CIPÍSKOVA PARTA - 43.díl

Rodičovství
  • marketkova
  • 30.04.04

Ahojky kočandy, tak tu máme konec dubna, konec měsíce a tudíž je na mě řada se psaním deníčku. Je mi až studno, jak to tu v poslední době flákám, ale krásný měsíc duben pro nás nebyl jen měsícem prvního sluníčka, rozkvetlých stromů, teploučka a začátkem mé každoroční alergie, ale měsícem růstu zoubků, horeček a opupinkování a tudíž i brekotu, kňourání, prudění a vztekání se ? to vše samozřejmě u Tomika.

No naštěstí to vypadá, že zoubky ? jedničky a dvojky horní ? jsou už krom pravé dvojky prořezané a nejhorší je snad za námi, teploty už jsou taky konečně pryč a pupínky taky pomalu mizí, takže se nám vrátil po dlouhé době zas náš usměvavý a veselý Tomášek:), tudíž i já jsem opět usměvavá a veselá ? prostě šťastné mimčo se rovná šťastná mamka!

Tak kde začít ? Tomik měl na 9měsíční prohlídce necelých 9kg, měření se nekonalo, ale typuji něco kolem 75cm. Přesně na Velikonoce 12.04. se prvně postavil v postýlce, po bytě se ale zatím přemísťuje lezením po čtyřech nebo plazením a to opravdu neuvěřitelnou rychlostí. Sedět už taky jakžtakž umí, ale moc ho to neba, když ho po:,–(ím třeba ke knížce, tak se hned skulí na bříško a prohlíží si jí v leže, tak ho neposazuju.
Zato v kočárku, to je něco jiného. Sice máme takzvanou tu trojkombinaci, ze které jde udělat i sporťák, ale kšíry u něj jsou na prd, jsou děsně pevné, nedaj se povolit a Tomik tam byl vážně přikšírovanej tak, že se nemohl ani hnout, což se mu samo vůbec nelíbilo, tak jsme mu nakonec koupili ty klasické české, které všichni určitě pamatujem a v nich už je panečku spokojený. Jen co ho přikurtuju, tak si okamžitě sedá a kouká všude kolem, může se různě naklánět, otáčet, klečet, a někdy i vyset z kočárku:) No já jen doufám, že tento český výrobek je dost kvalitní a vydrží to dovádění našeho raubíře.

Co se týče mluvení, tak k tomu se radši ani vyjadřovat nebudu ? prostě nic:( No tedy něco jo, takové to EEEAAAAJEEENEEE a když opravdu hodně ubližuju třeba odsávačkou nebo vatovou tyčinkou, tak to je MIMIMAMI a toť asi vše. Přiznám se, trošičku mě to mrzí, u vás čtu, jak mimča už krásně žvatlají mama, tata, baba, dede a já se na to taky tak těším, tak to pořád dokola Tomikovi opakuju a on se jen chechtá a začne zas to jeho AAAOOOJJJ. Ale když mu dávám jeho oblíbené papů, tak to krásně a zřetelně řekne HAM.

Jak jsem už naznačila, papání je u nás zatím bez problémů, Tomča baští vše, co mu připravím, jen se zatím moc nenaučil používat těch svých 5,5 zubů, takže s většíma kouskama moc úspěchů nemám, třeba jablka si uhryzne docela veliký kus, chvilku to mele v pusince a asi čeká, jestli se mu to rozpustí a když zjistí, že to asi tak nepůjde, tak to radši spolkne, než aby to rozkousal a většinou se u toho pěkně zakucká:( No musím to začít pomalu trénovat třeba na mrkvi, masu a ostatních měkčích jídlech, abych mu nemusela mixovat do puberty.

Spinkání je taky pořád stejné, noci co ho trápily ty zoubky byly dost krizový, to jsem u něj byla skoro furt a opravdu jsme se moc nevyspali, ale jinak když je spokojený a nic ho netrápí, tak se budí tak 2× za noc na papání a ráno tak kolem té půl sedmé. Přes den teď spinkáme převážně doma ? dopoledne i odpoledne tak hoďku, ale včerejšek a dnešek mile překvapil a dopoledne spinkal 2,5hoďky a odpoledne ještě 1,5hoďky. Jo kéž by to bylo už pravidlem, ale spíš si myslím, že dohání absťák po probděných nocích při těch horečkách.
Jo asi třetí den trénuju Tomčovo usínání bez mého prsíčka a dnes se mi to prvně povedlo ? hip hip hurá! Jináč většinou usínal u mě na ruce po kojení a já jsem ho spícího přendavala do postýlky a to bych ho chtěla odnaučit, no nevím jaký to bude mít úspěch, už sem si ho pěkně rozmazlila:)

Tak a ke konci taky trošku něco o mě. Konečně jsem si udělala čas a skočila po dlouhé době ke kadeřnici a nechala jsem si trošičku upravit mé dlouhé rousy, protože už jsem nemohla koukat, jak všude leží chuchvalce mých vlasů. Taky jsem začala trošku cvičit, abych posílila ty ochablé břišní svaly a byla krásná do plavek. No a co vylezlo první slunko, tak sem se konečně i trošku opálila a hned se cítím lépe, a sezóna minisukní může začít!

Pa pá holky, mějte se všichni nádherně jarně a sluníčkově, zítra krásný 1.máj a nezapomeňte se nechat pořádně zulíbat pod rozkvetlou třešní!
Pá Market + Tomášek

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.05.04 20:10

Ahojky holky po dlouhé době zase píši a poprvé jako první (uvidíme, jestli budu dost rychlá:-),) Alenka už se sama po:,–(í do sedu, tenhle víkend začala lízt,čímž se dostane k sedačce, křeslu, stolku apod. a hned se staví. Taky se už pouští a potom padá jako hruška na hlavu. Tak jako Janice s Vilíkem to ještě neumíme. Je to hrozná sranda, jak jí to začalo jít. Alenka řve, uspává manžel, tak musím jít. Pa Mahi a Alenka (8 měsíců a 6 dní).

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 02.05.04 08:19

Ahojky holky,
tak se hlásíme po dni stráveném u našich na chatě..super. akorát jsem včera vyčerpáním úplně odpadla ;-)))

vezmu to popořádku..ráno jsme v osm ráno vyrazily a kolem půl osmé večer zase dorazily domů. bylo tak super počásko. holky si užívaly babičku a dědečka a já spokojeně sledovala to hemžení…dali jsme holky na deku a ty tam dováděly, ale když se přiblížily k trávě nesměle na ni šahaly a radši se otočily pryč…Martinka zjistila, že když se leze po trávě a hlíně není to zrovna rovné a hladké, ale může to píchat a tlačit takže se do větších kousků nepouštěla a Jaňula zůstala u průzkumu stébla trávy jedním prstíkem…ale pampelišky ty by i snědly!!

cestou domů jsme si koupily truhlíky a semínka - JANICE už taky něco za:,–(ím!! no a taky jsme koupily takové malé plastové židličky pro holky…jo Martinka se o ni doma hned opřela a chodila po kuchyni..ovšem jsou dost lehké a nápor rozjetého mimina nevydrží takže sem tam se do ní Marťa zamotala a bum!! jeje to bylo křiku! Jaňula si židličku osahala a když viděla jak se Marťa kácí k zemi radši zanechala všech pokusů a jen židli pozorovala ;-))))

mno a jak tak holky dováděly, nemohly samozřejmě usnout..narozdíl ode mě takže já už se zavřenýma očima, uspávala a uspávala a uspávala…musím podotknout že táta byl v práci a s únavou na tom byl podobně..na nás musel být ale pohled!!! ;-)))

mno nic utíkám uklízet a chystat dneska máme návštěvu a za chvilku si přijde druhá babička pro holky na procházku abych alespoň něco udělala…

jo a ještě jsem chtěla … Martinka za ruce, ťapká jak o život..Jaňule k radosti stačí, že stojí!

tak to už je od nás zatím vše!

mějte se krásně

Zdeník a M+J

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 02.05.04 19:21

Ahojky holky,
tak doufám, že se máte všechny a všichni moooc hezky v tom máji…a že všechny holky jsou políbené pod rozkvetlou třešní. Já asi uschnu, my jsme to nějak nestihli…líbačka jo ale ne pod stromem…no třeba ne. Ale zase uznejte nebyla to „romantika“ - manžel se se mnou díval asi po půl roce na televizi, Bridget Jones ještě neviděl a pak nějak zůstal i na zbytek Ducha. Bylo to příjemné.
Jinak víkend měl být ve znamení rodinném, ale nějak z toho skoro sešlo, různá výpomoc kamarádům a rodičům a tak, takže nakonec jsme rodinně strávili jenom dnešní oběd (pěkně na zahrádce - málem to bylo Eldorado, ale blbě bychom to stíhali :o)))) a odpoledne. Ale i tak to bylo hezký.
Jinak Ondra se pomalu zbráborává z té odporné rýmy, už neblinká, ani moc nesoplíkuje, jenom teda stále moc nejí (ale to asi nebude chorobou :o)))))) Zato pilně trénuje na kolínkách, už si dal párkrát na čumáček, když si k něčemu klekne, nedrží se rukama a různě se natahuje do všech světových stran. Ale je to šikulka, přeleze přeze mně bravurně, když zmerčí něco zajímavého. Jako třeba budík, kterým dneska mrskl několik metrů. A taky se konečně může vydrápat k bubnu pračky a koukat jak tam natéká voda a jak se to hezky točí. To ho baví moc moc moc.
No nic, má nám ještě přijít navštěva, jdu se zcivilizovat.
PAVLI - kdyžtak písni mail, jak by se ti to hodilo s tím šátkem, ať to domluvíme.
Ahojky Sylva a Ondrášek paviánek (uspává tatínek)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.04 08:05

Ahoj holky.
Krásny víkend máme za sebou a zase začíná bežný týždeň dokonca nejaký zamračený. Cez víkend počítač veľmi nezapínam - to sa nám venuje tatínek a sme z toho obaja s Kristiánkom úplne unesení. Stále nás ide niekde vyvenčiť.

Tento víkend sme boli na burze kamínkov v Tišnove. Ešte nikdy som na takej burze nebola a fakt sa mi tam strašne páčilo. Pozvali nás tam kamaráti a tak sme sa vrátili domov až večer - rovno na kúpanie.Kristiánko bol spokojní v kočíku. Pokial má výhľad a niekedy niečo k papaniu /rohlík, piškot, kúsok chlebíka/ tak tam vydrží fakt celý deň.

Horšie je to so spánkom. Spal iba v kočíku, ale odkedy nie je vo fusaku a vie sa sám po:,–(iť, tak spánok nehrozí. Bojujeme spolu tým spôsobom, že ja ho uložím, on si :,-(ne. Tak ho uložím znovu, dám mu fľašku s čajom, on sa napije, fľašu vyhodí a :,-(ne si. Potom ho uložím dám mu hračku, on sa chvíľu pohrá, hračku vyhodí a :,-(ne si. No a tak to pokračuje. Takže zlaté zaspávanie za 5 minút. Teraz to trvá aj hodinu a pol a výsledok je stále neistý. Zaspí vlastne až keď odpadne od únavy a hlava mu visí cez okraj kočíka. Takže spanie na balkóne a nebodaj v byte vôbec nehrozí.

Lezenie sa ešte stále nekoná. Už sa síce sám krásne po:,–(í, stojí, dostane sa kam chce, ale len váľaním sudov. Holt, túto časť svojho vývoja asi nikdy nedosiahne a bude rovno chodiť.

A jéjé. Kristián začína plakať. No už je unavený. Vstával ako ináč pred šiestou. Neviem koľko, lebo som nebola schopná pozrieť na hodinky. Tak sa ideme spolu hrať. Majte sa krásne Zuzana a Kristián

PS. Blahoželáme všetkým špuntíkom k pokrokom a k uzdraveniu.

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 03.05.04 09:23

Ahoj holky,

Tak jaký byl víkend ?
My ve čtvrtek odjeli k mamce s tím, že hned v pátek budem sázet brambory, což se nám povedlo.
Já hned zasela 4 řádky cibule a nachystala jsem si pořádný lán na 50 rajčat co mám doma vypěstovaných.

Em byla od čtvrtka pořádně ukňouraná, najednou z ničeho nic začala plakat, nevěděla jsem co se děje, napadlo mě, že by to mohly být zuby, ale to jsem si myslela už vícekrát a byla jsem naprosto vedle. Taky jsem si říkala, že by se určitě zhoršilo noční spaní, což je právě u nás naopak, spíme pořád v kuse celou noc s jedním kojením, dokonce poslední 3 noci jsme spali celé bez jediného probuzení či kojení. Což bylo velmi příjemné, protože jsem přes den nevěděla kde mi hlava stojí. Včera už od rána opět plakala mamka vzala lžičku a klepala Em v pusině a já se nestačila divit, když jsem uslyšela podezřelý zvuk. Takže máme první zub a tak protivná byla Em právě kvůli němu.
Jsem to, ale matka, že mi to nedošlo, tak budu muset mamce koupit na šaty.

V sobotu jsme obě dostali pusu pod rozkvetlou třešní co mají naši na zahradě a taky jsme zašli na pstruhy, Martin chytil hned 3, ale prďavé, takže jsme je pustili.

ZUZKO teda Kristián je nezmar, to se zapotíš než ho venku uspíš, jo kde jsou ty časy, kdy člověk vyjel ven a prckové hned spinkali.
Em si o víkendu kromě prvního zubu taky poprvé 2× sama sedla, takže kdo ví jak to bude s venkovním usínáním vypadat za chvíli u nás. Zatím není problém usne venku i doma v pohodě. Teď jsem ji zrovna uložila do postýlky, vstávali jsme taky v šest a už si spokojeně chrupčí musím odhadnout, kdy se ji chce fakt spát-v tom případě mám vyhráno a řev se nekoná?

Mějte se tady u nás je pořádně zataženo, doufám, že nebude pršet. jdu si uvařit kafe.
Quatro+Emily (8měsíců+16.dní)

janice
Kecalka 458 příspěvků 03.05.04 09:30

Ahojda holky,
zdravím při pondělku. Vypadá to, že bude na rozdíl od neděle krásně, tak se těším ven, stejně musim do labu pro fotky. Ráno už jsem stihla za:,–(it cuketu a okrasné dýně, Vilík si tu hraje s nějakym plonkovym kabelem od PC, napouštíme bazén, takže pohodička.
Včera si Hynek na stavbě dost ošklivě zhmoždil koleno, takže večer trávil na chirurgii, ale naštěstí má vazy v pohodě, to by nám ještě scházelo.
V sobotu jsem byla v Bauhausu v Průhonicích a byla jsme uplně uvytržení z těch kytek, co tam měli. Nakonec jsem se ovládla a venkovní jsem žádnou nekoupila, musim vydržet až do domečku. Tady je sice taky zahrada a plno kytek, ale už sem nechci nic investovat…
Jinak tchán je už celkem v poho, sice díky porušení rovnovážného centra vypadá neustále jak pod drogama a musim ho odhánět od sekání zahrady a lezení po stromech, ale jinak to snad jde.Akorát je trochu problém, protože se mu snažim vařit, což snad umim, akorát my jíme spíš takový rychlovky, minutky, těstoviny atd a starší lidi jsou spíš na tu klasiku, což mně moc neba a ani to moc nejíme. Milenky ho rázem nějak opustily, holt už nejni takovej reprezentativní vzorek, jako bejval…
jinak horní zuby asi prorazej už každym dnem, pokud už se tak nestalo, zřejmě oba najednou.
Musim běžet, dítě se mi plazí po televizi.
mějte se nádherně
 janice

Lindicka
Kecalka 235 příspěvků 03.05.04 11:00

Ahoj, i my se hlásíme při pondělku. Aspoň doufám že stihnu něco napsat než se Maťulka vychrní. U nás byl víkend nic moc, Matýsek uprotivkovaný ukňouraný. Mám podezření na nějakej ošklivej zub, protože kromě zaručených mňamek jako je pribiňák a mlíčko nechtěl skoro jíst, v sobotu měl zvýšenou teplotu a celou neděli a dnes průjem (v takové trochu lepší podobě, nic hrozného, ale bleeee). Noční spaní kupodivu docela dobrý, ale každou chvíli pláče a kňučí ze spaní, takže i když se nevzbudil, já toho moc nenaspala :(.
Snažila jsem se to různě přes den dohnat, když hlídal Michal, ale já jak ho slyším zakňourat, je po spaní.
Jinak jsme si ale v sobotu udělali hezký den, vyrazili jsme na chatu, kde všechno bylo krásně rozkvetlé a já se na tu nádheru nemohla vynadívat. Po zahradě tulipány, petrklíče a i ty pampelišky se mi letos nějak víc líbí :). Matýsek si to drandil po zahradě a taky byl unešený.
Janice, ty jsi rychlík, už takhle seješ a sázíš :). Já pořád čekám a čekám a už se nemůžu dočkat až se přeženou zmrzlí. Potom hned taky naseju a nasázím kytičky na terasu. Něco už nakoupené mám, ale zatím to nechávám v původních květináčcích, aby mi to nezmrzlo a mohla jsem to eventuelně dát domů.
Kvůli tomu se vždycky hrozně těším na jaro, i když nemáme zahradu, tak si své pěstitelské radosti vylejvám aspoň na terase :))). Příští rok až prababička a praděda nejspíš přestanou jezdit na chatu, převezmu floru i tam :))). Já už mám asi 4 roky spoustu plánů co tam kde budu hrabošit :))), hroooozně se těším. A to jsem městský dítě :)).
To jsem se zase rozepsala. Musím jít nachystat pár věcí, vyrážíme do dětského koutku a na hřiště do Hyacintové ulice na Zahradním městě. Objevili jsme tam novou dětskou restauračku U Josifka a hned vedle má být obchod s dětskýma věcičkama, tak se docela těším až to prolezeme.
Přejeme všem hezké májové pondělí!!! Olča a Matýsek spinkající nejhodnější :))

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 03.05.04 11:29

Ahojky holky,

holky usnuly ( teda nevim co se děje ;-)) tak rychle píšu…

tak na oční jdeme ještě zítra…mno už z toho nemám tak dobrý pocit neb poznámky typu to se mělo udělat dřív mě fakt dokážou naštvat..hlavně že nám to rozháněli všichni kapkama a mastičkama a teď se diví..ach jo a ještě mám mít jako pocit, že jsme něco udělali blbě nebo snad dokonce zanedbali…ještě jednou ach jo…tak snad už to bude poslední průplach a konec.

jinak u nás je veselo! Jaňulka regulérně leze, a dokáže si kleknout už skoro u všecho no a jak jinak snaží se stoupnout…Martinka to už je profík a mete všude kde může…ovšem do soboty to bylo super to Jaňulka držela směr lezení za Marťou ale včera se pustila do samostatného průzkumu a ejhle já už lítala jak hadr na holi…večer jsem usnula ani nevím jak.
a taky máme novinku neposedíme u jídla..to nevím jak tohle vyřeším, protože holky se mi prostě a jednoduše při obědě rozlezly (ze sedaček) a konečná…když jsem je pak připásala tak začalo rodeo…kde jsou ty má hodňoulinkatá miminečka?? a jak si začaly vymrčovat…snad je to přejde..ale jinak jsou zlatíčka..povídají Jaňula dneska trénovala TÁ TA TÁÁÁ TA .. a už jsem slyšela dvakrát HA - F když byl venku pes..jinak ještě umíme B,BU = bum, a teď si ani nevzpomenu co ještě..no něco jako PÁ PÁ a tak.

Sylvi - Ondráš je šikula, my budem muset koupit asi ještě jednu pračku …holky se u ní mlátí a strkají.....boj o lepší pohled!

holky chtěla jsem toho plno napsat, ale čas kvapí musím jít něco uklohnit jinak se nenajíme nikdo!

počasí zdar

Zdeník a M+J

TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 03.05.04 12:39

Ahoj holky, tak my mame za sebou narocny vikend ? objizdeli jsme zase po delsi dobe pribuzne na severni morave. Anicka byla ze zacatku v pohode, ale v nedeli uz toho mela asi dost, navic zacala delat uhore ? tj. zjistila ze kdyz ji nekdo chce vzit do naruci pod pazdickama, tak kdyz se prohne do luku a zvedne ruce, tak jen proklouzne, tak to ted opakuje treba kdyz ji chci vzit a prebalit a podobne, proste si umi vybrat chvilku. Cestou zpet do brna nastesti v autosedacce spala, akorat ze se asi 30 minut pred brnem probudila s hroznou naladou a jecela tak jak jeste snad nikdy, nezabrala prestavka, prso, jidlo ani hracky, nic, tak jsme proste pokracovali v ceste, no byl to ryk jak cirkularka, nevedela jsem jestli mam brecet nebo kricet nebo co, no ani jsme cestou s radimem nemluvili, pze bysme se stejne neslyseli (terka me asi pochopi, vsak sme se o podobnych akcich nasich slunicek bavily v marianskem udoli ze :-).

Jakmile sme ale dojeli domu, tak nejvetsi spokojenost a trajdala si mezi hrackama ? zacala ted o vikendu krasne capkat, uz to nejsou 1-2-3 kroky, ale ujde tak 2 metry, pricupne si a zas…je to ale vsechno v ponozkach, jeste nemame regulerni chodici boticky, tak musime nejake koupit, mela jsem doted jen takove ty capky do kocaru nebo sedacky, co nejsou na chozeni. Tak jsem zvedava, jestli ji to pujde i v botkach.

Aspon teda ale neuschnu pze v sobotu jak sme vyjizdeli na ten navstevni maraton, tak radim zastavil na nejake benzince a vytahl me z auta, ze tam byl nejaky rozkvetly ker, tak mam splneno :-)

Minuly patek sme taky byly s kamoskou na piskovisti, tak se to anicce libilo, byla pak jak cuncik, ale spokojena, jen tak asi po pul hodine uz azcala utikat na travicku za pampeliskama a deleli jsme jeji oblibene pšíííík. Jo taky se chcem podivat do detskeho bazaru co jsme tam objevili v reckovicich, jeste jsem v zadnem nenakupovala, ale vim, ze ste psaly nektere ze se daji koupit i dobre veci, tak uvidim, chtela bych nejake veci na ven jako teplacky a tak. Kdyby to tam bylo o nicem, kam chodite vy? Diky za info.

Zdeniku ? at uz to mate s ocickem za sebou, verim, ze takove najednou chytre reci jakoze se mohlo neco zanedbat clovekovi nepridaji zvlast kdyz ste to uz dlouho resili achjo
Sylvi ? tak snad uz bude ondrasek ok s tim blinkanim! Jeste jsem se chtela zeptat, jak to delate, ze uspava vecer i tatinek? U nas to vubec nejde, anicka je s tatinkem velka kamaradka pres den ale vecer na ni nemuze skoro sahnout, chce usinat jen u me a mne by vubec nevadilo, kdyby si nekdy vystacila s tatinkem, mozna to bude jiny az nebudu kojit, ale tim to asi neni, pze ty taky porad kojis ze

Tak kdy vyrazime zase na vychazku? Eldorado bylo super, klidne bych sla znovu tam a nebo do zoo, tam jsou taky zahradky s pivem "o).
Do zoo se ale chystame tak jako tak, mame to jako kazdorocni tradici, letos chcem navic anicce zasponzorovat nejakou andulku .
To je nahodou dobry napad s tim, ze muzes sponzorovat nejake zviratko, loni, kdyz jsem nevedela, jak oplatit kolegovi z prace pravni rady, pze si samozrejme nic nechtel vzit, tak jsem mu zasponzorovala piraňu (dokonce mu v ramci toho chodil nejaky casopis a prisly listky na ples haha)

Jo a jeste se mi ted povedl dopoledne kousek, nekdy si anicku natacim, kdyz si me chvilku nevsima, tak jsem si to zase zapla a rikala jsem ji ?anicko kde mas balon? a ona ukazala do vedlejsi mistnosti a pak si pro nej dosla a donesla mi ho!! No to bude vecer tatinek slzet u videa heh. Ja vim, ze uz ste nektere psaly, ze tohle vase deti znaji, ale anicka nejake ukazovani atd ignoruje, je sikovna spis na ten pohyb nez na to ostatni, tak mam radost. Napriklad pa-pa doted nedela, jen ji to vzdy rozesmeje.

Jeste jsem se chtela zeptat, kupovali jste nekdo tu autosedacku ROMER, jestli ste s ni spokojeni? My sme se rozhodli, ze nejspis koupime tuto znacku a pres matysek.cz

Mejte se krasne, ahoj martina+anicka

Terka
Kecalka 380 příspěvků 03.05.04 20:58

Ahoj holky,
taky jsme měli o víkendu napilno..Tentokrát jsme si obě užily tatínka a vytáhly ho v sobotu do Jundrova, kde jsme byli se známýma na zahrádce. Známí mají 9 měsíčního chlapečka, který vzorně seděl a pak usnul, zatímco Klárka dováděla na písku. Ještěže jsem měla náhradní oblečení na lození venku. Problém byl,že jsem si moc nepokecala, protože jsem jen hlídala Klárku (jedla písek, pískoviště bylo vysoké a ona to pořád přelézala, chtěla žužlat lopatku atd atd…)
ZOO v neděli byla skvělá, vřele doporučuju!!! Zvlášť, když tu v Brně jsou často jen prosklené „mříže“ a děti vidí vše i jen z kočárku.
Musím ale říct, že Klárka byla celý víkend úplně paf ze starších dětí (jak na písku, tak v zoo), stále je pozorovala. Je na ní strašně vidět, jak by ráda taky chodila, ale nějak to nejde.
Marti - gratuluji k chodci!!!! Moc ti závidím :) Klárka už docela slušně chodí za jednu ruku a vyžaduje stálé chození po bytě :( A taky ti musím říct, že úplně přesně vím, o čem mluvíš (zážitek v autě) - no jo, naše holky majíi prostě vlastní názory a budou je prosazovat a budou…
Zuzko - a koupili jste něco na té burze? Vycházku bych tento týden klidně zoopakovala, jen ještě nevím kdy.
Ještě jsem vám chtěla napsat, že v Intersparu mají v akci dětský stan - jen za 200 Kč. Dali jsme ho Klárce na balkón (máme tam zelený koberec) a tak se z balkónu stal dětský pokoj,který postrádáme :) Až na to, že ráno je ještě zima, tak ji oblíkám, když vleze dovnitř, tak ji zas vyslíkám atd… :)))
Tento pátek odvážíme Klárinku tchýni na noc, máme nějakou akci, tak mám z toho strach už teď, protože si ji vyzvednem až v sobotu kolem oběda :O) No to bude opravdu zkouška - Klárka babičky moc nezná, vidí je jen jednou měsíčně, takže jsem zvědavá…Nemáte s tím některá zkoušenost??
papa
 Tereza

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.04 21:25

ahoj holky, tady chillie od mishicky, omlouvam se, ze vam sem lezu. jen se chci spojit s brnackama. nemam na vas vsechny mail. nesli byste ve cvrtek do zoo??? chillie + vitek

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 03.05.04 22:30

Ahojky Chillie,
mně by se to hodilo víc příští týden, ve čtvrtek už něco mám…zatím ne na stopro, ale spíš asi nemůžu.
 Sylva

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 03.05.04 22:46

Nazdárek!!!!
Před chvílí jsem dorazila ze cvičení, tak se hlásím :o))))
Docela mě bolí nohy, protože jsme s Ondráškem celý den trajdali po městě - sháněla jsem pro něho ten riflový klóbrc, protože ten co jsem mu ušila (teda ještě není úplně), bude asi až napřesrok a nechce se mi to celý rozhazovat. Byla to fuška, ale nakonec jsme sehnali, děsně mu sluší, škoda, že nemáme digitál, hned bych vám ho poslala.
MARTINO - Romera nemáme, máme Maxi cosi Priori, jsme zatím moc spokojení, ale každopádně Romera si můžeš jít prohlídnout - dneska jsem ji viděla v Baby Caru na Lidické. Mělo by být srovnatelné, jenom jak jsem je tam dneska tak viděla vedle sebe, tak mi ten Romer přišel, že má širší konstrukci dole u sedadla, takže asi v autě zabere víc místa????? Vůbec tenhle obchod moc doporučuji, tam ti dobře poradí, i kdybys nic nekupovala.
Usínání s Petrem - někdy je to s řevem, ale praktikujem to už tak dva měsíce, vždycky, když je Peťa doma, tak uspává on. Probíhalo to tak, že jsem napřed já naučila Ondru usínat bez prsa, nakojila jsem ho mimo postel a pak jsme jenom spolu leželi, držela jsem ho a zpívala jsem mu. No a pak jsme to zkusili s tatínkem, taky mu zpívá, Ondra většinou tak dvě až deset minut řve - když přijdu, tak přestane, pak lehne a spí. Ale je to opravdu jenom takový vymrčování, jako že chce jenom mamku. Ale začít jsme s tím mohli až teprve, když jsem cítila, že mi to řvaní nevadí, předtím jsem cítila, že na to Ondra nemá. A je to fajn, protože, když se vzbudí ještě před jedenáctou, kdy většinou pije, tak ho Petr snadno zklidní a on do minutky většinou zase spí. Na mně by si vždycky vyžebral prso. Ale je to teda všecko v naší posteli, Ondra spí zatím s náma.
ZUZKAJ - Ondra si začal ode dneška taky v kočárku sedat, pořád se chytá toho madla vpředu a nechce lehnout i když je ospalý a má to položený. Tak jsem zvědavá, co bude následovat.
Tak jsem se rozepsala, doufám, že jsem si vzpomněla na všechno, co jsem chtěla.
Ahojky a připomínám - CHAT JE VE STŘEDU!!!
Sylva a Ondrášek

TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 04.05.04 11:25

chillie, ted jsem ti odpovidala na tvuj mail, ale kdyby ses na nej nedostala, tak aspon strucne sem: s fotkama neni problem, donesu ti na CD ty z eldorada a jestli se srazime v ZOO tak ti pak poslu nebo nekam donesu i tyhle…
jinak podobne jako sylve tento tyden nestiham, pristi tyden co se nas tyce nemuzem ve ST (a pokud mozno i mimo CT pze ma dojet kamoska s miminkem, ale to bych pripadne snad presunula na jiny den, prizpusobime se)
co ostatni brnacky?

ahojte m.

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 04.05.04 14:22

Ahoj holky,
predem se omlouvam, ze tu mam desny acka, ale balime, balime, ja litam po uradech a jeste jsme delali rozlucku se znamyma, takze je toho moc.
Keri uz je zdrava a pokroky zadne:-(((

MARTINO - my mame Romer sedacku, kupovali jsme ji pres matysek.cz a super. Prisla asi za 3 dny na dobirku k rodicum, vsechno ok. Jeste jsme kupovali tu co byla zrovna v akci, takze vysla na 3900. Nezda se mi, ze by byla moc siroka, ale my mame celkem velky auto. Instalace je snadna, akorat jsem si tam i pres varovnou ceduli skripla ruku:-)) Ale to bych spis pricitala moji technicky zdatnosti:-))), alebrz me manzel varoval: Jeste to nepriklapej, mas tam ruku! a ja na to odpovedela jenom Co?, zaklapla sedacku a bylo:-))))
Sedacka je pohodlna, krasne snadno se polohuje a ma pohodlny pasy. Psi chlupy se na ni taky nelepej (to bylo pro nas dulezity:-))).

Tak to byla rychlovka a ja jdu pokracovat v baleni.
Ani nestiham chatovat:-(((((

Mejte se hezky
Slunicek+ Keri

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 04.05.04 14:31

ahoj,

taky jsme pro pristi tyden - nemuzem utery a patek, ve ctvrtek az odpoledne
a uz se tesime :-)

Pavlina

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 04.05.04 15:46

ahojky holky,
já bych taky vzala ty naše kočenky do zoo, my nemůžem ve st,čt..v po nevím, tak co zbývá, pondělí a pátek příští týden?

zdenik

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 04.05.04 15:48

oprava!! zbývá jen to pondělí?? domluvime se mejlem?

zdenik

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 04.05.04 15:52

Ahojky holky,
já jsem tu na skok..holky jsou…hahaha už nejsou v klidu..

tak jen píšu, že na očním žádný výsledek, oko pořád hnisá, dostaly jsme silnější kapky, příští týden v pondělí jdem znova na průplach…mno jo

už musím utíkat ozývá se mammaamammam a beeeeeeeeeeeeee

mějte se

Zdeník a M+J

TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 04.05.04 16:22

Ahoj slunicku, to jsem rada ze jste s tou sedackou spokojeni, uz ji mame objednanou, mela by dojit pozitri. meli ste teda dobry kup v akci. nam se zase povedlo to, ze jsme vybrali jednu za cca 4,5tis. a pani nam volala zpet, ze uz ji nemaji, ale pze nam ten system povolil ji objednat, tak nam poslou stejnou ale o tridu lepsi, co stoji o tisicovku vice ale za tu nizsi cenu, tak jsme taky spokojeni :-)
takze mame King quickfix Pia

baleni vam nezavidim, vim co to obnasi, tak at to mate uz za sebou:-)

ahoj m.

zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 04.05.04 16:59

Ahojky
Hlásime sa len velmi kratko. Je to div, ale Kristiana dnesné plávanie tak vysílilo, že spí a dokonca prežil aj výťah, čo sa nám nestalo tak 3 mesiace. Ja som chcela aby spinkal, tak sme trajdali po vonku, ale po hodine som toho mala fakt dosť. Ten príšerný vietor fúkal do kočíka a zhadzoval mi prikrývku nech som ho natočila akokoľvek. Tak som sa rozhodla, že aj keby po hoďke vstal aj tak dobre a ono to spí.
Brňačky - ja som tiež za pondelok. V podstate nám to už nejak tak asi prischnú tie pondelky. Ináč nemôžme len v utorok - to plávame. Všetky ostatné dni sme k dispozícii /všetky iné akcie sa dajú presunúť/
Zdeni - fakt Vám to očné nezávidím. Martinka toho už musí mať pokrk a Ty asi tiež.
Idem znovu hodiť prádlo do práčky. Ráno som ho dala na sušiak a teraz po návrate som zistila, že celý sušiak padol a prádlo mi vytrelo podlahu na balkóne. Hm, je pravda, že som sa na to chystala už 2 týždne, tak sa to urobilo samo. Tak mi treba.
Majte sa krásne Zuzana a Kristián

TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 04.05.04 17:08

Zdeniku teda chudak panenka mala :-( no a pro tebe to neni taky zadnej plezir, to je jasny.
Vypada to, ze se zatim vsem hodi pondeli, uvidime, co jeste chillie a terka ze…jen se vlastne divam, ze na ten pruplach jdete v pondeli, tak jestli bude nalada u vas..
 M.

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 04.05.04 17:24

Ahoj,
to jsem jeste ja, Pia potah byl puvodne nas favorit, nakonec jsme teda koupili tu v akci (je to lonskej potah), protoze ty cene neslo odolat:-))). Mame taky ten quickfix a je fakt, ze to pridelavani je hodne rychly.
Tak at se vam libi!
Slunicek

TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 04.05.04 19:03

tak to je fajn, uz jen doufam, ze si vzpomenu ze mam dat bacha na prsty :-)
ahoj m.

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 04.05.04 20:10

Tak jsem se teďka koukala na matysek.cz a asi jsem v tom obchodě viděla ne King ale Lord, jak se mi tak zdá. A ten King fakt nevypadá tak moc široký, jako to co jsem viděla. Neprohlížela jsem to tam teda nějak moc detailně, ale stejně se omlouvám za pravděpodobnou mystifikaci. :o))))
ahojky Sylva

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 04.05.04 20:13

Ahoj,

konecne jsem se taky dostala k pocitaci, ale jeste jsem neprocetla vsechny komentare. Jen jsem zaregistrovala - ZDENIKu, teda vas tam ale trapi, tak moc drzime palecky, at uz se to konecne spravi!!!
Vcera jsme byly na 10ti mesicni prohlidce - 7900g, 70cm. Jinak se Iva chovala jak male miminko - lehla si na zadicka, skrcila nozky a ani se nehla. A to mi jinak po polozeni na zada skace do umyvadla. Pani dr se nas pak ptala, jestli uz se umi otacet, hmm ;-). A kdyz slysela, ze vali sudy, tvarila se potesene ;-). Uz jsme dostali ockovani obrnu, at tam zas nemusime pristi tyden a taky posledni zloutenku do nozky, no to byl rev ;-). Jinak zubu mame 5 a co nevidet se proreze druha horni dvojka.
Jinak Iva zacina delat pa, pa - teda ne ze by to delala na povel, vetsinou kdyz na ni nekdo mava, zacne taky. Dale trenujeme zviratka, vysledky zatim veskere zadne, jenom kdyz delam dostatecne dlouho BEEEEEE, tak to zopakne.
SYLVI - kde jste sehnali klobrc? My chcem taky ;-). Uz jsme jich vyzkouseli dost a zatim zadny nepasoval.
V jidle nadale vede jogurt (ikdyz dneska jej odmitla, no ani se ji nedivim, kdyz to ji porad) a k me velke radosti je ted v oblibe taky brokolice. Dneska jsem po delsi dobe vyzkousela kasi a zase nic. Ale byla dobra, tak jsem si aspon ja posmakla (pak ma clovek hubnout ;-)).
Polibeni pod rozkvetlou tresni jsme nezvladli, uplne jsme na to zapomneli, tak jsme se aspon polibili o den pozdeji pod rozkvetlou jabloni ;-).
Se spanim doma je to bida - kdyz uz usne, tak se za ctvrt hodiny vzbudi ;-(. Nastesti se spanim v kocare problem neni (no taky zatim nesedime, ze).

Mejte se
Pavlina + Iva (za 2 dny 10ti mesicni)

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 04.05.04 20:33

ahojky,
po dlouhé, předlouhém shánění jsme klóbrc sehnali na Orlí - je tam přímo prodejna čepic a klobouků - dole pod cukrárnou.
byl tam docela dobrý výběr.
 S.

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 04.05.04 21:09

Ahooj,
tak už jsem všechny pročetla, tak taky něco písnu :o)))
byla jsem dneska poprvé sama s Ondrášem plavat, byl to trošku zmatek, jak jsem musela péči o něj skloubit s péčí o sebe…ale nakonec to bylo fajn, ve vodě se nám oběma moc líbilo :o)))) potápěl se parádně, vůbec mu nevadila ta 14 denní pauza. takže jsem si to konečně taky vyzkoušela, jak snadný :o))) je to udržet ho a neutopit.
Jinak dneska a včera po dlouhé době jedl zase i mrkev, ovšem jenom karotiku od Hippu, když jsem mu uvařila karotku já, tak to po mně házel. No ale lepší než nic. A dneska na ni dokonce otevíral pusu jako na jogurt, to znamená, že ji nezavřel okamžitě, jak se lžička dotkne jeho pusinky a tři čtvrtiny z ní zůstanou venku. Jako zákusek si dal jogurt (myslela jsem, že sni jen tak čtvrtku, přece jenom předtím měl tu mrkev), ale on snědl navrch ještě skoro celou Hollandii selský (200ml), musela jsem mu to nakonec sebrat, měla jsem strach, aby se nepřejedl a zase nedoblinkal. A večer se taky vztekl, když jeden jogurt dojedl, naštěstí jsem si vzpomněla na zbytek toho poledního :D))))))
No nic, doufám, že zoo domluvíme, už jsem rozeslala mail.
Ahojky Sylva a spinkající andílek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.05.04 07:25

ahooj, nam se pondeli hodi sice min, mame tu kanoistiku, ale da se to presunout na jiny den, tak jsme pro. chillie+vitek

janice
Kecalka 458 příspěvků 05.05.04 10:28

Ahoj holky,
zdravím Vás při středě. Omlouvám se, že jsem dlouho nepsala, ale nějak nestíhám a obávám se, že to nebude hnedtak lepší. Včera nečekaně zemřel tchán, je to rána, hlavně pro Hynka, takže je starostí dost a dost. Ale čtu poctivě, aspoň přijdu na jiné myšlenky. Tak to jen na vysvětlenou, že toho teďko asi moc nenapíšu.
Mějte se parádně a užívejte sluníčka
 janice

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 05.05.04 12:00

Janice,
to je mi moc líto, hlavně kvůli Hynkovi. Někdy se tak po možkové příhodě stává, že se člověk jeví OK a pak bum naráz. No každopádně přeju hodně sil do toho všeho, co vás teď čeká.
 Sylva

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 05.05.04 12:01

Omlouvám se za moŽkovou příhodu, to neměl být žádný vtip, prostě mně občas neposlouchají prsty. :o)
 S.

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 05.05.04 12:06

Nazdárek,
jenom hlásím, že jednička vlevo nahoře je definitivně venku, huráááá, ale bohužel nás čeká ještě i ta vpravo, že.
Vím, že už to tady avízuju aspoň 14 ndí, trvá to nějak dýl než ty spodní zubáče.
To je vichr, co? Síla.
 Sylva

zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 05.05.04 13:14

Ahoj Janice.
Držíme palce aby ste to všetko čo najskor a hlavne v pohode zvládli. Zuzana a Kristián

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 05.05.04 13:14

ahojky,

no tady teda vyfukuje priserne. Jeste jsem nemela odvahu vylezt ven, porad cekam, az se to trochu zklidni. Stal se zazrak - Iva po obede vytuhla a uz skoro hodinu spinka ve sve postylce, neuveritelne. Jo a dneska vstavala ve ctvrt na deset - manzel kvuli ni zaspal do prace, protoze od te doby, co ji mame, nepouziva budik ;-). Asi dospava vcerejsi plavco (jen doufam, ze na ni nic neleze). Vcera s nama byl plavat tatka s fotakem, tak hodim neco do galerky.
JANICE - je mi moc lito, co se stalo, drzte se…
SYLVO - gratulace k zoubku ;-).

Pavlina + Iva

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 05.05.04 22:17

Janice,
je mi to moc, moc líto…držte se

Zdenik

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 05.05.04 22:46

Ahojky holky,
teda ti naši hokejisti se s tím pářou..;-(
tak bych vám ráda napsala, že jsme absolvovali nastřelení naušniček…mno zapotili jsme se..Marťa se rozhodla, že teda jí už nikdo kolem hlavy nic dělat nebude. výsledek je taková červená modřina hned vedle naušnice a trochu škrábnutý za uchem…mno naštěstí tu naušnici nemá v nose!! ;-))) nejhorší bylo nakreslit tu tečku na naušnici…

co naše oko? mno ještě to slzí, ale ty silnější kapky asi pomáhaj…nevím už nemám odhad..i když už Marťě vlastně moc neutírám slzy takže nějaká změna probíhá…ťuky ťuk ťuk na dřevo

k našim pokrokům..tak mamka, se změřila v pase!..to jsem prostě neměla dělat..mé zděšení vedlo k tomu, že jsem celá posmutnělá potrestala půl pytle piškotů pro holky..druhou půlku naštěstí snědl taťka…a takže zahájím nějaký úsporný režim na sladký, slaný a vůbec, a využiju svůj sportovní potenciál…;-)))
a holky? Martinka se přestává bát..to znamená, že si troufá víc a víc a tak dneska krom šrámů z nastřelování, máme i modřinu na rtu (snaha přelézt pohybující se Jaňulku se vymstila;-)))
Jaňula se nádherně snaží stoupnout, ale zatím jen klečí ale už je vidět jistota…jo a leze rychlostí světla..taky ¨dala ruce k sobě když jsem ji vysvětlovala, že by mohla mamce ukázat paci paci…ještě jednou to zopákla ale jen sepne ruce (něco jako „proboha nech mě už na pokoji“). no ale i to se počítá za pokrok ne?

Pavli - ten kus kus jsem měla celozrný..a holky ho jedli se zeleninou..a masem.a fotky z plavča jsou super!!

ach jo takže hokej je prodloužen a pořád nic…já už čekám na konec, abych šla spát ;-)

holky mějte se

Zdeník a M+J

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 05.05.04 22:46

Ahojky holky,
teda ti naši hokejisti se s tím pářou..;-(
tak bych vám ráda napsala, že jsme absolvovali nastřelení naušniček…mno zapotili jsme se..Marťa se rozhodla, že teda jí už nikdo kolem hlavy nic dělat nebude. výsledek je taková červená modřina hned vedle naušnice a trochu škrábnutý za uchem…mno naštěstí tu naušnici nemá v nose!! ;-))) nejhorší bylo nakreslit tu tečku na naušnici…

co naše oko? mno ještě to slzí, ale ty silnější kapky asi pomáhaj…nevím už nemám odhad..i když už Marťě vlastně moc neutírám slzy takže nějaká změna probíhá…ťuky ťuk ťuk na dřevo

k našim pokrokům..tak mamka, se změřila v pase!..to jsem prostě neměla dělat..mé zděšení vedlo k tomu, že jsem celá posmutnělá potrestala půl pytle piškotů pro holky..druhou půlku naštěstí snědl taťka…a takže zahájím nějaký úsporný režim na sladký, slaný a vůbec, a využiju svůj sportovní potenciál…;-)))
a holky? Martinka se přestává bát..to znamená, že si troufá víc a víc a tak dneska krom šrámů z nastřelování, máme i modřinu na rtu (snaha přelézt pohybující se Jaňulku se vymstila;-)))
Jaňula se nádherně snaží stoupnout, ale zatím jen klečí ale už je vidět jistota…jo a leze rychlostí světla..taky ¨dala ruce k sobě když jsem ji vysvětlovala, že by mohla mamce ukázat paci paci…ještě jednou to zopákla ale jen sepne ruce (něco jako „proboha nech mě už na pokoji“). no ale i to se počítá za pokrok ne?

Pavli - ten kus kus jsem měla celozrný..a holky ho jedli se zeleninou..a masem.a fotky z plavča jsou super!!

ach jo takže hokej je prodloužen a pořád nic…já už čekám na konec, abych šla spát ;-)

holky mějte se

Zdeník a M+J

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 05.05.04 22:48

promiňte, nějak jsem to klepla dvakrát

Zdenik

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 06.05.04 00:02

ZDENIKu - jeste k tomu kuskusu, ja mam teda Kuskus bily (to asi neni celozrnny, co?), ale spis by me zajimalo, jestli jsi ho pripravovala taky jenom tak, zes to zalila vodou a nechala 5 minut stat?? A mixovala jsi to? Ja si to nedokazu pro ivu moc predstavit - ja mam teda kuskus moc rada, ale prijde mi to takove dost tvrde, tak nevim…

dik
P.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.04 09:04

Ahoj vsichni, hlasim v rychlosti ze jeste zijeme navzdory vcerejsimu hokejovemu soku! Bohuzel nemam vubec cas psat, obdivuju vsechny kdo pilne pisou. Rada bych vam sdelila novinky od nas, ale nejak mi to nevychazi. Snad dnes pozdeji.
Papa Mirus nestihacka

TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 06.05.04 17:14

Janice to je moc smutny, jesteze mate jeden druhyho s hynkem a hlavne vilika, ten vam to pomuze urcite zvladnout :-/
 M.

TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 06.05.04 17:16

holky, co je to ten kuskus? ja o tom slysim poprve :-)
 M.

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 06.05.04 20:42

Kuskus je hruba psenicna krupice. Prodavaji to ve zdravych vyzivach. Puvodne je to tusim arabske jidlo, pripravuje se to jednoduse - 80g kuskusu se zalije 80ml vody a necha se 5 minut stat. Pak se to vidlickou lehce prohrabne at se ta zrnka oddeli. Jde to jist se zeleninou, masem, syrem, ruznyma omackama…

P.

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 07.05.04 09:05

Ahojky holky,

Brno - no posílala jsem mejl, že bychom zoo viděly na tu druhou, doufám, že to došlo neb si nejsem jistá, že jsem to odeslala…hlava děravá…;-)))

dneska je u nás ve znamení práce..jen co jsem oko rozlepila už se tu pracuje..konečně necháme udělat parapety, já pověsím prádlo, v lepším případě i vyžehlím…ale to fakt jen z čirého zoufalství..a to ještě nenastalo -)))), pak chci trochu generálně vytřít podlahy, protože holky jsou nějak víc špinavý když lezou kam nemají…no jo už mě to moc neba jak je to tady všechno nedodělaný tak se ten binec prostě sám generuje a neubývá a pořád být ve střehu se smetákem taky nic moc...... a koukám, že bude asi pěkně tak alou ven..nakoupit..a to nemluvím o vaření…
ale zítra si to vynahradím, asi se zase projdu za našima na chajdu a nechám se hýčkat od mamky.. i když taky se rozhodly trochu přestavět takže to zavání prací i tam!

co holky..teď spí a já jdu rychle udělat nějakou tu sváču..Jaňula se snaží stoupnout, technika vypadá dobře ;-))))) Marťa ta se snaží všude přitáhnout…vypadá to strašně krkolomně jde totiž do visu a balancuje přitom na špičkách..a opět se vzteká, že to není ono…

holky se už probírají tak pádím,
krásný víkend všem

Zdenik a Martinka a Jaňula

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 07.05.04 14:49

ahoj, poslala jsem deníček, uvidíme, kdy vyjde.
 Sylva

Vložit nový komentář