CIPÍSKOVA PARTA - 16.díl

Rodičovství

Ahojky holčiny! Tak je tu konec týdne a tudíž další deníček, to to letí, co? Už předem se moc omlouvám, že bude tentokrát hodně kraťoučký, ale já v poslední době vážně nestíham :( Tominda se rozhodl, že co už má ten čtvrt rok, tak že nebude spinkat, nebude baštit a bude jen mrzutý a amokový :( Už vážně nevím co s ním, mlíčka si myslím že mám dost, ale on se pořád u toho prsa vzteká jak pominutý, takže vypije opravdu minimum.

Šárko díky za radu ohledně toho odříhání, taky to zkoušíme, ale bohužel nám to moc nejde, on si krkne, já ho přiložím a v tu ránu tu mám další záchvat - no vždyť to předvedl i na tom srazíku. No a v noci ten denní absťák po mlíčku dohání, takže to vstáváme každou druhou hodinku.

No ale konec stěžování, jen jsem to ze sebe chtěla dostat.
Jinak asi u nás nic nového. Srazík byl v úterý vážně úžasný - opravdu máme krásná mimča a mimča mají krásné mamči :) Jen to cestování - ještě teď jsem z toho vyjukaná.

Taky jsme si včera udělali výlet do Poděbrad. Teda to byla ale ledárna, sice svítilo slunko, ale foukal pěkný fujavec, prostě počásí na draka, takže jsem za chvilku byla zmrzlá na kost. Tak jsem se naštvala a odpo jsme ještě zajeli na nákupy a já jsem si nakoupila zateplené kalhoty, trička s dlouhým rukávem a jako třešínku na dortu krásný dlouhý péřový kabát z pravého kachního peří a to by bylo, abych se nezahřála. Byl to můj první velký nákup po porodu a prakticky i po těhotenství a musím říct, že mě to ani moc nechybělo.

Jo byly doby, kdy jsem každý týden chodila domu s igelitkou a Tomáš nadával, že jsem zase utrácela, že mám plnou skříň věcí a že to ani nemůžu unosit, ale já byla strašná, pořád jsem chodila nakupovat, prostě to byla moje droga. No a včera jsem se až musela smát - Tomáš mě vyloženě nutil, ať si koupim tohle a támhleto a jestli nechci i tohleto, až jsem ho i já musela krotit, a večer mi pořád říkal, jakou jsem mu udělala radost, že jsem si pořídila tolik věcí a to jsem tam nechala pěknějch pár tisícovek. Jo kdybych mu řekla před rokem, že bude nadšený, když si něco nakoupím na sebe, tak by si určitě ťukal na hlavu.

Ale už mám zas na jak dlouho vystaráno, jen ještě potřebuju pořádný teplý rukavice a čepici a zima ať klidně řádí.

No nic, opravdu musím končit, Tominda si hraje s hrazdičkou, tak jdu připravit něco k večeři a taky se na chvilku natáhnout.

TAk se tu mějte moc krásně a držte nám mamčám s amokujícíma mimčama pevné nervi.
Pa Market

Váš příspěvek
Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 26.10.03 21:09

Ahoj.
Tak jsem si musela udělat radost a hned napsat: JSEM PRVNÍ :o))))))))))))))
No když tady o to poslední dobou soutěžíme… :o)))
Markét ty se máš, tolik pěkných věcí na sebe! Já bych si potřebovala pořídit jednu velikánskou ohromnou pěřinu a nevylézt z pod ní celou zimu.
Holky, my máme doma tak děsnou zimu, že do jara si nevydržím. Valuška už je z toho pěkně otužilá. Je oblečená nastejno jako já a je jí teplo, nemá chladné ani tvářičky a vypadá spokojeně. Zato já jsem pořád zmrzlá. Až je mi blbé Valušku mýma ledovýma rukama přebalovat a sahat jimi na její teplounké tělíčko.
Holky mrkněte na rodinu.cz. Je tam článek o Tramtárii a dost ohlasů. Psala tam i ségra. Neliší se od našich názorů. Srazíky byl bezva, ale jen proto, že jste tam byly vy a mimča. Personál a jídlo fakt nic moc :o(
Pa pa
 Zuzka

-eva-
Kecalka 322 příspěvků 27.10.03 08:22

Ahoj Market,
jak píšeš, že se Tomášek přes den při kojení strašně vzteká, ale v noci pije dobře, Kája začal dělat totéž už cca ve dvou měsících, nevěděla jsem co s tím, byl mrzutý z hladu a plakal, ale po přiložení k prsu řev a když už se náhodou přisál, tak sebou šil a pouštěl se. Byla jsem z toho docela zoufalá, bála jsem se, že nebudu moct dál kojit. Pak jsem ale přišla na to, že když s ním při kojení pochoduju po bytě, tak je to dobrý. Než se přisaje tak tedy pořád ještě tak minutu řve, ale pak v klidu papá a nepouští se dokud si nesednu, se sedáním nebo leháním musím počkat dokud nezačne usínat. Takže pochoduju a pochoduju a Kája baští. Není to tedy úplně bez problémů, mimísek se pěkně pronese, ale jsem ráda, že můžu kojit dál. Tak přeju hodně trpělivosti a pevné nervy a doufám, že taky nejdeš nějakou metodu, jak ho nakrmit.
Eva
PS: dneska v noci se Kája pouštěl aby se na mě usmíval a povídal si, tak jsem mu přikryla hlavičku plenkou, aby na mě neviděl, abych ho neroztylovala a za chvilku spinkal

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 27.10.03 11:37

Ahojky a moc děkuju za radu, i když nebyla adresovaná mě. Matýsek (2 měsíce) chce v noci při kojení komunikovat za každou cenu, už jsem nevěděla, co s ním, takže zkusím tu plenku, je to trošku legrační metoda, ale h¨lavně když zabere. Já jsem z deníčku od Ed, mám 20-ti měsíční holčičku (ta vždycky baštila skvěle a soustředila se jen na to) a teď dvouměsíčního chlapečka, který jak se zdá najíždí na nějaké ty klukovské manýry. Ještě jednou díky za radu a ať vám děcka všem krásně rostou a nezlobí. Ahoj,
Jindra, Sofía (20 měsíců) a Mateo (2 měsíce)

janice
Kecalka 458 příspěvků 27.10.03 14:03

Ahoj Jindro,
s tou plenkou přes obličej to u nás funguje taky. Stačí jí dát dítěti jen do rukou a on si s ní sám šmrdlá přes obličej až usne.
Pa janice+Vilík 4 měsíce a kousek)

Knoflenka
Kecalka 102 příspěvků 27.10.03 15:31

Ahoj holky,
jak spinkají vaše mimča po změně času? My vstáváme v 5 hodin ráno, no to je teda vždycky budíček. Johanka se vzbudí a začne plakat, protože má plné bříško prdů a vzbudí nás všechny a taky Sáru a té už nevysvětlím, že má ještě spát, mám pocit, že už nespím skoro vůbec a to ještě Johanka vztává v noci po dvou hodinách, jsem už úplně hotová, a nepomáhá ani když je dám později spát, to ráno je pak šíleně dlouhé a celý den taky, a ty večery o nich ani nemluvím, nevím co pořád dělat se Sárou abych jí zabavila, venku se moc nedá tam je šílená zima.
Ty dlouhé večery jsem měla ráda, když jsem ještě něměla holky, to jsem se vždycky zavrtala do postele s nějakou knížkou a bylo mi super, teď si o tom můžu jenom zdát, ale něměnila bych ani za nic.

Ve středu nás čeká očkování, tak snad to přežijem, pak sdělím aktuální míry a váhy, jsem dost zvědavá, jak to moje sluníčko přibralo. To vztekání u kojení to máme taky, ale u nás je způsobeno prdama, bolí jí bříško a nemůže se přicucnout, jak si poprdí, tak je klídek. Taky se mi zdá, že už Johanka čím dál míň spí, většinou jí stačí půl hodinka a je zas čilá na 3 hoďky, kde jsou ty časy, kdy prospala skoro celý den.

Srazík musel být fakt super, fotečky jsou úžasné a ty miminka a maminky, fakt jste všichni moc krásní.
Tak se zatím mějte, já jdu zkusit uspat toho malého nespavce.
Ahojky Lenka a Johanka dneska 13 týdnů

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.03 15:37

Nazdárek holčata,
tak se k vám opět připojuju pár řádkama. Sotva jsme přečkali očkování - bacil nás bacil. Teda prý viróza. Maličká dostala teplotky a taky rýmu jak trám. S tou rýmou bojujem do teď, je mi jí líto, jak furt chrčí. Když mám rýmu já, nic do mě není. Beru to jako jednu z nejhnusnějších nemocí - být tak na to očkování, tak ho Maje koupím, ať je reakce sebehorší.
Teda Market, bledá závist s tím oblečením, já si ještě nepořídila nic :o( Pořád tak nějak doufám, že ta moje zadnička s pupíkem odpuchnou, už se přinutím i pochodovat na steppru (mimochodem s malou ve váčku je to pro ní uchvatný zážitek, občas je z toho hodinový spaní). Jak jste na tom s figurama vy? Jsem jediný spuchloš?
Jinak abych se přidala taky s trochou do mlýna: na ty problémy s kojením jsem našla celkem fajn raďárnu, zkuste se juknout na http://www.rodina.cz/LLL/stavka.html
 Tajka

Marketkova
Kecalka 112 příspěvků 27.10.03 19:55

Čusík,
hi hi zrovna jsem si přečetla svůj článek a musím se stydět za to, kolik jsem tam nasekala překlepů a dokonce i hrubek :( Prosím za odpuštění, doufám že vás to nervalo za uši, mě tedy jo. No jo, to je asi tím, jak člověk skoro celý den s nikým nepromluví, jen s tím malým capartem a to je ještě spíš pošišlávání a pak když má inteligentně promluvit, tak ze sebe nedostane srozumitelnou větu. Ne včera jsem to opravdu psala ve velké rychlosti a ani jsem si to po sobě nepřečetla a takhle to dopadlo :(
Jinak musím zaťukat na chrup, papání se už trošku zlepšilo, sice bumbá daleko míň, tak 5min z jednoho a 5min z druhého, ale alespoň už u toho tolik nevříská. Taky nálada už je celkem lepší, zase hází ty svý úsměvy. Zjistila jsem, že máme doma pěknou domácí puťku - jak jsme doma, on je ve svém lehátku nebo venku v kočárku, tak je nejblaženější, ale jen co vytáhnem paty někam na nákupy nebo na návštěvu, tak to je celý nesvůj a pak je z toho vykolejený na týden. V zimě se chystáme na týden na hory, no to jsem vážně zvědavá, to aby jsme se tam přestěhovali s celým naším bytem, i s 1000l akvárkem :)
Holky, chtěla jsem se zeptat, taky mívaj vaše mimča ještě občas zaťaté pěstičky? Tominda to mívá celkem často, jen když je třeba pod hrazdičkou nebo pod kolotočem, tak je má roztažený, jak zkouší už chytat ty hračky a dr. na neurologii a na rehabilitaci se to vůbec nelíbí :( Nevíte co s tím a jak ho to odnaučit?
Tak se mějte, já jdu uspat toho řvouna, abych stihla ¨Nemocnici.
Pa market + Tomášek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.03 20:42

Ahoj Market,
nase Keri taky ma docela casto sevreny pesticky, nenapadlo me, ze by to mohlo byt spatne…Vetsinou v nich jeste neco hodne pevne svira - perinku, svoje rukavky, moje triko nebo moje vlasy (jau).
Pristi tyden jdeme na kontrolu po 4 mesicich, tak uvidim jestli se to ty nasi blaznivy doktorce taky nebude libit.
S kojenim vydrz, ono se to casem poda, Keri mela taky jedno sileny obdobi, kdy se u prsa vztekala a prohybala jako luk a nakonec to byly paradne zarazeny prdici a kadici a trvalo ji to dva dny, nez se toho zbavila.
Jinak souhlas s plinkou na uklidneni, co uz tu nekdo radil, my mame taky jednu „smudlaci“ s medvedama, kterou ji prikreju a ona si ji muchla a uklidnuje ji to, kdyz je mrzuta a vzteka se.

Mej se hezky
Slunicek+Kerstin

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 27.10.03 20:48

Chjo, zase jsem se opomnela prihlasit. Pardon
Slunicek

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 27.10.03 21:01

Jinak holky,
ja a nakupy obleceni: jednak mam stale o 6 kg vic nez pred tehotenstvim a nemuzu se toho zbavit pravda je, ze teda necvicim a jim na co mi oko padne, a jednak kdyz vlezu do kramu s hadrama, tak nakonec stejne skoncim u mimi oblecku.
Jako dneska, sla jsem po meste a vlezla do H&M, ze se kouknu po dzinach, protoze mam akorat jedny stary a hnusny. No a prvni co mi padlo do oci byly naprosto nadherny mansestrovy saticky s trickem pro Keri, tak jsem tam asi pul hodiny ocumovala a chrochtala nad pidi hadrikama a udrzela se! a nic teda nekoupila! (po ty koupi auta se ted musim krotit). Nakonec jsem vylezla ven a az na ulici jsem si vzpomnela, ze jsem se tam sla puvodne podivat na dziny pro sebe:-)) Vracet se mi uz nechtelo, ale dziny se mi pomstily, protoze se mi vecer rozparaly v rozkroku…
Jinak mam jeste krasny levisky, bohuzel velikost 36, to nevim nevim, jestli jeste nekdy v zivote obliknu… Chtela jsem je uz venovat znamy, ktera je vychrtlina, ale taky otehotnela:-)))
Takze tak konci moje nakupy:-)))
Slunicek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.03 21:42

Ahoj Holky,

Už je to neodvratně tady ? ZIMA. O víkendu jsem byla na procházce a už slaboučce sněžilo. Je to teď pěkná otrava to oblíkání, ze začátku to Nikouše docela bavilo, když jsem ho oblíkala, ale teď se na to už moc netřese.
Začala jsem taky uvažovat o tom jestli tenhle kočár co máme neprodám a nepořídím v bazaru nějakej větší. Niki má 69 cm a když ho navlíknu do všech těch vrstev a strčím ho do fusaku tak tam chudák leží jak sardinka. A přijde mi, že když ho položím jen do kárky bez ty tašky tak, že je to takový nechráněný a bude mu zima. No uvidím jestli najdu něco většího.
S těma pěstičkama jsem teda taky netušila, že to je špatně. Niki je má sevřený docela často. Taky se teda poptám u Dr. ? ta naše je totiž taky taková divná ? co se člověk nezeptá tak prostě sama nic neřekne.
Zítra vyrážíme na nákup do Lince a přiznávám, že se spíš těším na to jak koupím něco Nikimu, než sobě. I když nutně potřebuju nějaký kalhoty, protože mám taky neustále o 5 kg víc než dřív a už to tak snadno dolu nejde jako ty kila před tim.

Mějte se zatím krásně
Dana a Nikouš

Marketkova
Kecalka 112 příspěvků 27.10.03 22:13

Holky s těma pěstičkama jsem vás nechtěla vyděsit, asi to vážně nic nebude, takže nemějte strach. Já jak chodím k asi čtyřem dr., tak každý něco na Tomáškovi vidí a mě už to vážně začíná štvát.
VERU - mám takový dotázek. Ty jsi v minulém deníčku psala, že sis objednala z vltavy.cz tu knížku, co si koupila Šárka v Tramtárii, že jo? Můžeš mi prosím napsat, kde si jí tam našla? Taky bych si jí chtěla koupit a než jet znovu na Národní na eskalátory, tak to si jí radši objednám z domova přes inet:)) Jenže teď jsem to tam probrouzdala a vůbec jsem jí nenašla :( Díky moc.
DANO - s tím kočárkem máme stejný problém. Sice Tominda není ještě tak velký jako Nikouš, ale i tak se do fusaku v zimní bundičce skoro nevejde a už když ho oblíkám, tak začíná ječet, protože asi tuší že půjde do toho futrálu. Po chvilce tam tedy usne, ale taky je tam děsně namáčknutej. Vůbec netuším, co budu dělat, až bude mít třeba kombinézku, asi taky budem muset pořídit větší kočárek a to se mi zdálo, že co máme je dostatečně velký :(
Tak já jdu chrupat, i když asi ne moc na dlouho, většinou první kojení v noci je už v 23,30hod :(
Tak dobrou Market

-eva-
Kecalka 322 příspěvků 28.10.03 06:24

Ahoj Market,
nejsem sice Veru, ale tu knížku jsem si na vtave objednala též. Našla jsem ji tak, že jsem na seznamu.cz dala hledat hrajeme si s nejmenšími a jako druhý odkaz je pak ta vltava.cz. Jinak se ale připojuji k Tvému dotazu, taky by mě zajímalo, pod čím se na vltave hledají knížky pro rodiče.
ad pěstičky: Kája je má taky často zaťaté, ale čím dál tím mémě, tak myslím, že je to normální a že z toho miminka vyrostou.
 Eva

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 28.10.03 07:23

Holky, s těma pěstičkama si fakt nedělejte starosti, Sofinka je dokázala držet pěkně pevně zatnuté dost dlouho, pak zase třeba jeden den už měla ručičky otevřené a druhý den zase sevřené pěstičky. Dneska je jí dvacet měsíců a když vidím ty nenechavé prstíčky, jak berou všechno co nemají, tak se musím usmívat nad tím, jak jsem si dělala stejné starosti jako vy, jestli jde všechno tak, jak má. Určitě jde!!!! Takže klídek, však oni se jednoho dne rozhodnou a už ty packy nechají definitivně otevřené! Ahojky,
Jindra, Sofía (20m), Mateo (2m)

Veru
Kecalka 242 příspěvků 28.10.03 08:18

Ahoj Market,

Já jsem to hledala podle autora. Dala jsem si tam oddělení knihy, pak vyhledávání podle autora a pak pod S jsem našla Silberg Jackie. Snad to tak najdeš, víc by toho tam být nemělo.
Pa Veru

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 28.10.03 21:50

Ahoj holky,

tak zase pom dlouhé době píšu.
Vendy má přes 4 měsíce a po druhém očkování. Proběhlo za velikého řvu a se stejnou reakcí jako posledně. I když musím říct, že to zvládla trošičku lépe než prvně. Nechala jsem si napsat ty Fenistil kapky, už ani nevím kdo mi je z vás poradil, ale DÍKY!!!
Jinak je naše rodinka celá nemocná, všichni máme rýmu a taťka ještě dnes horečku a já už dva dny lítám na WC každou chvilku s průjmem. Připadám si, že jesm musela už zhodit 5 kg. Nic nemůžu sníst, protože mi je hned zle. Asi mám tu všude řádíci chřipku. - Tak polykám Smektu (která je pěkně hnusná) a modlím se aby to přešlo jinak sebou asi vysílením seknu. :o(

Naše Vendulínka má 7430 g a 66cm.
Zkrátka obřík!!! :o))) A taky smíšek:o))

Ještě jsem se chtěla zeptat jestli už přikrmujete!!! Já ne, malá hezky přibírá tak si myslím, že vydržíme jen kojit až do půl roka. :o) Ale celou noc už nespí, dvakrát se budí na jídlo, kort teď co změnili čas.
I když musím říct, že mě lákají ty lahvičky v obchodě s nápisy „OD 4 měsíců věku“
No uvidíme. Napište jak jsete na tom vy. Já si to snad brzo přečtu jestli do té doby nebudu dehydratovaná někde ležet na zemi. :o))))

Ahoj Nikol a Vendulka

Guudy1
Povídálka 34 příspěvků 29.10.03 09:20

Ahoj,
to je fakt super, ze Vendulka tak krasne pribera. Tes sa z toho, ze ju mozes plne kojit (my take stastie nemame) a tie flasky od 4. mesiacov este pockaju. Ved ked uz nebudes kojit, tak nebudes poznat nic ine… V noci ohrievat vodu na mlieko, v:,–(e so sebou tahat kopec veci ako termoska, obedar s mliekom, ciste flase a tak. No je to tiez sranda, ale materske mlieko mas vzdy po ruke a idealne pripravene;-)))

Inak ti potom odporucam ohrievacku na mlieko (pokial mate auto, tak aj s adapterom do auta), u nas to v noci funguje tak, ze ked sa Matko zobudi, tak zapnem ohrievacku s vodou (vodu uz mam pripravenu vo flaske) a zatial kym sa zohreje, tak maleho prebalim a trosku pozabavam. Potom sa len napapa a sup do postielky.

Este jedna skusenost. Kupili sme cumliky na flasu MAWS od 4. mesiacov a Matko z nej hrozne dlho papa. Takych 150 ml papa aj 40 min. Co si o tom myslite? Je to dobre, alebo nie?

Vdaka za rady, majte sa krasne

Guudy a Matko

janice
Kecalka 458 příspěvků 29.10.03 10:35

Čau holky,
zdravim Vás při středě. Venku je opět hnusně, ale co bysme mohly od října čekat, že jo? U nás nic nového ani neni, akorát se Vilík už asi 14 dní budí už tak kolem 2 hodiny v noci. Ne, že by měl hlad, ale prostě mi přijde, že je vyspalej. Ve dne spí pořád stejně, dopoledne tak 0,5 hodky a odpoledne tak hodinu. Večer kolem 17,30 už je takovej plačtivěj a nevrlej, prostě unavenej a tak je většinou už kolem 19 hodek v posteli. Skoušela jsem ho udržet večer co nejdéle, ale to je řev jako blázen a usíná už u flašky. Holky, některá jste tady,myslim, psala, že máte knižku o dětskym spánku. Můžete tam,prosím, mrknout, jestli je to normální nebo co s tim? Vždyť Vilík spal vždycky tak od 20 hodek do 6,30 pravidelně a bez probuzení. Je mi jasný, že je to stejně nádhera, když vím, že většina miminek se budí v noci po 3 hodkách…Prostě jsem rozmlsaná.
NIKOL - fakt buď ráda, že kojíš. Já už kojim tak jednou denně, takže vlasně se dá říct, že je Vilík už plně uměle živenej. Má to samozřejmě svoje výhody i nevýhody. Vůbec samozřejmě nepočítám, že mateřinka je to nejlepší, to je jasný.
ALE:krabice mlíka stojí kolem 200 Kč a vydrží tak na týden. Flaška, když je nějaká lepší(Avent, Maws, NUK, Chicco) kolem 150 Kč za jednu. Já jich mám asi 6, abych nemusela pořád vyvářet. Pokud nedělám domácí stravu(mixovaná mrkev, jablko, banán, meruňky, brambory…) tak kupovaný jidla stojej 10-30Kč/1 porce. Kaše - kolem 60 Kč, šťávičky kolem 20 Kč atd, atd. Prostě je to ranec peněz.
Na druhou stranu nepopírám, že je to i pohodlnější v tom smyslu, že už na mně Vilík není 100%ně odkázanej, že můžu chodit cvičit a Hynek může večerní koupání a krmení absolvovat sám. Dá se docela dobře naplánovat čas, protože přibližně vim, kdy bude potřeba krmit. Taky se mi zdá, že je Vilík teďko takovej spokojenější, skoro vůbec nepláče a stašně ho baví ochutnávat nové věci a jíst lžičkou. K tomu ale časem dojde každé dítko a samozejmě kdybych si mohla vybrat, tak budu kojit aspoň toho půl roku.
GUUDY - Přijde mi, že 150ml za 40 minut je dost. U nás se Maws dost špatně shání a já mám flašky se savičkou, která by měla být nějaká univerzální. Teče to dobře, akorát se stává, že se do flašky nějak nenatahuje vzduch, takže při pití má Vilík tu savičku za chvíli uplně placatou a taky mu to skoro neteče. takže tu flašku nesmim zavírat uplně napevno, ale tak, aby tam proudil vzduch přes to utahovací kolečko. teda píšu jako tatar, ale snad to pochopíš. Žádný jiný savičky tady sehnat nemůžu, potřebovala bych na hustou kaši. Uvidíme, jestli se zadaří.
Tak, jdu vařit mrkev a brambory, aby měl Vilda dobrej oběd.
Mějte se
Janice+Vilík(4 měsíce a půl)

Knoflenka
Kecalka 102 příspěvků 29.10.03 13:45

Ahoj holky,
tak očkování máme za sebou a jen čekám, co to s Johankou provede, zatím se zdá docela v pohodě, docela dlouho spinkala, tak uvidíme. Váhu máme 4900g a míry 61cm, doktor říkal, že je úplně v pohodě. Ani při tom očkování malá moc neplakala, i když si myslím, že to musí dost bolet, protože ty injekce jí píchnou do nožiček úplně celé, myslím ty jehly, chudinka, doufám, že jí nebude moc hrozně.
V noci jsme vstávali dneska 3 krát, tak si myslím, že je to docela v pohodě. Zatím budu Johanku jenom kojit, snad to vydržíme co nejdéle, Sáru jsem kojila do 10 měsíců, tak snad to půjde také.

Dneska už ven nemůžem, tak musím vymyslet nějaký program do večera, je to nanic, tak brzo tma a ta zima, no holt už nás nic lepšího nečeká.
Tak vám přeju pěkný den.
Ahojky Lenka a Johanka 3 měsíce

kocour
Stálice 81 příspěvků 29.10.03 13:53

Ahoj holky od Cipískovy party,

Nezbývá mi než trochu závidět - prohlížel jsem fotky na www.rodina/cipiskovaparta a jsou super, už vás všechny znám nejen z komentářů… jak psala Lenka a Johanka dneska 13 týdnů … „Srazík musel být fakt super, fotečky jsou úžasné a ty miminka a maminky, fakt jste všichni moc krásní“
Tedy se těším na druhý srazík Cipískovy party, určitě přijedeme.
Jinak problémy se spaním v noci máme s Marečkem zase - podobné jako MARKET s Cipískem, cca á 2 hodiny, i když dáváme večer BEBu H.A.1, brzy nám dojde a dáme už BEBu H.A.2.
Kroucení při kojení jsme taky jeden čas měli a vydrželi jsme to bez plínky, i když ta je fakt dobrá na usínání, jak někdo psal.
Už se tedy také netěšíme na umělou stravu, jak píše JANICE, je to drahé. Zatím máme v mrazáku mrkve z naší zahrady a nějakou červenou řepu, stále však přesvědčuji Peťulku, že bychom kvůli mojí a trochu i její alergii kojit + HA2 do 7. měsíce, a ne do 6. měsíce jako nealergické děti. V BEBA H.A.2 (od ukončeného 4.M) je více železa a více sytí, jak píšou, takže ten opožděný příkrm snad nevadí. No uvidíme, důležité je, jak se to bude Marečkovi líbit.
Tak dost, dnes musím napsat i deníček Marečkovi, neměl bych o čem psát,
Zdenda, 29.10.03, 13,50 hodin.

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 29.10.03 15:30

Ahoj holky,
jenom jsem se chtela zeptat: Keri ma posledni dobou takovej silenej zvyk, kdyz ji polozim na zada, zacne vrtet hlavou ze strany na stranu, az uz se ji podarilo sedrit si vzadu na hlave vsechny vlasy, takze tam ma plesku:-(( Myslite, ze je to vrteni normalni? Delaji to treba vase mimina taky? Zda se mi, ze se tim jako uklidnuje nebo co. Vubec je nejaka uchylna, ted zacala byt strasna fetisistka na latky, jakmile se k ni do blizkosti dostane nejakej kus hadru, hned si ho snazi pritahnout na oblicej:-)))

LENKO - k ockovani- pokud se nepletu, tak ta jehla se tam musi zasunout cela, protoze se ockuje do svalu, tak asi aby to proslo skrz faldiky. Kdyztak me nejaky zdravotnik opravte. Jinak drzim palce, abyste byli po ockovani v pohode.

Mejte se vsichni fajn
Slunicek+Keri

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 29.10.03 17:11

Sluničku, škoda, žes nebyla na srazu. Všechna mimina mají vzadu plešku :o))))
A hadříky na obličej jsou taky normální, neboj!
 Zuzka

Marketkova
Kecalka 112 příspěvků 29.10.03 20:12

Čau Sluníčku a Keri,
taky ti musím napsat, že kroucení ze strany na stranu je u nás na denním pořádku - Cipis na přebalováku nevydrží klidně ležet a vždy se kroutí jak píďala. Teď je jeho nejoblíbenější se přetočit hlavou úplně dozadu, na stěně máme nalepenou takovou tu tapetu s šášama a to on vždy okukuje a to pak je něco ho obléknout a dát mu mezi nožky ty dvě pleny :)
Tak pa Market

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.03 20:26

Čusík,
to je zase počasíčko, co? Včera bylo tak krásně a dnes by psa člověk ven nevyhnal:( Já jsem tedy byla a těžce jsem litovala, že jsem si nevzala na sebe už ten můj nový vaťák.
Jinak kojení musím zaklepat už opravdu jde, asi to byl jen nějaký chvilkový zkrat, ale nespaní v noci máme pořád :( Jo doby kdy jsem vstávala 2× za noc a někdy i to ne jsou pryč (JANICE- těžce ti to závidím, i když pro tebe to je třeba šok) a teď si to vychutnávám tak 5×. Když sečtu co naspim, tak to je cca 3hoďky. Kdyby alespoň Tominda pěkně papal, pak si pěkně odkrknul a spali jsme oba dal třeba ty dvě hoďky, ale to on začne kňučet, tak mu dám prsíčko, většinou u toho oba usnem, tak za půl hoďky se proberu, vezmu ho na odkrknutí, to trvá tak čtvrt hodinky, pak ho dám do postýlky, než usne je to další půl hoďka a pak abych kojila znovu. JO teď to jsou vážně dlouhé noci, ale chci to vydržet co nejdýl, po flašce bych šáhla opravdu nerada, protože mám obavy, že by Cipis pak nechtěl moje mlíčko.
No nic, jdu se rychle navečeřet a do postele, ať jsem zas od těch 23,30 fit.
Pa Market + Tominda 3,5m

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 29.10.03 20:37

Ahoj Market,
nic si z toho nedelej, Keri uz taky prekonala obdobi, kdy se budila 1× max 2× za noc , ted se budi taky tak 5×. Akorat ze ja jsem takova lina lemra, tak si Keri akorat prisunu k prsu a obe tak usnem. Nastesti, musim to zaklepat, v noci nechce provozovat zadny konverzace, jen se nazblunka a usne. Odkrknuti neprovozujem, ona pije klidne. Navic spi stejne s nama v posteli, tak ji nemusim prenaset. Takze vyspana jsem celkem dost, ale stejne bych si dala jednou rict 8 hodin neprerusovanyho spanku - jestli bych to teda jeste umela, spat tak dlouho.:-)))
Drzim palce, at se Cipisek nauci spat dyl -a neboj, za par let to bude umet urcite:-)))
Slunicek+Keri

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 29.10.03 20:40

Je tak to jsem rada, ze je to normalni, ja se bala, jestli neni Keri nejaka porouchana))) Ale vypada s tou vylysalou hlavou jak muj dedecek:-)
Slunicek

Veru
Kecalka 242 příspěvků 30.10.03 00:03

Ahoj holky a mimísci,

před chvilkou jsem dorazila od kadeřnice. K dnešním narozkám jsem si nadělila novou hlavu, ani by jste mě nepoznali!!! Rozhodla jsem se pro výraznější zkrácení, protože s tím už nic nešlo dělat. Nechala jsem tu naši berušku doma s mamínkem (tak nazývají hlídací tatínky v deníčku u Mishicky) a přesto že máme to usínání v poslední době děsný, usnula prý hned jak jsem vypadla. Asi začnu chodit večer někam pařit, aby ji to šlo :o)))

Sluníčku, to je fajn, že už jsi zas připojená. Nám nešel dva dny počítač a připadala jsem si jak bez ruky. Taky ti to tak chybělo, nebo jsem tak praštěná jen já?

Janice, prosím tě mám na tebe prosbu. Nemohla by jsi mi z krabice na mlíko opsat tu tabulku, kolik by mělo mimčo vypít při jaký váze. Je mi blbý přijít do lékárny a začít to tam sepisovat :o) Nevím kolik mám Tině dávat, když jde na hlídání k babi, aby ji to stačilo. Zatím dávám 180 ml a vždycky zbylo.

Nikky, já teda taky jen kojím, ale čučím jak ti ta Vendulka roste! Ta naše žížalka má ?jen? 5,20 kg. Když ti tak krásně přibírá, tak není potřeba dávat něco navíc. Buď ráda, že jen kojíš a nemusíš vymýšlet nic jinýho. Když to jde, tak mi to maximálně vyhovuje. I když jak píše Janice, na všem se dají najít výhody. Může pak dát Vilíka k babičkám třeba na prázdniny!

Šárko, mám pro tebe tip na ty pryžové dlaždice. Jestli máš někde nablízku market Albert, tak tam teď nabízejí to ovoce, co jsem koupila v Tramtárii za 99,–Kč. To jsou ceny, co? Zajímala by mě cena před tím, než to přijde do obchodů.

Holky, od kdy můžou mimča trochu sedět? Tina se poslední tři dny snaží zvedat do sedu, když s ní sedím a mám ji na sobě opřenou. Radši ji ale vracím zpátky, protože mi to připadá ještě dost brzy. Jednou jsem ji ale nechala, vydrží to pěkně dlouho a ani nespadne.

Nějakou dobu jsem vás tady zanedbávala, teď jsem jak utržená od řetězu a nevím, kdy skončit, takže se mějte moc krásně a pište!!!

Ahoj Veronika + Tina (dnes 4 měsíce)

janice
Kecalka 458 příspěvků 30.10.03 08:32

Čau Veru,
pošli nám nějakou fotku, jak Ti to sluší,jo?!
S tim sezenim miminek se to nemá přehánět, nevim od kdy přesně, ale určitě by se Tina měla po:,–(it sama od sebe nebo by aspon měla bejt nějak vypodložena, aby celou váhu netáhla kloubama a zádama. Přizám se ale, že taky někdy nechám Vildu, aby se ke mně přitáh za ruce až do sedu, jemu se to strašně líbí, ale vždycky jen na chvilku, protože vim, že se to nemá.
Jinak já dávám Bebu II. Bifidus od 4.měsíc§ů a tam je dávkování 190-210ml/7-8 odměrek/4 dávky denně. Dr. mi říkala, že to mám dělat raději z méně vody a hustší, aby se zbytečně neroztahoval žaludek. No, takže má ráno tak kolem 5 a potom kolem 9 mlíko, v poledne mrkev nebo jinej příkrm, kolem 15 mlíko nebo nějaký mixlý ovoce nebo přesnídávku, potom kolem 17 hodek mlíko a potom před spanim do flašky rýžovou kaši. Když se zadaří, tak jednu mléčnou dávku nahradim kojenim.
Jinak na tý krabici neni napsaná váha, ale věk. A možná to bude u každýho mlíka jiný. Moc tam toho neni, a navíc to prodávaj i v drogeriích, takže tam to můžeš prozkoumat zblízka.
Tak pa
 Janice

janice
Kecalka 458 příspěvků 30.10.03 08:40

Jo, Veru,
ještě jsem ti chtěla říct, že jestli to mlíko chceš jen na přikrmování, tak bych ti doporučila nějaký hipoalergenní(H­.A.). Dr. říkala, že prej je to lepší. Tak uvidíš
pa janice

Guudy1
Povídálka 34 příspěvků 30.10.03 09:09

Ahojte,
tu je taka strasna zima, brr. Normalne je mi luto, ze je pekne pocasie prec:(( Takto vzdy ked ideme na prechadzku, tak Matko si lezi v kociku a je mu teplucko (ved je chudacik hrozne naobliekany) iba ja mrznem z toho ako fuka vietor…

Matko si rozsiril posledne dni svoj repertoar stazovania sa, predvadza nam vskutku krasne povzdychy;-)))

Janice, presli sme naspat na cumel pre novorodencov (0+), tak Matko vypije davku mlieka za cca 12-15 min, to mi pride tak akurat. Na kasu su urcene cumle s najvacsim otvorom, ale neviem nakolko su priepustne, neskusali sme. Kasu este zatial nedavame…

Musim si zaklopat, ale nam syslik spinka dobre. Vecer ho ukladame o 9.00 a budi sa pravidelne o 3 hod. rano. Iba sa napapa, ulozime ho spat a vydrzi este tak do 7.-8. hod. Nemozeme sa teda stazovat. A ja mam teda fakt perfektneho manzela, stale sa striedame v nocnom vstavani k malemu. Vlastne kazdu druhu noc sa vyspim v kuse cca 8-9 hodin!! To je fakt super.

Snad uz coskoro budu nase deticky spat celu noc a my budeme moct flamovat;-)))

majte sa krasne

Guudy a Matko (presne o tyzden 5 mesiacov)

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 30.10.03 09:41

Ahoj Veru.
Já jsem si to puzzle za 175,– koupila v Tramtárii taky a když jsem teď viděla leták z Alberta, tak mě málem klepla pepka! :o((
U nás je Albert blbej, ale už jsem volala tchýni, ať mi koupí u nich ještě jedno balení.
My dáváme Valušce 150 - 160 ml Nutrilonu. Když mi někdy ujede ruka s vodou a má tam 170, tak to taky vypije.
Ty ale nepřikrmuješ, že? Ty chceš jen vědět, kolik máš dávat odstříkané mateřinky, že jo?
Tahle mlíčka prodávají u v hypermarketech. Aspoň u nás v Hypernově jo, mají to v regále s výživou pro děti. Takže si to můžeš v klidu okouknout, až pojedete na nákupy.
V učebnici pediatrie píšou, že dítě nemá sedět do půl roku. Valuška sedí, když jí mám na klíně o sebe opřenou a nebo když se nosí u Libora. Za ručky ji raději nepřitahuju, i když mě to láká.
Pošli fotku, jak ti to teď sluší. Já mám dilema, zda se dát přistřihnout a nebo si nechat hodně dlouhé. Šíleně mě teď štve, jak mi padají vlasy. Já vím, že je to normální, ale kdo má doma furt luxovat ty hromady vlasů :o(
Ahpjda Zuzka

Veru
Kecalka 242 příspěvků 30.10.03 11:01

Ahoj holky,

díky za rady, myslím, že těch 180 ji zatím asi stačí a hned jak pojedeme do nějakého obchoďáku, kouknu po těch krabicích a opíšu si to :o)

Janice, zatím ještě plně kojím, tak to kupovaný mlíčko nepotřebuju, ale když odstříkávám, tak nevím jakou dávku mám nadojit :o)))) Až začneme přikrmovat, budu k tobě ?chodit? na rady, protože to bude asi pěknej chaos.

Zuzko, s těma puzzlema jsem taky myslela, že se picnu když jsem to viděla. No ale stejně je máme za levno, v normálních obchodech stojí kolem 300,–Kč. Alberta budu ignorovat, protože mě teda moc nebaví hlídat si co kde je levnější :o(

Dnes se zkusím zas učesat, jako od kadeřnice, s Tinuškou se spolu vyfotíme a ukážem se vám. Nejhorší na všech účesech je to, že už to pak tak hezky nikdy neuděláš, jako když to je nový.

Ahojky Veru + Tina (DNES 4 MĚSÍCE!!!)

janice
Kecalka 458 příspěvků 30.10.03 11:45

Jo tak tak to joooo,
mně to vůbec nedošlo. No, ale až budeš potřebovat radu o příkrmech, my už budem starý mazáci:o))))
pa janice

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 30.10.03 20:51

Ahoj holky.
Tak se plácám v pěkný depresi :o((
Mám myšlenky, jako že jsem nejen nedokázala Valušku porodit,
ale ani ji nedokážu dostatečně kojit :o( Já vím, že blbnu, ale pořád mě to vnitřně užírá.
Už kojím jen v noci a to kdoví jestli. Podezřívám Valušku že nepije, že jen dudlá ze spaní prso. Mlíko prostě není, mizí závratnou rychlostí. Během dne ždímu prsa co to jde, ale vždycky mám v lahvičce nanejvýš dvacku. Tak jí to přidám k Nutrilonu, ale je jasné, že už to je k ničemu.
Taky si myslím, že to asi brzo dostanu a mám předmenstruační tenzi. Doufala jsem, že to po těhotenství zmizí a ono asi ne. Jestli to některá znáte, tak víte, jak mi je. Jsem jako papiňák.
V pátek a v sobotu jedu do školy, tak doufám, že pak nezapomenu v neděli napsat deníček :o)) Všechno je u mě možné :o))
Vypovídala jsem se vám, ale jinak nemám žádnou myšlenku na kloudné psaní, tak se nezlobte, že je to dneska tak krátké.
 Zuzka

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 30.10.03 21:03

Ahoj holky a mimísci,

hlásíme se po delší době. Nějak jsme teď hodně cestovali a pořád někde lítali, tak nebyl čas na psaní. Taky jsem asi pěkně unavená a nevyspalá, protože jsem už dvě noci za sebou měla pěknou zimnici - vždycky, když vstávám na kojení. Měla jsem to taky, když jsem přišla z porodnice domů. Od té doby nic až teď.

VERU - díky za tip s puzzlíkama. My už jsme jedny koupili v TESCU taky v akci za 99,90. Ale než jsme je sehnali, tak to bylo něco. Sice nám přišel domů letáček, ale měli vyprodáno, tak jsme museli do dalšího TESCA a tam jsme objevili jedny poslední. No a u pokladny naskočila cena 199.90, tak jsme se chvíli dohadovali, pokladní volal, co má dělat. Nakonec jsme to museli zaplatit a jít si na reklamace vyreklamovat stovku. Ať žijou akční ceny!!!! Ještě teda skočím do Alberta pro jedny. Veru, na fotku s tvým novým účesem se taky těším. Co na to říkala Tinuška? Poznala tě?

ZUZKO - psala jsi, že nemůžeš u vás sehnat lahvičky AVENT. Zkus se podívat na internetu na www.aventbaby.cz - můžeš si to tam přímo objednat.

VERU a ostatní, kterým miminka chtějí sedět - v té knížce, co jsem koupila v Tramtárii (Hrajeme si s nejmenšími) píšou, že od 3. do 6. měsíce se s miminkem může hrát hra na pohyblivé schody. Miminko se chytne za prsty maminky a pomalu se vytáhne do sedu (při tom se říká - jedeme po jezdících schodech nahoru) a hned se zase vrátí pomalu zpátky (jedeme po jezdícíh schodech dolů). My to se Šímou provozujeme a hrozně se mu to líbí. Hlavičku drží sám, jenom ho trošku přitáhnu. V Betynce jsem taky četla, že je možné si s mimčem takhle hrát, ale nesmí se nechávat dlouho „sedět“. Tak snad by mu to vadit nemělo.

Ještě se musím pochlubit. Šimůnek nám z pondělí na úterý spal rekordních 10 hodin !!!!! Od 19 hod. do 5 hod. ráno. A to nám ještě usnul nečekaně a nebyl k probuzení, tak se chudinka ani ten den nekoupal a spat v bodýčku a punčocháčkách. Říkala jsem si, že se určitě vzbudí brzo a ono to mělo opačný účinek :-)))

Zítra jdeme k MUDr., tak jsem zvědavá na aktuální váhu. A taky bude asi další očkování :-(((

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 30.10.03 21:07

Zuzko neblazni,
neni dulezity, jak jsi porodila nebo jestli kojis nebo ne, ale ze mas zdravy miminko. Valuska te prece bude mit stejne rada i kdyz ji krmis z flasky. Jen bych ji nechala jeste chvili dudlat z prsa, pokud sama chce, jenom pro tu blizkost u tebe. Ale jinak jsi ji kojila 4 mesice a to je azaz.
Vcera jsem tu videla v TV holku, co porodila mimi a vubec ho nechtela nechat po porodu prisat k prsu, ani jednou, ani mlezivo, pry se ji to ekluje. Tak to mi prislo uz dost divny, premlouvala ji tam i PA, ale ona se na tu predstavu mimi u prsu tvarila strasne zhnusene.
Ale ze nemas po 4 mesicich uz mliko, no tak co, delala jsi cos mohla, mela bys spis na sebe hrda, zes to vydrzela tak dlouho, spousta lidi to zabali uz pri prvnim naznaku problemu.
Menstruacni tenze znam, nastesti si uz po tom roce bez moc nevzpominam, ale vetsinou jsem byla strasna hnusna na svy okoli:-))
Tesim se na tvuj denicek.
Tu skolu delas dalkove? Ze tam chodis v sobotu…
Mej se
Slunicek

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 30.10.03 21:09

Tak jsem nějak omylem zmáčkla OK! dřív než jsem se stačila podepsat.

Tak pa

Šárka a Šimůnek (16 týdnů a v neděli přesně 4 měsíce)

P.S. Zuzko - depresi zažeň pěkně do kouta. Vezmi si kolik je maminek, které nekojí vůbec nebo jenom kraťoučkou dobu. Kojení není ta nejdůležitější a jediná věc, kterou můžeš Valušce dát. Pája vzkazuje, že můžeš být pyšná na to, že máš krásnou a zdravou holčičku. A to je ohromný dar :-))) Měj se. Š+P+Š

Veru
Kecalka 242 příspěvků 30.10.03 21:20

Zuzko,
Neblázni!!! Já vím, že se to dobře říká a hůř dělá, ale Sluníček má pravdu. Hlavně že je Valuška spokojený a krásný miminko. A to ona je!!!
Snažila jsi se hodně. To my tady všichni víme, tak neměj výčitky, fakt je Valuška krásná slečna.
Neboj, každá depka brzy přejde.
Ahoj Veru

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 30.10.03 22:45

Zuzko,

netrap se, hlavně že je Valuška spokojená a zdravá co víc si přát. Některé maminy nevydrží kojit ani 6 neděl a ty jsi moc dobrá že jsi to hned nevzdala a kojíš alespoň v noci. A i kdyby to pak už nešlo ani v noci, tak se nic neděje dnes už jsou náhradní mlíčka kvaliní!!!
Každá z nás by chtěla asi kojit co nejdéle, ale né každému se to podaří.

Napříkald Jareček začal odmítat moje mléko v 6 měsících i když jsem ho měla spoustu. Prostě ho začal zvracet, tak jsem taky musela přejít na kupované, protože to co snědl hned všechno vyvracel.
A dnes je z něho pěkný a zdravý kluk jak buk!!!

Hlavu vzhůru!!! A dej malé za nás pusinku.

Nikol a Vendulka

karla1
Stálice 83 příspěvků 31.10.03 09:31

Ahoj holky,

tak zpětně pročítám vaše (naše) radosti a starosti. S tím častějším buzením v noci se teď taky trápíme, kde jsou ty doby, co Venďa vydržela celou noc- te'd vstávám 2-3 x za noc- i když teď dvě noci po sobě jenom jednou.

Četla jsem na internetu, že takhle „velký“ miminka už by měla vydržet bez jídla 10 hodin v noci a když se budí častěji, tak to není ani tak o hladu, jako o tom, že chtějí kontakt s náma… Tak jsem to chtěla zkusit a jednu noc jsem jí, když se probudila, místo pití jenom hladila a držela za ručičku- v tom návodu na internetu totiž psali, že dítě se takhle uklidní, zvykne si, že nepřijde prso a běhěm několika dní už se neprobouzí v noci vůbec. No, takže když jsem byla vzhůru každou půlhoďku, protože Vendulka bez prsa nechtěla zabrat, tak jsem se na rady vykašlala, Vendulku nakojila a spaly jsme obě sladce až do rána. Tím jsem zkončila s podobnýma metodama a smířila se s tím, že dokud kojím (a možná i déle), tak se holt v noci bude vstávat.

Jinak jsme včera byly na 4. měsíční prohlídce a na očkování, Vendy měří 65 cm a váží 6,77 kg, takže je spíš drobnější- tiše závidím těm z vás, které mají děti přes 7 kg, přece jenom jsem lehce nervózní z toho, když přibírá pomaleji. Očkování proběhlo v poho, jenom dvakrát kníkla a byl klid, opět žádná reakce (máme ten Infanrix), tak jsem moc ráda. Večer jsem vyrazila s kamarádkama na drby, Vendy jsem vykoupanou a nakojenou předala tatínkovi a jenom se modlila, aby měli klidný večer a já nemusela chvátat domu. Dopadlo to dobře, v půl dvanáctý jsem našla celou rodinu spící :-). Bylo prima vyrazit někam bez kočáru, sice jsem měla pořád pocit, že mi něco chybí, ale rychle jsem si zvykla :-). Zase jsem si připadala jako holka a ne jako matka (jestli mi rozumíte), dokonce jsem na sobě poprvé od porodu měla normální a ne kojící podprdu :-) a bylo to prima. Ale už jsem se na malou těšila domu.

Tak se mějte prima, dneska jdu zkusit oběd do Tramtárie, zakoupím taku tu knížku o hraní si s miminama a doufám, že nenarazím na kuřáky.

Pozdravujte miminka od Vendulky.

Karla

eMimino Klarka
Kecalka 138 příspěvků 31.10.03 11:29

Ahoj holčiny a mimča!

Tak už jsem zase konečně tady, nějak se pořád nemůžu dokopat k tomu napsat. Mám toho na srdci tolik, ale nějak není čas. A když už jsem si konečně čas našla a napsala dlouhatý příspěvek, tak jsem si o omylem smazala :o). No to by se člověk proskočil.
Co je u nás nového? Dneska jsme byly potřetí na kyčlích a už máme taky jablíčka. Takže jsem to jako šíleně nezodpovědná matka absolvovala od narození bez širokého balení a je to v pohodě. Jsem moc ráda.
Největší novinkou je, že se Karolínka včera POPRVÉ nahlas smála, co smála řehtala. Teda hoky, já myslela že jí sním, jak byla roztomilá a slaďoučká. Za ten smích bych dala všechno. Fakt je to nádherný. Dělala jsem s ní blbosti u puštěného kazeťáku a ona se najdenou šíleně rozchechtala, ještě teď jsem z toho hotová.
Pořád bojujeme s rýmou. JANICE díky za rady s odsávačkou, koupila jsem tu dvouhadičkovou a na Tvou radu vyzkoušela vysavač, něco jsem z ní dostala, ale nic moc a ona pořád hrozně chrochtala, chudinka. Taky jsem koupila ty kapičky Nasivin a ty jsou dobrý. S mojí doktorkou se dá komunikovat e-mailem, což je super, takže mi napsala, že chodit nemusím a že takhle malá miminka často mívají nějakou zadní rýmu a ta moc odsávat nejde, takže si s tím nemám dělat hlavu. No snad se toho brzy zbavíme, ale jak jsem tak pročítala emimino, tak jsem koukala, že teď s tou rýmou bojuje spousta dětiček.
Manžel byl ve středu doma, protože je taky nějakej nachcípanej, tak jsem toho využila a vyrazila do města na nákupy. Koupila jsem Karče nááádherný fusak do kočárku, bílou zimní soupravičku místo kombinézy a náušničky ? srdíčka s bílým kamínkem, no a taky krásný růžovoučký punčocháčky. Hrozně jsem si to užila, připadá mi to jak výhra v loterii, když se nemusím všude vláčet s kočárem a někoho pořád prosit o pomoc a hlavně moct jít do jakýho obchodu chci. No a sobě jsem koupila nové hodinky, v létě jsem dostala nějaké peníze k narozeninám, ale to nebylo na nákupy čas, tak jsem si udělala radost. I když je fakt, že taky většinou skončím místo u nakupování na sebe v dětským obchodě.
Jsem nešťastná z toho jak mi padají vlasy. Je to čím dál tím horší, když si je myju, tak mám pocit, že mi tam žádný nezůstanou a hlavně je máme naprosto všude. Jednou se učešu a je toho plná koupelna. Je to nechutné. Myslíte, že se zase obnoví nebo že mi jich zůstane málo. Vždycky jsem mívala hodně husté vlasy, ale kde je jim teď konec.
Zdá se mi že se probouzí mrně, tak radši končím ať to stihnu odeslat.
Mějte se krááásně!!!

Klárka + Karolínka (14 týdnů)

Knoflenka
Kecalka 102 příspěvků 31.10.03 13:25

Ahoj holky,
tak očkování jsme přežily skoro bez problémů, to se mi moc ulevilo, malá měla jen trošku zvýšenou teplotu a trochu plakala, ale ten den skoro celý prospinkala, tak to byla pohoda. Jenom nás ještě někdy trápí prdové amoky, zrovna včera, když jsme byli na návštěvě u mojí tety začala vyvádět, bříško úplně tvrdé a řvala skoro hodinu, ale fakt šíleně chudinka, bylo mi jí moc líto, musela jsem si vyptat fén a sním jsme to nějak přežily, ale z návštěvy nebylo nic, ani jsme si nepovykládaly. Hlavně, že se potom vyprděla a vykakala a byl klid, doufám, že už jí to brzo přejde, počítám tak do čtyř měsíců.

Ráno vztáváme kolem půl šesté, to mám ale ranní ptáčata!!!!, Moje nervy nevyspalé!! Ale co se dá dělat, musím to vydržet, hlavně, že jsou holky zdravé. Zajímalo by mě, kdy se konečně trochu vyspím ach jo!! A odpoledne Sáru dám spát a Johanka se vzbudí, tak si o odpočinku můžu nechat jenom zdát.

Zuzko, s tím kojením se netrap, udělala jsi proto opravdu maximum a jsi výborná maminka a zvládáš Valušku na jedničku!! První 4 měsíce jsou při kojení nejdůležitější a to už jsi splnila, tak buď klidná.

Klárko, ty nákupy sis teda krásně užila, taky si to tak užívám, když se někam dostanu, moc často to není, ale přeci. Mám největší radost, když koupím holkám něco pěkného.
Už musím končit, Johanka se už vzteká u hrazdičky, evidentně jí to přestalo bavit.
Ahojky a přejem krásný den všem.
Lenka a Johanka

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 31.10.03 14:34

Ahojky holky,

právě jsme přišli od MUDr.. Šimonek váží 6.60 kg (příbral za 4 týdny 80 dkg). MUDr. tam s ním zase vyváděl psí kusy (jako vždycky :-)). Chytil ho za ručky a vytáhl do sedu, pak až do stoje (ale nestál na chodidlech) a tak podobně. Šíma je u toho vždycky hrozně srandovní. Kouká kde to je a co se s ním děje a chcechtá se tomu. Při té příležitosti jsem se ptala, jestli se může takhle staré mimčo vytahovat za ruce do sedu a zase položit zpátky a MUDr. mi řekl, že ano. Tak mám oficiálně povolenou hru na pohyblivé schody :-))

Pak nastala ta horší část návštěvy u MUDr. - očkování. Šíma to asi nějak vytušil a zaše poplakávat už jak si tam MUDr. připravoval fidlátka. Nakonec jsem se rozhodla pro tu šetrnější vakcínu, tak jsem zvědavá, jestli to bude opravdu bez reakce. Říkali mi totiž, že po druhém očkování může být ještě bouřlivější reakce než po prvním. Tak jsem se toho docela bála a vzhledem k tomu, že Zuzka mi tady radila, abych dala šetrnější vakcínu kvůli mé alergii, tak jsem vyměkla a koupila ji. Samozřejmě, že chlapeček řval jak hladovej tygr v kleci (i když byl teda nakojený :-)). Ale nebylo to tak strašné jako posledně, v čekárně se uklidnil. Ale v ordinaci teda řval, že jsem neslyšela vlastního slova, natož co mi odpovídá na moje dotazy MUDr..

Řešili jsme tam totiž ublinkávání. Připadá mi, že teď Šimůnek blinká nějak moc často. Ale naštěstí to je jen ta záklapka, která ještě nezaklapává tak, jak by měla. Kdyby to bylo něco jiného, tak by prý zvracel hodně a obloukem a nepřibýval by na váze, spíš ještě ubýval. Ptala jsem se, jestli můžeme zkusit Nutriton, tak prý ano. Nebo mám uvařit rýžový vývar a dát mu před kojením pár lžiček. To se mi ale moc nechce. Co si o tom myslíte? U toho Nutritonu mám zase strach, že se Šíma zacpe a bude řev jako když trpěl na prdíky. A to už bych nerada znovu zažila. Tak to možná vydržím a hold budeme pořád převlíkat oblečky a prát. Ach jo!!!

Vlasy mi padají taky příšerně. A to, co nevypadne, tak Šíma vyškubne, když mě za ně chytne. Vlasy máme všude - ucpaný sprcháč, po zemi a hlavně na Šimůnkovi (má je vždycky omotané kolem krku a tak podobně).

Šimůnek teď spinká, asi odpočívá po očkování. Tak uvidíme s jakou náladou se probudí.

Mám vyvolané fotky z Tramtárie, tak se je večer pokusím hodit do fotoalba na rodině.

Jdu se nabaštit. Nějak zase nestíhám jíst. Včera jsem snídala a pak jedla až v 7 hod. večer.

Mějte se fajn. Když bude chvilka, tak se ozvu ještě večer.

Pa

Šárka + Šimůnek (17 týdnů)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.03 20:48

Ahoj Šárko,
chtěla jsem ti říct, že se vůbec nemusíš bát Nutritonu. Já ho Cipisovi dávám už skoro měsíc a s ublinkáváním je to o moc lepší. Tominda tedy neublinkával, ale lítalo mu to v hrtanu sem a tam a z toho se chudinka dusil, ale teď jak zahušťujem, tak mu to jen vylítne a on to v pohodě spolkne a nebo hodí mně na rameno a to už je sranda. Takže to klidně vyzkoušej, nic za to nedáš, stojí to asi 180Kč a zácpy se taky neboj, mně přišlo první dva dny, že Tomča hůř kadil, ale pak se to srovnalo, asi si žaludek potřeboval zvyknout na něco jiného než na mlíčko.
A jak tedy Šimůnek přečkal den po té lepší vakcíně? My na ní jdem ve středu a už teď z toho mám hrůzu, ale na druhou stranu jsem ráda, že dostanem tu šetrnější a věřím, že to bude OK.
Taky díky za typ s jezdícíma schodama, dnes jsem to zkoušela (doufám že dobře) a Tomče se to moc líbilo. Jen kolikrát za den se to prosím tě může dělat? Už jsem si taky objednala tu knížku, přijde mi prý 16.11. - přesně na Tomčovi 4měsíční narozeniny, tak to se moc těším.
Tak se měj krásně.
Pa nepřihlášená Market :( + Tomášek 15t

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 31.10.03 21:10

Ahoj Market,

díky za rady s Nutritonem. Asi ho teda vyzkoušíme. Vy:,–(it ho můžu vždycky.

Šíma byl dneska celé odpoledne v pohodě. Přijde mi, že to bylo o moc lepší než po prvním očkování. Když jsme přišli od MUDr., tak se nabaštil a spal 2 hoďky. Pak se vzbudil s hrozným řevem. Já myslela, že je naštvaný, že jsem ho nechala očkovat, ale on měl spíš už hlad a mamka ho ještě zdržovala nějakým přebalováním. Změřila jsem mu teplotu - 37,0. No a pak už byl v pohodě. Teď spí od 19 hod. Uvidíme zítra. Minule byl první den taky dobrý a reakce na očkování byla až druhý den.

Jezdící schody provádíme podle nálady. Asi tak max. 5× za den (vytáhnu ho za tlapky vždycky tak 3×). V knížce nepíšou kolikrát se to může. Ale dneska mi MUDr. potvrdil, že je to v pohodě a nijak mu to nevadí. Spíš se nemá dlouho nechávat posazený, ale jen vytáhnout nahoru a pak zase hned pomalu pokládat. Já vždycky jemně zatáhnu Šímu za ručky a on už potom přitáhne hlavičku k hrudníku a snaží se zvedat sám. Dneska se dokonce snažil úplně sám z polohy vleže přitahovat hlavičku k hrudníku a zvedat. A docela se mu to dařilo. Já nejdřív myslela, že tlačí a on zatím trénoval břišáky :-))))

Ahoj

Šárka + Šimůnek

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 31.10.03 21:17

Ahoj holky,

tak se dneska hlásím ještě jednou. Fotky už dneska nezvládnu nasoukat do fotoalba, tak tam budou až někdy během víkendu. Nechci tady dělat rambajs se skenerem, protože už tady ty moje zlatíčka spinkají a my máme jen jednu místnost, tak se nemám kam přemístit, abych je nerušila.

Šíma je zatím po očkování v pohodě, tak jsem zvědavá jestli mu to vydrží až do zítra. Minule se mu tím rozhodilo spaní asi na 4 dny :-(((

Jdu taky spát.

Pa

Šárka + Šimůnek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.11.03 21:39

Ahoj holky,

docela dlouho jsem tady nebyla, ale občas jsem si přečetla alespoň příspěvky.
Moc toho teď nestíhám. Chodím s Lindou 2× týdně na plavčo a 2× týdně na rehabilitaci, takže jsem večer většinou tak hotová, že se mi nechce ten počítač ani zapínat. Plavčo už probíhá docela v pohodě. Vypadá to, že si Lindulka zvykla. Leží v té vaničce a povídá nám. Posledně si ji dokonce i fotili. No a na cvičení je to už horší. To většinou probrečí celou hodinu. Ale už máme první úspěchy - naučila se konečně pást hříbata. Ale má ty svaly na zádíčkách ještě hodně slabý, takže cvičit musíme dál.
Holky mějte se všechny bezva a hezký zbytek víkendu.

S pozdravem Katka a Linda (dneska 19.t.)

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 01.11.03 22:57

Ahojky,

přidala jsem na rodinu do fotoalba Cipískova parta fotky, které jsem pořídila na srazíku.

Zuzko, Soňo - některé jsou trochu mázlé. Dala jsem tam všechny, co mám. Tak ty nekvalitní kdyžtak vyřaďte.

Pa

Šárka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.03 00:06

Ahoj holky

Tak vás zdravím po delší odmlce, trošku jsem se dala do kupy, je líp. Jen kdyby mamka byla aspoň trošku v pořádku. To by bylo krásně na světě. S Háňou za ní jezdím obden a už to zvládáme naprosto v pohodě. Naštěstí opravili most tak je cesta o 3/4 hoďky kratší. I tak bývám zplavená. Jen když se domů vrátíme později, tak je Háňa nevrlá - chce chrupkat.
Stále odolávám nátlaku k návštěvě rehabilitace. Cvičíme každý den koníky, jezdící schody (díky Šárko za označení a potvrzení, že se to smí) a myslím, že je všechno ok. Beru naší Dr. s rezervou, myslím, že každý mimísek chce svůj klid a čas.
Taky máme s Haničkou obě dvě pleš. Háňa vyšoupanou a já trousím a trousím vlasy jako kdybych se připravovala na zimní srst. Vysavač jede každý den. Hrůza. Snad nám to holky zase doroste.
Musela jsem si koupit taky nový kabát „za kočár“. Já mám takový mlíkárny, že nic nedopnu. (Prdel bohužel taky :-(( asi abych nepřepadávala). Prodavačky na mě navlíkaly bundy jednu za druhou, vypadala jsem jak trabant z profilu - už jenom ty síťovky chyběly, až jsem si řekla že nemůžu trpět pokaždý když vyrazím ven a nakonec proti všem předchozím svým předsevzetím jsem si koupila kratší flaušák střižený do áčka. A jsem zase v bance v mínusu, ale můžu vylézt na ulici mezi lidi (dokud naprdnou džíny).
Dítě mám naprosto pohodový (zatím). To naše sluníčko nejdýl v devět usne a budˇje budím před šestou kvůli prsům, nebo mě upatlanou od mlíka vytáhne až v osm. Panečku, to sem ale zmlsaná. Běda až se to změní. Zimní čas s námi nehnul, od porodu se vůbec časem neřídím. Jen k vůli Dr. a tak. Co nestíhám je praní. Čisté oblečení přežije s bídou tak tři hoďky - to jsou káďance jak od mamuta, puch strašlivej, nehodu zjistím čichem na vzdálenost nejmíň tři metry. A tak žehlím, peru (už v pračce), žehlím a peru …a krmím.
Jen v pátek mě nabudilo počasí, tak jsem dcerku udala sousedce přes ulici - báječná, obětavě drncala s kočárkem 3 hodiny, až jsem nakonec scháněla ji i dítě :-). Vytáhla jsem kolečko, motyku a koště a uklidila kolem obrubníků, zazimovala záhony pod klestí a tak. Bohužel se nikdo z paneláku nepřidal a určitě si nejmíň polovina lidí z domu myslí, že mi prdlo v kouli. Ale mě to uspokojilo.

Musím se vám ještě holky pochlubit - dneska po roce jsem sedla za volant. Manžílek přijel z práce a prostě mi sdělit ať si skočím na WC, neboť jedu objet hřbitovy v jeho veteránku. No, žaludek mi zapéroval. Vše ale dobře dopadlo, žádný pangejt se nekonal, i když přesedlat ze stověnky na sporťák čtyřkolku s turbem je teda zážitek. Je to široký, divoký, proklatě rychlý (hlučný jak stověnka :-)) pořád ruku na řadící páce a ta představa drahejch náhradních dílů. Taky si manžílek vzal Haničku k sobě do auta aby neriskoval obě svý holky, a jel mi v patách. Ále nestačil, páč jel v rodinném vozítku :-))))) Musím říct, že se cítím ale v novém autě bezpečněji a taky odpadlo to předjíždění magorů (a to jsem jezdila ve škodovce celkem na její stáří svižně) co by nejradši starší auta smetli ze silnice.
A zvládla jsem se špuntem výstavu v centru, mám zase pocit jako člověk, bašta!

Holky, tak toť vše, stejně je toho moc, přeji vám zdravé miminka a brzo všem opět hustou kštici a čisté nosánky a pořádný spánek a dost mlíčka a ............. a taky gratuluji čerstvým čtyřměsíčním kulíškům.

Zuzko, ty se zbytečně nedeptej, Val je moc pěkná a myslím, že má schopnou mámu. Přeju ti, abys školu vládla levou zadní.

Ája + Hanýsek (tuším že 13t)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.03 13:51

Ahoj Šári,
fotky jsou moc pěkný, hned jsem si nějaký stáhla :)) Necháme je tam všechny, proč něco mazat, ne?
Když pročítám váš deníček, tak se už nemůžu dočkat toho našeho pupíčka. Ale ještě si chvilku počkám, jsem teprve v 28 tt. Ještě že můžu muchlovat Valušku :)) Pupík se mi teď nějak zbláznil a roste jak o závod. Už se začínám špatně pohybovat, obouvat, oblíkat, atd. Vzpomínáte ještě na svoje problémy v těhotenství??? Co bylo horší - poslední dny těhotenství nebo teď starosti s mimi??? čauky Soňa

Vložit nový komentář