Zustanu na dite sama???

Anonymni
12.12.08 17:57

Zustanu na dite sama???

Omlouvam se,ze to pisi sem,asi do spatne sekce,ale jinam mi to neslo…
Jsem v silene situaci,od zacatku tehotenstvi porad resime finance,bydleni a ja mam strach,ze zustanu na dite sama…
Pritel ma spostu pujcek a dluhu a veci na splatky…Odhaduji tak 6-7ticic korum mesicne,jeze do toho plati telefon-500kc,kouri.1300kc,benzin-1500 az 2000kc,pojisteni,atd…Celkove si tipnu rict,ze mozna necelych 10ticic korum za mesic a vyplatu myval 17000kc cisteho,jde jen na jeho poplatky.Ja jsem od nej do zari nedostavala ani korunu,vsechno jsem si musela platit ze sveho,teda spis z usporu,protoze z prace me vyhodili hned na zacatku tehu na jare.Od te doby jsem na UP a nedostavam zadne finance,protoze na ne nemam narok,kdyz nemam odpracovany roky…
Takze jsem byla uplne bez fin.prostredku…
Sliboval mi,ze mi bude davat mesicne 7tic.korun,potom to snizil na 5tisic korun a nakonec to dopadlo tak,ze jsem dostala 2tisice a kdyz jsem rikala,jestli to neni nahadou trochu malo,tak dostavam 3tisice.
Jenze on tvrdi,ze jsou jen pro me,at si za to koupim,co potrebuji atd…Jenze ja jsem za to vzdycky koupila veci pro maly a vybavicku…
Ted je bez prace a nastala silena krize…Kde vezme na vsechny poplatky???Byt nas stoji 3tisice mesicne a to nemluvim o jidlu,pojistenich,beznych potrebnych vecech a o tom,ze na maly nemame ani kocarek…Predelavame byt a vsechno jde z mych uspor,protoze je byt muj-nedal mi ani korunu.Slibil,ze koupi postel,abych nemusela tehotna vstavat z nizkeho kanape-nekoupil a nekoupi,nema za co,slibil,ze mi da na podlahu do bytu-samozdrejme neda…Ja uz jsem uplne zoufala,porad se jen stresuju a ted,kdyz nema praci nevim,co s nama bude.Nedokazu si predstavit,ze bych do tohodle mela privest nase dite???Jak by to bylo???Porad jenom brecim a nevim kudy kam…A to nemluvim o tom,ze mi lze ohledne splaek a vydaju a schovava prede mnou vypisy z uctu :(
Jsem uplne zoufala,vypadalo to,ze se snazi a ze to bude Ok,ale asi nebude a bojim se zit takovyhle zivot,bez jistoty a malym ditetem.Premyslim,jestli by mi nebylo lip samotne,bez premysleni jestli budeme mit na plinky,najem a jidlo…Stejne by na me a dite musel platit,takze by me to vyslo mozna lip,kdyz nebude s nama…Jeste,ze mam rodice,kteri mi se vsim pomahaji a podporuji me a muzu se na ne spolehnout v kazde situaci…Ale i tak jsem zoufala…On je hodny,dite miluje,ale proste si zije sam za sebe a na oblacku…
Holky,co mam delat???

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

20326
12.12.08 18:11

Vybodnout se na něj a pokus to bude aspoň trošku možné, tak žít sama nebo s rodiči.
Takovej chlap se dle mého názoru o rodinu nikdy pořádně nepostará, to lhaní o penězích vidím jako dost velký problém.
Nezlob se, že jsem na tebe tak tvrdá, ale lepší to podle mě fakt nebude :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
12.12.08 18:22

Ahoj, přesunuji do manželství a partnerství.

A k tématu. Tvůj partner může být i hňup od kterého je lepší se držet dál, i vcelku prima kluk, který má momentální finanční krizi a totální čurbes ve financích. Co je blíž pravdě můžeš vědět jen ty.
Za sebe bych to viděla na pořádný pohovor o vašem budoucím fungování - prodiskustovat peníze, domluvit se na základním pravidle: ŽÁDNÉ DALŠÍ LŽI A TAJNOSTI a zvážit jak z průseru ven. Ono se to dá, ale máknout musíte oba. Pokud jeden z vás nebude mít zájem, pak je asi lepší razantní řešení a zcela oddělit finance - jestli i životy je zase na zvážení.

Držím palce, je tak snadné se dostat do maléru, vždyť je doba, kdy ti půjčky cpe kdokdo - a o splácení se taktně mlčí…

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.12.08 18:28

Novire
nezlobim se na Tebe,
ja to tak taky citim…jenze porad verim tomu,ze on by byl dobry tata a chce byt tata,ale vim,ze hadky a lhani kolem penez je v rodine strasne vazny problem :(
Nevim,co s tim…uz jsem ho vyhodila tolikrat a zase se vratil…
Uz jsem i premyslela,ze bych dala maly k adopci,protoze mam pocit,ze to fakt nedokazu,ze to nezvladnu,ze nebudu dobra mama a nebudu mu moct dat vsechno!!!
Ze jinde by mu bylo urcite lip,je to strasny ale mam pocit,ze k miminku ani nic necitim,nedokazala jsem si vybudovat zadny pouto a tesit se na nej,to je to nejhorsi ,strasne me to mrzi a nechapu se!

Lesina
mas pravdu v tom,ze je to tou financni krizi coo ted resime a mame a vsechno vidim jinak a asi hur :( on je fajn,stara se o nas,udelal by prvni posledni,ale ty finance to je jediny nedostatek a to,ze kolem nich jeste lze je dalsi katastrofa :( ON SI VUBEC NEUVEDOMUJE,ZE ZIT Z VYPLATY DO VYPLATY A NEMIT NIC V ZASOBE PROSTE NEJDE!pOTOM KDYZ SE STANE TOTO,JE TO V PR*ELI A NEVI SE JAK DAL!!!

• Nahlásit
  • Citovat
20326
12.12.08 18:40

Ahoj, nevyčítej si, že k miminku zatím nic necítíš… v kolikátém jsi týdnu?
Už jenom tím, že přemýšlíš o tom, jak to všechno zvládneš dokazuješ, že ti na něm záleží :wink:
Bude to dobré uvidíš, je úplně normální, že brečíš a jseš náladová, to dělají ty hormony… Taky jsem byla děsně ubrečená. Zkus si nechat projít hlavou, jestli můžeš, zůstaň chvíli u vašich, odpočiň si… pak se ti to bude řešit líp.
Většinou nic není tak černé jak to vypadá :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.12.08 18:51

Prave ze uz jsem v 7mesici…mam ze vseho strasny strach,zacina se to blizit a at uz jen strach z porodu,tak to co bude po porodu jejetse horsi a vetsi nejistota!Pritel chce byt u porodu,ja citim ze mu na nas zalezi,je to pro nas tezka situace,ale lhat se nema a uz vubec ne kdyz se to tyka penez…
A nejvic me mrzi,ze kdyz jsme se kvuli tomu dnes hadali,tak mi rekl,ze se me ani nasich o nic neprosi a neprosil…Jenze kdyby nebylo nasich a nepomohli mi s bytem a vsim,tak nemame ani kde bydlet!Tohle nevidi,kdyz se neumi postarat on,snazi se mi pomahat nasi a myslim,ze vsichni rodice chteji aby jejich deti byli stastne a spokojene…
Jeho rodice nam nikdy nepomohli,ani se nezeptali a na miminko taky neprispeli ani nic nekoupili,treba malickost :(
Asi to vsechno pochytil behem celeho sveho zivota doma…
Moje mamka mi od zacatku rikala,ze se ji ta rodina nelibi,ze on je sice hodnej,ale budu s nim nestastna…
Mela nejspis pravdu…

• Nahlásit
  • Citovat
7584
12.12.08 22:07

Jen k tomu cítění lásky k miminku - patřím k těm matkám, které cítí lásku až k narozenému. Jo , byla jsem ráda těhotná a doufám, že ještě jednou budu. Ale nepovídala jsem si s břichem, nehladila ho nijak zvlášť. Prostě až s narozením jsem viděla a milovala. A nemyslím si, že bych byla divná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
168
13.12.08 09:33

Nezlob se,ale já bych to vůbec neřešila a přítele bych se rychle zbavila.Lepší to už stejně nebude,to si nenamlouvej a ty potřebuješ klid na mimčo.Navíc,když píšeš,že byt je tvůj,tak to máš trochu lehčí.Je sice hezké,že má děti rá a že je hodý,ale takových chlapů je spousta a navíc jsou zodpovědní.Ví,je to strašné,co ti píšu,ale daleko horší je ten tvůj nezodpovědný přítel.Jen si vezmi,jaký příklad by to byl pro tvé dítě.A až se ti mimčo narodí,budeš milovat je! :) Věř mi,že to je daleko víc než umíš vůbec představit.A svého bývalého si ani nevzpomeneš! :wink: Tak držím palce k důležitému životnímu kroku a promiň mi ten ostrý názor,ale takovéhle typy nechápu a ani nemám ráda a nikdy jsem s nikým takovým nežila.A kdybych byla v Tvé situaci,tak by zkrátka šel!Renata :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
13.12.08 15:21

Ahoj,

napíšu Ti jeden příběh. Známá si vzala bezvadného kluka, hodného, zábavného, velice ochotného, pro ni, rodinu i pro všechny kamarády by se roztrhal. Miloval děti a moc po nich toužil.Prostě ideál. Manžel se snažil, aby měli všechno, co se jim líbí, aby si užívali koníčků, koupili auto atd. atd. Jenže jednoho dne se ukázalo, že nějak nedokázal odhadnout, co si můžou dovolit a nehorázně se zadlužil.

Když na to manželka zjistila, on zmizel na pár dní a vůbec se neozýval. Pak se vrátil a zkoušeli to řešit. Najednou se sbalil a zcela zmizel a už nikdy se neozval.

Teď je ta známá rozvedená, ale všechny jeho obrovské dluhy splácí sama, protože nikdo není schopen ho najít. Nepomáhá soudní odvolání, spolupráce s policií apod. Nikdy bych nevěřila, že někdo tak bezvadný, se dokáže zachovat takto :cry:

Na Tvém místě bych dluhy přítele a hlavně to lhaní rozhodně nebrala na lehkou váhu.

P.

PS: o miminko se určitě zvládneš postarat i sama. A budeš tak mít šanci potkat nějakého bezvadné tátu.

• Nahlásit
  • Citovat
2011
14.12.08 08:20

Milá anonymní, je mi moc líto, v jaké jsi situaci. A kór, když čekáš mimčo (neboj, až se narodí, budeš ho moc milovat.)
Dluhy jsou hrozná věc.. A pokud je přítel tak nezodpovědnej a vystavuje tebe a vase maličké takovému riziku, asi bych zvažovala odchod. Říkáš, že vás má rád, že by pro vás udělal první poslední. Tak proč ty lži a tajnosti? Podle mě, když se dva miloují, nemají před sebou v takhle důležitých věcech nic tajit.
Problémy jsou od toho, aby se řešily a né, aby se tutlaly..
Drží, ti palce, aby buď přítel dostal rozum a nebo aby jsi našla sílu odejít..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
16.12.08 23:10

ahoj, opravdu bych nechtěl být na tvém místě, máš to hodně těžké, nicméně pět poznámek:

1. zbavovat se nyní partnera není imo logické, neboť, pokud jsem četl správně, ti dává alespoň ty 3 tisíce a to je sice strašně málo, ale pořád více než nula, což je přesně ta částka, kterou bys od něj dostala, kdyby ses ho zbavila. Pokud jste vzítí, tak by sice dle soudu musel platit výživný, nicméně je otázka, zda by bylo vyšší než ty 3 tisíce (odvíjí se z jeho platu, to si zjisti) a zda by je vůbec platil (může se dost dobře stát, že by je neplatil a než by zákony naší republiky ho donutily, tak může uplynout rok, klidně dva i déle – mluvím ze zkušenosti) ..takže to si rozmysli

2. měl by pochopit, že lži opravdu nejsou možné a žít z ruky do ruky když zakládáte rodinu taky není možné. Tohle by jsi mu opravdu měla vysvětlit…a na jeho sliby který nedodržuje budiž řešení stanovit velmi přesná pravidla, napsat je a dát mu je podepsat a pak striktně vyžadovat jejich dodržování. A už víš, že ti lhal, tak se nespoléhej na jeho slovo — čistě teoreticky vzato, pokud plánujete rodinu a „myslíte to vážně“, tak nevidím racionální důvod k tomu, aby tě odmítl dát své heslo a práva ke správě svého účtu…nejsem vyznavač „přídělů“ peněz – snad si věříte, ok? Jinak za kouření 1300kč se mi zdá jednak přemrštěné a jednak dost necitlivé k miminku, už proto by se měl krotit.

3. že se na miminko netěšíš je normální, spíš by bylo nenormální kdyby ses v tvé situaci, v které se nacházíš na ně těšila – stres tohle všechno zabije a přebije.

4. zdá se mi, že některé tvé vize toho, jak by to bylo optimální by mohly být přehnané – konkrétně ta „podlaha“, jak jsi o ní mluvila. Miminku je fakt u jeho běloskvoucího zadečku, jestli máte novou podlahu nebo ne, věř mi. My jsme tyjo měli na podlaze linoleum a koberec smotaný u zdi ještě když mě bylo 5 let a bylo mi to putna, natož pak miminku. Přivést potomka do připraveného a plně vybaveného hezkého útulného bytečku je sice hezké, ale celkem na nic…tyjo mimino dokáže stěží zaostřit na nějakejch 30cm pokud si pamatuju ze školy, to fakt neřeší tyhle věci. Nesnaž se všechny věci vyřešit naráz. Jedno po druhém.

5. psala jsi o svých rodičích, že jsou ti oporou, ale nepsala jsi nic o jeho rodičích -->?! (taky by se mohli trochu starat, ok? Taky jejich vnuk to bude, ok?)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
222
26.12.08 11:54

Ahojda Anonymní :D

taky se ti musím ozvat. Zhruba před 1,5 rokem jsem začala řešit to co ty a teprve teď jsem s tím skončila. Proto vím, že to není lehké rozhodnutí. U nás to taky začalo v těhotenství, přesně jako u tebe mi dával jen 2-3 tis. měsíčně a z toho jsem platila nájem, výbavičku pro malého, ještě ho živila, byt jsme měli v podnájmu (na mě), takže jsem ho taky párkrát vyhodila a za chvíli byl s prosíkem zpět a takhle pořád dokola - tajnosti s výpisama, dluhy, problémy. Vydělával si hezky, ale domů nešlo nic a kam ty peníze šly dodnes netuším. Tak 2 měsíce před porodem jsem ho vyhodila s tím, že hned po porodu dávám žádost o rozvod. Pak mě začal navštěvovat, občas mi přinesl ovoce - jinak nic. Ale měla jsem ho pořád ráda - co člověk nadělá - nedá se jen tak vyhodit z palice. A když došlo k porodu, rozhodla jsem se, že ho tam vezmu se mnou - je přece tolik manželství, kterým právě tato situace pomohla. A pomohla. Jen co se malý narodil jako by se mezi námi ty obrovský ledy prolomili a najednou mě tam začal hladit, líbat, říkat miláčku atd. atd. a že chce být s námi, pomáhat mi, starat se o nás a že to všechno bude hezký. Musím říct, že první měsíc byl fakt super - kdyby byl takovýhle pořád - nikdy bych neměnila. Ale po měsíci jsem zjistila, že za jedinou noc prohrál celou výplatu v automatech, a pak už to pokračovalo zase ve starých kolejích. Dostávala jsem 2-3 tis. měsíčně, tajnosti, večerní odchody z domu a ranní návraty a tak. Vydržela jsem to 0,5 roku a pak ho vyhodila definitivně. Pak jsme se ještě půl roku scházeli, občas u nás přespal, probíhali soudy a hádky a vždy to vypadalo 2 dny o.k. a pak zase nějaký problém - průser a takhle pořád dokola. Dnes to vypadá tak, že se z toho dostávám, myslela jsem taky, že se nedokážu sama o mě a malýho postarat, ale opak je pravdou - ŽENSKÁ PROSTĚ OPRAVDU VYDRŽÍ VŠECHNO!!!! Tatínek i blbý alimenty nezaplatí včas, musím ho pořád popohánět a to pořád tvrdí jak malýho miluje. Ale je to láska když ho nezajímá z čeho to dítě žije a jestli má vše co potřebuje??? Už 2 měsíce nekojím, takže si ho začal brát i na víkendy.

Takže jestli Vám chceš dát šanci počkej do porodu a vezmi ho tam s sebou - s něktýrama chlapama to fakt pohne a některý tam i brečí dojetím a jestli s ním nepohne ani tohle, tak to nemá cenu. Pak uvidíš, ty miminka mají neskutečnou moc a může s tím Taťkou pohnout, ale jestli to nedokáže ani ten malý, tak už nic.

a to že k malýmu nic necitíš - z toho si nic nedělej - byla jsem na tom stejně, a ani nejsem ten typ, že hned po narození jsem ho milovala až na kost - to ani náhodou. Při porodu jsem brečela dojetím to ano, ale lásku jsem začala cítit až další den - chyběl mi totiž když si ho sestřičky na chvíli odvezli a pak už to ve mě pořád rostlo a rostlo. Dnes ho miluji jako nikdy nikoho a nedovedu si představit život bez něho.

Kdyby jsi si o tom chtěla ještě napsat klidně mi pošli SZ - fakt mám za sebou stejnou životní situaci a stejného vola. Už jsem zastáncem toho, že člověka prostě nezměníš a je jen otázka času kdy ti dojde trpělivost a začneš s tím něco dělat. Přece takhle nechceš žít celý život.

Drž se a pozor - taky jsem probrečela celé těhotenství a malý byl pak pořád hrozně uplakaný. Snaž se neplakat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23495
26.12.08 21:58

Ahoj, ja jsem v podobne situaci, pritel mi dava 2.000,–, pritom tu bydli, ji,…Chtela jsem vztah ukoncit, ale nebude to jednoduche. Porad tvrdi, ze chce mimco, ktere cekam uz za mesic, vychovavat, ale vubec se nesnazi zmenit. Ja mam dva velke syny, 19 a 15, ti neco stoji, ja jsem nastoupila na materskou, takze penez nic moc, po zaplaceni bytu mi zustava tisic korun a to je se dvema pubertakama tak na tri nakupy. Letos jsme si museli zrusit i Vanoce, byla jsem z klukama u mych rodicu.Kdyz reknu mymu, aby mi dal vic, tak ma argument, ze jine zenske to zvladnout. Jsme spolu uz 7 let, myslela jsem, ze ho znam, bohuzel takhle blbnout zacal, az co jsem tehotna.
Radu pro Tebe nemam, sama bych ji potrebovala. Ale zvladneme to, neboj, uz jen kvuli prckum, co cekame, tehotna zenska je silna za dva. Tak nam obema popreju hodne sil a spravna rozhodnuti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama