ať je vezme manžel na běhání ráno a pak si je vzít do „parády“ a začít s nimi pořádně cvičit. Poslušnost, poslušnost a zase poslušnost. Tady chybí vyžití a základní výcvik. Nepíšeš co jste dělali do teď - psům je 8 let… to to řešíte až teď? Předtím taky utíkali 8 let? může to být už prostě jen zvyk… „sem venku, jasné znamení pro to vzít roha“. Utíkají spolu nebo když byste je pustili na střídačku tak utečou i každý zvlášť? Co udělají když jste s nimi na zahradě? Poslechnou když „začnou“ utíkat a vy je vidíte nebo na Vás prostě v tu chvíli prdí??
Už podle psaní o tom, jak se chovají v kotcích mi přijde, že jsou dost nevybouření a proto demolují…Takhle se vyrovnaný pes vážně nechová. Pokud s tím něco chcete dělat, bude Vás to stát podle mého hodně úsilí, práce a času, ale s tím je třeba počítat pokud si někdo pořídí psa.

migmina
Kecalka 260 příspěvků 14.06.19 09:10

Chybi jim zakladni vycvik. nemaji ho, proto delaji co delaji. musite naucit poslusnosti.psum je 8.let a az ted to resite? 8o evidentne nemate dost casu se jim venovat. nechapu proc jste si je porizovali :roll:

B.O.K. Team
Zasloužilá kecalka 635 příspěvků 14.06.19 09:14
@migmina píše:
Chybi jim zakladni vycvik. nemaji ho, proto delaji co delaji. musite naucit poslusnosti.psum je 8.let a az ted to resite? 8o evidentne nemate dost casu se jim venovat. nechapu proc jste si je porizovali :roll:

tak ptát se, proč si je pořizovali je asi zbytečné né?? :roll: už je nějakou dobu mají, ted je jen na nich zda se do toho opřou a budou s tím něco dělat pro jejich i psí dobro. :mavam:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.06.19 09:16

@B.O.K. Team narodili se v únoru, takže byli přes zimu doma, na přelomu jaro/léto šli ven a tehdy začali utíkat. Říkali jsme si, že bude potřeba je víc unavit, byli jsme tehdy bezdětní, takže na ně bylo dost času, brali jsme je ráno a večer, obojí tak na hodinu. Do lesa, do pole, k potoku… když jsme se vrátili, do půl hodiny (ale většinou tak do 5-10 minut) byli pryč. Obvykle to trvá několik hodin. Několikrát sousedce vedle nás zakousli slepice, druhým sousedům kradli boty. Tak jsme zkusili přitvrdit a trávit na procházkách ještě víc času. Když jsme se vrátili po 3 hodinovém výšlapu, totálně ztrhaní a oba psi zdrhli než jsme odemkli dveře, tak jsme rezignovali. Teď se k tomu upřímně řečeno vracet nebudu - manžel dělá ve zdravotnictví, což znamená že odjíždí po šesté a vrací se po osmé, takže běhat fakt nechodí, dítěti jsou dva, takže období kočáru je dávno pryč a ti dva táhnou jak hloupí, neumím si představit táhnout je s dítětem. Obvykle utíkají na střídačku, ale když se druhý dlouho nevrací, na jeho návrat nečekají a zdrhne i ten zbylý. Jestli poslechnou a vrátí se když po nich voláme je tak 50/50.
Takže to tedy řešíme celých osm let. Zkoušeli jsme různé druhy metod jak jim zabránit v útěku (ohrada, petimetrový řetěz, obojky spojené dvoumetrovým řetězem při volném pohybu), kotec je jediná spolehlivá varianta. Dva roky jsme je měli v domě, pak jsme pochopili, že se to nezlepší a šli ven (asi rok než jsme se začali snažit o dítě, takže to fakt není že jsme je odsunuli kvůli tomu). Zkoušeli jsme výchovu založenou na chválení, pak i tu na bití. Věnovali jsme jim opravdu hodně času, hodiny denně. Nepomohlo nic.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.06.19 09:19

@Amelie30 děkuji za názor, jsem ráda, že se najde alespoň někdo kdo si to myslí :(

migmina
Kecalka 260 příspěvků 14.06.19 09:22

@B.O.K. Team je to zbytecne souhlasim…jen jsem tim chtela rict, ze kdyz si poridim psa tak musim pocitat s tim ze se mu musim dostatecne venovat.ne ze se s nim pomazlim dam mu jidlo a konec.jako zakladatelka. ted jim nic jineho nezbyva nez makat makat makat

Uživatel je onlineAmelie30
Závislačka 2660 příspěvků 14.06.19 09:26
@Anonymní píše:
@Amelie30 děkuji za názor, jsem ráda, že se najde alespoň někdo kdo si to myslí :(

To víš, že jo. Neblázni, nejste žádní tyrani.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.06.19 09:26

Jinak teda stran pořizování jsou to štěňata labradorky, kterou jsme měli 12 let, s ní nikdy nebyl problém, volně se pohybovala po zahradě, neutíkala neničila. Porodila v 11 letech 2 štěňata, nečekaně. Nenapadlo nás, že by s jejími štěňaty měl být takový problém.

B.O.K. Team
Zasloužilá kecalka 635 příspěvků 14.06.19 09:27
@Anonymní píše:
@B.O.K. Team narodili se v únoru, takže byli přes zimu doma, na přelomu jaro/léto šli ven a tehdy začali utíkat. Říkali jsme si, že bude potřeba je víc unavit, byli jsme tehdy bezdětní, takže na ně bylo dost času, brali jsme je ráno a večer, obojí tak na hodinu. Do lesa, do pole, k potoku… když jsme se vrátili, do půl hodiny (ale většinou tak do 5-10 minut) byli pryč. Obvykle to trvá několik hodin. Několikrát sousedce vedle nás zakousli slepice, druhým sousedům kradli boty. Tak jsme zkusili přitvrdit a trávit na procházkách ještě víc času. Když jsme se vrátili po 3 hodinovém výšlapu, totálně ztrhaní a oba psi zdrhli než jsme odemkli dveře, tak jsme rezignovali. Teď se k tomu upřímně řečeno vracet nebudu - manžel dělá ve zdravotnictví, což znamená že odjíždí po šesté a vrací se po osmé, takže běhat fakt nechodí, dítěti jsou dva, takže období kočáru je dávno pryč a ti dva táhnou jak hloupí, neumím si představit táhnout je s dítětem. Obvykle utíkají na střídačku, ale když se druhý dlouho nevrací, na jeho návrat nečekají a zdrhne i ten zbylý. Jestli poslechnou a vrátí se když po nich voláme je tak 50/50.
Takže to tedy řešíme celých osm let. Zkoušeli jsme různé druhy metod jak jim zabránit v útěku (ohrada, petimetrový řetěz, obojky spojené dvoumetrovým řetězem při volném pohybu), kotec je jediná spolehlivá varianta. Dva roky jsme je měli v domě, pak jsme pochopili, že se to nezlepší a šli ven (asi rok než jsme se začali snažit o dítě, takže to fakt není že jsme je odsunuli kvůli tomu). Zkoušeli jsme výchovu založenou na chválení, pak i tu na bití. Věnovali jsme jim opravdu hodně času, hodiny denně. Nepomohlo nic.

A můžu se tedy zeptat, co by pro Vás bylo řešení?? Nemyslím to zle, ale v příspěvku píšete, že jste vše vyzkoušeli (což si osobně nemyslím, doporučovala bych zajít na nejbližší ZKO, začít psy socializovat a unavovat psychicky, věnovat se kynologii a pochopit myšlení a chování psa - ale jak říkám, to je běh na dlouho trať). Psy u Vás očividně živelně netrpí a nestrádají, ale je to řehole pro Vás, Vaše okolí a jednou až se někde (nedej Bůh) něco stane, tak i pro něho jiného… mohou vběhnout do silnice s způsobit dopravní nehodu, někomu v nevědomosti ublížit, může se jim něco stát, někdo je zraní nebo se zraní sami a bude někde trpět a nikdo nebude vědět kde + já bych teda nechtěla někde venku se svým pse potkat dva útěkáře bez pána.
Takže jsou tedy dvě možnosti - buďto se do toho fakt opřete, čas si někde najdete a třeba za rok (nebo dřív nebo i dýl) budete mít možnost posedět si na zahradě se psy, dětmi a bez stresu a nebo to prostě necháte tak jak to je. Ono nic jiného asi totiž moc nezbývá. :think: :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.06.19 09:28
@Amelie30 píše:
To víš, že jo. Neblázni, nejste žádní tyrani.

Děkuji moc :( :srdce:

marg
Ukecaná baba ;) 1859 příspěvků 14.06.19 09:34

Nemám nic proti kotcum, pokud mají psi dostatečný pohyb mimo, tzn. procházky. Což nemají, takže ano, jsou chudáci. Nedivím se, že zdrhaji a nedivím se, že cupují vše kolem. A nejvíc mě dostalo, že musí vykonávat potřebu v kotci? To je na tom asi nejvíc zarážející, to je nemůžete venčit? Na KVS to není, ale chudáci jsou.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.06.19 09:36

@B.O.K. Team zavření jsou hlavně proto, aby se něco jako to, co popisujete nestalo. Už dva roky prostě neutekli, protože nemají jak. Dospěli jsme totiž k tomu, že s tím jak to vypadá, je vlastně otázka spíš kdy než jestli se fakt něco semele.
Psala jsem hlavně proto, abych zjistila, jestli to, jak psy chováme je vnímáno jako týrání. Mě to tak nepřijde, ale sousedka to tak vidí, tak jsem si to chtěla trochu objektivizovat, kouzelnou radu jak za odpoledne docílit toho, aby to byli normální hodní psi nečekám.
Snažím se najít nějaký kompromis jak jim zlepšit život a zároveň tomu neobětovat úplně všechen čas. Každopádně děkuji za příspěvky.

Advise
Kecalka 229 příspěvků 14.06.19 09:37

Nevim, jestli to uz nekdo neradil, ale elektricky obojek. Levnejsi varianta nez ohradnik.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama