Jesenická nemocnice a. s., Porodnicko-gynekologické oddělení

Malá nemocnice nesoucí titul Baby Friendly Hospital.

Nadstandardní pokoj je zpoplatněn 200 korunami za noc.

Porodní sál v porodnici v Jeseníku disponuje celou škálou relaxačních a rehabilitačních zařízení. Epidurální analgezie, nebo jiné tišící prostředky si může budoucí maminka zvolit sama, stejně jako polohu, ve které bude rodit a zda porod urychlí.

Porodnice v Jeseníku nabízí přítomnost blízké osoby u porodu. U porodu lze využít jak zdejší tak donesené pomůcky.

Informace o předporodních kurzech vám podají denně do 15:00 hod. na telefonním čísle 584 458 425. Kurz stojí 50 korun.
Každé úterní odpoledne je také pořádáno cvičení pro těhotné (cena: 30 korun).

Kontakty na nepřetržitou linku laktačního poradenství: s. Marie Oříšková 724 533 377, s. Pavlína Vašínová 723 672 771.

Doporučují maminky porodnici Jesenickou nemocnici a. s., Porodnicko-gynekologické oddělení?

Hodnoceno 39x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Jana Chrastinová

Gynekologie - lůžkové oddělení: +420 584 458 425

Porodní sál: +420 584 458 426

Novorozenecké oddělení: +420 584 458 427

Adresa: Lipovská 371/103, Jeseník 790 01

URL: http://jesenickanemocnice.agel.cz/pracoviste/oddeleni/gynpor.html

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Jeseník

03.08.20

Všichni, se kterými jsem byla v kontaktu, byli velmi příjemní, ochotni poradit, sestry mi pomohly s počáteční starostí o narození miminko. Neustále jak sestřičky, tak primářka gynekologicko-porodnického oddělení i novorozeneckého i pediatři nabízeli možnost klást jakékoliv otázky. Porodnici vřele doporučuji.

Personál:

Primářka Chrastinová a další

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Žádné obavy, se vším personál pomůže, ochotně vysvětlí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vzít s sebou jednorázové pleny.

30.03.19

Chtěla bych moc poděkovat veškerému personálu. Od sestřiček na gynekologii až po lékaře na novorozeneckém oddělení. Jelikož jsem prvorodička, tak mi velice pomohli. Když jsem potřebovala poradit, nebo získat informace. Vše mi zdělili a byli velmi vstřícní. Velmi příjemné prostředí a opravdu milí lidé. Do jesenické nemocnice se vrátím rodit podruhé pokud se poštěstí. Nechapu proč spoustu maminek na Jesenickou nemocnicí nadává. Ja jsem byla velmi překvapená, jak se personál snažil.

Personál:

Sestry Marie Ořišková,Martina Prochazková,Marie Kučerová a další Pan doktor Šabata

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Maminkám co se chystají rodit v Jesenické nemocnici bych doporučila hlavně klid a hlavu na svém místě. Opravdu vědí, co dělají.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Já jsem měla vše nachystané a použila jsem jen málo svých věcí. Ale pelnky pro miminko určitě, vlhčené ubrousky. Jinak vše dostanete

19.03.19

Z počátku jsem měla obavy, ale vše proběhlo perfektně. Přístup personálu na porodním i novorozeneckém odd. byl perfektní.
Mohu jen doporučit.

Personál:

Porodní a novorozenecké odd.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebojte, s obavami se svěřte!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Selský rozum…

29.01.19

Ahojte mimčo se mně narodilo v 9 měsíci a vůbec nerostlo v tom devátém, takže mělo 2400 g. Z toho váhu dvakrát ztratilo a jsem třetí den po porodu a stále mimčo nechce pít, už jsem z toho zoufalá. Z odsávačky odsaju, teď měl jak zhubl 2020, ale už přibírá díky UM.

Personál:

Jana

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Je tu jedna důchodkyně a je protivná.

09.01.19

Dr. Mima mě svým odporným chováním dohnala k interrupci, které budu litovat po celý život. Je to zlá žena bez lásky, citu a kousku empatie. Místo aby mi pomohla, dala mi jasně najevo, že je otravuji. Děkuji vám Mimo za zničený život

Personál:

Mudr Mima

14.03.18

Upřímně, přes počáteční očekávání všeho možného, spíše zlého než dobrého, byli jsme překvapeni.
O jesenicke porodnici koluje spousta negativ, nicméně mám za to, že se nezakládají na pravdě, a nebo tyto fámy pochází z dob dávných.

Prostředí nemocnice se pod rukama paní primařky Chrastinové zvelebuje. To není však to nejdůležitější. Osobní a vstřícný přístup personálu (až na jednu výjimku - na prvni pohled drsna sestra, ktera vsak odvadi skvele svou praci) nám dělal radost od rána až do večera.

Samotný porod (S.C.) proběhl velice rychle a bez problémů. Personál byl pozitivní celou dobu a následná péče o maminku i miminko byla příkladná.

Děkujeme za všechno paní primarce i celemu personálu. Budeme vzpomínat na tyto chvíle.

Personál:

MUDr. Chrastinová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Sbalte si vše potřebné a ničeho se nebojte. Pokud máte strach z porodu, obraťte se na paní primářku Chrastinovou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady

15.01.18

Až na dvě sestry (jména jsem nějak neregistrovala), z nichž jedna je zdřejmě nějaká robožena, vysmívající se bolesti nás trapných lidí a druhá posedlá hygienou paciententek tak, že klidně zrána nařídí všem sprchu (jen jedna umývárna), takže vnikne přetahovaná o to, kdo půjde dřív (navíc je nervózní, protože jí končí směna a pacientky se jí na ošetření do ordinace courají - proč asi…), byl personál v pohodě.

Zejména sestřičky z novorozeneckého oddělení mi hodně pomohy - jsem prvorodička a rodila jsem sekcí - dělaly vše pro to, abych mohla kojit, holčičku jsem dostala na pokoj hned, co ze mě vyndali hadičky, při zákroku jem ji viděla, vydaly ji partnerovi, snažily se, aby se napila poprvé ode mě.

Co mi trochu vadilo, byly „papírové“ dveře, moc jsem se nevyspala, ale chápu… Doktoři jsou schopní odpovědět na každou otázku, chovali se ke mně korektně, nicméně příště si rozmyslím, jestli podepsat souhlas s vyvoláním porodu - těch pět hodin mi za nějaký pokus rozhodně nestálo.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nemá cenu platit si nadstandard, obě paní, co na něm ležely, se sprchovaly s námi. Tím pádem nevidím žádnou výhodu - na dvoulůžku jsem byla celých pět dní sama, během mého pobytu rodily čtyři další ženy.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky, jednorázové poporodní kalhotky, dětské pleny, dětské čistící ubrousky, kojicí podprsenky, přezuvky, vlastní ručník - mají i svoje, ale spíše na osušení „intimních“ partií.

24.11.17

Zdravím,

sestry a porodní asistentky, co jsem zažila, byly příšerné. Chování psu! Naprostá arogance, posměchy, nechápavost.
Můj prvni porod nebyl lehký, byl uměle vyvolávaný a k prvorodičce, která o tom nic moc neví, se chovali příšerně. Porodní plán tu nikdo nerespektuje, vaše slovo jako kdyby nebylo. Poproste o balon na uvolnění a po 1 hodině a 30 minutách se přijde zeptat, jestli ho ještě stále chci.

Napomínání toho způsobu, ať nehysterčím a podobně mi přijde naprosto stupidní. Žádný empatický milý přístup. Přišla jsem si jen jak zboží, co je otravuje.

Poporodní péče - nezájem a ještě z vás vůči vašemu miminku udělají d**.

Zhasnete, rozsviťte, nemějte ji teď u sebe atd. Hrozné. A nadstandardní pokoj? K ničemu. Za to, co tam j,e bych nedala ani korunu už. A nikdy bych už tam nerodila.

Být hlídaní jak zločinci nebo neschopné ženské. Žádná podpora. Co chcete vy, nikoho nezajímá.

Personál:

Sestry na oddělení

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nenechte sebou mávat. Stůjte jako matky za svým!

26.04.17

Dne 1. 5. 2014 zemřela následkem porodu v této nemocnice má dcera.
Znalecké posudky jednoznačné…

9
21.04.17

Já tuto porodnici velice doporučuju. Rodila jsem zde již 2× a klidně bych tam rodila zas. Ano, není úplně moderní a krásná, ale tohle je vynahrazeno přístupem doktorů a především sestřiček. Chápu, že ne všichni mají pozitivní zkušenost, přece jen, u každého probíhá porod jinak a za jiných podmínek.

Já měla oba porody vcelku v pohodě a rychlé, akorát s větším poraněním. Poporodní péče byla skvělá. Sestřičky poradily, pomohly s čím bylo potřeba. Samozřejmě kdybych byla hnidopich, tak by se pár chyb našlo, ale to já nejsem.

Personál:

MUDr. Šabata

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pro miminko: vlhčené ubrousky, plínky - vše ostatní vám dají. Pro sebe: poporodní vložky, jednorázové kalhotky, vložky do podprdy, hygienické potřeby, vlhčený toaletní papír.

01.04.16

Tuto porodnici již nikdy! Ani po změně vlastníka. Naprosto ta nejotřesnější zkušenost v celém mém životě.

Personál:

MUDr. Kořenek

1736
19.02.15

V jesenické porodnici jsem byla maximálně spokojená. U porodu jsem měla dr. Šabatu a byl moc příjemný, tak jako všechen ostatní personál. Starali se o mě i miminko moc hezky. Zvláště pak paní Oříšková, ženská na svém místě. :-)

Jediný, kdo tam byl opravdu nepříjemný, byla sestra Žalčíková. Neustále jí něco vadilo - věci na nočním stolku, kufr na zemi, věci na stole, zapnutá televize apod. Završila to v den našeho propuštění tím, že nás nenechala ani se sbalit a vyhodila nás na chodbu (v 10 hodin ráno, kdy na oddělení byli celkem 3 maminky) s tím, že nemá na práci jen tento pokoj. Dle mého zakomplexovaná ženská, která nemá vůbec pracovat s lidmi - natožpak na novorozeneckém oddělení.

Personál:

MUDr. Šabata, sestra Žalčíková

12.02.15

Rodila jsem obě děti císařským řezem po dvou letech.

Celý personál byl bezvadný, povzbudil, vše vysvětlil. Sestřičky na novorozeneckém byly perfektní, porodní asistentky, až na jednu výjimku také.

Co mně ovšem dosti vadilo byl „nadstandard“. V oknech byly takové mezery, že jsem si musela nechat z domu dovézt deku, abych je utěsnila. Postel bych čekala také trochu lepší. Televizi musel opravit manžel, ovladač nefungoval a druhý den ani hodiny. Po pětidenním pobytu neměl nikdo čas na opravu. A to vše za 150,– na den. Výhoda byla, že s námi mohl být manžel, jak dlouho chtěl. :-)

Personál:

MUDr. Šabo

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady.

27.11.14

Rodila jsem po čtvrté a po delší době, což ve mně vzbuzovalo i obavu. Jsem ráda, že jsem si zvolila jesenickou porodnici, jsou ta úžasní lidé na svém místě. Všem jim moc děkuji a přeji jim mnoho úspěchů, jak v pracovním, tak v osobním životě. Mnoho spokojených maminek i těch nejmenších tvorečků. Jsou tam lidičky se srdíčkem na tom pravém místě a to je přece to hlavní, ne zda má to nejmodernější vybavení. Na tom vůbec nezáleží. Jesenickou porodnici všem maminkám mohu jen doporučit, opravdu není věc na vytknutí.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Že nezáleží na tom aby porodnice měla to nejmodernější vybavení, ale na tom, aby se cítila jak mamina, tak miminko skvěle a příjemně. A to Vám právě zaručí personál zdejší porodnice.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pokud něco zapomenete, nevadí. Sestřičky jsou ochotné Vám tu danou věc půjčit, než Vám to dovezou.

11.11.14

Nejhorší zážitek v mém životě. Byla jsem v lázních a měla jsem podezření na těhotenství. Nechala jsem se vyšetřit v nemocnici v Jeseníku. Po hodinovém čekání jsem přišla na řadu, nějaká doktorka mne vyšetřila, řekla mi, že těhotná nejsem, ale že zřejmě mám nádor ve střevech - buď tedy cystu, což je ta lepši varianta nebo nádor, který je ta horší varianta. Doktorka mi to oznámila na chodbě u schodiště, tak mě vyjukala, začala mne nutit za každou cenu, abych šla na CT a rentegen i přestože jsem to odmítla a stála si za svým.

Primář mě seřval, že si tam něco pěstuji a hodně dlouho, že mám okamžitě ukončit léčbu a jet domů. Pak zavolali dalšího doktora, který provedl sono a zjistil, že tam vůbec nic nemám a že je vše naprosto v pořádku. Doktorka mi jen suše oznámila „Tak vidíte, co brečíte, nic tam nemáte,“ dala mi zprávu a já celá zlomená odešla.

Hned jsem odjela domů, šla na kontrolu v nemocnici v Brně, kde zjistili, že jsem gravidní. Tuto nemocnici nedoporučuji, chovali se opravdu jako hovada. Tohle jsem ještě nezažila, každopádně trauma, které mi tím způsobili, budu mít v sobě asi ještě hodně dlouho.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vůbec nedoporučuji tuto nemocnici!

308
10.09.14

Rodila jsem zde 17.7. 2014 svou první dcerku a mohu jen doporučit.

MUDr. Šabo mi velice při porodu pomohl a nejen on, ale i sestřička od novorozenců a porodní asistentka (jejich jména si bohužel nepamatuji). Jinak se o mě staral primář a i jeho přístup byl naprosto úžasný a sám si pohlídal náš zdravotní stav před i po porodu.

Bylo o nás velice dobře postaráno a porodnici mohu jen doporučit. Další dítě plánujeme rodit opět zde, přestože už to sem budeme mít víc jak přes půlku republiky.

Personál:

MUDr. Šabo

16
20.08.14

Rodila jsem zde a byla jsem spokojená.

MUDr. Šabo mne při porodu skvěle podporoval a vše proběhlo dobře. Ostatní doktoři, se kterými jsem se setkala při vizitách, byli také skvělí. Sestřičky jsou dobré, až na jednu výjimku, kterou jsem já zrovna „schytala“ k porodu.

Měla jsem pro sebe a malou celý velký pokoj, protože zrovna neměli moc porodů, což bylo také super.

Personál:

MUDr. Šabo

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy a hodně štěstí. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Osobní hygienické potřeby, župan, přezuvky, kojící podprsenku, plenky pro miminko.

21.04.14

Všechny zdravím. Ještě pořád ležím v porodnici, ale mohu upřímně říct, že jsem opravdu ráda, že jsem porodila dcerku tady. :-) Personál je skvělý, sestřičky (jak dětské tak PA) jsou fantastické, lékaři také, jsou milí, ochotní, obětaví.

Vůbec mi nevadí, že byl obsazený nadstandard, zrovna tady moc maminek není, tak i tak mám celý pokoj pro sebe a svou dcerku a jsem fakt spokojená. :-)

Opravdu mohu jen a jen doporučit, je to tady dost jakoby v domácím prostředí a svým způsobem - jaké si to uděláte, takové to máte. :-)

Personál:

MUDr. Vodička

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vůbec ničeho se nebojte, postarají se tady o vás skutečně skvěle od A po Z. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, papuče, vložky, toaletní papír.

18.03.14

Rodila jsem v Jeseníku v roce 2012. Měla jsem docela smůlu na personál.

Rodila mě porodní asistentka. Pořád mi říkala „Tlačte, tlačte“ i mimo kontrakce. Byla jsem dost potrhaná. Nevím, jsem laik, ale četla jsem po porodu v jedné knize, že když se blíží hlavička k pochvě, má se přestat tlačit, aby se stihla pochva roztáhnout.

Pan doktor Boxan, který mě zašíval, byl dost nepříjemný a necitlivý. Zašívání strašně bolelo, hodně mi to utahoval. Nemohla jsem 2 týdny pořádně sedět a chodit, dost to bolelo a pnulo. Ještě rok po porodu jsem cítila, jak mi ta jizva pne. Když jsem pak rodila v jiné nemocnici, udělal mi doktor nástřih. O zašívání jsem skoro nevěděla, pár hodin po porodu jsem mohla sedět, týden po porodu jsem byla fit. Spodní partie se bezproblémově zahojily, dokonce jsem už necítila jizvu po předchozím porodu. Říkám, měla jsem zrovna smůlu na doktora. Paní, co rodila den po mně, měla pana doktora Šaba a paní doktorku Minu a byla moc spokojená.

Ještě bych měla poznámku, že mě v Jeseníku furt štelovaly do určité polohy při kojení (vsedě), moc mi to nešlo, spodní partie dost bolely. Doma jsem si pak nastudovala info o kojení a kojila vleže a bez problémů.

Personál:

MUDr. Boxan

11.02.14

Rodila jsem tu dvakrát a jestli ještě někdy budu mít možnost, budu rodit znovu! Jsem spokojená jak s lékaři, sestrami, tak porodními asistentkami. Vždy se chovali hezky, ochotně pomohli, vyšli vstříc (i s prenatální péčí). Vždy mě o všem informovali, bavili se se mnou na úrovni a vše vysvětlili. Nemám problém s prenatálním oddělením, ani z žádným jiným. Děkujme Bohu za tuto nemocnici a oddělení. Kam pojedete až ho zavřou? Budeme mít místo narození červenohorské sedlo?

Personál:

sestry Marie Oříšková,Vladana Rapíjská, Leona Hájková, Martina Žalčíková, primář Kořenek, MUDr. Šabo

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jen pevné nervy, ať jim to rychle uteče a dobře dopadne. :) pPříroda si to zařídí sama

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, plenky, ubrousky, Bebanten (Sebamed), spodní prádlo, kojicí podprsenku, noční košile + hygienické potřeby.

159
07.02.14

Skvělá porodnice, personál orientovaný na pacienty a jejich potřeby. Všem, kteří se o mě a naše dvě děti starali a se vším mi pomohli, patří obrovský dík! Ani se mi po tom týdnu nechtělo domů. :-)

Personál:

MUDr. Kořenek,

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebojte, jste zde v dobrých rukou.

09.11.13

Dobrá porodnice, skvělý přístup personálu. Na jakoukoliv otázku mi bylo zodpovězeno. Dobrá péče o mě i miminko. Lidé si hodně stěžují na české nemocnice, ale z vlastní zkušenosti ze zahraničí mužů říct, že jesenická porodnice patří k top! Jmenovaný personál byl výborný.

Personál:

MUDr. Sabo, PA Marie Oříšková, PA Lenka Řepová

29.09.13

Porod v této nemocnici byl příjemný. PA jsou milé až na jednu, která do této práce chodí asi z nechutí. Pan primář ochotný a milý a ostatní personál taktéž, takže bych tuto porodnici doporučila.

Personál:

MUDr. Kořenek

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky, prsní vložky, dětské pleny, Bepanthen mast na opruzeniny a na bradavky, toaletní papír.

12.05.13

Moje zkušenost s touto porodnicí je velmi dobrá. Na přístup personálu si nemůžu stěžovat. Sestřičky na gynekologii i na novorozeneckém oddělení byly moc příjemné, usměvavé a vstřícné. Pan primář stejně jako pan doktor Šabo, který byl u mého porodu, jsou také moc příjemní a hlavně velcí profesionálové. Děkuji jim za bezproblémový průběh porodu.

Za jediné negativum považuji docela dost zastaralé vybavení porodnice, starý kovový nábytek, společné sociálky, a to i pro nadstandardní pokoje. S tím jsem však počítala, takže mě to nijak nepřekvapilo.

Doporučuji tuto porodnici všem, kteří dávají přednost domáckému prostředí a osobnímu přístupu před velkými porodnicemi, kde porody probíhají jak na běžícím pásu.

Personál:

MUDr. Šabo

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pro maminky byly stále k dispozici čisté košile i ručníky, pro miminka je třeba si vzít pouze plínky, vše ostatní tam dostanete.

Chystají se rodit v porodnici Jeseník

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici