CIPÍSKOVA PARTA - 13.díl

Rodičovství

Ahojky holky, tak jsem už měla strach, že Vám nestihnu napsat nový deníček a už jsem se chystala psát sms Zuzce, ať mě zaskočí. Tak si představte, že jsem strávila s Cipískem pátek a sobotu v nemocnici :(( V pátek v noci byl pořád neklidný, bolelo ho bříško a chudinka se celý svíjel, tak jsem si ho vzala, že o přebalim a nakojim a on opět dostal takový ten záchvat, že mu vylítly žaludeční šťávy do pusinky a on je nemohl ani polknout ani vyplivnout. V turánu byl v křeči, tak jsem ho honem zdvihla, zatřepala, dala hlavičku dolů, on to vyblinkal a bylo to v pohodě, spokojeně se napapal, hned usnul a ráno se probudil v supr náladě usměvavej jak sluníčko.

Tak jsem ho šla přebalit a oblíknout, že půjdem ven a najednou zas, a pak ještě jednou. To už jsem byla vážně vyděšena. Už se nám to stalo asi před měsícem a půl, myslím že jsem vám to psala a dr. nás poslala na ten Karlov, ať ho vyšetří, ale nic nenašli, všichni na mě koukali, co panikařim, že mám zdravé dítě a pořád na něm hledám nějaký chyby.No a od té doby to bylo v pohodě, tak už jsem to neřešila, až zas teď. Okamžitě jsem volala dr., vylíčila jsem jí to, jenže ta byla opět odměřená, ať tedy přijdu, že se na něj podívá. Nakonec mě poslala do Motola na krční, prý že to bude asi od hlasivek. Jenže tam se opakovala stejná scéna jako tehdá na tom Karlově - opět si mě dr. změřila takovým odměřeným pohledem, že Tomášek je apsolutně v pořádku a hlasivky má jak Kája Gott a vyloženě mě nenápadně dekovali z ordinace, protože už měli pět minut po ordinačních hodinách. Tak jsem se ještě ptala, co by to mohlo tedy být, že už lítáme všude možně a nikdo není schopen říct, co to vlastně je a najednou - štěstí v neštěstí - Tomášek opět dostal ten záchvat, přímo před doktorkou. V ten moment se to už pěkně rozjelo - už se mnou mluvila mnohem važnějc, okamžitě obvolala svoje kolegy, popsala jim přesně co se stalo a že to vypadá prý na nějakou „pylorostenózu“, což znamená, že svěrač co je u žaludku je moc pevný a nepropouští jídlo. Tak mi to alespoň bylo vysvětleno, no a prý že to je na operaci. V tu chvíli jsem se mále zhroutila. Všichni mě uklidňovali, že jestli to bude opravdu ono, tak že je to jen malá operace, která i s narkozou netrvá dýl jak půl hoďky, ale stejně - Tomášek je tak malý, ani né tříměsíční a už by musel pod kudlu, to jsem prostě neunesla.

No abych to moc nedramatizovala, tak to trošku zkrátim. Po tom co nás viděla ještě pediatrička jsme šli už na lůžkový oddělení, kde Tomáška znovu prohlídli a trošku mě uklidnili, že to na tu pylo… nevypadá, že by nebyl tak čilý, veselý a že by vůbec nepřibíval na váze tak jak přibívá, ale že si nás tam nechaj na pozorování a uvidí co dál. Nakonec ze všech těch vyšetření, které chudinka podstoupil došli k závěru, že se jedná o nějaký „reflux“, což je prý normální a dítě z toho prostě musí vyrůst. Takže nás včera odpoledne pustili domů.

Můžu vám tedy říct, prožila jsem vážně strašně krušné chvíle, už dlouho jsem se tak strašně moc nebála jako teď a až se divím, že jsem „snad“ neztratila mlíko.

Jsem z toho furt taková vyjukaná, na jednu stranu jsem ráda, že víme co to je a trošku i jak se zachovat při dalších záchvatech a co dělat, aby se neopakovaly, ale na druhou stranu mám strašný strach, aby se to náhodou neopakovalo zrovna v době, kdy u něj nikdo nebude a on se třeba nepřidusil - no radši nemyslet.

Omlouvám se, že můj deník je dneska tak pochmurný a doufám, že jsem na vás nepřenesla nějak můj smutek, ale věřte mi, opravdu se mi strašně ulevilo, když jsem vám to sem napsala a chci vám poradit - mamči, která máte ublinkávací miminka, dávejte si velkýho majzla na odkrkávání, nejlepší je prý tak půl hodiny po jídle mít dítě ve vspřímený poloze.
No nic, musím končit, prdelka se probudil a má asi ukrutný hladík, protože řve jak tur.

Ani jsem nestihla přečíst celý minulý deníček, ale doufám, že jste všichni OK a že miminka jsou zlatíčka a nezlobí.

Mějte se moc fajn a ještě jednou díky že jste.
Pa Market

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Pindruse1
Povídálka 16 příspěvků 06.10.03 08:19

Ahoj holky a miminka,

tak to jsem se trochu uklidnila, že Nikouš není jediný poblinkávací miminko. V našem okolí je totiž jedinej. A neustále máme poblinkaný všechny věci. Já už pro jistotu doma chodím jen ve spodním prádle a oblékám se vždy až těsně před odchodem z domu. O tom jak vypadá náš koberec nechci radši ani mluvit. :o

Vždycky ale bylo období, kdy už jsem se radovala, že to přešlo a šup a zase začal ublinkávat. To mě vždycky dost rozhodilo a upalovala jsem k Dr. „to je u miminek normální“ hmm tak jsem šla zase domu.
Tuhle jsem se ale dočetla, že je to nějak daný postavením (omluvte mou odbornou terminologii) tou trubkou co jde do žaludku. Normálně je to tam nějak zahlé. Ale jak miminka rostou tak se to třeba nějak pohne a už se zase pěkně blinká. Takže to by asi pak vysvětlovalo že jsou období ublinkávací a pak zase ne.

To jsem ráda že Tomášek nemusí na operaci. A jak jsi to přežila v té nemocnici? Já si to vůbec neumím představit. Byli tam na vás hodný? Koukala jsem se do diskusního fóra a tam někdo prosil o radu, že prý v nějaké Brněnské nomocnici nechcou nechat maminku s dítětem přes noc HHHRRRUUUZZZAAA.

V úterý jdeme na přeočkování a konečně se zase po měsíci zvážit a změřit - jsem hrozně zvědavá - ale podle toho jak už mám vytvarovanej biceps přibral Nikouš určitě dost. První očkování jsme měli obyčejnou vakcínou a bylo to v pohodě. Niki byl sice trochu nevrlej ale teplota se vůbec nedostavila. Tak doufám, že bude zítra taky tak v poho.

Mějte se krásně a pište pište pište - HROZNĚ mě to tady baví i když jsem spíš čtenář než pisatel

Pa Dana a Nikouš zítra přesně 18 týdnů

Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 06.10.03 09:21

Ahoj holky,
dnes píšu hned poránu dokud Matýsek ještě spinká.
Teda s tou nemocnicí je to hrůůůza, jsem ráda, že jste v pořádku a že se to obešlo bez operace. Určitě se to brzy zlepší a budeme držet palečky ať se to neopakuje.
My takové problémy naštěstí nemáme (ťuk ťuk ťuk do dřeva) a umím si představit jak bych z toho byla vystrašená.
U nás je jinak všechno pohodové, zoubky nic nedělají, i když se ještě před týdnem tvářily, že do dne je něco venku.
Zítra jdeme na kontrolu a možná i očkování. Tak nám držte palečky. Já jsem vystrašená i z toho.
Teď něco z toho veselejšího soudku: Matýsek se naučil krásně křičet (ne plakat, ale pokřikovat na nás :)), je to roztomilé. Připadá mi občas jak papoušek. Leží v postýlce nebo v kočárku a vykřikuje a strašně se u toho chechtá. A pokud u toho je v postýlce, tak přidá bouchání hračkami o postýlku a v lepším případě i o zeď. Takže super rodeo :).
Jinak se musím pochlubit, včera jsem si dala práci a předělala celý Matýskův web a přidala tam nové fotky. Tak se k nám zajděte virtuálně podívat :) http://melounek.hyperlink.cz
Jinak - plánuje se nějaký srazík? Já v minulém deníčku nějaké náznaky viděla, ale nic moc konkrétního. Byli bychom žhaví adepti :).
Tak papa, přejeme hodné mimísky a hlavně všem hooooodně moc zdravíčka!!!
Olča a Matýsek, 3 měsíce a 8 dnů

janice
Kecalka 458 příspěvků 06.10.03 09:22

Čau holky,
zdravím Vás při pondělku. Svítí tu sluníčko, tak snad by mohl být hezkej den.
Market - jsem ráda, že se přišlo na to, proč má Cipísek takový trápení, v porodnici nám o tom říkali, že to u mrňousků může být a že se to většinou samo spraví. Tak držíme pěsti. Já bych asi taky byla celá vedle sebe.
Co jste tropili o víkendu? Já se musim pochlubit, že jsem byla poprvé s Vilíkem v cetru. Hynek tam měl nějaký zařizování asi na 4 hodiny, tak jsme naložili kočár a vyrazili. Bylo to super, byla jsem na Národní v Tescu, na Pěší zóně, vlezla jsem uplně všude, teda aspoň tam, kde jsou friendly ke kočárkům a strašně jsem si to užívala. Nakoupila jsem už něco k vánocům, abych pak neměla honičku, no, když jsem dorazila zpátky za Hynkem, tak když viděl obloženej kočár igelitkama a Vilíkovi koukala jen hlava, komentoval to slovy" tady vidíte jak to dopadne, když pustíte ženskou, co byla 4 měsíce u plotny mezi lidi a ještě jí táde peníze…" Odpoledne jsme byli na Vinobraní tady u nás v Modřanech, měla jsem asi po 10 letech cukrovou vatu a tureckej med. Vilík byl taky v kondici a tak se smál na celé kolo. V neděli jsme byli u mých rodičů, Hynek šel něco dělat na ten náš pozemek, já tam s kočárem ani nešla, protože lilo jak z konve. Byl to takovej spací den a tak když jsme odpoledne přijeli domů, vlezli jsme si všichni tři kolem 14,00 do postele a probrali se z bezvedomí v 18,30. To se nám snad ještě nepovedlo, takhle i s Vilíkem dlouho spát. Ale po tom jeho nočním nespání nám to přišlo docela k duhu. Poslední 2 noci teda Vilík spí už aspoň do 5 hodin. Myslim, že to jeho noční buzení bylo komárem. Objevila jsem ho,„hajzla“, v nebesech nad postýlkou. Od tý doby je klid, tak ťuk, ťuk, snad to vydrží. Jinak jsem Vám chtěla ještě napsat, že jestli se náhodou těšíte, až budete moci dát na noc kaši, abyste se všichni celou noc vyspali, aspoň já si to myslela, tak na nás to nezabírá. Po konzultaci s Dr, jsem dala Nestle rýžovou do flašky a těšila se na celonoční nerušený spánek, ale budíček se konal opět kolem 2 hodiny ranní. Takže to moc nezabralo, po kojení spal do rána Vilík vždycky. No nic, vypadá to tady na plný pleny, jdu to prozkoumat.
Mějte se bájo a pište!
janice + Vilík

janice
Kecalka 458 příspěvků 06.10.03 09:24

HOLKÝÝÝÝ, CO TEN SRAZÍK? NAVRHŇETE NĚCO!!!!
janice

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 06.10.03 09:24

Ahojky,

Market - ty máš teda zážitky. Ještě, že to takhle dobře dopadlo. Taky si nedovedu představit, že by mi řezali do Šimůnka :-((( Teď v říjnové Betynce zrovna píšou o zažívacích problémech miminek. Jestli ji máš, tak je to na str. 62. O refluxu jsem ti našla článek. Když budeš chtít, tak se podívej na http://babinet.cz/zobraz.php?253. Já jsem taky zjstila, že musím dbát na řádné odříhnutí po kojení, jinak je zle. Budˇse blinká nebo je za nějakou dobu hroznej řev a pak následuje krkanec jak hrom. My máme matraci v postýlce ve zvýšené poloze a taky hodně využívám lehátko. Zrovna jsem přemýšlela, že bych tu matraci už narovnala, ale po tvé příhodě ji radši hezky nechám tak jak je.

Šíma byl včera protiva jeden. A taky už nám druhou noc nespal 8 hoďek, ale jen 6 (co by za to někdo dal, že?). V neděli se vzbudil ve 3 ráno a pak vždycky na chvíli usnul a když usnula maminka, tak zase začal kňourat a tak to vydržel s několikerým kojením asi do 9. Tohle nikdy nedělal. Vždycky se najedl a spinkal dál. Taky chtěl celou neděli jíst častěji, po 3 hoďkách neexistuje. Asi to bude ten růstový spurtík ve 3 měsících. Taky mi přišlo, že nějak často srandí. To bylo snad po každém kojení a někdy i před. To byla spotřeba plínek :-( Teď mi ještě po kojení usnul, tak snad mu to chvíli vydží.

Mějte se fajn.

Šárka + Šimůnek (13 týdnů)

P.S. Máme nové fotky, tak sem zase nějakou hodím. Šíma se tam krááásně směje :-)))

Veru
Kecalka 242 příspěvků 06.10.03 09:27

Ahoj holky,
nějak poslední dobou nestíhám, ale seznámek si vedu :o), tady ho máte, ale u nově příchozích mamin a mimin mi chybí detaily, tak prosím o doplnění.

Zdenda a Peťulka ? Mareček, 19.5. v 2.53, 3,62 kg, 53 cm Pardubice
Tereza 25 let?Klárka, 24.5. 3,55 kg, 51 cm, Brno
Myšáček ?Kryštof, 28.5. 3,92 kg, 51 cm Liberec
Kulihrášek 36 let?Tomášek, 2.6. v 15.20, 2,9 kg, 46 cm, Praha
Smrček ?Pavlínka, 8.6. v 8.44, 2,85 kg, 48 cm, Praha
Toffifee 27 let ?Valentýnka, 13.6. v 8.55, 3,3 kg, 50 cm, císař, Chrudim http://sweb.cz/…Libor/myweb/
Janice 26 let ?Vilík, 15.6. v 9.19, 4,6 kg, 54 cm, Praha
Katka 29 let ?Linda, 21.6. v 11.56, 2,45 kg, 46 cm, u Příbrami
Lucajda ?Ema, 21.6. ve 22.15, 3,3 kg, 49 cm u Benátek n.J.
Nikky 23 let ?Vendulka(Jare­ček)23.6. v 7­.10, 3,5 kg, 50 cm, Teplice v Č.
Karla ?Vendulka, 27.6. ve 23.10, 3,4 kg, 50 cm, Praha
Lindička ?Matýsek, 28.6. v 6.05, 3,69 kg, 53 cm, Praha
Veru 27 let?Tina, 30.6. ve 20.15, 3,065 kg, 50 cm, Jablonné n.O. http://rodina.cz/tihonovi Šárka 29 let ?Šimon, 2.7. v 7.58, 3,38 kg, 51 cm, císař, Praha http://rodina.cz/rouskovi
Lenuli -Julie Anna, 4.7. v 11.26, 3,15 kg, Thetford
Pavlína 30 let ? Iva, 6.7. v 18.20, 2,6 kg, 47 cm, Brno
Aprilmouse ?Jiří, 6.7., 3,14 kg, 49 cm, císař, u Trutnova http://jiricek.nethouse.cz
Markéta ?Adélka, 8.7., 3,05 kg, 50 cm, Neratovice
Eva 25 let- Kája , 8.7., 3,6 kg Praha
Sluníček 29 let?Kerstin, 12.7., 3,52 kg, 52 cm, Frankfurt n.M. http://kerstin.fbi.cz/foto.php
Adina 28 let ?Adam, 13.7. v 10.30, 3,8 kg, 51 cm, Praha
Zdenik 27let -Martinka 14.7. v 17.50, 3 kg
a Janička, 14.7. v 18.00, 3,1 kg Brno
Market 25 let?Tomášek, 16.7. v 6.00, 3 kg, 51 cm, Praha
Hanischka ?Klárka, 16.7. ve 21.12, 3,16 kg, 50 cm, Praha
Klárka 22 let?Karolínka, 23.7. ve 13.30, 3,6 kg, 52 cm, Kladno http://volny.cz/…i/index.html
Lenka 25 let ? Johanka(Sára) 28.7. v 15,27, 3,3 kg, 51 cm, Vsetín
Olinka ? Matýsek 28.7.
Hanka ? Eliška, 29.7. 3,7 kg, 51 cm
Bazalka ?Ondra, 7.8. v 5.15, 3,35 kg, 51 cm, císař, Kladno Ája ? Hanička
Dana ? Nikolas
Tajka - Majenka

Já jsem rozhodně pro, nějaký ten srazík uskutečnit, pokud to půjde budu se snažit přijet i na kraj světa :o))) Kdyby se nás sešla většina, bylo by to super. Musíme to naplánovat, až bude Sluníček v Čechách. A co Lenuli?
Ahoj Veronika

Veru
Kecalka 242 příspěvků 06.10.03 10:31

Ahoj všichni,
teď jsem si ještě všimla, že přibyl odkaz u Olči s Matýskem (http://melounek.hyperlink.cz).
Z minulého deníčku jsem vyčetla, jak se nám ta mimča ve třech měsících pěkně mění, ale spíš než k lepšímu je to naopak. Nám už Tinuška taky tak dobře v noci nespí. Snad to brzy přejde.

Zuzko, máš pravdu, ty naše holky tu budou asi nejhubenější. Ještě je s námi v partě Šimonek :o)) A ty jsi psala minule něco o dokrmování? Máš málo mlíka, nebo se vaší MuDr. zdá, že Valuška málo přibývá? Jak už psala Šárka, mám taky z každého vážení hrůzu, ale říkám si, že kdyby Tině moje mlíko nestačilo, tak by řvala a byla nespokojená, ne?
To jak byl Libor hrdý na kojení úplně chápu. Poslední dobou nestíhám dobíhat z práce včas, tak musí Marek taky ?kojit? a strašně ho to baví. Má přehled kolik toho vypije a pak mi hrdě hlásí kolik do ní natlačil :o)

Šárko, s tím naším fotoalbem je to tak, že jsme to zkusili a od té doby nebyl na další fotky čas. Já bych tam i něco přidala, ale ještě to moc neumím, tak musím vždycky ukecat Marka, aby mi s tím pomohl. Teda to byl pěknej truhlík, ten chlap u benzinky, co? A pak že je pohroma za volantem ženská!

S utrácením za dětské věcičky jsem na tom podobně jako Janice se Šárkou. Máme tady jeden super dětský obchod a ještě se nestalo, že bych z něj vylezla a nic nekoupila. Tento týden se zase chystám na bojovou výpravu, abych nakoupila nějaké zimní věcičky a hlavně kousátko. Musím vybrat nějaké lehké, aby ho Tinuška udržela. Posledních pár dní má ty ruce v pusině pořád, možná ji svědí dásně, ale zuby v nedohlednu. Musím ji pořád převlíkat poslintaný bodýčka.

Market, ještěže jim to blinkání Tomášek ukázal, jinak by ti asi nevěřili, viď? Kamarádka zase šla s malým k očaři, protože měl flek na oku. Doktor byl asi slepej, protože to tam neviděl (fakt to tam má) a udělal z ní blbce a hysterickou matku. Naštěstí máme fajn dětského a ten ji poslal na vyšetření do Litomyšle. Tam ho proklepli, uklidnili ji, že to na koukání nemá vliv a budou radši jezdit na kontroly.
Když se nám něco nezdá, nesmíme se nechat odbýt a otravovat, Radši půjdu 3× zbytečně, než jednou pozdě. Máme v rodině doktora, takže vím jak nás někdy berou. Nemají to jednoduchý, někdy jim tam lidi fakt lezou s hroznýma volovinama.

Zkusila jsem dát do galerie nové fotky a povedlo se, tak můžete juknout.

Ahoj Veronika + Tina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.03 14:40

Ahoj holky,
tak jsem se dneska po 10 týdnech konečně dostala na kontrolu na gyndu, naštěstí mi nic neřekli a jsem v pohodě, tak jsem moc ráda. Doufám, že dřív než za rok na kotrolu tam nebudu muset. Johanka byla moc hodná a celé to prospinkala, jenom čekám, kdy bude kakat, už má 3 dny pauzu, jak to přijde, to bude dávka, zatím jenom prdí a smrdí.

Markét, to tě úplně chápu, to musely být nervy, hlavně ať už je Tomášek v pořádku a neopakuje se to, ať si oddechneš. Já mám taky o holky pořád hrozný strach, asi bych nepřežila, kdyby se jim něco stalo.

Johanka má asi náběh na rýmu, začala mít v nose nějak víc sopílku a v noci trochu chrčí, možná je to i suchým vzduchem, začalo se víc topit, doufám, že jí to přejde a na noc pořádně větrám, ať nemáme suchý vzduch.

Janice, pořádně si mě s tím nakupováním a komárem rozesmála, u nás je to stejné, vždycky, když jedem do města, nechám tam hrůzu peněz a pořádně kde nic tu nic, manžel vždycky nechápe, za co jsem to utratila, a to kupuju jenom to, co fakt potřebujem.
Já se na srazík nemám šanci dostat, mám to přes celou republiku, ale duchem tam budu s váma, jste moc fajn holky, jsem moc ráda, že vás mám.
Zítra jdeme s Johankou na kontrolu s nožičkama, jsem moc zvědavá jak dopadnem, ale spíš počítám s tím, že nám Dr. řemínky ještě nechá.
Taky jsem dala do galerie dvě fotečky, tak se mrkněte, jinak jsou ty všechny vaše zlatíčka úplně k sežrání, taky se těším, až tam dám Johanku jak pase koníky, ale zatím pořád nic, vůbec se jí nechce, ale snad to přijde.
Tak se holky mějte.
Ahojky Lenka a Johanka dneska 10týdnů

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.03 14:49

Ahojte,
som zo Slovenska a citam vas dennicek uz vyse pol roka. Chcela by som sa k vam pridat, dufam, ze to bude ok. Mam syna Matka, nar. 6.6.2003 v Bra­tislave ,3350g/50cm - dnes mame 4 mesiace. Chcem reagovat na priberanie zo samotneho kojenia. Matko nam zacal po druhom mesiaci stale menej a menej priberat, ale kedze mame uzasnu pediatricku, nekazala nam prikrmovat. Mysleli sme si, ze je vsetko v poriadku, maly bol/je spokojny, usmievavy, je stastne dietatko. V 3,5 mesiaci vazil 4300 g. Nakoniec sme ale prisli na to, ze mam malo mliecka. Podarilo sa nam zohnat materske mlieko z laktaria, ale bohuzial iba docasne, takze od vcera musime prikrmovat Nutrilonom. Skusala som si po kazdom kojeni odsavat mlieko, no nerozbehla sa jeho tvorba:( Dnes ma Matko 4850g a sme stastni, ze jeho nepriberanie bolo iba v nedostatku mliecka. Ale co som chcela povedat povodne. Niektora z vas spominala, ze jej dietatko menej pribera, ale je spokojne…nespo­liehaj sa na to! Chodte k dr. a urobte skusku kojenia… t.j. odvazit babo pred a po kojeni. rozdiel je to, co vypije. Prajem vela stastia. Guudy z Bratislavy.

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 06.10.03 22:16

Ahoj holky,

teda Market to muselo být strašné, ještě že to tak dobře dopadlo a nemusíte na tu operaci.
Já brečím i u očkování Vendulky!

Musím říct, že Vendy je taky blinkací miminko. Takže je nás skutečně víc co neustále pereme a žehlíme. :o)

Naše víkendová návštěva u Hanischky, jejího manžílka a malinké Klárky se moc vydařila. Konečně jsme se mohly jedna druhé podívat do očí a obejmout se.
Až na občasné zlobení našecho synátora, bylo vše Ok.
Na procházce se k nám přidalo nějaké potulné kotě a vybralo si Jarečka jako cílový bod a chodilo za ním po lese jako ocásek asi hodinu. A když jsme mu řekli že si ho rozhodně domů vzít nemůže, protože má maminka(já) alergii, tak se začal vztekat a to tak, že po dlouhé době musel zasáhnout tatínek. A na to náš chlapec není zvyklí. :o)))
Malá Klárka je kouzelná a moc hodná. A má moc příjemné rodiče.

Jinak se spaním je to o trošičku lepší, ale do starých kolejí jsme se ještě nedostali. No to nevadí, vždyť je to naše Šmudlinka, ať v noci spí či ne. :o)))

Chtěla jsem dát do galerie nějaké nové fotky, ale nepodařilo se mi to, musím je nejdřív zmenšit a pak je tam dám.

Zatím ahoj Nikol a Vendulka 15 t.

Pindruse1
Povídálka 16 příspěvků 06.10.03 22:22

Tak posílám detajly:
Dana 28 let - Nikolas 3.6. v 23:45, 3,12 kg, 51 cm Velešín u Č. Budějovic
 www.family.cz/kozlovci

a taky přidám pár obrázků do Cipískovský galerie

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.03 01:13

Čau Veru, čau holky a koťata
dneska padám doslava na čenich, tak posílám jen podrobnosti: Ája, 31 - Hanička 22.7., 3,30 kg, 50 cm, Plzeň
Padám do hajan, zážitky napíšu zítra. Čao Ája

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 07.10.03 08:43

Ahoj holčiny,

tak nás postihlo to, co většinu z vás. Taky se nám nějak rozhodilo spaní. Lépe řečeno - v noci se tomu našemu zvířátku nechce moc spát. Normálně jsem byla zvyklá, že spí 7, 8 i 9 hodin. Budil se vždycky tak ve 4, 5 a pak ještě chrupal do 8 - 9 hod.. Začalo to ze soboty na neděli, kdy se vzbudil ve 3, další noc ve 2 a dneska už v 1. A to tím stylem, že se najedl, pak posrandil - tím se asi probral a nemohl usnout. A když už konečně zabíral, tak dostal škytavku a ta trvala 20 min. Takže usnul někdy ve 2. Další budíček byl v 5. Opakovalo se to samé, akorát s tím rozdílem, že pak začal hysterák a chtěl se nosit a když se položil, tak bylo zle. Usnul až v 7,45 hod. A to jsem ho do toho spánku musela ufénovat. No hotovo!!! Těšila jsem se, že až usne, tak že taky zalehnu. Ale už jsem nějak přetažená a neusnu :-((( To zase bude den. Ještě mají odpol. přijít na návštěvu kolegyně, tak budu opravdu svěžíííí!!!!

Tak nevím, jestli mají mimískové růstový spurtík (měl by být nějak kolem 3. měsíce) nebo se jim spánek rozhodil tím očkováním. Nevíte, co se děje?
Už mi tam zase piští. Ach jo!!!

Tak se mějte.

Šárka a řvoucí Šimon

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.03 11:11

Ahoj holky!

Market! Jsi statečná, já bych se asi v nemocnici zhroutila. Držíme s Karolínkou palečky, aby už to bylo v pořádku.
Taky jsme blinkavé miminko, kolikrát se Karolínka poblinká, že jí to teče i z nosánku. Jednou jsem se strašně lekla, protože jak spinká na bříšku, tak se poblinkala a vyválela si v tom hlavičku a měla jí celou bílou. Takže když jsem přišla k postýlce, tak mi chvíli trvalo než jsem si uvědomila co se vlastně stalo a pěkně jsem se vyděsila. Neustále peru a žehlím, ale hlavní je, že je Karolínka jinak zdravá, takže co bych pro ní neudělala, že?!
Koupili jsme jí takovou multifunkční hrazdičku, co hraje a svítí a moc se jí líbí.
Pořád se jí snažím podávat hračky, ale zatím se ani nesnaží do nich plácnout nebo je dokonce vzít do ručičky, kdy to začala dělat vaše miminka?
Dneska jseme po měsíci k doktorce, tak jsem zvědavá kolik přibrala, ale myslím, že taky patříme do klubu cvalíčků, i když v těch prvních týdnech byla ještě větší baculka. Ty její špíčky jsou ale tak roztomilé, zato ty moje…no fuj…
Taky bych uvítala nějaký srazík, ale nevím jak bych se dopravila z Kladna, auta nemáme a já dokonce ani nemám papíry. Než jsem otěhotněla tak jsem začla chodit do autoškoly, ale pak přišly nevolnosti, takže jsem to musela přerušit a zatím jsem se nedokopala to dokončit, snad to do Vánoc stihnu.
To je legrace, jak si stěžujete, že vaše dětičky nespí už 8 hodin, ale třeba jen 6. Já slavím, když karolínka spí 5 hodin v kuse. Ba ne to bych jí křivdila, poslední týden už se jí podařilo i 7 - poprvé, ale to jsem myslela, že mi vybouchnou prsa.
To mi připomíná, včera jsem vyrazila do města, protože nemám vůbec nic na sebe. Nějak se mi nepodařilo zhubnout na předtěhotenskou váhu, takže se do ničeho nevejdu. Kalhoty nezapnu v pase a trička neoblíknu přes prsa.Ale zjistila jsem, že je téměř nemožné sehnat tričko, přes které by nebyly vidět vložky do podprsenky, teda pokud nechci manželovo. Je to hrozné, oběhala jsem co se dalo, ale nic nesehnala, přes všechno je to vidět. Ne že by mi to teklo nějak moc, ale občas se stane a hlavně když kojím, tak mi to z toho druhé prsu stříká. Hrozně se těším, až si budu moct vzít zase nějakou normální podprsenku, ale vzhledem k tomu, že chci kojit co nejdéle, tak to asi hned tak nebude.
Taky jsem to minulý týden dostala, to je otrava. Těšila jsem se, že když budu kojit tak nic, a houbeles. ale je fakt, že mi nebylo tolik špatně jako mi bývalo. Aspoň něco. Když jsem byla na gyndě, tak mi doktor říkal, že to teď bude asi rozházené, že to můžu dostat klidně jednou za 14 dní nebo taky až za 2 měsíce, tak jsem zvědavá. Cpal mi antikoncepci, ale já už žádnou nechci. Ne že bych chtěla otěhotnět, to v žádném případě, ale když jsem všude četla, jak po ní tolik holek nemůže otěhotnět, tak mám strach. Taky mám za sebou jeden potrat, který jí přičítám, takže teď se jen modlím, abych do toho nevlítla moc brzy. No uvidíme..... :o)
Nějak jsem se rozjela…
Mějte se moc hezky a piště..... i když nestíhám často psát, tak čtu pořád.

Klárka a Karolínka (zítra 11 týdnů

Marketkova
Kecalka 112 příspěvků 07.10.03 11:53

Čauky holky,
díky moc všem za povzbuzení, taky doufám, že to bude co nevidět zas dobré, hlavně že jsme nemuseli na tu operaci.
Včera jsem byla u mé dr. se zprávou z nemocnice, tak jsem jí vše vylíčila a ona říkala, že to bude v pořádku snad do 6ti měsíců, no doufejme. Hold teď nesmím nechávat Cipíska moc samotného, taky máme všude zvednuté madrace, i na přebalovacím pultu a většinou ho přes den mám jen v lehátku, to prý je nejbezpečnější. Taky jsme dostali nějaký Nutriton, který mu mám dávat před kojením a prý to zahustí mlíčko a to pak nejde ven. No nevím včera jsem mu to začala dávat a celou noc měl strašné bolení bříška, chudinka se celý svíjel. Taky mi přijde, že vůbec po tom nechce odkrnout a to s ním chodím třeba 45minut a stolici už taky neměl ani nepamatuju. Achychachych, mně tak rve srdíčko, když vidím jak se trápí a nemůžu pomoct :((
Jinak v nemocnici to bylo celkem ok, sestřičky byly moc hodný a dr. taky, jen Cipíska to děsně rozhodilo, moc tam toho nenaspala ještě v neděli byl úplně vykolejený, ale už je to naštěstí v pohodě.
Jinak díky moc za postup při posílání fotek, taky tam nějaký přihodím, aby jste viděli, že je Cipis jinak moc krásné a veselé miminko.
Mějte se moc fajn.
Pa Market

Kulihrasek
Stálice 52 příspěvků 07.10.03 12:16

Ahoj holky a miminka,

Market, drzim palce, aby uz se to Tomaskovi nevratilo. Pri cteni Tveho denicku si clovek hned uvedomi, jak malicherne ma problemy.
Tomasek ma rymu pomalu pryc, uz v noci spi trochu lepe. Za chvilku jdeme na II. ockovani, tak se nam asi opet vsechno rozhodi jako pred mesicem. Uz ted z toho mam hruzu. Rano jsem jeste byla s Michalkou u zubarky, plombovala ji stolicku, to byl horor, ze misto do skoly jsme nejdrive musely domu se uklidnit a pak teprve sla do skoly.

Lubos zatim Tomaska zvladnul pohlidat. Zjistila jsem, ze mu to jde lepe, kdyz jsem uplne pryc nez kdyz jdu treba jen do pradelny o patro niz.

Taky uz jsem sehnala v C&A modrou kombinezku s medvedem podle mych predstav, ale 80 se mi zdala moc velka, tak jsem zakoupila 74 a ted si nejsem jista, zda vydrzi celou zimu. Holky, jake kupujete velikosti ? Tomasek ted vazi kolem 6kg, presne to budu vedet az odpoledne. Zatim jsem jeste neodstrihla cedulky, abych ji mohla pripadne vymenit. Mam z toho „tezkou“ hlavu.

Šárko, Ty mas take 74 ze ?!

Ja take jenom kojim a Tomasek vypada spokojene, nedelam si starosti, jestli mam dost mleka. Kazdy den piju pul litru caje pro kojici matky, stridam ruzne vyrobce a doufam, ze to staci.

Tomasek uz si hezky hraje s hrackama a nejradeji ty chrastici plysaky. Jeste, ze se daji vyprat, rve si je cele do pusy.

Veru, smekam pred Tebou, mas skvele vypracovany seznam. Take bych se s Vami rada sesla, nejlepsi by to asi bylo v nejakem nakupnim centru, kde bychom mohly nase zlaticka vyndat z kocarku bez obav, ze by nam nastydla a take tam byvaji kouty na prebaleni. Co vy na to?

Tomasek zacal brecet, mejte se, ozvu se jak dopadlo ockovani a kolik vazime,

Kulihrasek Monca s Tomikem

janice
Kecalka 458 příspěvků 07.10.03 13:09

Čau holky,
včera jsem objevila naprosto skvělé místečko pro náš případný srazík. Je to v Praze 1 v Jungmannově ulici. Jmenuje se to, tušim, Tramtárie. Něco už jsem napsala k Mikisce do deníčku, protože tam taky řeší, kam na srazík a Claudie na to upozorňovala. Včera jsem šla náhodou okolo, tak jsem tam zašla a prozkoumala. Je to taková jako kavárna/pizzerie, nekouří se tam, je tam plno místa pro kočárky, přebalovák, prolejzačky a prodávaj tam strašně moc hraček. Hádejte, koupila jsem něco??? :o)))) Fakt se mi tam líbilo, tak co Vy na to?Holky,mimo­pražačky, přemluvte manžílky na výlet!!!!
Zatim pa, musim běžet
Janice + Vilík

claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 07.10.03 13:16

Dobrý, ne? Dyť jsem to říkala! …teda psala. :-))) Je to úplně nově otevřený …u Mikisky v deníčku jsem to popsala.
Claudie

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 07.10.03 14:07

Ahoj!
Holky je možné, že už je tu 16 komentářů a já ještě nepsala? To je hrůza! Jsem nějaká vykolejená. A pořád spím :o( Chtěla bych se toho spaní zbavit, ale nějak mi to nejde. Potom během dne nic nestihnu :o((

MARKÉT, hned jak jsem to četla bylo jasné, že to pylorostenóza není, jen tě pěkně vyděsili. Vůbec se ti nedivím, že jsi vystrašená. Valuška sice blinkací není, ale dneska mi najednou hodila šavli a já koukala jak blázen! Chudáci miminka. Přejeme, ať se to už Tomíkovi neopakuje!

Koukám, jak vám přestaly dětičky spinkat. Valuška s tím začala už více než před měsícem. Taky začala častěji vyžadovat jídlo, ve dne i v noci. A víc pláče. Taky jsme byli v klidu, že růstový spurtík. Jenže ono už to trvá víc než měsíc, to už spurtík nebude :o((
Jak píše GUUDY, asi mám méně mléka, nebo jí nestačí. U kojení dělá různé ?blbosti? pouští se, kroutí sebou a pláče. Zase se na chvilku chytne a za chvíli nanovo. Podotýkám, že tohle všechno začalo mnohem dřív, než jsme začali dávat Nutrilon flaškou.
A teď k tomu krmení, jak se ptá VERU. Jezdím do školy a tak je s Val doma Libor a krmí ji flaškou Nutrilonem. Holky, já jsem přijela v sobotu ze školy a nestačila jsem se divit, jak máme hodné a veselé miminko! U pití z lahve nedělá ty svoje ?blbosti? a hlavně potom nepláče. ( Po prsu totiž Val šíleně brečí, než se jí podaří odříhnout. Po flašce říhá normálně). Celou tu sobotu byla jako jiné miminko, i když jsem ji od odpoledne kojila. A to jsme jí pro jistotu dávali Nutrilonu menší dávky, než jsou předepsané, aby se ?nerozežrala?. Teď jsme jí dali zkusmo Nutrilon na noc a spí déle, než po prsu. Ráno mám prsa nalitá a zase pěkně kojím.
Můžete namítnou, proč dávám Nutrilon a ne mateřinku. Jenže mně se mateřinka kazí. Když ji vyndám z mrazáku a ohřeju, tak smrdí a chutná, jako by to bylo natrávené :o( Já jsem vám to ani nepsala, ale já jsem měla v těhotenství problém s prsama. Od pátého měsíce mi teklo mlezivo, ale bohužel s krví. Oběhala jsem s tím doktory, a nikdo nevěděl, čím to je. Ani na Laktační lize. Krev se už po porodu neobjevila a tak jsem začal v klidu kojit. Jenže asi přeci jen nepatrné stopy krve v mlíku zůstaly a ta způsobuje, že enzymy v ní obsažené mi mlíko natráví.
Je mi to docela líto, už jsem si i pobrečela, ale co nadělám. Nebudu trápit Valušku ani sebe.

Ještě jsem chtěla napsat, že moje kámoška měla totéž co GUUDY. Kluk byl veselý, spokojený ? on je vůbec dost hodné miminko. No a na čtyřměsíční prohlídce zjistili, že nepřibral za měsíc nic. Ach jo, kdyby člověk do těch mimin viděl :o((( Co by to ušetřilo maminkám nervů!!!

LUCAJDO, to jsem ráda, že to ta sestra myslela z legrace. Já se vždycky vytočím, když slyším, jak se někteří zdravotníci chovají :o(
To mně se něco takového stalo. Valuška trávila bohužel větší čas v porodnici u sester než u mě. Všechny sestřičky na novorozeneckém byla zlaté, až na jednu. Všechny říkaly Valušce Růženka, že je hodná a spinká. Jen jedna říkala, že je strašně zlobivá. Dokonce na mě přilítla, že prý jsem v těhotenství hulila a Val teď má absťák a proto tak strašně zlobí! Podotýkám, že jsem nekuřák. Málem jsem jí vlítla po krku! :o((

KULIHRÁŠKU, já koupila bundičku 74 a zatím je Val velká, snad do ní doroste. Ségra koupila mimísovi kombinézku 68 a Valušce už by byla v zimě malá. Vy máte všichni větší děti, než je Val, takže určitě kupujte 74 a víc!

Holky já nevím s tím srazíkem. Manžel mě do Prahy autem nepoveze a já se mu nedivím. Tu moji milovanou škodověnku starou by tam hned nějaký Pražák zrušil :o((( A navíc si v Praze ani jeden netroufneme řídit. Já bych nanejvýš dojela na nějaké záchytné parkoviště, třeba ČM. Přemýšlela jsem o cestě vlakem, ale na to se mi zdá Val ještě malá.
Já to vidím až na příští rok, u někoho na zahradě nebo někde v kempu a aspoň na dva dny. V Praze jsou kempy, tak bysme tam klidně mohli stanovat všichni tři. Ale za jeden den cestu do Prahy a zpět s Valuškou vlakem nezvládnu.
Asi na vás letos budu vzpomínat doma a pak mrknu na nějaké fotky. Ach jo :o((( Některé jste mi dost přirostly k srdci. Vy se ale určitě sejděte!!!!! Jsme dobrá parta, stojí to za to.

Čauky
Zuzka

eMimino Klarka
Kecalka 138 příspěvků 07.10.03 19:31

Ahojky!!!
Tak dneska už píšu podruhé, to je můj životní výkon.
Musím vám napsat ohledně toho srazíku, myslím, že to místo vypadá super, snad by se mi nějak podařilo se dostat i skočárem do Prahy. Ráda bych Vás všechny viděla.
ZUZKO, škoda, že nemůžeš. Jsi naše druhá prezidentka, tak tam určitě budeš chybět, pokud něco zrealizujeme.
Dneska jsme byly u doktorky, Karolínka mám v 11 týdnech přesně 6,5 kg, taky to není žádný hubeňourek. Za 14 dní jdeme na první očkování, tak už si připravuju nervy, dneska tam očkovali jiné miminko a rvalo mi to srdce. Nedokážu si představit, že takhle budou mučit moje zlatíčko.
Ptala jsem se taky na to ublinkávání a doktorka mi poradila koupit svatojánský chléb a dávat ho před kojením, tak to asi vyzkouším.
Koukala jsem na nové fotky, všechny miminka jsou prostě nádherná.

Tak já jdu utěšit našeho křiklounka!
Mějte se bájo..

Klárka + Karolínka 11 týdnů

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 07.10.03 21:03

Ahojky,

dnes jsme způsobili se Šimůnkem rozruch v okolí našeho bydliště. Vyrazili jsme totiž poprvé ven se šátkem :-))) KONEČNĚ!!!! To bylo podezíravých pohledů. Dokonce jsem si i v lékárně a pak v obchodě něco vyslechla o nevhodnosti nošení dětí v šátku. Nejdřív jsem se zkoušela dohadovat, ale pak jsem si říkala, že na to kašlu. Stejně nemá cenu někomu něco vysvětlovat. Šimůnkovi se v šátku moc líbilo, koukal kolem sebe a pak usnul. Akorát jak foukal ten vichr, tak pořád lapal po dechu. Mně to vůbec nedošlo, že by mu to mohlo vadit. Měl na hlavě ještě kapucku a pak jsem ho schovala pod šátek a taky byl dost nabalený, tak snad nenastydl.

Zítra ráno bych se chtěla zajet podívat na den otevřených dveří do plavacího klubu. Ale jen v případě, že nás Šíma dnes nechá vyspat a ráno se zvládneme vypravit. Musíme tam být mezi 8.-9. hod.. Docela mi dělá problémy vypravit se s prckem na určitou hodinu.

Kulihrášku - kombinézu máme vel. 74, ale to už jsem ti říkala, když jsme spolu dnes telefonovaly :-)))

Janice - Tramtárie vypadá podle tvého popisu skvěle. Určitě tam budou zvyklí na návaly maminek s kočárky.

Zuzko - to je škoda, že bys nepřijela. Nevymyslíš to ještě nějak? Tak vezmi manžílka s sebou a zaparkujte třeba na tom ČM. Pak hupsnete do metra a v Tramtárii budete odhadem tak za 20 minut..

Tak já se jdu zkusit vyspat. Snad se to dnes povede líp než včera.

Mějte se.

Pa

Šárka + Šimůnek (zítra 14 týdnů)

Lucajda1
Kecalka 104 příspěvků 07.10.03 22:02

Ahoj holky!!

Koukám, jak jste se rozjely, s těma komentářema…

Nejdřív přeju Market a Tomáškovi, ať je mu už líp. Eminka taky jednu dobu dooooooost ublinkávala a dr. mi taky doporučila ten svatojánský chleba - Nutriton. Udělá to takový gel a ten prý zhušťuje mlíko. Chuť to nemá žádnou. Akorát jsem to Emince dávala z flašky, protože u lžičky řvala hlady (dává se to před kojením nebo v průběhu). Za pár dní se to srovnalo a teď už jí ho nedávám. Jinak taky má pořád bryndák, co má zespoda ten igelit, jinak bych taky mohla prát pořád. A matraci v postýlce i kočárek jsem taky trošku zvedla. Eminka si totiž strašně dlouho neuměla odříhnout, tak furt ublinkávala. Zato teď - to je jak starej chlap.

Teď už nevím, která jste tady psala s tím šátkem - to jsou děsný lidi - já jsem teda spíš zaznamenala opačné reakce - dokonce i chlapi se chodili ptát, jaké to je, že se jim to líbí (asi jsou v Ml. Boleslavi nějací všímavější). A sestřička na rehabilitaci se mě na to taky víc vyptávala, že se jí na to ptají jiní rodiče. I u nás na vesnici se to lidem spíš líbí.

Zuzko - to je teda nechutné, ta historka z porodnice. Asi to byla nějaká vypatlaná zamindrákovaná ženština podivná. Já se teda zatím opravdu setkávám skoro pořád se samýma příjemnýma lidma ve zdravotnictví (zaplaťpánbu). Moooooooooooooc Ti přeju, ať se Ti ti zlí obloukem vyhýbají. Fakt to dovede dost rozhodit.

Jak píšete s tím spaním u dětí - mně teda Eminka nevydrží spát tak dlouho, jako Vám - nají se většinou tak mezi 19. a 20. hodinou a pak se vzbudí okolo 2. ráno a pak už pravidelně po 3 hoďkách. Ale předevčírem, to jsem myslela, že mě trefí - to bylo snad po hodině. Pak jsem chodila jak spící panna. A ještě pořád jsem to nedohonila. Včera spinkala zase jako vždycky, tak jsem zvědavá na dnešek. Vstává tak okolo 7. ráno, probudí se tak ve 3/4 a kouká a bouchá do postýlky nebo žužlá ruku, ale je zticha. A pak začne houkat a upozorňovat, takže musíme vstávat. Dopoledne - když se zadaří - tak spí tak hoďku (ale někdy taky proběhne rychlospánek cca 15-20 min). Víc spí odpoledne, to jsou tak ty 2 hoďky, no a pak až v noci.

Jinak začala Eminka opravdu hodně povídat, ta tu pusu skoro nezavře. Už i různé věci vyžaduje spíš broukáním než brečením a vřískáním. Taky se tak předvedla na vítání občánků - když tam holky recitovaly, tak jim to Eminka začala komentovat.

Přikládám taky fotky z „plavání“ ve vaničce. Fakt to bylo super!! Teď v pátek jedu k babičce, tak tam budem taky trénovat. Doma totiž máme jenom sprcháč.

Na ten srazík bych strašně ráda přišla, jaké byste teda navrhly datum? Podle mě by to mělo být tak v říjnu nebo začátkem listopadu - pak už budou všichni nakupovat na vánoce, všude bude spousta lidí (a bacilů), tak abychom se tomu vyhly. Zuzko - já bych taky byla pro to nechat auto na ČM a jet sockou - nakonec já se po Praze pohybuju stejným způsobem a není tak hrozné.

Veru - mně je taky 27 let.

Mějte se zatím moooooooc hezky.

Lucka a Eminka (15 t.)

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 07.10.03 22:34

Ahoj šárko a Šimonku,

nic se nebojte my to měli taky.
Začalo nám to očkováním a trvalo asi týden.
Tak vydržte, snad se to po týdnu taky uklidní.

Já si myslím, že to bylo tím očkováním.
Ale je docela možné, že to je ten sprutík.
Uvidíme po druhém očkování.

Pa a drž se.
Nikol a Vendulka

Veru
Kecalka 242 příspěvků 07.10.03 23:05

Ahoj holky,

musím se vám honem pochlubit, Tinuška už konečně taky pase koně, hurááááá! Začala jsem to s ní trénovat na balónu a dnes už přišla na to, kam má dát ručičky, aby se zvedla. Po koupání jsem to s ní zkusila na přebalováku a jde ji to taky. Sice ji ještě nedá tak vysoko jako na míči, ale i to je výkon.

Šárko, na té fotce v baby vaku je Tině 19 dní. Teď už je v něm víc natěsno, ale ještě to jde. Na tom našem společném vkusu něco asi bude, protože jsem si všimla, že máš skoro stejný přebalovák a podobnou postýlku. Já jsem ten tvůj přeb. viděla na internetu a nechala jsem si ho podle něj udělat. A postýlka je určitě ten Pepíček, viď? Měla jsem na ni taky zálusk, ale nakonec nám koupila babi jinou, ale hodně podobnou.

Dnes jsme měli zase šílený usínání. Nevím proč se to tak pokazilo. Dřív jsem ji uložila a hned spala a teď ji to trvá víc než hodinu. Pořád pofňukává a nemůže zabrat. Vyzkoušela jsem už kdejaký fígl a nic. Včera jsem si přečetla jak Mishicka uspávala Barču podle návodu na Emiminu, tak jsem si řekla, že to zkusím. Prostě jsem ji nechala hučet, pak to přešlo do řevu a protože není Tina zvyklá že ji necháme dlouho, tak do 10 minut z toho usnula. Sice mi to rvalo uši a musela jsem se držet, abych ji nešla pochovat, ale nakonec to pomohlo. Doufám, že si bude pro zítra pamatovat, že hned nepřijdu a radši usne hned a bez křiku.

Holky, všem díky za další informace, vše pečlivě zaznamenávám.
Mějte se krásně a všem nám přeji aby se vrátila naše hodná spinkací mimina. Jak se pořádně nevyspím, jsem protivná fůrie :o)

Pa,pa Veronika + Tina 14.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.03 00:29

Ahoj,
tak taky už moc nespíme, Háňa zabrala teprve před chvilkou a přes den jenom v kočárku na hoďku - uf. Jsem z toho nějak hotová, za kočárkem jsem dneska jezdila v pláštěnce a brrrrrrrr úplně zmrzlá. Ale po pořádku.
V neděli jsme zbalili prcka a mojí mamku a zajeli za starouškama. Je jim všem třem (2 bábrdlinky a děda - moji) od 80 do 85. Spíš to vypadalo jako sraz dětí - už jsou tak křehcí. Háňa byla úplně vzorná, žvatlala, staroušci to opět oplakali. Cesta v autě proběhla fajn, červené nás nestraší, ale autosedačka je teda příkoří. Až se dostanu ke skeneru pošlu fotku našeho kosmonauta :-))).
Jen nevím, zda to rozhozené spaní má tím cestováním, nebo je to vzhledem k ostatním mimískům dáno věkem :-). Zahradu jsme pochopitelně nezryli, nechtěli jsme „bazén“.
Market , jsi pohotová. Moje sluníčko mi z nepochopitelných důvodů v den porodu zfialovělo, i sestřička byla vyplašená a nepřijít náhodou na pokoj, tak nevím. Já si toho totiž pořádně nevšimla a to jsem na Háňu čučela ze třiceti cm z postele. Prostě já tele - na pokoji nejstarší, s titulem, ale jako novopečená matka úplný pitomec. Jak mě Hanička vyplašila, tak jsem ještě tři týdny spala v brýlých a svítila celou noc. A pelýšky máme hlavou k sobě :-)). Teď už jsem klidnější. Blinkání se pomalu ztácí, nemodrá a krká jak Japonec.
Tenhle týden u nás začal návštěvou policie - kvůli výslechu mamky k nějakým lumpům, kteří vytunelovali fondy, kde měla pár akcií z kupónovky. Docela mně příjemně překvapili, protože když jsem jim volala, že mamka je nemocná a nesmí moc mezi lidi a nejlíp nejezdit sockou, tak ochotně přijeli k nám i s psacím strojem :-))) - byl jako hrom. A dneska to pokračovalo, ale pro změnu manžel chtěl jednoho policajta s chutí poškrtit. Mámin přítel musel prudce zabrzdit za holkou, který vlítnul holub do předního skla. A nějaký chlápek v astře ho přehlíd a vrazil do něj tak, že má z ze svýho pegotku 205 harmoniku . (z obou stran - auto na odpis). Honzovi je už pětasedmdesát, tak jsem tam na mamky přání poslala miláčka, aby to za něj všechno vyřídil. A ten, když viděl, jak se ten policajt k otřesenému a lehce pohmožděnému Honzovi chová - jako kdyby to byl on, kdo nehodu zavinil, bouchnul. No děsnej den. Hlavně. že Honzovi se nic vážnýho nestalo. Je ale dost hrozný to, že pokud vám někdo totálně zruší starší, byť zachovalý auto v dobrém stavu, pojišťovna zaplatí minimum, za který si koupíte leda zrezlou škodovku a máte smůlu. Ten, kdo nehodu zavinil, nemá už vůči vám žádnou povinnost, leda svědomí - a to se dnes moc nenosí.
Tak a je mi líp, lepší než si postěžíčkovat Hánině.

Šátek - zkusila jsem, dobrý - mimís spokojený, holky jdu na to, jakmile přijde mateřská, kupuju.

Holky, co děláte, že hubnete, mně to nejde, jsou mi pohodlně akorát tepláky. Teď mám další problém, já přes ty šestky mlíkárny nic nezapnu (bundu, kabát) :-(, asi zmrznu. Začínám šetřit na rotoped, ten mi snad naše mrně povolí, ačkoliv nadává i tehdy, když vedle ní žehlím, potvůrka mazaná.

A co dělají vaše záda? Mimča už se pěkně pronesou. Drobné cvičení mi nepomáhá. Zádá teď bolí skoro pořád. Napadlo mě plavání s mimískem, že bych se protáhla ve vodě, ale zůstane tam při mých současných proporcích vůbec voda? No, důvod mám jiný, chybí mi auto a nechci mimčo vláčet tramvají.

Tak to jsou všechna „pátý přes devátý“, přeju mimčům spokojená bříška a nám mamčám hodné zdravé mimísky.

Ája s Haňouskem

PS.: Já fakt nevim, jak to dělám, ale už jsem zase dneska vyjela psí haldu. Ach jóóóó.

Pindruse1
Povídálka 16 příspěvků 08.10.03 09:53

Ahoj holky,

tak včera jsme byli u Dr. na přeočkování. Byla jsem docela v klidu, protože při první očkování neměl Nikouš vůbec žádnou reakci. Za to včera si to teda vytrpěl chuděra jeden. Už odpoledne měl horečku a tak jsme použili čípek. Teplota klesla a zdálo se, že je vše zase v pohodě. Usnul jako vždy ve 20 hod, ale v 22 hod se porbudil a hrozně sténal a fňukal - a horečka tu byla zase. Jelikož jsem zviklá, že Nikouš prospí skoro celou noc tak jsem po dnešní noci pěkně unavená. (vzpomínám na mamči s budícíma se mimčama :o)
Dneska ju už po teplotě, ale ještě je takovej nesvuj - tak doufám že se to během dne spraví. Jinak máme 69 cm a 7,24 kg. Mám prý pomalu začít zkoušet nějaké zeleninové polívčičky - tak uvidíme co vytvořím.

Kulihrasek - v minulém deníčku jsi psala, že používáš vincentku na rýmu - můžeš mi dát vědět jakým zůsobem? Díky

Mějte se krásně Dana a Nikouš

Guudy1
Povídálka 34 příspěvků 08.10.03 10:09

Ahojte maminy a drobcekovia,
ozyvam sa iba na rychlo, ideme dnes k dr. do poradne, tak nam drzte palce, aby Matko pribral ako ma… Nas este neockovali (okrem tbc v porodnici) kvoli vahe… Ake mate (ak mate) skusenosti s flasami zn. MAWS? Kupili sme dve, zatial sme spokojni, Matko papa aj od maminy. Chcela som povodne AVENT, ale z nejakeho divneho dovodu ich na Slovensku nedostanete kupit:(

Tak zatial prajem kraaaasny den a urcite sa ozvem ako sme dopadli. Guudy a Matko 4 mes. a 2 dni

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 08.10.03 10:09

Ahoj Dano,

kup si v lékárně Vincentku ve spreji (něco kolem 70 Kč). Je to na rýmu i jako preventivní ochrana nosní sliznice. Včera jem to zrovna kupovala. Je u toho přiložená pumpička na vstříknutí přímo do nosu, ale já ji nepoužívám. Stříknu na vatovou štětičku a tím vytřu Šimovi nosík.

Šárka

claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 08.10.03 10:20

Pro Zuzku- Toffifee
Zuzi, kdybyste ten srazík měli ve zmíněné Tramtárii, tak to rozhodně nevzdávej, na Čerňák dojedeš autem, tam sedneš rovnou na metro, je to konečná, takže si můžeš s Valuškoua kočárem zabrat třeba půl vagonu :-))) a bez jakýchkoli přestupů pojedeš asi 15-20min na Můstek, kde vylezeš opravdu PÁR kroků- asi 50 od té Tramtárie a zpátky zase tak, lehčí doprava už být nemůže.
Ahoj Claudie
která zase mastí příspěvky všude kam nepatří :-)))

eMimino Klarka
Kecalka 138 příspěvků 08.10.03 11:33

Ahojky!!!!!

Holky, musíme už nějak rozlousknout ten srazík. Už jsem rozhodnutá se do té Prahy nějak dovalit. Navrhuji, ať každá co se chce zúčastnit napíše, kdy by se jí to nejlépe hodilo. Myslím, že konec října nebo listopad by to bylo nejlepší. Napište, jestli se vám to spíš hodí o víkendu nebo přes týden, dopoledne, odpoledne, prostě jak se vám to hodí a pak to nějak dáme dohromady. Doufám, že se nás sejde co nejvíc, myslím, že pak naše deníčkování bude ještě lepší, když se budem znát i osobně. Už se začínám těšit.
Ta Tramtárie nebo jak se to jmenuje se mi zdá nejlepší, pak ještě musíme zjistit jestli to tam nebude potřeba zamluvit, podle toho kolik nás bude.

Tak já se jdu věnovat prckovi.

Pa pá
Klárka + Karolínka

janice
Kecalka 458 příspěvků 08.10.03 12:41

ahoj guudy,
ja pouzivam vsechno od aventu a jsem moc spokojena. Nicmene jsem taky asi pred tydnem koupila 2 flasky od maws a muzu zodpovedne rict, ze v tom nevidim rozdil, je to uplne stejny, hlavne, ze maj taky siroky hrdla, tak se do toho ten prasek dobre sype. mam i nuk a chicco a to je oproti tomu hruza hruzouci se tam trefit. taky maj ty mawsy tepelny senzor, ale podle nej by to mliko melo byt snad uplne studeny. jinak jsem ale fakt spokojena takze doporucuju, je to 100% konkurent aventum.
pa, omlouvam se za diakritiku, plazi se po mě vilik a asi ma hladik
 janice

janice
Kecalka 458 příspěvků 08.10.03 12:44

tak holky, jdem to rozlousknout!!!!,
já muzu kdykoliv, Slunicku, kdyze jsi to v cechach???
urcite bych to radsi zamluvila, klidne si to vezmu na starost.
Zuzkooooo, nejak to musis udelaaaaat!!!!
pa janice

Kulihrasek
Stálice 52 příspěvků 08.10.03 13:48

Ahoj holky,

tak se musím pochlubit, že Tomášek přežil přeočkování bez reakcí, jen jsem ho celé odpoledne chovala a mazlila. V noci normálně spinkal a ráno se krásně culil. Měla jsem špatné svědomí, že utrácím za věci pro něho a na vakcíně šetřím a teď už ho mám čisté. Teplé kvalitní oblečení ho bude hřát celou zimu. Nechápu vaše obavy ohledně kojení. Tomáškovi jsou 4,5 měsíce a váží 6,10 kg a paní doktorce to stačí. Počůrané a pokakané plenky máme v normě, tak to prostě neřeším a nestresuju se. Někdy Tomášek pije 20 minut, někdy 30 min, někdy jen 10 min, řídím se jeho potřebami a pně mu důvěřuji.

Dano, tu Vincentku používám přesně jako Šárka - na šťourátko a vytřu jím nosánek. Dokonce jsem i párkrát stříkla dovnitř, když jsem tu rýmu slyšela hluboko v nosánku. Jinak můžu i doporučit jiné kapičky pro kojence Olynth ve spreji ne kapátko, doporučili mi to v lékárně a je pro úplně nejmenší miminka). Sprej se rozstříkne po celé sliznici v nosánku a neteče do pusinky. Určitě je šetrnější.
Jinak se do toho spreje Vincentka pak dá doplnit normální Vincentka. Je to dobrá věc na zvlhčení nosánku a Tomáškovi to nijak nevadilo. Ale při pořádné rýmě Vincentka asi stačit nebude.

Ohledně toho srazu to je skvělá věc, že jste tak rychle navrhly místo. Já bych byla pro víkend, protože je nás hodně a určitě máme na různé dny naplánovány návštěvy lékařů jako kyčle, očkování, my i oční s ucpaným kanálkem atd. a bylo by to asi těžké skloubit. Navíc o víkendu mohou mimopražským pomoci manželé na cestě.

Šárko, jak jsi dopadla na tom plavání ? Já jsem chodila s Michalkou před 9ti lety do Juklíku ve Sportovní ulici ve Vršovicích a bylo to skvělé. Je to kousek od Tvého domova. Chtěla bych chodit s Tomáškem od půl roku. Nechtěla bys chodit s námi do stejného kursu? Nebyla jsem se tam ale ještě podívat.

Chodíte některá někam ? Můžete něco doporučit?

Tak já budu pomalu končit, čeká mě ještě učení s Míšou, mají toho na 4. třídu děsně moc.

Mějte se všechny krásně.

Kulihrášek Monča a probouzející se Tomík

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 08.10.03 13:51

Čau holky!
Dneska jsme byli na kyčlích a jsme OK!!! Huráááá! Já měla trochu strach, protože v těch vedrech jsem nedávala velké balení každý den.
Holky moc mě těší, že mě tam chcete mít, jenže já se fakt bojím. Jakpak bych jela sama do Prahy? A kydybych už jela, tak by mě snad musela Šárka na tom ČM vyzvednout a dopravit do centra.
Já jsem byla sama v Praze mockrát, na školení a tak. Ale s Valuškou je to jiné. Já ještě popřemýšlím. Přiznám se, že na to myslím pořád a Libor už mi nadává. On by mě nerad viděl jet samotnou do Prahy.
Pro jistotu píšu, kdy mám školu a to bych teda nemohla. Jinak snad kdykoliv. Škola: 24. a 25.10., 31.10. a 1.11., 14. a 15.11., 21. a 22. 11., 5. a 6.12. a 12.12.

Teď 13.10. jdeme na vítání občánků. Takže mám problém, co na sebe :o))) A co Valušce na sebe :o)) Libor říkal, že to snad radši nestihne, nebo ho ze mně klepne :o)) Mám jen strach, že až Val položí do té kolíbky, tak začne ječet :o((

Holky, teď už končím, jdeme ještě na návštěvu ke známým. Třeba se ještě večer ozvu.
Už ten srazík rozlouskněte. JANICE, z moci prezidentky to máš za úkol :o)))))))))))
 Zuza

janice
Kecalka 458 příspěvků 08.10.03 14:28

Tak kvuli Slunickovi a Zuzce m to vychazi nejlepe na 18.10. - sobotu. pak jedine nekdy v tydnu.
Mně to je jedno, ale jestli to na Vas neni moc brzo.
Hele Zuzko, nic se neboj, my Tě ztratit nenecháme:o)))
 janice

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.03 15:22

Ahoj holky,
včera jsme byly na kyčlích, nález máme lepší, ale řemínky nám zůstaly. Příští týden máme jít na rengen, pak se uvidí, jestli nám je ještě nechají, doufám, že už se jich brzo zbavíme, je to pěkná otrava a je mi taky líto Johanky, když ji do toho šněruju tak dost pláče.

Holky, to se nám, ale pěkně ochladilo. My jsme tu měli dneska přes den jen 5 stupňů nad nulou, čekám, kdy začne sněžit. Když jsem šla dopoledne s holkama do obchodu, tak jsem Johance vytáhla do kočáru fusak, byla v teple a pěkně spinkala, nebudu ji přece trápit zimou.

Máme nějaký problém na PC, proto se nemůžu přihlásit, brácha mi slíbil, že to spraví, ale asi to bude chvíli trvat, on je totiž pořád v práci a na nic nemá čas, ten počítač je jeho, tak ani nedoufám, že to bude brzo, tak se na mě nezlobte, že jsem furt anonymní.

My na rýmu používáme kapky Mukoseptonex, můžou to i malá miminka je to desinfekce na sliznici. Kapu to na štětičku a Johance tím vytírám nosík, rýma se zatím nerozjela. Připadá mi, že je trošku zahleněná na průduškách, ale to bude asi tím topením, kdyby se to zhoršilo, tak zajdu k Dr.
Záda mě taky dost bolí, zaťěžuju je dost, ty dvě děti, už dají trochu zabrat. Taky mi už asi 14 dní k večeru pěkně brní nohy, je to dost nepříjemné, někdy nemůžu usnout. Říkala jsem to doktorce na gyndě a ta mi řekla, že to může být od porodu, že je to všechno povolené a dává se to do původního stavu - páteř a klouby, tak doufám, že to brzo přejde, beru taky hořčík a vápník.
Tak se holky mějte, už budu končit, musím jít něco dělat a vymyslet nějakou zábavu Sáře, jak nemůžem ven, dost se nudí. Taky jsem zase přidala něco do fotogalerie, tak se na nás mrkněte.
Ahojky Lenka a Johanka 10 týdnů

karla1
Stálice 83 příspěvků 08.10.03 16:12

Ahoj holky,

jsem ostuda,že nestíhám psát, ale mám pořád nějak rozlítáno… Ale čtu vás poctivě..

Šárko a Kulihrášku- do Juklíku ve Vršovicích na plavání chci určitě chodit- asi od Nového roku- co vy na to? Nepřidáte se?

Jinak srazík je určitě prima nápad, my bohužel o víkendech jezdíme pryč z Prahy, takže se asi nezúčastníme, ale koukala jsem do deníčku Šulánka a Veroniky a ty si nedávný srazík moc pochvalovaly…

Tak už slyším nějaké podezřelé zvyku z pod hrazdičky, jdu to zkontrolovat.

Mějte se i s dětma nádherně.

Karla a Vendy

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 08.10.03 16:22

Ahoj holky,

dnes v noci jsme měli zase naše vzorně spinkající miminko. Spal rekordních 9 hodin !!!! v kuse. Vzbudil se v 5 na papů a pak spal ještě do 9 hodin. I během dne nějak pospává. Snad mu nic není. Nejsem na takový klídek zvyklá. Teď taky vytuhnul, tak mám chvíli volno.

Kulihrášku ? tak jsme ani do plavacího klubu nešli. Bylo mi líto ho budit. Ale je to přesně tam, co píšeš ? Baby Club Juklík ve Vršovicích. Mají tam každou středu od 8 do 9 den otevřených dveří, tak jsem se chtěla podívat jak to vypadá. Já bych právě chtěla chodit i do vaniček. Na internetu píšou, že se tam chodí do cca 5 měsíců a pak se přechází do malého bazénku, kde je víc dětí najednou. Ve vaničce jsou individuální hodiny. Mimčo si zvyká postupně na chladnější vodu (která je pak v bazénku) a na povel se učí nadechnout, aby zvládlo potápění atd.. Taky ti ukážou masáž miminka a cviky na posílení svalstva a můžeš si popovídat o způsobu nošení miminka (šátek, babyvak?). Je toho spousta, tak si myslím, že by to bylo fajn.

Lucajdo ? myslím, že ty jsi tady psala, že chodíte do Nymburka. Tam by měl být taky Juklík. To je tam, jak je klasický plavecký bazén? Já tam chodila se základkou na plavání :-)

Zuzko ? ta sestra v porodnici je teda fakt pipina. Jak si to vůbec může dovolit? Mě vytočili v Podolí taky. Když mi jednou sestra přinesla Šimonka, tak jsem z ní cítila kouř z cigaret. Byla jsem z toho v šoku. Vůbec mě nenapadlo, že někdo, kdo dělá takovou práci může kouřit. A jak se Šimon nemohl přísát, tak mu ještě strkala malíček do pusinky. Mně se z toho zvedal žaludek za něj :-(( Pak jsem se o tom bavila s mou spolubydlící na pokoji a měla jsem chuť si jít stěžovat. Ale ona mi řekla, že s tím stejně nic nenadělám a akorát bych si znepříjemnila pobyt v porodnici. Tak jsem se na to teda vykašlala a jenom jsem doufala, že nehulej přímo u těch dětí. Šimůnek si tam taky pobyl pěkně dlouho (asi 5 dní) než byl se mnou na pokoji. Já měla v těhotenství vždycky výčitky svědomí když jsem jen prošla zakouřenou místností a pak když se mimčo narodí tak je v takovém prostředí a mamina s tím nic nenadělá. V Podolí toho bylo víc, co mi vadilo. O kojení mi taky neřekli nic. Jenom chtěli podepsat papír, že mi vysvětlili co a jak a to vysvětlení spočívalo v tom, že mám kojit 15 min. z jednoho prsa a 15 min. z druhého. Šimonka mi vždycky narazili na prso a tím vysvětlování skončilo. Kdybych v těhotenství nečetla o kojení, co jsem mohla, tak už dávno nekojím. Příště bych tam určitě rodit nechtěla.
Jinak s tím srazíkem. Určitě přijeď, prosím, prosím. Vezmi s sebou i manžela. Když pojedete dva (teda vlastně tři), tak to určitě zvládnete. Myslím, že Market bydlí někde u CČM. Jednou tady psala, že tam vyrazila s kočárkem. A Lucajda psala, že taky vždycky dojede na ČM a pak pokračuje MHD. Tak byste to určitě společně zvládli. Mám to na ČM přes celou Prahu, ale když bude nejhůř, tak pro tebe můžu fakt dojet a dopravit tě do Tramtárie :-)))

Holky - myslím, že v sobotu by to bylo na srazík nejlepší. 18.10. můžu. A jak to plánujete? Bude to i s manžílkama nebo tam chcete být jen sólo? Já jen abych věděla, jak se mám zařídit.

Mějte se fajn. Zkusím chvilku žehlit, než se mi Šíma zase probere.

Šárka + Šimonek (14 týdnů)

Guudy1
Povídálka 34 příspěvků 08.10.03 16:25

Ahojte vsetci,
tak sme spat od dr. a HURAAA, Matko vazi rovnych 5000g!!! Dr. bola velmi spokojna a Matko tiez.
Maminy ktore prikrmujete Nutrilonom, kolko a ako casto (kedy) davate umele mlieko? Ja davam po kazdom kojeni, no Matko mi niekedy vypije aj 100ml naraz…;(

Prajeme Johanke, aby sa co najskor zbavila remienkov…urcite jej nie je prijemne - komu by bolo, vsak?

Janice, vdaka za odpoved, dufam, ze sa nasmu syslikovi neprestane pacit mamino prso…

Nase fotky najdete v pripade zaujmu na:
www.nod.sk/~kalab/matko
 www.abchood.com/matko

Podla hesla: Cim vacsie dieta, tym vacsie problemy (a vydavky) si myslim, ze za par rokov sa nam nase momentalne problemy budu zdat uuuuplne banalne…:)

pekny den praje

Guudy a Matko

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 08.10.03 16:51

Ještě něco. Veru - postýlka není Pepíček (nemůžu si vzpomenout jak se potvora jedna jmenuje :-)), ale přebalovací komoda Pepíček je. Ještě dělají pěknou dětskou šatní skříň, ale my ji tady v tom našem 1+nic nemáme kam dát. Tak snad až se jednou přestěhujeme. Hrozně se mi totiž líbí, jak visí ty pidivěcičky na pidiramínkách v pidiskříni :-))))).

Pa

Šárka

P.S. Pohlaď za mě šikulku Tinušku.

janice
Kecalka 458 příspěvků 08.10.03 17:10

Já jdu určitě bez Hynka. Maximálně mně přiveze nebo pro mně dojede. taky ale možná pocestuju tramvají z Modřan. Uvidíme.Bylo by to poprvé, co bych jela HMD, tak snad budu umět nastoupit s kočárem do tramvaje. No, všechno je jednou poprvé,že?
Jinak já bych taky byla pro 18.10. někdy dopolko. Je tam i restaurace, alespoň myslim, tak tam můžem i poobědvat.
 janice

eMimino Klarka
Kecalka 138 příspěvků 08.10.03 19:43

Ahojky!
Teda já píšu nějak často. Jen jsem chtěla ještě k tomu srazíku, zatím to vypadá, že jste se dohodly na 18.10. , to je škoda, to zrovna nemůžu, už asi měsíc máme naplánovanou jinou akci. Kdyby to šlo někdy jindy, tak by byla ráda, ale když ne,tak na vás budu aspoň myslet a doufám, že pořídíte fotky.
Mějte se!

Klárka + Karolínka

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 08.10.03 19:57

Jééééjéééé já to zvorala!
Já myslela, že ty bydlíš na ČM a ona Markét! To víš, že bych tě tam pro mě nehnala! :o))))
 Zuza

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 08.10.03 20:10

Guudy,
moc pěkné fotky, hlavně na té druhé adrese. Matko je nádherný.
Já nevím proč, ale jsem „ujetá“ na slovenčtinu, hrozně se mi ten jazyk líbí. Takže piš, ráda si počtu :o))

Já Nutrilonem nepřikrmuju po kojení. Když Valuška nechce vzít prso, tak jí dám Nutrilon. Ona totiž potvora mrňavá vezme prso jen, když je pořádně nalité. Takže jednou dvakrát denně dostane Nutrilon. A jinak ho dostává, když jsem ve škole a hlídá manžel.
Jelikož je zvyklá jíst z prsu na svůj věk (skoro 4m) docela často, tak raději dávám menší množství než píšou na obalu. Jen 100 až 120 ml.
Ahoj Zuzka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.03 21:10

Ahojky holky!
tak uz se zase hlasim, doufam ze se mi ted podari hlasit casteji. holky ted krasne spinkaji.

Market teda ten Tomino te pekne prohani. Doufam, ze uz bude v poradku. fuj operace! ja uz bych kolabovala jen pri myslence, ze uvidim doktora.

holky uplne vam zavidim plany na srazik. ja se bohuzel do prahy nedostanu. snazime se dodelat baracek abychom se mohli prestehovat..je to jeste fura prace ale snad to zvladnem..no hlavne aby byl obyvatelny pro holky jinak zustanem u nasich..jojo uz abysme byli ve svym..

minuly tyden jsem byla na srazu mamin a mimin z predpor. kurzu a teda byl to rachot. nektery mimina teda pekne vyvadela ale pak se vsichni tak nejak sklidnili a zacali usinat. bylo to fajn. naposledy jsem toliko omladiny videla v porodnici ale tam byli vsichni v bilym a ted to byla sama barvicka.

jinak holky jsou naprosto uzasny. nekdy spi od osmi do tri (ovsem ja mam prsa jak dolly buster pred explozi), ale normalka je do jedny a rano kolem pate uz se zase hlasi..nastesti se vydrzi mrouskat do sedmi. zdaji se mi ted nejaky hodny..to je jako klid pred bouri… ;-)))

Predstavte si holky, ze Martinka ma teda fajnovej hnisavej bolak po ockovani a Janula nic. jenom tam ma napohmat takovou malou grcu jako od komara…doktorka rikala, ze kdyz se nic neobjevi tak se to hlasi na hygiene (doufam ze ted nekecam) a asi se to pak nejak hlida…no jo tak budem sledovany..

Jak jsem cetla tak nejsme jedini kdo trenuje na balonu..je to sranda ale ja bych potrebovala nejaky dvojbalon. holky jeste sice sabotuji mou snahu o spravne drzeni rucicek, vzdycky se srandovne rozplacnou a snazi se lozit. ovsem s nohama ve vzduchu to jde tezko ;-))))
a jak slintame..to je az hruza. nekdy mam pocit, ze si tu malou rucku narvou do pusiny az po loket…
ted uz je to sranda co?? taky porad pozorujete co novyho cipisci udelaji, jak se podivaji, zasmejou… ja mam poradny problem se od toho odtrhnout…

je ma draha pulka prisla domu!! jdu se pochlubit co noveho dneska bylo takze me omluvte, utikam delat teplo domova ;-))))

mejte se moc krasne a pozdravujte mimca

Zdenik a Martinka a Janulka (za 6 dni tri mesice)

Marketkova
Kecalka 112 příspěvků 08.10.03 21:23

Čus holky,
to je ale počasí, co? Brrrr, vážně kosa. Včera jsem vůbec nevylezla ven a dneska jsem to riskla a to víte že jsem pěkně zmokla. Zato Tomik spal jak v bavlnce, tak jsem ho nechala ještě asi dvě hoďky pod oknem v těch lihácích a vypadal blaženě, tak doufám, že nějak nenastyd.
Lucajdo - píšeš že jsi dávala Emilce taky Nutriton. Neměla po něm bolení bříška? Mně přijde, že od té doby co to dávám Tomikovi (jednu lžičku před kojením), tak se strašně v noci svíjí a vůbec nemůže kakat, prdět ani krkat, takže má už děsně nafouklé bříško a já nevím co s ním. Dnes jsem koupila gel na nadýmání a ještě mi byla poraděna rourka na prdíky, že prý se po tom mimča i vykakaj, ale tu jsem zatím nesehnala :(
Ohledně toho srazíku - bylo by to moc fajn, taky bych vás všechny moc ráda viděla, takže se určitě zúčastníme. Zuzko - není vůbec problém tě vyzvednout na ČM, já jsem z Počernic, takže tam jsem za pět minut autobusem. Opravdu by byla škoda tě tam nemít, vždyť ty tomu tady už od začátku velíš a když my jako čerstvé mamči nevěděly co dřív, tak ty si nás tu jako už zkušená s měsíční Valentýnkou pěkně podporovala. TAkže se neboj a přijeď!!! Jinak víkendový termín mi je taky jedno, takže se přizpůsobím.
Tak se tu zatím mějte.
Pa Market + Cipis 11t

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 08.10.03 21:23

Holky,
trochu pracuju na ségře a hodně pracuju na manželovi, tak snad se mnou někdo pojede.
Janice, kdyžtak se s datumem na mě neohlížejte, když si nejsem jistá, zda pojedu. A nebo to dej na nějakou neděli, ty mám volné všechny.
Já se asi dozvím na poslední chvíli, zda pojedu nebo ne.
Holky Pražačky, nevíte jestli je poblíž nějaký obchod s muzikou, který je otevřený i o víkendu? To aby měl manžel nějakou zábavu, kdyby se rozhodl se mnou jet.

Asi jsem na tu naši potvůrku vyzrála. Když začne ječet hlady a nechce prso, tak jí dám cucnout čaje a ona si pak vezme prso tak za půl hodinky. Furt levnější je trocha čaje než flaška Nutrilonu :o))) A aspoň po té chvilce vezme prso, takže to snad s tím kojením nebude tak zlé.
Já jsem si už totiž prošla fází vyplakání se a smíření s tím, že bude pomalu s kojením konec a ona si to beruška moje najednou rozmyslela a zase se kojit budem. :o))
Pa pa a dobrou noc.
 Zuzka

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 08.10.03 22:12

Ahojky Zuzko,

v metru na Můstku (A) je vchod do Bontonlandu. Má to asi tři patra a je tam jedno CD vedle druhýho. Měli by tam mít otevřeno i o víkendu. Tam by se Libor vyřádil. Tak ho zkus na to nalákat :-)))

Šárka

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 08.10.03 22:25

Díky!!!
Teď už nemá žádnou šanci se vykroutit :o)))))))))))))­))))))))))
 Z

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 08.10.03 23:21

Ahoj holky,

dnes jsem teda totálně vyčerpaná, Naše drahá Vendulka usnula v 23:00. Asi máme růstový sprutík. Pořád by baštila. Ale mléka mám zatí dost, tak uvidíme jak dlouho nám to vydrží s tím maxibaštěním.
Koukám že přípravy na sraz vrcholí. Já nevím jestli budu moct, to podle toho kdy to bude.

Příští týden jsem tu zase na dětičky a psíka sama, manžel opět jede do Německa. Ale ve čtvrtek jedu i já s dětmi na Moravu za příbunými. Tak tu nebudu sama celý týden ale jen část. :o)))

Dala jsem konečně do fotogalerie nové fotky, tak se pokochejte tou naší princeznou Vendulkou. :o)))

Nikol a Vendulka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »