Zvracení při pláči před spaním

2
28.7.13 23:05

Zvracení při pláči před spaním

Dobrý den, potřebovala bych radu. Mám 11měs holčičku. Do nedávna usínala v postýlce pravidelně v 20h. Vždy vyžadovala mou přítomnost, ale hrála si ve své postýlce a po 20-30min usínala. Co jsme se ale před 14dny vrátili z dovolené (kde spala sama v cestovní postýlce) je problém s usínáním. Chce být v mé posteli, přilepená jako klíště. Jakmile jí dám do její postýlky, začne řev až se pozvrací. Zkoušela jsem i metodu opustit pokoj a vracet se 5-10-15min. Do 5min se pozvracela tak, že jsem měla strach z udušení.
Už nevím co s ní? Máte někdo zkušenost prosím?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

26555
28.7.13 23:12

Upřímně zřejmě separační úzkost. NEchce být sama.
Já bych ji samotnou nenechala, chuděru. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31744
28.7.13 23:13

Dej jí čas se srovnat. Prostě si jí vem do postele a mazli se a uklidni jí. Ať klidně usne u vás v posteli…Já nemám metodu vyřvaní ráda, je mi těch dětiček pak líto-jsem nějaká cíťa asi ;)
Každopádně já si myslím, že má teď v režimu trochu nepořádek a potřebuje se aklimatizovat a chvilku jí to trvá
Možná nastává období separační úzkosti-to taky přejde

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22254
28.7.13 23:24

Můj syn byl v dětství asi třikrát v nemocnici - vždy jsem znova museli pomalu zvykat na samotné usínání… prostě každá změna je pro ty špuntíky zátěž a vyrovnávají s s tím jen s maminkou :hug:
Dej tomu čas, za pár dní ji zkusíš naučit usínat… malá je jen jednou ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
549
28.7.13 23:26

Já bych jí teda do postele nebrala ale byla bych sní v pokojíčku u postýlky. Jakmile zjistí že si vyřvala tvojí postel, už v ní zůstane. Seperační úzkost ANO, ale má svou postýlku a maminka může být u ní. Hladit, šimrat, zpívat apod…
ze zvracení bych si nic nedělala, spousta dětí se při výraznějším pláči dáví..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31744
28.7.13 23:51

@Maky.C
Ale to je právě ono, nenechat to dojít tak daleko, aby byl výrazný pláč :nevim:
Pokud by to šlo tak, že sedí u postýlky a dítko usne pak super, pokud pláče prostě bych vzala do postele, ale já to mám i svým způsobem ráda tu blízkost ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4020
29.7.13 00:22

Ja bych ji vzala do postele…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
169
29.7.13 01:55

Take bych si ji vzala k sobe, prdolku :hug: Ja osobne na tom nic hrozneho nevidim. Pokud to i ty sama citis, ze si ji k sobe chces vzit tak to tak udelej a urcite to jako mama citis spravne :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
272
29.7.13 02:16

Mam stejny nazor jako Maky. C…uspavat, zustat pri ni ale nepovolit… 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
45
29.7.13 09:24

Souhlas s Maky. C :palec: Je to boj, ale pokud jí navykneš na tvoji postel apod., tak to bude ještě horší. Buď u ní, ale nechej jí v postýlce ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
29.7.13 12:11

Děkuji moc za rady. Bohužel pláče i když u ní „jen“ sedím. Chce prostě ke mě… Chvilku ještě řádí (přišla na co jsou nožičky ufff) a potom se přicucne a spinká.
Pořád si říkám, že to musím zlomit, ale když se mi pak pozvrací v náručí a slzyčky stříkají jako z požární hadice, mám špatné svědomí a dvě hodiny jí hladím a mazlím. Achjo jsem asi měkoň.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22254
29.7.13 13:11
@Cortinka píše:
Děkuji moc za rady. Bohužel pláče i když u ní „jen“ sedím. Chce prostě ke mě… Chvilku ještě řádí (přišla na co jsou nožičky ufff) a potom se přicucne a spinká.
Pořád si říkám, že to musím zlomit, ale když se mi pak pozvrací v náručí a slzyčky stříkají jako z požární hadice, mám špatné svědomí a dvě hodiny jí hladím a mazlím. Achjo jsem asi měkoň.

Měkoň? 8o a co bys jako chtěla dělat, abys byla dost tvrdá… nechat ji sápat se na tebe a nedovolit se pomazlit? To v přírodě žádná matka-samice neudělá-jen člověk! Když chce k tobě, ví proč, není to „jen“ rozmazlenost, ael taky etapa citového vývoje… já jsem dceru taky dlouho uspávala - usnula vždy do půl hodiny, ale jak si to začala protahovat, uspávala jsem ji přes hodinu, tak jsem ji začala učit usínat samotnou… zvládla to bez brečení… chce to čas :hug: zkus to třeba za týden… když se to nepovede, tak třeba za další týden nebo ještě delší dobu…
Příklad: uč ji přes den, že jdeš do kuchyně a za chvíli se vrátíš, aby věděla, co znamená, že jsi v kuchyni… a potom večer jí řekneš, že jdeš do kuchyně a že potom zse přijdeš…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
169
29.7.13 14:07
@Cortinka píše:
Pořád si říkám, že to musím zlomit, ale když se mi pak pozvrací v náručí a slzyčky stříkají jako z požární hadice, mám špatné svědomí a dvě hodiny jí hladím a mazlím. Achjo jsem asi měkoň.
a jsem take mekon :kytka: Na cely zivot to preci nebude :mavam: Jeste delam to, ze kdyz malicka place a sama v postylce nezabere, tak ji zavinu, kouka ji jen hlavicka, chvilku ji ponosim v naruci, potulim, pote ji dam opet do postylky a take to funguje :mavam:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31744
29.7.13 15:10

Neboj, i já jsem měkoň. Malému bude 10 měsíců a uspávám a klidně i v ruce, u prsa, hlazením a věřím, že to nebude navždy a jednou na to budu s láskou vzpomínat :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3HE
22254
29.7.13 15:29
@mari1912 píše:
Neboj, i já jsem měkoň. Malému bude 10 měsíců a uspávám a klidně i v ruce, u prsa, hlazením a věřím, že to nebude navždy a jednou na to budu s láskou vzpomínat :srdce:

Vždy´t je to tak krásné :srdce: nevím, proč někdo (tím nemyslím hlavní pisatelku) potřebuje dítě jen dát do postýlky a usni si samo… bobek malý, vždyť i my se večer k mužíkovi rádi přitulíme :hug: :hug: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama