Zvolení pohlaví dětí

6867
15.4.21 12:45

Zvolení pohlaví dětí

Jedna z předchozích diskusí mě přiměla k otázce - Jak by asi vypadal svět, když by si rodiče mohli zvolit pohlaví svých dětí? Co myslíte? Byly by na světě jen samé holčičky? Nebo chlapecci? :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21077
15.4.21 12:47

Asi jak v které části světa :mrgreen: u nás nepochybuji o tom, ze by prevladaly holky. Ale jsou místa, kde je holcicka spis za trest :D myslím ze by každý měl nejradši parecek :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1915
15.4.21 12:48

@janickaIII V Čechách nevím, tipuji, že by to mohlo být vyrovnané. Jsou ale země, kde by nejspíš bylo 90 procent kluků. 100 asi ne, vždycky se najde nějaký odpadlík.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5176
15.4.21 12:52

:mrgreen:
Myslím, že po čase by na světě začalo převládat mužské pohlaví. Na západě by to mohlo být vyrovnané, myslím část Evropy, USA, Kanada. Většinově by ale v ostatním světě byli preferenční pohlaví muži.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
320
15.4.21 12:53

Třeba mojí mamince to vyšlo přesně tak jak to chtěla :lol: kluk, holka, holka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4082
15.4.21 12:55

Myslím, že kdyby to tak bylo, zrovna u nás by převládaly holky. V případě dvou dětí, by si asi každý zvolil parecek, ideálně :mrgreen: první kluk, druhá žaba :mrgreen: ale ještěze to tak není, to bysme svět ochudili o úplně nejlepší dotaz na světě po prvorozenem klukovi. Tak kdy bude ta holčička? Tak ještě tu druhou holku? Ještě byste chtěli holčičku, ne? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25

Hrajeme si nabohy?

Jen představa, že si budeme moct vybrat pohlaví miminka (hrát si na bohy) mě děsí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53480

Základ byl Adam a Eva. Pokud by byla výrazná převaha jednoho pohlaví. Tak to nevidím moc vesele.
Ale nějak se ten život na planetě stejně zahubí, aby nastalo něco nového :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
344
15.4.21 12:56

Zajímavý téma ;) Nevím proč, mám pocit ze v Čechách by mírně prevládaly holcicky… Ale jsem rada, ze to ovlivnit nejde :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6867
15.4.21 12:58
@Any9 píše:
Zajímavý téma ;) Nevím proč, mám pocit ze v Čechách by mírně prevládaly holcicky… Ale jsem rada, ze to ovlivnit nejde :D

To byl jeden z důvodů založení diskuse, protože podle diskusí tady ale i povídání s lidmi různě na hřištích apod., mi přijde že holčičky jsou prostě to nej co může člověka v životě potkat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2065
15.4.21 12:58
@Fifik007 píše:
Jen představa, že si budeme moct vybrat pohlaví miminka (hrát si na bohy) mě děsí

Teď jsem to šla psát. Doufám, že k tomu nedojde. Lidi ztrácí veškeré zábrany.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2065
15.4.21 12:59
@janickaIII píše:
To byl jeden z důvodů založení diskuse, protože podle diskusí tady ale i povídání s lidmi různě na hřištích apod., mi přijde že holčičky jsou prostě to nej co může člověka v životě potkat.
:D
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9759
15.4.21 13:01

Ve světě by určitě prevladly chlapci. V Čechách podle toho, kdo by volil, kdyby ženy tak holky, kdyby muži tak chlapci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
344
15.4.21 13:04
@janickaIII píše:

Někdy to tak vypadá… Ja jsem třeba šťastná ze mám holku a kluka. Samozřejmě kdyby to bylo jinak, budu spokojena taky a nebudu to řešit ;) Myslím ze každý má podvědomě nějakou preferenci, ale z pokory ke zdraví a životu vůbec, je správně jak je to zařízený a ze si proste rodiče nemuzou,,navolit” pohlaví dopředu.
Ale mrzí mě když tady vidím diskuze, jak jsou maminky špatný z toho ze se má narodit kluk nebo naopak holka 8o Ve finále na tom v podstatě nezáleží ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10903
15.4.21 13:09

Během politiky 1 dítěte v Číně hodně vzrostl počet chlapců. Tam teda ta „volba“ probíhala spíš tak, že s holčičkou se šlo na potrat, případně nepřežila první týdny.
Mám dojem, že v Indii bylo ze stejného důvodu snad i zakázané zjišťování pohlaví na UTZ.
A vzhledem k tomu, že nejvíc rodí nevzdělané ženy v patriarchálních společnostech, tak bych celosvětově očekávala nárůst chlapců.
Jestli by se to časem měnilo ve vlnách, kdyby bylo v další generaci vždycky oblíbenější to pohlaví, kterého je míň, nebo jak by to fungovalo, to je otázka pro sociologa s velkou fantazií :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat