Nemocnice Ostrov s.r.o. , gynekologicko - porodnické oddělení

TATO PORODNICE JE UZAVŘENA

Doporučují maminky porodnici Nemocnice Ostrov s.r.o. , gynekologicko - porodnické oddělení

Hodnoceno 47x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Jindřich Koudela

Adresa: U nemocnice 1161, Ostrov 363 01

URL: http://www.nemostrov.cz/gynekologicko-porodnicke-oddeleni/

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Ostrov

10.09.19

Hodnotit porodnici, která už je zavřená, je trochu ztráta času, ale porodnice Ostrov byla tak úžasná a nedám na ni dopustit, že si to zaslouží. Ležela jsem tu už tři měsíce před porodem s rizikovým těhotenstvím. Zachránili mě i miminko a celou dobu byli všichni neskutečně milí.

Porod jsem si nemohla přát na lepším místě. Porodila jsem tu v květnu 2018 (přirozeně konec pánevní) za neskutečné pomoci sestřičky Velichové, která je učiněný anděl a bez ní bychom to s dcerou nikdy nezvládly. Velké díky patří také paní doktorce Lůčanové za závěr porodu.

Poporodní péče na oddělení na šestinedělí byla skvělá. Sestřičky neustále usměvavé a ochotné cokoli vysvětlit několikrát. Nikdy nepochopím, jak mohl někdo dopustit, aby se tak úžasná porodnice, která každý rok vyhrávala ocenění od profesionálů i pacientů, zavřela. Moc děkuji za všechnu pomoc a péči. ❤

Personál:

Sestřička Velichová, paní doktorka Lůčanová

30.11.17

Naprosto totožné s předešlou zkušeností. Přenášela jsem 10 dní, což bylo už moc. Těhotenství bez jakýchkoliv problémů. Urychlení porodu injekcí, kvůli zkažené plodovce. Porodní asistentka na pěst. Doktor zkušený a nebýt jeho, tak nevím. Placenta nechtěla ven, doktor vyndaval rukou, možná by stačila změnit poloha. Porodní asistentka mě cévkovala, že musí a ještě špatně, 3 měsíce jsem neudržela moč a ještě měla zánět močových cest. Mimčo se nalokalo zkažené plodovky, tak museli vysávat a od té doby jen brek a brek.

Poporodní péče dobrá, doktor opět nezklamal, zůstala ve mně placenta a snažil se vyřešit problém šetrněji opět injekcemi, ale hrozil, že budu muset na vyčištění pod narkózou. Nakonec pomohly injekce. Uvítala bych na poporodním větší péči u rodiček, co měly těžši porod a mimiko jen pláče. Matky jsou hodně vyčerpané a psychika je na bodu mrazu a do toho mimi jen pláče.

Ve finále miminko po vysátí žaludku mělo pálení žáhy a zjištění až po třech měsících neustáleho breku - šílené. Nepomohl ani Nutrilon, naopak uškodil a ve skoro 3 měsících změna dětského doktora a předepsání Omeprazolu tekutého pro miminka, jako když utne a najednou veselé, šťastné mimi.

Jsme rádi, že to dopadlo, jako v pohádce, ale to ale. Chyba se stala hned na začátku. Doporučuji, nenechávat přenášet. Matka snese cokoliv, ale bolavé mimi po hadičkách není dobré. Rozhodněte se maminy samy. Já doporučuji doktora Velického, ale porodní asistentky se mají hodně co snažit a učit.

23.10.17

Porodnici v Ostrově jsem si vybrala na základě pozitivních ohlasů, ochotě vyjít vstříc porodnímu plánu a rodinnému prostředí. Bohužel má zkušenost je negativní. Porod se naplánovat nedá, ale myslím si, že v mém případě bylo od začátku všechno špatně. Porod mi byl vyvolán, takže mé porodní přání muselo jít tímto samozřejmě stranou. Nebudu zde vypisovat všechny konkrétní detaily, nicméně moje zkušenost je téměř totožná s negativní zkušeností paní viz níže. Neupozornění na provedení Hamiltonova hmatu, protržení vaku blan při 2cm otevření (miminko se narodilo za 7 hodin), plodová voda zakalená, práce porodní asistentky téměř nulová (pouze měření ozev miminka), celý den na pokoji pro čekatelky, takže o nějaké relaxaci, jako je vana a větší pohodlí porodního boxu nebyla řeč (i přesto, že byl box volný).

Na sál jsem šla rodit téměř 5 minut po 12, kdy už miminku začaly padat ozvy, což bylo dle mého způsobeno přidáním velké dávky oxytocinu lékařem ve velmi krátkém čase, aby se vše údajně urychlilo. Kristellerova exprese, okamžité přestřižení pupeční šňůry, tahání placenty, porod na porodním křesle samozřejmostí. Snaha odnést miminko po porodu i přesto, že byl partner připraven se postarat sám. Nepříjemná a neochotná dětská sestra. Miminko automaticky první noc na oddělení šestinedělí. Vyšetření, odběry bez přítomnosti rodiče za zavřenými dveřmi.

Porod pro mne i mého partnera byl velmi traumatizující zážitek a jsem z přístupu sloužícího personálu velmi zklamaná. Nemohu tuto porodnici doporučit a příště budu volit raději jinak a doufám, že narazím na jiný přístup.

Ještě bych ráda dodala, že nejsem žádná alternativní matka, ani ten typ, co přišel někomu mluvit do práce. Lékařům jsem plně důvěřovala a nechala jsem se možná zbytečně natlačit do věcí, které jsem vlastně vůbec nechtěla.

31.08.17

Má osobní zkušenost s touto porodnicí není moc příznivá. I když bych raději psala o pozitivech této nemocnice tak bohužel převládá spíše zkušenost negativní.Porod skutečně naplánovat nelze. Lze ovšem stanovit, jak si žena přeje, aby bylo zacházeno s ní a s jejím dítětem. Lze sepsat, které postupy prospěšné pro ženu a dítě si rodička přeje a které škodlivé manévry si naopak nepřeje.

Sepisujeme přání, abychom mohli porodit normálně, tedy přirozeně, a aby se nám dostávalo respektu, trpělivosti a důvěry. A já v duchu sepisuji přání, abychom nemusely sepisovat něco, co by mělo být ve všech českých porodnicích naprosto samozřejmé.

Moje těhotenství probíhalo vcelku hladce bez zjevných komplikací a potíží. Až na konci těhotenství, kdy jsem byla převedena do péče Ostrovské porodnice. První setkání mne velmi překvapilo, protože mne lékař dostatečně neinformoval o Hamiltonově zákroku, který mi chtěl při další kontrole provést. Až při důkladném prostudování jsem zjistila, o co tu běží. Lékař chtěl vyvolat porod, ač se miminku ještě nechtělo.

Druhý termín jsem měli o týden později. O týden později se miminko už hlásilo na svět. I když po této špatné zkušenosti a neinformovanosti lékaře jsem se rozhodla porodit své miminko v této nemocnici. Měla jsem připravený porodní plán, který mi byl po předchozích konzultacích s lékaři akceptován. Ale bohužel realita byla v celku jiná.

Porod probíhal vcelku dobře, kontrakce přicházely a já jsem se naplno koncentrovala na své miminko a abych mu umožnila tu nejlepší cestu na svět. Bohužel při kontrakcích, kdy jsem cítila, že miminko už se dere na svět, jsem byla upozorněna porodní asistentkou, že ještě není ta správná doba (otevřená jsem byla již na 10 prstů). Zvláštní, že to mé tělo nevědělo a chtělo začít rodit samo. Tak jsem tedy bojovala se svým tělem, aby přestalo tlačit.

Zanedlouho jsem byla vyzvána, ať si lehnu, i když jsem si výslovně přála určit si svou porodní polohu, bylo mi striktně lékařem řečeno, že si mám lehnout a nechat nohy nahoře. S vyčerpáním jsem už neměla sílu odporovat, a tak jsem si poslušně lehla. Poté mi byl proveden zákrok, na který mne pan doktor předem neupozornil a v žádném případě bych k tomu předem nesvolila. Byl mi protržen plodový vak. A zanedlouho se můj porod zcela zastavil. Jestli to bylo tím zákrokem či stresem, těžko napsat.

Byl přivolán další lékař a možná to bylo na celém průběhu porodu to nejlepší. Nerada bych viděla, jak by si poradil předešlý pan doktor. Vzápětí mi byl podán oxytocin, který jsem v mém porodním plánu odmítala. Ale po poznámkách, že své dítě ohrožuji a že nemá dostatek kyslíku, jsem svolila. Ale bohužel nebyl dostačující, aby rychle zapůsobil na mé tělo, které se bránilo. Poté mi byla lékařem MUDr. Fraňkem provedena Kristellerova exprese, i když je tato metoda zakázána, přesto mi byla bez předchozího souhlasu provedena. Bolestivé vnímání tlaku na břišní, hrudní a děložní stěny, které se postupně tlakem zvyšovalo.

Po mém konstatování, že bych ráda změnila polohu, že je to pro mne velmi vyčerpávající a bolestivé, jsem byla odkázána do patřičných mezí (poloha v sedě či jiné patřičné polohy, která by usnadnila gravitací miminku na svět, byla mou podmínkou v porodním plánu). Doktor s nevolí stále mi tlačil na břicho. Byla jsem velmi vysílená a vyčerpaná, ale i přesto jsem stále poslouchala rozkazy a příkazy, kdy mám začít řízeně tlačit atd. (Řízené tlačení v rozporu s vlastními pocity je nelogické a nežádoucí).

Mé tělo už bylo unavené a kyslík mi sotva obíhal v mém těle a těžce se mi dýchalo. Po pár minutách doktor rozhodl použít vakuumextraktor. A mně se velmi ulevilo. Miminko přišlo na svět a já jsem byla ta nejšťastnější maminka na světě. Po společném tulení s miminkem se doktor rozhodl pomoci mé placentě na svět. Těžko říct, jestli bylo lepší ještě chvíli počkat či jen změnit z lehu polohu a placenta by tak lehce vyklouzla. Takže mi byla placenta ručně vytahována z těla ven. Po 9 týdnech neustálého krvácení mi bylo řečeno, že možná bude zapotřebí revize dělohy.

Po těchto zkušenostech příště budu raději volit jinou nemocnici, i když prostředí a někteří lékaři a sestřičky byli velmi milí a za to moc děkuji. A proto se na závěr ptám, kde se stala chyba? Proč lékaři více nerespektují přání rodičky a berou je spíše jako své pacienty?

Věřím, že do budoucna se toto změní a ženy budou mít šťastnější vzpomínky na svůj jedinečný a nezapomenutelný zážitek v podobě jedinečného porodu bez vnějších příkazů a zákazů některých lékařů, kteří porody berou jako na běžícím páse. A přání rodičky budou brát na větší váhu než jako její nějaký rozmar. Věřím, že můj další porod bude probíhat dle mých představ a po předchozích zkušenostech si budu lépe vybírat, kde své miminko přivedu na svět a raději v doprovodu se zkušenou porodní asistentkou či dulou, která bude hájit má práva.

Bohužel do této nemocnice, za této sestavy lékařů a porodních asistentek, již svou důvěru nevložím. Snad toto bude inspirací pro ženy, které chtějí své miminko přivést na svět s blaženým úsměvem na rtech a s respektem v důvěru svého vlastního těla bez zbytečných vnějších zásahů zdravotníků.

25.05.17

Přátelští už od příjmu. Porodní asistentka byla milá a klidná. Radila mi, jak správné dýchat. V kontrakcích na mě nespěchala. Čekala až se k pohybu budu cítit sama.

Manžel se mnou byl od začátku do konce. Poporodní péče naprosto úžasná! Nenarazila jsem na sestřičku, která by byla nějak nepříjemná.

Novorozenecké oddělení taky skvělý. Výborně se o miminka starají. Ostrov mužů jen doporučit!

139
08.01.17

V Ostrově jsem rodila v říjnu 2016, porod byl vyvolaný.
Byla jsem naprosto spokojená, všichni se mnou měli svatou trpělivost i když už jsem byla ke konci hysterická a protivná.

Manžel se mnou mohl být od začátku (na hekárně) až do konce (na sále).
Rodička tady má na co si vzpomene.

V Ostrově je super vybavení a špičkový personál takže druhé mimi budu rodit jedině tady. Vřele doporučuji všem budoucím maminkám.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlastní noční košili, jako v každé nemocnici - erární jsou nepohodlné. Síťované kalhotky a vložky.

24.09.16

Rodila jsem v Ostrově před pár dny, takže mé dojmy jsou ještě hodně čerstvé. Porodnici jsem si vybrala na základě kladných doporučení z mého okolí a jsem za to moc ráda.

Porod probíhal naštěstí rychle, do dvou a čtvrt hodiny po příjmů jsem porodila. Celou dobu mě kontrolovala a starala se o mě porodní asistentka Mirka Bláhová, které bych znovu chtěla moc poděkovat. Celou dobu byla moc milá a klidná, do ničeho mě nenutila ani na mě nepospíchala. Přesně věděla, kdy mi co poradit, aby porod zdárně probíhal.

Na „finále“ pak dorazila MUDr. Draská, která mě také přijímala a za chvilku už jsem si mohla pochovat svoji holčičku.

Výborný dojem jsem měla i z oddělení šestinedělí. Měla jsem štěstí, že byl volný nadstandard, takže jsem měla svůj klid. Každopádně veškerý personál od doktorů, po sestřičky i uklízečky, byl moc milý a vstřícný.

Je mi jasné, že veškeré nové vybavení a vše po rekonstrukci není nejdůležitějším faktem pro výběr porodnice, ale příjemné prostředí dělá hodně. Porodní oddělení nepůsobí vůbec nemocničním dojmem, spíš jak nějaké sanatorium.

Personál:

MUDr. Markéta Draská, PA Mirka Bláhová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše v porodnici mají. Jen dětské pleny jsou potřeba. Lékařské zprávy, pokud ještě nejste zaregistrované, pití na porodní sál.

126
11.08.16

V ostrovské nemocnici jsem rodila 5. července 2016. Syn měl odhad váhy kolem 4 kg, takže se čekalo až se otevřu opravdu na 10 cm, aby mne nepotrhal a dostala jsem infuzi, abych měla dost sil, toho puclíka vytlačit.

Porodní asistentka Lenka byla úžasná, milá za všech okolností, i když mě už bylo ouvej a byla jsem chvilkami nepříjemná. Porod trval od první kontrakce do konce jen 5 hodin a byl to fajn zážitek. Měli jsme s manželem úplné soukromí na modrém porodním sále. Mohla jsem se cachtit ve vaně a sprchovat a skákat na míči. PA vždy jen přišla zkontrolovat jak rychle se otvírám.

Pan doktor Velický, který byl u porodu, byl velice jemný a milý. Při šití vše důkladně umrtvil a provedl ho velmi citlivě. Téměř každý den se na mě (samozřejmě že ne jen na mě) chodil dívat na šestinedělí a ptal se, jak se daří. Měla jsem nadstandardní pokoj, a to byl úplný luxus.

Mám srovnání s chebskou porodnicí, kde jsem rodila v roce 2009 svou dceru a už nikdy. Ostrovskou nemocnici mohu jen a jen doporučit.

Všichni až do poslední uklízečky byli milí a hlavně respektovali soukromí jak na porodním sále, tak na oddělení šestinedělí. Zbytečně nezasahovali.

08.07.16

Ostrovská porodnice pro mě dost selhala.

Tři dny po porodu, jsme s malou byli převezené do Varů do porodnice na jipku. V Ostrově mi totiž málem zabili dítě. Nechali mi ji hladovět, dehydratrovat a přehřívat se.

Zůstat tam o den déle, stalo by se něco hrozného! Nechápu, jak tohle mohli udělat. A když jim člověk řekne, že dítě má hlad a že je horké, tak na vás koukají a řeknou, že to je normální. Kde to jsme?!

Už nikdy v životě bych tam nerodila. Vary mi zachránili dceru, zachránili to co v Ostrově pokazili.

04.04.16

V Ostrovské porodnici jsem rodila už dvakrát a mohu jí určitě doporučit všem budoucím maminkám. Personál je moc milý a ochotný. Vše potřebné vysvětlili, takže už u mého prvního porodu jsem se tolik nebála.

Určitě doporučuji všem, aby si před porodem zařídili i prohlídku moderních a krásně barevných porodních sálů i předporodních pokojů - aspoň pro mě pak bylo příjemnější vědět, kde budu rodit a nebyla jsem vyděšená z neznámého prostředí. :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aby se hlavně těšili na miminko a snažili se být co nejvíce v klidu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě lehkou svačinu - kdyby dlouho trvalo rozjetí porodu. Mně pomohlo vzít si i bonbóny z třtinového cukru. Jelení lůj, jednorázové kalhotky, vložky.

05.03.16

Velká spokojenost. Jsou tam moc hodní a ochotní, paní doktorka dokonalá a to doslova. Předporodní pokoje útulné a pohodlné celou dobu byl u mě můj manžel. Nikomu to nevadilo a nepřekáželo. Porodní sestry hodné a trpělivé.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klid.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, jednorázové pleny, prsní tampony do podprsenky.

27.11.15

Porodnici Ostrov mi doporučila známá. Týden před porodem jsem ležela v porodnici Žatec, kde mě pan primář ponížil, smáli se mi, že jsem „silná“ a nechtěli ani slyšet o normálním porodu, když jsem první dítě rodila SC. V Ostrově jsem si domluvila přes MUDr Draskou návštěvu poradny a jela se tam podívat. Paní doktorka mě vyšetřila a všichni na mě byly moc milí a usměvaví. Ihned jsem cítila, že tam chci rodit. Paní doktorka mi řekla, že vše je pro normální porod ideální a nevidí důvod proč dělat SC.

Za 3 dny jsem už jela rodit. :-) Manžel mě přivezl ráno v 6h, kdy jsem měla kontrakce po 7 minutách. Udělal se příjem, vyšetření a sestřička „Mirka“ mě ubytovala na pokoji, který byl luxusně zařízený. Mohla jsem si chodit do sprchy, hopsat na míči, ležet, dívat se na TV atd. Každou chvíli sestřička chodila, jestli je všechno v pořádku a natáčela mi ozvy.

Odpoledne mi udělala klystýr a kolem 7 večer mě PA Lenka V. odvedla na porodní sál, kde jsem si asi hodinu lebedila v horké vaně. V té době přijel manžel a bylo to vše takové příjemné, jako doma. Přítmí, svítila jen lampička, nikdo nás zbytečně neobtěžoval, vždy PA nakoukla, zda je vše v pořádku. Po hodině ve vaně jsme čekali jestli praskne plodová voda, ale nakonec mi jí po další půl hodině paní doktorka píchla. Pak už bylo vše rychlé.

Odvedly mě na můj pokoj, aby mi udělaly ozvy a já dostala silné kontrakce a začala tlačit. Rychle jsme pádily na porodní sál, což už mi dělalo veliký problém. Málem jsem porodila ve stoje, ale PA Lenka mě rychle pomohla nahoru na porodní lůžko, jednou se zatlačilo a malý byl venku. Ihned mi ho dali na bříško a přiložili k prsu. poté ho prohlédl pan doktor a mě paní doktorka zašila poporodní zranění. Byla velice jemná a ohleduplná.

Na gynekologicko-porodnickém oddělení to bylo také fajn, byla jsem na normálním standardním pokoji, kde jsem celých 5 dní byla sama, tak jsem to měla jako nadstandard. :-) Sestřičky byly hodné a milé a dětské sestřičky také. Kdykoliv jsem potřebovala pomoci s kojením a nevěděla si rady, tak okamžitě s úsměvem pomohly. Když jsem se potřebovala osprchovat, postaraly se mi o miminko.

Nejvíce mě však potěšilo, když se na mě přišly podívat moje sestřička Mirka, PA Lenka a paní doktorka Draská, které jsem měla u porodu. Pochovaly si malého a já si je na památku vyfotila. Když mě propouštěly domů, personál se se mnou hromadně rozloučil, včetně pana ředitele, což bylo také krásné a dojemné. Za mě mohu tuto porodnici všem doporučit.

Nikdy a nikde jsem se nesetkala s tak profesionálním přístupem, krásným milým jednáním ke klientům. Veliká ochota, porozumění… prostě NEJLEPŠÍ. Děkuji Vám za krásný zážitek a nikdy na Vás nezapomenu.

Personál:

PA Lenka Velichová, MUDr. Markéta Draská

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně se nebát a nebýt ve stresu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vzít si s sebou dost poporodních vložek a síťované kalhotky. Pro „silnější“ maminky s obrovským bříškem i svoje noční košile (přes bříško mi byly erární těsné).

14.11.15

Prostě úžasné zkušenosti. Prostředí, personál a následná péče o mě i syna byla úžasná!

Ještě jednou děkuji! Porodní asistentky byly pozorně. V porodnici jsou profíci
každým coulem.

282
18.08.15

V Ostrově jsem se rozhodla rodit na základě doporučení manžela, kterému se tady již před lety narodily 2 děti. Svého rozhodnutí vůbec nelituji, naopak, kdybych měla rodit, volila bych opět Ostrov. Porodnice byla 14 dní před mým dnem D zavřená, a tak jsem se každým dnem modlila aby to nezačalo než otevřou.

13.8. 2015 jsem ráno kolem 6 hodiny dorazila do Ostrova s nepravidelně-pravidelnými kontrakcemi. Ošetřující personál byl naprosto skvělý, koukala jsem jako vyoraná myš, protože jako prvorodička jsem neměla ani páru o tom jak to probíhá a co mě může čekat, vše mi ale bylo srozumitelně vysvětleno. Pak mě nechali rozloučit se s manželem a „ubytovali“ mě. Na celém oddělení porodních sálů jsem byla sama, což jsem ke konci uvítala.

Protože (z mého hlediska) byl porod dost pomalu postupující, stihli se při mě vystřídat tři směny asistentek. Všechny byly moc milé, pořád se usmívaly a snažily se poradit, jak si usnadnit „cestu k děťátku“. Odpoledne mi píchli vodu a pak to začalo … pro mě pořád pomalu!

Celou dobu mě víceméně nechali, ať si dělám co mi vyhovuje a pomáhá k ulevení bolestí. V 17 hodin dorazil můj manžel. Nechali mě přesunout se přímo na sál kde jsem pořád čekala a čekala. Poslední tři hodiny jsem škemrala o něco proti bolesti a hysterčila jsem, že musím tlačit, no místo pokárání se mi dostalo milých a podpůrných slov. doktorka nijak do přirozeného postupu porodu nezasahovala, ale pečlivě kontrolovala co se děje. Těsně před 22 hodinou jsem dostala povolení tlačit… a bylo! Ve 22:00 se mi narodil krásný syn. Dostala jsem dva drobný stehy, o kterých jsem ani nevěděla.

Můj manžel vše pečlivě zdokumentoval a k mému překvapení je na fotkách vidět i to, jak se personál raduje společně se mnou, všichni se usmívají, a to by člověk řekl, že když to vidí každý den, musí jim to být ukradené.

Na novorozeneckém oddělení jsem nepotkala nikoho, kdo by byl nepříjemný nebo neporadil. Když jsme měli uplakanou noc a za sestřičkou lítali 20×, pořád se ještě usmívala a pomohla. Trpělivě mi všechno vysvětlily, i když jsem se zeptala 100× na tu samou věc .

Vizity gynekologa naprosto skvělé, žádné zbytečné „operace“, takže jsem neměla pocit, že bych přišla o svoji lidskou důstojnost.

Já mám díky personálu Ostrovské nemocnice velmi příjemné vzpomínky a pocity ze svého porodu. Bohužel si nepamatuji jména všech z personálu, abych jim mohla poděkovat každému zvlášť, ale pokud si tohle čtou, tak jim chci naprosto všem poděkovat za nadstandardní péči, kterou mi poskytly.

Personál:

MUDr. Draská, PA Husáková, Eva Kopalová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Obědy jsou moc dobré, ale ke snídani a večeři si možná budete muset nechat přinést rodinou i něco navíc, ale to je věc názoru, každý má jiné zvyky a vyhovuje jim něco jiného.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vemte si dost porodnických vložek. Balení dostanete, ale mně stačilo sotva na jeden den! A síťované kalhotky opravdu síťované, ne nějaké tkaniny.

08.06.15

Dne 5. 5. 2015 se nám zde narodil náš syn Jiřík. Porod jsem měla vyvolaný kvůli kolabujícím ledvinám z přenášení malého po termínu. Den předtím jsem byla hospitalizovaná na gyn. odd.

Ráno v den porodu pro mě přišla sestra, pan primář Holop mě prohlédl a sdělil mi, že mi prasknou vodu a že do odpoledne porodím. Bylo to trochu nepříjemné, každopádně do čtvrt hodiny se mi rozjeli kontrakce, PA (jméno si bohužel nepamatuji) mě chodila kontrolovat na pokoj, vše mi vysvětlila, co kde je, co se bude dít apod. Porod jsem měla velmi rychlý na prvorodičku, malý byl za 3,5 hodiny od prvních bolestí venku. :-) Po celou dobu porodu na sále mě PA i doktor povzbuzovali, říkali co mám dělat. Byl to příjemný zážitek, nic hororového, trochu humoru a rodilo se hned lépe.

Oddělení šestinedělí bylo také v pohodě, jen vyšší migrace sester, kontroly, vizity, ale to k tomu patří. Jedna sestra trochu přísnější, ale nic, co by mě nějak otravovalo.

Druhé mimi chceme a porodnice Ostrov bude opět má volba.

Personál:

MUDr. Holop

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nesezdaní papír z matriky o určení otcovství. Nemocniční košile jsou úplně naprd na kojení a je v nich vedro v případě porodu na jaře či v létě. Doporučuji vzít si vlastní.

301
23.03.15

Rodila jsem v Ostrově v únoru 2015, porod byl vyvolávaný z důvodu vysokého tlaku ke konci těhotenství, vše mi bylo dopředu vysvětleno a cokoli jsem během svého pobytu na observačním pokoji i na sále chtěla, bylo splněno (myšleno pití, jídlo, vložky, psychická podpora od PA).

Personál byl milý a vstřícný, bohužel si nepamatuji všechna jména. Je zde vidět snaha o příjemný a pokud možno nerušený přirozený porod. Neradi se uchylují k medikaci a utišujícím prostředkům, rodičku spíš „vyhecují“, než aby nabídli epidurál, za mě výborný přístup.

Na šestinedělí trochu ruší časté kontroly lékařů, vizity, dětské sestry, ale to je asi všude stejné. Také vážení miminka, kdy jej nosíte na dětské mezi 4-6 hodinou ranní se mi zdá poněkud přehnané, ale asi to nejde časově jinak skloubit. Personál opět vstřícný, ochotný, jen jedna sestra je pokaždé nevrlá, na její směnu jsem se opravdu netěšila.

Ostrov jsem zvolila na doporučení kamarádek a recenzí na internetu, jsem za to ráda a podruhé určitě zvolím stejně.

Personál:

MUDr. Markéta Draská

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nemocniční košile jsou dost pevné, teplé a hůř se v nich kojí, pokud nechcete celou košili sundat. Měla jsem s sebou naštěstí košile a trička svoje.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

U nesezdaných párů papíry z matriky, tužku, blok na zapisování kojení (nebo mobil se zápisníkem), vlastní polštářek, na podložení při kojení a lepší spaní, nemocniční polštáře hrozně zplacatí a ztratí objem.

1589
06.12.14

Dne 20.11.2014 se nám v Ostrově narodil náš Tomášek. Velice bych tímto chtěla poděkovat PA Pavle Adamové (snad jsem nezkomolila jméno) a dohlížejícímu MUDr. Hanouskovi, kteří nám s jeho příchodem na svět pomáhali. Porod jsem si užila a proběhl dle mých představ.

Porod byl celkem rychlý - cca 3 hodiny. Skoro celý jsem ho trávila ve sprše, až když jsem chtěla vylézt, vylezla jsem, „hupsla“ na porodnické lůžko a za 5 minut byl Tomík na světě, bez nástřihu a čehokoliv, co bych si nepřála. Tomíka mi hned dali na bříško, přestřihla jsem si pupeční šňůru, ošetřili ho a zase mi ho zabaleného vrátili, abychom si společně užili první dvě hodiny.

V porodnici i na odd. šestinedělí je vše nové a moderní, personál usměvavý a ochotný. Nejvíce mě dostala dětská sestřička větou typu: „Doporučuju to udělat takto, ale je to vaše dítě, takže samozřejmně záleží na vás.“ A takto by se měli chovat v každé porodnici.

Opravdu mohu tuto porodnici jen a jen doporučit. Další miminko již neplánujeme, ale kdyby ano, tak ho na svět přivedu zase zde.

Personál:

PA Pavla Adamová, MUDr. Hanousek

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se porodu, myslet pozitivně.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dětské papírové plínky, porodnické kalhotky a vložky.

04.11.14

Narodila se nám zde naše malá princezna a byli jsme nadmíru spokojeni jak s personálem, tak i se stravou.

01.09.14

Před 3 lety se nám v Ostrově narodil syn Adámek a byla jsem od A do Z maximálně spokojená (péče, prostředí, vlídný personál). Proto jsme při výběru porodnice pro narození naší dcerky nyní v srpnu měli jasno: opět jedině Ostrov.

Jako jediné minus jsem při prvním porodu viděla „nesympatie pana primáře k epiduralu“, ale nejsem lékařka, tak nemohu zcela objektivně posuzovat (byla jsem rizikovým pacientem s GDM). Usměvavý a ochotný personál je naprosto bezkonkurenční, že jsem napodruhé i ten epidural oželela. Byl mi však nabídnut Nalbuphin, který bolest rovněž mírní a není s ním spojeno tolik „negativního“.

Především bych chtěla moc poděkovat porodní asistentce Lence Velichové, která se chovala jako naprostá profesionálka a zároveň empatická osobnost. Byla jsem přijímána o půlnoci a v podstatě jsem se personálu postarala o bezesnou noc. Přesto jsem nepocítila ani náznak nevole, jak bývá v jiných zařízeních běžné. PA nešetřila chválou a po celý porod byla neskutečně hodná, usměvavá a „nápomocná“. Společně s MUDr. Lucanovou (rovněž příjemná a fajn) jsme naší malinkou Aničku přivedly v půl páté na svět.

Celému personálu porodnicko-gynekologického a novorozeneckého oddělení patří velikánský dík. Již svůj návrat neplánuji (páreček mi stačí), ale doporučují a chválím, kudy chodím!

Personál:

MUDr. Lucanová, MUDr. Velický, MUDr. Hanoušek, MUDr. Draska, PA Lenka Velichová

14.08.14

Ráda bych touto cestou poděkovala gynekologicko-porodnímu oddělení Nemocnice Ostrov nad Ohří za laskavou a profesionální péči. 9.8. 2014 jsem v nočních hodinách byla hospitalizována kvůli spontánnímu abortu. I přes traumatické okamžiky jsem oceňovala laskavost a starostlivou péči personálu. Můj dík patří i přijímacímu lékaři MUDr. Radimovi Hanouskovi za klidný, laskavý a chápající přístup.

Personál:

MUDr. Radim Hanousek

4716
22.03.14

Rodila jsem začátkem března letošního roku a musím zkonstatovat, že jsem byla nadšená. Doktoři i porodní asistentky se mi maximálně věnovali a vždy s úsměvem. Snaží se do porodu moc nezasahovat, takže ač byl porod hodně bolestivý, moc jsme si ho s manželem užili. Všem jim patří můj dík.

Oddělení šestinedělí také super, klídek jako doma.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše potřebné maminky dostanou, jen si vzít navíc porodnické vložky, jeden balíček tam dostanete.

6
27.02.14

Naprosto bezproblémové. Naopak i z nepříjemného a komplikovaného porodu dokázali vytvořit pohodu a klid. Mohu jen doporučit. Milý personál.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ať se vůbec ničeho nebojí, jsou tam profesionálové a všichni tam jsou moc milí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, nějaké věcičky, dobrou náladu. :D

19.12.13

V srpnu 2013 jsem tu porodila krasnou dcerku. Byla jsem hospitalizovaná 3 dny před vyvoláním porodu. Děkuji panu primáři, který na mě celou dobu dohlížel. Na oddělení gynekologie byl úžasný personál, to samé u porodu samotného.

Porod byl náročný a dlouhý, ale stálo to za to! :) Všichni mi pomáhali a dodávali sílu. Pan MUDr. Janáč byl naprosto úžasný, zrovna tak jako porodní asistentky, bez kterých bych to nezvládla. Tímto všem ještě jednou veliké díky!

Poté jsem ležela na dvoulůžkovém pokoji, který byl naprosto báječně vybaven. Se vším jsem byla maximálně spokojená, jen jediné mínus jsem viděla v přístupu sestřiček na novorozeneckém oddělení, byly trochu odtažitější. Vzhledem k tomu, že mám 1. díte a byla jsem z toho docela vykulená, tak bych čekala trochu vřelejší přístup sester, což jsem měla dojem jen u jedné z nich (bohužel nevím jméno - tímto jí děkuji, protože byla skvělá).

Celkový dojem z porodnice je ale na jedničku! Vřele všem nerozhodným maminkám (jako jsem byla já) doporučuji!

Personál:

MUDr. Janáč, primář Holop, PA Kozáková a Adamová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hodně sil a pokud možno klídek. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě si vezměte vložky, tam dostanete jen 1 balík a jednorázové kalhotky. Vezměte si také něco na sednutí (nafukovací kruh nebo kojenecký polštář).

33
04.07.13

Do porodnice jsem šla, protože jsem se tam sama narodila a hlavně jsem slyšela jen samou chválu. Mohu jen potvrdit - nejen že je to příjemné prostředí, ale zároveň personál byl velice příjemný. Ví jak člověka povzbudit, poradit mu a celkově se postarat o maminky i miminka. Takže mohu jen doporučit. :)

Chystají se rodit v porodnici Ostrov

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici