Deníček Matýsků 22

Snažení

Ahoj všichni matýskovci! tak jsem si dovolila poprvé uzmout deníček, tak mě případně omluvte, pokud to nebude úplně ťip ťop :) Už jsme si tu stěžovali na jehorodiče, dnes bych se naopak chtěla zaměřit na našerodiče. Ano, ty lidičky, kteří se do sebe zamilovali a pak z velké či menší lásky zplodili nás. Naše mámy ? ty které nás odnosily, odrodily, odkojily, přebalovaly a utíraly nám nos, vodily do školy a hudraly nad domácími úkoly a zakazovaly chodit na diskotéky..

Tátové, jenž nás přebalovat odmítali, místo divadla nás vodili na fotbal, učili lézt na strom a pak plivat dolů pecky z třešní. Prostě osůbky, jenž nás vychovali a pak více či méně ochotně propustili z rodinného hnízda do samostatného života, do kterého nám ještě teď více či méně (zato velmi ochotně) kecají.

Pánové dnes prominou, vztah táta-dcera si nechám na jindy, téma, které mě napadlo totiž zní: Takhle já to, mami, nikdy dělat nebudu.

Kolikrát si mnohá z vás v průběhu dětství i dospívání řekla ? tak takováhle já nebudu, nebudu jednat jako moje matka, tohle nikdy nebudu říkat, to si nikdy nekoupím, takhle své děti vychovávat nebudu… .A kolik z vás se přistihlo, že dělá a říká přesně ty věci, co vaše máma, ze kterých se vám v době dospívání ježily všechny chloupky na těle ?

Možná máte větší štěstí než já, ale já se často přistihnu při jednání, které až doteď na své drahé rodičce nenávidím (u mě ovšem umocněno tím, že dost často ještě s rodiči bydlím).

Vždycky mě štvalo jak máma sekýruje tátu, jak pořád trousí cynické a uštěpačné poznámky na tátovu adresu, jak neumí nikdy v hádce ustoupit a vždycky chce mít pravdu (a nikdy se neomluví, pokud ji nemá). Ach jo ? dělám to taky, křičím na partnera pro úplné blbosti,chci, aby bylo po mém a občas s ním mluvím jak s malým klukem. Ovšem nejhorší je že si to za a) uvědomuju a za b) vím, že s tím stejně nic moc nenadělám. Snažím se změnit, a jsem to taky většinou já, kdo se pak přijde po zbytečné hádce omluvit ? alespoň v tomhle jsem ?lepší? než máma.

Kolikrát jsem nenáviděla rodinné úklidy a vrčela, že si každý týden musím uklízet pokoj a že to nádobí počká. Jenže - jaksi jsem si zvykla na to mít doma pořádek a domácnosti některých mých kamarádů mě uváděly v úžas ? jak tu můžou žít v takovém bordelu. No a teď ten pořádek vyžaduju, dlužno říct, že si ho samozřejmě musím zjednat sama, takže uklízím partnerovi v pokoji u něj doma, u tchánů neustále umývám nádobí a věším zmuchlané utěrky na věšák, myju vanu a podobně…Když jsem u své nejlepší přítelkyně, tak mě občas odhání od dřezu ? ne že bych umývání nádobí milovala, jen se na to prostě někdy ?nemůžu dívat?. Prostě mámina výchova funguje..

No a tak bych mohla pokračovat hodně dlouho, je mi jasné, že až budu mít děti, tak to bude ještě těžší ?nedělat to jako moje máma?. Nejtěžší asi není z domova odejít, myslím, že mnohem těžší je zbavit se vlivu rodičů až do té míry ? že to ?nebudete dělat jako oni? (zvlášť pokud se vám to nikdy nelíbilo..)

Taaak a teď pište jak se to daří či nedaří zrovna vám.

Klaris

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Dadla
Ukecaná baba ;) 1930 příspěvků 06.06.04 07:49

Klaris,

pěkný deníček. Mám pocit, jako by jsi to napsala o mě a mé mámě. Přesně takhle to fungovalo u nás. Mám velkou výhodu proti tobě, a to že bydlím už poměrně dlouho s manželem a k našim jezdíme jen na návštěvu, takže teď náš vztah funguje skvěle.
Taky se někdy přistihnu v situaci, kdy jsem jako přes kopírák a není mi z toho nejlíp. Ale asi to mám prostě daný a musím se s tím vyrovnat. Co mě štve na mámě v současné době nejvíc? Je neustále nervózní a tak nějak naštvaná (přitom má být v klidu a pohodě kvůli své nemoci). Taky dost kouří, což taky nesmí, a já si prostě neodpustím jízlovou poznámku a ona se vdycky urazí. Takže na tomto poli bojujeme neustále.
Těším se na téma táta - dcera, tanto vztah u nás funguje výtečně!

Krásnou neděli!!
Dadla

Desty
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 06.06.04 08:52

Ahoj,
tak ten deníček je opravdu z mé duše:-))) Mám ty samé pocity a to halvně v tom, že svého manžu občas terorizuju slovem. A je mi dopředu jasné, že se rozčiluju naprosto zbytečně a nesmyslně. Pak bych lezla kanálem, ale je to ve mě.

Co mě nejvíc zlobí na mojí mamce? Tak to je to, že má poslední dobou období hypochondra. Je to strašný, vždycky tohle odsuzovala u babičky, a teď to děla sama.
Nejhorší na tom je, že chce slyšet - jak to s ní prožívám, a co by si měla dělat za léky a za bylinky. Ale na tohle já prostě fakt nemám.

Desty

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.06.04 09:36

Tak mne napadá, že jestli se holka nechce chovat jako její matka, musí odejít z domova ještě než na ni přijde puberta. Mám totiž pocit, že je to něco jako období vtiskávání u štěňat. Všechny křivdy a nelogické jednání svých matek si pak jakoby nevědomky kompenzujeme na svých partnerech. A přestože jsme si, některé jistě i se slzami v očích, za jejich zády tisíckrát přísahaly, že takové nikdy nebudeme, děláme to samé. Narozdíl od nich si snad dokážeme ty chyby uvědomit, ale jistě děláme další a naše děti si za našimi zády budou opět přísahat, že… . Moje mamka taky pořád vyžadovala aby nikde nebylo ani smítko prachu a napřaženým ukazovákem a ostřížím zrakem kontrolovala kvalitu setření prachu na policích, schovávala smítka těsně vedle postele a když tam po vysávacím pátečním maratonu nějaké zůstalo, úklid probíhal znovu =o))). Nekontroluji po svém synovi jak uklidil, mám radost že se to teprve učí, po příteli nevyžaduji vzorně setřený prach z poliček, přestože to tak mám ráda, ale neubráním se tomu abych si nezjistila, jestli zmizelo to smetíčko těstně vedle skříně, když přítel uklízel (jak vzácné chvíle), večer se mi občas podaří srovnat ovladače od telky, videa…pěkně jako vojáčky na seskládané noviny a posunout stoleček v obýváku na jeho místo na koberci. Ach jo, ty zvyky z výcviku v pubertě! Kolikrát mne přítel přistihnul při téhle činnosti, přitom ví jak moc takový striktní pořádek odsuzuju (božule to zůstalo ve mně jako instinkt) a tak vždycky posunu stolek mimo jeho vystáté místo na koberci, rozhodím po něm všechny ty vojáčky-ovladače a pak se tomu společeně zasmějeme. Opravdu není jednoduché zbavit se vlivu maminek. Mám to štěstí, že s ní už nebydlíme, 14 dnů jsme v krásném novém bytě a všichni se snažíme vytvořit si životní pravidla, která nebudou nikoho omezovat. Jenomže ta mužská pravidla jsou tolik odlišná od těch ženských! Pomalu už šílím z té hromady CD, kterou tu přítel nechal na stole, když včera odjel na 3 dny na školení a já v tom binci musím být celý víkend. Nebo to uklidit? Jako by to udělala moje máma? Ani mne nenapadne! Příště ho nikam nepustím, dokud nebude mít pořádek! Teď mne tak napadá. A kvůli komu tu ten binec vlastně je? Kvůli mně, protože jsem chtěla aby mi zprovoznil počítač než odjede na cesty a on pak chudáček nestíhal… .

Klaris: Omlouvám se, že jsem ti neodepsala, ale nefunguje mi outlook. Máš pravdu a dobrý postřeh, bydlíme teď na Želatovské a jak jsem si stěžovala na to, že jsme u hlavní silnice, nějak se pořád nemůžu ubránit tomu abych celé dny neměla otevřená okna. Sice máme před domem pár břízek, ale to je málo. Hlky, bydlíte některá z vás blízko silnice a jak to máte s větráním? Čekáte na večer až nebude takový provoz, nebo „větráte“ celý den?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.06.04 09:36

Tak vidím, že jsem ten deníček vzala tak trochu z jiné strany! To je tak, když mi manžel stojí za zadkem se slovy: „Dělej, potřebuju počítač!“ To je přesně ta situace, kdy házím úplně stejný znechucený a vražedný pohledy, který na své matce tak stráááášně nesnáším!!!

nepřihlášená Dadla

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.06.04 09:36

(nepřihlášená Radina)

Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 06.06.04 19:22

Ahoj matýsandy!!!

Klaris, moc pěkné téma deníčku :-)). Já s mojí mamkou asi do svých 20-ti let nevycházela, protože se pořád snažila mi radit. Je pravda, že teď se nad tím pozastavím a také přemýšlím, ale dřív jsem si vždycky říkala, že se musím sama spálit, abych si příště dala pozor :o).

Nyní jsme víc než matka s dcerou - jsme kamarádky a já vím, že za ní můžu jít se svými starostmi a stejně tak přijde ona s těmi jejími za mnou. Skoro denně se vídáme, chodíme na kafčo do cukrárny, vždy po práci, než mi jede vlak domů :o))), takže náš vztah je perfektní.

Zatím stejné zlozvyky nevidím… I když, třeba co se týká úklidu, tak ano. Když přítel umyje nádobí a hned ho neutře, tak pěním, protože potom stejně musím vzít příbory a lžičky a umýt to znovu (protože jsou na nich stopy po mytí :-)), a to nám vštěpovala mamina od malička, co jsme začaly se sestrami uklízet v kuchyní… A také, že kamna patří k nádobí… A stejně jako ona miluji uklizeno - nemyslím tím teď nasmýčeno, ale prostě uklizeno, aby mi mohla přijít návštěva v jakoukoliv denní dobu a já se nemusela stydět :o))).

Radino, k tomu větrání. My bydlíme také u silnice a větračku mám otevřený celý den. Už jsem si na ten hluk zvykla. V Praze je to sice jiné, ale skutečně jde jen o zvyk :o)).

Přeji Vám pěkný večer!!!

Radka

Desty
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 06.06.04 20:04

Ahoj ještě jednou,
Monoliso: upřímně ti závidím tvůj vztaj s mamčou. S mojí jsem nevycházela do 25, pak se to uklidnilo, ale nyni jsme na tom uplne stejně. Mrzí mě to, ale už nemůžu pořád ustupovat - jedno z témat proč je tu problém je i v tom, že mi říká, jak si to mám v manželství zorganizovat a že se jí nelíbí jak to máme odma zařízené.
Jenže nám to takto klape i po 10 letech společného soužití a nevidím důvod něco měnit. A když jsem si dovolila říct, že nic měnit nebudu a ať mi do toho nemluví.....tak byl konec.

Nechávám tomu čas, ono se to zase uklidní, ale štve mě to a děsně.

jouda1
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 06.06.04 20:16

Ahojky holky moje,
tak hlásim že jsme dorazili dnes domů.Bohužel napíšu víc až zítra odpoledne dřív se sem nedostanu a ted už mě manža vyhazuje.
Jéééé jak mě se stýskalo konečně na emimču.
No zatim papa já jdu pustit na net manžu at mám klid
Petra a Ondrášek 7týdnů

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 07.06.04 09:53

Radino, já bydlím o ulici níž než je jedna odporná pražská výpadovka, po které se pořád valí auta a autobusy. Čím více aut po Praze jezdí, tím více řidičů si „zkracuje“ cestu do práce naší ulicí. Okna se dají otevřít jen brzy ráno, nebo pozdě večer. jinak jde dovnitř jednak nepředstavitelný hluk, jednak příšerný výfukový smrad.
Hajinka

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 07.06.04 10:03

Klaris,
prima deníček :-). Vyjádřím se k tématu později, teď tady toho mám moc :-((
Hajinka

juanca
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 07.06.04 10:49

ja tiez utukam do mesta -prisli peniazky tak hajde do banky,potom napisem-matysek sa nekona dostala som v sobotu ms-doma stale ticho -vidim to ze sa roschadsame ale beriem to sportovo-ked sa neda tak sa neda.zatial ahojcek

Paja_P
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 07.06.04 10:56

Juanco, taky máme doma pořád ticho. Tomu teda říkám první výročí svatby :-(((((

Napíšu později, nestíííháááám

P.

Pajdule
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 07.06.04 11:17

Klaris, hezké téma!

S mámou si rozumím dobře a ani v pubertě to nebylo jiné. Naprosto mi důvěřovala a dávala volnost, často mě chválila a dá se říct - obdivovala (za kreslení, protože ona je antitalent, za hudební sluch, za sport, za učení…) V 16 se mě zeptala, jestli mám HA a kdyby ne, tak že si ji nechá napsat na sebe. V manželství mi do ničeho nekecá, ochotně kdykoliv hlídala holky a i teď, když jsou odrostlejší jim volá, aby přijely na víkend. Pokaždé má program vč. nákupu nějakého trička, jdou plavat a tak. Takže holky babičku milují. Řekla bych, že spíš ona si nechává radit ode mne a hodně věcí se mnou probírá (to mi dělá radost).
Já říkám, že jsem se narodila andělovi. Je tak hodná, že toho pár lidí v jejím okolí pěkně zneužívá. Sama měla dost krutý život a já se denně divím, kde se v ní bere ta ohromná síla. Nejdřív jí opustil manžel (to mi byly 3), druhý manžel (můj náhradní, ale opravdový táta) zemřel ve 42 letech. Zůstala s 11-letým bráškou sama, protože já byla čerstvě vdaná a těhu. Po 5 letech jí kamarádka dohodila přítele, který ale po 4 letech zemřel na rakovinu. Prožívala s ním poslední chvíle. Nyní má přítele, který je líný, často ji využívá a ona ho prostě nedokáže vyhodit.
Co bych jí snad mohla trochu vytknout je doslova opičí láska k bráchovi (dnes je mu 26). Ale protože je to celý táta (mimochodem s úsměvem Sámera Isse :-))), naprosto to chápu. Já mám brášku taky strašně ráda a tátu v něm vidím taky.
Snad jenom jednou jsme se pohádaly, když měl brácha holku a ještě studoval. Ona už měla po matuře a nastěhovala se k mámě, že si bude v HK hledat práci. Doslova se tam jenom válela a nechávala se vydržovat. (práci nehledala, proč taky…) To mi bylo proti srsti, protože mámu prostě musím chránit před každým „zneuživatelem“. Ale máma jí bránila (anděl, no) a tak byla docela velká hádka.
Nemůžu ani popsat všechny ty její klady, to je na knihu. Fakt jsem šťastná, že mám takovou mámu a
byla bych vděčná, kdybych měla alespoň pár jejích vlastností. Obdivuju ji. Bohužel jsem spíš rebel po otci, držka plechová, podezřívavá a náladová.
Pajdule

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 07.06.04 11:36

Juanco, to chce klííííííd!!!
Já myslím, že erupce na slunci pokračují, u nás to bylo hned v pátek, kdybyste slyšely, co na mě manžel řval v autě, když jsem se na dálnici nechtěla jít podívat ven, jestli máme píchlou gumu........... něco takového jsem za 7 let co jsme spolu ještě neslyšela....­....... ani to tady nemůžu zopakovat......... Fuj. Pak mi tvrdil, že si z toho nepamatuje ani slovo, když jsem do neděle večer nepromluvila.
Takže buď v pohodě, tohle je něco mezi nebem a zemí, na co nemáme vliv ani my, ani naše polovičky. :-D
Hajinka

Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 07.06.04 11:36

Ahojky!
Takl se hlásím po víkendíku,který se nesl ve znamení oslav Pavlových narozenin.Teda,to byl hroznej mejda.Pařba až do noci,muzika tanec a hlavně pití.Pavel byl jako dělo.A ráno jako by nic nepil.To je hrozně nefér.Já kdybych vypila to,co on,tak mě odvezou rovnou havrani.A ještě máme doma dusno.Jak byl Pavel připitý,tak se tam oblézal s jednou blondýnou.A mně se to nelíbilo.
Jinak k tématu.Já jsem byla vždycky tatínkova holčička,protože maminka mi připadala jako mentor,který nemá trochu lidského tepla a nepohladí.Když jsem se šla mazlit,tak mě zarazila,že mám flek na triku,vystrčenou košili a tak podobně.No a ono to člověka přestalo bavit.
Když jsem byla starší a projevila jsem přání jít na diskotéku,tak mě maminka nepustila.A když mi bylo asi tak dvacet,tak mi řekla,že jsem na to stará.Dlužno říct,že já disko moc nemusím.Ale zkusit se má všechno.
Náš vztah se pomalu měnil,jak jsem stárla a asi i brala rozum.Nacházela jsem i to,co nás śpojuje.Například zájem o historii a také o všechno,co se týká současných monarchií.Protože mi lono zemřel tatínek,tak jsme zbyly samy.A trávíváme večery tím,že klábosíme a je to docela pohoda.Sice to sem tam zaskřípe,ale celkem to jde.
Od tatínkovy smrti se hrozně změnila.Stal se z ní samotář a skoro nikam nechodí.Až teprve nedávno nás častěji začal navštěvovat její bývalý kolega z práce.A najednou úplně pookřála.Moc jí to přeju.Letos jí bdueu šedesát a nechtěla bych,aby byla do konce života sama.A hrozně se těší na vnoučata.Tak snad někdy nějaká budou.
Zatím se mějte fajn a matýskům zdar.

JUANCA:Mco jsem na Tebe myslela v sobotu.Pavel se ožral jako prase.Vypil snad litr tequily a ráno byl jako křepelka.Fuj.Já bych blinkala snad týden.A ta blond potvora mě štvala tak,ře jsme spolu včera celý den nemluvili.Tobě držím palce,ať to zvládnete.Jste pár,který by měl zůstat u sebe.

KLARIS:Super deníček.Probraly jsme toho tolik a na naše nejbližší jsme nějak zapomněly.

HAJINKA:Koukám,že jsi zavalena prací a nestíháš.To je divné,protože zrovna Ty jsi typický případ závislačky emimi.Líbil se mi Tvůj nápad vypracovat si figuru,aby si pak mimís řekl,že teď najust přijde a pokazí dokonalé dílo.Začínám hubnout,tak doufám,že to bude fungovat.
Nafteta

Paja_P
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 07.06.04 12:10

Ahoj podruhé.
Tak v rámci hubnutí jsem se rozhodla, že místo oběda napíšu já o své mamině.
Klaris, úplně skvělý deníček a mluví mi z duše. Moje máma je báječný člověk. Samozřejmě, že coby puberťačka bláznivá jsem jí dávala pořádně zabrat. Dodneška mi říká, že jsem z nás tří sourozenců byla nejhorší. Nejvzteklejší, nejurážlivější a nejhádavější. Souhlasím, má pravdu. Většinou jsem byla hrozná a dost vzteklá. Uznávám, že mnohdy se mnou musela vytrpět svoje. Ale v některých věcech s ní dodnes nesouhlasím. Například: Něco mi zakázala. Je jedno co, prostě cokoliv, třeba diskotéku. A to prosím pěkně bez důvodu. Mě by tehly stačilo znát důvod, proč někam nemůžu, ale moje máma měla jednu odpověď . Na otázku „proč“ odpovídala: „proto“. A tohle jsem úplně nenáviděla. Páčila jsem z ní důvody horem spodem, ale bezvýsledně. Prostě proto - byla jediná odpověď a ta mě teda přiváděla k šílenství. Dost mi vadilo, že nemá důvod mi něco nepovolit, ale stejně si stojí na svém. Možná měla dobré důvody, proč tohle dělat, ale myslím, že mi je měla říct. Přece má všechno svůj důvod a příčinu, ne? Tohle je jedna z věcí, které mám v plánu nedělat svým dětem. Bezdůvodně nic nezakazovat. Když zákaz, tak spojený s důvodem proč se tak děje.
Ale jinak musím říct, že moje mamča je vážně skvělá. Vycházíme spolu výborně, jak říkám, občas mi připomíná moje výstřelky nálad z dob puberty, ale jinak je to fajn. Zá:,–(ně mi nemluví do manželství, bydlení, plánů na děti, prostě do ničeho, pokud se jí nezeptám na její názor. A i potom ho říká tak opatrně, aby to nevypadalo, že se do něčeho plete.

Nafteto, já vypít jenom panáka tequily, tak vrhnu z místa. Blééé, nic pro mě. A Pavel má můj obdiv, že dokáže vypít takové množství a být druhý den fit.

P.

juanca
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 07.06.04 12:24

peniazzky su na ucte ja som uz tu tak trosku popisem.
najpr k domacnosti -je tu ticho ani sa nevidime ,ja pridem z roboty pacico uz je zalezeny ,rano ja spim on odchadza dnes bolo prvy krat od stredy co som prehovorila aj to len aby podpisal sek.dalej som mu oznamila ze kym zijeme v jednej domacnosti co je jeho povinostou robit a co je moja povinost-tak este vam bol mudry .tak ze kto chce kem pomozme mu tam ,syn odchadza na druhy tyzden na dovolenku tak uvidime ako to vyriesim .ono najhorsie na tom je ze sa s nim neda rozumne porospravat-co chcete od spaniele,bud zacne vyskakkovat alebo sa rozplace-tak u nas to zatial bolo vzdy tak ze sa rozplakal.ja som chodila teraz do roboty poobede mala som stastie ze som mala vzdy odvoz inac neviem styri kilom. sami nechce slapat pesi,v piatok zacinaju fiesty -tak mam pocit ze budem labzovat po meste s kamoskou -ale neva budem ako slobodna.jasne ze ma to aj sere ale vzdy ked mi je do placu tak si spomeniem co mi povedala ako na mna hucal a uz je mi lepsie.
co sa tyka denicku je velmi pekny ale ja tentokrat nebudem pisat nic ,nehnevajte sa ale fakt.nasi sa rozviedli ked som mala 10.rokov matka odisla s druhym o 13.rokov mladsim ostali sme traja s otcom tak ze …ja len dufam ze nie som po nej.mam k nej vstah -matka dcera,pride ku mna je jej tu dobre ale ked mi zacne kafrat do domacnosti alebo vychovavat ma tak ju u:,–(im ze to mala robit pred rokmi nie teraz .
co sa tyka prachu v byte ,byvame nad autodielnou tak ze mam prachovku v ruke -ale zas ked sa mi nechce -moze tu aj bomba spadnut ani ma to nehne.

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 07.06.04 13:25

Taak, konečně mám volnou chvilku, doufám.
Musím říct, že já s rodiči nikdy problém neměla. Jejich vzájemný vztah je naprosto neuvěřitelně ideální :-). Nevím, jestli je to dobře pro výchovu dětí (zvlášť, když já se pak dostala do rodiny, kde jsou hádky a silnější výrazy na denním pořádku. Koukala jsem na to jako vrána a dlouhou dobu odpovídala jen na otázky, a to ve stylu „ano“ a „ne“ :-DDDDD).
Naši se nikdy nepohádali, alespoň ne před námi dětmi.
Můj táta je taková ta „klidná síla“ v pozadí, do ničeho se moc nemíchá, až je neuvěřitelné, jaký má s takovým přístupem vliv.
No, a s maminkou mám odjakživa ten nejlepší možný vztah, ona vždycky s oblibou říká, že mě má „na krátkém provázku“ :-)))). To prý proto, že když jsem se narodila, měla jsem abnormálně kratičkou pupeční šňůru, až se doktoři divili. Asi na tom něco je. Rády se sejdeme přes oběd, a okukujeme výlohy :-). U rodičů jsem navždycky doma, a když dorazím sama, jsem opečovávána jako zamlada :-DDD. Máma mi do ničeho nemluví, ale když chci, beze všeho poradí, pomůže, podpoří. S taťkou máme dodnes takové rituály, děláme na sebe všelijaké posunky a obličeje, používáme hlášky z filmů, a tak.
Holky, já si vůbec nedokážu představit, že tady jednou nebudou.

Naftetko, kdybych já jen měla motivaci jít někam sama cvičit!!! To by byla paráda :-D. Takže zatím se snažím „nežrat“ a přemýšlím, kterou kamarádku zkusím ukecat. Zatím nula bodů :-(
Hajinka

jouda1
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 07.06.04 14:26

Ahojky kočky,
konečně jsem se dostala na net.Jak já se na vás těšila.Moc jste mi chyběly.Dokonce jsem přemlouvala manžu aby jsme zajeli do Písku do kavárny bohužel to nevyšlo.Dovolená nám zrovna dvakrát nevyšla.Asi 4dny bylo děsné vedro a pak začalo šíleně pršet.Prcek dostal rýmu a tak jsme se zbalili a jeli k mím rodičům do K.Varů prý je tam hezky.Bohužel jsme tam ten déšt dovezli.Takže dovolená za všechny prachy :-((((
A moje máma to by bylo na dlouho.Nevím jak to napsat ale mamča je strašně hodná a zároven strašně zlá.Měla moc ošklivé dětství mamka ji umřela když ji bylo něco málo přes rok a tata byl silný alkoholik a tak aby nešla do děcáku tak ji každý týden vychovával někdo jiný takže nikde vlastně nebyla doma.navíc ji táta strašně mlátil.A tak si řekla že nám dá pořádný domov se spousty lásky atd.Bohužel láska a péče byla a je dost přehnaná.Brácha ještě týden před svou svatbou musel být do 8hod doma já jsem za svým nastavajícím nesměla protože bych musela jet sama autobusem do Prahy a pak sama po praze.chodit plavat jsme směli jen s tátou,když jsme byli venku tak jen před barákem a každou hodinu se chodit hlásit atd.To hlášení trvá do dnes když někam jedu tak musim vždy zahlásit že jsme v pořádku.Pak má další chybu a to takovou že neumí držet jazyk za zuby.Vždy řekne co si myslí a to i když ví že tím strašně ublíží.Taky mi do všeho kecá naštve se když neni hned podle ní a když věci nejsou udělány tip top.Je strašně moc pořádná a tak uklízí 2× za den a tak to vyžaduje i u nás.Když k nám přijede začne uklízet atd.Vím že to vše myslí dobře a že chce pro nás to nejlepší ale… někdy to opravdu leze na mozek.Ale i přesto jaká je tak ji mám strašně moc ráda a nevyměnila bych ji ani za nic.Často mi i poradila dobře a nebýt jí tak kdo ví kde bych dnes byla.Možná bych dopadla jako moje ségra na kterou mamky výchova nezabírá.Ségra je prý lesba hulí trávu atd.nejradši bych ji za to nafackovala.
Pája P a Magika:Dopis jsem mu předala nepřečtený(měla jsem co dělat abych to vydržela)A po­prosila ho o vysvětlení.Sa­mozřejmě dělal že o ničem neví.Tak jsem se ho zeptala proč ji teda dával novou adresu a od té doby jsem si povídala sama se sebou.Do dnes mi k tomu nic neřekl.Druhý den jsem ale dopis našla roztrhaný v koši a petr přišel s kytkou a udělal na mě krásný oči.Tak jsem mu řekla že tohle problém neřeší a on se naštval.Pak asi 4dny sekal dobrotu byl podezřele hodný no a ted už má zase roupy a blbne.
Jinak Ondra už má 57cm a 4.35kg
Pa Petra a Ondra

Magika
Kecalka 159 příspěvků 07.06.04 16:13

Ahoj Matýsci,

tak je tu zase začátek týdne! Jak já nemám ráda pondělí - a dneska dvojnásob:(
Neděli jsem celou proležela a bála se pohnout - při sebemenším pohybu jsem utíkala na WC a zvracela a zvracela. Asi umřu!
Ale jinak vše v pohodě:)
Tenhle týden se mi vrací mamka z dovolené a už se těším že jí hned oznámím tu dobrou zprávičku - ta bude překvapená!
Ještě před 14 dny než odjížděla tak jsem jí tvrdila že nic (schválně-nechtěla jsem jí nervovat před odjezdem).
To jsem vlastně hezky přešla k tématu.
S mamkou vycházím úplně super a jediné kvůli čemu se čas od času chytneme je její přílišná starostlivost. Ze všeho si dělá hlavu. A to já nemůžu pochopit. Ale to je opravdu všechno do ničeho mi nekecá, nic nekomentuje na svatbu se zeptala co po ní chci a o víc se prostě nestarala - je zlatíčko.

Joudo: třeba je v tom opravdu trochu nevině. Nedovedu si představit proč by někomu v době mobilních telefonů a e-mailů dával poštovní adresu?

Klaris: moc pěkný premiérový deníček:)

zatím papa M.a L.

jouda1
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 07.06.04 16:20

ahojky tak kde ji vzala a odkud zná jméno majitele bytu?Jedině on ji mohl dát adresu.
no ale už se tim zabívat nechci za ty nervy mi to nestoji :-)))

Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 08.06.04 06:59

Ahojky!
Tak jsem ráno vylezla z postele a nějak mě to tam vracelo zpátky.S Pavlem snad už dusno nebude.Ale jak jsem nedávno psala,že mě lákal v autobuse jeden nádherný voják na kafčo,tak se mi o něm zdálo.Ale holky,to by se dalo vysílat až hodně po desáté.Vůbec necím,jak jsem k tomu došla.Připadala jsem si nějak divně.Nevím,co si mám myslet.
Kdy jsem četla o těch starostlivých maminkách,tak tu naší bych připojila taky.Byla jsem vymodlené dítě a tak mě maminka hlídala jako oko v hlavě.Zatím,co moje kamarádky běhaly po celé vsi,mě maminka zavírala doma.Neustále se mě ptala,jestli jsem naučená,jestli něco nepotřebuju do školy,oblékala mě do svetrů.Když jsem byla starší a někam jsem vyrážela,tak měla pořád strach,jestli jsem dost oblečená,jestli mám kapesník,kladla mi na srdce,ať se brzo vrátím.Ale je fakt,že na mě skoro nikdy nečekala,až se vrátím.
Ale je jedna věc,která mě mrzí doteď.Nabyla dojmu,že bych asi bez ní bídně zahynula.Je v důchodu a než stihnu dojít z prác edoml,tak má všechno hotovo.Neposlechne mě,když jí říkám,aby mi taky něco nechala,že jí pomlůžu.Ale na druhou stranu mi občas vyčte,že jí s ničím nepomůžu a jsem k ničemu,To mě pak moc mrzí a chce se mi brečet.
Jinak do oblékání mi mluví pořád.Vždycky se děsí,jak jsem si to či ono mohla obléknout,proč chodím do práce v džínách,jak můžu nosit tohle,když jsem na to moc tlustá.Tak jsem vylepšila taktiku.Aby mi nekazila náladu podobnými řečmi,když jdu napříkald někam večer ven,zá:,–(ně odcházím na poslední chvíli.Aby neměla čas něco okecávat.

MAGIKA:Koukám,že ledňáček Ti dává docela zabrat.Držím palce,ať to zvládáte.Ráda bych si ho jednou pochovala.Myslíš,že bych mohla?

HÁJINKA:Taky nemám nikoho,kdo by se mnou chodil cvičit.Nezkusíme to spolu?
Nafteta

Paja_P
Zasloužilá kecalka 985 příspěvků 08.06.04 07:27

Nazdárek holčiny.
Tak se musím pochlubit - NEZAPOMĚL. Trošičku se až stydím, jak jsem ho podezírala a chystala se, jak ho vydusím. Překvapil. Přijel sice pozdě, ale s obrovskou kytkou (pokojovou, dvoumetrovou, strašně jsem ji chtěla) a šli jsme na večeři. O té hádce nepadlo ani slovo (díky bohu), takže včerejšek prošel jako fajn den.
Ale tady se, koukám, zahálelo. Možná je to tím počasím, že jste někam utekly. Taky bych prchla, zvlášť dneska, když to venku vypadá úplně ukázkově :-(
Včera jsme konzultovali dovolenou. Můj návrh na Anglii, Skotsko a Irsko byl odsunut na září s tím, že teď (červen) můžem jet jen na pár dní. Takže koncem měsíce osedláme naše autí a vyrazíme do Chorvatska a Černé hory. Asi jen na čtyři - pět dní, ale i tak se už teď těším. Potřebuju vypnout. Od únorového Egypta jsem nevypnula ani na den a už mě to zmáhá. Chorvatsko sice není nic úžasného a světového, ale mě se tam líbí. Máme tam oblíbený takový rodinný penzionek, kam moc rádi jezdíme. No a v Černé hoře jsme ještě nebyli, tak se tam zajedem mrknout. Já se táááák těším, až odsud vypluju :-DDD Myslím zamozřejmě z práce, ne z e-mimča :-D

P.

Radina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.06.04 08:53

Joudinko, nevím sice o co přesně se jedná, ale pochopila jsem snad dobře, že tvůj přítel dostal dopis od nějaké tvé „konkurence“? Chci tě jenom uklidnit, víš adresu jí nemusel dávat on, vzpomeň si jaké dokážeme být potvory když něco moooooc chceme =o). Já jsem si našla v cizím městě bývalou manželku mého přítele, přestože jsem tu nikoho neznala a on její adresu má jenom v hlavě! Nemá cenu dělat kvůli takové hlouposti paniku, je to přece jenom dopis, který skončil v koši, ne? Mimochodem, ty by sis nepřečetla co ti píše neznámý (nebo známý) ctitel? Já určitě jo, mám jednu nemoc rozvinutou do konečného stádie a to je zvědavost =o))))))

Magika
Kecalka 159 příspěvků 08.06.04 09:06

Ahoj Matýsci,

Nafteto: Ledňáčka si pochopitelně pochovat můžeš, ale být tebou tak počkám až bude na světě - protože dokud je u mě tak bys to asi nezvládla (70kg živé váhy) :)))))))

Pájo: já chci taky někam vyrazit - moc Vám závidím. Manža se přes léto nedostane nikam takže trpělivě čekám na září-říjen. Pojedu si alespoň odfrknout na pár dnů k mámě na hory. Manžel je vzorňák, že nezapoměl!!! Jsem zvědavá na toho mýho v neděli :)

zatím papa M.a L.

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 08.06.04 09:10

Ahoooj, holky moje Matýskové!!!
To se nám venku udělalo krásně, co? A my sedíme povětšinou v práci :-(((.
Já se vyletnila i co se týče oblečení (bílé kalhoty, světlemodrá halenka) a teď si připadám jak letuška ve výslužbě :-).

Joudi, vítej zpátky z dovolené :-)), to to letí, ten Ondrášek už je úplnej chlap :-DDD. A na ten dopis se už vykašli. Hlavně, že skončil v koši :-).

Magiko, ten Ledňáček bLedňáček je pěkné kvítko už teď, jak tě týrá :-). Aspoň o sobě dává pěkně vědět. A za chvíli bude určite po nevolnostech.

Naftetko, mě se také občas zdá o lidech, o kterých by se mi zdát rozhodně nemělo :-). Ale jak píše Freud ve svém Výkladu snů - to, co je pro vás v životě důležité a akutní, o tom se obyčejně nezdá. (Třeba když vám někdo umře, obyčejně se začne dostavovat do snů, až když jsme z nejhoršího venku) Takže ten kluk ze snu vlastně „zastupuje“ tvého chlapa :-).
Cvičit půjdu moc ráda :-), už je to u mně kritické :-(. Jen upozorňuju, že pohyb na hudbu (aerobic) mi dělá téměř nepřekonatelné potíže :-). Ale něco určitě vymyslíme :-). Ať mají „matýskové“ nachystané sexy pokojíčky :-DDDDD

Pájo, tak to je paráda, že nezapomněl. Zastyděla ses :-))))? Hlavně že jste si užili prima večer :-)).

Hajinka

Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 08.06.04 09:31

Jen ať tam Ledňáček zůstane pěkně celých 9 měsíců a je tam spokojený.Tady mu nic neuteče.

Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 08.06.04 09:33

Ono na těch snech asi něco bude.O Pavlovi se mi zatím nikdy nezdálo.A to je ten nejdůležitější­.O tatínkovi se mi začalo zdát až tak dva měsíce po jeho smrTI.Byly to docela noční můry.
A s tím budováním sexy těla snad něco uděláme.Co Ty na to?

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 08.06.04 09:37

Rozhodně s tím něco uděláme :-). Vymyslíme varianty, a určo se na něčem shodneme :-)
 H.

Klaris
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 08.06.04 10:06

Ahojísky holky!
Taak děkuju za pochvaly deníčku..jen jsem získala dojem z toho co píšete - že opravdu jak se s mámou nebydlí tak se vztahy ohromně vylepší anebo hodně z vás má štěstí na hodné mámy (uí já chci taky :-))
Pajdulko: gratuluji ti k takové mamince - andělovi (a pak že andělé neexistují…) já bych taková těžko být mohla ale rozhodně nechci dětem ze života dělat peklo jako někdy moje máma..
naftetko: jo to znám s tím - hele, máš skvrnu na tričku a rozcuchaný vlasy, když já jí chci sdělit nějakou extra novinu..
pájo: teď jsme se s miláčkem dlouze bavili o výchově dětí - a na čem jsem se absolutně shodli bylo - vysvětlovat, vysvětlovat, vysvětlovat - když řeknem že se něco dělá nebo nedělá, smí nebo nesmí - tak proč a kvůli čemu. Nechci dětem nic zakazovat typem: nepůjdeš tam a basta - ale spíš vysvětlit proč by to nebylo vhodné tam jít a tak..Protože odpovědi typu: Proč?Protože! jsem odjakživa nesnášela (a moje máti je na tohle expert)
juanco: užij si fiestu, na pacica kašli, bav se jako zamlada a ono se to mezitím třeba nějak srovná..držím pěstičky (a když ne - tak chlapů po světě běhá spousta no ne ;-))
Hájinko: i tobě „závidím“ vztah s mámou , moje máma neradí, ona přikazuje, posedět si s ní na oběd fajn - ale stejně mi ho okoření tuctem přikázání (nehrb se, dej lokty ze stolu..)
joudo: držím palce ať se ten tvůj chlap vyblbne a vždycky mu dojde že má doma to největší štěstí- ženu a syna. Jo jinak rodičům taky neustále musím hlásit kde jsem, kam jdu a kdy příjdu..Totéž babičce (má o mě strach..)
magiko: jen pěkně lež a odpočívej, až se brouček vybouří a přestane ti být blbě tak se ještě naběháš…:-)

hm a já jdu zase trápit mozkové buňky učením ale jdu ven a na sluníčko!!
tak se tu mějte
pá pá Klaris

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 08.06.04 10:25

Klarisko, někdy je lepší prcka lehce plácnout, než donekonečna vzdorujícímu „spratkovi“ vysvětlovat důvody svého jednání :-). Myslím ale symbolické plácnutí - jako argument :-). Já osobně nebyla bita nikdy (tedy co se pamatuji). U nás fungovalo právě to symbolické plácání. Když jsem usoudila, že už to stačí, zahlásila jsem dost :-), a bylo po „fyzickém trestu“ :-). Jo, a platil na mně zákaz večerní pohládky :-)))).

Klaris
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 08.06.04 10:39

no jo tím diskutováním - proč a nač to samozřejmě myslím u starších dětí, je mi jasné že plácnutí je nejrychlejší a docela schůdná forma u malého prcka, když je třeba něčemu rychle zabránit (např. stažení hrnku s horkou kávou ze stolu a podobně..). Bita jsem nikdy taky nebyla a rozhodně děti mlátit nebudu ale vím že kolikrát se fakt člověk takovému plácnutí neubrání (koneckonců spousta z nás to zná už z výchovy pejska :-))
 K.

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 08.06.04 11:00

Tak tak, hafík je docela dobrá průprava na mimi :-). I když.......­.jednou jsme museli Barču seřezat prutem jako psa :-(((. Utekla nám totiž sraaašně daleko za srnkou - měli jsme strach kvůli myslivcům. Je pravda, že pak už to nikdy neudělala. Teď stačí vzít proutek do ruky, a hned si sedá a nabízí pacičku :-).
 H.

Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 08.06.04 11:12

No jasně.A manžové budou koukat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.06.04 12:38

Ahojte holky nezlobte se,že nějak nepíší,ale ted ten červen mame tak nabity akcema ,že každy večer leham do postele jak utahané kotě.Ted jsem byla na svadbě abyla jsem tam od čtvrtka tak nemyl tam net.Jiínak žadné zmněny ted jsešm opravdu vše vypustila všechno tak to ted se…s manžou máme menší problémy tak to ted nechavam osudu.Zítra hlídám kluky tak mám aspon volno od těch bab.Včera jsme byly na poradně a Jiříček má už 6 kili a Martas 5.25.To jsou macíčci v 8 tydnech co?Ale hlavněa at jsou zdraví.Jsou tak sladcí.Tak holky opatrujte se snnažilky atěhulky ja na vas myslím a nezapomínám na vas.Aby jste si nemyslely,že vas odbívám.Držte se pááááááá…vaše havlička

Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 08.06.04 12:39

Ahojky Matýsci!!!

Tak jsem dnes vzala 5-tý prášek HA… snad to za 3 měsíce vyjde a budu se pyšnit dvěma čárkama tt… :-) Jen doufám, že jsem neudělala nějakou chybu, když jsem HA na:,–(ila :-(((

V práci mi to dnes vůbec neutíká… Holky, my tu máme 28°C!!! Umírám tu vedrem a netěším se na nic víc než na sprchu, až dorazím domů…

K těm matkám… dnes jdu s tou mojí na kafe, musíme probrat její vztah s přítelem (moc jim to neklape :-(( ).

A co Vy? Kdy začne první testování??? Berušky, moooc Vám držím palečky!!! Moooc!!! Aby se Vám ty mimísci u:,–(ili v bříšku co nejdříve :-))

Radka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.06.04 13:39

Radko, obávám se, že jsme testováním nějak „znechuceny“ :-))). Až po hóódně velké pauze… (teda mluvím za sebe)

Koukám, že tady dneska probíráte sny… No tak mi řekněte, dnes se mi zdálo, že mě honil rozzuřený býk s jedním rohem. Měla jsem na sobě červené tričko a už se viděla propíchnutá. Manža mi jenom házel nějaký svetr z dálky :-))) Pak přilít odněkud toreador a býka si „odvedl“. Ráno jsem byla jak spráskaný pes a šinu si to s hrnkem kafe do kanclu. Už u dveří mě čekal tak protivný a nas… zákazník, vylil si na mně všechen vztek, arogantní debil. Myslím, že to snad byla předtucha. No a manža nikde, že jo.

S tím bitím dětí :-))), musím se smát. Naši mě taky nikdy nedali a já se snažím vždycky holkám vysvětlovat a vysvětlovat. Ale když byly malé a chtělo to rychlou reakci, stačilo jemné plácnutí přes ručičku, nebo prdelku a hned věděly, co teda ne. Malému dítěti se dá dokola opakovat, že to pálí, udělá bó, apod.,ale dokud se opravdu nespálí, tak to ti zvědavci nepochopí…

Zas mám celkem fofr, tak uháním
Pajdule

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 08.06.04 14:06

Havlí, nic si z toho nedělej, se staroušema máme teď probémy snad všechny :-DDD. Asi jsou nějaké erupce na slunci :-DDD.
Měj se krásně a ozvi se nám :-)))
 H.

juanca
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 08.06.04 14:09

tak ja zajtra oslavim prvy tyzden tichej domacnosti-ma vydrz chlapec ale uz mu dochadsa-po pravde povedane aj mne ,ale nepovolim.
co sa tyka bitia deti,tak moj syn dostal raz bitku ,mal styri roky a vybral sa ku kamaratovi ja cela zufala som ho zhanala po sidlisku uz som chcela ist na policiu ked sa objavil.tak od nevou a stastia ju dostal.

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 08.06.04 14:10

Pajdulko, jestli to není asociace na MS :-). Ta představa, že se s manžou snažíte (jeden roh), a pak tě ta bestie zase dohoní (býk, červené tričko), ale co když tentokrát už ne… (někdo si ho odvedl…) :-DDD. To je výbornej sen :-DDD
 H.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.06.04 16:42

:-))))) jééé Háájinkóó, kdybys tak měla pravdu. To bych tě osobně pasovala na dvorní vykladačku snů!!! Celý den jsem nas…, ale ty jsi mi tu náladu teďka úplně otočila!!! Dííííííííííík!!!!!!
Pajdule

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.06.04 16:45

Juanco vydrž!!! Ale je to beran…tak nevím, jestli přileze… Každopádně věřím, že ty jsi dostatečně chytrá, abys ho dostala, kam chceš. A třeba i přes sex. Víš, jak jsou po nás posedlý :-)))) Pak půjde na krvičku jak ovečka…
Pajdule

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 08.06.04 16:56

Za málo :-DDDD. Třeba si to někdy vyberu :-DDD.
Jinak vřele doporučuju k přečtení toho Freuda :-)))
 H.

Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 09.06.04 07:04

Nic si z toho nedělej,u nás je taky dusno.Nevím,co se děje.Sice za to můžu taky trochu já,ale Pavel dělá fóry už nějak dlouho.Obo ho to přejde.Jen,co ho dostanu dopelíšku.:-)))))

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 09.06.04 09:04

Ahoj Matýskandy!!!!!
Takový krásný teplý letní den, to se určitě někde povalujete na sluníčku, že jo?
Vypadá to tady jako po náletu :-)). Pusto a prázdno :-(.

Naftetko, poslala jsem ti soukr. zprávu k tomu cvičení. Snad ti došla. Včera jsem vlezla na váhu, je to katastrofa. Ne, že bych to podle oblečení nepoznala taky :-). Nemám co na sebe, mám totiž všechno na tělo, a vypdá to na mně přííííšerně :-((((.
Musím s tím honemrychle něco udělat!!!

Hajinka

Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 09.06.04 09:40

Posílala jsem Ti osobní zprávu.

Klaris
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 09.06.04 10:45

jejdanánku tady je fakt mrtvo..
umřeli jste vedrem? ;-) Konečně je teploooo!!
no já jdu teď trochu toho sluníčka načerpat, aby se mi zvedla nálada, mám za sebou další zkoušku, nic moc dorý pocit, kromě sílícího přesvědčení, že ta škola není nic pro mě..ále co nějak to dopadne :-)
No s tím bitím dětiček - jako malá si nepamatuju žádné plácání (ae určitě nějaké bylo :-)) jen si pamatuju že jsem od mámy dvakrát-třikrát dostala facku - to když v záchvatu vzteku nad mým pubertálním chováním neovládla jinak své dost rezervované vystupování. Musím říct že se mi jednou i omluvila - sice si myslela že je v právu, ale i sama uznala že mlátit mě kvůli tomu nemusí..;-)
 K.

Dadunka
Kecalka 131 příspěvků 09.06.04 11:45

Ahoj, holčiny.

Klaris, príma deníček. Já s našima vycházím úplně perfektně. Je ale pravda, že jsem byla dost dlouho pryč a bydlela na koleji, takže to šlo. Když jsem pak zase rok bydlela u nich, tak to byl po těch skoro 10 letech docela šok. Ne že by mě snad nějak omezovali, ale přecejen jsem jsem si zvykla na svůj klid a většinou chtěla dělat některé věci (úklid, umývání nádobí apod.) jindy než mamka. Strašně jsem se těšila, až se vrátí přítel z vojny a přestěhujeme se do společného pronajatého bytečku. Kdysi na vejše jsem řekla příteli, že moje mamka s babičkou „se musí užívat jen po kapkách“. Takže jsem ani moc neprotestovala, když prosazoval bydlení ve svém rodném městě. Nakonec to dopadlo úplně obráceně, bydlíme v bytě po mých rodičích, kteří se odstěhovali na chalupu, jak celou dobu plánovali. A jsem moooc ráda, že jsou od nás jen 10km a ne těch 250km jako tchánovci (u těch mi ta vzdálenost taky vyhovuje).
Moje mamka je cholerik, já jsem spíš po tatínkovi, takže řadu věcí dělám jinak než mamka. Ale tuhle jsem se přistihla, že když mě Standa naštve, tak na to reaguju úplně stejně jako mamka - přestanu komunikovat, zezačátku „vrhám vražedné pohledy“, pak mi to přijde strašně líto, je mi dobreku a sama se pořád dokola vzniklou situací deptám. A a on se tím, po vzoru svého otce, královsky baví. Málokdy uzná, že chyba byla na jeho straně, takže smiřování většinou začínám já. Nikdy se ale na něj nedokážu zlobit dlouho, můj rekord je od večera do druhého dne do odpoledne.

Pokud si vzpomínám na dětství, tak naši nás taky nebili. Občas se konalo ono zmiňované výchovné plácnutí, ale vždycky jsme věděli proč. Výprask jsem dostala jen jednou, to když mě naši marně hledali po celém sídlišti, které jsem měla zakázáno opouštět, a já přišla celá zmazaná a ještě hrdě hlásila, že jsme s klukama prozkoumali dům připravený k demolici. Byli jsme až na půdě, podlaha strašně vrzala a praskala a cestou jsme museli překročit nějaké ty propadlé schody a straaašně se nám to dobrodružství líbilo. Holt, dítě malé a nevinné, co na sebe musí samo hned všechno prásknout. To se i mému klinému tatínkovi zatmělo před očima a odepnul pásek. Uznávám ale, že jsem si to fakt zasloužila.

Klaris, gratuluju ke zkoušce.

Dáša

juanca
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 09.06.04 13:36

tak ozaj je tu dnes mrtvo,ja som bola na nakupoch troska kupit si nieco na tie fiesty tak som si kupila nenormalne krasnu suknu -cervenu a ciernu bluzu s vysrihom az po pupok+topanky a kabelka -budem krasna.
tak a doma uz svieti slniecko pacico sa vcera ospravedlnil ale mu to trvalo uz som sa fakt zacala balit ,tak ze teraz sme zamilovany parik-aj vam sa ta stava ze po hadke je vsetko krasne ?predpokladam ze to bude trvat asi tyzden a zas to bude po starom zas sa mu nieco nebude pacit.tak a utekam nieco robit poobede idem do roboty a dnes som este nic doma neurobila.
hajinka k tym snom mne sa casto sniva ze som tehotna alebo uz mam babetko ale vzdy mi pada z ruk ,neviem ho udrzat alebo mu odpadava hlavicka a neviem s tym nic urobit -nevies co by to mohlo znamenat????

HAJINKA
Závislačka 2773 příspěvků 09.06.04 13:55

Juanco, tak je to skvělé, že se Pacico umoudřil, oni ti chlapi nakonec nikdy nevydrží :-DDDD.
Nejsem žádný odborník na výklad snů :-), jen vycházím z freudovských principů, ale řekla bych, že se jedná o typický úzkostný sen. Strašně moc chceš miminko, ale máš obavy z okolností (mimi je ve snu jenom zástupný „předmět“, kamufláž :-). Možná si nejsi jistá, že ho chcete oba, že to zvládnete vzhledem k věku, občasné „itálii“, penězům, zdraví........těch důvodů může být mnoho. (proto ti padá z rukou, nebo mu odpadává hlavička.....) Řekla bych, že to chce důkladný rozhovor s Pacicem :-).
Kdyby bylo vše okolo mimi OK, nezdálo by se ti o něm. Mě se o mimi zdávalo, a poslední dobou, co se snažíme, ani ťuk.
 H.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »