O dinovejci

Porod

Když se mě kdokoli zeptá na můj nejšťastnější den v životě, odpovídám, že je to 22. 4. 2012. Den kdy se nám narodil náš úžasný a krásný syn Honzík.

měsíc před porodem

uzlíček štěstí
2 komentáře

první týden doma

září- s tatkou
1 komentář

láska naše
1 komentář

Byl pátek 20. 4. 12 a já jsem svého chlapečka od probuzení přemlouvala, aby už konečně přišel za námi a vykouknul na svět. V 8:00 hod jsme měli být v porodnici, aby mě opět vyšetřili a aby natočili ozvy. Marně jsme jim vysvětlovali, že teď ráno stejně nenatočí žádný pohyb prcka, poněvadž ten vstává až kolem 11 hodiny. Stejně mě přivázali na lehátko a nechali mě tam půl hodiny ležet s tím, že se malý maximálně přetočil na druhy bok a spal dále. Nakonec to vzdali a poslali mě na procházku a ať teda přijdu po 11. hodině. Natočili krásný monitorek a s tím, že se tam něco pomalu chystá, nás poslali domů.

Celý den mi bylo krásně, nic mě nebolelo, byla jsem aktivní, a kdyby na to přišlo, byla jsem schopná umýt i okna ;-) Večer mě přemohla neskutečná chuť na meloun. Moje chuťové buňky a Honzík tak toužili po téhle lahůdce, že mě to nutilo až k pláči a já jsem klečela před chlapem na kolenou a brečela jako želva, že prostě musím! mít melounka nebo se jednoduše zblázním! Chudák, ve 21 hodin večer běžel do obchodu, aby mi moje přání splnil. Přinesl krásný obrovský melounek a já jsem ho ani nenechala vyzout a už mu ho rvala z ruky. Než se vyzul a svléknul, už jsem si nesla půlku červené pochoutky do ložnice do postele, a tam jsem ji za pár minut urazila. S naprosto klidnou duší a spícím spokojeným miminkem v břiše jsem usnula nezvykle tvrdým a klidným spánkem.

V sobotu v 1:30 hodin v noci jsem s lehkým úlekem otevřela oči cítíc, že něco není úplně OK. Bolela mě záda a tlačilo břicho. Popadla jsem do ruky telefon a sledovala, jak často bolesti přicházejí. 20 minut, 5 minut, 25 minut, 15 minut. Uklidněná nepravidelností jsem se pokusila znovu usnout, možná jsem zabrala, ale spíš jsem už jen dřímala. Ráno přišlo nečekaně brzy a bolesti nepolevovaly a byly stále nepravidelné a překvapivě nijak moc nebolely. Pořád jsem čekala, kdy přijdou takové ty bolesti jako ve filmech a ono nic ;-) V klidu jsem si uklidila byt, posnídala a nachystala jídlo i pro manžela. Taška do porodnice byla už od pátku v kufru auta, kdyby náhodou.

11:00, 11:05, 11:10, 11:15, zpozorněla jsem a čekala, co bude dál. Opět ovlivněna americkými filmy jsem čekala, že teď musí přijít ty šílené bolesti, kaluže vody, hlavička mezi nohama… a ono nic! Bolesti byly pravidelné každých 5 minut a já jsem se rozhodla, že je na čase oznámit taťkovi, že asi rodíme. Počkali jsme, co se bude dít, bolesti byly sice pravidelné, ale slabounké.

Ve 13:00 hodin jsme usedli do auta a vyjeli směr třinecká porodnice. Po příchodu na porodní a vysvětlení, že asi rodím, mě tedy vzali do vyšetřovny a přivázali na pásy. Kontrakce opravdu přicházely po 5 minutách, už téměř 3 hodiny. Otevřená jsem byla na 4 cm, ale malý nevypadal na to, že by se chtěl jen tak vzdát.

Stále přivázaná a poslouchající srdíčko svého chlapečka jsem se nudila a čekala, až na mě budou mít PA čas. Chudáci běhali od porodu k porodu a nevěděli, kde jim hlava stojí. Ten víkend se narodilo 13 miminek ;-) I přesto, že jsem slyšela křik rodících maminek a následně křik miminek, byla jsem naprosto a úplně klidná a těšila jsem se, až budu na sálku a taky si zakřičím ;-)

Přiběhnuvší PA zkontrolovala monitor, oznámila, že je malý pomaličku na cestě, ale že pro mě nemají místo, že musíme jet do karvinské porodnice. Zděšeně jsem na ni koukla a oznámila jí, že do Karviné mě nedostanou a že tedy jedu domů. PA okamžitě otočila a poslala mě dolů na příjem, prý to nějak udělají. Následující kolotoč otázek, odpovědí, „návštěv tam dole“ a převlékaní, zná každá maminka.

„Zajděte si pro manžela a tašku a ubytujeme Vás tady na ležaté 8.“ Byl to maličkatý tmavý pokojíček s koupelnou. A překvapivě se mi moc líbil, byl takový útulný a já jsem si připadala i díky přítomnosti manžela bezpečně. Horká sprcha, balón, monitor, „návštěva“, horká sprcha, balón, monitor, „návštěva“. Kolotoč opakující se až do půlnoci. Otevřená na 5 cm jsem zalehla do postele s tím, že se pokusím prospat. Manžel odjel domů za psy, aby si dal šlofíčka.

V 1 hodinu po půlnoci za mnou přišla PA, která měla noční směnu a navrhla mi, že donese prášek na spaní, abych se trošku vyspala. Hm, prášek nezabral a já jsem dál polehávala a chodila po pokoji. Moc milá PA mi přišla natočit miláčka a navrhla mi tedy, že přivede anesteziologa, aby mi píchnul EPI, že právě dělají jedné mamince SC. Na mou otázku, proč mě tedy taky nevezmou, že to budou mít při jednou „bordelu“ a já už toho mám taky plné kecky. Odpověděla mi: „ne ne, maminko, to si pěkně vytrpíte, to by nebyla žádná sranda!“ Souhlasila jsem s EPI a za 12 minut jsem už spala jak miminko.

4:30 hod probuzená slaboulinkou bolestí, která překvapivě nedosahovala předepidurální intenzity jsem slezla z postele a šílenou rychlosti opilého šneka táhnoucího svůj domeček na břiše, jsem se hnala do koupelny a cestou lamentovala a hrozila synovi do břicha. „Tak to to ne, kámo, to neee, to nepůjde, dneska jdeš ven, i kdybych si toho císaře měla jít udělat sama!“ Ten metr a něco jsem překonala za úctyhodných 5 minut. Horká voda a hopkání na balonu mi bolesti opět rozjelo. A já datlovala mužíkovi sms, ať přijede, protože jsem vzhůru. 29 hodin v mírných bolestech a z toho 18 hodin bolestí každých 5 minut. V 9 hodin, kdy už byl se mnou zase manža, přišel velmi sympatický a mladý porodník s PA, pro změnu z ranní směny, a nesli pár prazvláštních hejblátek a nočník. Prý: jdeme vám píchnout vodu. Voda začala sice odkapávat už v noci, ale plodové obaly byly stále celé, jen prostě někde výše napraskly a voda jen vykapávala.

Fůůů, najednou to přišlo! Voda byla v nočníku a bolesti zesílily o 300 %. Otevřená jsem byla na 6 cm. Sbalili jsme se a rychlostí, jako ráno do sprchy, jsem se řítila na porodní sálek. Pak už to šlo šupem. Další EPI, úleva, sprcha, balon, „návštěva“ otevřená na 6 cm. Uběhla hoďka a něco, další EPI pro podporu otevírání, úleva, sprcha, balon, „návštěva“, otevřená na 8 cm. V 11:40 jsem po vydýchání a další tlakové kontrole řekla chlapovi, ať zvoní, protože rodíme. Ještě se nevrátil od zvonku a už tam byl doktor a dvě asistentky.

„Ale copak, maminko, snad už nám nerodíte?“ zavtipkoval dr.
„Nééé, štrykuju“, proletěla mi hlavou hláška z jakéhosi filmu.
„Tak to ukažte, podíváme se na to, hmmm, ještě ne, ještě je tam maliličkatý kousilíneček branky.“
„Pane doktore, já rodím teď! S vaší pomocí nebo bez!“ Usmála jsem se sladce na dr. (alespoň doufám, že to bylo sladké).

Dr. tedy opět provedl „návštěvu“ a já jsem rostla při další z kontrol. EPI pryč a bolesti opět nabyly na intenzitě.
„Dobrá, tak já vám to zatlačím pod hlavičku miminka, přetočte se na bok a až přijde další tlaková kontrakce, zatlačte“, instruoval mě porodník.
„Uuužžž…“

Dr. mi držel nohu nahoře, stále na boku, jsem zatlačila a hlavička byla téměř venku. Dostala jsem příkaz lehnout si na záda, postel stále v původním stavu, další kontrola a hlavička venku. Třetí kontrakce, třetí zatlačení a najednou úžasné uvolnění, jak ze mě vyklouzlo něco teplého. Čas porodu: 11:50 hodin. Na podivně propadlé břicho mi položili nás maličký ušmudlaný uzlíček štěstí.

Když mi malého měřili ultrazvukem ještě v břiše říkali, že bude mít 3300 g, maximálně 3500 g. Spletli se o pouhé kilečko. Porodní míry 54 cm a 4250 g. I přesto, že syn nebyl žádné tintítko, byl pro mě porod tím nejkrásnějším, nejúžasnějším a nejšťastnějším zážitkem, který si určitě brzy ráda zopakuji. 11:50 byl čas, kdy se mně, manželovi a cele naší rodině změnil život o 360°. Už si nedokážu představit život bez toho našeho krasavečka a nechápu, jak jsem bez něj mohla kdy žít.

Omlouvám se za dlouhatánský deníček ale 34 hodin se prostě ve zkratce popsat nedá.

♥♥♥ Miluji vás, kluci moji♥♥♥

Hodnotilo 32 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Krkael
Generální žvanilka 21860 příspěvků 06.10.12 16:33

Krásný deníček, i jsem se zasmála :) Gratuluju k krásnýmu mrňouskovi a přeju hlavně zdravíčko :) Mmch. 4 a čtvrt kilovej chlapák, to sis dala :)

 
italia
Kecalka 372 příspěvků 42 inzerátů 06.10.12 16:58

Rychlost opilého šneka a už ten název: O dinovejci! Pecka. Zvádla jsi to, to je hlavní. :potlesk: :kytka:

 
vandamara
Ukecaná baba ;) 2158 příspěvků 06.10.12 17:40
nááádhera

Teda, to byl nádhernej deníček. Měla by jsi psát romány( zamilované s úsměvným podtextem), úplně jsi mě zase navnadila na další snažení o našeho miláčka. Děkuji. Přeji Vám, já i manžel, hodně štěstí a radosti s malým. Prosíme o další deníček. Třeba za pár měsíců. Klidně může být i delší, protože se to opravdu moc příjemně četlo a to jedním dechem. Tví miláčci můžou být pyšní na to, že Tě mají :kytka:

 
rawala
Ukecaná baba ;) 1834 příspěvků 06.10.12 19:03

Krásné!! gratuluju! užívejte si života!

 
Chiřdlová
Kecalka 438 příspěvků 06.10.12 19:05

Krásný deníček a chlapeček je nádhernej, to musela být fuška takovej obřík :D gratuluju

 
Verylka
Kelišová 5347 příspěvků 06.10.12 19:50

@Seizdra @Chiřdlová Děkuju… překvapive mi to ani neprislo.. samotny porod byla takova rychlost (jak sjem psala vys) ze mi ani neprislo ze je tak velikej :-D ale zase na druhou stranu jsem se ho nemusela bat vzit do ruky ze… ;-)

@italia no jo ja v tehu fakt vypadal ze cekam minimalne dinosaura :-D
viz foto ;-)

@vandamara děkuju ale na romany to nestaci :-D rychle ztracim myslenku a nez bych dopsala knihu byla bych u uplne jineho tematu :-D

@Janeynka děkuju ;-)

 
Krkael
Generální žvanilka 21860 příspěvků 06.10.12 20:13

@Verylka Tak hlavně, že vše dobře dopadlo a ještě jsi to tak krásně napsala… Doufám, že se můžem těšit na další :P Jinak teda pupek taky řádnej, jsem zvědavá, jak dopadnu já (nejsem zrovna drobek :D)

 
Verylka
Kelišová 5347 příspěvků 06.10.12 20:24

@Seizdra holka ja mam do drobecka taky daleko… jsme takova asimetricka :-D asi metr vysoka a asi metr siroka :-D

 
Krkael
Generální žvanilka 21860 příspěvků 06.10.12 20:28

@Verylka :mrgreen: Zas tak špatný to určo nebude :D Kolik jsi přibrala v těhu? A kolik jsi nechala? Já jsem sice na „začátku“, zatím nic nahoře, ale i tak je moje startovací váha k :poblion:

 
Krkael
Generální žvanilka 21860 příspěvků 06.10.12 20:29

@Verylka Kdyžtak písni SZ :)

 
Ráďa 25
Závislačka 3136 příspěvků 06.10.12 20:58

Gratuluji :hug:

 
Miš-El
Závislačka 3067 příspěvků 06.10.12 21:25

Páni 34hodin v bolestech.. seš fakt dobrá, ikdyž ono člověku nic jiného asi nezbývá :-D Já měla bolesti 13hodin a nakonec SC :roll:
Všechno nelepší do života tvýmu chlapákovi :kytka:

 
Chiřdlová
Kecalka 438 příspěvků 06.10.12 21:32

Teda to je pupík :D no to je fakt, že ses nemusela bát vzít malýho do ruky, je to pořádnej kus chlapa :kytka:

 
Chiřdlová
Kecalka 438 příspěvků 06.10.12 21:35

Jinak jsem taky zvědavá, kolik bude moje holčička vážit, jsem teď na začátku osmýho měsíce a včera mi paní fotografka, u který jsme s přítelem byli řekla, že vypadám že už bych mohla rodit a když mě fotila s metrem okolo pupíku tak povídala že tam teď měla holčinu co měla stejnou míru, akorát ta že měla čtrnáct dní před termínem :lol: taky mi teď zjistili těhu cukrovku, sice jen na hranici, ale četla jsem, že ty miminka pak můžou být větší…tak uvidíme :)

 
Verylka
Kelišová 5347 příspěvků 06.10.12 21:56

@Miš-El hele ony to byly bolesti asi jako pri menzes takze to bylo takove light.. nejhorsi to bylo po pichnuti vody a tesne pred porodem to uz neucinkovalo epi ale tuz kurde jsem kus roby no ni.. jsem to zvladla ;-)

 
Verylka
Kelišová 5347 příspěvků 06.10.12 22:00

@Chiřdlová no to si pis… ted ma „jen“ 7,5kg a 74cm :-D
cukrovce jsem se nastesti vyhla diky bohu.. me rikal dr ze je jedine stesti ze jsem nebrala zadne vitaminy pac by mladoch byl minimalne 6ti kilovy ;-) jooo a co se metru tyka.. no tam by mi asi chybela stupnice :-D

 
Ninouš
Ukecaná baba ;) 1102 příspěvků 06.10.12 22:03

Super deníček! :) a gratuluji k chlapčkovi :potlesk:

 
ivaska
Závislačka 3620 příspěvků 06.10.12 22:13

Fakt jsem se zasmála moc pěkně napsané a štrykování bylo prostě bomba ale i tak Ti závidím takový porod ale snad ten další budeš mít rychleji za sebou, vedle mě tu krásně spinká drobeček co se před sedmi měsíci bránil zuby nehty a páni doktoři ho ze mě vytáhli SC po 56-ti hodinách

 
girlie sage
Kelišová 6258 příspěvků 06.10.12 22:24

Parádní deníček :pankac: :pankac: málokdy se člověk u porodního deníčku zasměje :mrgreen: :mrgreen:

 
suchoš
Stálice 87 příspěvků 06.10.12 22:34

Krásný deníček :hug:,jen si nedovedu představit, že bych rodila tak dlouho :think: a takové velikánské mimi :think: .Ti mudr se hodně sekli :,(.
Obdivuji všechny maminky co vydržely porod více jak 5hodin :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:.Já měla to štěstí, že první mimi se klubalo od A-Z 4hodiny a to druhé 1,5hoďky…

 
Chiřdlová
Kecalka 438 příspěvků 06.10.12 23:31

Tyjo nestraš já vitamíny beru…teda kyselinu listovou-Femibion. Tak to nevím jestli to taky má vliv na velikost miminka :lol: každopádně máš můj obdiv, já jdu v úterý na screening tak uvidíme co mi doktor poví :D

 
lucka83
Hvězda diskuse 46085 příspěvků 60 inzerátů 07.10.12 09:06

Ty jo :roll:,chudaku ze te nechali tak dlouho trapit, gratuluji k malemu cvalykovi :hug:

Příspěvek upraven 07.10.12 v 09:06

 
Verylka
Kelišová 5347 příspěvků 07.10.12 11:07

@Chiřdlová spis to bylo mysleno na ty komplexy vitaminu pro tehuly. ja braa ze zacatku MamaVit jenze jsem ho pokazde vybl… takze jsem vitaminy nebrala zadne a bylo… no malej byl cvalda po tatinkovi a mamince

 
Chiřdlová
Kecalka 438 příspěvků 07.10.12 11:36

Ale krásnej, povedl se vám :kytka:

 
jeudi
Stálice 90 příspěvků 07.10.12 15:16

Moc hezky denicek, vtipne napsany a i slzicka ukapla :-) me na utz rikali den pred porodem 3700 a malej mel 4500 a 55cm takze odhadum uz faaak neverim :-D

 
rampepurd
Povídálka 30 příspěvků 07.10.12 18:43

Mooc pěkné…ty jo člověk o tom čte slyší kouká na to ale až teprve když to zažije tak ví očem to je :)
tvůj mužík je na tebe určitě pyšný :potlesk:

 
Dajma
Ukecaná baba ;) 1426 příspěvků 08.10.12 09:16

Ani jsem netušila, že si na emm :pankac: ;)
Fajně popsané :palec: No jo prvorodičky mají ten porod většinou takový roztáhlý na několik hodin s mírnými bolestmi -též si to pamatuju, takový 3,4.je už jiná, bolest jak kráva, co 2min. a mimčo venku tak do 3hodin. :roll: Epidurál jsem tedy nezkoušela, jsem zastánce všeho přírozeného..
Tož užívejte štěstíčka s mrňousem.. pa D.

Příspěvek upraven 08.10.12 v 09:16

 
Verylka
Kelišová 5347 příspěvků 11.10.12 17:31

@rampepurd urcite je a oba jsem moc pysni na naseho syna ;-)

 
ametyst
Extra třída :D 10470 příspěvků 09.01.13 13:26

Krásný deníček :D! A porod jsi zvládla fakt výborně, na to jakou měl váhu :D:hug:

 
Verylka
Kelišová 5347 příspěvků 09.01.13 13:36

@ametyst a to jsem uz od 38tt byla vedena jako SC :-D prej jsem byla moc uzka… no ve vysledku se nezdalo :-D

 
ametyst
Extra třída :D 10470 příspěvků 09.01.13 13:39

@Verylka Jé a jak to poznají???Tak jsi jim ukázala :D!

 
Verylka
Kelišová 5347 příspěvků 09.01.13 13:44

@ametyst no to ja nevim.. muj gyndar mi to po jedne „navsteve“ proste oznamil ze na 99% rodim cisarem pac jsem uzka… hmmmtak jsem to 1% nooo :-D

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 09.01.13 14:43

Ty jo na jedno procento jsi toho cvaldu zvládla s přehledem :lol:
Já jsem teprv na začátku, ale takovýhle deníčky mi zvedaj náladu, první porod byla rychlovka tak se bojím, že si ten druhej „užiju“
Gratuluju a do života miminku přeju zdraví a štěstí :mavam:

 
Verylka
Kelišová 5347 příspěvků 10.01.13 19:01

@evick2 neboj ;-) dovnitr muze ven musi… porodu jsem se nebala je to zbytecne pridavani stresu ;-)

dekuju :kytka:

 
LayLi
Ukecaná baba ;) 1795 příspěvků 27.08.13 13:07

Moc krasne popsane :hug:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Sen, který se stává skutečností


Reklama