Červenčátka 010 - čtvrtý měsíc

Těhotenství
  • Stefinka
  • 05.12.04

Postoupili jsme do čtvrtého měsíce vývoje plodu. Jeho délka se proti embryonálnímu stadiu ztrojnásobila měří nyní asi 7,5 cm.

Zřetelně patrný je vnější genitál a ultrazvukovým vyšetřením je už možno se značnou pravděpodobností určit pohlaví dítěte. Probíhá osifikace, což znamená, že se už výrazně rýsují některé kosti. Krev se tvoří v kostní dřeni. Vylučuje se žluč. Kůže dostává své tři vrstvy, i když je zatím stále ještě velmi tenká a průsvitná.

Zastavme se na okamžik nad vývojem pohlaví. Velmi zjednodušeně můžeme říci, že ženské pohlaví je základní, mužské jakousi madstavbou. Mužský vývoj je podmíněn hormonálně, ženský nikoliv. Můžeme se pak ovšem ptát, odkud se ony mužské hormony berou. Odpoveď zní: ve varleti, a to z buněk, které jsou na to specializovány. Vývoj mužských pohlavních orgánů a celé mužské konstituce se dá vysvětlit působením mužských pohlavních hormonů. Kdyby z nějakého důvodu nedošlo k produkci těchto hormonů, vyvine se ženská konstituce. Aby tedy vznikl muž, musí se napřed na počátku embryonálního vývoje vyvinout varlata a ta musí začít fungovat a produkovat patřičné mužské pohlavní hormony. Dívka ke svému ženskému vývoji potřebuje samozřejmě vaječníky, ale nepotřebuje žádnou další produkci hormonů jako chlapec.
Na to, že se vytvoří buď vaječníky nebo varlata, nemají už vliv hormony (varlata se např. vytvoří i za vlivu mužského protihormonu). Za to jsou zodpovědny pohlavní chromozomy X a Y. Vlastně jen Y, který je zase mužskou zvláštností, protože všechny ostatní chromozomy jsou oběma pohlavím společné. Na úrovni chromozomů a jejich působení při rozlišení pohlaví je však ještě mezičinitel, tedy něco, co způsobí, že původně nerozlišený základ pro pohlavní orgány se vyvíjí ve směru varlat. Jestliže tento činitel chybí, pak se vyvíjejí vaječníky a dochází k ženskému vývoji.
Na základech, které se zde kladou, pokračuje vývoj „mužskosti a ženskosti“ dál celou řadou zajímavých diferencí v duševních funkcích, v myšlení, cítětí, v postojích a životním zaměření. Již na úrovni prenatální čili ještě před narozením se zjišťují rozdíly ve funkci mozkových hemisfér chlapečků a holčiček. To se pak velmi brzy po narození projeví ve způsobu jejich reagování na podněty z vnějšího světa, ve hrách, zájmech, učení atd. Dá se říci, že náš mozek funguje žensky nebo mužsky a že to začíná hluboko v temnotách našeho nitroděložního života.

Vrátím se k vývoji plodu ve čtvrtém měsíci. Dají se již zjistit typické asymetrie ve velikostech některých partií levé a pravé mozkové polokoule. Týká se to především levé mozkové hemisféry a těch jejích oblastí, kde se zpracovávají řečové podněty a odkud jsou ovládány řečové funkce. Anatomické nerovnoměrnosti jsou hluboce založeny a poruchy v laterizaci (pravá-levá) mozkových funkcí jsou důsledkem biologických dějů, nikoli pozdějších vlivů prostředí. Nervové buňky, které budou tvořit kůru mozkovou a podkoří, vznikají v zárodečných vrstvách obklopujících mozkové výstupky. V době mezi 16 a 24 týdnem putují tyto buňky na místa svého určení a své budoucí funkce, buď v mozkové kůře nebo v podkoří. Do konce šestého měsíce vytvoří už typickou architektonickou strukturu mozkové kůry. Pokud dojde k poruchám v migraci v kritickém období od 4 do 6 měsíce, narozené dítě může mít např. specifické vývojové poruchy ve schopnosti naučit se číst - dyslexii.

BLÍŽENCO-RÁČKOVÝ PELETONEK
Stefinka-1962-Měřín…patronka- Martina 20, Zuzana 19, Josef 6, Adéla 2
TP 04.06.-Simona-1977-Praha
TP 05.06.-Veronika-1977-Morava
TP 06.06.-Mirri-1981-Havlíčkův Brod
TP 08.06.-Lois-1980-Havířov
TP 08.06.-Nikkol-1979-Náchod
TP 08.06.-Iruša-1978-Kladno
TP 08.06.-Lencaa-1977-Praha
TP 10.06.-KajaR-1972-Karlovy Vary
TP 13.06.-Ellen-1977-Sereď/Bratislava
TP 14.06.-Nikina-1978
TP 15.06.-Elina-1980
TP 16.06.-Sissi-1977-Vsetín
TP 17.06.-Adel-1976-Brno
TP 17.06.-Mirka-1968-Brno-Petr 7-let
TP 17.06.-Johanka-1975-Náchod
TP 18.06.-Milli-na neschopence, ale v pohodě
TP 18.06.-Šifka
TP 19.06.-Lesina-1974-Ostrava-Adléta-1 rok
TP 19.06.-Jana-1978-Praha
TP 20.06.-Alča-1982-Čáslav
TP 21.06.-Anazuz-1977-Brno
TP 22.06.-Katkaa-1981-Praha
TP 27.06.-Jerrýsek-1977-Brno
TP 27.06.-Slanka*-1979-Praha
TP 27.06.-Sedma-1978-Brno/Trutnov
TP 05.07.-Makovka-1980-Washington D.C./Olomouc"

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 05.12.04 21:42

Ahoj Stefinko,

děkuju za další krásný a hlavně poučný deníček. Dnes jsi mi objasnila jak je to vlastně s vývojem pohlavních orgánů. Ne že bych o tom nevěděla nic, ale v knížkách co mám doma je to popsáno velice stručně.

Jinak vidím, že Vánoce se kvapem blíží, tento víkend je tu docela prázdno, doufám, že zítra se to změní.

Tak dobrou noc a zítra papa

Lois 13+6tt

Irusa
Kecalka 169 příspěvků 06.12.04 06:42

Dobré ráno všem těhulkám i netěhulkám !

Stefinko, velikánská pochvala za krásný deníček, i když co jiného se od Tebe dá čekat, že ?

A jak jste si užili již druhý adventní víkend?

Já jsem sobotu absolvoval každotýdenní kolotoč domácích prací - nákup, vyluxovat, utřít prach, vyprat, vyžehlit.
Odpoledne jsme vánočně vyzdobili celý domeček, takže teď už si budeme jen a jen užívat vánoční atmosféru.
V neděli odpoledne jsme zapálili spoustu svíček a jen tak s manželem seděli v provoněném pokoji jehličím a čajem a koukali do praskajících plamínků v krbu.

Byl to takový spravný zimě-vánoční relax. Příští rok už to asi tak pohodové nebude - haha - tak si to musíme letos dostatečně užít.

No ale teď už je tu zase nový pracovní týden, a ta pracovní morálka ne a ne stoupnout. Jsem zvědavá jak to ten týden zase přežiju, ale nic jiného mi asi nezbývá …

Tak zatím ahoj Iruša

Veronika27
Kecalka 131 příspěvků 06.12.04 08:44

Ahoj holky,

Stefinko, opět moc hezký a hlavně naučný deníček, tak se mi to mooooooc líbí !!!!! Díky za něj !!!!

Já půjdu na UTZ hned po Vánocích a to by už mělo být vidět pohlaví, tak se moc těšíme, co se vyklube… Určitě si to necháme říct !!!

Já jsem o víkendu spíše odpočívala, přešívala jsem si kalhoty a taky jsem se pustila do vánočních dárků ! Vymyslela jsem si ušití voňavých bylinkových polštářků, v předu kapsa s velkým dřevěným knoflíkem a na tu kapsu jsem ubrouskovou technikou nalepila něco hezkého povětšinou z přírody a podle barvy spodní podkladové látky. Moc se mi to podařilo, a to hlavně proto, že mě to moc bavilo :-)) Manžel mi udělil obrovskou pochvalu, moc se mu to líbilo.

Mějte krásný den a usmívejte se na svět
Veronika 14+1 tt
A v neděli Mikuláš, byli jsme u známých a u švagrů předat dětem pytlíky s nadílkou a tak jsme si vyslechly několik hezkých písniček a básniček :-)) Byl to moc příjemný
den !

Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 06.12.04 08:50

Dobré ránko berušky!
Tak jsem opět zaplula za pracovní stůl, uf, nějak to i s tou mou pracovní morálkou pokulhává:o((

Stefinko bezva deníček!! Zase jsme o něco chytřejší:o))

Víkend byl super, v sobotu jsme s maželem taky kompletně vydrbali domeček, umyli všechny okna, vymetli všechny kouty, vytahala jsem celou kuchyň a vymyla všechny poličky, ledničku, udělala jsem výzdobu…Kupodivu mě to i celkem bavilo, zvláštní:o)) Takže Ježíšek už má u nás taky útulno, ikdyž doma na Vánoce nebudem, třeba tam nějaké dárečky zapomene! Večer jsme zašli do kina na Úžasňákovi…moc se nám to líbilo, vymetáme všechny animované pohádky a jsme nadšení. Včera proběhli nějaké nákupy a večer s kamarády Mikulášská hospůdka a pak divadlo, byli jsme v Ypsilonce na bezva představení o historii Prahy, moc pěkně udělené, výborně jsme se bavili. Ikdyž podivadelní mojito už jsme vynechali a jeli domu, protože jsem byla utahaná, hold už nevydržim tolik co před těhu.
Takže sečteno podtrženo výborný víkend!
Doufám, že u vás všech také?:o))

Katkaa 11+5tt

Irusa
Kecalka 169 příspěvků 06.12.04 09:51

Taky toho tolik nevydržím. I když co se únavy týče, musím říct, že oproti tumu co jsem zažívala v prvním trimestru se to nedá srovnat - to jsem usínala v práci za stole. Teď jsem jenom večer dřív unavená. Tak si zkrátka chodím dřív lehnout … říkám si, že aspoň bude mimčo pořád spát …haha.

Jetě se Vám musím pochlubit, že i když jsme si s manželem řekli, že výbavičku pro miminko začneme kupovat až po Novém roce, v sobotu jsem neodolala krásnému overálku s myškou. Tak doufám, že nic nezakřiknu…
 Iruša

Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 06.12.04 10:05

Ahoj bříškandy,
tak tu máme zase pondělí, i když bych vzhledem k mému nachlazení:/ spíš brala znovu víkend.
V sobotu manžílek umyl všechny okna, pověsili jsme vyprané záclony, tak v týdnu jen nazdobím byteček a bude hotovo:). Akorát, že jsem při těch otevřených oknech nějak nastydla, frkám, smrkám, bolí mě v krku… no snad to brzy přejde, aniž bych musela marodit.

Stefi čtvrtý měsíc je sice v mém případě trochu předčasný, jelikož jsme ještě ve 3, ale já si to vytisknu a přečtu za pár týdnů:)).
Slanka*

Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 06.12.04 10:27

Slanko koukám, že tím nachlazením procházíme postupně všechny, hold špatné období, já sice pořád ještě musím kapat do nosu, ale jinak už se cítím v pohodě, v krku nebolí ani nekašlu. Doporučuju nebrat nic a počkat až to samo odezní, samo kromě vitamínů, být v teple a tak. Pokud to pude a kdyby byla zvýšená teplota, tak radši k doktorovi, to je pro mimi nejnebezpečnější.

No Makovka už si užívá svatební cestu na Hawai.....pááni, hned bych jela za sluníčkem:o)) Plánujete někdo ještě na jaře poslední klidnou dovolenou někam k moři? Já jsem chtěla, ale manžel je proti, že čert nikdy nespí a jen co vytáhnem paty z čech, tak se něco semele:o(( no tak nikam nepojedem, až pok se špuntem:o))

Katkaa

Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 06.12.04 10:33

Když máme deníček o tom vývoji pohlaví…a i v inspiraci sousedním deníčkem…chcete nebo nechcete vědět pohlaví miminka před porodem?
Mimochodem, jsem někde četla, že do 8.tt se podle vnějších vlivů rozhoduje o tom, zda bude mimi hetero nebo homosexuální…takže to už je u nás všech rozhodnuto:o))

My si chceme nechat říct pohlaví pokud to pude a mimi nebude stydlín, jelikož já bych radši holku a muž kluka, tak ať máme oba dost času se sžít s tím opakem:o))) a taky bych ráda říkala miminku jménem už před narozením:o)) Takže u nás rozhodnuto.

Katkaa

Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 06.12.04 10:45

Jinak bych měla opět jedno celkem kontrovezní, ne uplně příjemné, ale velmi závažné téma do deníčku…Tak až se na to budete cítit můžu ho šoupnout jako takový mezičlánek mezi nějaké veselé deníčky od Stefinky nebo Lesinky:o))

Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 06.12.04 10:55

Katuuš, souhlasím s tebou. Taky chceme s manželem vědět co to bude. Teda pokud to mrňous nebude tajit :) Jednak abychom ho už taky oslovovali jménem, taky abychom mu mohli přichystat krásný pokojíček a výbavičkou, přece jen se tak ušetří nějaká ta korunka.

Dokonce jsme se už bavili s budoucími babičkami a dědoušky o jménech a ti nám je schválili, alespoň se pak vyhneme případným výčitkám :o)

Lois 14tt

PS: zítra další poradna, tak držte palečky :)

J-o-h-a-n-k-a
Povídálka 20 příspěvků 06.12.04 10:56

Tý brďo Slanko,
jakou fintou jsi přemluvila svou drahou polovičku k umytí oken? U nás to vypadá tak, že to spíš „za odměnu“ zůstane na mě. Já jsem si to naordinovala po dávkách, ale zatím mám hotový 2 z 10-ti, takže zatím nic moc :-(

Joh.

Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 06.12.04 10:57

A o jaké téma se jedná, abych se teda na něj připravila a cítila??? :))))

Lois

J-o-h-a-n-k-a
Povídálka 20 příspěvků 06.12.04 11:01

U nás je to půl na půl, já chci vydržet a mít překvápko (nadlidskej úkol pro mě, ale chci to zkusit), tatínek je zvědavej a vyzvídá po každý kontrole. Tak uvidíme, kdo si pro:,–(í svou:-)

Irusa
Kecalka 169 příspěvků 06.12.04 11:02

U nás je taky rozhodnuto - i když je nám to oběma úplně jedno jestli chlapeček nebo holčička - chceme to vědět co nejdřív. No jenže jestli se mimís bude chovat na UTZ jako minule, že se bud točit všelijak jen ne do polohy do jaké ho budeme chtít, budeme mít smůlu.

Iruša

J-o-h-a-n-k-a
Povídálka 20 příspěvků 06.12.04 11:03

Nikkol…zkoušela jsem ti poslat soukr. zprávu, ale nepřišla mi odpověď, tak nevím jestli to k tobě vůbec dorazilo, tak se kdyžtak ozvi.
 Joh.

Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 06.12.04 11:05

Lois o vrozené vývojové vady.
Ale právě jsem vyhrabala témata minimílně na další tři deníčky - pozitivní, veselé a aktuální!!:o))) Tak to zas pro změnu taky může být, ale témata vám neprozradím:o)))
 Katkaa

Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 06.12.04 11:13

Tak to jo, myslím že já jsem už připravená. Tohle téma je sice zastrašující, ale velice poučné.
A s těmi dalšími deníčky, klidně sem s nimi :))))))
 Lois

ellen
Kecalka 462 příspěvků 06.12.04 12:07

Ahojte zenusky,
musim uz nieco napisat,aby ste ma nahodou nevyskrkli zo zoznamu. Citam vas priebezne, uz nemam tolko casu ako na zaciatku, ale pisat velmi nestiham.
Podla posledneho UTZ som uz v 13 tyzdni! Jupiii.
Ja uz som pisala, ze si to nedame povedat, co to bude,ale manzel zacal vymyslat, tak neviem ako to dopadne :)
Tak len tolko, opatrujte sa, davajte pozor na seba aj bruska, pekny den

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.04 13:33

Ahojte bříškandy,

téééda, tady je takové rychlé střídání deníčků, že nestihnu reagovat do jednoho a píšu do druhého :) Alespoň se zásobujeme informacemi :)

Stefinko - úžasný deníček, moc ráda čtu povídání o mrňouscích :)

Minulý deníček o „éčkách“ byl zajímavý, ale vzhledem k tomu, že v tom zas tak moc „nejedu“, tak jsem v podstatě neměla co napsat :) Samozřejmě se snažím kontrolovat, co doma jíme a čím živím mrňouska, ale do takové míry ne… Ale jinak chválím Katkuu, deníček vůbec nevypadal na to, že jsi psala poprvé… :)

Co se týče deníčku o vrozených vadách… Já se občas zabývám věcmi, co by kdyby… Doktor říkal, že všem těhulkám zakazuje přemýšlet o věcech, které nejsou. Vše se má řešit, až to nastane. Navíc, miminku jsme to nejlepší, co jsme dát mohly, daly a teď se jede vývoj, který už radikálně ovlivnit nemůžeme… Tedy ten fyzický… Duševně chci na miminko působit, chci si s ním povídat, mazlit přes bříško… Budu následovat Stefinku a zkoumat, co se miminku v bříšku líbí a jak na to reaguje po narození…

Takže proti deníčku o VVV (vrozených vývojových vadách - jak je napsáno v těhu průkazce…) nic nemám, ale já osobně jsem pro pozitivní… :)

Jinak, miminko má za sebou první party :) Naše firma měla už vánoční večírek a tak jsme byli pozváni. Já tedy večer „jela“ na Fantě, ale miminku se tam zřejmě moc líbilo a vydrželi jsme do půlnoci ) Ovšem víkend jsme totálně prospali :) Teď už je lépe :)

Ve středu jdu k zubaři na předělání plomby v předním zubu… No raději bych tam nešla :) Ale pěkný zoubek za to stojí a nějak to ustojíme :))) Hlavně po porodu budu ráda, když zaskočím na preventivku (doufám, že nebude u mě platit pověra, co dítě, to zub… :)) A hlavně ty penízky… 440,– Kč za plombu a to mám slevu za to, že je to přední zub, že chodím pravidelně na preventivky, a že mě paní zubařka už dokonale zná :))

Nechtělo by to trošku snížku :) Já už bych tedy chtěla naladit vánočně :) U nás na městě dnes začaly vánoční trhy, tak to půjdeme odpo omrknout :)

Katkoo - jak to při studiu, práci a těhu zvládáš, ještě sbírat tolik informací :)))

Mirri 14tt (začínáme 15týden a já si začínám uvědomovat, jak to letí…)

Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 06.12.04 13:38

AHOJKY…já si pohlaví říct nechat nechci,horší to je s mou druhou polovičkou ten by chtěl to vědět,ale já se budu snažit být neodbytná.Chtěla bych slečinku,ale myslím,že nosím kluka uvidíme nechám hádat okolí co to bude je to takovej zlozvyk jak říkám já všech známých.Já si myslím,že to bude kluk říká jedna kamaradka a další tvrdí,že holka.Hihi to je příklad.
Jinak já bych ultrazvuku nevěřila,pokud se ukáže kluk může z toho být i děvče v pátek mi to tvrdila kamatádka,že může mít nějak zamotanou pupeční šnůru.Tak nevím,co je na tom pravdy,ale pár případů,že se ultrazvuk spletl znám.
Johanko…vzkazík mi došel jeden ještě v sobotu ráno jsem ti odepisovala nedošlo Ti nic?Pokud ne holt napíšu to znova.
Jinak krásný zbytek dne všem Nikkol plus mimi

ellen
Kecalka 462 příspěvků 06.12.04 14:02

Katka ma aj moj obdiv! ja chodim len do roboty, nemam ziadne deti a ledva ledva stiham nasu domacnost, nie to este studovat atd…a dalsia vec hrooozne sa mi nechce nic nerobit, iba po veceroch spat a spat :)

Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 06.12.04 14:04

Deníček o vadách pošlu během týdne a uvidíme, myslím, že je i dost o tom co nás vlastně čeká za vyšetření a jak si z nich nedělat hlavu a nebát se jich. Není jen pesimistický, ikdyž o tomto tématu se příliš optimisticky psát bohužel nedá. Snad jen v tom smyslu, že nikomu z nás se to určitě nestane:o)))
Když by se vůbec nelíbil a působil nějaké smutné stavy, tak honem pošlem jiný, veselejší, už ho mám taky připravený:o))

Mirri, no jak to zvládám, pracuji s trochu menším nasazením, to přiznávám:o)) ale studium neflákám, školu chci moc dodělat a teď zrovna máme zápočty a v lednu zkouškové, takže musím zabrat. Třeba bude mimi chytré, když ho pořád krmím nějakým učivem:o)))) Já jsem taková aktivka, nevydržím nic nedělat, nemít nějaký cíl(nejlépe několik) a do všeho se hrnu po hlavě.....Občas z toho mám pak hlavu v pejru, ale jde to:o))

Držím palce u zubaře, fuj fuj! Ať to vůbec nebolí!!!

Katkaa

Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 06.12.04 14:11

Johanko já muže ani tak nepřemlouvala, on mi doma dost pomáhá sám od sebe. Akorát, když ty okna domyl, tak se na mě tázavě s jedním povytaženým obočím podíval a já na něj s úsměvem, to bude drahý, viď myško. A on, to si piš, to bude několik kšiltovek, ale co tou kšiltovkou myslel už vám radši povídat nebudu:)))).

Katkoo taky koukám, že si to v těhotenství musíme „odbýt“ všechny. Zatím to nijak neléčím, jen piju čaje s medem, jím čerstvé ovoce a zabaluji si krk. Snad to brzy přejde.
Co se týče pohlaví miminka, to bychom taky rádi věděli už před porodem. Nejen kvůli tomu, že bych ráda mluvila na mimíska jménem, ale i zařídit věcičky a tak…
K těm deníčkům o vadách, já jsem radši pro ty optimistické v tuhle chvíli, o vadách až po Vánocích, prosím, ju:))).

Mirri jojo k zubaři mi říkala Dr. že si musím dojít. Doufám, že neproběhne žádné vrtání ani plomba. Taky se modlím, ať s každým děťátkem nepřijde zhoršení zubů, chceme totiž děti minimálně dvě, tři. A já zatím ťuky, ťuk, nemám ani jednu plombu a nerada bych to „poprvé“ absolvovala zrovna v těhotenství…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.04 14:38

Jo Slanko, tak to závidím… Já trpěla ve školním věku až moc. Trpěla jsem hooodně malými mezizubními prostory na předních zubech a to tak, že ani dentální nit byl problém protáhnout… Takže dá se říct, že přední zuby mám provrtané skrz naskrz… I to se stává :) Přežila jsem a teď mě vždy dr.zubařka přemlouvá, ať si nechám předělat plomby :) Dnes už jsou takové úžasně, že splynou se zubem a vůbec nic není vidět. Ty bílé, co mi dělala už dříve mají tendenci po krajích tmavnout… Nevím jak to popsat, prostě esteticky nejsou špatné, kvalitou už vůbec ne (ŤUK ŤUK :) ale ty ještě novější už jsou prostě špičkové :) Teď vzhledem k tomu, že se mi ulomil asi před 5 týdny růžek, tak se to sfoukne jedním vrzem. V podstatě mám slíbeno, že se pouze vyčistí plomba, zarovná sklovina a do zubu se zasahovat nebude, takže obavy samo jsou, ale v podstatě až budu rodit, bude to horší :)))

Aspoň mám jasno i v tom, že od dvou let, chci potomka brát sebou na preventivky, aby si zvykalo na paní zubařku.

Já si užila své se zubama, ale jsou i horší věci :)) A vše se dá přežít, i to nepříjemné vrtání :)))

Mirri

Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 06.12.04 14:41

OK stačí jeden hlas proti deníčku o vadách a nepošlu ho! Nerada bych někumu zamotala hlavu nějakým „špatným“ tématem, zvlášť před Vánoci:o))
Ale jednou Vám ho sem šoupnu, přece jsem ho nedělala jen tak!!
Pošlu teda ten další v pořadí:o)) Zas takovou mezitýdenní vložku:o)

Slanko s těma zoubkama jsme na tom stejně, ani jeden kaz, žádná blomba a v těhu bych to taky nechtěla zrovna absolvovat v premiéře! Ale žádný zub mě nebolí, jen to krvácení dásní mě trochu trápí, ale jen když víc tlačim na kartáček.

Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 06.12.04 14:52

Holky k tomu „jak to děláš, že ti ten tvůj doma pomáhá?“ to je strašný a mě naskakuje husí kůže při představě, že by mi můj muž s ničím nepomohl:o(( Řekla bych jaké si to uděláte, takové to budete mít. Protože muž, který není ochotný pochopit, že pracuju stejně jako on, ještě ke všemu studuju a mám fůru dalších aktivit(stejně jako on) a myslí si, že domácnost že ženská starost a on sem tam zašroubuje žárovku…ten by vedle mě moc dlouho nevydržel. A bohužel moje zkušenost je taková, že tihle se nezmění:o((
Já se nechci nikoho dotknout, chápu, že každému to vyhovuje jinak:o))) Ale nedá mi to nic neříct:o)

Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 06.12.04 15:56

Mirri já to mám právě naopak, docela mezerky, kord mezi předníma zubama:-). Já bych zase pro změnu mohla skoro protáhnout mezi předníma zubní kartáček :-). Ba ne, to přeháním, haha:))))

Katkoo kvůli mě to zase jako nemusíš neposílat, když to máš naplánovaný, já jen myslela před těma Vánocema…:)
S tou krvácivostí jsme na tom stejně, stačí špatný, tvrdší kartáček a je vymalováno:/, to pak skučím jak potrefená. Tyjo ale nezapomenu, jak jsem si jednou bělila zoubky a blbec několik nocí za sebou, já myslela, že si je pak přecitlivělostí vyškubu:)))

Já bych zase strašně uvítala nějaký recepis. Posledně ten dort měl ohromný úspěch. Kuřecí bordel jsem teda jako vege nedělala:), ale ty ostatní, fakt supr. Klidně na nějaké cukroví, to je teď v kurzu. Předem dííííky:).

Chjo, cítím pálení očí, horký dech…zvýšená teplota…vidím to na postel, hned jak přijdu domu. Z toho vzniká další dotaz, koupete se, když jste nemocné? Nebo jen sprchujete? Mě vždycky říkali rodiče, že teplou koupelí tu „nemoc“ ještě víc podpořím, tak nevím…
V našem případě samozřejmě jen „vlažnou“, já vím:).

Slanka*

Makovko, já Ti tak závidím, já vím, že se to nemá, ale co bych teď dala za trochu sluníčka, to je moje životní energie, fakt že jo…

Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 06.12.04 16:02

Jo a ještě k tomu komentáři od Katky, souhlasím, jak si to člověk udělá, takové to má. Protože můj manžílek taky nebyl zvyklý cokoliv! doma dělat, protože to dělala jeho maminka, když měla po směně třeba dva dny volno. Ale to já nemám, řekli jsme si to a sám třeba vezme lux, vytře apod. Mě i tak zbývá spousta dalších povinností. Žehlení, vaření, praní, prach a tááák.

Holčinky, mě je fakt ouvej, balím to, dobrou noc!
Slanka*

Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 06.12.04 16:15

Slanko, v době nemoci žádné horké koupele ani sprchy!!! Vím, že je to težké, protože ti je zima od teploty, ale horkou vodou si jen zvedáš tělesnou teplotu(ikdyž se zahřeješ) a nevypotíš při tom vůbec nic jako pod peřinou. O to ti pak bude větší zima, když vylezeš ven. Takže vanu vynech a jen se opláchni vlažnou vodou a honem zpátky do postele:o))

Slanko deníček pošlu klidně až po Vánocích, mám ještě v zásobě nějaké další a určitě se Stefinka nebo Lesinka se mnou o to podělí, nebo někdo další?:o)))

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.04 17:29

Ahojda, je určitě fajn vědět, co to bude, i když nejdůležitější je zdravíčko.Já mám 3 sestry, takže mamča a tety si myslely na chlapečka, manželova mamka měla dva kluky a ona i tchán si mysleli na holčičku-hlavně děda.Manžel ješita, ač tvrdil, že je mu to jedno, trošku více preferpval kluka. Ve 20.t na genetickém ultrazvuku, mi po důkladné prohlídce miminka doktor řekl, jestli chceme vědět, co to je. Já řekla, že ano, ale že je to jedno, jen ať je to zdravé. Pak zavolal manžela. Ukazoval ručičky, prstíčky a jen tak mezi řečí utrousil: Tomuhle se říká kávové zrno.. A mě to trklo.Je to holka! Vyšli jsme ven a oba zároveň volali z mobilu každý svým rodičům, že je to holka a že je moc krásná(chápe každý, kdo byl na ultrazvuku). 29.9.2003 se pak narodila Justýnka. Povídali jsme si s ní, když byla v bříšku a ona reagovala kopáním. Věřím tomu, že nás slyšela, jak jí říkáme jménem, vyprávíme jí o tom, jak se na ni těšíme. Nakonec jsou všichni šťastní, že je to právě princezna a ona nám dělá velikou radost. Sice jsem byla ze začátku proti, vědět, co to bude, ale když to jde, je to fajn. A nakonec, ať je to kluk nebo holka, to je jedno, vždycky to je Váš milovaný zázrak, štěstíčko, sluníčko, andílek, no prostě Vaše děťátko. Přeju všem těhulkám hodně zdravíčka a štěstíčka. A ještě maličkost-Justýnku stále kojím, i když jsme měly slabé chvilky, jako laktační krize a tak. Když to je jen trošičku možné, dejte děťatku k Vaší lásce i to nejlepší papání v zajisté super baleníčku.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.04 17:29

Ahojda, je určitě fajn vědět, co to bude, i když nejdůležitější je zdravíčko.Já mám 3 sestry, takže mamča a tety si myslely na chlapečka, manželova mamka měla dva kluky a ona i tchán si mysleli na holčičku-hlavně děda.Manžel ješita, ač tvrdil, že je mu to jedno, trošku více preferpval kluka. Ve 20.t na genetickém ultrazvuku, mi po důkladné prohlídce miminka doktor řekl, jestli chceme vědět, co to je. Já řekla, že ano, ale že je to jedno, jen ať je to zdravé. Pak zavolal manžela. Ukazoval ručičky, prstíčky a jen tak mezi řečí utrousil: Tomuhle se říká kávové zrno.. A mě to trklo.Je to holka! Vyšli jsme ven a oba zároveň volali z mobilu každý svým rodičům, že je to holka a že je moc krásná(chápe každý, kdo byl na ultrazvuku). 29.9.2003 se pak narodila Justýnka. Povídali jsme si s ní, když byla v bříšku a ona reagovala kopáním. Věřím tomu, že nás slyšela, jak jí říkáme jménem, vyprávíme jí o tom, jak se na ni těšíme. Nakonec jsou všichni šťastní, že je to právě princezna a ona nám dělá velikou radost. Sice jsem byla ze začátku proti, vědět, co to bude, ale když to jde, je to fajn. A nakonec, ať je to kluk nebo holka, to je jedno, vždycky to je Váš milovaný zázrak, štěstíčko, sluníčko, andílek, no prostě Vaše děťátko. Přeju všem těhulkám hodně zdravíčka a štěstíčka. A ještě maličkost-Justýnku stále kojím, i když jsme měly slabé chvilky, jako laktační krize a tak. Když to je jen trošičku možné, dejte děťatku k Vaší lásce i to nejlepší papání v zajisté super baleníčku.

J-o-h-a-n-k-a
Povídálka 20 příspěvků 06.12.04 19:07

Katko, asi je to reakce na můj dotázek na Slanku, jak zpacifikovala manžela k mytí oken, pokud jo tak z toho ten můj, chudina, vyšel jako hulvát, kterej doma ani nehne prstem a nehne se z gauče.Tak takovýho bych doma mít samozřejmě nechtěla a myslím si, že ani nemám, ale je spousta jinejch věcí, který dělá a snad se do nich ani nijak zvlášť nenechá nutit. Mytí oken u nás naštěstí neprobíhá každý dva měsíce (narozdíl od sousedky, která to má snad jako koníčka a opravdu pravidelně každý druhý měsíc leští jak o život) , takže se to dá překousnout, jenže.....mě to prostě tááááák strašně nebaví. Ale to je můj boj!

Joh.

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 06.12.04 19:39

Ahoj kočulky,
tak koukám se líbí deníček, je to i není napřed, někomu se to hodně přiblížilo.
Samozřejmě v každéch bych mohla mít informace o tom, že tehdy a tehdy se něco může pokazit. zvláště ten začátek je nabitý. Nedala jsem to tam schválně, abych vás neděsila. Jestli už se na to cítíte a ustojíte to, tak šup sem s tím Katkoo.
Co který muž dělá doma … už jsem to psala jinam. Můj bývalý byl ten typ, který nepřeložil stéblo křížem a nechal si nosit i slánku, prostě ten zadek nezvedl. A nehnula jsem s tím. Měla jsem tedy doma třetí dítě. Pepíno je naučený z domu, protože je ze selského. Když přišli domů ze školy, měli na stole recept a suroviny a kdo první přišel, uvařil. Dělali skoro všechno, tak to mému mužovi není za těžko. Co mi hodně pomáhá je to, že se stará dost o děti a nesmrdí mu ani plíny. Je samozřejmě mnoho „ženských“ úrací, které nedělá, ale kdybych ležela tak na požádání udělá snad cokoli. Já zase nedělám „mužské“ práce, no a máme domek, tak většina dřiny, opravdu těžké práce, je na něm. zase ale když nestíháme jeden nebo druhý, tak kvůli tomu není žádný domácí problém. Stane se, že nemá včas košili nebo večeři a neřekne nic. Asi by bylo doma zle, kdybych se věnovala jen sobě a nepostarala se o děti, no a samozřejmě kdybych bojkotovala postýlku.
To momentální nastydnutí co máte, raději se nekoupat ani nesprchovat. Umýt jen to nejnutnější. Voda taky odebírá energii a po sprše nebo koupeli se nemoc zhoršuje. Ovšem dávejte pozor, jakmile vám teplota leze přes 38, už je to nebezpečné pro mimi. Tak k dr. a srážet horečku. V tomhle hloupém počasí na vás snadno může někdo prsknout.
Teď už tu budu jen chvilkami, mám čím dál víc práce a taky asi jsem na tom psychicky líp. Budu nakukovat a psát určitě jednou denně. A deníčky … pořád ještě mám príma bříškové témátko. Tak pokud se někdo nepřihlásí, v sobotu bych zase psala.
Krásný večer přeje Stefinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.12.04 05:44

Ahoj kočočky a koťátka,
koukám, že jsem zase první - všichni asi teď hajáte v postýlkách a máte půlnoc, a já už jsem v práci. Dneska jedu na služební cesty a tak jsem ráda, že nemusím tvrdnout v kanclu - ten den v terénu vždycky rychle uteče. Musím si těch služebek ještě užít, protože zachvíi - s břichem jako balón už asi nebudu jezdit nikam.
Tak se mějte hezky, krásné vstávání a hodně elánu do pracovního dne Vám přeje Iruša

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.12.04 08:11

Ahoj holky,
tak vás zase všechny zdravím po víkendu, koukám že se tady rozjela opravdu hezká diskuze o domácích pracích. No já mám v tomhle teď velkou kliku, protože můj manžel je opravdu zlatíčko a dělá teď všechno skoro sám. Já jsem nepoužitelná, všechno mě hned hrozně unaví. Jsem schopná ještě tak zapnout pračku, ale prádlo potom věší on, o nádobí se stará taky on, v neděli mi bylo trochu líp, tak jsme se pustili do úklidu, já jsem setřela podlahy a on vysál a utřel prach, převlékl postele, uklidil kuchyň. No opravdu nevím jak bych to teď bez něj zvládala. A to má k tomu časově hodně náročnou práci. Opravdu jsem strašně ráda, že ho mám :-)

Jinak v práci pořád stejné - nuda, nuda, šeď, šeď. Včera jsem zjistila, že už se opravdu nevlezu do žádných kalhot, bříško už se opavdu klube. Na jednu stranu mám radost, ale nevím, jak se mi teď bude dařit to maskovat, protože v práci to chci říct až v lednu.

Katkoo, k těm deníčkům, taky bych teď byla pro nějaké veselejší téma, nějakou oddechovku, ať se na Vánoce nenervujem :-)

Tak zatím pa a mějte se.

Adel & miminko

alenka22
Stálice 53 příspěvků 07.12.04 08:15

Ahojky kočulky,
tak jakpak jste se dneska vyspinkali?

Já jdu dneska na UTZ před AFP, tak mi držte pěsti, ať je to všechno v pořádku.Mám z toho docela hrůzu, aby bylo všechno, tak, jak to má být.
V práci už mě to docela přestává bavit, moje pracovní tempo už není co to bývalo, ale musím to dotáhnout do konce roku a pak počítám, že bych šla asi začátkem února na neschopenku.
Jsem taky nějaká nastydlá, pořád mě bolí hlava a mám rýmu.
Katkaa - ten deníček o VVV mě zajímá, tak ho klidně pošly.
Mějte se krásně a pohlaďte bříška
Zdraví Alča

Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 07.12.04 08:58

Dobré ránko bříškandy!!

Tak nejprve k tomu deníčku o vadách, jelikož na to je času vždycky dost, tak ho pošlu až se na to budete cítit všechny, zachytila jsem dva hlasy proti a opravdu bych někomu nerada způsobila nějaké chmurné stavy a smutky těsně před svátky.o)) myslím, že na něj určitě dojde, třeba v lednu. Stefinko já se na něj cítím proto jsem ho připravila a o téma se zajímala, ale nepošlu ho, když se nebudou cítit všichni:o))

Johanko, v žádném přápadě jsem nechtěla z tvého muže udělat hulváta, který jen leží na gauči a na nic nehrábne!! Vždyť jsem psala, že to každému vyhovuje jinak a důležité je, že jste tak spokojení!! K tomu mytí oken, když tě to tak nebaví nemůžu říci nic jiného, že nechápu proč tedy děláš něco co tě tááák nebaví? Vždyť firem, které to zmáknou za den perfektně a nejsou ani tak drazí, je dneska na trhu hafo. U nás doma to bylo poslední mytí které jsme dělali sami na jaře už to za nás udělají jiní:o)) Přece jen, ať má mimčo hezký výhled do zahrady…:o)))

Alčo držím moc palce a dej nám hned vědět jak jsi na kontrole dopadla!! Já jdu v pátek a taky jsem nervní už teď, ale zároveň se strašně těšim až uvidím mimíse na ultrazvuku!!

Zítra pošlu jiný oddechový deníček a v sobotu zas přenechám slovo Stefince:o)) Ju?

katkaa

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.12.04 09:22

Ahoj holky,

už se těším na další deníčky. Mě by deníček o VVV nevadil. Neovlivní nic a nakonec my už taky ne. V našich případech už jsou karty rozdány - mimčo už je „nějaké“ a nám nezbývá než doufat.
A holky, nešilte - procento poškození mimča je nízké !! A my tady všechny máme v bříšku zdravá miminka.....

Jinak se hlásím o další deníček. Není nijak vázán na měsíc těhu ani na vánoce, takže mě holky hoďte do pořadí a já ho pak pošlu !!!!

Přeju vám krásný den, debata o domácích pracech je bezva - akorát mě nějak teď ty práce neberou - mám problém i hodit prádlo do pračky.
Kalhoty mě začínají škrtit a po obchodech prodávají takové „příšery“ !!!! :oooo
NiKina 14tt

Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 07.12.04 09:34

Nikino, tak s tím oblečením mi mluvíš z duše, o víkendu jsem se trochu vypravila po obchodech, že si koupím nějakou tu manžestrovou šatovku nebo kalhoty s laclem, ale chci samozřejmě něco fešného ne žádný pytel od brambor, ten mám doma ve sklepě taky:o)) No samozřejmě jsem nekoupila nic!! A ani nic zajímavého neviděla, hezkých kalhot a triček nebo svetrů mají všude dost, jenže to mi za chvíli nebude a nemá cenu za to teď utrácet, příští zimu, když už budu bez bříška se budou nosit uplné jiné věci třeba. Přemýšlím, že zkusím sehnat nějakou šikovnou levnou švadlenku, která by mi oblečení ušila na míru?…napadlo vás to někoho?

To v otm deníčku je taky napsáno, že procento je velmi malé:o)) My do něj určitě nespadáme nebojte!! Nehledě na to, že karty jsou opravdu už dávno vrženy a to „nejhorší“ období na VVV je již za námy:o)) Tak jak chcete, zatím je víc hlasů pro než proti, ale vážně bych nerada někoho deptala…:o(( zbytečně!

Nikino deníček bude určitě vítán!! ještě jich budeme muset napsat s naší ukecaností, takže na každého zřejmě dojde:o))

Katkaa 11+6tt

Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 07.12.04 09:52

Dobré ranko babulky,
tak jsem se nevím jak zbavila přes noc teploty, když jsem šla spát měla jsem 37,6, ráno už 36,8. Tak jen doufám, že se to přes den zase nerozjede. Koupila jsem si v lékárně Pinosol na rýmu, tak snad zabere, protože se mi opravdu špatně dýchá.
Jinak co si můžu vzít na teplotu? Včera sem si radši nevzala nic, ale kdyby se náhodou zvýšila, abych věděla. Půlku Paralenu?
Ještě, že vás mám, babulinky bříškaté:)
Slanka*

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 07.12.04 09:58

Holkýýýýýýý,
pište to všechno jako nové komentáře, prosím. Mně se v tom blbě orientuje a jelikož všechny čteme všechno, tak nikomu nic neuteče.
Jsem taky už nastydlá a děti taky, tak bylinkujeme. Dá se taky koupit těhu oblečení na inzerát, já bych se toho nebála, kdyby šlo o sukýnku či šatovku. Nevím zda-li vylovím z hlavy správně - www.vyrobce.lirap.cz To se mi líbilo nejvíc. Normální kalhoty jsou ošidné, protože se nešijí jen na větší bříško, ale i na větší zadek a stehna a to by pak mohlo na vás být jak pytel. A jestli uvažujete o dalším dítěti časem, tak nějaký nadčasový kousek jako když najdete.
Mějte se príma, jdu žehlit. Stefinka

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 07.12.04 10:05
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 07.12.04 10:09

Slanko*, Paralenu si můžeš vzít až 5 ks, 1 ks po 4 hodinách. Ale řešila bych to až by teplota byla tak 37,8. tak si to schovávej spíš na odpoledne a večer. Nebo brnkni svému obvoďákovi. Stefinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.12.04 10:10

Slanko, myslím, že půlkou Paralenu na noc nic nezkazíš. Je to lepší než teplotka :-)
Koupila jsem si pro ten účel Paralenový sirup pro děti, má být jemnější. Zatím jsem ho sice ťuk ťuk nevyužila, ale manžel byl pokusným králíkem. Tvrdil, že nic, ale po třech lžičkách se v noci potil. A bolest v krku byla fuč.

Katkoo, Stefinko, to oblečení je fakt hrozný. Samý pytle, neúměrně drahý, ale proč ne? Každá těhulka si musí aspoň jedny kalhoty koupit, tak proč toho nevyužít a nenatáhnout cenu..
Na Lirap jsem koukala, nic mě nezaujalo, a ani ty ceny se mi moc nelíbí. Já mám problém koupit i normální kalhoty v konfekci…tak tohle bych si přes net neriskla.
 NiKi

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.12.04 10:20

Ahoj, tohle se jako novy komentar nehodi. Jsem tu zpatky po prostonanem vikendu, tak zatim jen nakukuju, co je noveho.
Zatim sleduju, ze v cervenci bude taky pekna uroda :D
A holky, ten vyrobce tehu obleceni je http://lirap.vyrobce.cz - a nevypada to vubec spatne, ale zatim jsem jen nakoukla.
 L.

Katkaa
Kecalka 404 příspěvků 07.12.04 10:53

Pávě jsem poslala dotaz do jednoho krejčovství kousek od nás, tak jsem zvědavá co mi odpoví. Možná bych to riskla, ikdyž jsem si nikdy nic šít nenechala, tak nevím…Ale objednat si něco z netu bez zkoušení to neni nic pro mě, toho bych se bála.

Slanko půlku Paralenu na noc jsem si brala taky dvakrát, když mi nebylo uplně nejlépe, myslím, že to nemůže tobě ani mimi ublížit, to můžou spíš teploty.

Mirec
Stálice 69 příspěvků 07.12.04 12:16

Ahojky mamulky.
Moc vás zdravím po pár dnech co jsem nepřispěla.Ale konečně jsem zdravá tak bude zase líp.
Neuvěřitelný,co jste schopné probrat za pár dní.Chorobu jsem překonala jen tím že jsem polehávala,jedla hodně ovoce a kapala Nasivin do nosu.
Sleduju že u vás už probíhají předvánoční přípravy.Já jsem se ještě do ničeho nepustila ale protože jsem doma,tak to nespěchá.Všechno stihnu.
Dál jste probírali pohlaví miminka.No já si určitě nechám říct co to je a moc se na to těším.Když si s ním budu povídat,tak ho konečně můžu oslovovat jménem.
No a oblečení mám taky vyřešené,protože mi přišel balík od kamarádky která je stejné konstitúce jako já a už určitě miminko mít nechce a tak mám vystaráno.Tím se mi ulevilo.
Mikuláše a čerta jsme ustáli bez ubytku a tak se jen těšíme na Jehuldu a snad nám brzy napadá trochu toho sněhu.To nám moc chybí.
Mějte se krásně mamulky,buďte na sebe opatrné a užívejte předvánoční čas.
Mirka 13+5tt

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 07.12.04 12:55

Oblečení - Niki - to je těžký, protože když se koukneš na obrázky oblečených těhulek před porodem, máš před sebou pořádné bříško, plochý zadeček, hodně široké boky, žádný pas … na to se strašně špatně šije. Mně se naopak ty většina těhu oblečení co se tu dá koupit líbí z toho důvodu, že mám asi zkušenosti z totáče, kdy pokud jsi něco sehnala, tak to byl neuvěřitelný pytel pošmourných barev a všechno na jedno brdo. kalhoty žádné, pouze jeden typ šatů a šatovky. Naopak v lirapu se mi ty jejich sukně líbí moc. Ale dají se také nechat ušít. Cena drahá? To mi právě nepřijde. Nechala jsem si šít kalhoty před třema lety a dala kjsem za ně stejnou sumu a protože byly z fajnového materiálku, po těch pár měsících používání už byly ošoupané. K tomu jsem koupila pár batikovaných halenek do áčka. Jenže nebyly těhu, ale o dvě čísla větší. A to je právě potíž s oblečením větších čísel - nesedí.. Naopak speciální těhu oblečení by sedět mělo. Tak to je zase můj názor na těhuoblečení. Stefinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.12.04 14:07

Stefinko - ono to je asi tím, že si fakt neumím představit, jak budu mít to bříško a vůbec, že budu taková „bachratější“. Jo, upnutý bokovky a přiléhavý halenky - to bylo moje… :-) Takže v mém mozku se těžce přehodnocuje styl oblékání :-))))
Ještě mi asi bude chvíil trvat, že těhu oblečení není oblečení „na tělo“ čili moc elegantní.
Ale v obchodě jsem viděla docela hezký plátěný kalhoty v pase na šněrovadlo, což se mi líbilo, že se pak dají nosit i bez bříška. Stály 799,–Kč. Na ven si něco podobnýho koupím, ale na doma - já na sebe každou chvíli něco kecnu !!!

Ale musím se pochlubit. Dnes jsem v sekáči objevila kalhoty, sice o 2 čísla větší, ale z jemňoučkýho matroše a na několik zdrhovadel, prostě minimálně do jara mám na doma co nosit…to stačí. Hlavně, že mají volno na zadku, zadeček mi totiž příroda nadělila opravdu kulantní :-)
Sedla jsem k tomu, zúžila je z obou stran stehen, zkrátila nohavice a teď je peru. Ještě je asi obarvím na nějakou tmavší barvu, abych je neměla hned ušmudlaný a jsem spoko !!!!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.12.04 14:08

Stefinko - ono to je asi tím, že si fakt neumím představit, jak budu mít to bříško a vůbec, že budu taková „bachratější“. Jo, upnutý bokovky a přiléhavý halenky - to bylo moje… :-) Takže v mém mozku se těžce přehodnocuje styl oblékání :-))))
Ještě mi asi bude chvíil trvat, že těhu oblečení není oblečení „na tělo“ čili moc elegantní.
Ale v obchodě jsem viděla docela hezký plátěný kalhoty v pase na šněrovadlo, což se mi líbilo, že se pak dají nosit i bez bříška. Stály 799,–Kč. Na ven si něco podobnýho koupím, ale na doma - já na sebe každou chvíli něco kecnu !!!

Ale musím se pochlubit. Dnes jsem v sekáči objevila kalhoty, sice o 2 čísla větší, ale z jemňoučkýho matroše a na několik zdrhovadel, prostě minimálně do jara mám na doma co nosit…to stačí. Hlavně, že mají volno na zadku, zadeček mi totiž příroda nadělila opravdu kulantní :-)
Sedla jsem k tomu, zúžila je z obou stran stehen, zkrátila nohavice a teď je peru. Ještě je asi obarvím na nějakou tmavší barvu, abych je neměla hned ušmudlaný a jsem spoko !!!!
 NiKi

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »