Porodnice Domažlice

, http://www.donem.cz/oddeleni/gynekologicko-poro...

vrchní sestra: 379 710 116
oddělení šestinedělí: 379 710 347
porodní sál: 379 710 235
novorozenci: 379 710 232

Primář: MUDr. Barbora Hrušková

Maminky rodí v domažlické porodnici na dvou porodních sálech, každý disponuje vlastním WC a sprchou. Komfort zajišťují moderní polohovatelná porodní lůžka, relaxační vana, porodnické míče, žíněnky a porodní stoličky, ale i třeba aromalampa pro zpříjemnění atmosféry. Personál vám ochotně pustí hudbu na přání. Nelze také opomenout kardiografický přístroj sledující nepřetržitě stav plodu.

V bezprostřední blízkosti porodního sálu se nalézá i sál operační, který poskytuje veškeré chirurgické zázemí v případě komplikací při nebo po porodu. Na stránkách domažlické porodnice se podívejte na právě narozená miminka. Porodnice také pořádá každý měsíc setkání těhotných s primářem.

Více informací najdete na vlastním webu porodnice: https://www.domazlickaporodnice.cz/.

Doporučují maminky porodnici Domažlice?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Domažlice

Rodila jste v porodnici Domažlice?
doporučuje
Porodnice Domažlice - vachalovalenka 13.08.18 napsala :

Všichni v Domažlické porodnici jsou zlatí. Už měsíc před porodem vše v klidu, když jsem začala docházet na kontrolu a rovnou řekla, že nechci vědět do konce pohlaví miminka, ani co mě čeká, že si stejně vymýšlet blbiny nebudu a ve všem poslechnu, co mi řeknou, že nejsem doktor a že se říká ševče, drž se svého řemesla - že oni třebas mé práci taky nerozumí… byl smích a prý bych měla přijít na kurz předporodní některým maminkám to takhle jednoduše říct, stejně většinou, co se plánuje, se může zvrtnou.

Řekla mi to vše dopředu i gynekoložka, že prý musí a je vše jinak, což se mi stalo. Řekla jsem, že budu chtít něco na bolest, že mi ty bolesti po operacích už stačily a nebudu machrovat. Jenže kontrakce přišla tak brzo po tom, co začala kapkat plodová voda a rychle za sebou, že už nakonec jsem dostala jen kapačku a plyn a taky se to dalo vydržet. A to ještě dceruška měla ručku u hlavičky, mám 3 stehy.

Sestřičky vše ukázaly, na vše odpoví, obdivuji jejich klid a ochotu i přes dlouhé služby… A ten čaj, jaký mají, a skvělé kuchaře, jídla hodně a dobré. Jména všech nevím, ale potkala jsem úplně celý personál, nový pohodový pan primář Koudela a paní doktorka Hrušková a porodní asistentka - jméno bohužel nevím - mě rodili a mohu jen doporučit. Snad zas využiju a nebudu měnit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nekoukat na blbiny na internetu a nevymýšlet si, stejně je vše jinak při vlastním porodu, trpělivost při vyplnování a podepisování haldy papírů a následném dávání extra do PC při příjmu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše mají sepsáno na stránkách, víc nic .

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Domažlice - Babowka 19.07.17 napsala :

V domažlické porodnici jsem rodila v polovině 6/2017. Byl to můj první porod, a nemám proto srovnání s ostatními porodnicemi. Jen z vlastní zkušenosti a pocitů vím, že už bych sem podruhé rodit určitě nešla. Upřednostnila jsem tento výběr z důvodu malého počtu porodů/rok a mylně si myslela, že to bude na přístupu personálu znát. Je to samozřejmě vše o lidech a nebylo by fér díky mé zkušenosti poukázat jedním prstem na celý kolektiv.

Já jsem bohužel vyfasovala porodní sestru Marii Natálii, která porod pojala jako soutěž mezi mnou a rodičkou z druhého sálu. A když můj porod trval déle než pět hodin, začala sestra hloupě mluvit na ještě nenarozené miminko. Ve stylu, ty vostudo, ty nedopřeješ mamince ani oběd, šup, pospěš si nebo vás klouček z druhého sálku předběhne atd. V tu chvíli se u mě porod zastavil a já asi i díky této sestře měla porod o dalších pět hodin delší…

Chování personálu nebylo z mého pohledu profesionální a bylo také cítit napětí hlavně na oddělení šestinedělí. Na pokojích se připravte na frmol jako na hlavním nádraží. Minimální odpočinek a klid. K tomu je v blízkosti nemocnice i policejní střelnice… A pokud nebudete mít nadstandard jen pro sebe, připravte se na hygienu druhého lůžka savem!, takže hlavně v létě se budete dusit chemickým zápachem společně s miminkem. Já to zažila hned dvakrát během jednoho dne a na pohodě mi to samozřejmě nepřidalo.

V tomto období převzal nově prim porodnice docent Kučera, který je zkušený porodník z Prahy Podolí. Možná, že se mu podaří do budoucna zkvalitnit přístup personálu k rodičkám. Milé maminky, pokud jste náročnější na přístup personálu a chcete mít co nejpřirozenější porod, zjistěte si zavčasu informace i o jiných porodnicích. A nejlépe uděláte, pokud si najmete dulu. Já to bohužel neudělala a zbytečně jsem se v některých ohledech trápila tápáním po tom, jak se mají dělat věci správně. Poradenství na šestinedělce je slabé…

Shrnuto Domažlice = venkovský jednoduchý přístup typu: i my jsme se nějak narodili… nečekejte profesionální a empatický přístup. Pro mě osobně to byl traumatizující porod i pobyt. Pokud máte dotazy k této porodnici, napište mi.

Personál: MUDr. Hrušková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dulu (zde není zvykem) nebo partnera jako doprovod. Asertivní přístup. Deku a ručník pro miminko na porodní sál při bondingu. Relaxační hudbu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Předem vyplněné a podepsané porodnické dokumenty. Dostatek tekutin i energetické tyčinky. Strava nemocniční.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Domažlice - cisilko 01.02.17 napsala :

Rozhodla jsem se přidat svojí zkušenost z Domažlickou porodnicí. Jsem matka dvou dětí. První porod byl ve Stodě a tam už bych nešla ani za nic. Nechci tady dělat žádnou reklamu, ale za mě do Stoda bych už nešla. Můžu říct, že tady jsem byla velmi spokojená a kdybych měla jít opět rodit a svěřit se někomu do péče, tak jedině sem do Domažlic. Od samého začátku, až dokonce se k rodičkám chovají mile a přátelsky. Pomůžou se vším. Zodpoví vám vaše otázky. I vás uklidní.

Rodila jsem tady 7.11. 2016 . Byla jsem na vyvolání porodu. Vyvolávali mi ho tabletkou. Jelikož jsem přenášela. Hlavně se mi tady líbilo, že do vás nesahali každou chvíli a vše nechali na přírodě. Miminko a váš stav hlídali ozvičkama a měřením tlaku.

Také nemůžu souhlasit s tím že primář Hamadej je arogantní a že vyšetření od něj bolí. Také mě prohlížel a vůbec to nebolelo. Ještě se omlouval, že to mohlo být nepříjemný. Dokonce chodil po oddělení a ptal se zda je všechno v pořádku a jestli něco nepotřebujeme. A jak se cítí.

Miminko po narození ihned přikládají k prsu a je s vámi 2h na sále. Poté ho odvezou na umytí a prohlídku. A když chcete, tak ho pak můžete mít u sebe. Takže tak cca hodinu jste bez něj. Na pokoji šestinedělí jsou velmi ochotný maminkám se vším pomůžou a poradí.

Opravdu si na nic nemůžu stěžovat. Za mne opravdu velká spokojenost.

Personál: Mudr.Ladislav Hamadej Mudr.Michal Kapoun Mudr.L.Dvořáková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kojící podprsenku a hodně neperlivého pití.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Domažlice - cisilko 24.01.17 napsala :

Ahoj maminky

Nedá mi to a i já jsem se rozhodla napsat své zkušenosti s porodnicí v Domažlicích, kde jsem rodila mé druhé dítě 7.11.2016. První dítě jsem rodila ve Stodě v roce 2006 a tam bych nešla ani za nic už. Celkově jsem spokojená s nemocnicí v Domažlicích na 100% i na dětském oddělení. Také díky tomu jsem se rozhodla rodit v Domažlicích i po zkušenostech kamarádky.

Porod jsem měla opět na vyvolání jelikož jsem opět přenášela. Hned od samého začátku se ke mě všichni chovali mile a přátelsky. Jak doktoři, doktorky, porodní asistentky, pan primář. Vždy mi všechno vysvětlili. A na mé otázky mi pokaždé odpověděli. Já měla strach díky prvnímu nepovedenému porodu ve Stodě. Tak mě i moc pomohli a utěšovali.

Četla jsem tady špatné recenze na pana primáře Hamaděje, ale nemůžu souhlasit. Pan primář je přátelský a vyšetření mě od něj nebolelo. Dokonce se i omlouval, že to vyšetření může být nepříjemný. Před porodem se zajímá o rodičky. Jak se cítí…Zda něco nepotřebují… Po porodu chodí za maminkám a ptá se: Jak se cítí? Jestli je všechno v pořádku? Zda něco nepotřebují.

Porod mi vyvolávali tabletkou a bez zbytečného zásahu a sahání do vás. Nechávali to jak se říká na přírodě. Žádný nástřih,když to není vyloženě nutný nedělají.

Po porodu vám ihned přiloží miminko a je s vámi celé 2 hodiny na porodním sále. Dodržují správné zásady kojení. Pak vás převezou na pokoj na šestinedělí. Kdy tak cca do hodinky,když budete chtít přivezou vaše miminko. Které během té doby sestřičky vykoupou a dětský lékař prohlídne.

Na oddělení šestinedělí jsou taky všichni moc přátelský a se vším vám pomůžou a poradí.

Abych to shrnula. Tak za mě se vším spokojenost a důvěra na 100%. Tímto bych celému kolektivu, jak gynekologickému, porodnímu oddělení tak šestinedělí chtěla moc za veškerou péči poděkovat. Kdybych opět měla rodit,tak jedině tady v porodnici v Domažlicích. Opravdu můžu jen doporučit.

Personál: Mudr.Ladislav Hamadej, Mudr.Michal Kapoun, Mudr.L.Dvořáková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

žádný strach z porodu a přístupu k vám. Personál je přátelský a velmi ochotný.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlhčené ubrousky pro miminko. Jinak nic nepotřebujete. V podstatě všechno dostanete.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Domažlice - katamat 26.10.15 napsala :

V Domažlické porodnici jsem rodila na začátku října. Jako prvorodička jsem byla nervózní a nevěděla jsem co čekat od personálu. Velmi mě však překvapil profesionální přístup celého lékařského týmu, týmu sester i pomocného personálu.

Po přijetí mi pan doktor sdělil veškeré informace, které byly potřeba, a ochotně odpovídal i na mé dotazy, které řádně vysvětlil. Porodní asistentka byla velmi milá, vstřícná a dodávala mi jistotu klidu a pohody.

Po odchodu na porodní box mi byl poskytnut míč a byla k dispozici sprcha do které jsem dostala druhý míč. Porodní asistentka zvládla uklidnit i velmi vyděšeného tatínka, veškeré zákroky, které v průběhu porodu dělala, mě i jemu vysvětlila (např. monitoring miminka - kardiotokograf).

Porodní plán jsem si nesestavila, protože jsem nedokázala odhadnout, co by bylo dobré a co ne, jakožto prvorodička. Ale veškerá má přání byla splněna. Při porodu mi byl proveden nástřih hráze. O tomto zákroku se mnou pan doktor mluvil a neudělal nic, co bych neschválila. Velmi skvělý přístup. :-)

Po porodu malého mi ho ihned přiložili na tělo. Poté ošetřovali a tatínek si ho mohl vyfotit. Mezitím, co ošetřovali mě, tatínek si malého mohl chovat.

Po převedení na pokoj každá sestra, která přišla byla milá, usmívala se, byla ochotná mi cokoliv podat, s čímkoliv pomoci. I paní, které nosily jídlo, byly velmi milé. Paní, které ráno chodily vytírat a uklízet, zbytečně nerozsvěcovaly a snažily se být co nejtišeji.

Pobyt nám všem zkomplikovalo stěhování z důvodu malování. Celý tým se snažil o co nejklidnější přesun na oddělení gynekologie. Zde mě velmi mile překvapily sestřičky, které vzorně nachystaly pro nás pokoj tak, aby nám oběma tam bylo co nejlépe.

Musím ještě pochválit novorozeneckou sestru, paní Maierovou, DiS. Tato sestřička má ohromně krásný přístup k miminkům ale i k maminkám. Svou práci dělá s tak velikou láskou a pečlivostí. Ohromila mě tím, že dokázala pochválit i mě jako maminku, jen za to, že jsem dobře přiložila k prsu malého. Ale také tím, jak krásně si s malým povídala, chovala, manipulovala, když ho přišla zkontrolovat, nebo když mi ukazovala, jak o něj pečovat. Naprosto úžasná. :-)

Domažlickou porodnici vřele doporučuji. Setkala jsem se opravdu s báječným týmem lidí, kteří odvedli perfektní profesionální práci a jsem velmi ráda, že jsem zde mohla rodit.

Personál: MUDr. Suško, porodní asistentka Bc. Jankulíková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Klasický „huňatý“ župan nechte klidně doma. :-D Není vůbec potřeba, všude je velké teplo. Stačí klidně jen slabounký župánek.
Obavy a strach nechat doma :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nezapomeňte si přibalit vlhčené ubrousky pro miminko. Mně se hodil i malý balík plen, jelikož 30 ks, které jsme na pobyt dostali, nám nestačilo. Vše ostatní pro miminko bylo k dispozici.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Domažlice - Martina Hl. 12.09.14 napsala :

S domažlickou porodnicí jsem velice spokojena. Rodila jsem před 15 měsíci a vše proběhlo naprosto v pořádku. Doktoři a asistentky mají profesionální přístup.

Rodila jsem poprvé, ráno jsem jela do nemocnice jen na ozvy a už si mě tam nechali s tím, že v ten den nebo druhý den porodím. Nakonec jsem cítila první kontrakce kolem 22. hodiny večer a před 1. hodinou ráno jsem porodila. Celý den před porodem, co jsem ležela na pokoji, jsem byla v klidu díky opravdu pohodovému přístupu zaměstnanců nemocnice.

Jakmile se malý narodil, vzali nám ho jen asi na 5 - 10 minut, pak ho ke mně přiložili a s manželem jsme s ním mohli být celé 2 hodiny osamotě. :o) Paráda! Dodnes je to pro nás nejlepší zážitek.

Personál: MUDr. Štěpán Stupka, MUDr. Alena Dlouhá

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Klid, pozitivní přístup a užívat si to naplno.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Domažlice - anndrra 07.07.14 napsala :

Rodila jsem tu třikrát v průběhu uplynulých 6 let. A vždy vše bylo na 100 %. Naposledy se nám narodil 28. 6. 2014 Adámek a porod proběhl ještě lépe než podle mých představ. Přestože jsem do „toho“ šla potřetí, měla jsem strach. Ale PA, která mě měla na starost (bohužel jsem si nepřečetla jméno, měla jsem jinou práci), byla naprosto úžasná. Byla to ona, kdo porod vedl, lékař jen dohlížel. Personál byl také ochotný a vstřícný. Rozhodně bych sem šla rodit zas.

Personál: MUDr. Suško

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klid. Stresovat se co nejmíň, myslet na to, že mrňous už bude brzy u Vás a těšit se.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlhčené ubrousky pro mimi, jinak vše včetně vložek dostanete.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Domažlice - Lusssynecka 09.02.14 napsala :

Porodnici vřele doporučuji, vybrala jsem si ji na doporučení kamarádky a rozhodně jsem nelitovala. Rodila jsem poprvé, nevěděla jsem, co mě čeká, ale jistou představu jsem měla. Porod mi vyvolávali - po domluvě s panem primářem - týden před termínem. Kontrakce mi začaly ráno 9 a v 5 odpoledne bylo po všem, samotný porod trval 10 minut. Všichni u porodu byli překvapivě milí a ochotní. Dětské sestry a sestry na šestinedělí ochotně se vším pomůžou a poradí. Na porod ráda vzpomínám, čekala jsem, že to bude horší. :)

Personál: MUDr. Suško

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Obavy nechat doma, bude o vás skvěle postaráno.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlhčené ubrousky, vše ostatní dostanete.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Domažlice - Martina HT 08.02.14 napsala :

Porodnici rozhodně doporučuji. Měla jsem překotný porod, takže jsem šla hned na sál a tlačit, 20 min po příjezdu do porodnice byl malý venku. :-) Porodní asistentky, dětské sestry i sestry na šestinedělí skvělé, poradí s čímkoliv, pomůžou. Pokoje čistě, prostorné. Příště zase tam. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlhčené ubrousky na zadeček, vše ostatní dostanete.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Domažlice - Anonymní 21.01.14 napsala :

Já rodila před rokem a jelikož jsem tam absolvovala i předporodní kurs, tak už jsem zůstala. Moc se mi líbilo prostředí, na PA a ani na doktory si nemůžu stěžovat. Na kontrolách se chovali vždy mile.

Porod byl horší, ale ono to bylo celé takové komplikované. No, prostě trvalo to dlouho a asi jsme si s paní doktorkou nějak nesedly, nevím. Jsem menšího vzrůstu a mimi bylo na mě dost velké, neměla jsem už sílu a ona pořád, abych tlačila a tlačila. Byla pak i dost nepříjemná. PA ale byly skvělé. Jen si fakticky už nepamatuji jména. Mladinká holčina, dlouhé tmavé vlasy měla. Tu druhou dobrou duši jsem zapomněla. Nakonec musel být povolán další doktor a ten nám pomohl.

Paní doktorka byla i pak na vizitě celkem nepříjemná a nakonec řekla, že jsem byla úzká a malého bych stejně sama nedala. Ale to byla asi jediná špatná zkušenost. Jinak všichni skvělí, milí, ochotní. Názory se lišily akorát dětských sester, a to na kojení.

Personál: MUDr. Dlouhá, MUDr. Suško

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě bych tam rodila zas. Ted už vím, co a jak, takže strach nechat doma. Bude o vás výborně postaráno.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě vlhčené ubrousky. Jináč vše potřebné, jak pro sebe, tak pro prcka dostanete.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Domažlice - atominnka 12.12.13 napsala :

S touto porodnicí mám již druhou zkušenost (a opět vyvolávaný porod). Musím říct, že jsem byla ještě spokojenější než poprvé. Asi také proto, že jsem již věděla, do čeho jdu, a tudíž co a jak chci. Ne všechna moje přání z porodního plánu byla splněna, ale jinak to nešlo. Tentokrát mi dítko neodnesli a nechali ho celé 2 hodiny po porodu se mnou. U porodu jsem měla opět pana primáře a milou mladičkou a velmi šikovnou PA. Oba mi vždy odpověděli na moje otázky. I když jsem rodila jen pár hodin před uzavírkou porodnice, byli všichni velmi milí a ochotní, ač na všech bylo vidět, že mají hodně práce. Tentokrát si nemůžu stěžovat ani na dětské doktory a sestry.

Personál: MUDr. Hamadej, Bc. Eva Strnadová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Domažlice - Martikov 07.10.13 napsala :

Rodila jsem v Domažlicích před necelými dvěma týdny a s vedením porodu jsem nadmíru spokojená. MUDr. Stupka, ačkoliv poměrně mladý, působil velmi jistě a profesionálně. A vůbec všichni doktoři z porodnice, se kterými jsem se setkala, byli sympatičtí.

Horší to bylo s některými dětskými sestrami. Nemají příliš jednotné názory na kojení a bolení bříška miminek a hlavně nemají moc času na maminky, ale to bylo možná dané naplněním oddělení šestinedělí.

Personál: MUDr. Štěpán Stupka, Bc. Eva Strnadová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Obavy z porodu nechte doma. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlhčené ubrousky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Domažlice - Koblížek21 01.07.13 napsala :

Rodil mě pan doktor Matuška, úplně super pan doktor. Jména PA si bohužel nepamatuji, ale všechny také na jedničku, zrovna tak sestřičky.

Jinak samotný porod super, akorát ačkoli jsem původně byla hrdinka a chtěla jsem bez medikace, tak po vyvolávaném mě bolesti poněkud zaskočily a škemrala jsem o epidurál. Ve výsledku se nekonal, ale zvládlo se to i tak. PA dokonce běžela uklidňovat taťku, který původně u porodu být nechtěl, a když se odhodlal, tak já na něj neměla náladu a nevybíravě jsem ho vyhodila, takže asistentka mu to i krásně vysvětlila. :-D

Na oddělení šestinedělí je to taky docela fajn, rozhodně lepší strava než na jiných odděleních v nemocnici. Akorát tam strašně tikají hodiny, vesměs všem nám to vadilo. :-) Také mě trochu mrzel ten nátlak na kojení, prý jsem jim zkazila tabulky, že jsme odcházeli na dokrmu a odstříkávání, slyšitelnou vadu na srdíčku nezjistili, ale to je chyba dětských doktorů, ne porodnice.

Personál: MUDr. Matuška

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se, je to fakt skvělá porodnice i personál (až na tu „kojomasáž“).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlhčené ubrousky, případně balení plen (pokud byste tam zůstali více dní, dávají jen polovinu jednoho balíku, takže by nestačily).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Domažlice - Klarka12 29.04.13 napsala :

Všem maminkám vřele doporučuji porodnici. Personál při porodu - jak při císařském řezu, tak i po porodu - byl perfektní. Byla jsem velice spokojena a s porovnáním s Plzní, kde jsem rodila rodila poprvé, to byla nádhera. Profesionalita, ochota, vstřícnost.

Personál: MUDr. Suško Nahlásit
doporučuje
Porodnice Domažlice - Anonymní 09.03.13 napsala :

Naprostá spokojenost!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Domažlice - teresa20 19.01.13 napsala :

Rodila jsem před pár dny v Domažlicích druhé dítě a tentokrát musím jenom a jenom chválit. Vše bylo super, přístup sester, doktorů, porodních asistentek, všichni se o nás super starali. U porodu jsem měla mladého doktora Zarembu a pana primáře, který opravdu mile překvapil lidským přístupem. Přišlo mi to, jako by to byl jiný člověk, než co si pamatuju před čtyřmi lety. :-)

Jediné, co můžu maličko vytknout, bylo jídlo. Měla jsem dia dietu a moc to bohužel neodpovídalo. Některé potraviny vyloženě pro pacientky s gestačním diabetes nevhodné, i na množství mi ho přišlo málo. A i tak můžu porodnici doporučit všem.

Personál: MUDr. Zaremba

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doprovod manžela u porodu (za 500 Kč) se bere jako úplná samozřejmost. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jen jedno balení vlhčených ubrousků pro mimi.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Domažlice - lolai 17.01.13 napsala :

Hodně dlouho jsem řešila otázku, v jaké porodnici přivést na svět naše druhé miminko. Přiznám se, že jsem se domažlické porodnice dost bála, ale musím říct, že vše bylo nad moje očekávání. Nenašla bych jedinou věc, kterou bych mohla vytknout. Vše od příjmů až po oddělení šestinedělí naprosto super. Doktoři, porodní asistentky, sestřičky i uklízečky byli perfektní. Za sebe mohu jen doporučit

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně se nebát a tatínka s sebou.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Domažlice - sarosta 26.11.12 napsala :

Zkušenosti s touto porodnicí mám v celku dobrý. Na to, že jsem byla prvorodička a absolutně jsem nevěděla, do čeho jdu, vzpětné vzpomínky jsou dobré. Nejvíc jsem se bála pana primaře Hamadeje, protože jsem na něho slyšela samou kritiku, ale když přišlo na věc, byl suprovej. Takže ať si říká, kdo chce co chce, u mě byl na pochvalu. Sestry byly moc příjemný a i přes celodenní šichtu, ve který poslouchaly samý hekání a naříkání rodiček. Měly pořád úsměv na tváři, což obdivuju.

Personál: primář Hamadej

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nemít strach a obavu - když jsem to zvládla já (což je říct), tak to zvládnou i ostatní.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlhčený ubrousky a hlavně sílu na porod.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Domažlice - Karolína Olejníková 05.08.12 napsala :

Zkušenost s porodnicí v Domažlicích mám velmi dobrou, jako zdravotní sestra si všímám i detailů v chování a práci zdravotníků a musím říct, že lékaři, porodní asistentky i zdravotní sestry se chovali velmi mile a profesionálně.

Vše mi a mému muži bylo vysvětleno, nikdo na nás nespěchal. Nespěchalo ani miminko a proto se po 16 hodinách přistoupilo k akutnímu císařskému řezu. I přes tento komplikovanější závěr kolem půlnoci na mě personál působil uklidňujícím dojmem, ničeho jsem se nebála a plně mu důvěřovala.

U mého porodu byl prim.Hamadej a dr.Hrušková, bohužel si nepamatuji jména porodních asistentek a studentek, všem patří velký dík.

Pobyt na odd.šestinedělí byl v pohodě, jídlo nic extra, ale mám pocit, že po porodu nikdo nemá moc chuť k jídlu. Jen bych přivítala více péče o kojení, myslím si, že by stálo za to, aby se dětské sestřičky věnovaly každé matce individuálně a ty neodcházely s krvácejícími bradavkami.

Ale ráda se do domažlické porodnice vrátím k dalšímu porodu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně pozitivní přístup, není čeho se bát, hormony se postarají o amnezii :-).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlhčené ubrousky a Bepanthen - mast na bradavky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Domažlice - Jana Pěchotová 08.07.12 napsala :

Vzhledem k tou, že bydlím u Domažlic ani na okamžik jsem nepřemýšlela o jiné porodnici a to i přesto, že jsem slyšela i negativní reakce (a to tedy jen na pana primáře). S ním jsem se setkala jen při prohlídce porodnice a působil na mě naprosto v pohodě, normální férový chlap..ale vůbec nemohu soudit, když jsem rodila, měl dovolenou.

Každopádně před při a po porodu nemám naprosto na nic stížnost. Opravdu nevím o ničem, na co bych mohla nadávat. A to to měli se mnou hodně těžké, rodila jsem poprvé a ano, byla jsem trošku hysterická..:) Ale i přesto veškerý personál byl celou dobu milý, příjemný, ochotný. Vše mi vždy vysvětlili, pomohli. Prostě mohu jen doporučit. Myslím, že mě rodila Mudr. Dlouhá, ale bohužel to nevím jistě. Každopádně od paní doktorky, přes sestřičky, asistentky až po paní uklízečku jsou všichni v této porodnici úžasní..!!

PS: maminkám co budou mít silné kontrakce vřele doporučuji rajský plyn, úžasně mi pomohl od bolesti..!

Personál: bohužel nevím žádná jména, přece jenom při porodu jsem měla jiné starosti..:))

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně se zbytečně nestresovat…;)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Přítel mi musel dovést vlhčené ubrousky na malou..jinak vše potřebné bylo přímo v porodnici..;)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Domažlice - bonynkaf 06.07.12 napsala :

Touto cestou bych znovu ráda poděkovala panu primáři Dr. Hamadejovi, který rodil moji prvorozenou dceru. Troufnu si říct, že nevím, jak by to dopadlo, kdyby pan primář neměl službu. Je to zkušený profesionál, který ví, co dělá a moc si ho vážím.

Ostatní lékaři - skvělý přístup a ochota, por. asistentky velmi vstřícné a milé a sestřičky z porodnice i dětského oddělení - zlatíčka, které jsou vždy ochotné pomoci.

Domažlickou porodnici vřele doporučuji všem nastávajícím maminkám.

Personál: prim. MUDr. Ladislav Hamadej, MUDr. Štěpán Stupka, MUDr. Kučerová + všechny porodní asistentky a sestřičky z dětského oddělení.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Přála bych všem, aby měly štěstí na pana primáře, i když ostatní lékaři jsou jistě též velmi schopní odborníci. Dále doporučuji mít velkou trpělivost ohledně kojení.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

pouze vlhčené ubrousky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Domažlice - brrouumi2 13.06.12 napsala :

20.5.2012 v 5:30h jsem přijela do porodnice na příjem.Přijímal mě Dr.Suško..a Lucie(bohužel příjmení nevím)moc příjemná!!!Příjem byl rychlý a příjemný,vše vysvětlili a mohla jsem se ptát,ochotně odpovídali.

Lucie,byla moc hodná a laskavá,pomohla mi porodit naší krásnou Adélku která přišla na svět v 8:45h.Moc jí za vše děkuji i ostatnímu personálu. Hodně mi dodávali sil při rození dcerušky,jsou to odborníci na svém místě. O malinkou se krásně starala pí.Kondrysová, moc hodná a příjemná, pomohla s kojením, zkrátka se vším. Ostatně i ostatní sestry příjemní, hodně pomáhaly. Pomocný personál(uklízečky)také strašně moc milé a hodné!!!

Moc moc děkuji celému personálu na porodním v Domažlicích. Porod díky ním šel naprosto rychle a perfektně,…a máme krásnou a zdravou holčičku. DĚKUJI!!!!

Personál: ..milá Lucie,pí.Kondrysová a celý skvělý personál

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klid a těšení na miminko…je to krásný zážitek(zázrak)!!!!!!!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Navlhčené ubrousky dobrou náladu a pokud to jde tak přítele nebo manžela..hodně to pomáhá.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Domažlice - lenka.8286 22.05.12 napsala :

V roce 2011 jsem rodila v Domažlické porodnici.

