Nespavost novorozence

457
26.7.13 11:27

nespavost novorozence

Ahojky holky, prosím o radu. Máme 9 denního chlapečka a od příchodu z porodnice celé noci probrečí. V porodnici byl problém, že jsem neměla mléko, tak jsme dokrmovali nutrilonem a malej spal 3 hodiny a někdy jsem ho musela i budit.Jsem po císaři, tak mléko nebylo hned. Teď už mám mléka dostatek. Nevim, zda mám správnou techniku kojení, stále si nejsem jistá, zda to děláme správně. Přes den je malej celkem v pohodě. Vydrží sice max.2hodiny mezi kojením, ale většinou mezitím spinká. Večer po koupání taky ještě usne, ale od dalšího kojení tj.cca v 10 nespí a brečí a brečí a brečí. Kojim 10-15 min. z každého prsu. Dokud aktivně saje. Když začně usínat prso mu vezmu. Poté si začne cucat ruce a hledá prs. Když mu dám spí, když ne, tak řve. Do dalšího kojení většinou vůbec neusne a když jo, tak na ruce a když ho dám do postýlky zase brečí. Přijde mi, že se nahltá vzduchu a pak ho bolí bříško. Zkoušela jsem masírovat bříško pupíkem a espumisan. Přijde mi, že nic nepomáha. Bojim se, aby ho něco netrápilo, ale na druhou stranu by ho toasi trápilo i přes den, ne? Vůbec nevim, co s tím mám dělat. Jsem z toho zoufalá a kolikrát brečím s ním.

Děkuji za vaše rady a názory. Přeji hezký den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24460
26.7.13 11:29

Co zkusit dudlík? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
26.7.13 11:31

http://i-vet.blog.cz/…inko-v-okoli

nebo taky vzít do postele, napojit na prso a spát (pozor, postel je potřeba zajistit, aby mimino nespadlo, přirazit nábytek, pořídit zábranu na postel…). Je maličký, potřebuje mámu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25959
26.7.13 11:31

Dudlík, pevně zavinout, bílý šum.. pohledej na googlu metodu podle Karpa ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2429
26.7.13 11:32

Taky mě napadl dudlík..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47759
26.7.13 11:33

Dudlik, pustit bílý šum a pevně zavinout ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
katka379
26.7.13 11:35

@Zuuzzka Ahojky, já bych řekla, že je to normální - náš malý byl taky takový. Ještě prostě neví, že se spí hlavně v noci - možná to má nějak přehozené. Můžu ti říct, že pro mě jako prvorodičku byl toto skoro největší šok - že dítě v noci nespí 8o :lol:. Prostě se to musí časem naučit. U nás to přešlo tak kolem 14 dnů, co byl na světě. A pokud by ti pochrupával v noci u kojení, tak být tebou, tak bych ho nechala, lehni na bok, nech rozsvícenou malou lampičku a odpočívej s ním..Já jsem malého taky vždycky odpojila od zdroje, on řval, my ho nosili a strašně jsme se divili, proč řve. U druhého už budu chytřejší :). Brzy se to určitě spraví, neboj. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
573
26.7.13 11:55

Mrkni na diskuzi zde:
https://www.emimino.cz/…lace-156842/
proběhla zde nedávno a určitě také doporučuji dr. Karpa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
457
26.7.13 12:01

Ten šum zkusim, už jsem o něm četla a včera se mi ho na chvilku podařilo uspat když jsem to dělala pusou. Dudlík si veme na chvilku, pak mu vypadne azse řve, že mu vypad.Tak to jsem zase co minutu vstávala kvůli dudlíku. Zavinovačku nechtěl už v porodnici, ale ještě by jsme to mohli zkusit. Není teď ale vedro na to, aby spal v zavince? My máme v ložnici 28 stupňů.
Jinak je jasný, že nebude spát celou noc.To bych ani nečekal, ale je mi ho líto, když tak pláče a nevim jak mu pomoc.Ono pak nezabíralo ani to když byl u mě. Jedině to prso, ale to se mi moc nechce, pač už takhle mám ty bradavky na hraně. Občas už mi z nich teče i krev. V posteli se bojim, abych ho nezalehla?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
573
26.7.13 12:06

@Zuuzzka opravdu si pročti knihu od dr. Karpa a bude ti vše jasné a do sebe zapadat proč a co tvoje miminko dělá a proč pláče. Zavinutní stačí tetra plenou. I to může ze začátku bojkotovat, ale to s přeteš v knize

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7449
26.7.13 12:07

@Zuuzzka Já zavinovala od 17.dne a až do teď. Teď mi konečně poslední 2 noci spí cácora bez zavinutí a to jí je 9,5 měsíce. Spala tak i ve vedru. Vypadnutí dudlíku jsem řešila také - dala jsem ji né doprostřed postýlky, ale hlavou k mantinelu a na bok ji dala ještě plenu. Hlavičku otočila, ale jen tak, že jí dudlík nevypadl…

Kdyby ti malý nespal v noci, protože je vyspaný, tak bych přes den budila. Já to tak musela dělat od nějakého 14.dne, kdy se malé přehodil režim den-noc. Trvalo to asi 3 dny a zvykla si, že v noci se spí (nebo se alespoň o to pokouší) a přes den je zábavnější program. Uvidíš, malej je ještě hodně malej, ale časem bacha na otočení den/noc…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25959
26.7.13 13:20

@Zuuzzka tak ho zaviň jen v plence do obyčejný látkový plíny. A na dudlík je dobrá finta až mu ho dáš do pusinky a on začne tahat, lehce mu ho tahat ven, měl by sát víc a tím si posílit svalíky, aby mu nevypadával. To mi radila laktační ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47759
26.7.13 16:14

My máme v ložnici taky kolem 30 stupňů, dávám mu na sebe jen bodycko s krátkým rukavem, když je neklidny přes den, tak zavinuju jen ruce obyčejnou plenou, na noc zavinuju do tetra pleny a není spoceny, už ho ale neprikryvam, dudlik fixuju, tak, že ho dám na bok, strčím mu do pusy dudlik a před něj dám moje nošený tričko, tak aby mohl bez problémů dýchat, takhle dudlik nevyplivne a ještě má pocit, že jsem u něj ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7449
26.7.13 18:08

@ivana-domca To s tričkem jsem zkoušela taky a nějaký čas to fungovalo :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
457
27.7.13 20:35

Tak jsem holky včera zavinula do zavinovačky. Taková ta po nás, co se dřív škrobily. Sice mu ty ručky občas vylezou, ale zabralo to. ťuk ťuk ťuk. Až na dvě kojení spal celou noc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama