Zvětšené uzliny v podpaží

Anonymní
12.12.11 10:44

zvětšené uzliny

Ahoj máte některá prosím zkušenost se zvětšením uzlin? Manžel zpozoroval před pár týdny zvětšenou uzlinu v podpaží, za týden se přidala druhá. Šel na sono, kde nic moc nezjistili a posílají ho na RTG plic a srdce(je kuřák) + krevní rozbor. Včera při holení zjistil zvětšené podčelistní uzliny. Jelikož měl před časem hodně podobné problémy náš pes a byla to bohužel rakovina na kterou zemřel, tak mám dost velký strach co to bude :( Já mu pořád nadávám, ať s tím kouřením zkončí, ale marně :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2069
12.12.11 10:53

ahojky…zatím se neboj to nemusí vůbec nic znamenat…já když jsem si v létě nechala na sebe foukat klimatizaci v autě,tak jsem vždycky skončila s boulama v podpaždí.Takže to může být z nachlazení a nebo z nějakého zánětu v těle. Tet před nedávnem jsem měla zduřené uzliny snad všude na těle. Ale nejhorší to bylo v tříslech a pod bradou a na krku a zjistili mi elergii na lepek a krav.mléko a hned ,jak jsem se začala jinak stravovat…tak to přešlo. Takže opravdu ty uzliny můžou být reakce na cokoliv. Třeba i z odběru krve hodně poznají a budou vědět na co se zaměřit.
Ale věř,že to bude v pořádku. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.12.11 11:14

Ahoj, jak rika predchozi prispevek, muze to byt cokoliv, i obycejny zanet v tele.
Ale nepodcenovala bych to, ja mela hodne zvetsenych uzlin a byl z toho lymfom, zhoubny nador lymfaticky uzlin, obvykle dobre lecitelny. Cim driv se clovek zacne lecit, tim lepe. Mela jsem uzliny na krku, v podpazdi, v trislech. A pak i v brichu - viz sono bricha.
Ale dopredu bych nepanikarila,nechala udelat vsechny vysetreni - krev, sono, rentgen, nekdy davaji i CT. Jak rikam, muze to byt cokoliv.

• Citovat
  • Nahlásit
2069
12.12.11 11:21
Anonymní píše:
Ahoj, jak rika predchozi prispevek, muze to byt cokoliv, i obycejny zanet v tele.
Ale nepodcenovala bych to, ja mela hodne zvetsenych uzlin a byl z toho lymfom, zhoubny nador lymfaticky uzlin, obvykle dobre lecitelny. Cim driv se clovek zacne lecit, tim lepe. Mela jsem uzliny na krku, v podpazdi, v trislech. A pak i v brichu - viz sono bricha.
Ale dopredu bych nepanikarila,nechala udelat vsechny vysetreni - krev, sono, rentgen, nekdy davaji i CT. Jak rikam, muze to byt cokoliv.

jen se chci zeptat…měla jsi i boule v těch uzlinách??? děkuji za odpověd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.12.11 11:36

Primo v uzlinach? To nevim. Ale asi ne. V uzlinach snad boule nebyvaji.

• Citovat
  • Nahlásit
3331
12.12.11 12:17

Ahoj, zvětšené uzliny jsou jen příznak, podobně jako třeba zvýšená teplota, a může to být opravdu cokoliv.
Boule v uzlinách jsem nějak nepochopila - ty boule jsou ty zvětšené uzliny.
Taky je dobré vědět, jestli ty uzliny bolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.12.11 12:21
poppaea píše:
Ahoj, zvětšené uzliny jsou jen příznak, podobně jako třeba zvýšená teplota, a může to být opravdu cokoliv.
Taky je dobré vědět, jestli ty uzliny bolí.

No právě, že ho nebolí, což jsem našla na netu, že při zánětech bolí :nevim: Počkáme na výsledky a budeme chytřejší…

• Citovat
  • Nahlásit
3331
12.12.11 12:26
Anonymní píše:
poppaea píše:
Taky je dobré vědět, jestli ty uzliny bolí.
No právě, že ho nebolí, což jsem našla na netu, že při zánětech bolí :nevim: Počkáme na výsledky a budeme chytřejší…

No jo, nicméně i tak je spektrum možných příčin opravdu široké. Upřímně řečeno, to, jak se ty uzliny objevují takhle rychle po sobě, se mi na lymfom nezdá.
Mimochodem kdyby náhodou ano, neztrácejte hlavu, lymfomy se dají dobře léčit, sama to mám za sebou 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.1.15 09:40

Boule na levé straně krku

Dobrý den, mám dotazz dnes jsem si našla na levé straně krku bouli, je docela velká a bolí to, podle mě to jsou zvětšené uzliny. Máte s tím někdo zkušenosti? Zítra jdi k lékaři, tak uvidím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.17 22:46

Ahoj, chci se zeptat na zkušenosti ohledně zvětšení uzlin u dětí. Náš syn má cca od 1,5 roku poměrně velkou sérii zduřelých uzlin (které jsou patrné pouhým okem) na jedné straně krku, má je i za ušima, nějakou i vzadu na hlavě. Teď je mu 3,5 roku. Doktorka mu brala před rokem krev, vyžádala jsem si i sono. Nic se nezjistilo, jen má prostě uzliny, které ovšem nemizí. Jsem z toho nervózní, nemyslím si, že je správné, zdravé, normální… mít takto zduřelé uzliny několik let bez zjevné příčiny v tomto věku. Syn nikdy nebyl nemocný víc než s rýmou a kašlem a teplotu měl asi dvakrát. Doktorka tvrdí, že někdo na to trpí víc, někdo méně. V tom má sice pravdu, každý jsme jiný, ale to mě neodvádí od myšlenky, že to prostě není v pořádku. Máte s tím někdo zkušenost? Lze udělat něco pro to aby zmizely? Zjistit nějakou příčinu? Díky

• Citovat
  • Nahlásit
26.10.17 23:39

A co myslíš, že mu je? Kdyby to bylo zhoubné onemocnění lymfatického systému, tak po dvou letech by byl nejspíše po smrti…nějaká chronická infekce by se asi taky projevila zhoršením celkového zdravotního stavu…jak píšeš, nic se nezjistilo(a je dobře, že se zajímáš),ale je mu dobře, takže neřeš a nepřepínej, budu hnusná, ale na podrobnější vyšetření jsi teď zralá ty a to s hlavou…P. S. můj syn má viditelné uzliny na krku od roku je mu skoro 6…zdravé dítě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9502
27.10.17 07:28

Moje dcera to ma taky, jsou ji tri roky, taky uz to ma urcite dyl jak rok. Vidtelna je teda jen jedna, ale ty okolo jsou hmatne. Uz tri doktori mi rrkli, ze to deti tak mivaji, ze se to ztrati az okolo dvanacteho roku, proste pred pubertou. A dcera taky nebyva nemocna, s bacilem je ve styku porad, ma skolkovou segru, takze mozna je to i tim, ze to ta uzlina vsechno pochyta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1935
27.10.17 08:01

Já jsem míval taky zvětšené uzliny, měl jsem boule za uchem, na krku.. byl jsem asi měsíc v nemocnici, pak řekli, že to může být rakovina a šel jsem na operaci, ale rakovina to nebyla.. Vlastně mi nezjistili nic a časem uzliny zase zalezly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
140
21.11.17 14:39

Uzlina vedle ohryzku

Prosim mam dotaz tak ozivuji diskusi..je to asi 14 dni co se mi udelala u ohryzku boulicka drobna sla jsem k dr. rekla ze mam prekrvenou sliznici..druhy den jsem mela zvetsene uzliny i po stranach krku a za usima sla jsem na orl rekl ze mam zanet hltanu prohmatal ten krk a nerekl mi zda to je reakce na ten zanet nic pritom jsem tam sla hlavne kvuli tem boulim ani ne tak kvuli bolesti v krku..nasadil atb klacid na 7 dni uzliny po stranach uz mizi ale u toho ohryzku porad na kontrole mi rekl dr ze to jeste trochu mam ale ze je to klidnejsi (ten zanet) a udelal mi sedimentaci ta byla 5/10 pry ok.na tu bouli u ohryzku porad saham mackam zkousim jestli je pohybliva na tamty ostani jsem moc nesahala. myslite ze se nezmensuje protoze ji porad drazdim? Na orl mi k tomu proste nic nerekl ja se bojim ze je to neco vaznyho nikdy se mi pri nemoci uzliny nezvetsili prosim poradte co to muze byt..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.8.18 14:38

Uzlina v třísle

Máte zkušenost s uzlinou u dětí. Naše 10. týdenní dcera má v třísle uzlinu cca 1,5×1,5 cm velkou dle sona. Na chirurgii řekli, že jde o zvětšenou lymfatickou uzlinu a já se teď trápím jestli to není příznak rakoviny lymfatických uzlin… Nezeptala jsem se. V tu chvíli mě to nenapadlo. Na kontrolu máme jít za 2 týdny. Do té doby snad umřu strachy. Poznali by to pouze z ultrazvuku? Jak se pozná rakovina lymfatických uzlin?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat