zvýšená teplota a třes tělíčka

Anonymni
28.2.09 06:29

zvýšená teplota a třes tělíčka

Dobrý den,
prosím o radu.
Malá ( necelé tři roky ) v noci jí chytla rýma- má mírně zvýšenou teplotu fakt málo 38 C. od cca 5ti hodin se třese, stále. Tvrdí, že jí není zima.
Jsem z ní dost vedle, nemuzu se zadnemu doktorovi ani do nemocnice dovolat…
Děkuji za zkušenosti…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6512
28.2.09 08:49

Zkusim ti popsat, jak funguje zimnice…

Obíhající krev je distributorem tepla v těle. Přená?í jej z tělesného jádra do ků?e a tím dochází k výdeji tepla.
Mno?ství krve přitékající na povrch těla řídí útrobní (vegetativní) nervstvo. Jeho aktivací se reguluje průtok krve. Podnětem pro smr?tění nebo roz?íření je teplota krve protékající mozkem. Tepločivné buňky v předním hypotalamu reagují na přehřátí a aktivují tělesné pochody vedoucí k výdeji tepla. Udr?ování stálé teploty vede a? ke svalovému třesu (lidově třesavce). Tak se přeměňuje 75 procent energie na teplo. Při horečce je aktivován imunitní systém a zvý?ení teploty omezuje rozvoj bakterií a virů. Jde o obranný mechanismus. Během příli? vysoké horečky se zvy?uje teplota v hypotalamu a spou?tí se ochlazovací proces později (termostat na vy??í teplotu). Tělo se třese, proto?e krev je chladněj?í. Je omezeno vydávání tepla… Proto nema mala moc vysokou horecku. Az se ji zvysi, zimnice prestane… Proto je dulezite byt v teto fazi v teple, pomoct telicku se zahrat… Az prijde faze s vysokymi horeckami, pak teprve pomahame teplotu srazet…

Jestli budes potrebovat poradit, jak na vysokou horecku, tak pisni anonyme :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3148
28.2.09 09:04

No já nevím, ale u malé se takto objevili febrilní křeče, což není vůbec žádná sranda- můžou nastat od teploty 38,5. Fičeli jsme na pohotovost a dobře jsme udělali, dostala diazepam- jestli máš, klidně jí půlku dej- nechci strašit, ale dítě může zkřečovat a někdy to prý končí i smrtí. Ale je fakt,jak píše Ajka, že to může být zimnice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3148
28.2.09 09:05

No já nevím, ale u malé se takto objevili febrilní křeče, což není vůbec žádná sranda- můžou nastat od teploty 38,5. Fičeli jsme na pohotovost a dobře jsme udělali, dostala diazepam- jestli máš, klidně jí půlku dej- nechci strašit, ale dítě může zkřečovat a někdy to prý končí i smrtí. Ale je fakt,jak píše Ajka, že to může být zimnice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6512
28.2.09 10:04

Nas ve skole ucili srazet teplotu az nad 38
je fakt, ze u malych deti febrilni krece hrozi, je treba si dat pozor, ale v teto fazi si myslim, ze je predcasne strasit…
Nicmene je dobre mit Diazepam po ruce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
28.2.09 10:23

Ahoj holky,
děkuji za odpoveď, změřila jsem jí znovu a měla 38,5. Dala jsem jí nurofen usla. okolo 7. třást se přestala. Teď se zdá ok až na tu rýmu.
Děkuji a vysvětlení. Mysela jsem, že zimnici muze mít až u vyšších teplot.
Jak vypadají febrilní křeče? Vím (myslím, že vím), že dítě nemůže dýchat a dusí se, je to tak? Malá mi okolo 4 i zvracela - jenom rýmu - asi jak to nemohla polknout a bylo toho moc :?:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
28.2.09 10:25

Ahoj holky,
děkuji za odpoveď, změřila jsem jí znovu a měla 38,5. Dala jsem jí nurofen usla. okolo 7. třást se přestala. Teď se zdá ok až na tu rýmu.
Jak vypadají febrilní křeče? Vím (myslím, že vím), že dítě nemůže dýchat a dusí se, je to tak? Malá mi okolo 4 i zvracela - jenom rýmu - asi jak to nemohla polknout a bylo toho moc :?:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
28.2.09 10:26

Ahoj holky,

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
28.2.09 10:44

Ahoj holky,

• Nahlásit
  • Citovat
6512
28.2.09 10:47

Praveze zimnice doprovazi zvysovani teploty…

Febrilní řeče jsou způsobeny menší stabilitou dětského nervového systému.
Zjednodušeně řečeno — horečka dráždí mozek, který vysílá informace nervům a svalům, svaly se nepřirozeně napínají a stahují a tak dochází ke křeči. Jsou v okamžiku záchvatu pro dítě nebezpečné, protože dochází ke ztrátě vědomí a může dojít k poruchám dýchání. Křeče se objevují nejčastěji u dětí ve věku od šesti měsíců do čtyř let, u dětí předškolního věku již k těmto křečím většinou nedochází.
dítě náhle ztuhne a potom se jeho svaly začnou rychle stahovat a napínat, takže sebou „škube" a třese se. Může být postižena jen část těla, ale i celé tělo včetně obličejových svalů. Celý záchvat trvá jen několik vteřin, někdy i minut, dítě ale může upadnout do bezvědomí a může mít potíže s dechem.
Pokud se dítěti tento záchvat křečí přihodí, udělejte následující — dítě uložte na podlahu, nesnažte se mu například držet končetiny. Pokud byste totiž dítě položili na postel, mohlo by z ní díky křečím spadnout. Okamžitě zavolejte lékaře, každé dítě, které prodělalo febrilní křeč, musí být vyšetřeno odborným lékařem. Pokud dítě upadne do bezvědomí, postarejte se o zachování volného dýchání — položte dítě na bok, nesnažte se mu násilím otevřít ústa

Sledujte, zda dítě nezvrací, v takovém případě musíte zajistit, aby zvratky odtekly z úst a dítě se jimi nezadusilo.

Křeče samy o sobě neohrožují dítě na životě!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1752
28.2.09 11:21

Pokud by se to opakovalo, jeď na pohotovost. Zimnice u takhle malého dítěte může mít více příčin. Důležité je, že neměla křeče, to bys poznala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
28.2.09 12:55

Ahoj malá 2,5 roku měla ráno to samé.Dala jsem ji Nurofen sirup a čtvrtku Diazepanu,trošku se jí horečka srazila.Chtěla bych se zeptat stačí ten Diazepan nebo se dává bíc a kolikrát denně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6512
28.2.09 14:08

lulo , bude nejlepsi, kdyz brnknes vasi dr. nebo na pohotovost - u dětí přesné dávkování na základě hmotnosti (případně věku) stanoví vždy
ordinující lékař.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama