Červenčátka 007

Těhotenství
  • Stefinka
  • 24.11.04

Slíbila jsem nový deníček, ale neměla dost času. Bude to tedy kapitolečka z mé oblíbené knížky, která navazuje na poslední deníček a určitě vás taky překvapí.

SMYSLY V AKCI
Smyslové schopnosti nejsou vzájemně izolovány, ale existují ve velmi propojeném a vzájemně souvisejícím systému. Je známo, jak úzce spolupracují čichový a chuťový systém, jak kůže a kosti přispívají ke slyšení a že plod vidí i přes zavřená víčka. Když zažívá nějakou bolest, nemůže svou zkušenost vyjádřit zvukem, protože v děloze není vzduch, ale reaguje výraznými tělesnými a dechovými pohyby i změnou hormonálních hladin.
Ultrazvukem byla zjištěna erekce plodu v 16.týdnu těhotenství, často v souvislosti se sáním prstů. Naznačuje to, že již v této době je možná sebestimulace. Když jsou děti ve třetím trimestru monitorováni během pohlavního styku rodičů, jejich srdeční tep reaguje zrychlením a zpomalením a prudkým zvýšením četnosti pohybů. Srdeční aktivita plodu má přímou souvislost s orgasmy otce a matky.
Jiné experimenty měřily reakce plodu na matčino pití alkoholu. Plod reagoval na malé množství vodky ve sklenici limonády výrazným zpomalením dechových pohybů na dalších téměř třicet minut. Ač byla hladina alkoholu v krvi matky velmi nízká, následně se procento dechových pohybů plodu výrazně zvýšilo.
Pomocí rychlého pohybu očí (REM) bylo také zjištěno, že již od 23.týdne těhotenství děti velmi často sní. Ukázalo se, že intenzivní snění zabírá téměř 100% spánku plodu od 30.týdne těhotenství, od kdy se postupně snižuje přibližně k 50% v době porodu. Čas snění doprovází výrazná pohybová aktivita, která je přesně synchronizována se snem a pomáhá nám rozlišit, jestli je sen příjemný nebo nepříjemný. pozorovatelé říkají, že děti se při snění chovají stejně jako dospělí. Ještě osvícenější badatelé, kteří mají osobní zkušenost s meditací a kteří srovnávali EEG křivky meditátorů a „snících“ dětí, zjistili, že plod v děloze spíše medituje, než sní v našem smyslu slova.

Nová doba porodní, Vlastimil Marek

Zrovna nedávno jsem si kladla otázku jak je to s neslyšícími, když nejhlavnějším smyslem drobečka v děloze je sluch a oni ho mají nějakým způsobem poškozený. Tady se píše, že zřejmě „vývoj sluchu začíná zároveň s vývojem kůže a kostry. Kůže je jakýsi multismyslový orgán receptorů tepla a bolesti, integrující vlivy vibrace. Tento primární systém vnímání zvuku je pak, jakmile je to vývojově možné, zesilován vestibulární a kochleární informací. Spolu se schopností reagovat na zvuky již v 16.týdnu je sluch zcela jednoznačně hlavním informačním kanálem. Současné studie prokazují, že počínaje 24.týdnem nenarozené dítě v podstatě stále naslouchá.“
U Adélky jsem si všimla, že byla komunikativní a poznávala členy rodiny podle hlasu hned jak jsme přijeli z porodnice. Ve dvou týdnech se usmívala a ve třech si začala broukat a snažila se aktivně navázat komunikaci. Její porod byl bez vnějších zásahů, urychlování a medikace, v prostředí kde jsem se cítila zcela bezpečně a jako doma. Starší děti se z porodů musely nejprve oklepat a rozdíl mezi nima a Adélkou byly dva týdny. Hodně na tak mladého tvorečka. Doporučuju dělejte si co nejpodrobnější zápisky všeho významného. Mám malý sešitek a v něm ty svoje čtyři pokládky do věku cca tří let. Možná to později oceníte, třeba jen jako nostalgickou vzpomínku nebo až budete probírat jaký byl rodič šikula a jaký šikulka je jeho potomek.
Pozdravujte svoje malé agentíky, vy ještě o nich nevíte, ale oni vás za pár týdnů budou dokonale znát. A pozor - všechno slyší!

BLÍŽENCO-RÁČKOVÝ PELETONEK
Stefinka-1962-Měřín…patronka
Vita
Eliška
TP 04.06.-Simona
TP 05.06.-Sisi
TP 05.06.-Veronika-1977-Morava
TP 06.06.-Mirri-1981-Havlíčkův Brod
TP 08.06.-Lois-1980-Havířov
TP 08.06.-Nikkol-1979
TP 08.06.-Iruša-1978-Kladno
TP 10.06.-KajaR-1972-Karlovy Vary
TP 13.06.-Ellen-1977-Sereď/Bratislava
TP 14.06.-Nikina-1978
TP 15.06.-Elina
TP 16.06.-Sissi-1977-Vsetín
TP 17.06.-Adel-1976-Brno
TP 17.06.-Mirka-1968-Brno
TP 18.06.-Milli
TP 19.06.-Lesina-1974-Ostrava
TP 19.06.-Jana-1978-Praha
TP 20.06.-Alča-1982-Čáslav
TP 21.06.-Anazuz-1977-Brno
TP 22.06.-Katkaa-1982-Praha
TP 27.06.-Jerrýsek-1977-Brno
TP 27.06.-Slanka*-1979-Praha
TP 27.06.-Sedma-1978-Brno/Trutnov
TP 05.07.-Makovka-1980-Washington D.C./Olomouc

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 24.11.04 21:31

Ahoj holky, tak jsem koukam prvni…
Vyuziju toho a nakopiruju sem moje uklidnujici komentare a jeste neco male pridam, ju?

Ultrazvuk neni nic strasneho, je to v podstate stejny typ echolokace, jak pouzivaji netopyri nebo velryby. Jsou to zvukove vlny o frekvenci, kterou neslysime, ktere se odrazeji od predmetu o ruzne hustote a vraceji se zpet. UZ pouzivany v rozumne mire to miminko ROZHODNE POSKODIT NEMUZE!!!!! Ultrazvuk je obdobne jako infrazvuk jen a pouze svuk mimo slysitelne spektrum, je to vlastne prirozene.
Je jasne, ze by nebylo zrovna vhodne prohlizet miminko kazdy den, ne? To je jasne, ale parkrat za tehu? Ja bych se fakt nebala.
Stejne tak s prukazkou, kazdy doktor je jiny a ma jinou „uchylku“ Nektery nerad dava prukazky pred 12tt, jiny nerad UZ, dalsi nerad vysetruje tehule vnitrne a dalsi nechce rikat pohlavi… Holky, vzdyt doktori jsou jen lidi, musime je brat s rezervou.

Cola je sice humus prvniho kalibru, ale pokud zabira na nevolnosti, tak sklenka nebo dve za den nikoho nezabiji!!! Vic by se ji pit nemelo, ale o tom tu neni rec, ne?
Takze pokud je vam tehulky spatne a cola pomaha, tak se ji napijte s klidem a s chuti! A hlavne bez vycitek svedomi, ty miminku aktualne ublizi vic nez trocha coly za den. Fosforecnanu tam opravde neni tolik aby zpusobil nejake skody pri stridmem piti!
Jinak vhodne napoje jsou neslazene vody nebo mineralky (ale pozor na mineralky, i ty v mnozstvi nekolika litru za den skodi), neslazene caje a tak…
JA ted mam desnou chut na pivo, jezis jak ja bych si dala cerstve natoceny pullitr dvanactky… MNAAAAMM!!! Jen na to pomyslim, tecou mi sliny. No jo, resim to tim, ze si obcas vecer dam pivecko pro ridice a tise snim (uz dva roky :D !) o tom, ze si jednou tu dvanactku dam :D Ale manza se mnou drzi basu a tak obcas pijem birrelka oba :D Neni bajecnej? Teda manza!
TAkze chutim zdar a vseho s mirou, pokud se timhle budeme ridit, tak nic nepokazime!

Teply caj klidne pijte, rozhodne vas hrnek horkeho caje neprehreje tolik, ze by to miminku ublizilo. :)

Ono koneckoncu plati, ze vseho s mirou a rozumem, tak ze toho drzme a urcite nic nepokazime!

Takze holky hlavu vzhuru a briska ven, a miminkum zdar!

Lesina s dracaty

PS: Dnesni plavani bylo uplne skvele, jako vzdy :)
PPS: Stefinko, tak 007? TAk jo, to beru: „Jsem cervencatko, male cervencatko!“ :D:D:D

Irusa
Kecalka 169 příspěvků 25.11.04 07:50

Ahoj holčiny a agentíci ..... to je doscela výstižné Stefinko, podle toho co píšeš v deníčku. I když začínají být Tvoje deníčky už dost odborné musím říct, že jsem ho (jako vždy) přečetla jedním dechem a to, co se tam píše, stojí přinejmenším za zamyšlenou.

Lesina mě potěšila svým nadhledem na stravování. Taky si myslím, že při přílišném zkoumání toho co se může a co ne bychom za chvíli neměli moc na výběr čím sebe a naše drobečky zasytit. Takže souhlasím, že všeho s mírou. Musíme do sebe dostat spoustu živin, vitámínů a minerálů, ale hlavně musí to chutnat !

Včera jsme byli s manželem na koncertě a musím říct, že to bylo úžasný. Připadalo mi, že to působí dobře i na toho agentíka co mám v bříšku.

dneska mám opět jeden ze svých náročnějších pracovních dnů, takže se už asi neozvu. Mějte se moc hezky a pohlaďte - nebo spíš promluvte uklidňujícím hláskem na svá bříška.
 Iruša

ellen
Kecalka 462 příspěvků 25.11.04 07:59

Ahoj Lesino, neviem ci naraz s tym teplym cajom na to com pisala v minulom denniku, ale to bolo mienene iba na lipovy caj, ked tak si o tom precitaj…

Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 25.11.04 08:45

Ahojky těhulinky!

Stefinko bezva deníček, opravdu už celkem odborný, ale pěkný:o)))

Včera jsme s manželem snad dvě hodiny zkoumali fotečku pišišvorka z ultrazvuku, byl to báječně romantický večer:o))

Lesinko, myslím, že opravdu pokud se bude vše dělat s mírou a hlavně budem naslouchat svému tělu, tak se nemůže nic stát. Když jsem se svého doktora ptala jak je to s těmi blinkami v těhu, tak na mě trochu koukal jak na blázna:o)) že když se nebudu něčím vysloveně prolívat - což by se nemělo ani normálně - tak klidně můžu cokoli, nejlépe tedy třeba bylinkové čaje střídat, i zelený čaj se může v rozumném množství. Takže jakákoli histerie ve smyslu, tuhle bylinku nesmím jsem těhotná, mi přijde trochu přehnaná:o)) To se samozřejmě netýká alkoholu, ten je prostě tabu, stejně jako nikotin a jiné návykové látky.
Ale opět zde platí, že co doktor, to jiný názor, tohle je ten můj a já mu věřím.o)) to je myslím taky důležité.

Katkaa 10+1tt

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 25.11.04 09:28

Čauky holky,
příště už to tak odborné nebude, doufám že to přeci jen zlidštím. Ale dalo se to unýst, tahle knížka je psaná fakt dobře.

007 - nejprve mi to naskočilo vůbec ve spojení s číslem 7, potom teprve přišel ten trochu odbornější článěk ale hodilo se to dohromady, a taky je v tom skryté přání, abychom se tu setkávali co nejdéle. Porodíte postupně, budete si chvilku povídat o mimčech a ani se nenadějem, třeba se objeví další // nejen od nás zamlklinek (omlouvám se někdo to už použil) a tak bychom mohli pokračovat dost dlouho, pokud nás to bude bavit. Pak už si můžem nad písemným číslováním i zlámat jazyky.

Další deníček - když se nezdvihne vlna odporu, mohli bychom pokračova stylem 008, 009, 010 … nebo jenom obyčejným číslováním 8, 9, 10 … Lesinko, budeš dělat něco kolem těch jmen přes víkend? Pokud ano, nechám číslování na tobě. A další deníček udělám zase uprostřed týdne. Kdo byste chtěl něco psát, musíte se hlásit, jinak vás nepustím ke slovu :-D

Někde jsem četla - Žena relaxuje, když mluví. Což zapadá do další príma knížky Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše. Dost jsem z toho pochopila o odlišné mentalitě žen a mužů a potom se mi to vyplatilo vzpomenout si na to doma. Stojí za přečtení, jestli neznáte. Takže sem chodím pro uklidnění a relax.

Čaje a bylinky - čaje zelené a černé mě zaskočili, že by se neměli pít. Tohle bych neposlouchala, protože jsem bývala velký čajař a na děti to jistě nemělo vliv. Ovocné čaje, pokud si je neudělám sama, tak z krabičky mi smrdí a podezřívám u mnoha výrobců, že jsou „vylepšované“ jak já říkám šestiúhelníčky (chemie). Co se bylinek týče, tak tak pozor pozor pozor. Můj taťka se bylinkama taky zabývá, ale tak nějak rekreačně. Nezná a nesbírá všechno. Pamatuju si, že dokud jsem byla s prvním bříškem doma, říkával mi několikrát - na tohle, tohle a tohle mi nesahej, jestli nechceš potratit. Nezapomeňte, že umělé potraty existovaly vždycky, babky kořenářky věděly co namíchat. Takže bych vyrazila za bylinkami na průzkum k nějakému bylinkáři nebo posurfovala na netu. V minulém deníčku jsem nechala recepty na potíže v těhu a jsou tam bylinky co se dají používat. Určitě nejsou všechny špatné pro těhu. Maně si vzpomínám na varování před lipovým čajem. Já beru koncentráty od Energy a taky je tam vyrování, že se nesmí v těhu.

Ptát se dr. na bylinky? To mě pobavilo. Většina z nich o tom nezná skoro nic, tak by vám s klidným svědomím odkývali i pěkné dryjáky. Pan „šťourač“ mě taky rozesmál a potěšil. tak to já chodím k paní šťouračové. Jsem u ní chvilku a už přemýšlím o přestupu. Akorát bych potom musela jezdit ještě o pár km dál. Možná se vrátím k té staré. Nemá sice takové vybavení, ale do ničeho mě nenutí. Uvidím.

Snad jsem napsala co jsem potřebovala, děcka se zas dohadují, tak musím dohlídnout, aby se nesepraly. Stefinka

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 25.11.04 09:43

Rady a tipy tady na emiminu jsou taky bylinky https://www.emimino.cz/modules.php?…
akorát mi nebylo úplně jasné co se smí a nesmí do 26 tt.

Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 25.11.04 09:45

Na nějaký z dalších deníčků bych taky měla téma, takže až se někdy dostanu ke slovu:o))) Klidně si počkám:o))

Nějak dlouho se nám neozvala Makovka…Makovko kde se touláš? Je všechno v pořádku?

To je těžký s těma bylinkama, Stefinko, doktora jsem se zeptala a řekl mi, že s rozumem můžu pít vše, byla jsem se teda zeptat v lékárně, kde mají různých čajů plný regál, no a tam mi taky nedokázali říct, který čaj si můžu v těhu dopřát a který ne, nakonec mě lékárnice vybavila dětským ovocným čajem, že když ho pijí malé děti, určitě ho můžou i těhotné:o)) No je docela dobrý, tak ho piju. takové ty Gravimilky atd… pít nechci, jen po tom jsou velké děti a to nevím jak bych se svou tělesnou konstrukcí pak dostala ven:o)) Takže jako další možnost je obrátit se přímo na nějakého bylinkáře, jenže jak má člověk neznalý věci poznat, že to neni jen nějaký prohnaný obhodník, ale člověk, který vsému řemeslu opravdu rozumí?? To nevím, takže zůstanu zřejmě u dětských ovocných čajů:o)))

Irusa
Kecalka 169 příspěvků 25.11.04 09:45

Stefinko série knihy od dr. Grayw (nevím jak se to píše) muži jsou z Marzu a ženy z Venuše je úžasná a 100% pravdivá. Když jí člověk čte připadá mu to jak zázračný lék na všchny partnerské vztahy a musím říct, že když je vůle na obou stranách, že to funguje. No a teď se stává aktuální knížka Muži jsou z Marzu, ženy z Venuše a děti z nebe. - Aspoň pro nás, kteří bude mít do rodinky první přírůstek a o výchově toho moc nevím - tedy víme hlavně to, že svým dětem určitě dovolíme co mi sami nemohly (to byl spíš vtip protože to si určitě říkali i naše rodiče a pak se přesvědčili, že ne vždy to tak docela jde).
Tak mě Stefinko napadá, jestli znáš ´tento knižní deíl planetární série o moderní výchově dětí a máš ho vyzkoušený v praxi ?
Díky Iruša

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.04 10:03

Ahojte červenčandy a agentíci (trefný název pro bříška, Stefinko :)

Deníček poutavý jako vždy, sice jsem si něco musela přečíst dvakrát, ale je moooc zajímavý. Mě baví číst, co miminka v bříšku cítí, umí… Jsme zvědavé ženské :)

Lesinko - díky za povídání o ultrazvuku. Já se ho nebojím, vůbec ne. Jen jsme nastolily diskuzi… Je všeobecně známo, že méně, je někdy více a nic se nemá přehánět… Ale jinak, chvála ultrazvuku :)

Co se týče pití čaje, coly… Já colu pila až do toho 11tt, pak jsem zvolnila a teď se ji snažím vyhýbat, je to kvůli tomu vápníku pro miminko… Popravdě i mi přesala hutnat. Ale doktor, když jsem mu řekla, že můj jediný hřích je pití coly, se usmál a řekl, když vám to dělá dobře :) Snažila jsem se za skleničku coly vždy vypít sklenici čisté vody… Pro čisté svědomí :)
A černý čaj jsem pila stále, slabý s cukříkem a citronem. Mňamka :)
Bylinkám stejně moc neholduji, takže toto téma šlo mimo mě.
Takže si také myslím, naslouchat tělu a vše podezřelé nejprve podrobit řádnému průzkumu :))

Jdu si dát koláček, chytá mě břichabol z hladu :))

Zatím Mirri 12+3tt

Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 25.11.04 10:06

Ahoj holky,
já jsem dneska tak ospalá, že mi hlava padá na klávesnici. Doufám, že to tu nějak vydržím. Strašně se těším na sobotu.Budu sama doma až do večera a myslím, že nebudu dělat nic jiného, než číst a spát…

Stefinko 4 nové deníčky? Fíha, snad je stačím přečíst.

Katkoo taky se asi budu muset porozhlédnout v lékárně po nějakém dětském čaji. Z klasické nabídky mi vůbec nesedí čaje, které jsem před těhu měla strašně ráda. Jako ovocný, černý s mlékem, hruškový konkrétně…atd. Včera už byla taková krize, že jsem zkusila mátový s citronem. Dalo se to vypít… Třeba mi bude nějaký dětský konečně chutnat :oD.

Holčinky, já si snad udělám kafe, nebo si rozbiju hlavu o stůl, jak padá… Dá se to řešit nějak jinak? Nějakým cvičením? Přijde mi, že jsem úplně bez energie:(.

Slanka*

Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 25.11.04 10:19

Teda Slanko, ty jsi pěkně ospalá vždycky když sem nakoukneš:o)) Tak si trochu toho kafe dej, nemůže ti ublížit, když ho bude malý šálek:o))

Na mě leze rýma, frkám jak blázen už od včerejška, tak doufám, že zůstane jen u té rýmy a nevypukne nějaká chřipkao Zatím si nechci kapat kapky dokud to není nezbytně nutné, ikdyž doktor řikal, že můžu, i paralen prý můžu naprosto bez obav vzít, když bude hodně zle. No ale nechci dokud fakt nepadám na ústa, horečku snad nemám, ikdyž možná trochu teplotu ano, neměřila jsem se. Jen doufám, že to pišišvorkovi neublíží!!

Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 25.11.04 10:33

Máte v galerce jedno miminko:o)))

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.04 10:41
Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 25.11.04 10:46

Ahoj bříškandy s agentíky :)

tak se opět hlásím po menším výpadku. Konečně mi net jede a ještě k tomu rychleji (z 64 kB na 200 kB).

Stefinko musím tě opět pochválit za skvělý deníček, opravdu poučný, žasnu co ti naši malí agentíci už umí a budou umět. Je to prostě zázrak :)

Holky musím přiznat, že mi dalo velké úsilí si přečíst všechny vaše příspěvky. Teda člověk tady není 3 dny a pomalu se začíná ztrácet :))

Jak vidím zrovna probíráte čajíčky. Já piju hlavně minerálky, dost je měním. Teď zrovna piju neperlivou Aquillu, také si dělám šťávu z pomerančů a grepů, jinak z čajů piju sypaný Rooibos a občas ovocné od Teekanne s medíkem. Skoro denně buď kakao nebo koktejl s banánů, taky jogurtové nápoje. No tak si myslím, že dávám prďolkovi dostatek pitíčka :)

No tak se asi půjdu projít ven, nadýchat se trošku toho vzdoušku. No i když tady na Severní Moravě to není ten pravý horský čistý, ale co se dá dělat :)

Jinak jsme se byli včera s manželem projít po obchodech a jen tak jukli do jednoho obchůdku s kočárky a vybaveníčkem pro miminka. Překvapilo mě jak byl naměkko, a hlavně potěšilo, že se mu líbí typ kočárků, jako mě. Alespoň jak budeme vybírat kočárek, nebude protestovat :))

Tak se zatím opatrujte a rozmazlujte svá bříška :)

Lois

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 25.11.04 10:56

Ahoj Ellen,
ver mi, ze to nebyl zadny utok proti tobe, ale schvalne jsme se kvuli lipovemu kvetu divala do knih o bylinkach a lipovy kvet se tam vyslovne doporucuje pro tehulky jako vhodny pri nevolnostech. O horkem napoji tam nebyla ani zminka. Naopak se zminovali o velmi starych kvetech, ktere mohou byt prilis silne a zpusobit pri nestridmem piti slabou intoxikaci. TAkze lipovy caj ano, ale cerstvy z lekarny, ne zasoby po babicce z prvni republiky :)
Prehrat te muze jakakoli horka tekutina vypita ve vetsim mnozstvi (stejne jako velmi horka koupel) a to je jasne, ze miminkum nesvedci, ale to by jsi musela vypit o mnoho, mnoho vic nez jeden, dva nebo tri hrnicky caje. Ja do sebe nedostanu vic jak jeden, kdyz mi je hodne zima, tak snad dva horke hrnky a predstava, ze bych jich mela vypit vic me desi natolik, ze si nemyslim, z hrozba prehrati horkym cajem je realna. Pozor, mluvime o horkem, nikoli teplem napoji!
Jinak vhodne v tehu jsou caje z tuzebniku, hermanku, lipoveho kvetu, maty (mimo matu polej, ktera se ovsem v beznych cajich nevyskytuje), dale se doporucuje nalev z mlete skorice a zazvoru. Na posileni a vyzivu delohy se doporucuje malinik, pri samotnem porodu koren vodilky, ale ten by se nemel v prubehu tehu.
JInak vetsina bylin neni nijak nebezpecna, snad s jeste vyjimkou salveje, ktera je vyborna a skvela na zanety a nevolnosti, ale v tehu se nesmi.
Jinak cerny caj jsem pila cele prvni tehotenstvi a piju ho i ted a zadne problemy jsem nemela a nemam, tak si myslim, ze cerny caj (zvlast s mlekem, mnam!) je vhodny a vyborny zdroj tekutin - ovsem, rozhodne ho nedoporucuju delat strasne silny, to je konska davka theinu a myslim, ze tu miminka nepotrebuji.
Lesina s dracaty
PS Stefinko, denicek o jmenech vyjde v pondeli, ju? Doufam, ze ho tentokrat stihnu poslt pred uzaverkou :)

sedma
Zasloužilá kecalka 734 příspěvků 25.11.04 10:56

Ahojky holky…Stefi teda vcelku mě překvapilo co dělá s mimi sexík…taková malá trojka:)))
Katko neboj se vzít si,když ti bude zle prášek nebo kapky,někdy je to lepší pro mimi než mít teploty…trpí tím i mimi…prostě jak tu proběhlo už několikrát …všeho s mírou:)))…uvidíš pak bude vše o.k.
Ted mě tak napadlo jestli jste některá kouřila než jste otěhotněli???Já se přiznávám,že jo,ale co vím,že jsem těhu,tak ne,ani to nebolelo,protože mi už cígo nechutnalo,spíš mi chybí ten zvyk…kafíčko a cigárko:),ale to přejde…
Zato ted se cpu upečeným perníkem a za hodku jdu spinkat s Robinem…holky budte rádi,že chodíte do práce,nebudou z vás takové koule,jako ze mě:))
Jinak u nás je moc krásně,svítíčko sluní a obloha je krásně modrá,jestli to vydrží do odpoledne,tak vemu malýho a psa a pujdeme se provětrat…zatim ale ahoj a já určo ještě nakouknu!!!

Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 25.11.04 10:58

Jak jsem se koukala na miminko Katkyy, tak jsem tam viděla bříško jedné maminy a ta měla otisk nožičky, jak ji prďolka kopal. Fakt nádhera :) Škoda jen, že nevím z jakého to je alba, objevilo se to v náhodných fotkách.

Jo KAtkoo mimi je už kus človíčka, no já jdu zítra v 10:00 na UTZ, tak mi držte palečky ať mám taky tak hezkou fotečku a ať je mimi v pořádku.

Lois

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 25.11.04 11:03

Sypu si popel na hlavu, koupené mám snad všechno, něco jsem i podarovala, ale četla jen tu první.
Já svým dětem dovolila dělat to co jsem nemohla sama a vyplatilo se mi to !!! Ti starší jsou sebevědomí a nebudou se muset probojovávat k tomu, aby byli sami sebou. Jestli si pamatuješ co tě jako dítě štvalo a co ti vadilo na dospělých, tak to je fajn, protože nebudeš muset „vychovávat“. Podle mě je cílená výchova blbost a znásilňování. Protože dítě se učí hlavně tím jak sleduje rodiče a sourozence. Co uvidí to tří let, to má v sobě a dál už se to může jen korigovat. Jemně a něžně a nikoli bitím.
Zkusím nahlédnout a porovnat, jestli jsem to intuitivně s výchovou trefila :-).

Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 25.11.04 11:03

Katkoo viď:))), mě to taky tak přijde…
No jo no, nejsem poslední dobou moc dobrá společnice a to ani doma://. Nic se mnou není, přijdu, něco malého ukuchtím, vyperu, umyju nádobí, poklidím, jak je potřeba, znáte to…vykoupu se a jdu si lehnout, přečtu stránku a spím:). Někdy se jdu rovnou vykoupat a lehnout. Chudinka manžílek..ale já mu říkám, neboj, bude hůř:).
Káťo na tu rýmu fakt pomáhá nasát vlažnou vodu do nosu. Je to humík, ale mě to pomůže, že se rýma rychle spustí, častěji smrkáš, ale zase je rychleji pryč. Na teplotu a nachlazení před těhu, černý čaj s mlékem, medem a slivovicí… Teď leda bez slivovičky… Tak přejuuu ať je Ti líp!

Lois tyjofka, Tobě ten internet musí lítat… To mi v práci máme docela pomalé připojení, mi přijde… Ale stěžovat si na to nebudu, přeci jen není surfování po internetu moje náplň práce:))).
S těma kočárkama jsme na tom podobně, naštěstí, koukali jsme do katalogu Inglesiny a shodli jsme se na třech kočárcích, které se nám s manželem líbily…
Máme dost podobný vkus, co se materiálních věcí týče…

Taak já dneska piju :už: třetí čaj, je to na mě dost, protože já jsem s pitím fakt na pětku.
Slanka*

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 25.11.04 11:03

Slanko nevahej a dej si kaficko, pokud jsi jak prastena tak mas asi nizky tlak a to ti kava pomuze. Vis co? Budu solidarni a jdu si ji udelat taky, ju? :D Zadny lekar proti kave nic nenamita az do mnozsrvi dva salky za den. Tak si davam jeden, dva hrnicky a jsem spokojena a relativne cila. Bez kafe jsem jako zombie :D:D:D
 L.

Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 25.11.04 11:08

Máš pravdu, Lesi, jedním malinkým kafíčkem to proložím, ten můj dnešní čajový „dýchánek“:).

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 25.11.04 11:10

No prosím, a pak že tu nikdo nerozumí bylinkám! Koukněte co napsala Lesina.

Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 25.11.04 11:11

Lois to víš, že budeme držet palečky. A nezapomeň nám sem pak tu fotečku poslat:-)).
Tu fotečku, o které jsi se zmiňovala jsem také nedávno obdivovala, je snad jedna z nejhezčích, co jsem kdy viděla, hotový zázrak…

Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 25.11.04 11:20

Holky, můžu ještě otázečku? Proč vadí teplá koupel? Neříkám, že se koupu ve vařící, ale teplou mám moc ráda, kord teď v zimě, kdy přijdu domu zmrzlá. Někde jsem četla, že by voda neměla být teplejší než 38,9 stupňů, ale přece ji nebudu proboha měřit?:-))).
Tak jen jestli nevíte ten důvod, proč ne teplou vodu…
Přijde mi, že je dost nepravděpodobné přehřátí, protože když je mi nepříjemné vedro, tak vylezu…
Díky:)
 S*

Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 25.11.04 11:22

Slanko, neboj hned jak přijdu domů okamžitě ji nascanuji a pošlu i se slíbeným bříškem (a že ho začíná být kus :)))

Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 25.11.04 11:31

Taky miluji teplou koupel, ale někde jsem četla, že teplá voda napomáhá otvírání porodních cest (tzn. hrozí potrat na začátku a později předčasný porod), ale nevím co je na tom pravdy. Když to nebudeš přehánět, tak si myslím, že to neva. Jo taky jsem četla, že těhulky by se spíše měly sprchovat, protože v teplé vodě se rychleji přenášejí různé bakterie (způsobující záněty) a to mi potvrdila i moje babička, že pokud trpí žena na záněty, tak by se měla spíše sprchovat a víc to platí v těhotenství.

Zkusím něco vyštráchat na netu, ještě si snad pamatuji kde to psali.

Lois

PS: já co jsem zjistila, že jsem těhu, raději to s válením ve vaně nepřeháním, nevím asi o sebe až moc pečuju :))

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 25.11.04 11:40

Horká koupel a svařák se skořicí a hřebíčkem, nedívala ses na film sestřičky? Je to babská rada na potrat a moc ženských to zkusilo. Nevím jaký to má „úspěch“ nebo jestli to je blud. Leč na každém šprochu je pravdy trochu, tak ne abys byla jako rak.

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 25.11.04 11:40

Slanko, horkou koupel poznas jednoduse, kdyz se na sebe podivas po koupeli, je ti teplo, ba horko a kuzi mas svetlou? Tak je to OK, mela jsi teplou koupel. Pokud vylezes a mas kuzi cervenou jak spareny rak - mela jsi koupel horkou. S tou by jsi to nemela prehanet, ale ver, ze v horke vode dobrovolne nevydrzis.
My chodime na kojenecke plavani do rehabilitacniho bazenu s teplou vodou a na brehu je vzdy napsana teplota vody. Vetsinou je tak 31-33 stupnu. To je voda prijemne tepla, takova akorat. Jednou byla teplota vody „jen“ 29 stupnu - a bylo to znat, byla nam vsem docela zima. No a jednou se pan kotelnik seknul (povidala pani instruktorka) a vytopil nam to na 36 stupnu. Ujistuju te, ze to bylo k nevydrzeni, po deseti minutach jsme byli hotovi, jak my rodice, tak deti. Takze neverim, ze si das dobrovolne horkou koupel, ono to neni nic prijemneho. A dlouho v ni nevydrzis.
JA doma nemam teplomer na mereni vody koupele miminka, verim metode loket a Adla si nikdy nestezovala a az na rymu a jeden virovy zanet sredniho ucha (ktery byl dost dramaticky, ale to az jindy) nikdy nebyla nemocna.
Takze zase neboj a koupej se s klidem.
 Lesina

Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 25.11.04 11:45

Holky, díky. Nevěděla jsem, že kvůli potratu. Ale jak psala Lesi, opravdu nevylézám z vody jako Rak, i když Rak jsem:-)… takže snad bude všechno v pořádku. A koupele omezím kvůli těm zánětům, jak psala Lois.
Těším se na obídek a jestli se taky některá chystáte poslat miminku něco teplého, tak přeju dobrou chuť:-)
Slanka*

Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 25.11.04 11:51

Tak jsem našla alespoň 2 příspěvky a každý se liší, takže pokud opravdu nebudeš jako rak klidně se koupej:

Porodnice.com:
Vanové koupele jsou přípustné jen v první polovině těhotenství, pobyt ve vaně by neměl být zbytečně dlouhý, voda by neměla být příliš teplá. Při pobytu ve vodě delším než 3 minuty začíná kůže bobtnat. Do koupele je vhodné používat olejové přípravky snižující účinky tvrdé vody. Vhodné jsou pří:,–(y aromatických olejových přípravků (např. eukalyptového nebo levandulového oleje apod.), koupel pak působí relaxačně, osvěžuje a na kůži zanechává ochranný film.
V druhé polovině gravidity je vhodnější denní očista těla sprchováním v nepříliš teplé vodě za použití sprchových přípravků. V této fázi gestace je teplá koupel ve vaně nevhodná, navíc obratnost těhotných je snížená, což činí vstup do vany a výstup z ní obtížnějšími a je spojený s rizikem uklouznutí.

Těhotenství a porod, Magdalena Mikulandová:
Během těhotenství se nedoporučují sedavé koupele a koupání či sprchování v horké vodě. A to ani v případě, že si namočíte pouze záda a necháte bříško venku z vody. Proč? Teplá voda může způsobovat, že se nadměrně překrví oblast pánve a vy byste mohla začít mírně krvácet, nebo mít pocity pobolívání v podbřišku až kontrakci. Proto je vhodné mytí pouze ve vlažné vodě.

Pa Lois

Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 25.11.04 11:56

Tuhle babskou radu s horkou koupelí a svařákem taky znám, takže bacha na to. Máme doma vanu s vířivkou, která umí i změřit teplotu vody, když se jdu koupat, což nedělám moc často, mám raději sprchu, tak si napustím vodu maximálně 35-36 stupňů. Aby měla míň než teplota těla, je to příjemné poležení tak na 20 minut, déle by se člověk stejně louhovat neměl. Ale musím přiznat, že co jsem těhotná a zvlášť i tou zimou se mi koupání moc líbí, dopřávám si ho ale maximálně jednou za týden:o))
Opět myslím platí pravidlo, všeho s mírou:o))

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 25.11.04 11:56

Je, holky, tak jsem se koukla na dnesni datum a jsitila, ze Adulka ma presne 14 mesicu. Ty brdo, to je neuveritelny, vzdyt se narodila pred par tydny!!!!
Lesina a velka holka Adletka a jedno malinke drace

Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 25.11.04 12:10

napadá mě, že kdyby bylo opravdu koupání tak škodlivé pro mimi a hrozil potrat, tak by určitě nebylo dobré ani chodit do bazénu, tam je taky pobyt ve vodě delší než 3 minuty a riziko zánětu je mnohem větší než doma ve vaně, do které vám nikdo nečůrá:o)) (omlouvám se, ale myslím, že ve veřejných bazénech je to tak). Přitom mi doktor plavání vysloveně doporučil, jak tedy plavat bez namočení se:o)))))

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 25.11.04 12:14

Jsem si prave vzpomela, jak jsem se snazila vyvolat porod tim, ze jsme s manzou sexovali a ja se pak vyhrivala ve vane :D A hadej co, Adlu nakonec vypudili ven az doktoru vyvolanim porodu 12 dni po terminu (a 26 dni po prvnim terminu podle MS) Jeste po tvou vyvolavacich tabletach nic nenasvedcovalo blizicimu se porodu :D Jojo, Adulce se u me libilo.
Vite jak jsem jasala, kdyz mi po treti tablete konecne odeska hlenova zatka ktera ma odchazet v prumeru dva tydny pred porodem? :D Moc moc moc bych si prala, kdyby jsme nemuseli drace takhle vyhanet!!!!! Ach jo… Stejne pocitam s tim, ze 1.7. to jisti.
 L.

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 25.11.04 12:24

Vsak ona taky spousta doktoru plavani nedovoluje nebo dokonce zakazuje. Jini zase doporucuji pouzivat tampon, dalsi jsou proti tamponu. Ja mam vyzkouseno, ze me plavani vyhovuje a jako chemik vim, co dokaze s mikroorganismy chlor, tak strach nemam a plavat chodim. Vsechna pro mi dala vic jak vsechna proti.
Asi bych nechodila pouze v pripade kdybych hodne trpela na zanety. Coz uz netrpim. Je fakt, ze jsem na ne kdysi trpela, ale doktor mi tenkrat poradil, ze mam par dni flakat hygienu (coz me sokovalo) a ze uvidim. A fakt, zanety jsou pryc. Od te doby se myji na intimnich partiich jen vaginalnim gelem a jinak jen cistou vodou a neprehanim to. A zanet jsem od te doby mela jen jednou - po antibiotikach na silnou mastitidu v sestinedeli. Jinak se antibiotikam vyhybam jak cert krizi, myslim, ze vseho moc skodi. I antibiotik.
Takze ja radim plavat, ale kazda z nas si to musi prebrat sama.
 L.

Adel1
Kecalka 101 příspěvků 25.11.04 12:42

Ahoj holky,
Stefinko, opět super deníček, je to až neuvěřitelné co všechno tak malý prcek dokáže cítit.
No, včera jsme jsme s manželem slavili jeho narozeniny, původně jsme chtěli jít někam do restaurace na dobrou večeři, ale nějak jsem se na to necítila, tak jsme si nakonec objednali pizzu a měli jsme romantiku doma :-)

Dnes je tady v Brně opět krásně slunečný den, i když venku je teda pěkný mráz. Jak jsem tak četla ty vaše úvahy o teplých vanách, docela bych se do jedné taky ponořila. Ale budu si muset nechat zajít chuť, protože máme jen sprchový kout. No aspoň nemusím řešit žádné dilema, jestli je to pro mimi dobré nebo ne. Já jsem totiž hrozný zmatkař a hned kvůli všemu plaším.

Už jsem dnes měla docela dobrý oběd, tak ještě vydržet v práci pár hodin a hurá domů odpočívat. Včera jsem snad trhla rekord, vytuhla jsem asi už v půl osmé večer.

Jak tu někdo psal, že příjde domů a uklidí, vypere, umyje nádobí, tak to teď u mě vůbec nehrozí. Nemám na to ani chuť ani energii. Kdybych neměla tak zlatého manžílka, tak už jsme asi doma dávno shnili.

Od ledna bych chtěla chodit někam plavat, tak Brňandy nevíte o něčem???

Hezký den všem,
Adel & miminko

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.04 13:05

Ahoj těhulinky!
tak se zas po dlouhé době ozývám. Chvilku jsem se léčila z mírného nachlazení a doma net nemáme. Moc se mi po vaší společnosti stýskalo :-).
Tak abych taky napsala něco o sobě: jsem rodačka z východních Čech, ale teď bydlíme u Prahy. Je mi 27 let a od července jsem vdaná paní - hurá!
Musím přiznat, že jste mě trochu vylekaly těmi příspěvky k UZ (už mám 3 za sebou, ale taky si říkám díky za ně, odolat moc nedokážu), ale věřím jako Lesinka, že to je v pohodě - vzhledem k tomu, jak si mimoušek spinkal.

Tak zatím všem ahoj, musím dohánět prac. resty.

Simona + mimoušek 12+4

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.04 13:05

Ahoj těhulinky!
tak se zas po dlouhé době ozývám. Chvilku jsem se léčila z mírného nachlazení a doma net nemáme. Moc se mi po vaší společnosti stýskalo :-).
Tak abych taky napsala něco o sobě: jsem rodačka z východních Čech, ale teď bydlíme u Prahy. Je mi 27 let a od července jsem vdaná paní - hurá!
Musím přiznat, že jste mě trochu vylekaly těmi příspěvky k UZ (už mám 3 za sebou, ale taky si říkám díky za ně, odolat moc nedokážu), ale věřím jako Lesinka, že to je v pohodě - vzhledem k tomu, jak si mimoušek spinkal.

Tak zatím všem ahoj, musím dohánět prac. resty.

Simona + mimoušek 12+4

Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 25.11.04 13:39

Lesi 1.7. myslíš jako, že porodíš své druhé dítko? Hih, já mám druhého narozeniny, tak si tak říkám, že když mám termín 27.6. že by mimís mohl vydržet do druhého července, že bychom měli/y narozeniny ve stejný den:)))

Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 25.11.04 16:19

Ahoj maminky,
tak pro dnešek přeji krásný zbytek večera, ještě chvilku a zabalím to tu.
Jdu si dnes na chvilku sednout s kamarádkou, neboť jsem zjistila, že jsem měsíc nebyla nikde, kromě práce a zase domu…
Tak se mějte hezky a zítra na psanou:-)
Slanka*

Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 25.11.04 16:21

PS: jdete někdo se mnou? :oD
Slanka*

Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 25.11.04 16:23

Taky za chvíli pofrčím směrem k domovu, chystáme se s manželem někam na véču a možná do kina, tak už se moc těšim.

Dneska mě pěkně bolí bříško, mám celé odpoledne takový ten nafouklý pocit:o(( potřebovala bych si na chvíli lehnout a i nějaké „odfouknutí“ by mi zřejmě neuškodilo:o)) Jenže je tu tolik práce, že dřív domu nemůžu, tak snad se to spraví a nebude to nic jiného než to nadýmání!!

Hezký večer všem katkaa+pišišvorek 10+1tt

Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 25.11.04 16:25

Slanko no jasně, já jdu:o))))

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.04 16:53

Tenhle článek mě celkem zaujal, tak vám ho sem překopíruju. Katkaa

Léky by těhotná žena měla užívat jen tehdy, pokud je to opravdu nutné. Než je lékař předepíše, musí zhodnotit, zda plánovaná léčba nepřinese nějaká zdravotní rizika. Pokud se pro léčbu rozhodne, měl by být lék podáván v nejnižším účinném množství, aby zbytečně nezatěžoval tkáně plodu.

24.11. 2004 09:34
Kdy se léky podávají
V těhotenství zá:,–(ně léčíme pouze stavy, které ohrožují zdravotní stav matky, a samozřejmě také ty, které jsou nebezpečné pro plod. Jsou to např. vysoký tlak, cukrovka, infekce s vysokými horečkami. Ty mohou být dokonce nebezpečnější než vlastní působení použitého léku. Navíc některé infekce jsou příčinou předčasného porodu, patří k nim např. přítomnost bakterií v moči těhotných žen. To je situace, ve které se žena musí léčit vždy, i když nemá žádné teploty ani jiné klinické obtíže.

Jsou situace, kdy je třeba plod již v děloze cíleně léčit. Příkladem je podávání léků k zajištění pravidelné srdeční činnosti či hormonů potřebných k optimálnímu vývoji plodu. Léky lze podávat přes mateřský krevní oběh anebo přímo injekcí do plodového vejce.

Kyselina listová je prospěšná

Ale abychom nebyli nespravedliví - existuje i lék, jehož užití je v těhotenství skutečně přínosem pro vývoj plodu. Je jím kyselina listová, jejíž dlouhodobé užívání před otěhotněním a v první třetině těhotenství dokáže zabránit až v 80 % případů vzniku závažných rozštěpových vad obličeje a páteře.

Většina se rychle odbourá

Ani antikoncepci před těhotenstvím není třeba dlouhodobě vysazovat. Vždyť její užívání v začátku těhotenství není ani důvodem k ukončení těhotenství. Čištění organismu probíhá rychle, protože naprostá většina léků se v průběhu několika desítek hodin odbourává a z organismu je vyloučena. ČR - Dosavadní zkušenosti a výzkumy o účincích léků v těhotenství ukazují, že je jen poměrně málo léků, o kterých můžeme jasně říct, že jsou pro člověka teratogenní. To znamená, že způsobují vznik vrozených vad a defektů. Bohužel, stejně tak je málo léků, o kterých můžeme s naprostou jistotou tvrdit, že jsou v těhotenství zcela bezpečné.

Rozhoduje délka těhotenství
Až devadesát procent těhotných užívá nějaký lék. Nejčastěji to jsou vitamíny, minerály, léky proti horečce a antibiotika. Před každým užíváním léků by se proto žena měla poradit s lékařem, a než jej předepíše, informovat ho o délce svého těhotenství. Tento údaj je velmi důležitý. Lék nejzávažněji poškodí plod ve fázi jeho embryonálního vývoje, kdy se tvoří základy orgánů. To je zhruba od 5. do 12. týdne těhotenství, když počítáme od prvního dne posledních měsíčků.

Výhodou je, že záhy po otěhotnění, to znamená 3. až 4. týden, je vyvíjející se zárodek vůči toxickým látkám včetně léků poměrně odolný, ale je-li jejich působení velmi silné, dojde k potratu. Středně silný vliv se projeví spíše dílčí poruchou vývoje a vznikem vrozené vývojové vady či znetvoření.

Muži jsou citlivější
Nepříznivý vliv léků od 13. týdne těhotenství až do porodu se projeví spíše zpomalením růstu plodu bez znetvoření (malformací) či poruchou funkce centrálního nervového systému. Zajímavostí je, že u plodů mužského pohlaví je období vysoké citlivosti prodlouženo až do ukončení vývoje jejich pohlavních orgánů, tedy do konce 15. týdne těhotenství.

Léky snadno procházejí placentou a rovnoměrně se rozdělují i usazují ve všech tkáních plodu. Platí, že průnik látek placentou, tedy i léků, je nejpomalejší uprostřed těhotenství, zatímco v jeho začátcích i v závěru je urychlen.

Rozhodující písmena
Léky rozdělujeme do několika skupin podle závažnosti jejich působení na plod. Označujeme je písmeny A až D a X. Skupina A není s výjimkou prvních dvanácti týdnů nebezpečná, skupinu D lze podat pouze v případě záchrany života matky. Poslední skupina X představuje látky, kde rizika pro plod jsou vyšší než účinná léčba matky, proto jsou v těhotenství zakázané.

Mezi látky, které způsobují vznik vrozených vývojových vad a dalších defektů (teratogeny), řadíme i vysoké dávky alkoholu (60 gramů 100% alkoholu/den) a kouření cigaret.

Ani přírodní produkty vyrobené z bylinek nemusejí být neškodné. Mohou totiž obsahovat látky, které plodu škodí, např. alkaloidy. Stejně tak je třeba opatrnosti při užívání homeopatik. Záleží nejenom na použitém preparátu, ale především na zkušenostech lékaře, který je předepisuje.

Problémy mohou být i s propagovanými polyvitaminózními preparáty určenými těhotným. Už sama skutečnost, že vyšší dávky vitamínu A nebo vitamínu D jsou zařazeny do kategorie X , tedy mezi léky v těhotenství přísně zakázané, je zarážející.

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 25.11.04 17:23

Katkoo, mělas udělat DENÍČEK protože tohle by si zasloužilo, aby to četlo víc těhulek než jen my. ŠPIČKA JEDNIČKA !!!

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 25.11.04 18:48

1.7. je dvanact dni po terminu, tedy pokud mi lekar potvrdi TP 19.6. A to se porod vyvolava, pokud maminka neporodi prirozene, je tam zvysene riziko poskozeni placenty. To uz jsme chodila do nemocnice co dva dny na kontrolu prave placenty a placentarnich cev, u me bylo nastesti vse v poradku, ale stat se muze leccos. TAk to doktori radeji jisti a nenechaji maminku prenaset dele nez tech 12 dni.
L.
 L.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.04 18:55

Ahoj Katko,
to je opravdu pěkný článek a musím jen potvrdit, že už je to několikátý zdroj, ze kterého jsem slyšela, že pokud žena potratí, je to velmi často embryo nebo plod mužského pohlaví, že ti jsou méně odolní, resp. více náchylní.
P.S. my ženský jsme prostě silnýýýýý !!!!! :--))))))
Ahoj
Claudie

P.S. Máš fakt krásnou fotku v galerce, mimi je fešák!!!!!!

sedma
Zasloužilá kecalka 734 příspěvků 25.11.04 19:09

Claudie jen s tebou souhlasím…Katko moc hezký mimísek na ultrazvuku!!!!Lesi s tím porodem jsem to měla taky tak..malýmu se to u mě taky moc líbilo a já pak záviděla kamarádkám ty spontální porody…já jen čekala po které tabletce mi to začne:( a to měl malý 4 kila,když se narodil.Ještě se někdo ptal na brněnský bazény…já chodím na Kravý Horu,je to tam nové a hezké,jen je lepší si tam zavolat a rezervovat,protože je to dost plné…mají taky své www a tam jsou fotky,tak tam mrkni…myslím Adla se ptala,taky je tam plavání s mimi,dybych tu zustavala,tak tam začnem chodit …ted chodím s malým k Milosrdným,tam to ale není tak hezký:))
Preji vám hezký večer a ahojky!!!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.04 19:42

Ahoj pupkandy:-)

Katkoo, moc pěkný článeček, hezky jsem si početla, díky, díky.

Já taky chodila plavat na Kraví horu, je to tam moc hezký a takový čistý, no prostě novej bazén.

Sedmo, Leonka měla taky 4kg, porod byl děsnej, doufám, že tento bude mnohem lepší. Snad:-)

Holky, dnes jsem napsala jen minimum, jsem děsně unavená, jdu si s malou lehnout. Už se moc těším do pelíšku, takže dobrou noc Jerrýsek

Irusa
Kecalka 169 příspěvků 26.11.04 06:53

Tak ahoj holky, vidím, že jsem dneska první, tak přeji dobré ráno !
Teda jak já jsem ráda že je dneska pátek !
Za chvilku odcházím do poradny, tak jsem zvědavá, jak mimísek povyrostl, tak mi držte palce, aby bylo všechno v pořádku. Až přijdu dám Vám hned podrobné informace.

Teda nevím jak vy,ale já jsem si včera musela koupit lacláče, protože už se nevejdu do žádných kalhot.
Přibrala jsem 2 kg a v pase mám o 10 cm víc - doufám, že nečekám dvojčata !
 Iruša

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »