Dva měsíce na světě

O životě
  • derunka
  • 02.06.11

Tak jak bychom to shrnuli? V porodnici jsme si pobyli pro mě neuvěřitelných 17 dní, kde mi to už hrozně moc lezlo na mozek. A ne nadarmo se říká doma je doma! Jak se může taková amatérka jako já sžít s takovým úžasným drobečkem?

Jak mám dělat tohle, co když bude potřebovat tohle atd.? Nedokázala jsem být s miminkem sama doma přes den ani v noci. Hrozně jsem se bála, že něco zkazím, že mu ublížím a jako novopečená maminka jsem nedokázala Adámka nechat plakat. Bála jsem se, že ho něco bolí, že se něco zlého stane. Mé myšlenky byly šílené. Nedokázala jsem ani uvařit - co když se vzbudí a já budu mít jídlo jen na půl hotové? Přeci ho nenechám pláčícího v postýlce. Koukám na ty začátky s úsměvem.

Postupem času jsem opravdu zjišťovala, proč pláče a musím říct, že je z něj herec. Nejčastěji jednoduše brečí jen tak. Chce se chovat a dokud toho nedosáhne, tak nepřestane. Občas na mě dopadne splín, jestli nedělám něco špatně a trochu si zařvu, ale jsou to jen okamžiky. Také se už začíná smát, ale na mě opravdu NE. Na všechny okolo, jen mě dosud vynechává. Když mi někdo řekne: „hele, on se směje“ a já přijdu, abych ho viděla, tak přestane a naopak se začne mračit. Nechápu, co jsem mu tak zlého udělala :-)

Ale to nejdůležitější - ten bezbranný tvoreček, na kterého jsem se pomalu bála i sáhnout, je neuvěřitelně snaživý. Z porodní váhy 1750 g se dokázal za 2 měsíce a pár dní vyhrabat na 4 kg.

Miluju tě zlatíčko a přeji si, ať už i mně konečně věnuješ svůj zářivý úsměv.

Hodnotilo 4 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
blackbirdka
Ukecaná baba ;) 1553 příspěvků 02.06.11 07:40

Pěkný :kytka:

Adámek i ty jste moc šikovní a stateční :palec:
A ten úsměv pro Tebe, bude určitě brzo :kytka:

 
cherubínek
Kelišová 7257 příspěvků 02.06.11 07:50

krásný deníček a prcek se z toho krásně dostal a je to kluk jako buk :kytka: :kytka: :kytka:

 
ketulka
Povídálka 50 příspěvků 02.06.11 09:42

Tohle znám :-) taky jsem měla takového drobka 1780g :-) 21 dní v nemocnici a obrovská touha po domově.Teď už mi tady řádí rok a půl stará rošťanda a nikdo by neřekl, čím vším jsme si prošli :-D ať se vám daří a prcík vám dělá jen samou radost :palec:

 
Šája
Hvězda diskuse 102678 příspěvků 02.06.11 16:07

adámek je velká šikulka a krásně přibral. gratuluji k šikovnému chlapečkovi :huban:

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 04.06.11 21:55

Šikulka a silák je Adámek!!! Přeju hodně zdravíčka. :hug: :hug: :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama