CIPÍSKOVA PARTA - 28díl

Rodičovství

Nazdárek Cipískova parto!!!! Tak se tu hlásím po opravdu strašně dlouhé době, stydím stydím, ale nějak nestíhám psát, už jen čtení příspěvků mi dává pořádně zabrat :) V první řadě mezi námi vítám nové mamči a mimísky, holky jsem moc ráda, že jste se k nám přidaly, tak ať se Vám u nás libí a pište!!! No a co nového za těch čtrnáct dnů u Cipise? Tak pěkně po pořádku?..

ZOUBKY ? jak to tady tak čtu, tak Tomča je asi jediný půlroční bezzubec mezi Cipískama, nebo se pletu? Každé ráno kontroluji, ale stále nic.
OTOČKY ? v nich se taky pořád zdokonaluje, deku má už přes celý obývák, ale stejně většinou skončí plácající se na parketách nebo přimáčknutý u skříňky u rybiček a trhající taťkovi brožurky o správném pěstování afrických cichlid :) Taky se už pěkně pokouší houpat na kolínkách a přitom couvá jak malý ráček, no vždyť taky je, že! ŽVATLÁNÍ ? tak u nás se bohužel žádná ?pumpa? nebo ?rampa? nekoná a já se tak těším, až uslyším nějaké první slovíčko, třeba MAMA. No snad se taky brzy dočkám.
PŘEBALOVÁNÍ ? na chlup stejný jako u většiny z vás ? otáčení, lukování a následné vztekání a moje pěnění. Tomáš koupil takovou létající vosu, kterou přidělal nad přebalovák, tak jí vždy zapnu, ona lítá dokola jak zběsilá, mě z toho sice bolí za chvíli pěkně hlava, ale funguje to, takže vřele doporučuju! Tomča jí pěkně sleduje a já ho v klídku můžu namastit rybinou a přebalit.
SPÁNEK ? přes den je to pořád stejná rutina ? tak 2hoďky dopoledne a 2 odpoledne, ale taky jen v kočárku, takže když je venku hnusně, tak uspávám na chodbě, nějak jsem ještě neměla sílu zkusit to v tý postýlce. Taky nevím, jak to budu dělat, až přesedláme na sporťák nebo golfky, to budou asi pěkný boje.

No a v noci je to taky pořád děs běs. Tomča se v poslední době budí čím dál tím víc, snad každou hodinu se začne různě kroutit a kňučet, tak přiklušu s dudlíkem, někdy zabere, ale většinou musím nastoupit s mlíčňákem :( Většinou zase tedy hned po kojení usne, ale já než zaberu, tak už abych zase vstávala a ráno jsem jak mátoha. Achyjo, fakt nevím, co se zas děje ? vypadá to jako kdyby se opět vrátily zloduši prďíci, i když nevím z čeho, protože skoro nic nejím a opravdu jsem důsledná, i sladkosti jsem omezila, což je asi nejtěžší, protože teď v mateřství jsem na sladkým vyloženě závislá, horší než v těhotenství. Taky je divný, že přes den je to úplně v pohodě, ale jen co ho dám večer spát, tak to začne :( No a nebo že by ty zuby?..?

PŘÍKRMY ? to taky nevím, co mám dělat :( Nejdřív jsem si myslela, že začnu přikrmovat teď po šestém měsíci, jako začala většina z vás. Bála jsem se, že Tomča díky tomu jeho vztekání při jídle (naštěstí už je to pryč, ťuk ťuk na dřevo) se nemůže pořádně najíst a musí mít málo, ale díky tomu, jak teď za ten měsíc krásně přibral, tak jsem se rozhodla dál plně kojit až do konce sedmého měsíce kvůli naší alergii v rodině. Jenže teď jsme byli znovu na odběru krve kvůli tomu železu a to se nám bohužel vůbec nezlepšilo, naopak o jeden stupínek ta hodnota klesla, takže jsme znovu vyfásli kapičky, dokonce dvojitou dávku. Tak nevím, jestli by vážně nebylo lepší už začít dávat zeleninu místo těch kapek. V pondělí jdu na šestiměsíční prohlídku, tak se zeptám a uvidím, třeba taky začnu stahovat vaše články o příkrmech.

Tak tolik asi o nás, nic moc nového to sice není, ale co taky víc čekat od půlročního špuntíka. Hlavní je, že je zdravý, krásně prospívá, vypadá šťastně a spokojeně a opravdu nám dělá moc velikánskou radost.

Mějte se všichni moc krásně, né moc mrazivě, spíš sluníčkově, a hodně moc piště, ať se tu nenudíme.

Pa Market + Tomášek (6měsíců + 1den)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 17.01.04 22:47

Ahoj holčiny,

v minulém deníčku jsem vás zanedbávala. Občas jsem četla, ale všechno jsem taky nezvládla přelouskat. Je nás tady jak čertů :-)))

Vítám taky nově příchozí maminky i s mimísky.

ZUZKO - gratuluju k narozkám. A taky ke zkoušce. Jak jinak by to mohlo být než za 1, viď? Jsem ráda, že nejsem sama, kdo má depky. Občas to na mě taky pěkně padne. Mám třeba výčitky, že nechávám Šimůnka hrát si samotnýho. Jako že se mu nevěnuju na 100%. Ale pak si zase uvědomím, že je taky potřeba, aby si uměl hrát sám. Už i tak začíná být mamiňák a kňourá jakmile se vzdálím z dohledu.

MARKET - my jsme taky bezzubci a to jsme o nějaký ten den starší. Mně to teda zatím vůbec nevadí. Aspoň mě nekouše při kojení. Mně vyrostl první zub až v 9. měsíci a prý je to dědičné, tak si třeba ještě nějakou dobu počkáme. Občas si myslím, že už se vyklube, ale zatím pořád nic. Ale dásně už má pěkně bílé.

Mám další zprávu od holek cestovatelek - Veru + Tinušky. Tinuška si přivezla z domova k moři rýmu a kašel a tam se jí k tomu přidal ještě zánět v oku. Veru psala, že to vykápává a dává sirup a zlepšuje se to. Na sluníčko a do moře Tinuška nechodí (teda mamka ji nedává), jenom kvůli focení se chvíli Tinuška koupala. Prý se jim nebude chtít domů.

Jinak Šimůnek už celkem pěkně baští příkrmy. Pěkně otvírá pusinku a bere si jídlo ze lžičky. Zkoušela jsem dávat i čaj z láhve s pítkem a docela mu to šlo (teda když jsem trefila pítko doprostřed pusiny, jinak si s ním masíroval dásně). Taky už jsme 3× dávali večer rýžovou kaši, ale že by líp spal mi nepřišlo. První noc se vzbudil o 4,5 hod. dřív než bez kaše :-((( Teď poslední dobou většinou spí od 20 hod. do 5 hod., tak si nemám na co stěžovat.
Dneska se porpvé začal zvedat na kolínka, ale ještě mu to moc nešlo a vždycky se zase hned rozplácl jako zabička. Ale my to vybrousíme a za chvilku budeme trajdat po celém bytě.

Jo, abych nezapomněla. V úterý jsem se dívala na chat. Ale až někdy kolem 22. hod. a už jsem tam nikoho od Cipísků neviděla. Holky, nechcete ten čas trochu posunout? Já to fakt po 19. hod. nestíhám.

Mějte se a hezký zbytek víkednu (i když my ten víkend a dovolenou máme pořád, že jo?).

Pa

Šárka + Šimůnek (6 měsíců a nějaký drobný)

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 17.01.04 23:05

Ahoj holky !
Vítám nový díl Cipísků. Zrovna tu jsou mí rodiče jak jsem psala minule a tak jsem vlezla na eMimčo, abych se mamce pochlubila kolik nás v té partičce je a ukázala jsem seznam z minula co psala Zuzka a mamča spráskla ruce a vzkazuje, že je moc dobře, že neco takového existuje.

My se taky hlásíme do klubu bezzubců po zubu ani vidu ani slechu, i když všechno cpeme zuřivě do pusiny.

Jinak se musíme pochválit dneska máme miniaturní narozky-rovných 5 měsíců. připadá mi, že to strašně utíká.

S nočním spinkáním si nemůžeme stěžovat kojím /třeba včera v noci co 6 hodin/ a teď Emi spinká od 18,30 hod jak dudek.

S přebalováním jsme taky na tom stejně jako většina z Vás, Emi mi připadá jak nezkrocená žížala, snažím se všelijak upoutat její pozornost ať je chvíli v klidu-třeba zpívám, vydávám všelijaké zvuky někdy to zabere a někdy se opravdu zpotím než ji do těch plínek narvu.

mějte se hezky

Quatro+Emily/5mě­síců/

Kejka
Stálice 51 příspěvků 18.01.04 11:58

Ahoj holčiny a mimča!

Konečně se dostávám k tomu něco víc napsat. Nedělní obídek vaří ta´tka a Ája chrupe na balkóně - k obědu jí čeká polívka!

Bašta se u nás o moc zlepšila, takže už několik dní vynecháváme 2 kojení a máme oběd polívku a odpo sváču(olovran­t)jogurt nebo přesnídávku-někdy i míchanici! Včera jsme vyráběla svoji (uvařená jablka-kvůli kadění- a syrová mrkvička).
V noci jsem te´d jednou kojila, ale vždycky to bylo tak, že Adéla plakala, takže možná neměla až takový hlad, ale něco ji bolelo - zuby, bříško.
Dneska chrupala celou noc od 1/2 8 a já se probudila mokrá, ne počůraná, ale vyteklo mi mlíko : ))!

Máme za sebou 1.lekci plavča a to bylo moc fajn, tak se těším na další. Včera se Ája koupala s Petrem - super, až stáhnu fotky, tak ji dám do galerie : ))!

Jinak jsme bezzubí, ale Dr.říkal, že už se derou, tak máme to její mrnění vydržet!

Na kolínkách být nechce, úplně se vzepře a neohne se a neohne, máme tak cvičit i jedne cvik z rehabilitace a nejde nám to. Však ono to jednoho dne přijde jako všechno.
Jó a slabiky tak moc neslyším, zato prskání, to jóó, to je děsná bžunda!

Dneska jdeme odpo na procházku za naším ženichem, no jó, už je to tak, je sice o den mladší, ale to neva, já jsme dokonce o dva dny starší než Pega!

Tak hezkou neděli a příští týden a pište!
Kejka a Adélka : ))

PS: Moc gratuluju KLÁRKO z řidičáku, já ho mám od svých 18-ti a nejezdím, jsme na to blbec, ale ono mě to snad jednou donutí zaplatit si hodiny a začít jezdit!!

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 18.01.04 12:26

Ahoj. Šárko, holky přišly na chat až tak po půl osmé. Já jsem brzo musela pryč, protože Val mi chat zatrhla a řvala a řvala :o(( Nevím jak holky, ale já už se v deset chystám do postele a v jedenáct jsem téměř vždy tuhá. Snažím se jít spát chvíli po Valušce, všeho nechám a jdu.
To je dobře, že už Šíma a KejkyAdélka papkají. To je znamením pro všechny holky, že to i jejich dětičky zvládnou. Holky, nezoufejte!
Markét, já být tebou, tak začnu s polívkama. Pár lžiček v poledne a jinak jen kojení nemůže Cipíska ohledně alergie ohrozit. To už ho teď víc ohrožuje ten nedostatek železa! Šest měsíců plného kojení je úžasné, jsi dobrá, že se ti to povedlo a dala jsi Tomíkovi dobrý základ do života. Pokud má mimi vrozený sklon k alergii, tak ani kojení nepomůže. V prevenci jsi udělala ale to nejlepší a nemůžeš si případně nic vyčítat!!!

Dneska jsme byli na dalším plavání. Valuška řvala celou dobu :o(( Tak já nevím, jestli to není spíš trápení. Holky, co plavete déle, zlepšilo se to?

Pro maminku Quatroházím nový seznam i s novými členkami!
Pokusím se označit tučně v současné době aktivní členky (nevím jak to dopadne, nějak mi ty tagy nejdou).
Jo a nevíte někdo něco o Nikky? Od vánoc se neozvala :o(
 Zuzka

Zdenda a Peťulka ? Mareček, 19.5. v 2.53, 3,62 kg, 53 cm Pardubice
Tereza 25 let?Klárka, 24.5. 3,55 kg, 51 cm, Brno, http://klarinka.ecommet.com/
Myšáček ?Kryštof, 28.5. 3,92 kg, 51 cm Liberec
Kulihrášek 36 let?Tomášek, 2.6. v 15.20, 2,9 kg, 46 cm, Praha
Dana 28 let - Nikolas 3.6. v 23:45, 3,12 kg, 51 cm Velešín u Č. Budějovicwww.fa­mily.cz/kozlov­ci
Guudy ? Matko, 6.6.2003,3350g, 50cm, Bratislava
Smrček ?Pavlínka, 8.6. v 8.44, 2,85 kg, 48 cm, Praha
Toffifee 27 let ?Valentýnka, 13.6. v 8.55, 3,3 kg, 50 cm, císař, Chrudim http://sweb.cz/…Libor/myweb/
Janice 27 let ?Vilík, 15.6. v 9.19, 4,6 kg, 54 cm, Praha
Tina 27 let ? Anička, 15.6., ve 14.10, 2,6 kg, 49 cm, Veverská Bítýška
Katka 29 let ?Linda, 21.6. v 11.56, 2,45 kg, 46 cm, u Příbrami
Lucajda ?Ema, 21.6. ve 22.15, 3,3 kg, 49 cm u Benátek n.J.
Nikky 23 let ?Vendulka 23.6. v 7.10, 3,5 kg, 50 cm, Teplice v Č. + Jareček (*2000)
Karla ?Vendulka, 27.6. ve 23.10, 3,4 kg, 50 cm, Praha
Lindička (Olča) 25 let, syn Matýsek 28.6. v Motole, 3960g, 53 cm; Praha, http://melounek.hyperlink.cz
Veru 28 let?Tina, 30.6. ve 20.15, 3,065 kg, 50 cm, Jablonné n.O. http://rodina.cz/tihonovi
Mirka 38 let - Therese Julia, 30.6., 3490g a 50 cm, Viden Šárka 29 let ?Šimon, 2.7. v 7.58, 3,38 kg, 51 cm, císař, Praha http://rodina.cz/rouskovi
Lenuli -Julie Anna, 4.7. v 11.26, 3,15 kg, Thetford
Pavlína 30 let ? Iva, 6.7. v 18.20, 2,6 kg, 47 cm, Brno
Aprilmouse ?Jiří, 6.7., 3,14 kg, 49 cm, císař, u Trutnova http://jiricek.nethouse.cz
Markéta (Kejka) 28 let ?Adélka, 8.7., 3,05 kg, 50 cm, Neratovice
Eva 25 let- Kája , 8.7., 3,6 kg Praha
Sluníček 30 let?Kerstin, 12.7., 3,52 kg, 52 cm, Frankfurt n.M. http://kerstin.fbi.cz/foto.php
Adina 28 let ?Adam, 13.7. v 10.30, 3,8 kg, 51 cm, Praha
Zdenik 27let -Martinka 14.7. v 17.50, 3 kg a Janička, 14.7. v 18.00, 3,1 kg Brno
Market 26 let?Tomášek, 16.7. v 6.00, 3 kg, 51 cm, Praha
Hanischka ?Klárka, 16.7. ve 21.12, 3,16 kg, 50 cm, Praha
Sylva 27 let ? Ondra, 18.7., ve 4.40, 3.45 kg, 49 cm, Brno Ája, 31 - Hanička 22.7., 3,30 kg, 50 cm, Plzeň
Klárka 22 let?Karolínka, 23.7. ve 13.30, 3,6 kg, 52 cm, Kladno http://volny.cz/…i/index.html
Zuzana 30 let ? Kristián 25.7., ve 21.00, 3,01 kg, 51 cm, Brno (Košice)
Lenka 25 let ? Johanka 28.7. v 15,27, 3,3 kg, 51 cm, Vsetín a Sára (4.11.2000)
Hanka 24 let ? Eliška, 29.7. 3,7 kg, 51 cm, Ostrava (Opava)
Tajka ? Majenka, 2.8., 3,1 kg, 49 cm, císař, Ostrava
Bazalka ?Ondra, 7.8. v 5.15, 3,35 kg, 51 cm, císař, Kladno
Kazbunda - Adámek, 7.8., v 9.48, 3,96 kg, 53 cm, Praha
Quatro (Zuzka) 25 let - Emily, 17.8., 3,3 kg, 49 cm, Ostrava
**Mahi (Jana) 27 let ? Alenka, 25.8., 3,7 kg, 49 cm, Praha

**Olinka 1/1975 ? Ema, 26.8., 2,965kg a 52 cm, Praha


Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 18.01.04 12:27

No tak se mi to tučné písmo zase nepovedlo.
Já jsem fakt blbá :o(
 Z

TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 18.01.04 13:52

Ahojky, no to je teda seznamek! jestli jsem dobre pocitala, tak je nas rovnych 40! No kdybysme se chtely nekdy sejit vsechny tak teda natusim kde, asi nekde na hristi :-)
Teda Veru s Tinuskou se maji, doufam, ze pak da par fotek do galerie z dovolene, abysme se mohly pokochat.

U nas je noveho jen to, ze si Anicka hrozne oblibila noseni v krosnicce, tak ji Radim vzal poprve na vylet ven (zatim sme to zkouseli jen doma), pry celou cestu ani nemukla, jen spokojene koukala - Radim si vzal zrcatko, aby ji mohl kontrolovat, co mu tam za zady dela :-)…dam do galerie fotky, jak vypadali, kdyz dnes odchazeli :-)

Jinak neplanuje nektery z vasich tatinku jak bude s detatkem lyzovat? Radim je vasnivy lyzar a uz vsude okukuje helmicky, lyzicky a hulecky…jenze kdyz vidim ty ceny a predstavim si, ze je to na jednu sezonu, na dalsi uz je zase potreba vetsi…no beru, ze je dobre treba koupit novou helmu, ale to ostatni…budete to kupovat nekde na netu-bazaru nebo Brnacky mate typ na bazary v Brne? chudak nase ditko totiz jeste nebude ani poradne chodit a uz bude mit na nohou lyze…radim totiz uz pry nekdy ve dvou letech lyzoval, tak to chysta i na Anicku.
Snad to vsichni prezijeme :-)
Pekny zbytek nedele, Tina+Ani

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.04 17:47

Ája:

Ahoj holky,
jsem sama doma, divnej pocit! Marian vzal špunta a odjel k rodičům, protože chtěl dělat na počítači a tak nestíhal vyjet ven. Teda projít se potřebuje jak sůl, ale nemůžu ho přimět. Pěkně mě převez, že zaúkoloval svoji mámu. Zuzko gratulace k narozkám - hodně zdraví a pohodovou rodinu, jo a nepodceňuj svou hlavu - nebo existuje ještě něco jiného než známka jedna :-))).
Jinak když sleduju vaše výborné výkony (jsi dobrá Klárko, teď prý jsou ty zkoušky na řidičák pěkně těžké), tak mám pocit, že mateřská prospívá hlavám i tělu (jsou sice výjimky jako já :-)), ale co třeba Neumannová?
Kejko, s řidičákem jsem na tom byla jako ty, od 17 ti, ale jezdit jsem začala až v 28. Jezdit mě učil můj Marian. To byla síla, navíc v autě, do kterého mě ze začátku odmítal brát (vždy jednou za měsíc ho jel projet aby neztuhlo), že prý je životu nebezpečné. No, asi pozdějc už na mě tak nelpěl, tak mi ho dal :-). Byla to Škoda 110, ďábelský vůz, který chtěl cvik, cit a trpělivost, ani mi ho chudinky lumpové zloději nezvládli ukrást a to se dvakrát snažili:-). Prostě ty jízdy byl horor - na tacháči třicet, v očích smrt a vedle totálně vyřízenej chlap s chutí mě zabít. Večer doma Marian vyzunk láhev šampaňskýho a šel rovnou spát, když došlo šampaňský, tak zunkal nějakou Glenfieldku. Jěště že se to „podalo“ poměrně rychle, jinak jsem měla doma notorika. Dneska na to vzpomínáme rádi a vychechtaní. Ale když mi vedle toho mýho cholerika uprostřed křživatky zůstala v ruce řadící páka (byla nasouvací, ale to mi neřek), já běhala bosá kolem auta a chtěla aby mě odvez domů a on počítal do deseti a pak zavrčel ať mažu zpátky za volant :-)))))))), volant se rval obouruč a nefungovaly stěrače nebo zase nešly naopak vypnout........jó, životní zážitky. ale dneska kromě humoru jsem za tu školu vděčná. Řidičák je dneska celkem nezbytný pro samostatnost a v práci bych byla bez vyřízená. Tak se do toho Kejko pusť, po čase už to nic není.
Jukla jsem do fotogalerie, Zdendino holčiny jsou táááák kouzelný. Zdeníku, když jsi o nich jen psala, tak jsem si to nedovedla představit, ale když vás vidím, tak bych Háňu brala taky dvakrát :-)))). Přidej jěště nějaké dalčí :-). Já se musím stydět, protože fotky od nás pořád nemám naskenovaný, ale slibuju, že napravím. Tak zdar, mějte se Ája + Hanička (málem 6m a jeden pidizoubek :-)))
Nemáte někdo zkušenosti s ekzémem mimíska? Jde o takovou suchou drsnou zarudlou kůžičku. Koupu v lázni se škrobem, mažu zinkouvou mastičkou a mandlovým olejem a moc se to nelepší :-(

Kazbunda
Stálice 87 příspěvků 18.01.04 17:55

Ahoj holky,

ten víkend tak strašně rychle utekl a středa, černý den nástupu Adámka na operaci, se kvapem blíží. Dneska jsem nám oběma balila věci do nemocnice a bylo mi tak nějak úzko. Ach jo, už aby to bylo za námi.

Jinak Adámek taky ještě nemá ani jeden zoubek, ale poslední týden se v noci budí po hodině a neuvěřitelně slintá, tak doufám, že se konečně nějaký objeví. Jeho nejoblíbenější činností je poslední dva dny pérování na kolínkách a to úplně všude - v postýlce, na zemi i když ho držíme na klíně.

Pořád ho jen kojím, avšak musím se přiznat, že jsme mu zkoušeli dávat ochutnat banán a moc se na něho netvářil. Dělal jako bychom ho chtěli otrávit, tak nevím nevím, jak to budeme dělat s přikrmováním. Otočky nám zatím moc nejdou, Adámek je hodně líný a protože si pro všechno dosáhne, ,moc se mu do nich nechce. Pokud ho však dám spinkat odpoledne do postýlky místo kočárku, hází jednu za druhou a pak ho musím jít zachránit, protože jen funí a prská zlostí. Zkrátka už dobře ví, jak na mě. Tváří se pak hrozně vítězoslavně, že zase vyhrál a máma je u něho, potvůrka.

Zuzko, omlouvám se, ale asi jsme ti vypadli ze seznamu. Jmenuju se taky Katka a jsme z Prahy. Adámek se narodil 7.8. v 9:48 ve Vrchlabí, měřil 53cm a vážil 3,96kg.

Tino, co se týká lyžování, Adámek měl jet na hory už s námi letos, ale díky té zatracené operaci jsme to odložili a taťka pojede jen sám. Jsme s manželem oba vášniví lyžaři, i když já černé zrovna nemusím. Oba dva jsme lyžovali už od dvou let, tak to Adámka taky čeká. Letos měl lyžovat jen v krosničce, ale příští rok ho možná zkusíme postavit na takové ty pidi lyžičky. Máme chatu v Jizerkách, tak může trénovat než vyrazíme do Alp. Helmu bereme jako samozřejmost, ale počítáme s tím, že většinu věcí mu nakoupíme v bazaru. U Liberce je jeden skvělý obchod s lyžařským vybavením, kde můžeme všechno nakoupit a až z toho vyroste, tak se to tam prostě vymění za větší.

Každopádně zdravíme všechny Cipísky budoucí lyžaře a kdyby z vás někdo mířil do Harrachova na lyže, tak se ozvěte. Mi to tam máme jen pár kilásců.

Katka + Adámek

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 18.01.04 18:55

Katko,
v seznámku jste! Ale jen pod přezdívkou. Já jsem si nějak nevšimla, že jsi Katka, myslela jsem, že ses v prvním příspěvku podepsala jen přezdívkou.
Je to seřazené podle data narození miminek.
Moc budeme držet palečky při operaci. Dejte co nejdřív vědět!!!!!!!
 Zuzka

Kazbunda
Stálice 87 příspěvků 18.01.04 19:35

Zuzko,
promiň, já už asi fakt blázním…
Díky, Katka

Kazbunda
Stálice 87 příspěvků 18.01.04 19:41

Holky,
měla bych ještě jeden dotázek. Nevíte jak odnaučit miminko vyplazovat jazýček? Náš Adámek ho poslední tři dny vyplazuje neustále a vypadá „opravdu“ inteligentně "-).
Zkoušíme ho šimrat a trochu ho i hubuju, ale on se jen na mě směje. Doufám, že ho to brzy přejde, protože u toho neuvěřitelně slintá.
Díky, Katka

Veru
Kecalka 242 příspěvků 18.01.04 19:42

Ahoj holky,

tak jsme se včera večer po půlnoci vrátily domů, ráno jsem mazala pracovat, protože jsem měla díky nemoci resty a teď už honem letím za vámi. Koukala jsem, že mám hodně na čtení, pěkně jste se tu snažili. Nejdřív vám sdělím dojmy z dovči a pak se hned vrhnu na čtení.

Bylo tam prostě moooc krááásně a hlavně teploučko a to je moje. Já jsem se fakt blbě narodila, já patřím na Kanáry béééé :o( Příjemné klima, ani zima ani palermo, ve stínu zhruba kolem 25. Opálit se tam dá parádně a na mimina tam je akorát. Tinuška měla celou dobu na sobě lehké kalhoty a slabé bavlněné body s dlouhým rukávem. Protože jsem ji měla stále ve stínu, tak ji v tom bylo fajn. Samozřejmě nás neminuly menší problémy, ale bez toho to snad ani nejde, ještě jsem nezažila úplně bezproblémovou dovolenou. Tam jsme odlétaly lehce nechcípaný, takže jsem ji celý pobyt léčila kašel. Přes den byla v pohodě, v noci se dávila, ale sirup to vždy spravil. Jeden den se rýma vrazila do oka a byl z toho zánět, ale kapičkami a vytíráním to bylo za den pryč. Mám pocit, že se ji tam všechno rychleji léčilo, asi je to tím mořem a sluníčkem. V moři si smočila nožky při focení, ale protože je to oceán, voda zas tak teplá nebyla, tak to stačilo.
Zjistila jsem, že je naše slečna pěkný exhibicionista. Jak se ji někdo věnoval a dělal na ní opičky, byla v sedmém nebi. Na každého se řehnila a za chvilku byla oblíbenou atrakcí při snídani, obědě a večeři. Každý číšník a servírka se u ní zastavili a chechtali se na sebe. Bylo to super, protože jsem měla klid na to abych vychutnala ty jejich dobroty. Na letišti si ji chtěl jeden pán dokonce koupit :o) No fakt byla zlatá ta naše beruška, musím ji pochválit!
V letadle dostala svojí vestičku a pás, kterým jsem si ji připla ke svému pásu. Během startu a přistání jsem ji kojila, abych předešla případným problémům s oušky a bylo to v pohodě. Na Kanáry se letí 4,5 hodiny což je docela dost, protože se děti v letadle nudí. Měla jsem s sebou dvě oblíbené hračky a tím ji rozptylovala. Tina byla ale naprosto v pohodě, seděla u mě, občas si zdřímla, nebo jsme se šly projít v baby vaku po letadle.
Na cestování si nemůžu vynachválit golfky Inglesina Zippy. Měla jsem pořád plné ruce a když jsem je potřebovala složit a hodit pod autobus, nebyl to vůbec problém. Jdou složit jednou rukou a jsou fajn i na přenášení. Zvládla jsem Tinu v baby vaku, objemné příruční zavazadlo, golfky a ještě s úsměvem předložit pas :o)))
Takže kdo hodláte cestovat s malým dítětem, rozhodně se toho nebojte je to pohoda, ale za předpokladu, že jste v pohodě i vy. Kamarádka co jela s námi má dvouletého grázlíka a to už taková pohoda nebyla. Taky hlavně kvůli tomu, že ji nijak zvlášť neposlouchá a dělá si co chce. S ním to byl docela očistec, obdivuju ji, že si s ním troufla. Zařekla jsem se, že bude mít Tinuška trošku pevnější vedení, aby mi taky tak nezdivočila a dalo se s ní vyrazit mezi lidi!

Tak jestli jste dočetli až sem, tak máte mé uznání, dnes to mám nějak dlouhé. Kdyby někoho zajímali nějaké podrobnosti ohledně cestování, klidně napište a já se pokusím odpovědět. Mě taky moc pomohlo, když mi podala nějaké instrukce Veronika s Adámkem od Šulánků.

Zatím ahoj
Veru + Tina

PS ? Tinuška si dovezla z Kanárů jako suvenýr čtvrtý zub!!!

Kejka
Stálice 51 příspěvků 18.01.04 20:00

Ahojky!!

Já už jsem vyplazený jazyk vzdala, s tím že holt Adélka má delší jazyk než jaký se jí může vejít do tý její malý pusinky. Asi od 2 měsíců ho vyplazuje stále.
Opravdu „inteligentně“ vypadá spící s vyplazeným jazykem :))!

Ale vlastně my to máme asi rodinný, protože děda když něco kutí, tak ho má vyplazený taky!

PS: A zastrkovat ji nejde, to už jsme zkoušeli několikrát!
zdraví Kejka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.04 20:50

Ahoj holky,

jsem ráda, že je tady nový deníček.
Holky já nevím, co se zase děje, ale Linda nechce večer vůbec spát. Trvá to asi tak týden a vydrží třeba i hodinu a půl v postýlce kňourat a pak i dost brečet než vůbec usne. A to zkoušíme všechno možný. Je na ní vidět, že je unavená, ale nemůže usnout. Asi je to normální a já na to nebyla zvyklá. No snad jí to brzy přejde a vrátí se zase zpátky do svých kolejí a bude z ní zase hodná holka. Ale v noci to celkem jde. I když se budí ještě docela často, vždycky se nabaští a spí dál.

Zuzko ? já chodím s Lindou už do druhého kurzu na plavání. Nejdřív jsme chodili do vaničky a to fakt asi první 3 lekce probrečela a pak už to bylo v pohodě. Teď je nadšená a ve vodě pěkně řádí. Zkoušíme i potápění a docela jí to jde. Valuška si taky určitě zvykne a začne se jí to líbit. Já jsem z toho měla taky nejdřív depku a vyčítala jsem si, jestli jí moc netrápím, ale teď jsem ráda, že jsme to vydrželi.

Tino ? taky plánujeme s naším prckem hory a to už za necelý měsíc. Mám trochu hrůzu z toho baštění a vůbec balení všech věcí, ale snad to nějak zvládneme. Manžel lyžuje dobře a já se teda snažím, abych to taky uměla a aby naše malá nebyla na sport moc levá. Letos bereme sáňky a pak se uvidí. Ale ty ceny za lyže a celé vybavení jsou fakt děsný. Určitě pak koupíme něco v bazaru.

Katko ? držíme moc palce, aby Adámkovi všechno dobře dopadlo a abyste byli zase brzy doma.

Tak se mějte všichni krásně.

Katka a Linda

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 18.01.04 21:35

Ahoj Ajo,
ja parkrat pozorovala na Keri, ze se ji neco jako ekzem dela - na hlavicce, na tvaricce, tak jsem ji na to zkusmo placla od Weledy Mesickovy kojenecky krem (to je krem na zadecek) co pouzivam pod plinky a ztratilo se to hned. V tom kremu je zinek a mesickovy olej a nejsou tam zadny chemikalie ani mineralni oleje, tak jsem si rikala, ze to snad skodit nemuze ani na ten ekzem. Jinak ma Keri docela citlivou kuzi (ja mam taky furt nejaky problemy s kuzi, tak to ma asi po mne), po Johnson kosmetice se mi silene oprudila, ale Weledu snasi uplne v pohode, mame od nich i dalsi veci.

Mej se a at se to Hanicce brzo ztrati
Slunicek+Kerstin

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.04 22:07

Ahoj holky,

já si pořát říkala, japato, že jsme na seznamu porát poslední, když už tady strašíme tak dlouho, a ono je to podle narození miminek! Blik :-)! Takže Ema je nejmladší Cipísek. Pokud nepočítáme brambůrek od Klárky :-).

Dneska v noci se má vrátit manžel ze služební cesty. Holky, já si tak oddychnu až bude doma… Tentokrát mi vážně pracovaly nervy. Kolem té cesty bylo hodně humbuku. Byl v Iráku a dneska tam byl zase nějaký atentát… naštěstí už je od soboty zase někde jinde. Já se strašně bojím lítat a každá služební cesta mého manžela je pro mě dost stresující. Nejen že mám na starosti Emu 24 hodin bez přestávky, ale ještě se bojím o něj.
Ach jo, počítači se tak dobře svěřuje.

ZUZKO - Jak jsem psala v minulém deníčku, Ema na prvním plavání v bazénku taky řvala a přitom jsem s ní chodila před tím na vaničky. Myslím, že to bylo tím, že v bazénku byl větší hluk. Tak jsem jí pak každý večer při koupání pěkně zazpívala a cákala jsem na ní - jen trošičku :-) - a na další hodině to bylo lepší. Určitě to hned nevzdávej, počkej alespoň 4 lekce. Taky krmím Emu 1 hodinu před plaváním, aby pak neměla hlad. Je sice riziko, že se snáž poblinká, ale je spokojená :-).

LYŽE - Hurá! Po dvou letech jsem byla včera lyžovat. Sice na Benecku, ale na rozjezd to stačilo. Jsme taky velcí lyžníci, takže jakmile bude Ema stát, dostane lyže a helmu a šup na kopeček. Ale nevím, nevím, s tím lyžováním v krosničce. Zdá se mi to docela nebezpečné. Na sjezdovce bývá poměrně dost namyšlených frajerů, co neberou ohled ani na vás, natožpak na dítě na vašich zádech nebo břiše :-(.

KATKO - moc ti přeju hodně síly a Adámkovi ať ho to moc nebolí. Jsi vážně statečná, já nebyla schopná ani dojít s Emou na píchnutí náušnic. Všude posílám manžela.

VERU - kde přesně jste byli? S jakou cestovkou? Bylo tam na koupání? Já chci taky někam k moři a Kanáry z toho zatím vychází nejlíp - vzdálenost, případně péče… Ale nikdy jsem tam nebyla. napiš mi, prosím, více info.

KOZOROZI - mám pocit, že je nás tu poměrně hodně, kdo všechno se hlásí k tomuto znamení :-)?

Mějte se pěkně,

Olinka a Ema

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 18.01.04 22:28

Ahojky Veru,

tak vy už jste zpátky. Zrovna jsem si dneska říkala kdy se asi vrátíte.

Vítejte doma. Hlavně ať zase nenastydnete.

Těším se na fotky z dovči.

Pa

Šárka + Šimůnek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.04 22:31

AAAch jo, chtěla jsem poslat naší fotku do galerie, ale nedaří se. Pro mě platí - počítač udělá málokdy co chcete, ale vždy to, co mu přikážete :-(. Takže odhalení se nekoná. Zkusím to zase příště.
 Olinka

Veru
Kecalka 242 příspěvků 18.01.04 22:35

Ahoj Šári,

nastystydlí už zase jsme. Já začala den před odjezdem a Tina dnes. Nějak se nás to drží :o( Já mám hlásek jak konipásek, myslím že zítra už budu jen sípat. Dnes odpoledne jsem měla zákaznici lékárnici, tak už se na mě chystá, hned ráno tam razím a vykoupím lékárnu.
Fotky snad brzy nějaké přihodím

Ahoj Veru

Veru
Kecalka 242 příspěvků 18.01.04 22:42

Ahojky

To jsem zas já, mám absťák, tak tu teď budu často :o)
Právě jsem dočetla předešlé deníčky, uf to teda byla fuška, pěkně jste se rozepsali a začali se nějak množit :o)
K tomu miminčímu mluvení se musíme taky přidat. Tina začala říkat eště, eště.

ŠÁRKO, to je teda Šíma šikula, že se dere na kolínka. Ta naše lenora se nijak zvlášť nehrne ani do otáčení, natož na kolena. Zato se zuby se teda činí. Na Kanárech vylezl čtvrtý a teď mám podezření, jestli v tom nehodlá pokračovat. Hrozně slintá, cpe si do pusy celou ruku a strááášně prdí.(jo a dost zavání :o))) Mám vypozorovaný, že když roste nový zub, tak hrozně prdí. No uvidíme. Můžou ji růst už i dvojky?
Co Šímovi zuby, už potvora vylezl?

KATKO, taky jsem rodila ve Vrchlabí a příště jedu zas :o) Jen kdybych tu první dobu porodní měla o něco kratší (2 dny kontrakcí ) to by bylo fajn. Nedovedu si představit, že bych rodila v normální porodnici, to bych asi stresem z prostředí rodila ještě teď. U mě vana taky nakonec nedopadla, protože mi zastavila kontrakce, pak mi nejvíc vyhovovala stolička.

ZUZKO, moc pozdravuj Soňu a že ji držím pěsti, ať to sfoukne rychle a v pohodě.

TINO, naše Tina má naušničky od 3 měsíců a hojení proběhlo naprosto v pohodě. Žádné hrůzostrašné čištění, ani jsem ji s tím nijak násilně nekroutila, jen jsem to namazala zepředu i zezadu , ta mastička se dostala všude a do týdne byl klid. Jinak ale od píchání náušnic nesnáší našeho hodného pana doktora. Jak ho vidí, tak bulí :o(

SLUNÍČKU, vychcanděná je fakt to pravý slovo. Dnes jsem nechala Tinu ležet samotnou na puzzlích a šla dát pračku. Najednou jekot, jako když se ji něco děje, tak tam letím a ona ležela na zádech a řvala že tam s ní nikdo není. Hned zmlkla a byl klid. Nejhorší na tom bylo to, že to byl takovej jinej brekot. Já si fakt myslela, že mám madam minimálně na dva kusy a ono houby.

KLÁRKO, gratuluju k řidičáku. To jsi teda fakt dobrá, ty testy jsou teď děsný, já bych to už asi neudělala :o)

Tak zase ahoj
Veru + Tina 6,5 měsíce

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.04 23:00

Čau,
díky za tip, zkusím to. Je fakt, že měsíček je báječná kytka. Po porodu jsem měla zánět a jiné fujtablíky na pravé noze a měsíčková mast to jistila. Zatím se ten ekzém po všech mastičkách chová strašně úporně - zmizí a zase naskočí i několikrát během dne. Pleť citlivou nemám a ani Marian, ale mám problémy s alergiemi, tak to snad myšička po mně nezdědila :-(.

Dík Ája

Mirus002
Kecalka 129 příspěvků 19.01.04 08:53

Ahoj vsichni, tak jsem po delsi pauze opet zde, omlouvam se, ale mam tolik prace, ze denicky a komenatre ani nestacim poradne procist natoz pak psat. Ale koukam, ze si tady toho stejne nikdo nevsim, takze je to oukej.
Musim se vam sverit, za jsem musela odlozit nektere zkousky, jelikoz tvrdy kapitalismus na nas tlaci ze vsech stran a ja se musim, abych neprisla o praci, do cervna (!) naucit anglicky. Se z toho po…
Ucila jsem se na gymplu pred dvaceti lety a pamatuju si pouze takove prakticke veci jako napriklad „chalpec po me pravici je Petr“. Jsem zvedava, jak casto na to prijde rec.
Co se tyce nasi princezny, tak zadne prevratne zmeny nemame, zuby jsou stale dva, otocky jsou jiz bezna zalezitost. Strasne se snazi kousek popolezt a taky si zkousi sedat. Slovni zasoba nic moc, je to spis takove zvatlanicko.
Prikrmy jsou u nas v pohode, papa dobre, ovoce ji chutna vic nez zeleninka, ale ani tu neodmita. Minuly tyden mela poprve masicko, krutu, ale bylo to rozmixovane v mrkvi, takze to chudinka vubec nezaregistrovala. Setkala jsem se tady s nazorem, ze ovocne presnidavky jsou prilis sladke. Nevim jake kupujete, ale my kupujeme HIPP a ty jsou spis nakysle, neni v nich zadny cukr poze ten, ktery je prirozene v ovoci. Jsou moc dobre.
Nas nejvetsi problem je ovsem spani. Terinka usina kolem osme hodiny a to jedine pri kojeni. Rad bych ji potom polozila do postylky, ale kdyz to udelam, za pet minut se probudi a spusti rev. Kdyz si ji vezmeme do postele a jdeme spat s ni, spi tak do dvanacti, potom pije asi pet minu a spinka dal. Kolem druhe se opet budi, napije se a pak vyklada a pisti do ctyr. Pak vetsinou usne a spi tak do osmi. Ona je rano vesela, ja jako prejeta parnim valcem. V patek jsem ji zkusila dat do postylky, kdyz zacala plakat, sla jsem ji pohladit a opet jsem odesla. Chtela jsem vytrvat, jak je to v navodu v chytre knize, ale se zlou jsem se potazala. Teri rvala, jako bych ji nabodavala na spiz a kdyz jsem to nevydrzela a zvedla ji z postylky, celou me poblinkala. Podotykam, ze blinkala poprve v zivote !!! Cela se trasla a drzela me kolem krku, ze jsem ji nemohla odtrhnout. Tak a ted mi poradte, co s tim. Nerada bych ji zpusobila celozivotni trauma.
Vsechny zdravi Vase navyspala Mirus

janice
Kecalka 458 příspěvků 19.01.04 09:07

Čau holky,
tak Vás zdravim při pondělku. jak se všichni máte?
My byli o víkendu u našich, Hynek na stavbě, už čekáme, že jak bude trochu nad nulou naženeme tam zas stavebníky.

ZUZKO - gratuluju k narozkám a ke zkoušce. Vždyť jsme to taky všechny psaly, že jsi holka šikovná, tak se příště nenervuj!!!!

KATKO - moc na Vás budem ve středu myslet, jak to půjde, dej mi, prosím Ty nebo Petr vědět, co a jak a já to sem, pokud budeš chtít, ve skratce holkám pisnu.

VERU - já jsem Ti tu dovču tak strašně záviděla a tak jsem na Tebe vzpomínala, že Ti tam muselo celou dobu zvonit v uších. Už se těšim na fotky!

SOŇO - pokud to čteš, tak už to koukej sfouknout, ať máme dalšího Cipíse a můžem se rozněžňovat nad fotkama.

No, jinak u nás nového nejni snad nic, zuby se nekonaj, jí se furt dobře, otočky na břicho jsou provozovány kdekoliv a kdykoliv, přebalování - zvlášť nějakýho většího nášupu je teda zážitek, to Vám řeknu. U nás zabírá na hraní prázdná tuba od Rybilky. Akorát ji musim stihnout hned podat, jinak se pro ní Vilda dere přes celej přebalovák sám…
Jo a se spanim jsme na tom teďko taky nějak mizerně. Né, že by se konal nějakej řev a hysterión, ale prostě se Vilík budí celou noc po cca hodině, putuje po postýlce, kňourá, kroutí se, tak nevim, jestli zuby nebo prdíky nebo jestli je to prostě zase nějaký období.
Jo, taky jsme s Hynkem zavedli jednu věc a to, že když jsme u našich, tak spí s Vilíkem on sám a já jdu spát do „pokoje pro hosty“. Spim celou noc a můžu se vzbudit sama, až se mi zachce! Teda já nechci Vilibalda nějak zvlášť pomlouvat, to by bylo ode mně nefér a Vy všechny ostatní byste si musely klepat na čelo, co ještě chci, když 90% nocí spí Vilda fakt celou noc. Ale stejně člověk furt natahuje uši, jestli ho neslyší a ráno v těch 6-6.30 se přeci jenom vzbudí a chce k nám do postele a pak ještě chrní. Takhle můžu spát non-stop. Prostě nádhera.
Jé, já musim končit, jdu Vilíka chvilku honit po přebalováku…
Zítra po 19 hodce na chatu páček
Janice+Vilík

Veru
Kecalka 242 příspěvků 19.01.04 09:55

Ahoj Olinko,

Máš pravdu, Kanáry jsou s malým prckem asi nejlepší. Nehrozí tam žádné průjmy a klima je tam taky ideální.
My jsme byly na ostrově Gran Canaria, podle naší babi, která už jich zkusila víc je tam nejtepleji. Byly jsme s cestovou Canaria travel a byla jsem s nimi spokojená. Žádné problémy nebyli, delegátka na ostrově byla skvělá, mají i velkou nabídku výletů. Náš výlet do Palmitos parku sice odpadl pro malý zájem, ale delegátka nám zajistila zlevněné vstupenky a poradila jak se tam dostat na vlastní pěst. Nebyl to žádný problém, našly jsme si spoj a jelo se. Jen řidiči autobusů jsou šoumeni. Myslíš, že zvedl zadek, aby pomohl dvěma strhaným matkám uložit kočárky pod autobus? Ani náhodou! Halekal na nás, ať si to dáme dolů, že do autobusu kočáry nesmí, že by měl problém s policií. Byl pěkně nevrlej. Pak jel ještě jak p?..e, až se z toho malej Fíla poblindil.
Hotel jsme si vybraly Gloria Palace Amadores a můžu vřele doporučit, byl prostě super. Ze všech pokojů krásný výhled na moře, 2 bazény + 1 dětský. Dětský koutek ? spoustu průlezek a skluzavky, Thalasotherapie ? taková vodní lázeň se službami, jako jsou masáže, akupunktura atd., výtah až na promenádu pod hotelem, která vedla do Puerto Rica a na druhou stranu na uměle vytvořenou pláž karibského tipu. Tam bylo fakt hezky. Našly jsme tam i českou hospodu a naším pivem :o)
Je to tam ale všude samej hotel, takže výběr je veliký.
Na koupání tam určitě je, jen já jsem hroznej zmrzlík a moc tomu nedám. Moře je sice trochu chladnější, tím že to je oceán, ale lidi se normálně koupou. Mě stačí když se můžu slunit :o)))
Už nevím co ti ještě napsat, kdyžtak se ptej a já ti zas písnu.

Ahoj Veru

Veru
Kecalka 242 příspěvků 19.01.04 09:57

Měla jsem škytavku jak blázen! A já pořád kdo mi to dělá, tak to jsi byla ty ! :o)))))

Adina
Kecalka 127 příspěvků 19.01.04 10:18

Ahijky,
ZUZI-všechno nej,nej,nej,hlavně hodně zraví pro tebe i celou rodinku-to je fakt nejdůležitější
KATKO-držíme Adámkovi jmenovci strašně moc palce,určitě to dopadne dobře
MIRUS-z metody nechat vyřvat mám husí kůži ,i když se chodí hladit po hlavě po pěti minutách.....každý má asi jinou představu,je to věc osobního názoru.Myslím,že pro dítě do jednoho roku věku je nejdůležitější pocit jistoty a ne že někde bulí bez odezvy.Toť jen můj názor.

Probudil se opičák,musím letět
papapap
Adina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.01.04 10:50

Ahoj Janice,
já vás čtu pravidelně :)) Ale prcek se rozhodl, že bude asi stávkovat. Dneska začínám 40 tt. a při každém píchnutí si myslím, že už pojedeme a ono nic. Takže pořád blázním ségru a ta se do toho má chudinka učit. Taky se snažím prckovi namluvit, že by bylo dobrý, kdyby dneska vylezl, protože ségra má ty narozky a mohli by to slavit double. Ale zatím to tak nevypadá.
Veru, moc závidím tu dovču. Já se už dvě léta nekoupala, bé bé bé, ale co by člověk pro mimčo neudělal, že?
Tak holky, pište další rady, já si je pečlivě shromažďuju a díky vám mám náskok na toho svýho raubíře ? fén je v pohotovosti :))
Mějte se fajn, Soňa (ségra Zuzky ? Toffifee)

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 19.01.04 10:54

Ahojky holky,

taky vám děti rozebírají puzzle? Šíma v jednom kuse. Budu je asi muset uklidnit a dát mu na zem deku. Bojím se, aby něco nespolkl. Zrovna teď do sebe rval stopku od lilku (nebo co to je za potvoru na těch puzzlích) :-((. Vždycky doleze na kraj a nadzvedne jeden čtverec, dává si ho do pusy a ty kousky vylítají ven. Minulý týden se mu stala taková sranda věc. Zvedl čtverec a v ručičce držel kelímek a jak puzzlík zase pustil, tak ten kelímek vystřelil do vzdálenosti asi 3 metry. Koukal na to jak z jara, co se mu to stalo. Já ho z povzdálí pozorovala a chechtala se :-))

MIRUŠ - mám stejný názor jako Adina. Metoda nechat vyřvat je už dávno překonaná. Nedávno to v TV říkal i psycholog. Děťátko má nevyzrálý nervový systém a neumí samo usnout i když je unavené a spát chce. My jsme taky zkoušeli párkrát nechat chvíli Šímu kňučet v postýlce, ale nikam to nevedlo. Spíš se to zhoršovalo, pak už řval jako tur a když jsme ho vzali z postýlky, tak se strašně klepal a nakonec jsme museli stejně uspávat za chůze v náruči. Spánek by se prý (podle toho psychologa) měl upravit do 2 let věku. Jaký Hippíky kupuješ? Já co jsem koukala v obchodě, tak všechno bylo s cukrem. Mám od Hippu takovou knížečku, kde jsou všechny jejich výrobky. Tam je nějaké ovoce i bez cukru, ale nikde v obchodě jsem ho ještě neviděla :-(

Mějte se.

Pa

Šárka + Šimůnek

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 19.01.04 10:57

Ahojky Soňo,

taky držím palce ať všechno dopadne dobře a ať už to máš hlavně za sebou. Konec je nejhorší, ale víc než 14 dní už určitě čekat nebudeš :-)))

Měj se.

Šárka

Veru
Kecalka 242 příspěvků 19.01.04 11:20

Ahojky holky,

mám dotázek, můžu vyvařit Avent hrnek?
Nerozškvařím ho? Měl by vydržet ne?

Díky
pa Veru

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 19.01.04 11:23

Ahoj holky a mimisci,
musim se pochlubit - mame druhej zub (konecne jsme zase dohnali nase dvojce Adamka Velikeho), takze vypadame jako regulerni veverka pizizubka. To se bude kousat do mamy.

Holky, venku snezi! Tady naposled snezilo v zime pred dvema lety a jestli napadne vic jak centimetr snehu, tak to bude kalamita, protoze tu silnicari nemaji posypove vozy a auta jezdi vetsinou na letnich gumach:-)))

Lyzovani - ja jsem vasnivy lyzar, manzilek ne, ale slibila jsem mu, ze ho to naucim, takze budu ucit lyzovat zaroven mimise a manzilka:-)) Nastesti bydlime v Cechach na kopecku, snehu je tam vetsinou v zime dost, tak muzou trenovat oba.

Nausnice Keri nema a asi nebude mit, tady to doktori nedelaj, v Cechach se mi pres Vanoce nepovedlo sehnat nikoho, kdo by ji ty usi pichnul a zacina uz byt moc velika. Uz je problem ji nacpat kapky do nosu, natoz nausnice. Takze se obavam, ze je bude mit pouze v pripade, ze si o ne rekne sama az bude vetsi. Trochu me to mrzi a pribuzenstvo se na me ksichti, ale co se da delat. Necham ji aspon narust dlouhy vlasy, to sem zas v detstvi nemela ja a bylo mi to lito, ze nemuzu nosit masle.

Obe dve jsme s Keri porad nejaky nastydli, sipeme a kasleme, tak polykame bylinkovy caje a me se jako obvykle po viroze objevil opar. Tak vypadam nadherne. Navic mame jit v patek k doktorce na pulrocni prohlidku a prvni ockovani, tak pocitam, ze nam to ockovani zase odlozi. Coz znamena, ze se nam to plavani asi uplne zrusi, protoze jsem tam chtela chodit az bude Keri aspon jednou naockovana, ale protoze se to musi prihlasovat celkem dopredu, tak se obavam, ze to do naseho odjezdu do Cech asi nestihnem. No koneckoncu, ja jsem zavodne plavala, tak ji to snad zvladnu naucit sama. Nevite, od kdy muze clovek s miminem do verejnyho bazenu? Treba jenom na cumendu, ne plavat? Strasne mi voda chybi, tak jsem premyslela, ze na jare vyrazime s manzelem plavat, jeden bude drzet mimino a druhej se rochnit ve vode.

OLI - ja se hlasim ke Kozorohum!
KATKO - drzim Adamkovi na operaci palce, hlavne ze tam muzes byt s nim.
MIRUS - souhlasim s Adinou, co se tyce metody „nechat mimino urvat“. Jednou jedinkrat jsem to zkusila, kdyz byly Keri asi tri mesice a po pul minute, kdy se davila placem jsem to vzdala. Nemam na to nervy. Navic me pak strasne sprdla moje mama, jak muzu mimiskovi neco takovyho udelat. Fakt je, ze od ty doby pribiham na prvni kviknuti a Keri usina v pohode. Polozim ji do postylky, dam pusinku a usne. Parkrat do mesice se stane, ze se ji nechce usnout, tak to nedramatizuju a beru ji do obyvaku a sedi s nama, nez jdem spat my. Ale to je vyjimecne a vetsinou se proto da najit nejakej duvod - treba ze spala dlouho odpoledne a je vyspala.
ZUZKO - gratuluju ke zkousce a k narozkam!

V utery na chat prijdu rada, akorat ze zrovna utery je u nas takovy blby, ze davaj Pratele (jedinej serial na kterej pravidelne cucim) a ja musim nejpozdejc ve 3/4 na 9 vyrazit se psem abych to do zacatku stihla, takze se tam jenom mihnu. Ale to nevadi.

Mejte se holky hezky a ja jdu kouknout ven,jestli zapadame snehem
Slunicek+Keri

Kazbunda
Stálice 87 příspěvků 19.01.04 11:26

Ahoj holky a Cipísci,
děkujeme všem za podporu, snad to zvládneme. Já mám teda už teď nervy v háji, takže Olinko neboj, taky nejsem moc statečná. Bohužel ale máme už spoustu špatných zkušeností s Krčí, byli jsme tam od Adámkova narození téměř obden, tak jsem si na to doktorské prostředí už nějak zvykla. Ach jo, chci, aby už byl aspoň pátek a my se těšili domů. Dám vám pak všem vědět.

Janice, Petr kdyžtak brnkne, uvidíme, jak to bude všechno probíhat. Staví se tam za námi hned ve čtvrtek. Nejhorší asi bude, až mu dají infuze a přivážou mu ručičky a nožičky k postýlce řemínkama, aby se moc nemrskal. Chudáček ještě ke všemu bude mít hrozný hlad a já nevím nevím, jak to budu psychicky zvládat, když ho nebudu smět ani pochovat a budu jen na něj koukat, jak trpí. Pozdravuj od nás Vilíka, Adámek se na něho už těší.

Veru, Vrchlabí bylo fakt super, my jsme rozhodnutí tam jet znova. Asi je to i tím, že jsem patřila mezi ty šťastnější a porod byl velmi krátký a všechno bylo v pohodě. Rodila jsem taky na stoličce, nemůžu si ji vynachválit a náš drobeček byl za necelých 10 minut venku. Bohužel tam taky byly maminky chudinky, co si to opravdu užívaly a rodily přes dva dny. Bylo mi jich líto, ale hned druhý den chodily s těma svýma miminkama hrdě v náručí a zdálo se, že na všechno „špatné“ už zapomněly. Tak na příště přejeme, aby to bylo o hodně kratší.

Zuzko, přidáváme se ke všem gratulantům a přejeme všechno nejnej…

Zdraví Katka a Adámek (5,5 měsíce ve středu)

Mirus002
Kecalka 129 příspěvků 19.01.04 11:57

Ahoj Sarko, diky za utechu s tim spanim, hned se mi ulevilo. Ja myslela, ze jsem uplne neschopna mutr:-(((
Hippiky kupuju vsechny mozny: jabko hrusku, hrusku williams, boruvky jabko, merunku, broskev…ty jsou vsechny od pateho mesice a jsou bez cukru. Pak jsem koukala, ze jsem koupila merunku s tvarohem, ta je od sedmeho mesice a je doslazena. Tak se na ni priste vykaslu. Tak zatim papa M.

janice
Kecalka 458 příspěvků 19.01.04 12:10

VERU,
zjišťovala jsem v Aventu, jestli se dá vyvařit ten hrnek a odpověď je, že ano, ale nemělo by se často vyvařovat to silikonový kolečko uvnitř té hubičky. Mohlo by stratit pružnost. Doporučují jen namočit do horké vody a vyvařit jednou za čas.
Tak se měj bájo, ve středu ke mně přijde na návštěvu kamarádka(zás­tupkyně Aventu) s novýma katalogama, tak jsem zvědavá. Když tam bude něco zajímavýho, tak dám vědět.
Páček janice

Veru
Kecalka 242 příspěvků 19.01.04 12:32

Díky, díky ,díky, jdu na to. Je to tak trochu divně cítit po mlíku, co jsme měly na cestu. Stejně ho ta moje opice nechtěla. Stal se z ní prsozávislák :o)))
Tak ty jsi takhle u zdroje, jo? To máš dobrý, tak hlas případné novinky, ju?

Ahojky Veru

janice
Kecalka 458 příspěvků 19.01.04 12:45

Jo a taky jsem se ptala jestli neva, když bude dítě pít z hrnečku a mlíko nebo kaši z normální flašky a prej to nevadí a je to běžné.

PRO VŠECHNY, JEJICHŽ DÍTKA NEUMÍ PÍT Z KOUZELNÉHO HRNKU NEBO HUBIČKY: dostala jsem radu, že se má ze začátku vyndat ten ventil, aby to teklo samo. My máme totiž třeba problem, že Vilík naprosto nechápe, na co taková hubička je a akorát si s tim masíruje dásně. Sice to teče samozřejmě rychle, ale dítě se to prej hnedle naučí a za chvíli stačí vrátit spátky ventil a nová dovednost je doma…
Tak to jdu skusit, mějte se bájo
 janice

klarka
Kecalka 138 příspěvků 19.01.04 13:16

Ahojte!

Zjistila jsem, že jediná šance, jak stihnout číst a psát je, když mi Karkulka sedí na klíně a píše se nou. Takže teď ti sedíme spolu, já se snažím bránit klávesnici a ona mi buší do stolu a krade všechno v dosahu.

Veru! Tak vítej doma! Jsem ráda, že jste tu dovolenou tak krásně zvládly a v pořádku dorazily domů. Teď se jen hlavně uzdravte a taky šupněte fotky do galerie (doufám, že to nebude trvat tak dlouho jako ta fotka s novým účesem :o)

Jinak jsem taky zapoměla přivítat nové mamči s mimískama. Obzvláště Klárku, už jsem koukala, že je tu v těch jménech trošku zmatek.

Musím se taky pochlubit s našimi mluvícími pokroky. My mluvíme o 106, ale nejsme tak originální, nejčastěji slyším doma: táta táta nebo tátátátátátá, no prostě ho miluje a mamka ať si trhne nohou. Já jen tiše žárlím. Je to nefér, já jsem s ní 24 hodin denně a ona začne říkat táta :o(

Přihlásila jsem se do těhu deníčku, ale tady se stejně cítím jako doma, takže vás budu dál bombardovat zážitky z těhotenství.

Děkuji všem za gratulace k řidičáku!!! Byly to hrozné nervy, ale je to za mnou.

No slečna už se tady nudí, kdž jí nedovolím psát.

tak ahojky

Klárka

Karolínka píše:? msaaxxxxxxxsy­yyyyyyyyyyy \\\\\\\vfffffff

Kulihrasek
Stálice 52 příspěvků 19.01.04 14:27

Ahoj maminky Cipísků,

všechny vás moc zdravím po delší době. Komentáře čtu pravidelně, ale je to opravdu náročné pak ještě napsat, jelikož jsem plná vašich zážitků a vše se mi plete dohromady.

Tomášek roste jako z vody, ale na kolínka se ještě neodvážil, stále se zvedá a chce sám sedět a když se má čeho chytit, tak se také po:,–(í, ale za chvilku se zase skácí.

Zub nemáme ještě žádný, alespoň je budeme později čistit. Žvatlání nám docela jde, první slabiky byly tata a teď volá jajaja, když je chvilku sám a vypadá to, že na sebe upozorňuje, i když z toho vůbec nemá rozum. Z čerstvého ovoce papáme strouhané jablíčko, mrkev, banán a teď jsme začali dávat živý bílý jogurt. I když to není slazené, Tomíkovi to „jede“. Také mu někdy ochutím večerní kašičku. Nechci ho učit na cukr, ale našla jsem jen málo ovocných přesnídávek bez cukru. A zeleninka nám k obědu moc „nejede“. Tomík útrpně sní pár lžiček a už se sápe na moje mlíčko, že by mi sundal tričko, kdyby to uměl. Zeleninku mixuju sama nebo kupuju Hami a HIPP.

V noci se normálně budí až k ránu, ale někdy celý týden má špatné noci a budí se často, chce se pomazlit nebo nabumbat. Přečetla jsem si v lednové Betynce, že se má na v noci probuzené miminko nejdřívě promluvit, pak pomazlit a pak teprve nakojit, tak se to snažím dodržet, abych se vyspala a někdy to opravdu funguje. Někdy jsou důvodem k probuzení prostrčené nožičky mezi tyčkami v postýlce.

Ještě jsem zapomněla napsat, že Tomášek miluju sestřičku Míšu, v neděli dopoledne se s ní kouká z postele na pohádky a přímo vyžaduje její přítomnost. Ona ho zatím také zbožňuje, horší to bude, až budou spolu sdílet pokojíček a Tomík bude chodit.
Tak to je ve stručnosti vše nového u nás. Mějte se všechny moc fajn a podravujte Cipísky.

Monča Kulihrášek a Tomík 7a půl měsíční

Knoflenka
Kecalka 102 příspěvků 19.01.04 16:47

Ahoj holky, všechny vás moc zdravím,
nějak nestíhám psát a číst taky moc ne, je toho nějak moc. Nám se v poslední době dost zhoršilo spaní, v noci se Johanka budí i 5krát a pořád se dožaduje pití, nebo chce podat dudlík. Dávam jí na noc kaši, tak si myslím, že hladová není. Já jsem z toho šíleně utahaná, únavou už skoro nevidim a motám se jak motovidlo. Závidím Janici, že se někdy vyspí celou noc, to u mě nehrozí.
Právě jí vařím mrkev s bramborem, docela jí to posledně šmakovalo.
Dneska se mi ani Sáru nepodařilo uspat, takže odpočinek přes den se rovná nule.
Holky buďte rády, že si ještě můžete lehnout když vám mimís spí, když budete mít dvě, tak už si přes den nelehnete. Tak toho ještě pořádně využívejte.
Ahojky skoro mrtvá Lenka

Guudy1
Povídálka 34 příspěvků 19.01.04 17:30

Ahojte maminky a kamarati,

Pozdravujeme vas vsetkych, gratulujeme k vsetkemu k comu sa len da;-)))) Nestihla som si precitat ani len minuly dennicek;-(((((((((((((­((((((((((((((((((((

Ale este stale zijeme;)))) ale zato nestihame vobec. ABSOLUTNE NIC;-((( Posledne dva tyzdne boli riadne hekticke, odo dnes nam konecne prerabaju byt a my sme museli za tych par dni vsetko vybavit, vybrat, kupit, zohnat, splasit?atd. Sialene tempo;)

Matko je ok, mame prvy zub!!!!!!!!!!!!! Mal presne 7 mesiacov, ked mu kde nic tu nic vyliezol prvy zubok;) Ale predtym tak dva tyzdne zle spinkal v noci, mrncal a budil sa aj po hodine ? ako niektore maminy pisu. Papka stale vyborne, zeleninka mu chuti, ovocie by mohol jest takmer v kuse;) Krasne sa pohupuje na styroch (na kolienkach) a uz boli aj prve pokusy pohnut sa vpred?.to je pre nas zatial nieco nove, pretoze doteraz to bolo iba dozadu. Otacanie je bezproblemove. Sediet sa mu dari uz bez opory, aj ked to stale nie je 100%. Este stale ten nas chrobacik nepochopil, ze ked sebou hodi do strany alebo dozadu, tak proste neostane sediet, ale padne;-)))) Proste je to nas zlatusik? Urehotany zlatusik;)))

Tak som vam dala vediet, ze stale zijeme, ozvem sa pravdepodobne az ked doprerabame?

Mavajte sa co najkrajsie

Guudy a Matko (7 a ½ mesiaca)

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 19.01.04 18:15

Oli,
pokud nemá víc než 1,5 MB, tak mi fotku(y) pošli, já ji tam vložím.
cerzu@seznam.cz
 Zuzka

Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 19.01.04 20:26

Ahoj holky,
tak se také ozýváme. Matýsek už spinká jak andílek, tak si užívám klídeček. Dnes jsem si řekla že nebudu pracovat, tak mám skvělou náladu, protože vím, že se snad VYSPÍM!!! Hurá hurá :))). Ale abych to nezakřikla.
Zoubky máme zatím pořád dva, ale hrozně nateklé dásničky, tak si říkám jestli jich nevyleze víc.
Matýsek už zvládá lezení a začal se stavět. Jenom je to hrozný frajer, zá:,–(ně odmítá pomoc a staví se v prostoru - ne v postýlce, ne u nábytku… prostě rovnou na ostro. Samozřejmě to vždycky končí hrozným držkopádem a pokud zrovna nejsem hned u něj, tak i slzičkami. Máme chodítko, v něm se mu hrozně moc líbí a nově jsme pověsili hop:,–(lo. Doporučuju! Tak vysmáté dítě jsme ještě neměli :))).
Co se týká žvatlání, tak u nás nic moc. Oblíbené je HE když na nás ráno volá z postýlky, E - tím odpovídá na všechno, křičí HAM když má hlad (nebo třeba nemá, ale vidí že jíme) no a poslední dobou zapojil GA, to nevím co znamená… a pak takový neidentifikovatelný mix, když si žvatlá v postýlce. Ale nějaké MAMA a podobně, to u nás neexistuje.
S příkrmy u nás no problem, ještě jsme neobjevili nic, co by Matýskovi nechutnalo. Takže postupně přidáváme, od doktorky jsme dostali povoleno, že už může v podstatě všechno (nesolit, nekořenit a samozřejmě s rozumem… ne tučné, ne uzeniny, ne smažené, ne sladkosti, ne citrusy apod.). Tak se snažím vymýšlet nové receptíky, ale zatím mi nějak selhává fantazie. Přijde mi, že i z časových důvodů vařím pořád ty samé zeleninové blivajzky, ty jsou takové vděčné - hned hotové.
Zuzko, vše nejlepší!!!!
Kazbundo, držíme všechny palečky, které v rodině máme!!!
Veru,psala jsi, že jste letěly 4a půl hodiny? A myslíš, že se dá zvládnout i delší doba v letadle (aniž by si člověk koledoval o pobyt na psychiatrii???). My řešíme hrozné dilema, manžel dostal od zaměstnavatele dovolenou v Karibiku, jede celá firma, ale u nás to zatím vypadá, že nikam. Máme strach z té dlouhé cesty a vůbec jak by to probíhalo. A tak to spíš vidíme na podzimní dovču u moře někde blíž…
Tino, používáte krosničku? Já celá nešťastná odkládám klokánku, protože už jsme dosáhli limitních 9 kg a Maty už se tam také stěží vejde, je tam secvaknutý jak ve svěráku. Jaké máte zkušenosti a můžeš nějakou doporučit? A co na to říká Anička? Mně pořád připadá, že by mi z toho Maty vylezl :)))
Tak jsem se zase jednou přišla vypovídat :))).
Mějte se krásně a pa pa… jdu ještě přihrát nějakou fotečku… jinak máme celou obří galerii na webu.. dávám tam toho čím dál víc :D
Olča a Matýsek (skoro 7 měsíců)

zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 19.01.04 20:52

Ahojte mamičky a bábätká!
Tak konečne som sa aj ja dostala k počítaču a môžem Vám napísať ako to u nás prebieha posledné dni. V skratke HROZNE.
Asi nám vo štvrtok niekto vymenil Kristiána alebo druhou možnosťou je, že úplne zmenil názor na svet. Doteraz ho totiž všetko bavilo, zaujímalo, na všetko sa usmieval. Kľudne som ho mohla nechať po kojení v postielke aj hodinu samého a on sa hral, rozprával s kolotočom atd. V noci sa mi budil maximálne 2× a po najedení hneď zase spinkal.
No a teraz len jačí a jačí. Je mu úplne jedno či je najedený alebo hladný, unavený, aj keď sa s ním hrám tak mrnčí. V noci sa budí čo hodinu a potom nechce zaspať. No fakt neviem čo sa s ním deje.
Ja už chodím po byte ako tieň, mám depky že nič nestíham, že som zlá matka, manželka atd. No proste špatné dni. Ešte, že sa mám komu posťažovať. Pevne verím, že teraz ma prejdu depky a pojdem ďalej s úsmevom. Veď nikdy nie je tak zle aby nemohlo byť horšie, však?
Dobre tak už som sa posťažovala a ideme s úsmevom ďalej.
Dnes sme boli zase u pani doktorky, lebo Kristián ešte od vianoc kašle. My sme totiž došli na Slovensko k babičkám, všetci traja sme ochoreli, no a Kristián odoláva všetkým kvapkám proti kašľu a bylinkovým čajíkom atd. Tak uvidíme ako dlho ešte. Takže sme už vynechali 3× plávanie /dúfam, že nezabudol všetko čo sa naučil/
Pri vašich diskusiách o prebaľovaní ma prekvapila jedna vec. S Kristiánom vedieme súboj Titanov pri prebaľovaní mimo režimu /u doktorky, na bazéne…/ Ale pri normálnom prebaľovaní po kojení /pri kojení stále kaká/ ho prebalím úplne v pohode, pretože má tak spomalené pohyby, že ledva otáča očami. Sú aj vaše bábätká po kojení také spomalené? Mne to pripadá, že Kristián sa tak preje až sa nevládze hýbať. Trvá mu to stále tak 15 min no a potom zrazu naberie toľko energie že nestíham.
Už som sa začala obzerať po mrkvičkách a zemiačikoch, lebo od začiatku února by som chcela skúšať blivajziky. Zatiaľ je to malý žrútik,tak dúfam, že mu to vydrží.
Pri čítaní vašich komontárov o lyžiach som si len povzdychla. Už sa strašne teším na budúci rok. Ja lyžujem veľmi rada a môj manžel si zo mňa uťahoval cez vianoce, lebo on celé sviatky lyžoval a ja som kojila. No jasná deľba práce. A tak sme sa dohodli, že budúci rok ja lyžujem a on učí lyžovať Kristiána. Hurá hurá a potom budeme lyžovať všetci spolu.
Prišla som na to, že Kristián je strašne lenivý. Vôbec sa mu nechce byť na brušku a o otočkách ani nehovorím. Nie že by ich nezvládal, ale otočí sa len za pár vybranými vecmi. Môžem ho obložiť hračkami a nič, ale za mobilom a diaľkovým ovládačom sa otočí jak vrtuľník.No proste asi to bude telefónny a televízny maniak.
No myslím, že som sa zase celkom rozkecala /no už som mala absťák/ takže len v zkratke:
Veru - vítame ťa späž z dovolenky a tešíme sa na fotky
Katka - budeme na vás v stredu myslieť, držte sa a hlavne nech už bude Adámek zdravý a nech robí mamke a ockovi samú radosť
Zuzka - blahoželáme ku skúške /kde berieš čas na učenie?/ a držíme palce Soni, nech prejde z kategórie tehuliek k mamičkám
Klárka - blahoželanie k vodičáku, vôbec nechápem ako si sa mohla učiť na skúšky pri špuntíkovi. Ja som rada, že som
Mirus - teší ma , že aj niekto iný má na plakanie rovnaký názor ako ja. Neviem si predstaviť, že by som nechala Kristiána plakať v postieľke. Psychicky by som to nezvládla. Aj keď musím uznať, že nejaké výsledky to má. Keď som bola ako au pair vo Francúzku, tak som sa tam starala o 2 mesačné mimino a rodičia ho nechávali kľudne jačať aj hodinu v postielke a ani k nemu nešli. Ja som to psychicky nezvládala a potom sme sa hádali, že im kazím výchovu. A musím uznať, že staršie deti /mali ich 4 od 2 do 6 rokov/ poslúchali na slovo. No jedným slovom vojenská výchova. Aj keď som videla výsledky tak by som to nedokázala.

Tak nebojte sa už fakt končím. Milošovi sa strašne páči, že sa vykecávam na emimine a nezavalím ho prúdom slov hneď pri otváraní dverí. A je Vám strašne vďačný, lebo vraj si už môže v kľude pozrieť aj správy. Tak sa majte krásne a ešte krajšie. Nech sa na vás bábätka stále usmievajú. Zuzana a Kristián

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 19.01.04 21:11

Ahojky Olčo,

chodím se na vaše fotky koukat pravidelně a včera jsem zjistila, že znám tvou kamarádku Jitku s Dominikem. Chodím (teda spíš chodila jsem) k nim do kadeřnictví. Ale ona si mě asi pamatovat nebude, stříhala mě její kolegyně Iva. Kdyby si na mě vzpomněla, tak ji pozdravuj :-)))

Pa

Šárka

Kejka
Stálice 51 příspěvků 19.01.04 21:44

Ahoj Slunicku!

Já jsme taky věrnej divák „Přátel“, u nás ho te´d dávají v úterý navečer a v noci opakují, tak to většinou zkouknu nadvakrát!
To už musí být abych si ho nechala ujít!

měj se
Kejka:))

Marketkova
Kecalka 112 příspěvků 20.01.04 07:15

Ahojky holky,
hlásím se hned takhle po ránu opět plná starostí a nemůžu spát :( Vím že jsem hrozná a že vám musím připadat už jako hypochondr přes Tomčovo zdraví (i dr. už na mě tak kouká, jako co si to pořád vymýšlím), ale bohužel je to tak, zase musíme na další vyšetření, tentokrát na oční. Už co byl Tomik úplně malý a pořádně na mě otevřel ty jeho kukadla, tak jsem si všimla, že v levým oku má jakoby vyštíplej kousek zornice. Řekla jsem to dr. na šestinedělní prohlídce (to nebyla ta naše, ta měla dovolenou), jenže ta nic neviděla a řekla, že když to tam bude furt, tak máme jít na oční. No a včera jsem to řekla už tý naší, ta taky nic neviděla (on jak má Tomča hodně tmavé, až černé oči, tak je to opravdu špatně vidět), ale pro jistotu nás poslala k očaři, tak tam jdem příští pondělí. Už si moc nepamatuju přírodopis ze sedmé třídy, ale doufám, že to je jen kosmetická vada a na vidění to vliv mít nebude.
Zuzko ? ty naše skoro lékařko, zrovna jsi měla oční zkoušky, nevíš co by to mohlo být?
Ale už dost.
Veru ? vítám tě zas mezi námi! Taky jsem na tebe moc vzpomínala, jak se máte, takže jsi opravdu musela škytat v jednom kuse:) Já jsem taky hrozný sluníčkomil a teď v zimě mám vždy děsné absťáky. Ještě než jsem byla těhu, tak jsem chodila pravidelně na solárko a alespoň trošičku jsem si vynahradila to letní opalování, ale teď samo nechodím a děsně mi to chybí, připadám si jak vyblitina a už se strašně moc těším, až budu moct vyskočit alespoň na zahradu do plavek a zas pořádně načerpám ten vitamín D.
Je moc fajn, že jste si to tak užily, přiznám se, já bych měla asi trošičku strach jet s tak malým Tomáškem, ale jak je vidět, tak Tinuška to snášela skvěle. Jo a díky za chválu na golfky, taky se je chystám koupit, ale pořád jsem přemýšlela jestli tuhle Inglesinu a nebo ty MaxiCosi City, takže teď už nebudu váhat a koupím Zippovky. Říkáš, že Tinuška vždy než jí vylezl zoubek, tak měla hodně prdíky smradláky? To by tedy vážně odpovídalo. Tomča má v poslední době taky děsně prdíky, kord v noci, to je vždy dělostřelba a taky pěkně smrdí :) NO uvidíme, třeba taky už nějaký ten zoubek vyleze, i když jak píše Šárka, né že bych se nějak moc těšila na to kousání :)
Katko s Adámkem ? taky na vás budu moc myslet,držím moc palečky. Já jsem taky v Motole s Tomčou dva dny ležela a musím říct, sice nemocnice je to děsná, ale personál ? jak sestry na dětským, tak doktoři jsou tam skvělý, takže budete určitě v nejlepších rukách. Tak nemějte strach, vše určitě dobře dopadne.
Jé to jsem se ráno rozepsala.
Tak se mějte fajn a já dneska zkusím zaskočit od sedmi na ten chat, snad mi to Tomča i Tomáš dovolí. Nikdy jsem takhle nekecala přes PC, tak jsem děsně zvědavá, jak to chodí.
Mějte se bájo a krásný, opět zasněžený den.
Pa Market

Veru
Kecalka 242 příspěvků 20.01.04 07:51

Ahoj Zuzko,

ta slovenština je fakt krásná řeč, jsem moc ráda, že je Emimino internacionální a můžete taky přispívat. Aspoň si to trochu oživím a nic nezapomenu. Vždyť jako malá jsem poslouchala slovenštinu v telce i v rádiu a nebyl v tom žádný problém. Jo a představ si, že zatím všemu rozumím ! :o))))

Ahoj Veru

Veru
Kecalka 242 příspěvků 20.01.04 08:12

Ahoj Olčo,

já myslím, že by se to zvládnout dalo, tím spíš, že poletíte dva. Vezmeš pár oblíbených hraček, abys ho mohla zabavit, když budete připoutaný a myslím že to půjde. Já jsem si musela poradit sama, tak mi ty 4,5 hodinky stačili, ale když budeš mít k ruce manžela tak to je hned znát. Největší sranda je přebalování v letadle. Ty mezery mezi sedadly jsou sotva na kolena a to jsem prcek.
Taky záleží jestli je Matýsek pohodář. Kamarádka má třeba doma hysterku v klučičím vydání a s ním si moc cestování představit nedovedu. Tinula je naše hodný zlatíčko, tak si s ní troufnu věci, které ostatní maminy s mimči podniknout nemůžou.
Já bych se ale asi teplíčka v Karibiku nevzdala :o) Švára tam byl 2× a když jsem viděla ty fotky, tak bych jela hned. Prý tam do budoucna pojedeme i s dětmi, tak jsem zvědavá. Oni ještě zatím ani žádné nemají :o)))

Tak přeju dobré rozhodování, já bych fakt jela. I tak ale na mě někdo koukal jak na cvoka, že tahám půlroční dítě na Kanáry. To víš, naše maloměsto :o(

Ahoj Veru

Veru
Kecalka 242 příspěvků 20.01.04 09:03

Ahojky Market,

nejsi žádný hypochondr, s tím očičkem vím o čem mluvíš. Kámoška to taky objevila na prckovi, ale protože má modré oči, tak to bylo vidět docela dobře. Je to jako kdyby mu trojúhelníček zornice povylezl ven. Má tam takovou šipku. Šla s tím k dětskýmu, ale ten má silný dioptrie, tak prd viděl. Přesto se snažil, fotil si to i digitálem, aby to zvětšil. Stejně to ale viděla jen sestřička. Projistotu ji poslal k očnímu. Očař je starej dědek a udělal z ní blbce a hysterickou matku, z ordinace šla skoro s brekem. Prý tam nic nemá a jestli jo, tak je to jen kosmetická vada, který si dřív nevšimla. U dětskýho si domluvila vyšetření na specializovaným pracovišti v Litomyšli. Tam byl doktor prý moc fajn, všechno ji vysvětlil, uklidnil ji a malýho pořádně vyšetřil na nějakých přístrojích.
Laicky ti to zkusím vysvětlit. Na očích to mají před narozením všechny děti, ale pak se jim to vstřebá. No a některým ne. Na vidění to vliv nemá, ale přesto mu to ještě budou hlídat. Může se to ještě ztratit.
Podle toho co píšeš bych řekla, že má Tomášek to samý, držím pěsti, ať mu to dobře zkouknou.
Jo a u nás zuby zatím dobrý, ještě si kousnout nezkusila, ale je to moje noční můra :o)

Měj se krásně, tady přes noc napadlo aspoň 30 cm sněhu. Ach jo, že já tam nezůstala :o)))

Ahoj Veru

TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 20.01.04 09:19

Ahoj holky,

tak nejdrive se taky pripojujem, ze budeme myslet na Adamka a Katku, hlavne ze muzete byt spolu, i kdyz verim, ze te to bude vsechno bolet za malyho, ale vsechno urcite dobre dopadne…za chvilku uz budes jenom vzpominat jak ste to krasne spolu zvladli!

Mirus - taky bych nevydrzela nechat Anicku vyrvat, na to nemam nervy a to jak si popisovala Terinku, jak se klepala, no kamen by se ustrnul :-(…taky vsude ctu jak to neni dobry nechat vyrvat mimco, ze jsou pak deti nervacci…no o te Francii jak psala tusim zuzkaj, to je teda sila, asi by me kleplo tohle zazit

Sarka - Anik taky rozebira puzle na krajich a lita to po celym pokoji, je fakt zazitek to davat kazdy vecer dokupy…my mame puzzle se zviratkama a ty maji oci, takze kdyz vidim, ze se blizi zase rabovani kraju a cpani do pusiny, tak oci vylupuju a davam pryc, pze to by slupla okamzite

Janice - to je zajimavy s tim aventem, rikala jsem si jak mam Anuli vysvetlit, ze ten hrnicek neni na kousani ale na piti, tak zkusim vyndat to kolecko

Olca - koupili sme krosnicku v Chiccu, nepamatuju si cenu, jestli te to zajima, tak bych zkusila najit stvrzenku…no mne pripada vyborna, je hodne vypolstrovana, ma to bezpecnostni pasy pres raminka a druhy pres brisko…bez nich by to ani neslo, pze anik se dole zapre nozickama a hopsa v tom, tak by taky klidne vyskocila…ma to pripinaci plastenku

No a asi vam to bude pripadat divny, ale pze je v ni Anik hrozne spokojena a ma ted mrnceci obdobi (cekam ze vyleze druhy zub), tak nekdy udelam to, ze si ji dam do krosnicky a umyvam tak nadobi a varim a ona kouka vsude mozne a ani nemukne, hrozne se ji to libi, jo jeste ji u toho povidam a zpivam, no kdyby me nekdo videl.....uz kdyz ctu ten popis tak si pripadam jako blazen

Sono od Zuzky-Tofifee - jeste porad nic? :-)
Ted by mela kazdym dnem porodit i kamoska z prace a od kamarada manzelka (ona je Japonka, ziji v Praze…no ta to ma jeste mnohem horsi v tom, ze umi jen anglicky a ten kamos i kdyz chtel byt u porodu, tak musel ted odjet pracovne na cca 14 dni, tak to vypada, ze snad bude na vsechno sama.....no neumim si to predstavit)

mejte se, Tina+Anicka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »