Krevní testy, mám strach...

5
3.2.21 19:47

Zvědavost - krevní test

Prosím dámy, vzhledem ke své povaze a netrpělivosti potřebuji jít na krev, abych se ujistila, že jsem opravdu těhotná. Kam se chodí, kolik se platí a nevyhodí mě odtamtud?
Ideálně kdyby tu byla nějaká sestřička nebo doktorka. Prosím, zítra ráno už chci mít jistotu.
(Test pozitivní už včera)
Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
52841
3.2.21 19:52

Jakákoliv laboratoř. Ale jeden odběr neřekne vůbec nic ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
3.2.21 19:59

@Markéta80 aha, myslela jsem, že z krve to je jasné hned. Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4990
3.2.21 20:04

@MaKuba

cvičte povahu i trpělivost, s dítětem jí budete potřebovat…mnoho

někdy mi přijde, že děti nás mají něco naučit, například trpělivosti… :)

s dítětem hodně věcí už nebude „jasné hned“ a mnoho až za dlouho…nebo nikdy

:kytka:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3931
3.2.21 20:04

A k cemu ti to bude? Dnes jsi tehotna, zitra byt nemusis… ver testu pokud nemas zadne problemy, pockej na prohlidku… a nestresuj se

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4990
3.2.21 20:05

@Kaileee

právě právě…hezky řečeno… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1149
3.2.21 20:23

@MaKuba Jakékoliv odběrové místo. Mívají na internetu ceníky, kde se dá dohledat. Obyčejně to vychází na nějaké 200-300kč za jeden odběr. Ale musí se dělat alespoň dva, aby bylo jasné, že HCG roste a nebo klesá.
Ale pokud máte test pozitivní, tak krev bude zcela určitě taky. Protože v moči se vylučují nadbytky.
Na vašem místě bych trochu pocvičila trpělivost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1242
3.2.21 20:32

Myslím si, že je zbytečné tímto zatěžovat zdravotnický systém, který je v této době už tak dost zatížený, jenom kvůli zvědavosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
416
3.2.21 20:48

Ahoj pracuji v nemocnici a myslím si že druhý den po testu je zbytečné chodit hned na krev… Buď trpělivá vyckej chvíli pokud se nedostaví MS pak zavolej své doktorce a s ní se domluv na dalším postupu 🙂.. A nikde prosímte ani neříkej v nemocnici že chceš něco ze zvedavosti🤦🏽‍♀️protože to nikdo nemá rád… Je to buď a nebo.. Hezký večer 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
3.2.21 20:59

@Kaileee protože prostě moje hlava :lol:
Sorry, ale zkrátka teď nějak neumím myslet na něco jiného a jasný verdikt by mi třeba pomohl se soustředit aspoň na práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1577
3.2.21 21:00
@Borrealis píše:
@MaKuba

cvičte povahu i trpělivost, s dítětem jí budete potřebovat…mnoho

někdy mi přijde, že děti nás mají něco naučit, například trpělivosti… :)

s dítětem hodně věcí už nebude „jasné hned“ a mnoho až za dlouho…nebo nikdy

:kytka:

To je výstižné :) Já to na jednu stranu chápu, protože při snažení člověk, který ještě nemá děti vlastně vůbec neví, do čeho jde a myslí si, že nedokáže vydržet ani do rána, než se vyčůrá. Že to je to nejdůležitější na světě. Zpětným pohledem, kdy se pak čeká na potvrzení srdíčka, 1. screening, 2. screening, pak na porod, pak na první pasení koníků, pak na otočení na bříško, první lezení, krok, slovo… atd atd atd. tak se už musím jen smát. Přesně to píšeš, děti učí hodně trpělivosti… Pořád se na něco čeká.

A nedej bože, když jsou průšvihy zdravotní, čeká se na výsledky, třeba týdny. To samozřejmě nepřivolávám a zakladatelce držím palce, ale i to se stává. Je to úsměvný, to „honem honem“.

Navíc dneska mají laboratoře asi opravdu víc starostí s covidem. Takže zakladatelko být tebou, koupím ještě balení (jedno dvě) testů a čůrám obden. No a uvidíš. Gynekolog tě pak stejně nepozve hned (tedy většina to tak dělá a zve až na cca 6-7tt). takže i na to si počkáš. Protože by nic neviděl a všechno má svůj čas. Hodně štěstí :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1943
3.2.21 21:00

Vyhodit vás nevýhodu, ale za mne absolutní zbytečnost.. Pokud je test pozitivní. Stejnak to nic víc nerekne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
3.2.21 21:05

@Borrealis chápu no :) ale zkrátka mám ráda vše pod vlastní kontrolou :D
Nicméně zkusím vydržet než zavolám k doktorce…
Ono po tom roce a tři čtvrtě nejistoty doufání a modlení se, se ten měsíc už asi nepokaká.
Tak díky za odpověď i ostatním a přeji hezký večer.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
515
3.2.21 21:10
@MaKuba píše:
@Borrealis chápu no :) ale zkrátka mám ráda vše pod vlastní kontrolou :D
Nicméně zkusím vydržet než zavolám k doktorce…
Ono po tom roce a tři čtvrtě nejistoty doufání a modlení se, se ten měsíc už asi nepokaká.
Tak díky za odpověď i ostatním a přeji hezký večer.

Chapu vasi nejistotu, ale ani zitra ji mit nebudete, krev vam musi vzit alespon dvakrat, aby slo videt jestli hcg spravne stoupa jak ma.

A pak prijde cekani na to, jestli bude bit srdicko, jestli dopadne dobre prvni screening, jestli je v brise vse v poradku, nez pujdete na dalsi kontrolu, pak budete nervozni treba pres mesic, protoze pohyby zatim neucitite a kontrola v poradne v nedohlednu.
Pak tedy prijdou ty pohyby, ale jeden den je ucitite min a uz zas budete mit strach. Pak se budete bat i druheho screeningu, protoze i tam se muze hodne veci pokazit… atd… atd… 🤷🏼‍♀️ 😀
Takze… Vazne se vam ulevi, kdyz vam doktor zitra rekne, ze jste tehotna?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
3.2.21 21:12

@janikema90
Ne, myslím, že pak budu mít strach už do konce života 😅

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...