Dvojčátka 14. týden

Těhotenství

Ahojky všechny těhulky i čekatelky! Hlásím se Vám opět po týdnu, který mi utekl tak rychle, že jsem si toho nestihla ani všimnout. Začínám 14. týden těhotenství s mými úžasnými dvojčátky. Nejdřív chci ale moc poděkovat všem, kteří odepsali na můj první příspěvěk. Moc si cením Vašich dobrých rad. Knížku o dvojčatech už mám objednanou. Jsem moc zvědavá jestli přijde, protože to je poprvé, co jsem si něco koupila přes internet. Potěšil mě příspěvek od Edity, která už co nevidět porodí svá dvojčátka, takže mi určitě bude svými radami nápomocna.

Ale teď k tomu UZV. Ve čtvrtek jsem byla na kontrole u pana doktora. Asi to už byla jako první opravdu těhotenská návštěva, neboť mi sestřička měřila tlak a ptala se mě na váhu. Potíže jsem žádné neuvedla. Na ty úporné bolesti zad, při kterých mi vyhrknou slzy do očí, jsem si nevzpomněla. Ale to bylo tou euforií, když jsem měla možnost ty maličký koťata vidět. Byla jsem na UZV před 4 týdny, ale to měli jen 14,8 mm. Zato teď hejbali rukama nohama, neustále si sedali a zase lehali a dělali různé vylomeniny. Bylo to nádherný… Možná ve mě poprvé probliknulo něco jako mateřský pud. Každé měřilo 6,5 cm. Velikostí prý odpovídali konci 13. týdne. Dnes už mají určitě o kousíček víc.

Lidičky, já byla z té podívané celá rozjařená, veselá, na každého se usmívající… Nádhera. Škoda, že je neviděl i manžílek, ale ten měl ve městě nějaké důležité jednání. Takže příště.

Chtěla jsem si nechat udělat fotečku, ale pan doktor má jen možnost nahrávat na kazetu a tu jsem s sebou neměla. Příště už budu náležitě „vyzbrojena“.

Ani těhotenskou průkazku jsem ještě nedostala. Prý příště. A to už je 24.9. Tentokrát jdu do jiné ordinace a to do Poradny pro riziková těhotenství. ale bude tam zase můj pan doktor. Budeme se na mrňousky zase dívat UZV, měřit je a kontrolovat, jestli jsou v pořádku. Už se moc těším, uteče to jako voda.

Jinak už mi začíná růst bříško. Ještě že je teplo a můžu stále nosit své oblíbené šaty. Rifle bych už asi stěží dopnula. Teda možná jo, ale nemohla bych se ani nadechnout, natož se v nich pohnout. a takový kalhoty jsou nanic.

Za celé tři měsíce jsem přibrala 2 kg. Konečně mi už není tak špatně. Docela začínám mít na něco chutě. Ale zatím to není nijak dramatický. Budu pomalinku končit. Jsem jako všechny ostatní pisatelky. Jen sednu ke klávesnici, nevím kdy přestat.

A ještě jedna otázka pro Vás na závěr. Myslíte si, že je lepší mít pro dvojčata jeden kočárek s jednou korbou, dvě korby na jednom podvozku, nebo dvě korby na dvou podvozcích, které se dají kdykoliv spojit nebo oddělit? Já bych si moc přála tu třetí variantu, ale nevím, jaké zkušenosti mají maminky dvojčat, které už své děti v něčem vozí. A Vy, které dvojčata nemáte, jistě jste se už s nějakými alespoň na ulici setkali, tak poraďte, prosím. Těším se na Vaše názory.

S pozdravem Janik a dvě koťata, zač.14.t.

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.02 09:43

Mila Jani,jsem v 11 týdnu a zatím ještě nevím jestli nosím v bříšku jedno,nebo dvě miminka.To se dozvím tento pátek,už se na toho prcka moc těším.Teď něco k tvojí otázce:jaký kočárek.Nemám ještě zkušenost,ale myslím si, že ze začátku je lepší mít miminka pohromadě v jedné korbičce,protože jsou na sebe zvyklé z bříška.Pokud budou každé zvlášť,tak se budou určitě hledat. Mám kamarádku,která je z dvojčat,bráška však po porodu zemřel.Maminka jí říkala,že ho potom stále hledala ručičkou. Určitě se rozhodneš správně,ale chce to hodně popřemýšlet. Do dalších týdnů vše nej BDanca.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.02 11:51

Ahoj Janíku, moc moc gratuluju k dvojčátkům. Já dvojčátka nemám a nyní čekám dítko jen jedno, ale nedalo mi to, abych Ti neposlala gratulaci, protože se mi zdálo nádherný, jak popisuješ miminka v bříšku. To musí být nádherný vidět, jak si hrajou.

Ke kočárku - asi bych taky volila variantu obou dvou v jedné korbičce, ale záleží taky na tom, kde bydlíš a jak se ti tam kočárek vejde, tím myslím hlavně abys projela dveřmi a tak.

Edita
Povídálka 16 příspěvků 13.09.02 21:04

Ahoj Jani,
tak jsem se dneska vrátila z preventivní hospitalizace v nemocnici, všechno vypadá, že je v pořádku. Dokonce jsem absolvovala 1. část předporodního kurzu (i s manželem), měli jsme možnost prohlédnout si porodní boxy a tak. Taky jsme byli na ultrazvuku. Jedno miminko se otočilo a je konečně správně, hlavičkou dolů, ale to druhé je pořád kolmo, tak uvidíme, kam ještě doplavou :-))). Pan doktor si z nás dělal legraci, že jsou to obříci. Tak z nich mám radost. Ale člověk má zároveň pořád takovou podvědomou starost.
Jo, k tomu kočárku, já jsem viděla ten kočárek dvě korbičky na dvou podvozcích, které se dají rozpojit a řeknu Ti: je to tank. To je tak strašně široké, že manipulace s tím musí být dost náročná a taky s tím asi leckde neprojedeš. Já mám zamluvený starší kočárek - trojkombinaci. V zimě budou v těch taškách, takže vedle sebe, ale každý ve svém, až budou sedět, tak budou spolu. A protože se ten kočárek nevejde do výtahu, bafnu je vždycky v těch taškách a vyvezu si je nahoru, kočárek pak vyhrkám po schodech. Naštěstí bydlíme v 1. patře. Dvou korbiček na jednom podvozku bych se trochu bála kvůli stabilitě. Ale všechno záleží jenom na Tobě. A v té knížce o dvojčatech je o tom taky dost psáno.
Už se mi to chýlí k závěru, tak si ještě užívám břicho :-))) Pěkně se tam boxujou a dělají mexické vlny :-)))).
Těším se na Tvé novinky příští týden, měj se hezky a opatrujte se. Je to mooooc důležité.
Edita, 34. týden

Vložit nový komentář