Cipískova parta - 11.díl

Rodičovství

Ahojky mamči a mimča! Tak a jak se všichni máte? My tak nějak všelijak. Tomášek už je přes týden strašně neklidný. Přes den skoro vůbec nespinká a když už zabere, tak spí jak na vodě a každé zašustění papírku nebo zakašlání ho okamžitě vzbudí, a když ne to, tak během půl hoďky zas bolení bříška. Ano jsou to opět ty naše nenávistné prdíky :(( Já jsem se tak těšila, že se blížíme ke třetímu měsíci a že se to už pěkně zlepší a ono prdlajs, právě naopak. Už skoro nic nejím ze strachu, abych to ještě nezhoršila, piju hektolitry fenyklu a čaje pro kojící matky a všemožně se snažím tý mí prdelce pomoci, ale zatím bohužel bezvýsledně :( Mám takové neblahé tušení, že se to tak zhoršilo od té doby, co jsem začala brát Exluton. Už jsem vám to tu jednou psala, kamarádka mě varovala, že po tom kluci trpí, ale říkala jsem si, že to berou všichni, tak to bude asi fáma, ale u nás je to asi fakt.

ADINO - ty si měla u Adámka taky problémy s prídíky, že jo? Nebereš náhodou taky Exluton?
No zkusím to ještě pár dnů a uvidím, když se to nezlepší, tak ho vy:,–(ím, protože mě opravdu strašně rve srdce, když vidím Tomáška jak se furt jen svíjí a nemůže ani pořádně vytlačit kadění - to teď má tak max. jednou denně. Hold bude opět manžílek nakupovat v drogérii, jak zamlada :))

Jinak nám včera konečně po koupání praskla ta ošklivá bolístka po očkování. To jsem opravdu moc ráda, protože si myslím, že to muselo Tomika taky bolet, vždyť to bylo plné hnisu. Tak jsem to vydesinfikovala hypermanganem a zítra naklušu k dr., aby mu to pořádně vyčistila.

Taky jsme už fénovali a musím říct - SUPER. Ten kdo to tu zveřejnil by zasloužil metál (myslím že Lenka - nemám pravdu?). Nevěřila jsem tomu, ale fakt to okamžitě zabralo, takže teď je fén 24 hodin denně v pohotovosti a jen co začne ta naše hysterka vyvádět, okamžitě ho pouštím a je klid.

Ale stejně je to naše štěstíčko a radost. Když je dobře naložený, netrápí ho ty tajtrdlíci a má plné bříško, tak je vyloženě k sežrání. Chechtání a láskyplné úsměvy vynahradí vše.

A teď k Vašim dotazům z minulého deníčku. Musím se smát, jak se nám všem honí v hlavě úplně stejné myšlenky :))

EVO - taky jsem už uvažovala, jak to budu jednou zvládat se druhým Cipískem, když už ani teď kolikrát nemám čas si ráno vyčistit zuby a pořádně se nasnídat. Hold chod domáctnosti řídí teď Cipísek a apsolutně nejde si něco naplánovat dopředu. Vždy jsem si přála tři děti - nejlépe kluky, ale Tomik mě z toho zatím vyléčil, no uvidíme časem.

Taky mám totiž strach z dalšího porodu. Přesně jak píše SLUNÍČEK - pořád na něj myslím a nemůžu se zbavit pocitu, že to mohlo někde jinde s jiným doktorem dopadnout mnohem léme, já nemusela tolik trpět a Tomášek by se nemusel přidusit plodovou vodou. No jo, ale znáte to - „Kdyby byly v pr… ryby, nemusely by být rybníky“ - nad tím asi člověk myslet nesmí a může jen doufat, že příště to snad dopadne líp.

Apropo SLUNÍČKU - mám stejný názor jako Zuzka - ty si myslím měla z nás asi nejlepší porod, rychlý, bez komplikací a šla jsi hned domu, takže žádné otrávené sestry na šestinedělí si nezažila. Kéž bych já měla podruhé takový porod!!

ÁJO - já jsem po šestinedělní prohlídce z gyndy šla taky jak po dalším porodu celá rozbolavělá. Jen co jsem se opět ocitla na té „kobyle“ a nohy jsem zavěsila do těch „třmenů“, tak se mi vše znovu vybavilo a dr. neměl šanci se do mě dostat, já se okamžitě stáhla. A když se mu to povedlo - auvaj. Zaječela jsem tak, že na mě nakonec musel použít dívčí nástroje :)) Prý jsem opravdu hodně sešitá - no jo - to jsem tušila.

Ale jinak tobě, SLUNÍČKOVI a ADINĚ moc moc blahopřeji k takové krásné výměně mimísků k lepšímu, opravdu jste si to už zasloužily, tak teď si to pěkně vychutnávejte - hlavně to spaní v noci, protože není nic úžasnějšího než spokojeně vyspalé miminko a tudíž i spokojeně vyspalá maminka.

TAk holky mějte se opravdu co možná nejbáječněji, ať Vám Cipískové dělají jen samou radost a vyhýbají se jim prdíky obloukem a teď držte moc moc palečky holkám od Edity, ať maj bezproblémový a co nejrychléjší porod to jde a už se můžou taky radovat z těch zlatíček. Má sestřenice a má nejlepší kamarádta to teď každým dnem taky čekají a musím říct, prožívám to s nima.

Tak pa pa a pusinku všem hodným miminkám, co nezlobí maminky a ty pak mají čas psát sem do CIPÍSKOVI PARTY.
Ahojky Market + Tomášek (9t.)

Váš příspěvek
-eva-
Kecalka 322 příspěvků 21.09.03 17:44

Ahoj holky,
jsem ráda, že nejsem jediná, kdo znovu uvažuje o počtu dětí. Myslím ale, že časem nějakého dalšího cipíska chtít budu, i když teď mi občas připadá, že se to nedá zvládnout. Mám nějakou knížku o dětech a líbí se mi, jak tam odpovídají na dotaz „mám dvojčata a nemůžu to zvládnout“, píšou „řekněte si, že to zvládnout musíte a pak to taky zvládnete“. člověk zvládne asi lecos, když musí :).

Jinak se máme tedy taky nic moc, prdíky nás sice nikdy moc netrápily a netrápí, ale začalo nějak zlobit krmení :(, cipískovi se nelíbí pravá strana a po přiložení řve a domáhá se levé, většinou rychle vyhraje a dostane, co chce. Jen tím pádem máme problém s malým množstvím mlíčka (Janice, ta vaše doktorka mě tedy nepotěšila). Ale přikrmovat se bojím, protože by nám vzhledem k váze asi v tu ránu řekli, že je malý překrmený. Takže kojím a doufám, že se to zlepší. Volala jsem na linku kojení a bylo mi řečeno, že to není nijak vyjímečné, že se to stává a někdy to cipíska přejde a někdy ne, často se prý ani nepřijde na důvod. Já na důvod taky nepřišla, povedlo se mi vyloučit vše, co mě napadlo.

Dalšího porodu se nebojím, před tím prvním jsem tady četla spoustu hororů a tak jsem pořád čekala, kdy to tedy začne nesnesitelně bolet a ono nějak nic. Tedy bolelo to dost, ale nějak jsem to čekala horší. Tak doufám, že i ty další porody nás všech budou takové lehké a relativně krátké.
Musím končit, jdu krmit věčně hladového savce.
 Eva

mnouk
Kecalka 113 příspěvků 21.09.03 21:24

Ahojda!
Také začínám uvažovat o Exlutonu. Chtěla bych se zeptat, na kolik přijde. Mám trochu horší jaterní testy, proto jsem HA nikdy nebrala. Od tělíska mě gynekolog odrazoval, tak fakt nevím.
Mimču je 5 měsíců a další neplánujeme ( zatím ) a už delší dobu mě v noci straší sen, že čekám další mimi. Myslím, že bych dvě mrňata opravdu těžce zvládala:)
Děkuji za odpověď. Mňouk

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.03 21:37

Ahoj mamči,

jsem moc ráda, že je tady další deníček. Já doufám, že už jsme prdíky vyhnali a docela už můžu jíst skoro všechno. Ikdyž čočku nebo květák radši neriskuju, ale troška zelí nebo čerstvé pečivo už Lindě vůbec nevadí. A když to na ní přijde, tak se tváří strašně důležitě a pak spustí kanonádu a je klid. No snad jí to vydrží.
Co se týká dalších dětiček, tak opravdu nevím. Taky teď mám pořád pocit, že nestíhám. Ale určitě bych ještě alespoň jednoho cvrčka chtěla. Porod jsem měla celkem rychlý a nevzpomínám na to jako na hrůzu. Spíš naopak. No uvidíme.
Ale mám pro vás ještě jednu novinku. Dneska jsou Lindulce přesně 3 měsíce a ráno jsem jí objevila v pusince první zoubek. Pořád jsem si říkala, že si na zoubky ještě chvilku počkáme a ejhle už je tady první. Je pravda, že Linda má pořád ručičku v pusince, hodně slintá a poslední tři noci nespala zrovna moc klidně. Nejdřív jsem myslela, že bude mít asi málo jídla, ale nakonec se z toho vyklubal zoubek. Četla jsem, že se první objevují zoubky dole, ale Lindě vylezl nahoře. Ale dole už má taky bílou čárečku, tak uvidíme.
Jinak víkend jsme strávili u manželových rodičů, takže jsem si docela i odpočinula.
Tak se mějte všechny bezva, ať mimísci pěkně rostou a hezký týden.

Ahoj Katka a Linda 13t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.03 21:53

Ahojky holky,
mrkněte se k Ed. Brzo přibudou noví mimísci a Ed práve rodí. Já snad dneska neusnu, jak jsem napjatá, aby to dobře dopadlo. Dnes to s holkama prožívám tak, že bych přes všechny trable během i po s nimi absolvovala znovu. Jsem asi cvok. Normálně se třesu před každým doktorem a jsem posera. Ale ted mi plaší hormony - to je ta příroda. Aja

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.09.03 22:18

Ahoj holky,
jak píšete, tak všechny přemýšlíme o dalším porodu, co? Jaký asi bude, jak ho zvládneme a jestli vůbec nějaký další bude. Já mám zatím husí kůži, jen si na něj vzpomenu. Zas tak hrozné by to nebylo, kdyby to netrvalo skoro 2 dny. Snad budu mít příště štěstí a budu mít kontrakce jen 2-3 hodinky, jako některé mé kamarádky :o) Kolem mě se teď zas rodí spoustu miminek a já to znovu všechno prožívám!

Nějakým těm problémům se asi taky nevyhneme. Někoho trápí prdy, někoho kojení a já jsem dnes Tinušce objevila v pusině bílí fleky, takže má chudinka asi moučnivku. Ráno hned mažu k MuDr., protože to jinak prý mimča dost bolí a nejde jim moc pít. No mám z toho hrůzu, ale zatím to má jen malinko, tak doufám, že když se to podchytí včas , tak to bude rychle pryč. Vůbec nevím, kde k tomu mohla přijít. Hygienu normálně dodržujeme. Jen si teď pořád cpe ručičky do pusy, poslední dobou i plínu na usínání a já mám bolavý koutek, takže něco z toho bude asi ten důvod. Nemáte s tím některá zkušenosti?

Zrovna jsem byla na výzvědech v deníčku Ed a je to tam pěkná detektivka :o))) Začíná se tam rodit sto šest, úplně mi to připomnělo, jak jsme se všechny na ten svůj porod strašně těšily.

Holky, kde mají vaše mimča to očkování z porodnice? Tina ho má na rameni zezadu a doktor se divil, kdo ji to píchal, že má být z boku. Myslím, že je to snad jedno, hlavně že tam je, ne?

V sobotu jsme úspěšně zvládli vítání občánků. Já na tyhle akce moc nejsem, tak jsem to nějak přetrpěla. Tinuška byla ze všech miminek největší hubeňour a jediná nebyla v dupačkách. My ji je už dlouho nedáváme, je spíš sportovní tip :o))) Máme samé kalhoty, tepláky a lacláče a na vítání byla v světlých kalhotách, červeném tričku a červených botičkách. Vypadala, jako by si odběhla z aerobiku, ale moc ji to slušelo!!!

Zítra jdu pro ty zničené náušnice, tak jsem moc zvědavá jak dopadly.
Ahoj Veronika a Tinuška (prý maminčin mazel :o)

Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 22.09.03 09:45

Ahoj holky a mimísci,
tak se opět hlásíme :). U nás všechno probíhá celkem v klídku a pohodě, Matýsek je neuvěřitelně hodné miminko. Čím víc se mi blížil porod, tím víc jsem se snažila smířit s tím, že už se nikdy nevyspím (jak mi všichni říkali) a že nás čeká pěkná divočina. A dodnes jsem neuvěřila tomu, že máme takové zlatíčko. Matýsek už víc než týden spí celou noc!!! Je to jak sen. Usne v 19 hod. a vzbudí se ráno v 7. Nikdo mi to prostě nechce věřit :).
Přes den má dvě fáze. Dopoledne si sem tam na 15 - 30 minutek zdřímne, ale jinak jsou u nás dopoledne v naprostém poklidu a dokáže si i sám hrát, když potřebuju něco udělat. Hrozně se mu líbí v kočárku a nejvíc, když mu o jeden stupínek zvednu zádíčka. To mě může sledovat a je spokojený. Nebo si hraje s řetězem - zvířátky na kočárek, která musí být připnutá jen na jedné straně, aby si za ně mohl tahat a okusovat je. A totéž s řetízkem na dudlík. Dudlík u nás stále nefunguje, skoro dva měsíce jsme ho už nepoužili. Přitom mu ho poprvé na:,–(ili už v porodnici, ale Matýsek prostě nemá v pusince rád nic co připomíná savičku, ale z čeho neteče mlíčko.
Jinak se mu strašně líbí, když žehlím a on pozoruje jak beru ty barevné kousky a různě s nimi třepu a skládám a přenáším :). To se může potrhat smíchy. A také když vařím a po:,–(ím si ho do křesílka tak, aby mě mohl sledovat. Povídám si s ním a on má pusu od ucha k uchu :). To všechno se s ním dá dělat dopoledne.
Odpoledne a k večeru už začíná být trochu náladový, ale když se mu věnujeme, tak nepláče. To si chce povídat a mazlit se a hrát si. Docela se mu líbí koupání, i když poslední dobou mám pocit, že už se mu to nelíbí tolik jako dříve… Spíš je teď usměvavý a upovídaný, když ho otírám a masíruju a oblékám. Pamatuje si, že po koupání dostává napapat, tak už když jdeme z koupelny, je celý nedočkavý a jakmile vidí lahvičku, skoro se nedá udržet, jak radostí kope a mele sebou :). No a potom se pomazlíme, chvilku ho pochovám, dáme ho do postýlky a do půl hodinky spinká! Já vím, že to zní jak kdybych si vymýšlela, ale vždycky říkám, že manžel snad uplatil čápa :))).
KATKO, já taky pořád sleduju, že Matýsek čím dál víc slintá, na prstíčky se už nepřisává, ale kouše je a vlastně pořád kouše všechno co se mu dostane do pusinky. Tuhle se pustil do polstrování kočárku :))). Ještě že ty zoubky zatím nemá :))). Ale všimnula jsem si, že má dole trošku naběhlé dásničky a prosvítají mu tam dvě bílé čárečky… tak si myslím, že do prvního zoubku také nemáme moc daleko. Na druhou stranu mi připadá hodně klidný na to, že by mu měly růst zoubky. Jak to probíhalo u vás?
Tak brouček se probudil a půjdeme na procházku.
Přeju vám všem hodňoučké mimísky!
Olča a Matýsek - skoro 3 měsíce

Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 22.09.03 10:26

Ahoj,
my máme taky očkování na ramínku zezadu a připadalo mi, že to je normální. No nevím, nejsem doktor, ale nikdo se nad tím zatím neudivoval.
Jinak co se týká dalšího porodu, já byla těsně po porodu úplně v pohodě a říkala jsem, že klidně budu rodit znovu, ale teď se mi to nějak uleželo v hlavě a dostávám z toho strach. Tak nevím, jestli je lepší vědět nebo nevědět do čeho člověk jde :).
Olča a Matýsek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.03 10:56

Ahoj Olčo,

Linda byla právě taky pořád v klidu, takže by mě vůbec nenapadlo, že by mohla mít zoubek. Kromě toho slintání a drhnutí ručičky v pusince nic jiného nebylo. Četla jsem, že když se zoubky objeví dřív než v půl roce, tak to většinou mimča snášejí dobře. Možná na tom něco bude. Tak se mějte krásně.

Katka

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 22.09.03 11:30

Ahoj holky,
doufam, ze se mate v novem tydnu hezky.

U nas stale hodne mimi, ale zase nekadi:-)) no, docetla jsem se v chytre knizce, ze u kojenych deti to muze byt, ze nekolik dnu nemaji kadiky, tak to snad neva. Jinak je Keri v poho, pije a prdi o 106. A vecer uz staci po 8 hod polozit do postele (nasi teda), zazpivat (jestli se da teda mluvit o zpevu) par pisnicek a haji dady spinkame. Nejradsi ma koledy, nevim proc. Manzel se smeje, co budu zpivat na vanoce:-))

Holky, ja myslim, ze me nevadi ani tak samotnej porod, jako spis ty nasledky - treba siti, ja kdyz byla u sveho dr. po 6tinedeli, tak jsem tam pri prohlidce zavriskla bolesti na celou ordinaci a taky sexikovani nejak nejde, mam pocit, jak kdyz to je poprve:-)) Nejak me moc sesili. Ale jsem rada, ze podobny problemy nemam sama, v tom je emimino super, clovek hned se citi lip.

Holky dneska jsme prodavali auto a kupovali jiny (kombika) a protoze manzel nemohl, byla jsem byla donucena jet do nejaky prdelky-vesnicky k autodealerovi s nasim starym autem a privyzt novy. Cestu jsem vubec neznala a to novy auto jsem nemela „osahany“. No pos..na az za usima, Kerinku vzadu v autosedacce, ale povedlo se mi to nikde nenapalit do kandelabru. Jeste kombik hnusne dlouhej. Holky, od porodu strasne nerada ridim. Ja teda nebyla nikdy moc superridic, jezdeni po meste uplne nesnasim, jeste tak nekde po dalnici, ale hustej provoz velkomesta, zacpy, sileny troubici Nemci, ktery nepouzivaji blinkry, tak to se mi vzdycky chce zvracet a klepou se ruce:-)). V tehotenstvi jsem byla v klidu, ale ted si furt rikam, ze mam vzadu to mimino. Taky je mi lito naseho staryho auta, ono tak hezky jezdilo, ale do kufru se halt vesel jenom kocar a uz nic. A kdyz pojedem do Cech, tak to jsou tasky navic, jeste pes, mimino, no tak jsme kupovali vetsi. S dalsim ditetem to bude nejspis autobus:-))

Jinak my zadny pupinek po ockovani nemame, alebrz tady se proti TBC vubec neockuje. Divny, co? Myslela jsem jestli by si to clovek nemohl zaplatit jako nadstandard, ale vubec tu neexistuje vakcina proti TBC. I ostatni ockovani tu jsou nejak pozdejc, prvni mame az v listopadu a to jeste nam dr. rikala, ze by to posunula az bude Keri tak 5 mesicu, az pry je imunitni system lip vytvorenej. tak nevim. zase se tu ockuje 6 nemoci najednou jednou vakcinou a je v tom i obrna, nedava se na lzicku. Pry se to lip snasi. Mozna je to to, co je v Cechach za priplatek?
Jdu se podivat k Ed, co je novyho. Mejte se holky a mimisci moc hezky
Slunicek + Keri

Knoflenka
Kecalka 102 příspěvků 22.09.03 12:22

Ahoj holky,
to máme dneska zase krásný den, úplně takový podzim miluju, u nás na Valašsku vypadá nádherně. Ty stromy, jak se krásně barví, jsem taková romantická duše. Odpoledne vyrazím s holkama na procházku a budu se kochat krajinou.

Johanka je hrozně hodná úplně nechápu, už třetí noc vstávala jenom jednou, to je super, jsem aspoň dobře vyspaná a cítím se dobře. Je to takové zlatíčko, pěkně vydrží v postýlce pod kolotočem, nebo pod hrazdičkou, snažím se s ní taky hodně vykládat, když mám chvilku.
Gratuluju Tinušce k prvnímu zoubku, je to super tak brzo a hlavně, že ji to netrápilo. My jsme si se Sárou ze zubama dost užili, tak jsem zvědavá jak to bude snášet Johanka.
Markét, díky za metál za fén, jsem moc ráda, že to nepomáhá jenom nám, a mohla jsem vám tou radou taky pomoct. Hlavní je, že to uleví miminkům, při jejich velkém prdíkovém trápení.

Z druhého porodu jsem měla docela velký strach, ten první trval 18 hodin, ale byla to fakt pohoda a móóc lepší než ten první, měla jsem bolesti jen 2.5 hodiny a malá byla na světě, tak určitě nemějte obavy, další mimčo stojí za to, jedno je podle mě málo. Já si troufám i na třetí, podle situace, chtěla bych, až za delší dobu, až holky trochu odrostou.

To očkování po TBC máme na ramínku z vrchu, je to nanic, má tam takový hrb chudinka a tlačí jí do toho ty řemínky, co musíme nosit na kyčle, musí jí to určitě dost bolet, nechápu proč jí to tak píchly.

Holky, taky mi odešla pračka, asi nezvládla ten nápor, než se opraví, tak asi zhynem v hromadách špinavého prádla, doufám, že to bude brzo opravené, ať nemusím prát ručně, to bych asi nezvládla.
Johanka se budí, to bude hrozný hlad, jdu krmit, mějte se krásně.
Ahojky Lenka a Johanka dneska 8 týdnů

janice
Kecalka 458 příspěvků 22.09.03 12:59

Čau holky,
zdravim všechny při pondělku. Venku je tááák nádnerně, těším se, až půjdem odpolko na procházku. Jinak Ed už má krásnou holčičku, to jsem si u toho tak zavzpomínala na můj porod… My jsem teda byli v pohodě, to už víte. I sešitá jsem tak, že o tom od porodu vůbec nevim, sexíkování i prohlídka úplně v pohodě.
Jinak gratulujeme LINDIČCE k zoubku, to je teda rychlovka!!!
SLUNÍČKU, Vilík jednou nekakal 8 dní, byla jsem s ním u Dr. a ta říkala, že mateřské mléko je prakticky 100%ně stravitelný, takže když ho má mímo tak akorát, tak ho zpracuje úplně všechno a kakat nemusí. Zato teďko, co přikrmujem, to jsou teda fujtajbly, co Vilík vyrobí.
MŇOUKU, já Exluton platila 277 Kč.
Jinak co ho beru, nepozoruju, že by Vilík nějak víc trpěl na prdíky. Spíš mi napadlo, jestli nemůžu mít míň mlíka z něj. ŠÁRKO, jak jsi psala v minulém deníčku o tom bazaru Dráček, můžeš mï, prosím, napsat adresu?Budem za chvíli kupovat krmící židličku a všechno kupujem většinou 2×. Jezdim často k mym rodičům a teď tam budem z důvodu stavby našeho domečku ještě častěji, a tak abych nemusela převážet všechny ty kočáry, postýlky, lehátka atd. Doma máme věšinou nový věci a u našich z druhé ruky. Když to neni moc „jetý“ a dá se to vyprat nebo otřít, tak proti tomu zas až tak moc nemám. Mít všechno nový, tak se asi nedoplatíme.
Jinak pindik se Vilíkovi zdárně hojí, ale byla to teda chuťovka:o(((
Tak jsem to naše dítko zdárně ukomíhala na klíně, jdu ho dát do pelíšku a jdu uklízet. Je to tady, jak když padne bomba, ale to asi znáte.
tak páčko a pište, pište
Janice + Vilík

Adina
Kecalka 127 příspěvků 22.09.03 13:52

Ahojky,
MARKET- s těma prdlajzema,sice je pořád máme,ale tak nějak normálně a dost se to vylepšilo,když jsem uplně vy:,–(ila fenyklový a podobný čajíčky.Je to možná paradox,ale když jsem o tom tak přemýšlela,tak možná u někoho ten fenykl a spol. prdíky podporuje až zbytečně moc.Exluton neberu.
Musím letět,všichni ahoj
 Adina

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 22.09.03 15:10

Ahoj holky,

taktéž gratuluju Lindě k tomu, že je z ní zubatice :-))) To je teda fakt fofr. Taky přemýšlím o tom, jestli Šimůnkovi už nerostou zuby. Docela dost slintá, vyplivuje nebo si ručkou vyndavá dudlíka a hned tam vrazí pěstičku. Nejradši by tam narval obě dvě, ale tak velkou pusinu nemá :-)) A je docela mrzutý. Myslím, že prdíkama to není, protože to už taky jakž takž zvládáme. Sice pořád jsou, ale už si s nima umí poradit. Někdy tlačí a mezi prdama se tomu chechtá. Holky, já měla první zub až v 10. měsíci a manžel v 6.. Prý je to dědičné, tak uvidíme, kdy se potvůrky vyklubou.
Já mám strach z toho, že jestli vyrostou zoubky brzo, tak to bude s kojením konec. Mám totiž bradavky už takhle od toho našeho tygra pěkně porejděný a ještě do toho zuby… Brrr!!! Dneska jsem zkoušela nerezovou lžičkou, jestli něco nebude cinkat a nic. Myslela, že mu ta lžička bude vadit, ale on otvíral pořádně pusinu a ještě se u toho culil. Ale dásničky má už pěkně bílé, tak jsem zvědavá, kdy začne to naše dítě mamku okusovat.

Janice, omlouvám se, že jsem ti nenapsala hned kontakt na Dráčka. Přečetla jsem si to, ale nestíhala jsem psát. Zkopíruju ti popis cesty od Veroniky. My jsme to podle toho návodu našli dobře, tak snad budeš taky vědět, kde to je. Tak teda:

Re: Veronika a Adámek 9 měsíců - střídačka Sulanek a Verunka (Hodnocení: 1)
Od: Euka2 - Úterý, 16.09. 2003 @ 09:22:56 CEST
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)

Ahoj Šárko,

Dráček je na Lhotce, orientační bod nákupní středisko Jasná. Jéžíš, jak se ta ulice jmenuje? Pšenčíkova ul. Jestli víš, kde se dělají občanky a pasy, tak to je Cílkova. A hned ta další směrem do centra je Pšenčíkova. Pojedeš až skoro na konec a po pravé straně je nízká budova (asi dříve nákupní středisko) je tam i ovoce a zelenina a tak tam je Dráček. Myslím, že přes poledne mají někdy zavřeno, ale přesně netuším.
Tak když pojedeš z Modřan od polikliniky, tak na kulaťáku doprava a pořád nahoru k OBI. Na 1. světelný křižovatce za OBI zase doprava. Hlavní se Ti potom stáčí doleva, tak po hlavní. První odbočka je myslím Cílkova a druhá je Pšenčíkova. To už musíš určo najít.

Tak příjemné nakupování.

papa Veronika a Adámek

Holky, ještě mám další typy na levné nákupy:

1. V Carrefouru na Smíchově mají dětské jednobarevné punčocháčky za neuvěřitelých 29,90 Kč (modrá, červená, žlutá, tm.modrá, bílá, smetanová barva). Tak jsme tam hned koupili troje. Já totiž předtím kupovala takový trošku lepší a ty stojí kolem 120 Kč. To je sakra rozdíl.

2. Drogerie Rossmann má ode dneška do 12.10. slevy na veškerý dětský sortiment 20%. A slevy 20%-50% ještě na spoustu dalšího zboží. Dneska jsem tam koupila prsní vložky Fixies a vycházejí asi na 52 Kč a čaj HIPP pro kojící maminky na 75 Kč. Mají tam taky kosmetiku Bubchen, tak tam ještě musím vyrazit. Mají tam napsáno, že budou měnit sortiment zboží, tak je sleva skoro na všechno.

Exluton beru taky. Stál mě asi 290 Kč. Vůbec mě nenapadlo, že by mohl mít vliv na prdíky.

Musím končit, už je time na kojení.

Mějte se fajnově.

Pa

Šárka + Šimůnek (11 týdnů)

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 22.09.03 18:40

Ahoj holky!
Už jsem si říkala, že se sem snad nedostanu ani dneska :o(

Můj skvělý muž se nakonec rozhodl, že na víkend stanovat pojedeme a tak jsem rychle všechno zabalila a jeli jsme. Sice jsem po cestě blbě navigovala a tak jsme si zajeli :o)) ,ale zvládli jsme to. A to jsem tou cestou jela snad stokrát. Naši, náš pes, kámoši i ségra s manželem tam byli už od pátku, my dojeli v sobotu dopoledne. Museli jsme hlavně vyzkoušet náš nový superstan. Koupili jsme zrovna pro čtyři lidi s velkou předsíní (výrobce ji nazývá obývák), aby si děti mohly hrát i v dešti. Vidíte, jak se mi nenápadně do života cpe druhé dítě? :o))) A to jsem říkala, že už nikdy! :o)))
Víkend byl celkem dobrý. V sobotu byla Valuška super, v neděli měla amok a pak tekly nervy už i mně. Řvala na celý kemp.
V sobotu jsme byli na výletě do skal. Moje mamka si vychutnávala babičkovství a celou dobu Val nesla v klokance. Jen nahoře na skalách jsme ji chvilku vyndali a spinkala v trávě. Nejhůř jsme dopadla já. Už někdy od května jsem skoro nechodila ? kvůli pupíku a pak po porodu zase kvůli bolesti jizvy a že jsem nestíhala. Teď jsem si dala túrku do skal a teď necítím lýtka. Mám snad nějaký zánět svalů nebo co, po ránu nemůžu ani chodit, strašně to bolí :o(( No chtěla jsem výlet, tak jsem ho měla!
Ještě jsem se nezmínila, že jsem kus cesty nesla naší devítikilovou fenku Ťapku, protože stávkovala. Chlapi šli totiž na jedno s bílou pěnou a že nás doženou a ona nechtěla jít. Jenže se zasekla zrovna na úseku, který vedl asi kilometr po silnici :o(( Jelikož mamka měla na sobě Valušku, tak já popadla Ťapku a to byla pěkná zátěž.

Zítra jdeme k doktorce s Valuškou. Asi nás bude chtít oočkovat. Já ji ale poprosím, ať to odloží, protože ve čtvrtek jedeme na Moravu k Liborovým rodičům a já bych nerada, aby tam měla teplotu. Takže vidíte, že mám cestovní období. Včera večer jsem začala prát a dneska pokračovala, abych to měla všechno připravené. Sice odjíždíme ve čtvrtek, ale ve středu jedem do školy na zápis a pak k Liborovi do práce na oslavu. Takže musím zabalit zítra.
Rodiče mají taky internet, tak snad se aspoň jednou na vás mrknu, jak to tu vedete :o))

Holky, Valuška se právě přetočila na bříško ? poprvé!!! Ještě neví, co s tou rukou vespod, ale už je to pokrok! Huráááááá
Taky zjistila, že se dá pohybovat tak, že se odráží patama a posouvá se směrem za hlavou a nebo kolem své osy :o)))

KATKO, gratuluji k Lindiččinu zoubku! Dostaneš na šaty?
Naše Valuš sliní a strká si obě ruce do pusy už dlouho a zoubky nikde. Budu po nich pátrat :o)))

VERU, my jsme měli náznak moučnivky už několikrát. Mám sladké mlíko. Mlíko s cukrem je pro kvasinku jak dělané. Občas Valušce vytírám pusinku genciálkou.
Když dáváš Tiničce kalhoty, co má na nožičkách? Valuša totiž za chvíli skope všechny druhy ponožek i botiček :o(((( Taky má nějaké kalhoty, ale právě kvůli nožičkám dávám raději dupačky.

Teda OLČO, ty se máš. Takové hodné miminko. Dneska jsem taky zkusila před Val třepat prádlem, ale moc odvázaná z toho nebyla :o))

SLUNÍČKU, gratuluji k autíčku! My bysme už někdy potřebovali autobus teď. Hlavně když někde cestujeme a táhnem víc věcí.
Já na sobě pozoruji, že od porodu nechci řídit. Zrovna jsem o tom chtěla psát a ty jsi mě předběhla. Dřív jsme se s mužem o volat málem prali a teď mu ho klidně nechám. Když už řídím, tak jsem nervózní, roztěkaná, docela blbnu a nakonec vylezu z auta vyčerpaná, jako když jsem měla řidičák týden :o(( Pěkně mě to štve. Musím dál řídit, jinak nebudu samostatná a to by mě kleplo :o(( Musím trénovat. Holky, jak jste na tom vy ostatní?
U nás se jeden čas taky na TBC neočkovalo, ale zase začali. Myslím, že je to dobře. Hodně se tady zvýšil počet případů, zavlékají to sem cizinci a pak to chytne každý nemocný důchodce a hned se to nese dál. Poslední dobou jsme měli lidí s TBC na oddělení až dost. Bohužel se na to vždycky přišlo pozdě( kultivace trvá 6 týdnů) a tak nás (sestry a doktory) honili po vyšetřeních. Než jsme prošli jedno kolo, tak tam ležel někdo jiný s TBC a začalo to nanovo. Nakonec už jsme na snímky ani nechodili :o((( Fakt je toho hodně, jsem ráda, že je Val očkovaná.
A o těch jiných nemocech ani nemluvím. Furt lepší očkování, než aby byla Val jedna z tisíce a umřela mi na černý kašel. Sice se tu ty nemoci nevyskytují, ale přitáhnout to sem může kdokoliv.

JANICE, chudáček Vilík. Pofoukej mu to i za nás!

ŠÁRKO, taky mě napadlo, jak to bude s kojením, až bude mít Valuška zuby. Já mám sice bradavky v pohodě, ale nechat se kousat??. Budem muset na poradu do jiných deníčků. Škoda, že nejsem z Prahy, hned bych šla na slevy :o((

Dala jsem do galerie fotku, jak se Val fénuje u ségry na návštěvě. Ještě přihodím něco z výletu.

Holky ahojda, snad se stihnu zítra ozvat.
Zuzka

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 22.09.03 22:03

Ahoj,

beru Exluton zatím bez potíží měsíc a půl, bere se bez přestávky a zastavuje měsíčky.

U nás stojí 297,20 Kč. na 3 měsíce.

Nikol a Vendulka 3 měsíce

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 22.09.03 22:30

Ahoj holky,

tak zítra v 7:10 nám budou 3 měsíce. To je hrůza jak to letí.
Náš výlet dopadl dobře, na chatě bylo překrásně, byly jsme pořád venku. Vendy byla taky v pohodě. Teta Deny byla pro Jarka zase ta nelepší osoba na světě. Má jí strašně rád. Beky(fenka) byla jak ocásek Bertíka(pes mojí tety) a manželovo tělo vyčuhovalo z auta ve kterém vězela jeho hlava. Celý víkend ho vylepšoval a leštil, Děs!!! :o))))
Budeme tam asi slavit Vánoce a Silvestr, loni jsme tam byli jen na Vánoce.
Je to na horách a kousek od chaty je vlek.
Je to tam překrásné. Už se těšíme.

Tak 21. 9. se roztrhl s miminky pytel nejdřív MartinaV, pak Edina a nakonec kamarádka z Prahy Šárka, má Aležbětku.
To je úžasný. :o)))
Jo, jo nedělní dítka prý mají v životě štěstí.
My máme nedělního Jaromíra a Vendulka byla v pondělí.

Zuzko- gratuluji k přetočení, tak to abych tu naši čiperku začala pořádně střežit co??? :o)))

Katko - Lindička má zoubek? Tak to veliká gratulace.
Jen dej pozor, Jarečkovi vyrostl první taky takhle brzo. Oběvila se mu v dásni bílá čárka a za pár dní mu zase zmizela. Ale lžička o něj cinkala takže to zub byl. Doktorka my tehdy řekla, že se to stává. Nakonec mu vylezly prví zuby hned dva dolní najednou ve 4,5 měsících, dál mu rostly po dvou a v roce měl už první stoličku. Byl rychlík.:o)))
Tak přeju bezbolestný růst zoubků, prý na to holky trpí míň jak kluci, tak nás informuj jestli je to pravda. :o)
Jarek nám prořval třeba i týden. :o(((

Tak zatím ahoj

Nikol a Vendulka 3 měsíce.

mnouk
Kecalka 113 příspěvků 23.09.03 06:59

Ahoj Nikky,
děkuji za informaci, určitě ho taky vyzkouším. Snad mi to na ty moje játra předepíšou.
Pavlína a Renča 5 měsíců

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 23.09.03 11:28

Ahoj holky,
hura, konecne nam vyrobili ceskej rodnej list pro Keri a pristi tyden jedem na amba:,–(u nechat si ji zapsat do pasu. A pak konecne muzem do Cech. Lidi, ja uz se tak tesim, nebyli jsme doma od jara…Jezis, at to vyjde.
ZUZKO - ja jsem zjistila, ze po porodu nemam vubec zadnou fyzicku:-)) jela jsem na kole na postu (manzel hlidal keri doma) a prestoze je to par set metru po rovince, tak jsem funela jak lokomotiva a druhej den jsem nemohla chodit.
Keri je stale hodna a cely dopoledne spinka, tak jdu uklizet. Myslim, ze mame s Adinou neco jako „astralni dvojcata“, asi tim, jak jsou den po sobe.
Mejte se hezky
Slunicek

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 23.09.03 11:35

Jo, jeste jsem chtela s tou tuberou: ja mam z toho taky hruzu, tady je strasna spousta cizincu z takovejch "divnejch " zemi, pri zadosti o viza clovek zadnou zdravotni prohlidkou neprojde, navic spousta z nich tu bydli ruzne nacerno. Tak jsem se snazila vypatrat, proc neockujou a pry proto, ze ta vakcina neni moc ucinna (to souhlasim, me ockovali za celej zivot 4× a stejne nemam zadny protilatky) a ma vedlejsi ucinky (uz si nevzpominam jaky). Ale myslim, ze az jim tu vypukne nejaka poradna epidemie tbc, tak taky zacnou ockovat. Legracni navic je, ze vakcina, ktera se pouziva v Cechach je od nemeckyho vyrobce a tady se nesmi pouzivat…
Halt musim Keri drzet dal od ruznejch chrchlajicich houmlesaku.
Slunicek

No budem halt muset pockat do Cech a tam ji pry naockujou

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 23.09.03 11:36

Hehe, to se mi nejak nepovedlo:-))) Takovejch volnejch radku:-))
Slunicek

Veru
Kecalka 242 příspěvků 23.09.03 14:05

Ahoj holky,
honem vám píšu, dokud ten náš poklad spí a pak musím hned k plotně. Tak moučnivka to nebyla, hurááá! Prý je to mléčný povlak, ničím to mazat nemáme a zmizí to samo. No nikde jsem o tom nic nenašla, ale budu doktorovi věřit.

Zuzko, Tině dávám na nožky ponožky a na to máme různé botičky, které ji to drží. I když má nožky jak párátka, botky nezkope. Má dvoje tenisky z Carefouru, jedny krásný kostkatý dostala a další má pyšový hrkací žirafy, kolem kotníku na gumu.

Jinak teď už budu taky hlídat zuby :o) Ten náš malej slimák oslintává úplně všechno a všechny. Největší zábava je nacpat si k dudlíku v puse i obě pěstičky ;o)))

Vám Pražandám taky závidím ty slevy, tady se toho nikdy nedočkáme. Kamarádka se jednou na podzim ptala v obchodě s dětskýma plavkama, kdy je budou mít ve slevě. Řekli ji že nikdy, protože je prodají příští rok!

Slyším od vedle podezřelí mlaskání, to má asi Tinuš pěstičku v puse, tak letím kojit.
Pa, pa Veronika + Tina

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 23.09.03 14:26

Ahoj Veru,

my taky nejradši dáváme bodýčko a k tomu různé tepláčky nebo kalhoty. Teď dělají ty věci takový prďácký. Taťka říkal, že Šimůnkovy kraťásky by se líbily i jemu, kdyby je dělali ve větším :-)) Na nožky dáváme taky ponožky. Zatím bez botiček, ale teď jsme už taky nakoupili na podzim taky nechodící botičky. Dupaček máme jen pár a teď jsem zjistila, že v aktuální velikosti nemám dokonce žádné. Chtěla jsem je Šimůnkovi dát, když jsme šli na průplach očních kanálků. Říkala jsem si, že se tam bude mlít a jak ho budou držet, tak aby se jim tam nevysvlíkl. Dupajdy dávám jenom na doma. Musím říct, že teda lepší zkušenost mám s ponožkama (drží na nožkách dobře) než s dupajdama. Šimon totiž vždycky zkrčí nohy a pak je zase natáhne, ale už je v dupačkách nestrčí zpět do nohavic. Takže má chodidlá zapřená o rozkrok a pak se může uškrtit.

Možná, že ty pěstičky narvaný v pusině jsou teď v tomhle věku jsou u dětí normální. Třeba jenom ochutnávají, co jim přijde pod pusu a vlastní ruce jsou nejblíž. Ale taky mám strach, že budeme mít brzo doma zubatce :-)))

Měj se.

Šárka + Šimon (zítra už 12 týdenní)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.09.03 20:47

Ahojky,

tak se musím připojit k chválám na miminka, protože Linda je v poslední době taky moc hodná. Dokonce občas můžu i něco udělat. Dneska ji hlídala babička, protože jsem musela k doktorovi. No, šla jsem teprve na prohlídku po šestinedělí. Brzy, co? Vůbec se mi tam nechtělo, ale nebylo to zase tak strašný. Přece jenom už mám 3 měsíce po porodu. Celou dobu co jsem byla pryč, tak Linda spinkala a vzbudila se, když jsem přijela. Určitě vycítila, že jí jede svačina.
Jinak ten zoubek pořád sleduju, ale nechce mi ho vůbec ukazovat. Ale na šaty snad dostanu, hned jsem si o to řekla.
Ještě jsem tady četla něco o slevách. DM drogerie má taky různé slevy pro miminka narozená v roce 2003. Stačí si tam vyzvednout takovou obálku s kuponem, vyplnit to a zaslat s kopií rodného listu miminka na centrálu DM drogerie. Pak vám pošlou takovou knížečku na slevy na výrobky. No, lepší něco než nic.
Tak se mějte všechny fajn.

Katka a Linda 13t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.09.03 21:37

Ahojky,

jen k té DM drogerii. Ani není potřeba vyzvedávat kupon přímo v obchodě, ale stači vyplnit přihlášku na http://www.dm-drogeriemarkt.cz/ a poštou poslat kopii rodného listu. Přijde Vám domů potvrzení a s tím si vyzvednete v drogerii bonusovou knížku. Něco tam je zdarma (čaje, dudlík, dětská houba …) a na něco jsou slevy (docela dobrá je sleva na tekutý prací prášek Lovela - myslím, že 70 Kč), taky tam je sleva na plínky Fixies a Pampers.

Pa

Šárka + Šimon

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 23.09.03 21:41

Ahoj holky,

prosím, prosím - co jste to tady radili na bolest v krku? Už to mám asi 3 dny a ne a ne se toho zbavit. Měla jsem to už asi 3×, co jsem doma z porodnice (vždycky když je chladno a pak najednou zase začnou vedra) a vždycky to nějak samo zmizelo.

Díky za radu.

Šárka + Šimůnek (12 t.)

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 23.09.03 22:05

Ahoj holky dnes máme veliký den, jsou nám 3 měsíce.
To bylo slávy a focení. :o)))

Nejvíc slávy bylo hlavně na ortopedii, když nám pan doktor řekl, že máme kyčle v úplném pořádku a nemusíme už přebalovat do dvou plen. Hurá!!!! :o)))

To je pro dnešek všechno, nějak nestíhám. Ještě musím poslat objednávku z Avonu a pak hupky na kutě.

Ahoj Nikol a Vendulka 3 měsíce

Veru
Kecalka 242 příspěvků 24.09.03 00:47

Ahoj Šárko,
holky mi radily Stopangin a zabral. Taky je prý dobrý Imudon, ale ten je asi na předpis.
Jinak s těma dupačkama jsme na tom stejně. Dávám je Tině na doma a taky na spaní, ale párkrát zašlape na kole a dupe si do rozkroku :o)))
Ahoj Veronika

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 24.09.03 07:47

Vendulko!!!
Přeju vše nej nej!
Je ti už ČTVRT roku, jsi velká holka jako já :o))
Valentýnka

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 24.09.03 07:49

Zrovna dneska jsem vám chtěla psát, že mi včera přišla poštou knížečka s kupónky :o)))
Musím tam vyrazit. Co nekoupím sobě, tak užije ségra, takže asi využiji úplně všechno.
 Zuzka

Knoflenka
Kecalka 102 příspěvků 24.09.03 14:00

Ahoj holky,
jsem tu jen na skok. Johanka chytá amok, tak pudem fénovat, je úžasné, jak to vždycky zabere. Johanka je jinak moc, moc hodná, v noci zase vstávala jen jednou. Spinká hodně i přes den, dopoledne tak 3 hoďky a odpoledne taky, je taky taková línější, moc se jí nechce zvedat hlavička, ani si ji ještě moc neudrží při nošení, jak jsou na tom vaše mimča, co už všechno umí, hrají si už s hrkavkama? Dneska jsem jí jednu dala do ruky a držela jí asi půl hodiny a cpala si ji do pusy, to už je pokrok, ale sama si ji ještě nevezme, to až později.
Johanka mi usíná v klíně, tak budu moct ještě něco napsat. Je vidět, že je Joji uplně jiná povaha než Sára, ta byla divoch už od malička a pořád jí to zůstalo.

Gratulujem Vendulce ke třem měsícům a zároveň se omlouvám Tinušce, že jsem si ji spletla s Lindičkou s tím zubem v mém minulém komentáři.

Taky mě dneska dost bolí v krku, už si dávám Stopangin sprej, tak doufám, že to zabere. Pračku už mám spravenou huráá, nemusím prát ručně, jen doufám, že vydrží ten momentální nápor.

Zuzko a Šárko, ty fotky s tím fénem jsou super, moc jsem se zasmála, u nás je to taky na denním pořádku.

Tak vidím, že beruška usnula, letím si taky lehnout, Sára spí, tak toho musím využít.
Ahojky Lenka a Johanka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.09.03 20:28

Ahojky,
taky se narychlo hlásím po amokovém dnu:( Včera byl Tomášek strašně hodný, sice celý den nespal, tak max. dvě hodinky, ale pořád se chechtal a vůbec nevypadal, že by mu to chybělo. Jen já byla dost zničená, jak jsem mu pořád něco podávala nebo ho nosila. Večer mi manžel musel udělat masáž zad. Taky jsme se byli podívat v mé práci a pochlubit se s naším pokládkem. Moc se všem líbil, samo si ho všichni přehazovali jak horký brambor z náruče do náruče, ale Tomik byl statečný a každýho obdařil úsměvem. Prvně jsme taky cestovali hromadnou dopravou, jinak jsem zatím jezdila autem a musím říct, děs běs. V metru to ještě šlo, naštěstí jsem nastupovala a vystupovala ve stanici, kde jsou výtahy, ale v autobuse to je horor, člověk aby prosil na kolenou, aby mu někdo pomohl s kočárem. Byla jsem z toho dost otrávená a přiště asi opět šáhnu po autě, i když jak píše Sluníček, taky jezdím dost nerada do centra, stačí rehabilitace na Praze 2.
No a k dnešku. Včera večer jsem si dala tousty se sýrem a bohužel je musím zapsat do mého už tak dlouhého seznamu co nesmím. Tomášek spal spokojeně do třech, pak jsem ho nakojila a hned to bylo. Do rána už nezabral a přes den se taky pořád mlel v kočárku a když usnul, tak se za chvilku probudil s příšerným amokem :( Odpoledne si ho vzala na procházku tchýně, abych stihla alespoň udělat taťkovi večeři a chudák se vrátila celá splavená a upocená, hysterka prý spustila někde na veřejnosti a ona se prý málem hanbou propadla.
Teď naštěstí už taky spinká, tak si jdu něco udělat k večeři, i když nevím co, asi týden starý chleba s máslem, to mám už vyzkoušeno, že nic nedělá. Jo to jsou teď hody :(
Tak se tu mějte.
Pa Market + Cipísek dnes 10t (to to pěkně oslavil :)

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 24.09.03 21:05

Ahoj.
Hlásím se jen na chviličku.
Dneska jsme celá rodinka jeli do mé školy na zápis a pak hned do práce Libora na oslavu. Zapíjela se Valentýnka a že Liborova kolegyně udělala docentúru.
Valentýnka to pěkně zvládala, vůbec neplakala, Beruška moje milovaná. Na všechny se smála.
Trochu si pak poplakala doma, to jen aby plíce nezahálely. Byla ale moc šťastná, když jsme jí dali pod její hrazdičku. Vítala se s hračkama a pokřikovala na ně :o))
Já ještě dobalím nějaké věci a brzo ráno vyjíždíme na dalekou cestu. I se zastávkama pojedeme určitě čtyři hodinky. U Libora doma jsme byli naposled, než jsem otěhotněla, pak už jsem se bála cestovat. Takže se už těšíme. Trochu mám strach, jak Valuška cestu zvládne.
Některá jste tu psala, že jste z Valašska. Tak my jedem právě přesně na hranici Valašska :o)))
Pa pa a mějte se tu pěkně
Zuzka a Valuška

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 24.09.03 21:06

Jo holky, teď mi došlo, že asi nestihnu poslat deníček v neděli. Takže prosím za prominutí, bude asi v pondělí.
 Zuza

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 24.09.03 22:15

Děkuji za gratulaci ke 3 měsíčním narozeninám. Občas mám pocit, že jí samou láskou sním, je tak roztomilá. Musím pořídít nějaké novější foto a dostat ho do galerie.

Já jsem rozená v Břeclavi. Duchem i tělem moravanda. :o)))) Tak se opatrujete, a ať dobře dojedete. Naše Vendy nespí ani v autě dýl jak půl hodiny. :o(

Pa Nikol a Vendulka

Adina
Kecalka 127 příspěvků 25.09.03 12:13

Ahojky,
tak dneska nám tu pro změnu poletuje moucha tse-tse.Včera Adámek za celý den téměř očka nezaklopil a dneska?Ho,hó,to je jiná!Už v noci strhnul rekord a spal 8 hodin v kuse!! a teď už drtí taky druhou hoďku.Jak je možný,že mají miminka takový výkyvy v režimu,to by mi měl někdo vysvětlit.Jinak jsem moc ráda a zasloužím si trochu toho klidu,protože včera jsme tu měli Ufňukanou Uršulu a ne broučínka Adámečka. :-)
Takže vlastně mám tři miminka
1/broučínka Adámka
2/Ufňukanou Uršulu a za
3/hysterie z drogerie(to je nejhorší varianta)

Je to legrace.Horší je,že na mě něco leze,asi jsem to tady od vás chytla.Já taky musím mít všechno,co vidím!
Papa,jdu na čaj s citrónem,pot­řebovala bych Macha se Šebestovou,aby mi vydrhli krk kartáčem a pobojovali s mikróby-tak doufám,že mléko už vyrobilo pro Adamíru dostatek protilátek a nechytne to ode mě.
Ještě jednou papa
 Adina

Veru
Kecalka 242 příspěvků 25.09.03 13:01

Ahojky holky i kluci,

tak vám povím, že jsem zmatená jak včela v lese! Tina má pusu samej flek a horní ret už má celej bílej. Moc se mi nezdá ta verze s tím mléčným povlakem, protože mě k tomu všemu ještě začaly bolet bradavky. Jenom nevím, jestli to je od toho co má v pusině, nebo od toho, jak mě začala drtit mezi dásněmi. Naučila se tlačit při kojení, s prsem v puse. Má u toho zlověstnej výraz, až z ní jde strach :o))) Chtěla jsem ráno volat našemu MuDr., ale manžel pronesl něco o důvěře k doktorovi a hysterických matkách. Připomněl mi taky jak Rachel běžela s malou k doktorovi se škytavkou ( v úterý koukal na Přátelé ), tak jsem si to volání rozmyslela a počkám do pondělí.Začala jsem ji to mazat Genciánou, sebe něčím na plísně a uvidíme.
Včera jsem měla neodolatelnou chuť na langoš s trochou česneku, tak jsem to riskla a ono zatím nic. Vypadá to, že už máme doma velkou holku a jen tak něco ji nerozhází.

Zuzko, to máte teda před sebou pěknou štreku. Tak si to užijte a dobře dojeďte, poslední dobou jezdí po silnicích samý nevychovaní sobci. Aspoň tady u nás. Každý výlet oba nadáváme, protože Marek musí řešit takové situace, že já snad za ten volant nikdy nesednu, jak se budu bát, ach jo!

Adi, zahraj si na Šebestovou, místo rejžáku čapni Stopangin a dej těm tvým mikróbům pořádnou dávku. Můžu ti garantovat, že tohle nezvládnou!

Nikky, vyřiď Vendulce, že ji Tinuška přeje všechno nejlepší. My budeme slavit za 5 dní, asi bude malej dort, ať si osladíme život.

Šárko, tak co? Už jsi fit?

Mějte se moc hezky, u nás dnes svítí sluníčko, tak mažeme ven.

Ahoj Veronika + Tina

Lucajda1
Kecalka 104 příspěvků 25.09.03 14:44

Ahoj holky moje,

tak se Vám zase po strašně dlouhé době ozývám - a omlouvám se, že jsem o nás nedala vědět. Obě jsme v pořádku (i když teď momentálně obě nachlazené), ale hooooooooooooodně jsme cestovali, pak se dávali do kupy, zjistili jsme, že je Eminka strašný závislák a můj mazlík. Jednu dobu nechtěla ani k tátovi. Krásně roste, je samá ruka, samá noha a co se týče růstových grafů, tak jsme mimo ně, protože Eminka sice přibírá jak má, ale roste rychleji.

Taky chodíme na Vojtovu metodu, takže trénujeme kopání a převalování, začli jsme chodit na plavání - měli jsme zatím jednu vaničku, ale bylo to bezva. Do té chvíle, než zjistila, že ji nedržím já, ale teta plavací. To mi pak ještě u kojení nadávala. Tak to teď taky trénujeme. Ale opravdické plavání nás čeká až od ledna, kdy začíná další kurz.

Na kontrole po očkování na TBC jsme byly včera a musíme ve 2 letech na přeočkování, protože má Eminka malou reakci a prý by jí to do 11 let nevydrželo. A v úterý jdeme na další očkování. Tak doufám, že už bude zdravá.

Jak probíráte další přírůstky - my jsme se s manželem domluvili, že další pokusy začnou v létě, aby Emince bylo okolo 2 let až se narodí druhý prcek, aby se o ni taťka dokázal postarat (aby mu řekla, co jí je). Sice půjdeme z plínek do plínek, ale určitě to zvládnem.

To jsem nevěděla, že můžou růst zoubky už od 3 měsíců - četla jsem sice něco o 4 měsících, ale až takhle brzo? To Eminka taky pořád slintá - říkám jí Eminka bublinka, protože dokáže udělat takových bublinek - a taky si pořád strká ruce do pusinky. Holt jsou lepší než dudlík.

Tak zatím končím, ukážu se tady tentokrát dřív. Mějte se hezky a pozdravte svoje pokládky.

Lucka a Eminka

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 26.09.03 22:21

Ahoj holky,

gratulujeme se Šimůnkem všem mimískům k 3.měsíčním narozeninám. Jak to tak letí, tak jsem si uvědomila, že loni touto dobou už některé z nás měly miminka v bříšku :-)))

U nás je jedna novinka. Šimůnek konečně pase hříbátka. V pondělí se mu to pěkně povedlo, ale večer to taťkovi už nechtěl zopakovat. Zabořil čumáček do podložky a vztekal se. Ale od středy už suverénně zvedá hlavičku, otáčí ji ze strany na stranu a chechtá se tomu. Asi má radost, že má větší rozhled a není odkázaný jenom na mamku kam ho otočí. My ho za ten výkon pěkně chválíme a tleskáme mu a on se o to ještě víc snaží a chechtá.

Zuzko - to je Valuška čiperka, že se ti už otáčí. Jak se vám to povedlo? Pomáháš jí nějak ve snažení otočit se?

Veru - v krku už mě nebolí. Ani jsem nestačila Stopangin koupit. Tradičně to nějak přešlo samo. Nevíš, jestli Jox se taky může při kojení? Já totiž v Stopangin nemám moc důvěru. Kdysi jsem někde četla, že způsobuje rakovinu, tak ho od té doby nepoužívám.

Zítra máme s manžílkem roční výročí svatby. Manžel dneska přišel domů s kopií mé svatební kytičky :-)) Ještě by to chtělo zítra nějakou romantickou večeři, ale s tím naším „outěžkem“ to asi nehrozí. Hlídací babičky nemáme a prso s mlíkem se taky nemůže vzdálit moc daleko. Tak z toho asi nic nebude. Jedině, že by něco uvařila Šárinka. Ale to naše zlatíčko nám to určitě nějak vynahradí a je to vlastně i nejhezčí dárek :-)))

S řízením auta jsem na tom špatně. Neřídím. Naposledy jsem řídila 30.11.2002. Pa­matuju si to přesně, protože jsem jela ještě s mou kolegyní na školení mimo Prahu. Od té doby jsem se už bála. A teď se bojím ještě víc. Jednak kvůli tomu, že jsem skoro rok neřídila a taky kvůli malému. Ale budu muset začít. Jinak se člověk nikam nedostane. Zatím jsem všude došla pěšky s kočárem nebo jsme jeli s manželem autem a řídil samozřejmě on. Market, máš pravdu - než se někoho doprošovat v MHD, tak to radši začnu řídit. Stačilo mi to, když jsem byla těhotná. To taky nikdo neviděl, neslyšel.

Holky císařky - bolí vás jizva? Mě bolela tento týden asi tři dny. Myslela jsem si, že to je změnou počasí, ale pak jsem si uvědomila, že jsem přestala mazat. Zuzko - ty si taky pořád stěžuješ, že tě jizva bolí. Zkus Contractubex gel. Začala jsem zase mazat a je to v pohodě. Sice stojí asi 500 Kč (menší balení něco přes 200 Kč), ale myslím, že je to fakt dobrý. Působí to asi hodně do hloubky a krásně se jizva vyhladí.

Jak jste tady probíraly, kdy si pořídit další mimčo. Tak my plánujeme tak za 3-4 roky. To jsou plány, ale uvidíme, jak to bude ve skutečnosti. Ale určitě bych nechtěla do 2 let po Šimůnkovi. Přijde mi to hrozně brzo.
Ale jak říkám, člověk nikdy nevím jak a kdy to bude. Tak se necháme překvapit.

Mějte se hezky. Přeju hezký víkend vám i vašim zlatíčkům.

Pa

Šárka + Šimonek (12 týdnů)

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 26.09.03 22:53

Ahoj,

děkujeme všem za gratulace k 3. měsíčním narozeninám. Taky jsem na to myslela, že minulý rok touhle dobou probíhalo snaženíčko a bylo úspěšné. :o)))
Vendulka je šikulka, koníčky už taky pase asi přes týden, ale otočit se jí ještě nepovedlo. Valuška je prostě rychlík. :o)
Zato se mi včera málem udusila. Večer po posledním kojení jsem jí dala do postýky a bylo chvilku ticho a asi za 10 minut začala kňourat a najednou kašlat, já jsem k ní letěla jak šíp. Představte si že si ublinkla a šlo jí to až do nosíku a začala se dusit. Okamžitě jsem jí zvedla a obrátila. Přestala se dusit a začala strašně moc plakat. Chudinka moje malá. Já byla naprosto vyšokovaná, a teď jí každou chvilku kontroluji, kdyby se to náhdou opakovalo. Fuj, to bylo ošklivé. :o(((

Když tady tak probíráte kdy si pořídíte druhé miminko, tak se musím usmívat. :o) Můj manžel když viděl Jarečka tak chtěl druhé téměř okamžitě, což jsem mu hodně rychle zarazila a navrhla jsem tříletý rozdíl mezi dětmi, o kterém všichni tvrdí že je ideální. :o) A taky se nám povedl Jaromír je o 3 roky a 5 dní starší jak Vendulka. :o)))
Je pravda, že bych si dokázala představit i 2 letý rozdíl, to už byl Jarek taky dost samostatný a bez plen, ale nedokážu si představit těch 9 měsíců těhotenství s ročním dítětem. Když jsem byla těhotná a jemu byly už přes dva, tak už i to těhotensví bylo pohodlnější a malý to už i chápal, že mám miáminko v bříšku.
Tím vás ovšem vůbec nechci odrazovat od menšího věkového rozdílu. :o))) Čím míň mezi sourozenci je let tím víc si rozumí když jsou větší. :o)
Takže dotoho maminky.!!!!!!

Já už to mám za sebou, i když mi předvčírem manžílek řekl, že by mu nevadilo třetí děťátko, ale až tyhle dvě trošku odrostou tak do věku 15 a 12 let. Já si pořád říkám, že když se nám povedl páreček, tak že to už stačí.
No nevím! To je ještě daleko. :o)

Zatím pa a přeju hodná miminka, žádné prdíky a zdravé maminky.

Nikol a Vendulka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.09.03 09:09

Ahojky,

zdravíme všechny při sobotním ránu. Jsme s Lindou sami doma, protože taťka nám odjel na celý den na turnaj v badmintonu. Ale odpoledne si uděláme asi malý výlet s našima. Jinak u nás celkem nic nového. Linda se taky ještě neumí otočit, ale hodně se snaží. Noci máme teď zase docela klidný, ale nerada bych to zakřikla. Na ten zoubek si ale nenechá pořádně podívat, ale pořád si brousí ručičku v puse. Už budu muset končit, protože se jí chce spinkat, tak jdeme na chvilku ven.
Mějte se všichni bezva a hezký víkend.

Pa Katka a Linda (dneska 14.t.)

janice
Kecalka 458 příspěvků 27.09.03 10:15

Čau holky,
zdravim Vás při sobotě. Venku je zatim pěkně hnusně, chtěli jsme jet na nějaký výlet, ale moc se mi teda zatim nechce.
Ani jsem nepsala, že v úterý jsme byli na další kontrole kyčlí. Všechno je v pořádku, máme přijít ještě za další 3 měsíce a 2 pleny navíc už dávat nemusíme. Přiznám se, že jsem je teda pravidelně nedávala, jen někdy na noc, tak hlavně že je vše OK.
Jinak bohužel stále musíme dokrmovat, mlíka se mi víc tvořit nezačlo. Takže většinou kojim dopoledne a odpoledne většinou dostává láhev s celou dávkou BEBY HA. Večer kojim a ještě dokrmuju tak 120 ml BEBY. Taky už jsme dávali šťávičky. Nejvíc nám šmakuje jablečná od Hippu a meruňková. Ale to jsem myslim už psala. Ach jo, Vilibald má nějakej problémek,myslim, že má po tom mlíku trochu zácpu. Tak se mějte a já se zase ozvu
pa Janice + Vilík

Knoflenka
Kecalka 102 příspěvků 27.09.03 14:40

Ahoj holky,
tak se dneska hlásím, u nás taky nic celkem nového Johanka je dneska hodná, Sáru jsem poslala s manželem k babičce, tak je celkem klid a pohoda. Taky se nám pořád nedaří zvedat hlavička, ale doufám, že to přijde. Možná, za to můžou i ty řemínky, nemůže se v tom tak hýbat, doufám, že to nebudeme mít tak dlouho, na kontrolu jdeme za 14 dní, tak jsem zvědavá, jak dopadnem.
Za chvíli mi má příjt na návštěvu kámoška se čtyřměsíčním chlapečkem, tak už se těším, až si spolu dáme kafčo.
Tak, musím ještě nakojit Johanka se vzbudila.
Ahojky Lenka a Johanka 9 týdnů

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.03 12:19

Ahojky holky!!
tak konecne jsem se pripojila!! ani jsem nestacila precist cely denicek ze strachu, ze uz vam nestacim nic napsat.

vidim, ze prdiky jsou stale aktualni. ja vam povim, ze jsem rezignovala na to, abych se nejak vyrazne omezovala v jidle. holky prdakujou i kdyz nic nejim a tak jsem zhltla i zelnou polivku a ona zadna zavratna zmena nenastala.nepre­hanim to s mnozstvim, ale rozhodne mi to vylepsilo naladu, ze se nemusim tak hlidat. i kdyz musim pripustit, ze se holky uz tak netrapi a jakmile zpozoruju kroutici se housenky tak zacvicime a je to!! asi mame stesti.

jinak se mame moc fajn. Bambulky uz si nasly svuj rezim a bez reci je davam spat kolem sedme a do osmi vetsinou spi jako dudci..pak se holky budi bud v jednu nebo az ve tri (zajimalo by me cim to je, ze to tak stridaji) no a pak svorne mezi 5-6 hod a vetsinou uz si broukaji a v sedm vyzenou i me z postele. a tak jsem ted velmi ranni ptace.

holky dostaly jste me tema zubama protoze Janula si pekne zacala rvat ruku do pusy a nekdy se nastve, ze se ji tam nevejde cela.ale to je asi jeste dost brzo my budem mit 3 mes. az za ctrnact dni…takze to bude spis zvedavost.
takze holky zjistily ze maji ruce. krasne na ne ziraji (nekdy si pekne zasilhaji az mam strach aby jim to nezustalo) a kdyz se mi podari dat jim do ruky sterchatko tak sterchaji a snazi se ho alespon oliznout. moc jim to nejde ale snaha tu je.

nevite co se tak mimcum dava kdyz jsou nachlazeny?? zda se mi ze holky dost psikaji a jako by byly zahleneny ale v nosanku nic nemaji…nechci hned utikat za doktorkou aby jim nervala nejaky prasky. no ale zitra jdem do poradny tak se zeptam. ja jsem totiz minuly tyden totalne lehla s rymou, pak prislo boleni v krku a ted to pozvolna prechazi v kasel..takze to maji zrejme ode me..

jo na to boleni v krku mi nejvic pomaha kloktat osolenou vodu!! je to vzdycky pri ruce a zabira to.

vzdycky mam nachystano plno otazek a ted me nic nenapada.

holky tedka krasne spi..Janysek vytuhl v postylce pri sterchani a Matysek vedle me ve vajicku…jeste se chtela divat co to ta mamca zase dela!!

holky utikam se nejak zkraslit. ma prijit kamoska a pujdem se projit. to je krasny babi leto co??mejte se krasne

Zdenik a J+M

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.03 21:15

Čus maminy,
tedy tady to ale vázne, co je s váma?
Já sem jukám celý den a pořád nic nového :(( No tak si počkáme na nový deníček, snad to Zuzka stihne.
Jen jsem chtěla vzkázat - Zdeníku - Cipísek taky už pěkně dlouho vydává takový chrčivý zvuky jako kdyby byl zahleněný, nosánek má čistý, ale přitom mi přijde, jako kdyby popotahoval. Když jsem to říkala dr. tak mi jen odpověděla, že je to normální - prý miminkovský projev, tak nevím. Každopádně se mi to taky nelíbí a až půjdu do rizikové poradny, tak se na to zeptám, tato dr. je přeci jenom taková hodně důsledná.
A Nikky - to že Vendulka měla problémy se slinami se nám už taky stalo - najednou jich bylo v puse moc a Cipis je nomhl spolknout. Taky jsem z toho byla prvně vyjukaná a měla jsem děsný strach ho pak nechat samotného. Tak jsem to nakonec vyřešila tak, že jsem zvýšila madraci v postýlce, takže Tomik má hlavu výš a už se to naštěstí neopakovalo, jen jednou, když jsem přebalovala a hodně jsem mu zdvyhla nohy.
Tak se mějte a polepšete se!!
Pa Market + Cipis

Vložit nový komentář