Reklama

Zvracení dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

TessieSparrow
Povídálka 29 příspěvků 01.08.18 04:55
Zvracení ditete

Zdravím maminky, včera večer se mi prcek pozvracel, máme tu teď dost vedro tak jsem myslela ze z toho, vzala jsem si ho k sobě, chladila a dobrý. Ráno jsem mu dala mléko (mateřské) a hned ho obloukem vyhodil. Jeli jsme k doktorce, poradila rehydratacni cajik, dietu a kojit kratší dobu častěji. Přes den uz teda v pohodě, od rána nezvracel. Nic moc čaje ani jídla nechtěl ale moje mlicko pil, takže v pohodě. Docela i po větších dávkách. Cela noc v pohodě. Teď ráno jsem mu zase dala ale opět vyzzvracel obloukem. Nevim jestli toho bylo hodně nebo proc když uz to bylo včera dobrý? Máme jet na kontrolu k doktorce a prevazit aby mu nespadla váha a nebyl dehydratovany, kdyžtak na kapacku. Jen bych chtěla vědět jestli nemá někdo podobnou zkušenost? Horečku nemá, ani tvrdé bříško ani průjem. Dekuju

Přečtěte si článek: Víte, jak postupovat při zvracení u dětí?

Reklama

Reakce:

lisma
Ukecaná baba ;) 1356 příspěvků 1 inzerát 01.08.18 05:18

@TessieSparrow: Ak normálne pil a zvracal raz za 24hod, tak dehydrovaný nebude. Skúsila by som počkať, čo bude ďalej…

Ela025
Kecalka 190 příspěvků 01.08.18 08:47

Já bych k dr.zavolala

TessieSparrow
Povídálka 29 příspěvků 01.08.18 12:43

@Ela025 to mi u doktorky byli i včera i dneska, ma jen dietu no. Jen se bojím kdyby to byl nějaký virus abych neco nezanedbala. Když s nim pojedu na pohotovost myslíte ze mu udělají nějaké testy nebo neco?

Verun83
Echt Kelišová 8601 příspěvků 33 inzerátů 01.08.18 12:48

a co uděláš s virusem? to stejně musí proběhnout. já bych počkala. nezvrací často, pije mm. to bude dobré.

TessieSparrow
Povídálka 29 příspěvků 01.08.18 13:05

@Verun83 a myslíte ze to mm co vypije mu staci a nemůže byt dehydrovany? Zvracel dneska ráno a teď odpo, dal si kousek banánu a vyhodil to, takže i s mm co měl dopo. Teď měl zase mm a spinka a zatím dobrý, tak nevim :zed:

Ela025
Kecalka 190 příspěvků 01.08.18 16:57

@TessieSparrow tak jestli jste byli u doktorky i dneska, ta by poznala, že je dehydratovaný a poslala by ho hned na kapačky, pokud kojíš asi je to malý dítě, tam kort by vás dr. hnala do nemocnice- já tam jednou skončila v 17, ale to jsem v sobě neudržela ani lok vody a prozvracela dva dny skoro tahem+ do toho jsem měla průjem a vysoký horečky přes 39..dávej mu hodně pít, ten rehydr. roztok je dobrý nebo nějaký dětský čaj- u staršího by byla dobrá ledová kola nebo minerálka, obojí bez bublin, ale to u kojenýho nejde…a dehydratace se pozná propadlou fontanelou u mimin nebo když chytíš kůži a pustíš jí, tak se nesrovná zpátky hned+ suchý jazyk a hodně suchý rty a hlavně by skoro nemočil…kdyby se ti cokoli nezdálko, tak pohotovost, ale jestli není dehydratovanej, tak s ním stejně v nemocnici neudělají nic víc než doktorka, max.výtěry z konečníku(nevadí, ze průjem nemá) , ale ty jsi mama, ty víš, jak se chová normálně a jak teď, takže když se ti cokoli nezdá,doktor

TessieSparrow
Povídálka 29 příspěvků 01.08.18 20:07

@Ela025 je mu 10 měsíců, no moc prave pít nechce, snažím se mu tak každou půl hodku 2/3 lžičky, musím nutit a návrat mu to do pusy, no kojim po troskach a častěji, protože velký množství mi vyzvraci. Dneska zvracel ráno a trochu okolo poledne, pak uz dobrý. To jsem myslela no, jestli by nebylo dobrý mu udělat vyter ze zadečku a to mi doktorka neudělá.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Reklama