Dvojčátka 38. týden

Těhotenství

Ahojky všichni! Jak se máte? Těhotensky? Předjarně? Už se to blíží mílovými kroky. Počasí posledních dnů je nádherné a slunečné a já většinu času trčím doma. Ale je to stále lepší, než být zavřená v nemocnici. To mi hrozí až po porodu. A doba, kdy se tak stane, je už skutečně velice krátká.

„Kroutíme“ už s miminkama 38. týden těhotenství. V pátek to bude přesně 8 měsíců (ne lunárních) od transferu v pražském ISCARE. V úterý jsem byla po dvou týdnech na kontrole. Nejdřív jsem absolvovala 20 minutové „připojení“ na monitor, který sledoval srdeční akci dětí a děložní stahy. Holky se parádně mlely, takže třetí křivka nezůstala zdaleka tak rovná, jak jsem si myslela. Jinak je ale vše v pořádku. Při tom „vrnění“, neboli záznamu, by se dalo tak krásně usnout...... A pozor, manžílek byl se mnou, to jsem zírala!!!

U pana doktora jsem čekala „jen“ hodinu. Tlak jako vždy 120/60, váha šílená. Poslední měsíc co týden, to kilo. Takže už +16 kg. A začínají mi docela dost opuchat lýtka a kotníky. Pan doktor však říkal, že to vůbec nic není, že jsem na tom ještě dobře. Takže trávím každou vhodnou chvilku s nohama nahoru. Podle vyšetření bychom se prý měli ještě za týden snad sejít. Pak už asi ne.

Většina dvojčátek je prý už v mém „stadiu těhotenství“ na světě, tak jaké otálení. Dokonce si pan doktor zavtipkoval, že už by se jim skoro mělo pomoct. Vy:,–(il mi magnézium, nechala jsem si předepsat všemi opěvovaný Yal. To pro případ, že bychom se už nááááhodou neviděli. Ale snad jo. I když další kontrola bude 4.3. a všem by se líbil datum porodu 3.3. No počkejte, třeba se nakonec dočkáme i té čtyřicítky!

Holky teď prý váží asi těsně pod 2,5 kg. No, řeknu Vám, už je to fuška je nosit v břiše. Připadám si jak s velkým akvárkem vpředu. Neustále se tam něco „přelívá“ a každou chvilku „alespoň jedna rybka oťukává sklo“. Lepší přirovnání mě nenapadá. Mám pocit, že se to akvárium musí každou chvilku dole protrhnout. Obzvlášť, když začnou miminka machrovat rukama.

Při mých stále se zkracujících procházkách po naší „malebné obci“ mě neustále někdo zastavuje, nebo na mě volá. Každého zajímá, kdy už porodím, jestli nebudu muset nastoupit každým dnem do nemocnice, jak se budou děti jmenovat, jak to zvládám, jak to, že jen neležím, jestli už mám všechno připravené,......

Hrůza, děs. Připravené už mám všechno, jen taška do porodnice ještě není úplně zkompletovaná. Stále žiju v domnění, že času je dost. Přitom už se vážně do každé činnosti musím nutit. Takový úklid, to je děs běs. Jak se trochu víc namáhám, hned mi tvrdne břicho. A teď po vysazení magnézia je to mnohem horší. V noci jsem nemohla pořádně usnout, holky bláznily jak pominutý, stále jsem nemohla zaujmout tu správnou polohu ležmo. A co se jmen týče, tak to je vážně katastrofa!!! Kluci jsou jasný od začátku, ale holčičí jména, to je oříšek. Máme asi 10 favoritek, které se nám líbí, ale stále nevíme, pro které se rozhodnout. Celé příbuzenstvo už je jak na trní a neustále přichází s novými návrhy a variantami. To, co se líbí jedné straně, zavrhuje druhá a naopak. Nakonec budeme mít nějakou Klotyldu a Žakelínu a bude to!

No, tak jsem se zase pěkně rozepsala. Určitě už se pěkně nudíte. Přeju Vám všem krásné skorojarní dny, dobrou náladu a pevné zdraví. Potvora chřipka řádí, nenechte se nachytat.

S pozdravem Janik a dvě princezny, 38. týden

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.03 21:43

Janiku, jak jsem tak vyčetla, jsi někde z okolí HK. Nepletu se? Já jen, že jsem přímo z HK a ve fakultní nemocnici jsem rodila loni v dubnu.
Tak přeju pohodový zbytek těhotenství a lehký porod. S těmi dvojčaty to musí být pěkná fuška co? Měj se Hanka

Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 27.02.03 07:05

Sleduji netrpělivě deníček a obdivuji,jak to všechno Janík zvládá.Já jsem sice teprve snažilka,ale myslím,že mi dá zabrat jedno mimi.Natož dvě.Ale strašně závidím to štěstíčko.A hned dvojnásobné.Můj přítel tvrdí,že kdyby měl dvojčátka,tak by přišel o tu příjemnou námahu dělat další děti.A když jsem se ohradila,že snad chce jen dvě děti,tak mě uklidnil,že to tak nemyslel.A že je mu to jedno,kolik toho bude a co to bude.Jen když to bude naše a bude to zdravé.Ale když bychom si mohli vybrat,tak bychom raději kluka,co by se jmenoval Vojtěch.A pokud to bude holka,tak to bude Adélka.A nebo Alžběta,nebo Terezka.
Tak Vám všem čtyřem(i manže­lovi)držím palečky a ať to všechno zvládnete.My snažilky čteme rády o porodech.Učíme se tím.A navíc od takovýchhle těhulek chytáme těhotenského bacila.
Tak ahojky a brzy i s holkama nashledanou.
Nafteta

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 27.02.03 07:47

Ahoj Janíku s princeznama!

Jsem ráda, že jsi se ozvala, zrovna jsem si na vás vzpomínala, jak to zvládáte, a jestli už holky nejsou třeba na světě. No 16 kg s dvojčatama, to je přece úplně paráda!!!!!!!! To musí být v bříšku fofr, hned dvě naráz, to musí holčičky kopat neustále, jedna přestane a druhá začně, mně tam teda docela stačí to naše jedno drobátko.

Tak se ještě držte, hodně sil do závěru, a jestli bude moci někdo dát vědět, že jste porodily, tak to bude jedině dobře!

Jo a kdyby jsi náhodou měla spoooooooustu času a ž se vrátíš z porodnice, tak my si tady určitě rádi
přečteme vaše zážitky z porodnice.

Jo, co ta vaše klisnička, už má hříbátka???

Pozdravuj holčičky v bříšku a ahoj
Eržika, 30.t. od Mikisky

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.03 09:16

Ahoj Johanko,
poctivě si čtu tvůj deníček, i když zatím jsem nepřispívala.
Strašně moc se mi líbilo tvoje přirovnání k akváriu. Dovedu si to živě představit. :-)
Jedna naše kamarádka má taky takové dvě vytoužené princezničky - Barborku a Kateřinu - zrovna teď jim byly dva roky.
No, snad se nám taky brzy poštěstí. Obdivuju tě, jak to zvládáš a beru si z tebe příklad :-) Takže ať všechno dopadne šťastně a budu se těšit na další povídání.
Pavla
(zatím jen snažilka, taky „postižená“ koníčkama :-) )

Janik2
Povídálka 35 příspěvků 27.02.03 19:37

Ahoj! To jste moc hodné, že jste si vzpomněly i na moji milovanou kobylku Rebeku. Ta už se taky tahá s pořádným břichem. I pro ni to bude maminkovská premiera. Termín má kolem 10.4. Ale u koní je to + - 3 týdny. Jsem moc zvědavá, co se jí narodí. Na rozdíl od našich holek, pro hříbátko mám jméno už dávno vybrané. Začáteční písmeno po hřebci Bostonovi. Bude to Baronka nebo Baron.
Ano, jsem asi 25 km od HK, směr Orlické hory. Vesnice, přibližně 800 obyvatel.
Děkuji Vám všem za podporu a přání.
Pokud se manželovi bude chtít, až se rozsypu, pošle email Šárce a ta Vám to všem jistě ráda „předhodí“. Ale znáte chlapi, copak je na ně v tomhle spoleh?
Mějte se fajnově. Janik

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.03 20:27

Ahoj Janiku,

Taky jsem si rikala, ze uz mas urcite svoje princeznicky doma, a ono jeste ne.
Tak ti preju, at mas pohodovy porod a urcite se nam pak ozvi do denicku Veroniky a Adamka, jak si to zvladla.

papa,
Petrus a Lukasek 4tydny

janka4
Nováček 1 příspěvek 28.02.03 06:24

Ahoj Janiku
Tvůj deníček sleduji od 19.týdne a nedá mi to, abych se Ti přece jen neozvala a nepopřála aby Vám všechno dobře dopadlo.
Máme toho dost společného - možná právě proto jsem vždycky netrpělivěčekala na Tvůj příspěvek. Vříjnu jsem byla na transferu v ISCARE a teď jsem ve 24.týdnu.Čekáme dvojčátka a už se mi dokážou pěkně ohlásit.Jen jsme si nenechtěli prozradit jestli se máme těšit naholky, na kluky nebo na páreček. A jak píšeš o tech jménech, tak u nás je to přesně obráceně. Holčičí jména máme od začátku jasný, ale kluky… Nemůžeme vybrat jedno a musíme mítpřipravený dvě. Ale doufám, že na tomáme ještěspoustu času.
Vám přeju, aby bylovšechno v pohodě a hlavně ať jste všíchni čtyři moc a moc zdraví. Byla bych moc ráda kdybys dala vědět jak ty úplně poslední dny proběhly. I když mi je jasný,že až budeš mít dvě princezničky doma, tak už asi moc času mít nebudeš. Měj se fajn a držíme palce. Janka + 2 + 1

Vložit nový komentář