Měli jsme i koplikace a všichni byli pohotoví, rychlí, a na správném místě. Máme klešťový porod a náš chlapeček neměl ani modřinu:-). Nedám na Domažlickou porodnici dopustit.V listopadu čekáme další miminko a rozhodně nebudu váhat v ničem a budeme opět rodit v Domažlické porodnici.

Může opravdu doporučit. Měla jsem péči od začátku do konce. Chválím veškerý porodnický personál.

Personál: primář pan doktor Hamadej.pan doktor Suško.Štěpán Stupka,kompletní personál domažlické porodnice.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

V podstatě nic nepotřebujete snad jen pohodlné kalhotky a vlhčené ubrousky. Je všeho dostatek :-).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlhčené ubrousky. A náladu na narození svého miminka je to něco nádherného. A hlavně partnera nebo manžela, je to strašná podpora.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Domažlice - Lucsleh 18.04.12 napsala :

Tuto porodnici doporučuji všem,kteří se připravují na porod svého miminka,moc příjemný personál,rodila jsem v této porodnici již podruhé,a byla jsem moc spokojená,je od nás hodinka jízdy,ale stojí to za to:-))Doporučuji všem:-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Domažlice - štuclička 30.03.12 napsala :

V Domažlické nemocnici jsem rodila poprvé, a při dalším miminku budu rodit určitě znova.
Již před porodem jsme s přítelem porodnici navštívili a ochotný personál nám ukázal celé oddělení. Pokoje jsou zařízeny velice hezky, člověk by ani neřekl, že je v porodnici.
Rodila jsem akutním císařským řezem, protože malá nechtěla vůbec ven a skoro 14dní jsem přenášela. Podle pana primáře, byly pohyby a ozvy velice slabé a také nedostatek plodové vody. Nakonec se ukázalo, že malá měla omotanou pupeční šňůru kolem krku. Pan primář Hamadej zburcoval celou porodnici a jelo se na sál. Operace dopadla bezvadně, anesteziolog píchl injekce a zachvilku jsem necítila tělo od prsou dolů, pak mi dvakrát doslova skočili na břicho a malá byla na Světě! Pesonál nemocnice byl po celou dobu velice ochotný jak na pooperačním tak na oddělení šestinedělí. Snad jen dětské sestry mohli více radit o správné technice kojení. Domů jsme odcházeli za 6dní, kvůli poporodní žloutence. Jako prvorodička jsem byla velice spokojená.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně žádný stres to miminku nesvětčí

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlhčené ubrousky a bephanten mast na popraskané bradavky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Domažlice - Anonymní 26.03.12 napsala :

Můj ošetřující lékař byl od začátku pan primář Hamadej. Je to profesionál, který mi zachránil již narozeného syna Jakuba. Sestřičky ze šestinedělí byli super všechny, vytočila mě jen jedna co mi tvrdila, že čípky na bolest dostanu bez předpisu a ejhle ono ne. Takže jsem trpěla po císaři dva dny, než jsem dostala na předpis kapky proti bolesti. No a dětské sestry, je mi líto, že si nepamatuju jméno… nejlepší byla ta co mluvila slovensky. Naučila mě správnou techniku kojení, poradila jak od bolesti nateklých prsou a to všechno v jakoukoliv hodinu. Pokud se rozhodneme pořídit Jakoubkovi sourozence, budu stoprocentně rodit opět v Domažlicích. Přístup skvělý, prostory čisté, pěkné …

Personál: p. primář Hamadej

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlhčené ubrousky a toaletní papír

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Domažlice - Petas 24.11.11 napsala :

Rodila jsem v této porodnici již podruhé a opět jsem byla velmi nadšená! Bydlíme v Chebu kde porodnice je a přesto nám to stálo za to jezdit 120km. Porod proběhl v pohodě a to díky personálu, který mi velmi podporoval. Pustili mi rádio a to docela nahlas - na to,že to bylo v noci a v nemocnici a tak jsem si mohla v klidu vytancovat miminko. Kdy jsem chtěla mohla jsem si hopsat na míči ve sprše a to bez omezení! Mohla jsem pít a cucat čokoládu. Aplikovali mi ochotně porodnický gel, který jsem si dovezla. Vše bez problému.

Pokoje jsou tu příjemné a velmi čisté. Personál perfektní. Vše na 100% !!! Mohu doporučit!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hodně štěstí a příjemný pobyt jako já.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlhčené ubrousky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Domažlice - ivka88 04.11.11 napsala :

mela jsem strach z pana primare Hamadeje,kdyz jsem o nem tady cetla.mela jsem ho u porodu a rekla bych ze je v pohode,vubec mi neprisel takovy jak tady nektery zensky pisou.naopak jsem rada ze jsem tam mela takovyho doktora.mrzi me ze si nepamatuju jmena detskych sestricek,protoze ty bych vyhazela.jsem prvorodicka a co mi tam radili co se tyce kojeni,to byl des.kazda sestra rikala neco jinyho,jen jedna byla v pohode,mluvila cesky,slovensky,nevim.tak ta jedina mi opravdu pomohla.jinak jsem si tam pripadala jak uplny idiot.jinak v pohode,daji vas na pokoj a nikdo si vas nevsima.jestli bych tam sla znova?asi jo,rikam jen ty detsky sestry by se mely lepe domluvit a ne ze jedna rekne takhle je to dobre a druha zase ze je to spatne.

Personál: p.Hamadej

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vlhcene ubrousky,zbytek veci na mimco nepotrebujete vseho dostatek,zbytek plenek si povezete jeste domu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Domažlice - Marcela+3 dárečci 08.08.11 napsala :

Porodila jsem v této nemocnici na konci dubna své třetí dítě. Své volby nelituji. Porod mi byl vyvolán tabletou pro špatné umístění placenty. Den předem mě hospitalizovali, ráno hned po monitoru p. primář zavedl tabletku. Vyšetření bylo bolestivé přiměřeně (jsem citlivější), porod se vzápětí rozběhl bezproblémově. Paní doktorka i sestřičky Alena a Martina-studentka (jejich příjmení si bohužel nepamatuji) byly po celou dobu příjemné, usměvavé, všechny zásahy předem vysvětlovaly a nechaly si odsouhlasit. Jediné, co mi po porodu vadilo bylo odnesení malého na odsátí sestrou (loknul si plodovky) a jeho navrácení až na výslovnou žádost mého manžela po cca 3/4 hodině.
Sestřičky na šestinedělí byly také velmi příjemné, jídlo bylo chutné (no, o bramborách to tvrdit nemůžu, ale zase jen kvůli nim nemohu označit jídlo za špatné).
Můj celkový dojem z této nemocnice je výborný. Za celý pobyt jsem se zde setkala jen s jednou paní doktorkou, která (mi) byla nepříjemná. Pan primář je odborník na svém místě. Jeho přístup byl profesionální a vstřícný.

Personál: MUDr. Kučerová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Věřit sobě a miminku, že to zvládnete a zůstat v klidu. Porod je řízen hlavou, takže paniku a strach nechat doma. Bolest zubů je horší ;-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlhčené ubrousky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Domažlice - Lenka1105 03.08.11 napsala :

V Domažlické nemocnici jsem porodila svoji první dceru a už dnes vím, že druhé dítě chci určitě rodit znova v Domažlicích. Mohu tuhle porodnici jen 100% doporučit! V nemocnici jsem byla již 14 dní před porodem, takže opravdu vím, o čem mluvím. Veškerý personál byl velmi ochotný a milý, ale i profesionální. A moje obava z p. primáře - po přečtení různých recenzí - byla naprosto zbytečná.
Chtěla bych tímto poděkovat celému gynekologicko porodnickému odd. za skvělou péči o mě i moji dceru.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Být naprosto v klidu :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlhčené ubrousky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Domažlice - Ajlina 26.07.11 napsala :

Rodila jsem v porodnici dvakrát v rozmezí dvou let a jedná se o jednu z mála porodnic, kde respektují přání rodičky a porodní plány. Pan primář je osoba na svém místě a jsem ráda, že jsem mohla být v jeho péči. Tak citlivého a empatického člověka už není tak obvyklé potkat v řadách lékařů. Snažil se vždy pochopit mé obavy a vše na místě řešil a trpělivě vysvětloval. Jsem náročná rodička a Domažlickou porodnici jsem si vybrala podle předchozích referencí právě na pana primáře. Škoda, že už se s ním u porodu nepotkám.
Předchozí stížnost je spíše směrována na postupy v České republice ohledně císařkých řezů a jejich financování pojišťovnami. Není vinou pana primáře, že nelze řez provést na přání ženy, takže je zbytečné se na něj v tomto ohledu zlobit. Je vhodné, aby si každá maminka napsala porodní plán a přišla ho do porodnice probrat, v Domažlicích s tím není žádný problém, pak lze lépe vyjít vstříc všem, protože každý má o porodu úplně jinou představu.

Personál: Prim. Dr. L. Hamadej

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si porodní plán.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Domažlice - Hexina 04.05.11 napsala :

Souhlasim nemocnice krasna,ale od te doby co odesli dobri doktori kterym mohl clovek rict jaky ma problem a resil se bez reci.Ten Hamadej je egoisticke arogantni slovak kterej nerespektuje nikoho jen sam sebe.Vedeni nemocnice by se melo zamyslet nad utekem domazlickych maminek s problemovym tehotenstvim do jinych nemocnic i s horsim prostredi.Jsem rada ze uz mam deti a dalsi neplanujem.Je smutne kdyz slysis maminky na namesti radit, jdi rodit do stoda tam te vyslechnou a nebudes mit problem ani s cisarem tady ti ho ten slovak neudela a neda se s nim o tom ani mluvit.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Domažlice - Anonymní 29.04.11 napsala :

Nedá mi to a musím také přispět svojí zkušeností z domažlické porodnice.Rodila jsem zde v r.2008 své první dítě a přístup „pana primáře“ mne velmi nemile překvapil.Jeho jednání s pacientkami přesahuje všechny meze nejen lidské ale bohužel hlavně lékařské etiky.Pan Hamadej se chová jako neomezený vládce bez jakékoliv kontroly ze strany vedení Domažlické nemocnice.Když si může dovolit říct pacientkám ať si jdou klidně stěžovat,nebo ať na něj klidně podají trestní oznámení,že se z toho nějak dostane,tak musí být nějaká chyba i ve vedení nemocnice.Ale bohužel nikdo z kompetentních osob takovéhle diskuze asi nečte.Jinak souhlasím,že až na „pana primáře“je porodnice a její personál profesionální a příjemný.Bohužel pár osob z personálu už boj na oddělení vzdalo a šli hledat práci k lidštějšímu vedoucimu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Domažlice - mamimarti 06.04.11 napsala :

Rodila jsem v Domažlicích minulý týden.Jedním slovem super.Porod byl indukovaný(vyvolávaný) pro přenášení.Přístup pana primáře Hamaděje byl profesionální,pan primář byl příjemný,zodpověděl mi všechny moje otázky a ač jsem tady četla,že jeho vyšetření bolí,nemůžu souhlasit.Musím pochválit i pí.doktorku Hruškovou a p.doktora Suška,všichni se mi u porodu sešli,protože se vyskytly komplikace.Porodní asistentka i zdravotní sestry byly moc příjemné.Kupodivu to platí i o uklízečkách.O prostředí se ani zmiňovat nemusím,čisto,útulno,krásně.Své předchozí porody jsem absolvovala v bývalé vojenské porodnici v Plzni,která byla taky moc fajn,ale domažlická porodnice po mě vede na plné čáře.Proto veškerému personálu patří můj velký dík.Mimochodem kromě ručníku,vlastního mýdla,podprsenky a přezůvek jsem vlastně nic z domova přineseného nepotřebovala.Ani pro sebe,ani pro mimčo.

Personál: prim.Hamaděj,mudr.Suško,mudr.Hrušková,sestra Ježková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Klid a důvěru v sebe i v personál

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Domažlice - Anonymní 18.03.11 napsala :

Do Domažlic bych šla rodit jen v případě, že bych nepotkala primáře Hamadeje a doktorku Kučerovou

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

mít dopředu promyšlené požadavky o svém porodu a pevné nervy

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Domažlice - Anonymní 05.02.11 napsala :

Rodila jsem v Domažlicích 2× a vždy jsem byla spokojená.
Všeho bylo dostatek, kromě zvlhčených ubrousků. Ale to je odpustitelné.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

vzít si s sebou přítele nebo manžela

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

zvlhčené ubrousky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Domažlice - Barbulka 11.01.11 napsala :

V Domažlicích jsem rodila své první děťátko a byla jsem velmi spokojená :) jediné co musím zmínit je, že pokud bych měla rodit s primářem Hamadejem odešla bych jinam i pěšky :) tento člověk by měl přehodnotit své chování ke klientkám.
Rodila jsem s Dr. Michalčínovou a byla super.
Druhé mimi bych chtěla také rodit zde.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

hlavně klid a na všechno se předem zeptat, klidně i na banality

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Domažlice - atominnka 24.12.10 napsala :

Rodila jsem s primářem a musím říct, že jsem byla spokojená. I když je fakt, že když šáhne, tak to bolí, ale tak strašný to zas nebylo, i když jsem měla bolesti (i křížové) 23hodin. Jediný, co mě při těch bolestech dohánělo k šílenství bylo kontrolování ozev každé dvě hodiny, protože mě PA pořád vyháněla ze sprchy:-D a musela jsem ležet, což mi moc nešlo. Porod samotný byl nakonec naštěstí celkem rychlý, i když s nástřihem, ale i to se dalo. Moc mě ale nenadchl přístup některých dětských sester, byli dost laxní, řekla bych, ale to možná přišlo jen mně. I když jedna z nich mi hodně pomohla - jmenovitě pí Blanka Kondrysová. Legrační byla ranní vizita s primářem, kdo zažil, ví o čem mluvím:-D pan primář vypadal jako král s poddanými za sebou. Jinak musím všechny pochválit - por.asistentky, doktory, i dětské lékaře.. Až na ty sestry, no… Ale nějak zvlášť moc stěžovat si nemůžu, podruhé budu rodit nejspíš taky v domažlicích.

Personál: mudr. Suško, mudr. Stupka, mudr hamadej

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klid

Nahlásit
neutrální
Porodnice Domažlice - Anonymní 19.10.10 napsala :

Rodila jsem zde v pátek 15.10.2010. Musím tedy říct, že pan primář je člověk, který by tuto práci neměl dělat, jelikož jeho chování je hrozné. Nemám ani dobrou zkušenost s dětskými sestrami.
Při příchodu na oddělení se ke mě porodní asistentky chovali mile a přátelsky, všechno mi vysvětlili.
U porodu jsem měla paní doktorku Hruškovou a doktora Stupku. Oba byli moc fain, snažili se mi pomáhat jak to šlo. V pátek ráno jsem dostala tabletu, v 9 hod už jsem měla pravidelné bolesti, takže jsem se přesunula na porodní pokoj. Jelikož jsem měla křížové bolesti, tak jsem nějak nevěděla co by mi udělalo nejlíp. V jeden moment tam přišel primář, sahnul do mě, že jsem myslela, že mi vylezou oči z důlku, nutil mě ležet a mít nohy v těch podpěrách a říkal mi, že mám tlačit,i když se mě nechtělo. Měla jsem tendeci sundavat si ty nohy. Po chvíli na mě spustil, že si ty nohy takhle zlomím a zabíjím své dítě a že když nechci spolupracovat, tak ať si dělám co chci a že to jde napsat do hlášení (stejnou zkušenost s ním měla i paní, která se mnou ležela na pokoji a rodila ten samý den). V tu chvíli jsem myslela, že se porod zastavil. Po jeho odchodu se vrátila paní doktorka a nabízela mi pořád nějaké možnosti. Nakonec jsem skončila v předklonu opřená o manžela s možností tlačit takto. Porod samotný už potom byl na křesle, ale v polosedě.Přestože měl malý 4 kg, byl bez nástřihu a šití.
Myslím si, že pan primář svým chováním a jednáním kazí práci ostatních lékařů i sester.

Personál: Dr. Hrušková, dr. Stupka a všec

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud to jde, nerodit s primářem. Porodní plán mít nemusíte, protože všechny úkony s vámi nejdříve proberou a udělají pouze v případě, že s tím souhlasíte. Pokud už jsem nebyla schopná já, probrali to s manželem a počkali na jeho vyjádření.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jediné co jsem potřebovala byly vložky do podprsenky, jinak jsme všechno dostali v dostačující míře

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Domažlice - mišuli 06.10.10 napsala :

Já jsem obě své děti přivedla na svět v Domažlické porodnici a musím říct, že jsem si tam připadala jako v nějakém pětihvězdičkovém hotelu, skoro se mi nechtělo ani domů.Při příjmu se všichni ke mě chovaly velmi mile a přátelsky a to samé mohu říct i o samotném pobytu na porodních pokojích, kde mi neustále sestřičky radili,jak dýchat, jak poskakovat na míčích, při samotném porodu mi nabízely jak napolohovat porodní křeslo a obě děti mi ihned po porodu přiložily na břicho, přesně tak jak jsem to četla v knihách a časopisech.Na pokojích jsme byly pouze po 2, takže i klidu a soukromí bylo dostatek. Měla jsem při obou dětech problémy s kojením a o to se vzorně staraly sestřičky z novorozeneckého oddělení, kde mi úplně bez problémů připravily umělou výživu.Kamarádka rodila v Praze a říkala,že tam s tím měla problémy,protože jí nutily ppořád kojit i když mléko ještě neměla a tak malej pořád brečel.Já jsem byla s touto porodnicí velmi spokojená a kdybych měla mít nikdy v budoucnu ještě jedno miminko,tak půjdu rodit jedině do Domažlic

Personál: Mudr.Hamadaj, porodní asistentky Lenka Černa a Martina Hojdová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aby se něčeho nebály,vše se dá zvládnout a až uvidí svého malého drobečka poprvé tak ihned na všechnu bolest zapomenou.Já bych si tento okamžik klidně nechala ihned zarámovat

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Domažlice - Anonymní 26.09.10 napsala :

vloženo dvakrát, omlouvám se

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Domažlice - Anonymní 26.09.10 napsala :

Musím říct, že ačkoliv jsem byla v Domažlicích moc spokojená, musím souhlasit s příspěvkem pode mnou. Pan primář je maličko svérázná osobnost. Po vyšetření beze slov se mě zeptal, jakto že už nerodím, že s těhotenskou cukrovkou se rodí čtrnáct dní před termínem a já měla dva dny po termínu. Jako bych to mohla ovlivnit :-))) Na vizitách působil jako generál s poddanými za sebou, což ale z mého pohledu bylo spíše úsměvné. Měla jsem po porodu menší komplikace, takže jsem v jeho ordinaci byla znovu a tam na mě kupodivu působil dobře, vyptal se mě na potíže a pomohl. Takže musím říct, že dnes na něj vzpomínám s úsměvem a rodit bych tam šla klidně ještě znovu bez obav.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Domažlice - Anonymní 20.08.10 napsala :

Jsem ráda za tuto diskuzi, protože je nutné upozornit na přístup primáře gynekologicko-porodnického oddělení ke svým KLIENTKÁM, které v době, kdy rodí třeba poprvé, se nemohou ani bránit, protože prostě neví, jak to chodí. Pan primář - ač je jisté, že odborník a profesionál, se chová ke svým klientkám, jakoby to byly nějaká hospodářská zvířata… přijde, ani se nepředstaví, řekne: „roztáhněte nohy“, šáhne do Vás a provede, co si myslí, že je správné… a to bez toho, aniž by to s Vámi jakkoli diskutoval, vysvětlil nebo probral a Vy jste k danému dala souhlas… prostě jako v době před rokem 1989. A je mu úplně jedno, jestli máte nějaký porodní plán nebo nemáte. Toto je moje zkušenost, ale dozvídám se z více zdrojů, že mají s hlavou tohoto oddělení zkušenost stejnou. Budu ráda, pokud se ozvete Vy, ke kterým se primář choval obdobně a svojí zkušenost sem napíšete. Jsem přesvědčená o tom, že toto jeho chování poškozuje nejen toto oddělení, ale jméno i celé nemocnice, a tím by se mělo zabývat hlavně vedení tohoto zařízení! Jinak byli všichni doktoři i sestry (až na jednu starší tmavovlasou!, která je tu zmiňovaná již vícekrát) více než skvělí a musím tuto porodnici jen doporučit. Jak říkám - primář celý dojem jen kazí… A bohužel si to ani nepřizná! Zmíním také výbornou Mudr. Faitovou a Mudr. Hruškovou a milé mladé sestřičky a slovenskou sestru, která výborně radí a pomáhá s kojením… :-)

Personál: Primář Mudr. Hamadej, Mudr. Faitová, Mudr. Hrušková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aby se nebály zeptat a připomínat svoje potřeby…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Domažlice - amanka 12.08.10 napsala :

V Domažlicích jsem rodila v dubnu 2008 své první dítě. Po celou dobu pobytu - od průchodu dveřmi tam i ven :-)- jsem byla většinou spokojená.
Při porodu mi asistovala porodní asistentka Lada Fayová a celou dobu jsem se cítila jako s kamarádkou. Paní doktorka Pavla Faitová „jen“ dohlížela a oběma jim velice děkuji za jejich přístup a pomoc. O co jsem požádala, to mi splnily:-).
Mínus byla rada dětské sestry hned na porodním sále, že bez kloboučku se prcek nenapije, jelikož mám ploché bradavky. Do té doby jsem o svých bradavkách nijak nepochybovala :-). Ale protože jsem o kojení nic nevěděla, dala jsem na její radu a začala kojit rovnou s kloboučkem. Až doma jsem zkusila kojit normálně, kojila jsme pak 2 roky. Ale začátky byli krušné, bradavky mi popraskaly a myslím, že kdybych začala kojit hned pod odborným dohledem a správně, bylo by to lepší. Dnes už těžko říct, ale myslím, že nejdříve jsem to měla alespoň zkusit. Příště budu chytřejší a pokud budu mít pochybnosti, zeptám se hned.
S poporodní péčí jsem byla velice spokojená, prostředí krásné, lepší než v jiné porodnici nadstandart,strava chutná a dokonce mi vyhověli i v mém vegetariánství a bez klepání si na čelo, přístup personálu pozitivní, jen jedna dětská sestra :-(… Ale kdo z nás je pořád dobře naladěn, že? Také oceňuji téměř nepřetržitou náštěvní dobu a ochotu personálu s čímkoli pomoci, pokud jsme požádaly. Děkuji všem a těším se na další svůj porod v Domažlicích :-D.

Personál: p.as. Lada Fayová, MuDr Pavla Faitová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Srovnejte si v hlavě, co přesně chcete a informujte se na možnosti porodnice. Nebojte se zeptat v případě pochybností.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Odvahu a vše, co uvedly pisatelky níže.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Domažlice - kimbi 01.08.10 napsala :

Po přečtení příspěvků, hodnotících Domažlickou nemocnici (porodnici) musím souhlasit. Vše bylo naprosto v pořádku, personál milý, sestřičky velmi ochotné, doktorky a doktoři také. Strava plně dostačující. K pití je neustále po celý den připraven čaj (kdo není zvyklý, může si nechat donést od rodiny vodu, ale bylo mi sděleno, že čaj je z počátku lepší… ale bohužel nevím proč). Pro miminko jsou opravdu připraveny oblečky (občas i s drobnými vadami - ony chybějící patentky apod.), ale dá se to s nimi zvládnout bez problémů. Pouze jedna věta mne trošku zaskočila - samozřejmě v době koupání jsou zavřená všechna okna, ale pak, když na pokoji větráte, tak doktorka zmínila, že větrat ano, ale aby miminka měla čepičku - a ejhle, čepička v připravených věcičkách nebyla žádná… Tak nevím. Dostanete pro miminko pro pobyt balík jednorázových plenek značky Pampers, Rybilku, malou mastičku Bepanthenu. Potřebovat z vlastních zásob budete vlhčené ubrousky. Pro vlastní potřebu je třeba si zabalit ručníky, noční košili, kalhotky - nejlépe jednorázové, kosmetiku a hlavně - toaletní papír. Vložky jsou neustále k dispozici u sestřiček, takže ty potřeba nejsou. Ze seznamu, který jsem obdržela při předporodní přípravě jsem neupotřebila župan - rodila jsem v červenci. Dále jsem v porodnici neužila vložky do podprsenky - ty byly třeba až když jsem kojila doma.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Domažlice - Anonymní 31.05.10 napsala :

Jedna z mála porodnic v republice, kde je možné rodit přirozeně bez nadbytečných zásahů personálu, pokud máte o takový porod zájem je nutné to dopředu uvést zcela jasně do porodního plánu, který personál porodnice čte a snaží se respektovat. V porodnici respektují „bonding“ /prvotní navázání vztahu maminky s miminkem ihned po porodu/ v duchu nových poznatků.Pokud do porodního plánu uvedete, že chcete mít miminko po porodu neustále u sebe z důvodů úspěšného zahájení laktace bude to porodnice respektovat. Ještě by bylo nutné, aby bylo možné velmi časné přiložení dítěte v případě porodu sekcí a umožnění bondingu osobou blízkou, tatínkem nebo prarodičem v případě, že maminka je v celkové narkoze.Důležité je, že lze o představě porodu mluvit, uvést ho do porodního plánu a nevysmějí se vám jako v ostatních porodnicích /ve většině/ v této zemi.Pokud je mi známo je možné si domluvit i ambulantní porod.Naprosto profesionální chování personálu porodnického oddělení poněkud kazí dětské sestry, které ještě nepochopily, že dítě patří matce a není majetek nemocnice!!!O dítěti rozhodují rodiče jako zákonní zástupce dítěte. Podpora kojení je dobrá, škoda, že nemocnice nespolupracuje s laktačními poradkyněmi k těm se maminky musí propracovat prostřednictvím internetu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si jasně popsaný porodní plán s uvedením všech bodů, které jsou pro vás důležité. Přejdete tak nejasnostem o své představě porodu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Domažlice - kajka1j 18.01.10 napsala :

Porodnice v domažlicích úplně super nemohu jim nic vyčíst.personál skvělej a prostředí úžasný.všem z okolí doporučuji

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Domažlice - teresa20 04.01.10 napsala :

V porodnici v Domažlicích jsem byla moc spokojená.
Pokoje jsou velmi pěkné, řekla bych až nadstandardní - na každém pokoji jsou 2 lůžka, přebalovací pult, váha, vlastní wc a koupelna a televize, čili veškerý komfort. Jídlo nám bylo donášeno přímo na pokoj a bylo chutné a dostačující. Toto všechno jsem moc ocenila, protože jsem po porodu měla dva dny nízký tlak a závratě, tudíž dojít si na wc na chodbě by pro mě byl celkem problém.
Co se týče personálu - doktoři a sestry byli velmi ochotní a milí. Ovšem některé dětské sestry a doktorky už bohužel takové nebyly, ale jen některé. Měla jsem problém s kojením a pomoci jsem se dočkala až od velmi mladé sestřičky, která byla sotva po škole. Díky ní jsem se rozkojila.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Náročnějším maminkám doporučuji vzít si do porodnice pár oblečků na miminko - k dispozici dostanete sice oblečků dostatek, ale několikrát se mi stalo, že např. kabátkům chyběli knoflíčky, bodíčku patentky apod.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doporučuji vyzvednout si předem od sestřiček seznam - co do porodnice. Já měla a využila - jednorázové kalhotky, porodnické vložky nejsou třeba (dostanete jich dostatek od sester), vlhčené ubrousky na mimi, jednorázové plenky jen v případě, že budete s mi

Nahlásit

Fotky z porodnice

Domažlická porodnice

Karolínkla narozena v Doamžlicích 7.11.2016 3330g 48cm

09/2011
1 komentář

09/2011

Nicol par minut po porodu :-)09/2011

princeznička na hrášku

...malý uzlíček

spokojeně spinkám

hodná pí.Kondrysová se o mne stará

pár minut na světě


1 komentář

Přidejte Vaše fotky k porodnici Domažlice.>

Děti z porodnice Domažlice

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti narozené v porodnici Domažlice
vachalovalenka Nový Kramolín Hana
49 cm, 3190g 13.07.2018
Gogi165 Ema
49 cm, 3630g 08.07.2018
Jitule24 Anička 50 cm, 3280g 11.11.2017
dagmar.hribek Klenčí pod Čerchovem Kubík
51 cm, 3530g 30.10.2017
KatkaSlad Šťáhlavice Martínek neznámé 07.08.2017
Bekyn Doma Kryštůfek
3600g 06.05.2017
Mileila Rozárka/Michal...
neznámé 05.05.2017
andrejkajur Horšovský Týn Filípek
50 cm, 3660g 01.02.2017
Klarka12 Pocinovice Filip 49 cm, 3240g 01.12.2016
cisilko Karolínka
48 cm, 3330g 07.11.2016
Jankajanulinka Laurinka Tollarová
48 cm, 3g 07.11.2016
Pavlinka93 Leila Ševčíková neznámé 06.10.2016
Mysicka100 Domažlice Annie
52 cm, 4g 26.09.2016
M1302Nek Tachov Vojtíšek neznámé 06.08.2016
Ivcahaj. Nellinka
51 cm, 3800g 20.07.2016
Ivcahaj. Nellinka 51 cm, 3800g 20.07.2016
Sarivojvodova Domažlice Dominik
47 cm, 3040g 23.06.2016
Vikinka1705 Viktorie
48 cm, 2950g 17.05.2016
Lucík1987 Jakub 47 cm, 295g 22.11.2015
Panenka54 Domažlice Pavlík 53 cm, 3700g 01.10.2015

Rodily v porodnici Domažlice

Chystají se rodit v porodnici Domažlice

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici Chystám se rodit v porodnici Domažlice (přidat na profil) »

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Domažlice?