Dvojčátka 21. týden

Těhotenství

Ahojky všichni zase po týdnu! Zase nám to rychle uteklo. Než co se člověk prokouše všemi příspěvky na miminu, je týden za ním, ani neví jak. Ale Vy všichni asi honíte čas mílovými kroky, jen aby jste už měli svá zlatíčka v náručí. Jak jsem slibovala, napíšu dnes něco o kočárku pro dvojany.

Nejdřív jsem si moc přála dva kočárky se spojkami. Jenže jsme přišli na problém, který spojení omezuje. Malá, městská kolečka! A my bydlíme na vesnici, na fungl nové chodníky bych se šířkově nevešla, takže by zbývalo jezdit po místních „trojkových“ komunikacích. Samá díra, kámen, nerovnost. A tam bych se s těmi malými kolečky zbláznila.

Kočárky s velkými koly jsou houpací a u nich se proto spojení nedoporučuje, protože by se rozvrklalo dřív, než zajelo.

Asi před 15 dny jsme se byli podívat na výstavě kočárků v HK. Velká prodejna, velký výběr, jeden hezčí než druhý. ALE..... Všechny pro jedno mimčo. Pro dvojčata tam měli jen sportovní „tanky“. Těžký kolos, který ani neprojede dveřma a hodí se až pro větší děti. Samotná prodavačka se tvářila tak, jako kdyby tam byla za trest a ne ve smyslu „náš zákazník, náš pán“. Neochotně nám ukázala jeden kočárek na obrázku v katalogu, který snad dveřmi projede, je od narození, ale děti jsou pouze hlavami u rukojeti, která se nedá otočit. Takže na ně není vidět, zato ostatní na ně můžou civět dle libosti. Váha „jen“ 19 kg. Představte si v něm dvě 10kg děti a do posilovny už nemusíte.

Odjížděla jsem naštvaná na celý svět, proč zrovna my si nemůžeme v klidu vybrat ten nejkrásnější kočárek a pak se s ním hrdě projíždět po vesnici. Proč je tu ta „komplikace“ s dvojčaty.

Minulý týden jsme zavítali cestou z poradny do jiné velkoprodejny. To byla změna! Úžasně milý prodavač se nám věnoval hned po našem příchodu, ujasnil nám vše pro a proti jednotlivých variant a hned nám také 4 kočárky předvedl. Mohla jsem si snimi i kousek popojet (jaká to změna, po první zkušenosti). Takže jsme se s manželem napevno ujistili v tom, že žádný spojovací, ale od půl roku věku našich holčiček určitě trojkolku. Je super lehká, na velkých kolech, perfektně ovladatelná a cenově velice přijatelná (6 000 Kč). Každé dítě má zvlášť polohovací záda, takže klidně může jedno spát a druhé sedět.

Ale co do půl roku? Nejspíš to bude klasická široká korbička, na jednom širokém podvozku, který ale projede dveřma. Kočárek má velká nafukovací kola, houpe a je strašně moc lehoučký. Jen vzalo za své to moje přání oddělených korbiček, ale snad se tam nějak vejdou a nebudou si překážet, nebo si ubližovat. Přeci jen je to jen na první půlrok. Cena je taky skvělá, stejná jako u tříkolky. A možná ani nebudeme kupovat nový, ale nějaký starší. Hlavně že vypadá jako kočárek a ne jako něco „nadpřirozenýho“. No, jsem na to zvědavá. Času je dost, určitě něco vymyslíme.

Řeknu Vám, že s výběrem vozítek pro dvojčata (a to nemluvím o trojčatech), je fakt problém. Žádný velký výběr. Jako kdyby to bylo něco ojedinělého. Přitom je v dnešní době tolik „dvojzlatíček“..... Chtít se mi podnikat, začnu dělat kočárky pro dvojčátka. To by byli exempláře…

Holčičky kopou víc a víc, někdy nemůžu v noci ani usnout. Ale je to docela fajn, alespoň vím, že jsou v pořádku.

Rodinka se rozplývala nad dalším pokračováním z UZV. Nechala jsem je, ať si tipnou, jakého pohlaví je to druhé mimčo. Všichni se shodli na klukovi. Že prý mi to na holku moc sluší. To koukali, když jsem vyrukovala s dvěma slečinkama. Ale už se na ně všichni moc a moc těší. Já taky, ale jen ať si ve mě ještě 4 měsíce pobudou! To bych jim teda důrazně doporučovala.

Mějte se fajnově, maminy i nemaminy. A nezapomeňte! Hodně vitamínků, ať se na nás ty šílený podzimní virózy nedostanou.

Ahojky. Janik + 2 princezny, 21. týden

Váš příspěvek
BB
Povídálka 21 příspěvků 04.11.02 08:43

Ahoj Janíku s princezničkama. Moc vám držím palečky, abyste vybrali pěkný a pohodlný kočárek za dobrou cenu. My sice ještě nečekáme žádné mimi, ale už se o to začínáme snažit a v obou našich rodinách byly dvojčátka, tak s tím jako s velice pravděpodobnou variantou raději počítáme. Na internetu jsem procházela všechny možný obchody s kočárkama a musím říct, že je to hrůza. Našla jsem všeho všudy jen 3 kočárky pro dvojčátka a k tomu se mi líbil jen jeden, ale ten byl za 21 tisíc, takže jsem ho hned zavrhla. Takže ještě jednou, přeju vám dobrý pořízení s kočárkem a ať se vaše princezničky mají krášně zdravě.

Blanka.

Edita
Povídálka 16 příspěvků 09.11.02 14:55

Ahoj Jani,
tak jsem se chtěla konečně ohlásit, už jsme doma z porodnice. Drobečci (chlapeček a holčička) se narodili 21.10. a každý vážil přes 3 kila :-))). Narodili se jen o týden dřív císařským řezem, protože to můj organismus přestal stíhat. Jinak bych je snad i přenášela. Kvůli mým problémům se nám pobyt v nemocnici prodloužil na 3 týdny, ale snad už to bude dobré. Je to záhul, ale snažím se stíhat. Moc nám pomáhá tatínek. Tobě držím palce, ať všechno zvládneš, seženeš nejen hezký kočárek, ale i všechno ostatní a hlavně ať se princezny narodí v pořádku. Mějte se všechny tři moc hezky. Pa pa. Edita

Janik2
Povídálka 35 příspěvků 09.11.02 19:48

Ahoj Edit!
MOC a moc Ti gratuluju k Tvým miminkům!!!! Jste pašáci, že jste to zvládli takhle dlouho v jedné tělesné schránce. Doufám, že jsou dětičky v pořádku a dělají Vám jen a jen samou radost. Až se na chvilku „odvážeš“, určitě mi musíš napsat, jak se to dá všechno stihnout, jestli je kojíš, jak spinkají, co koupání, přebalování, hlídání,… Je toho tolik, co by mě zajímalo!
Můžeš napsat třeba přímo na můj e-mail
Jana.Kosarova@sez­nam.cz
Budu moc a moc ráda.
Ještě jednou přeju všechno nej nej, pevné zdraví pro Vás všechny a těším se na Tvou odpověď. S pozdravem Janik

Vložit nový komentář