Zvýšený cholesterol u dětí

2344
21.2.11 17:39

Zvýšený cholesterol u dětí

Zdravím!

Dneska jsem zjistila, že moje starší dcera (8 let) má zvýšený cholesterol. Není moc zvýšený, ale je nad hranicí normy (4,8). Nemáte s tím někdo zkušenosti, případně, jakou máte dietu?

Díky za rady!

Lidka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Uju
6758
21.2.11 18:24

No, když jsem byla malá měla jsem cholesterol (ve 12ti) 5× větší než dospělej člověk. No, dostala jsem na to lázně(Poděbrady), kde se hodně cvčilo a jídlo bylo hlavně bez tuku(prostě klasika,suchar místo rohlíku, vše nízkotučné atd..jako když chceš zhubnout) asi za 6týdnů se mi hodnota srovnala. Dietu už jsem potom nedržela a hranice zůstala v pohodě až do dospělosti.Takže já bych snížila tuky a zavedla holčině víc zeleniny a nehrotila bych to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.2.11 18:35

Já mám zvýšený cholesterol dědičně po taťkovi, měla jsem jen dietu a to nijak hroznou, jen mi omezovali tuky v jídle, no a chodila jsem pravidelně na odběr krve, časem se to srovnalo.

Marfuška

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.2.11 19:13

Marfusko a kdy ti ho zjistili? mam malou holcicku 19m a po tatinkovi ma dispozice zvyseny chol. zdedit (on ho taky zdedil po svym tatkovi), mam z toho hruzu, ze bude muset brat leky

vy jste holky leky jako deti nemusely brat?

• Citovat
  • Nahlásit
10665
21.2.11 19:27

Ahoj. :wink:
Můj nejstarší syn má vysoký chlesterol, zdědil to po svém otci a jeho rodině.
Zjistilo se to v jeho 5 letech. Měl 7,2 a podle naší mudry to byla „patologicky vysoká hodnota“. Od té doby jezdíme 2× ročně do Plzně na kontroly.
Je mu 12 a ten cholesterol se ho pořád drží. Loni byl i v lázních, aby zhubnul ( má nadváhu, né nějak enormní ), ale stačily prázdniny u otce a kila šla zas nahoru. Ale nenabral zpátky všechno, takže de facto zhubnul, o něco vyrostl a i tak mu ten cholesterol zas šel nahoru. Před lázněmi ho měl 4,9 a na další kontrole v Plzni 5,4 !!! 8-o Tudíž jsem se utvrdila v tom, že jeho obezita s tím nemá absolutně nic společného, což mi bylo i v Plzni potvrzeno. Dokonce na to bere i prášky a i tak mi docent řekl, že jsou případy, kdy to nepomůže. Což je asi náš případ !!! :zed:
Taky se nám jeden rok stalo, že jsme byli na kontrole tuším v říjnu, měl ho zas zvýšený, tak si nás objednali na kontrolu hned na leden. Bylo po vánocích, syn byl přes svátky nemocný, skoro celé je proležel, samo, že se i, co se jídla týkalo, zhřešilo, nebudu tvrdit, že ne a cholesterol měl v lednu nižší !!! 8-o Takže jsem zase nechápala.
U nás je to jak na houpačce. Přesto, že drží dietu, dávám mu dost zeleniny, sladkosti jen vyjímečně, to samé uzeniny, celozrnné pečivo nebo chleba…bílé pečivo se u nás nejí…na pití má obyč. vodu, stravu má až na vyjímky, kdy je déle ve škole, pravidelnou, večeří v pět, pak už jen zeleninu a chodí na pink pong, tudíž neleží jen na gauči a nesedí celý dny u PC, cholesterol se ho prostě drží a drží. :zed: :zed: :zed:

Uf, to jsem se rozepsala… :-D

Příspěvek upraven 21.02.11 v 23:50

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.2.11 21:44

Já mám cholesterol od mala,taky dost vysoký,ale jediný co mi až do nedávna doporučoval doktor na biochemii byla dieta.Taky jsem chodila a chodím na pravidelné kontroly.Teprve minulí rok jsem na to dostala prášky.Zposledního odběru krve,který posílali někam na rozbor mi zjistili,že mi chybí nějaký chromozom,který ten špatný cholesterol rozkládá.Mám ho zděděný po tátovi.Díky tomu,že chodím na kontroly bodou hlídat i mojí dceru,ale nic jiného než dietu stejně nedoporučí,léky dávají až v dospělosti.A dietu může dítě držet až od šesti nebo sedmi let myslím,dřív asi ne.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.2.11 13:24

a da se to zjistit z krve uz treba ve dvou letech? pokud se tedy jedna o ten pripad dedicnosti

• Citovat
  • Nahlásit
Uju
6758
22.2.11 16:09

No, co se mne týče, tak i když byla tenkrát doktorka z nálezu zděšená, tak asi tím, že pomohli ty lázně mi léky nedala, potom jsem byla na odběrech asi 3× to bylo dobrý, no a nakonec to nějak vyšumělo a vyprdla se na to. Až teď skoro ve 30ti letech mi zase Mudr zjistil opět nějaké větší hodnoty.Ale nijak to neřeší, že by mi bodlo dát nějaké kilčo dolů vím taky, takže dělá mrtvýho brouka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10665
22.2.11 20:22
Anonymní píše:
a da se to zjistit z krve uz treba ve dvou letech? pokud se tedy jedna o ten pripad dedicnosti

Nooo, já myslím, že jo…když to mudra zjistila u mého syna, tak jsme museli na odběry všichni ( my rodiče, babičky, dědové, sourozenci mí i mého může )…včetně jeho mladší sestry. Je pravda, že jí bylo víc…asi 3 a půl, ale podle mě ten věk až takovou roli nehraje. Měla ho normální a naše mudra mi řekla, že ona ho vysokej mít nebude. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2344
24.2.11 12:23
Anonymní píše:

Tento test se u nás dělá komplexně v 5-ti letech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat