CIPÍSKOVA PARTA - 26.díl

Rodičovství

Ahoj všichni v roce 2004!!!!!!!!!!!!! Hlásím se po strašně dlouhatánské době, takže rovnou najíždím s deníčkem, protože to bude určitě dlouhé povídání. Čím začít ? no jasně že Vánocemi. Ty pro mě letos byly opravdu strašně hektické, ale na druhou stranu úplně nejkrásnější, který jsem za celý život zažila. Sice jsem byla dost unavená, nevyspalá, neb jsem skoro jednu celou noc balila dárky a druhou zdobila stromek, ale pak ta krásná atmoška při večeři a posléze u stromečku, no to byla paráda. Tomášek byl mooooooc hodný, i když taky skoro celý den nespal, jen trošku dopoledne a odpoledne vůbec.

Při večeři jsme ho měli v lehátku, ale tam už se mu taky moc nelíbí (komu by se líbilo čučet na nožky rodičů :), tak jsme si ho střídali na klíně ? nejdřív babička, pak já a on byl šťastný jak blecha. Taky jsem párkrát vstala od stolu, prostě to jinak nešlo, tak snad se to mamčám s kojenečkama odpouští :) A po večeři nás čekal opravdu přeplněný obývák dárečkama. Byla jsem z toho tak unešená, že jsem úplně zapomněla fotit, prostě to byla nádhera. Nejvíc jich tam měl samo Tomik, kterého stromeček sice moc nezajímal, ale ty dárky a hlavně papír mooooc, takže tam s námi vydržel asi do půl osmé. Ale i Markétka byla loni hodná, takže dostala od Ježíška manžílka krásné náušničky, svetr a bombu ? nový parfém od Chanel ? to asi abych voněla, když ráno chodím s důchodkyněmi do krámu pro chleba :)
No a pak už bylo po všem a mě nastali dny odpočinku a pohodičky. Tomáškův děda je vášnivý cestovatel, takže si ho o svátcích vždy vzal dopoledne i odpoledne na procházku a já jen lenošila, čučela na pohádky a dlabala cukroví. Taky se u nás vystřídalo spoustu návštěv, Tomášek si užíval konečně pořádně taťky (i já), no prostě rodinná idylka. Škoda že to tak rychle uteklo :(
Silvestr byl u nás taky jako každý jiný den. Odpoledne jsme objížděli příbuzenstvo a přáli jsme vše nej do Nového roku a večer jsme chvíli čučeli na TV, jenže to nás vůbec nebavilo, tak jsme si šli lehnout. Petardy a rachejtle zbudily jen mě, kluci spali jak nemluvňátka, jen Tomik se chvilkama ošíval, tak jsem ho chytla za ručku a on spal dál.
A teď už je opět sobota a v pondělí nastane už rutinní koloběh ? doktoři, nákupy, vyváření, taťka doma až od sedmy ? béééé.

A jaký jsou u nás nové pokroky? Zatím nic moc ? Tomík je sice živel a pořád se někam přetáčí, ale lezení mu ještě nejde, nožičky by už chtěly, ale ručky jsou ještě slabý. Taky sezení ještě radši nezkoušíme, i když Tomča by už moc chtěl a pořád se mi zkouší zvedat. Přijde mi že má ještě moc slabé zádové svaly (i dr. na poslední kontrole mi to říkala) a někde jsem slyšela, že dokud dítě neleze, tak ho neposazovat. Zub taky žádný, každý den kontroluju a zatím nic (gratulace Keri a Adámkovi). Jen náznak žvatlání a říkání slabik taky nulový, jen to ječení pořád nabývá víc a víc na síle. S kojením taky pořád válčíme ? pořád se mi u toho vzteká! Vydrží to už jen tak cca 3minutky a pak se mi vylukuje a začne pištět, no hrůza. Tak pořád ty prsa střídám a Tomču si na ruce přehazuju jak žhavý brambor. Sice nevím, kolik teď váží, na kontrolu jdem 5tého, ale začínaj se mu dělat faldíky na ručkách a stehýnkách, tak má asi dost. Od Ježucha jsme taky dostali odšťavňovač, tak jsme hned zkusili udělat mrkev s jablíčkem a já dala pár lžiček Tomčovi. Vypadal nadšeně a pořád se oblizoval, tak mu to asi šmakovalo. Ale stejně zkusím ještě vydržet a začnu přikrmovat až od konce 6m. To železo v kapičkách mu naštěstí taky jede, takže to snad ještě ten měsíc zvládnem, i když už kolikrát jsem si říkala, že koupím tu kaši a dám mu jí alespoň na noc, abych se už konečně pořádně vyspala, ale zatím odolávám.
Jo ale co se teď naučil a co je krásný - začal si žužlat prsty u nohou :) Opravdu jak opičák.
Co se týče velikostí oblečení, tak my máme taky tu vel. 68 a už nakupuju i 74, která je nám ještě trošku větší.
Tak to je asi vše, co jsem chtěla napsat. Koukám, že je toho zase pěkná fůra, tak budu radši končit, aby jste u toho neusínaly :).
Holky a mimísci, mějte se moc krásně, ještě jednou vše nejlepší do nového roku, hlavně hodně zdraví jak vám, tak mimčům, pohodu a lásku.
Páčko Market + Tomášek (24t ? za 14dnů 6měsíců)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Veru
Kecalka 242 příspěvků 04.01.04 22:53

Ahoj holky,

přepadla mě potvora chřipajzna a s miminem to teda není nic moc. Včera to byla totální krize, nemohla jsem se ani hnout. Marek se sice snažil pomáhat, ale znáte to chlapi! Ven se mu nechtělo, tak byla Tinuška mírně nevrlá a pak už by mi ji nejradši vrátil :o) Dnes už mi je naštěstí o něco líp, Tinu si vzala po obědě babi a byla pryč 4 hodiny! To mi fakt pomohlo. Ještě mě ale pořádně bolí klouby, ani ležet mi nejde, tak jedu zítra za MuDr, ať mi dá něco pořádného. Na to že jsem měla včera teplotu 38,3 mi klesla docela rychle. Asi jsem to srazila tím Paralenem.
Taky tady teď pořád řeším to, jestli mám odvolat zákaznice, nebo jestli ty dvě hodinky jednou denně zvládnu. Nerada bych to přepískla a proležela dovču :o( Na druhou stranu je ale nechci nechat na holičkách, moc možností zajít jinam tady není, ach jo!

Šári, díky moc za ten seznam léku, hned jsem klidnější, že se aspoň něco může.

Mějte se, jdu pokračovat v gaučingu.

Veru + Tina

Veru
Kecalka 242 příspěvků 04.01.04 23:03

To jsem zase já :o))

Jsem první a ještě k tomu dvakrát!!! Měla jsem to už předepsaný, že to pošlu až do nového deníčku a zapomněla jsem to aktualizovat. Ženský zruším, protože je mi pěkně zle, tak jsem se před chvilkou změřila a mám 38,4. Potvora jedna!!!

Šári už se moc těším na ten čajík od tebe, to by v tom byl čert, aby to nezabralo. Ještě jednou Ti už předem mooooc děkuju!!!Asi si taky pro jistotu vyprosím antibiotika, i když bych to normálně nedělala. No nemám já smůlu? Asi mi to někdo pěkně nepřeje :o( Promiňte že Vám tady tak fňukám, jsem nějaká přecitlivělá nebo co. Asi už blouzním :o))))

Tak to je už opravdu vše.
Veru

Mirus002
Kecalka 129 příspěvků 05.01.04 08:18

Dobre rano, to tě teda lituju a sebe taky je mi totiž tak ňák podobně, bolí mě v krku a jsem příšerně unavená. Doufám, že to nebude angina. Terinka je naladěná dobře, ale já jsem dneska pěkně protivná máma. Navíc je tady zítra svátek -tři králové, takže náš doktor ordinuje až od středy, což udělalo víc doktorů čili u těch zbývajících bude pěknej nával marodů. Ani nevím, jestli tam mám jít a nebo nejdřív zkusit samoléčbu.
Jinak je tady pořádně bílo, od včerejšího večera se sype sníh. Naštěstí máme v mrazáku zásoby jídla pro případ ohrožení, tak asi nevystrčíme ani nos.
Co se týče novinek, tak Teri se už otáčí sem a tam jako na obrtlíku a taky se snaží vytahovat do sedu, to jí tedy ještě moc nejde, ale snaha je vidět.
Já nevím, jestli se s tím sezením má čekat dokud dítě neleze, ale v Betynce speciál, kde je popsán vývoj v prvních dvanácti měsícich začíná sedání v sedmém měsíci a lezení v osmém. Tak teď nevim. Ale moje informace jsou takové, že když si dítě chce sedat vlastní silou, tak se mu může pomoci.
Tak zatim čau, to byla fuška, bez český klávesnice:=)))
Miruš a Teri 6 měsíců a 6 dní

Knoflenka
Kecalka 102 příspěvků 05.01.04 10:03

Ahoj holky,
tak se taky konečně hlásíme v Novém roce. Silvestra jsme prožily taky jako normální den, ani mě ty oslavy nějak neberou, ani sem nečekala do půlnoci, sem ráda za každou minutu spánku. Taťka se vypravil za kamarádama, tak sem byla stejně sama. Holky ty rachejtle naštěstí ani nebudily.

Máme tu sníh, a taky jsem byla včera po dvou letech konečně lyžovat. To byla paráda, pěkně sem se odreagovala. Johanka spinkala u vleku s kočáře a Sáru učil Robert lyžovat, už jí to trošku jde. Ještě by to ale chtělo trochu víc sněhu, je ho jenom 20 cm a to je na lyže ještě málo, snad nám ještě něco napadne, dneska všude v Čechách sněží, ale tady nic.

Veru, myslím na tebe, brzo se uzdrav, chřipka je pěkná potvora, loni jsem si ji taky pěkně užila, mě trápí naštěstí zatím jenom rýma a kašel, asi zkusím něco z těch vašich receptur.

Holky, ještě vám padají vlasy? Mě pořád naprosto příšerně, asi mi na hlavě brzo nic nezbude, všude jenom uklízím svoje vlasy, často i na Johance, už mě to docela štve.

Janice chtěla jsem se zeptat, jaký to Vilíkovi dáváš čaj, když ty granulované dáváš je málo a pije ti Vilík i neochucený?
Já dělám Johance nejvíc ty granulované, mě tak moc sladké nepřipadají, někdy jí udělám i dětský od Lerosu a tam přidám trochu Glukopuru. Cukr ani med nedávám vůbec.
Dneska se chystám na nákupy, tak chci Johance koupit nějaké kaše, šťávičky a přesnídávky, už asi pomalu začnem něco zkoušet, už se docela těším.

Miruš, Johanka se taky nechce moc přetáčet, na boku je často, ale na břicho se jí vůbec nechce, tu polohu nemá vůbec ráda, jak jí dám na bříško, za chvíli je řev. Pořád se ale hrozně zvedá do sedu, jak leží na zádech, tak se za chvíli rozčiluje, že nic nevidí. Musím jí trochu podkládat, aby byla výš a něco viděla, ještě jí neposazuju, na to má ještě čas. U nás jsou v hračkách favoritem kousátka, pořád do něčeho hryže a dost slintá.
Tak Johanka je vzhůru a ještě k tomu je pokaděná, tak musím jít přebalovat.

Ahojky Lenka a Johanka 5 měsíců a týden.

Mirus002
Kecalka 129 příspěvků 05.01.04 10:13

Hihi, kousátka si Teri dělá úplně ze všeho, hlavně z toho, co kousátka nejsou jako například naše prsty, ovladač na televizi, mobil a tak.
Vlasy mi padají stále, je to humus, ale prý se nedá nic dělat. ŠÁRKO, dík za ty úvazy, už pilně vážeme a Terince se v šátku moc líbí.
 Miruš

janice
Kecalka 458 příspěvků 05.01.04 10:42

Ahoj Holky,
zdravim Vás při pondělku. Tady sněží a sněží a sněží, je to nádhera, ale když jsem kolem 5,30 koukala z okna, docela jsem ocenila, že nemusim do práce. Touhle dobou jsem akorát vycházela z baráku:O(((
LENKO - čaje dávam od Lerosu buď ten dětský s heřmánkem nebo jejich Dětský od 4.měsíce, taky dávam šípkový. Dále jsou to různé dětské šťávičky, které ředim půl na půl. Z těch granulovaných používám Sladký sen od Hipp, když potřebuju rychle zažehnat večerní krizi a nebo Spokojené bříško. Koupila jsem i od Čajánku Siláček - ten není moc sladký a obsahuje echinaceu. Jestli to dneska vyjde a vyjedu s kočárem, zašla bych k tý bylinkářce a zeptala se na nějaký čaj pro mimča na podporu imunity. Když se něco dozvím, tak dám vědět.
Jinak se spánkem se to u nás zase zlepšilo, zuby se zatim nekonaj. Otočky Vilda provozuje všude a střelhbitě, ale neumí se otočit ze břicha na záda. Nevíte, dá se to nějak trénovat? Taky musim Vilíka poutat do lehátka, protože se otáčí i v něm a už mi jednou- ehm-vypadl. Ani nebrečel, je to kousek nad zemí a má pod sebou hrací deku, takže spadl do měkkého. Ale točí se furt, takže i když má lehátko skoro v sedu, tak se otočí a leží chudák celej prohnutej a volá o pomoc.
Jinak včera jsem zkoušela poprvé vařit tu řepu a měla úspěch. K obědu jsem jí uvařila s mrkví, petrželí a bramborama a k sváče s mrkví a jablíčkem.
Rýma je, zdá se, na ústupu, vykapávam Vincentkou a „luxuju“, tak snad to bude OK.
VERU - mně na chřipku skvěle zabral Grip-Hell. Jsou to homeopatické tablety a naše dětská Dr. mi je doporučila, když jsem ještě kojila. Na kašel mi pomohl Stodal sirup.
No, nic musim končit, několikrát denně koukám na chat, jestli se tam některá neobjevíte, tak se fakt musíme domluvit na nějakou hodku.
Tak se zatim mějte, Hynek mi stepuje za zády, zdraví Vás a vzkazuje, že u toho odsávání trpí 2× víc než Vilík (drží mi hadici od luxu)
pa janice+Vilík(právě ležící,spící)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.04 12:19

Nazdarek

Tak nam tady na jihu snezi a snezi a snezi. Dneska jsem v praci a Nikolas je u babicky a ve 14 hod ho mam vyzvednou - to jsem zvedava jak to zvladnu v tej siberii. Fouka desnej vichr a snih lita ze vsech stran ? to bude adventura.
Jinak Nikolas se prekuluje do vsech svetovych stran uz je to pekna fuska ho ohlidat. Zuby uz mame taky dva dole. Dudlik je na priklad uz pekne ohlodanej.
Uz jsme teda taky ochutnali jogurt s rozmackanym bananem a chutnalo nam moc.
Na vazeni a mereni jdeme az 5.2., ale mam pocit, ze se Nikolas pekne vytahnul. Nektery oblecky velikosti 74 jsou uz takovy knap. Budu hlavne muset poridit vetsi zimni kombinezu, mam velikost 74, ale uz je mu mala hlavne teda od rozkroku k ramenum, jinak nohavice a rukavy by byly v pohode.
Jo a jeste jsem se chela zeptat: jak snasi vase mimca natirani obliceje kremem? Nikolas to naprosto nenavidi snad jeste vic nez luxovani (jak rika janice) nosu.

Cau Dana a Nikolas (3.1. ? 7M)

janice
Kecalka 458 příspěvků 05.01.04 12:41

Čau Dano,
Krem Vilda docela statečně snáší. Luxování už je horší. Nevim, jestli jsi četla, jak jsem tady jednou to luxovani popisovala. Ono je to totiž odsavani opravdu pomoci vysavače. Vypada to strašně, ale funguje na 1. Veru to potvrdí, což???
Jinak my taky máme oblečky většinou vel.68-74, ale nejni výjimka ani oblečení vel.12 měsíců!!!
Tak zatim pa
 Janice

Knoflenka
Kecalka 102 příspěvků 05.01.04 15:41

Dano, Janice,
pošlete nám na valachy taky trochu sněhu, zatím u nás svítilo slunce, už tam sice něco začíná padat, ale na moc to nevypadá.

Janice, díky za info ohledně čaje, a to ti Vilda pije bylinkový čaj nechucený? Já jsem dneska koupila Johance Červenou karkulku od Hippu, jsou nějaké negranulované ovocné čaje pro půlroční děti?

Taky jsem jí už dneska dala i ředěnou jablečnou šťávu, tvářila se všelijak, ale trochu toho vypila. Dneska má nějaký nespací den, jenom pořád mrčí a je protivná, taky se mi pořádně nepodařilo dneska nic udělat, pořád jí musím nosit a bavit, už ji asi taky trápí ty zuby, ale zatím není nic vidět.
Teď jsem jí byla vrazit dudlík, neboť už zase začínal řev a zdá se, že ještě zabrala, letím něco dělat. Čau Lenka

janice
Kecalka 458 příspěvků 05.01.04 17:02

Čau Lenko,
Ten bylinkový čaj pije Vilda opravdu neochucený. Je ale pravda, že se napije, co potřebuje, ale litry by toho nevypil. To šťávičky a granulovaný čajíčky - to by mohl v jakémkoliv množství. Ovocný čaj pro půlroční dítě jsem neviděla. Něco dělá Megafit - maj plno novinek, ale nevim pro jak starý děti.
Dneska jsem zakoupila u bylinkářky od Devatera Bylin čaj Imunostim, tak jsem zvědavá, co na něj Vilda řekne. Když bude pitelnej, tak Vám řeknu.
Pa janice

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 05.01.04 17:56

Ahoj,

Megafyt ma detsky ovocny caj od 6. mesice, Leros od 9. mesice. Koupila jsem si oba pro sebe na zkousku, at vim, co Ive budu davat. Ona zatim teda veskere tekutiny odmita. Lenko, ty plne kojis a Johanka ti pije caje? Jak to delas? ;-) Mi to Iva vzdycky vyplivne zpatky.
S obleckama je to slozity, Iva je mrnous (v pulroce necelych 64cm), bodycka ma 74, dupacky 62, kalhoty a kombinezu 68, mikiny 68-74, tak nevim. Taky to zalezi dost na vyrobci.
Kojeni je posledni dobou horor - zda se mi, ze Iva pije hrozne kratce, tak 3-4min a dost. Ale asi ji to staci, pribyva dostatecne. A hlavne ji u toho nesmi nic rusit, kde jsou ty casy, kdy jsem si mohla u kojeni cist - ted jakmile neco vezmu do ruky, ihned se odsaje a sleduje, co se bude dit. Ani napit se nemuzu.
JANICE, dik za telefon kvuli te knizce, uz se to vyresilo samo, dneska mi prisel mail, ze ji poslou, stacilo si tady postezovat ;-).
Dneska jsem zjistila, ze hrazdicka zacina byt nebezpecnou hrackou - Iva si s ni „hraje“ jako s celkem, chyta ty tycky, posunuje s ni, zveda ji, obcas do ni kope nohama - je sranda ji pozorovat, ale bojim se, aby si neublizila.
Taky si s oblibou cuca palec na noze, neustale je na boku, ale ze by se prevratila na brisko, to ani nahodou ;-(.

Pavlina

Guudy1
Povídálka 34 příspěvků 05.01.04 18:27

Ahojte,
Silvester sme prezili celkom v pohode, akurat ako som naposledy napisala, ze sa Matkovo spanie zlepsilo, tak to znovu nie je pravdaL Idu nam prve zubky a k tomu este pretrvavajuce sopliky?..no nic moc kombinacia. Takze Matko sa nam priebezne budi cca kazdu hodinku, v kuse spi max. 4 hod. Inak petardy ho nezobudili, pretoze sme ho prestahovali do kuchyne, ktora je orientovana prec od ulice?

Zuzka, v minulom dennicku si pisala o hrncekoch.. Tiez sa chystam prejst na hrncek (caj), som velmi zvedava, ci sa Matko da presvedcit. Mame taky, co treba z neho riadne tahat, tak uvidime. Podla mudrych kniziek by sme mali flasky s cumlami uplne vynechat. Cize kojit a vsetky ostatne tekutiny podavat dietatu z hrnceka?. Tak si vyber. Tiez som rozmyslala nad tym, ze ci nam to vobec prejde, ci sa na to tie nase detvaky nevykaslu, ved co sa budu namahat s tahanim, ked z flase to ide lahko?. A ako tomu drobcovi vysvetlit, ze mlieko bude pit nadalej z flase,ale caj veru nie?.??? Ked som este kojila a neprikrmovala, v horucavach som davala Matkovi trosku caju/vody z toho hrnceka co som spominala, tak mu to celkom islo. Najprv nevedel co s tym, ale tak po dni,dvoch sa naucil. Smad bol silnejsi?;)

Inak mame este novinku, Matko nam zacal cuvat a stavat sa na vsetky styri (zdvihne ritku, brusko a uz to je)?.wow, to som teda necakala? No a vcera nam z nicoho nic zacal predvadzat slintavy, bublinkaty cca 15 min. monolog;-))) Az nam slzicka vypadla z oka?

Oblecenie mame vacsinou c. 74-80, Matko ma teraz 70 cm, bude vysoky…??? Teda az na jednu supravu, ktora je velkosti 56!!!!! Dobre,ze???

Majte sa krasne?

Guudy a Matko (zajtra 7 mesiacov!!!!!!!)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.04 21:51

Ahoj maminky a děti,

přelouskala jsem 3 deníčky, přiznávám, že ke konci jsem to už trošku flákala :-). Manžel se mezi tím „staral“ o Emu, prostě ji choval a informoval mě o tom, že už se zase celá poblinkala.
Tak ji běž převlíct, řekla jsem.
Kde je pyžamo? zní odpověď.
Ach jo. Vstal a najednou se sesunul s dítětem k zemi. Zakopl totiž o sedačku. Naštěstí se nic nestalo.
To jsou teda nervy. ˇŽe jsem ji nešla převlíct sama hned.
Závidím těm, co mají praktické manžely :-). Já mám holt mluvčího :-))))

Dodatečně přeji všem krásný nový rok, prožijte jej ve zdraví a radosti.

Co mám psát o vánocích… dostala jsem střevní chřipku a tak jsem stihla přibrat jen jedno kilo :-). Manžel si stěžoval,že má pořád hlad a Ema se začala radovat z dárečků až nedávno, hrazdičky se totiž nejdříve bála :-). Jinak jsme jezdili po návštěvách.
Na Silvestra přišli k nám domů známí, o půlnoci jsme vylezli na střechu desetipatrového paneláku a koukali na Prahu. Nádhera. Poklidný silvestr skončil o jedné hodině v noci, kdy dorazili moji rodiče s dalšími 6 lidmi. A bylo veselo až do půl páté. Já byla hotová a ještě jsem se z toho nedostala.

KOJENÍ - mám asi podobné problémy jako některé z vás. Ema normálně pije a pak se začne pouštět nebo mi tahá prso. Prostě se „zapomene“ pustit a otočí hlavou. Zítra jdeme k doktorovi, tak se ho chci zeptat na dokrmování. Emě jsou sice teprve 4 měsíce, ale mám pocit, že jí mlíko už nestačí.

Končí mi mateřská dovolená, začínají „hubené“ dny. Třeba mi to pomůže shodit ta poslední 3 kila. Holky, jak jste na tom s váhou?
Chtěla jsem se vrátit asi po roce do zaměstnání, moje firma ale bohužel končí, tak přemýšlím hned o dalším roběti. Měla jsem to naplánované trošku jinak… no, to je život…

KOČÁREK - mám pouze hluboký a těď chci pořídit sporťák. Máte někdo zkušenosti s nakupováním sporťáku? Chci za něj dát tak max. 8.000,– Co všechno by měl mít? Je lepší trojkolka? Poraďte, prosím.

Zítra jdeme s Emou poprvé plavat do většího bazénku, Šárko škoda, že se už nebudeme potkávat :-(

No, a ve středu mi bude 29. Tak si zajdu k holiči, abych aspoň ten jeden den vypadala jako že na té hlavě něco mám. Protože bych v poslední době mohla vlasy na hlavě spočítat na prstech obou ruk.

Proč se nesmí pít mátový čaj při kojení? Já si dávám každý den jeden, kvůli žaludku. A doktor nic nenamítal.

Jdu se mrknout do fotogalerie, jak vám to všem slušelo.

Jo, jak jste byly o vánocích všechny na měkko a psaly jste tu, jak jste rádi, že se tady na emiminu máme.......... já jsem taky ráda, že vás mám :-).

Mějte se hezky

Olinka a Ema

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 05.01.04 22:14

Ahojky holky,

ty příkrmy jsou teda fuška. UFF!!! Včera jsme zkoušeli mrkev. Šíma otvíral tlamičku na lžičku (je zvyklý na kapičky - Sabíky a železo). Ale když zjistil, že je to mrkev, tak se zatvářil jako čím ho to chci otrávit. No, ale dostala jsem do něj asi 4 lžičky. Dneska jsem se těšila, že to bude lepší, ale jak mě uviděl s miskou, tak se začal šklebit a když dostal mrkev tak se tvářil jako když to je citron. Přitom je mrkvička ze zahrádky a odstříkala jsem mu do ní i trochu mlíka. No, prostě dneska jsem do něj nedostala skoro nic. Začal se lukovat a odvracet hlavu a když už měl něco v pusině, tak to zase vyjelo ven. Ach jo!!! To bude práce než se to naučíme. Zítra zkusím ještě mrkev ze zahrádky a když to nepůjde, tak mám v lednici koupené příkrmy od HIPPu a od Hami, tak asi zkusím je. Nebo máte někdo nějakou lepší radu? Mám zkusit jinou zeleninu? Tady v SOS maminek psala Dita, že začínala dýní. Taky ji mám v mrazáku.

Konečně máme fotky z Vánoc, tak se pokusím něco dát do fotogalerie. Jsou teda nic moc. Nikde není pořádně vidět stromeček a mamka taky ne.

Jinak Šíma se pokouší lézt. Otočky to ne. Opět je předváděl jen když jsme byli na 3 dny v Ústí, ale doma nic. To asi aby příbuzenstvo vidělo, že je umí :-)) Ale jak je na bříšku, tak dělá letadlo (zhoupne se na bříšku a zvedne ruce a nohy do výšky). Dneska to bylo dokonce i na povel. Řekla jsem mu vždycky: „Šímo, ukaž letadlo.“ A on to předvedl. Já mu za odměnu řekla, že je šikulka a on se tomu smál a letadloval ještě víc. Když ho letadlo nebaví, tak si leze po puzzlích za hračkama. Někdy to je fofr. Než se otočím, tak je otočený o 180 st. Nožky zatím nedává pod sebe, ale na ručkách se zvedá pěkně a tak se doplazí kam potřebuje.
Někdy mívá záchvaty smíchu. To je sranda. Vždycky ho rozesměje něco, co bych vůbec nečekala. Třeba dneska jsem přišla z pošty a říkala jsem, že tam byla paní a měla hrozný zelený drápy a Šíma se na mě díval a začal se tomu šíleně řechtat. Minulý týden zase dostal záchvat v TESCU u pokladny. Asi ho pobavila cena nákupu :-)) No, nás moc ne.

Janice - jak tady píšeš o čaji od léčitelky, tak ten samý (teda myslím, že je to on) jsem dnes koupila Veru a poslala jí ho. Je pro ni na vyléčení choroby. Chtěla jsem jiný (který pomohl mně), ale neměli ho.

Veru - ty se koukej pořádně vyležet a vyléčit ať jsi fit na dovču. Babči s nehtama počkají, max. půjdou ke konkurenci :-)))

Mějte se.

Pa

Šárka + Šimůnek (26 týdnů)

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 05.01.04 22:21

Ahoj Olinko,

četla jsem v poslední Betynce, že máta zastavuje tvorbu mléka. Tak si na to dávej pozor. Možná proto máš málo mlíčka :-((

My jdeme na plavání ve středu. To bude něco. Včera jsem si zkusila plavky. No, jsou mi, ale ten pohled do zrcadla mě dostal.

Ty chceš mít druhé mimi tak brzo po císaři? Mně říkala MUDr., že se má počkat min. 1 rok.

Měj se a pozdravuj Emu.

Šárka + Šimůnek

TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 06.01.04 08:02

Ahojte holky, taky je u vas takova kosa jako tady na morave? ted jsem se divala na teplomer a je - 18,4 st. vcera bylo - 6 a byla to skvela vychazka, vsude bilo jako v pohadce, no dneska si to asi odpustim, to by mi anik umrzla

Mirus-o tom ze se muze mimcu pomoci, kdyz si seda vlastni silou mi nase dr. taky rikala

Janice-mrzi me ze sem to necetla, ale kdyby se ti chtelo, mohla bys mi napsat ten postup luxovani? sice ted uz anicka rymu skoro nema, ale kdyby se ji vratila, tak bych to chtela zkusit, kdyz je to ucinne

Guudy - s tim zvedanim prdelky to dela asi anicka podobne, uz lozi jak pidalka, takze musime dat kryty na zasuvky, na ne uz si dosahne, uz sem uklidila vsechno mozne z dosahu, pze si vsude doleze, uz zacala rabovat i flasky vina ze stojanku, takze to muselo taky do predsine…nejlepsi sou ale CD, z tech uplne sili, a taky by nejradsi zpracovala kably od PC, mame na nej totiz pripojenych navic 7 repraku, tak to budem muset nejak vymyslet, jinak se do nich zamota - no musim uz ji porad hlidat

Olinka - jak si se ptala na vahu - ja sem byla na sve vaze 2 mesice po porodu ale neni o co stat, sice sem pribrala 15 kilo,ale 10 kg sem nechala v porodnici pze sem tam byla 9 dni a ze zacatku jen na kapackach, tak to slo dolu samo

jinak se u nas nic nezmenilo s pitim - nechce nic jineho nez prso - jen se mi vcera podarilo, ze vypila 30ml caje z lahve, ale stejne se u toho tvari, ze mam zachvaty smichu, hrnicek zatim ale nepochopila, porad ho okusuje tim jednim tesackem

Prejeme Veru brzke uzdraveni!

Mejte se krasne, Tina+Anicka (za 9 dni 7 mesicu)

janice
Kecalka 458 příspěvků 06.01.04 09:31

Čau holky,
posílám jen superzimní pozdrav. Je to nádhera, ale léto je léto. Aspoň podle mně. ŠÁRKO - ten čaj neni speciálně namíchanej pro Vilíka, je to standartně vyráběná směs, akorát, že já nevim, který bylinky mimčo smí a který ne. Ona míchá i speciálky, ale to je zbytečný, když žádnej extra problém nemáme. Včera jsem si ho taky uvařila a je docela dobrej a Vilda ho taky pije. Mam mu dávat tak 100ml denně.
TINO - k tomu odsávání: musíš mít tu klasickou odsávačku s dvouma hadičkama(maj v každý lékárně), ten konec, který by sis strkala ty do pusy, dáš do hadice od luxu a kolem utěsníš. Mně se osvědčilo udělat dírku do víčka od Dobré vody a tim prostrčit tu hadičku. Jak zapneš vysávání, ona se Ti sama přicucne. Když je Hynek doma, tak mi jí přidržuje, ale zvládam i sama. Dítko se při tom zrovna dvakrát neřehtá, ale vysaješ opravdu VŠECHNO a za chvilku. Já jsem jako malá strašně trpěla na záněty středního ucha, ještě v dospělosti ho mám tak jednou za 2 roky, takže z toho mám hrůzu a dělám všechno pro to, aby se to Vildovi vyhnulo.
Jinak Vilík už se taky pokouší lézt, ale nohy by lezly, ruce má, jak když nejsou jeho, takže zvedá zadek a opírá se o hlavu. Zatim ale nikam moc nedolezl. Z břicha na záda se zatim otočil jen jednou, ale asi omylem. Zuby taky žádný a to je asi tak vše.
Musim jít trochu uklidit, přijede mi na návštěvu kámoška.,
pa janice+Vilík

Knoflenka
Kecalka 102 příspěvků 06.01.04 10:17

Ahoj holky,
tady je taky pěkná kosa, dneska u nás bylo -20st, brrrrr. Sníh ale žádný nový nenapad. Doufám, že si letos ještě zalyžuju.
Pořád mě dost sužuje rýma a kašel, dneska v noci jsem toho moc nenaspala, skoro pořád jsem kašlala a tím sem taky budila Johanku, tak že ze spánku byl prd. Sem pěkně utahaná.

Pavlíno, Johanka mi čaj pije krásně, dokonce ji tím uspávám, když normálně nemůže zabrat, dostane čaj a usosá se k spánku, u prsa mi většinou neusne. Taky mi ze začátku čaj plivala, ale jednu dobu nás dost trápil průjem, tak jsem jí ho nutila a ona si za chvilku zvykla. Musíš to často zkoušet, nebo třeba i ze lžičky, aby si zvykla na tu chuť.

U kojení se mi Johanka taky pěkně mrská, pije taky jen asi 5 minut z jednoho prsa, taky už mě začíná pěkně kousat a tahat prsa, ještě že zatím nemá zuby. Taky už nehrozí u kojení číst a podobně, když se něco šustne, už se odvrací, aby jí náhodou něco neuteklo. Nejvíc mi ji rozptyluje Sára, vždycky přijde a začne na ni mluvit a máme po kojení.

Váha po vánocích ukazuje +1,5 kg, doufám, že to shodím, už to na sobě cítím, ale díky kojení to není víc a to jsem si pěkně dávala do nosu cukrovíčko apod. Po těhotenství mám svoji původní váhu, přibrala jsem 13 kg a ty šly celkem rychle dolů, ale ještě bych potřebovala shodit aspoň 5 kg.
Už zase letím něco dělat, mám toho hodně, mějte se krásně a nezmrzněte.

Ahojky Lenka a Johanka

Mirus002
Kecalka 129 příspěvků 06.01.04 10:36

Ahoj Sarko, pisu to tady porad: ze zeleniny Terince chutna fenykl a cuketa. Ty varime cerstve. Ovoce davam HIPP - hrusku, jablko, boruvku. Vsechno papa celkem nadsene.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.04 14:42

Ahoj holciny,
zacinam prikrmovat a trosku v tom plavu. Rada bych se zeptala jestli a jak casto davate kupovane ovocne presnidavky. Mne se zdaji dost sladke. Nevadi to??? A ohrivate kupovane vyzivy nebo staci pokojova teplota? Abych pravdu rekla, zda se mi ohrivani trosku zbytecne. Jednoduse otevru sklenicku, nakrmim detatko a az nebude chtit zavru a zbytek pouziju jindy…
Diky moc za vsechny rady, mejte se pekne,
zdravi Kamila

janice
Kecalka 458 příspěvků 06.01.04 15:51

Ahoj Kamilo,
ovocné přesnídávky dávám, ale co možná nejméně. Určitě v nich nebude nic špatného, ale také mi přjdou dost sladké. Kupované výživy - pokud máš na mysli zeleninové nebo masozeleninové ohřívám. Přiznám se, že studenou polévku bych asi taky nechtěla:o))) Nicméně pokud vím, není dobré skladovat nedojedené jídlo, protože již obsahuje bakterie ze slin, které se velmi rychle množí a mimču by mohly vadit. Netvrdím, že jsem nikdy neschovala nedojedenou výživu a pak ji nepoužila, ale správně by se to nemělo. Doporučuje se ze skleničky odebrat část a jen tu ohřívat.
Tak snad jsem trochu pomohla, kdyby něco, klidně zas napiš
páček Janice+Vilík

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 06.01.04 20:14

Ahooooooj,

tak jsme doma. Teda jsme doma už od pátku, ale byla jsem v jednom kole. Praní, uklízení, vaření a pod.

Krásný rok 2004!!!!!

Vánoce proběhly báječně, Vendulka cupovala na kousíčky všechny balící papíry z dárků co dostala. To byl asi ten nevětší dárek co mohla dostat. Jinak dostala dřevěnou ohrádku, ale tu jsme měli už doma dřív a spoustu hraček, oblečení a hlavně panenky, to aby u nás doma bylo vidět, že máme taky holčičku. Tak teď se mi po zemi válí nejen autíčka ale i panenky.
Jarek měl nevětší radost z vláčků , z dětské pokladny a fotbalového míče. :o)
My jsme si naježili zimní gumy na auto a taky nějaké to oblečení, mě kabelku a Tefal pánvičky s termospotem a spoustu jiných věcí.
Můj táta dostal hodiny - obrácené. Čísla jsou pozpátku a i ručička jde pozpátku. :o))) Říkal, že si je dá do kanceláře a bude děsit zaměstnance, že jdou pozdě. :o)
Silvestra Vendy prospala i když rachejtle házeli přímo na střechu kde spala. Jarek vydržel s námi vzhůru a usnul v 0:40 na gauči.
Hory byly báječné, pořád jsme byli venku. :o)

Jinak naše pokroky: 2 zuby (už pěkně veliké), otočky tam i zpět, sedíme, přikrmujeme(ale moc jí to zatím nejede) a děláme „Táááák je veliká“ zvedá ruce nad hlavu. V noci hrúza jí po 2 hodinách.
Pije z hrníčku, bez sosáčku jako dospělák. Sosák i lahev s dudlíkem odmítá. A stále kojíme a kojíme. Taky pěkně chodíme v chodítku.Střídá nohy, ale je tam jen na chvilku.

Budu muset končit ona pořád nespí tak jdu na ní! :o))

Mějte se krásně a snad se sem dostanu zase častěji.

Nikol a Vendy 6,5 m.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.04 20:48

Ahoj holky i miminka,
moc vás zdravím v novém roce. Taky jsem se teď na chvíli odmlčela, ale to jen díky tomu, že jsme do Prahy přijeli teprve v neděli večer. Náše svátky proběhli v klidu a pohodě, najeli jsme autem asi 800 km - protože jsme přejížděli z Krkonoš na Vysočinu, pak do Železných hor a pak opět do Krkonoš a do Prahy. Cestování s mimi je docela bez problémů. Celých 14 dní bylo kolem Alenky spousty lidí, všichni ji chovali a hejčkali, takže se teď se mnou samotná asi nudí:-). Jinak byli prázniny moc fajn. Hlavně, že jsme byli jako rodinka pohromadě.
Jinak jak jsem před Vánoci psala, že se Ali otáčí, tak to bylo asi předčasný, protože se od tý doby neotočila. Na bok si lehá úplně krásně, skoro až na bříško, ale ten domrsk ji tam teď nějak nejde. Má teď hlavně hopsací období, jakmile ji chováme, tak hopsá jako blázínek. Je to hrozně roztomilý, ale taky náročný, protože se musí nadnáset. Nejradši bych koupila hop:,–(lo.
Oli, mně se taky zdá, že mám nějak miň mlíka, někdy Alenka dudá jak o život, pak začně otáčet hlavu i s prsem v puse a ono je jak natahovací. Uvidíme ve čvtrtek u doktorky, jdem na druhou dávku očkování.
Mně mateřská končí na konci ledna, pak si vybírám dovolenou a od konce února přijdou hubený časy. Což mi připomíná Oli, po svátcích jsem se radši ani nevážila, ale předtím jsem měla tak 3-4 kg navrch. Dostala jsem cvičící kazetu, tak se nemám na co vymlouvat.
Holky, o víkendu se stěhujem, tak z toho mám hlavu v pejru, no snad to zvládnem. Přijedou naši, bude rodeo. Nevím, kdy tam budem mít připojení. to bude hrůza. To jsem se rozepsala, ale za 14 dní se stane tolik věcí.
Mějte se Mahi a Alenka 4,5 měsíce.

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 06.01.04 22:26

Ahoj holky.
Hlásím se jen v rychlosti, abyste věděly, že žiju. Číst stíhám, ale nemám čas ani sílu psát. Už jsem v tom zase až po uši :o( Za devět dní mám první zkoušku a už teď jsem na nervy, že to nestíhám. No však vy už víte, vždyť tu fňukám pořád. :o((

Dneska dostala Valuška třetí očkování. Zatím je docela OK, teď spinká.
Sestřička mi jí zvážila ? má 8,5 kg.
Já letím do postele, ať můžu zítra brzo vstávat.
Ahoj.
 Zuzka

janice
Kecalka 458 příspěvků 07.01.04 07:15

Čau Zuzko,
Zkoušku uděláš levou zadní, takže klid!!!
Jedem dneska k našim, takže sem mrknu až večer, tak koukejte psát, ať vím, co je u Vás nového.
Pa janice

Mirus002
Kecalka 129 příspěvků 07.01.04 07:53

Ahoj Nikol, to jsi me potesila s tim kojenim, taky kojim po dvou hodkach v noci, pres den to jde, ale v noci dele nez dve a pul hodiny nevydrzime:-(((
Chtela jsem se zeptat v jakem to choditku Vendy chodi, to uz samostatne sedi? Nebo je to nejaka vec, kde sedet nemusi?
Co se tyce piti, tak Teri nechape ani sosacek ani hrnicek a dudlik odmitla, takze cajicek dostava po lzickach. Je vzdycky cela polita. davam ji cajicek vecer, takovej na spani, usne po nem dobre, ale stejne je za dve hodiny vzhuru a chce prso. Doufam, ze to nebude trvat pet let. Papa Mirus

TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 07.01.04 09:33

Ahojky, jezdite ted ven s mimcama? ja jsem sice vcera psala, ze nepujdem, kdyz bylo skoro - 19 ale pres den se to spravilo na -6 tak sme prece jen na hodinu jely, jenze kdyz sme se vratili tak uz bylo -10. Anicce urcite zima nebyla, byla hrozne nabalena,ale jak to udelat s oblicejem? mazete v tech mrazech necim?
paa Tina+Ani

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 07.01.04 09:35

Ahoj,

ven jezdime, tady sice hlasili -14, ale pres poledne svitilo slunicko a bylo dost teplo, takze v pohode. Mazem ochrannym kremem proti vetru a mrazu od Bubchen.

Pavlina

Mirus002
Kecalka 129 příspěvků 07.01.04 09:55

My mazeme Laseptonem.

Mirus002
Kecalka 129 příspěvků 07.01.04 10:29

Neboj, to zmaknes. Ja vim, mne se to rika, kdyz mam zkousku az v breznu, ale uplne te chapu.
Jsem uz ted uplne na nervy a svedomi to je tak cerne, ze to svet nevidel:-(((
Kazdopadne drzim palce!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.04 10:42

Nazdarek

my mazem babylove od DM

Dana

TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 07.01.04 11:10

diky za info, tak to my neco dokupime :)
Tina

Marketkova
Kecalka 112 příspěvků 07.01.04 11:15

Čauky,
tak to je v Praze sněhu, co? Ráno jsem málem vypadla z okna, když jsem vytáhla žaluzie. Vůbec si nepamatuju, kdy naposledy bylo v Praze tolik sněhu. No snad to nějakou dobu vydží, aby z toho hned nebyla břečka.
Venku jsem ani včera ani dnes radši nebyla, včera tu bylo -13, já šla ráno na gyndu a myslela jsem, že tam nedojdu. Ale nějaký maminy s kočárkama jsem potkávala - docela odvahy. No a dnes je tu hnusně zataženo a každou chvíli sněží, takže jsem Tomču taky nechala doma, no uvidím odpoledne, jestli se třeba nevyjasní. I když v tom sněhu se moc dobře s kočárem nejede, chtělo by to lyže nebo sáňky:) Oblyčej mažu buď tím krémem od Bübchen nebo takovou tou lékárnickou vazelínou, nevím jak se jmenuje, ta je hodně mastná.
Jinak jsme byli v pondělí na očkování, Tomča sice dostal zase tu lepší vakcínu, ale tentokrát to bylo s malou reakcí - měl zvýšenou teplotu, zarudlej ten vpich a večer už dost mrzutej. Do rána to bylo ale OK.
Jo a až mě překvapilo, kolik přibral - za necelý měsíc 800g, máme 7,21kg, takže to kojení po 3minutách asi vážně stačí.
Koncem února jedem na týden na hory a já bych chtěla vydržet s kojením až tam a přikrmovat až po, tak jsem zvědavá. Zítra jdem znovu na krevní obraz, jestli se zlepšilo to železo a uvidím, co mi řekne dr.
Tak se mějte, jdu dělat oběd a trošku poklidit, dokavaď Tomča chrupe.
pa market + Tominda

Knoflenka
Kecalka 102 příspěvků 07.01.04 14:22

Ahoj holky,
tady sněží a sněží, to je paráda, ale na ten kočár by to fakt chtělo ty lyže. Dneska jsem byla s Johankou na očkování, ale ta cesta k doktorovi, to byla fakt síla. Sára se okamžitě vyválela ve sněhu, tak že to vypadalo, že se mnou jde sněhulák, to že bude mokrá jí vůbec nevadilo. Já bydlím dost na kopci, tak cesta dolů ještě šla, ale zpátky už jsem myslela, že ten kočár fakt nevytlačím, na cestě bylo tak 10 cm sněhu. No hlavně, že už jsme doma. Johanka ještě v kočáře chrupala skoro 3 hoďky, dám ji vždycky do sklepa, je tam teplej než venku.

Zatím vypadá spokojeně, asi jí to ještě nějak moc nebolí, pěkně se nadlábla a teď si povídá s hrazdičkou. Váhu máme 6,20 kg, takže není žádný obřík, ale je v pohodě.
Tak zatím ahojky, jdu si s ní trochu povykládat.

Lenka a Johanka

karla1
Stálice 83 příspěvků 07.01.04 16:44

Pro Mirus:

ahoj, taky vymýšlím jídelníček pro naší Vednulku a líbil se mi ten Tvůj nápad s fenyklem a cuketou. Jak ten fenykl upravuješ? Oloupeš ho a uvaříš? Nebo bez loupání? Prosím dej vědět, už mi jeden krasavec leží v ledničce, ale teď nějak nevím, co s ním.

Ahoj,

Karla a Vedulka

Mirus002
Kecalka 129 příspěvků 07.01.04 16:57

Ahojky, oloupes jenom tu horni vrstvu a ty slahouny - to co vypada tak nejak tvrde. Pak ho rozpulis a uvaris, kdyz je mekkej, tak ho rozmixijes tycovym mixerem (bez te vody). Nejlepsi je to ve vyssi nadobe - nekdy se prodava k tomu mixeru. Tu vodu nevylejvej a kdyby to bylo moc husty, tak to muzes drobatko zredit. Nerozmixovanej chutna celkem dobre i na pizzu pro velke lidi:-)))) Dobrou chut !

karla1
Stálice 83 příspěvků 07.01.04 17:57

Dík moc, zítra podávám k obědu. Pak dám vědět, jak Vendy šmakoval.

Ahoj,

K+V

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.04 18:12

Ahoj holky,

prosím radu: nevíte některá jestli je vhodny avokado pro mimise? Třeba, že bych ho uvařila s mrkví?

Dík Dana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.04 18:37

Ahoj.
Tak vám tu brečím, že mám za devět (dnes už osm) dní zkoušku z neurologie a včera večer jsem zjistila, že v pátek píšu ještě zápočet z očního :o(( Ach jo :o((

Ale mám novinku! Od neděle jdeme na Plaváčka do bazénu. Dneska jsme šly s kámoškou na zápis, myslely jsme, že nás pro velký zájem zařadí až na duben a oni nás vzali už teď! Jen si musí zítra Libor koupit plavky, aby mohl jít taky. U nás chodí oba rodiče.

Ptala jsem se naší sestřičky, jak je to s hrníčkem. Říkala, že v tomhle věku pije z hrníčku jen málo dětí. Některé se to naučí až v roce. Je to hodně individuální. Některé děti vůbec nepijí tou náhubkou a pijí z hrnku až později zrovna jako dospělí.

Tak já končím. Jdu se šprtat. Miruš, jak jsi na tom ty? Učíš se? Kolik děláš teď zkoušek? Já mám teď před sebou ještě jeden zápočet a tři zkoušky. A pak už jen jeden semestr.
Zuzka
(koukám, že mě to zase odhlásilo)

Adina
Kecalka 127 příspěvků 07.01.04 20:21

Nazdárek kočky a koťátka!
Musím Vám taky něco napsat,abyste věděly,že stále žiju,i když po pravdě dneska to se mnou bylo nahnutý-hned Vám to popíšu.Napadnulo tuna sněhu,žejo.A kdo jinej v našem domečku,který čítá čtyři obyvatele-mojí mamku o francouzských berlích,taťku kravaťáka,našeho kojence a MĚ-by asi měl ten sníh zametat?Zkrátka vrhla jsem se do odklízení sněhu a při této bohulibé činnosti jsem si zablokovala záda-ale totálně.Samo o sobě je to moc príma,navíc s kojencem,ka­tastrofa!!!!!!!!!!­!!
Dnes dopoledne jsme to nějak uválčily s mamkou(ona o těch berlích a já v háku) a pak musel v polodne naklusat taťka z práce.Ještě ke všemu jsme včera měli třetí očkování,tak byl Adámek dnes pěkně opruzný…

Teď by měli číst jen silný povahy,anebo osoby s kojencema (aspoň) nad 9 kilo.
Náš brouček má 10,5 kg a 71 cm.I když mě to už moc nepřekvapilo,o­kamžitě jsem zastavila přísun kaše( to bylo jenom 3×) a na spaní to stejně nepřidalo.V Betynce je o spaní článek,ale jsou tam jenom takový ty nic neříkající plky.
Jak můžou v knihách a časopisech psát,že děti v tomhle věku už VĚTŠINOU prospí celou noc,když tady všichni- až na světlé vyjímky typu Vilík- máme noční cvičení po dvou hoďkách?

Zuzko-držím palce a je mi jasný,že to bude zase jednička jako bič :-))

Miruš-už několikrát jsem zapomněla odpovědět na otázku uklinkání na balonu-umí to jenom Honza a spočívá to v sezení na velkém gymnastickém míči,držení mimina v náručí a pohupování se ve speciálním rytmu.V nouzi nejvyšší taky můj milý bručí-hučí jako fén :-))Mimochodem recept na fenykl s oliv oilem je super-dík.

Lenko-Knoflenko,když jsme u toho fénu.mám pocit,že se tady ještě nevyhlašovala hlavní cena v nápadech za rok 2003 a podle mě je Řád zlatého fénu jednoznačně tvůj!!Díky!!!!!Zvláš­tě poslední dobou by naše dítě už asi nikdy večer pořádně nezabralo.Díky,dí­ky.

Zatím je to vše,co jsem měla na srdci,mějte se krásně ladovsky zimně

papa
Adina+Adam Veliký

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.04 21:51

Ahoj holky,

tak jsem prolítla v rychlosti příspěvky a jsme na tom všechny asi hodně podobně. Linda se v noci budí pořád stejně, ikdyž má k večeři kaši. Příkrmy taky zkoušíme - zelenina, ovoce a ty kašičky. Zatím baští celkem všechno, co jí dám. Snad jí to vydrží.
V sobotu začínáme s dalším kurzem plavání a jdeme do bazénu. Tak jsem na to zvědavá.
Holky mějte se krásně a ať jsou mimísci v pohodě.

Katka a Linda

Kejka
Stálice 51 příspěvků 07.01.04 23:15

Ahoj holčiny!!

Tak taky konečně letos něco písnu!
VÁNOCE: masozeleninový příkrm od Hami - a Adélka se nám na Štědrý den poblindila a to hned 3×, takže jsme si Vánoce rozhodily na několikrát - poprvé v 1/2 desáteé večer a potom na Boží hod. No ale bylo to jinak pěkné, samozřejmě úspěch měly papíry a mašle a potom 2 hračky do ruky!!
SILVESTR: na horách, no prostě paráda. Kočárek jezdil po sněhu krásně - za to dneska v nera to byla děs a hrůza, zvlášť při snaze dostat se ze silnice na chodní přes bariéru sněhu.
Petardy ani silvestrovský přípitek Áju nevzbudil!
PO SVÁTCÍCH: Áju nám asi někdo vyměnil : ((! Stalo se z ní ukníkané mimčo, s prdíkama, neustále se ošívající, škrábající. Brečící když odejdu z pokoje a uklidnící se když se opět vrátím. Ale když už jsme byla dneska dopo fakt naštvaná, tak se na mě usměje, rozchechtá se ani nevím čemu (myslím, že ona taky ne) a rázem jsou moje chmury pryč! Tak nevím! No ale dneska u Dr. nám bylo řečeno, že má asi alerg. atopickou reakci na cosi!! A taky už má prý nateklé dásně, ale zoubky můžou prozazit klidně až za několik týdnů.
PŘÍKRMY: zkouška v 5 měsících super, zbaštila polívku i přesnídávku.. te´d se rve o prsa(asi bude kojit i ve školce - s mejma 75A, kdo by to byl řekl : ) ), zblajne jen pár lžiček a večerní kaši od Hami vynecháme, protože prý by mohla mít reakci na kravské mléko. Tak jsme koupila ovesnou a udělám jí s hypoalerg.mlékem a uvidíme!!
Zarazilo mě, že ani na relativně sladkou přesnídávku se moc netvářila!!
Jinak míry v 1/2 roce (zítra)jsou 6,71 a 64 cm - takže prcek po mamince : ))!!
Ale OBLEČENÍ má 68,74 a něco i na 12 měsíců - jak který výrobce!
Jinak pište jak a co dáváte za BLIVAJZÍKY, a´t se můžu inspirovat!

Držím palečky u ZKOUŠEK - obdivuju tě!!

Ve středu jdeme taky poprvé do BAZÉNU tak snad to bude s tím ekzémem dobrý a budeme moci chodit!!

Takže holčiny pište, je to super!

Kejka a 1/2 roční ukníkaná Ája
PS: Jsme se nějak rozepsala, ale muselo to ze mne ven.

PS: Taky šoupnu foto do galerie k těm Vašim krásným JEŽÍŠKŮM!!

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 08.01.04 01:04

Ahoj Mirus,

jo jo kojíme a kojíme, ani kaše nezabírá spí po ní trošku déle ale o moc ne a pak už jedeme zase po dvou hodinkách. Taky si mě potěšila, že nejsem sama. Syn mi to dělal taky i s lahví do roka a 2 měsíců.
Ano Vendy sedí sama bez podpěry. Co se nesmí je podpírat miminko, má se počkat až bude mít dost silné zádové svaly na to aby sedělo samo. No a naše Vendy už sedí a moc se jí to líbí stejně jako chodítko, nebo židlička na krmení. :o)
Chodítko mám od švagrové po její holčičce. Kupovala ho v Chiccu je z plastu a sedátko má látkové, pultík s hračkami který jde odejmout. Naučila se v něm střídat nohy a chodit. A teď to umí i když jí vezmu za ruce, tak jde. A směje se na celé kolo!
Samozdřejmě že tam není pořád, střídáme to během celého dne s ležením, chováním a podobně. :o)

Jaký čajíček jí to dáváš.

Pa Nikol

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.04 08:36

Ahojky holky, tak jsem dala pred pul hodinou spat anicku, byla od pul seste vzhuru, ale nastesti spala od pul osme…uz zacina byt jako budicek - spat kolem pul osme, vstava mezi patou a pul sedmou. obdivuju jak to zvladate vy, co se vam cipisci budi nekolikrat za noc, to se nam stalo parkrat vyjimecne a byla jsem jak matoha matozna, no clovek si rychle zvykne na nepreruseny spanek.
Ta nase divoska objevila zase dalsi vec v pokoji - stojanek na CD, takze ten uz musel putovat taky do predsine. Ale stejne si ho nasla…sla jsem do koupelny na chvili a koukam, pidalka si to sine z pokoje do predsine a rabuje. taky si oblibila se doplazit k noham, tahat me za pantofle, za teplaky a koukat co ja nato, kdyz si ji pak vezmu do naruci, tak se chechta, jako by si rikala, zase sem vyhrala. taky ji hrozne bavi busit do akvarka a je uplne u vytrzeni, kdyz se snazi prstikama chytnou rybku a ono to nejak nejde, sem tam v zapalu rybareni se tukne hlavou do skla a to dost kouka :-)
Taky hrozne pisti, tak si nekdy lehnu proti ni a pistim na ni taky a tak se stridame - pistim ja, pisti ona a strasne se tomu rehta, nebo taky rada prdi pusou a to ji taky bavi, kdyz se stridame
Nebo chce porad stat na parapetu u okna, tak ji tam drzim a ona haleka a tluce do okna a zacina si oblibovat malinky vecicky, co chyta jen do prstiku…takze si uziva retizky k dudlikovi a takove ty panacky na prst, co prodavaji v Ikei
Semtam se doplazi k pamperskam a vytahuje pliny z baliku, to je uzasna zabava a porad u vseho kvili :-)
Co tak Anicku jeste bavi je vyhazovani do vzduchu a schovavani se pod perinu nebo radeni pred zrcadlem.
A co vy tak s prckama pres den delate, jak je zabavujete, diky za napady :-)

(a janice-dik za ten popis luxovani, je to teda sila,a le kdyz bude potreba, tak to taky zkusime)

zuzko-hodne stesti pri zkousce, i kdyz ty ho urcite ani nebudes potrebovat, pze budes vsechno vyborne umet!

prejeme dalsi pekny vesely den, Tina + Ani (za 7 dni 7 mesicu)

TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 08.01.04 08:43

Zase sem se zapomnela prihlasit, ne nejsem anonym :-) Tina

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 08.01.04 09:12

Ahoj Kejko,

bacha ne ovesnou kaši = lepek!!! Doporučuje se s podáváním lepku počkat min. do ukonč. 8. měsíce. Já mám připravenou rýžovou krupičku od Nestlé a rýžovou kaši od Hiip - míchají se s mlékem, tak dám hypoalerg..

Pa

Šárka

Mirus002
Kecalka 129 příspěvků 08.01.04 12:22

Ahojky, je delam dve dost tezke klauzurky - v breznu a v kvetnu a pak pet ustnich zkousek v cervnu. Tim bych mela koncit, ovsem jestli neprolitnu. A ja tutove prolitnu:-((( Ach jo.

Mirus002
Kecalka 129 příspěvků 08.01.04 16:46

Je to od Hippa - cajicek na brisko. je v nem fenykl, anyz, kmin a mlecnej cukr.

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 08.01.04 18:45

Ahoj,

mrnous na chvili usnul, takze aspon strucne: nejvetsi zabavou poslednich dnu je pozorovani maminky, jak se prevlika, to vzdycky v Ive vyvola vlnu veseli. Vdecna hracka je taky kousek stuzky - kdyz s nim nad ni mavam, muze se zblaznit, jak se to snazi chytit, ma podobne reakce jako kote ;-).
Taky se ji libi veskere zvedani, vyhazovani do vzduchu, houpani na balone, akorat me z toho „posilovani“ po chvilce zacnou bolet ruce.
Taky nas ted zacala pozorovat pri jidle, mozna to signalizuje, ze je cas na prikrmy, co myslite? A kdyz ji pak dam ochmatat misku, ze ktere jim nebo hrnek, je cela nadsena. Ale musim si davat bacha, posledne smatrala po kelimku s jogurtem a nepozorovane si v nem namocila celou rucku.
A pozor - novinka - Ive se dnes podarila otocka z briska na zada, uplne predpisova, zadne nahodne spadnuti. Zrovna jsem si cetla, co by melo dite v 6ti mesicich umet, psali tam „otaci se z brska na zada“, tak jsem si rikala ha, ha, ha a Iva najednou vystrihla ukazkovou otocku. Ale odmita ji zopakovat. Kdykoli ji ted polozim na brisko, rve jak tur uz od sameho zacatku ;-(. Opacnym smerem se otocky nekonaji, prece se nebude dobrovolne otacet do nenavidene polohy ;-).

Pavlina

Kejka
Stálice 51 příspěvků 08.01.04 19:38

Čaukčik!!

Tak dneska Ája dostala půl dortu a půl svíčky - to je děsný jak to letí!!

ŠÁRKO: Já četla lepek od ukonč.6.měsíce, no asi čím déle tím lépe. Prosím tě a ty rýžové kaše nejsou mléčné?? Já totiž dávala rýžovou od Hami, ředí se vodou, ale přesto je mléčná, resp.obilno-mléčná!!
tak to se musím po těch co jsi psala podívat.
A ty budeš používat hypoalergenní mléko preventivně, nebo je mimčo taky na něco alergické??

Dneska jsme opět zkoušela polívku - fakt dobrá - lae Adéla se rvala jen o prso, plakala až začala škytat, slzy jako hrachy, tak jsme ji opět nakojila. Kdyby aspoň ochutnala, SAB snědla, ale lžičku s polívkou už odmítla. za to po nakojení to už si pár lžiček ochutnala, takže odporná jí polívka nebyla. tak nevím jak to dlouho bude ještě trvat : ((!!

Jdu to tady pofackovat a dát si nožky na trnož!
PS: Přála bych naším technickým službám aby jezdili celý den po těch našich strašných a ještě k tomu ze včerejška ještě neuklizených chodnících - mám snad z toho namožené ruce!!

Kejka : ))

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »