Dvojčátka 34. týden

Těhotenství

Ahoj všechny těhule i čekatelky! Hlásím se po delší době se svým samostatným příspěvkem. Chválím všechny, kdo se rozhodly psát nové deníčky, i Ty, které pokračují ve svých zavedených. Je to fajn, mít neustále ke čtení něco nového a zajímavého. Já jsem se nějakým závratným tempem dostala až ke 34. týdnu. Je to děsný.

Už mi zbývá jenom chvilka toho krásného nicnedělání a bezstarostnosti. Teda že bych měla na růžích ustláno, to zase ne. Holčičky o sobě dávají patřičně vědět.
Kolikrát ani nevím, jak si lehnout, sednout nebo co se sebou vůbec udělat, aby mě nepíchalo tady, netlačilo tam a nevyčnívalo to a to. Břicho samá ruka, noha, jedna tvrdá boule vedle druhé. Když se uklidní jedna, začne druhá. Někdy je to až bolestivý, ale co se dá dělat. Hlavně že jsou v pořádku a dobře rostou.

Včera jsem byla v poradně. Poprvé mi pan doktor nědělal UZV miminek, takže nevím ani váhu. Ale vzhledem k tomu, že minule měly 1,75kg, jsme prý teď na 2kg u každé a to už se mi zdá být docela slušný.
Taky se mi skoro o 2 cm zkrátilo děložní hrdlo, ale naštěstí to ještě drží 2,5 cm.
Dostala jsem k užívání tablety magnézia, 4 za den. Sice mi břicho ztvrdne jen vyjímečně, spíš mou vinou, když to přeháním s prací, ale asi je to prevence proti nějakým nežádoucím komplikacím. Pan doktor povídal, ať vydržím ještě 3, 4 týdny. Tak málo???? Já doufám, že to bude dýl a holky se naroděj tak akorát kolem termínu, v půlce března.

Jinak už máme od pátku kočárek a ten zázračný koš na použité papírové pleny. V pondělí nám přivezli 5i šuplíkovou komodu s přebalovacím pultem. Takže už je kam dát všechny ty mimipidi věcičky. Manžílek se nechal slyšet, že už můžeme rochnout prase. Kdo z Vás byl někdy přítomen klasické venkovské zabijačce, jistě si pamatuje na vál, na kterém se krájí ovar, připravuje tlačenka a prejt, krájí sádlo… No, tak takhle nějak ten přebalovací nástavec na komodu vypadá. Vysoké okraje, prostoru ažaž. Přebalovací plocha je ve výšce asi 97 cm, takže se nebudu muset zbytečně hrbit.

Koho by to zajímalo, přibrala jsem k dnešku 12 kg, tlak stále 120/65-70. Tam, kde kdysi býval pas, mám 107 cm. Díky plavání 3× v týdnu jsem docela fyzicky v pohodě, jen při výstupu do schodů je těch 12 kg znát a víc se ufuním. Boty si zatím taky ještě zavážu, i když břicho vadí, to je jasný. Všichni okolo se o mě stále strachují, nikdo po mě nic nechce. Večer usnu docela dobře, ale když se v noci probudím na WC, většinou hned nespím a všelijak se převaluju, do toho se začnou předvádět i holky,… Nejlíp se mi usíná, když svítá, takže vstávám až kolem 10. hodiny. Jóóó, to je parádička.

4.2. nastupuju na MD. Na další kontrolu jdu 11.2., pak se Vám třeba zase ozvu.

Mějte se všichni moc a moc hezky a vychutnávejte každý den svého těhotenství. Až se nám miminka naroděj, budeme jistě rádi vzpomínat na dobu, kdy jsme téměř nic nemuseli, neměli žádné starosti a všichni skákali jen kolem nás. Nesnažte se hnát čas mílovými kroky kupředu, stejně nás naše budoucnost nemine.
Loučí se s Vámi všemi Janik + 2 princezny, 34. týden těhotenství

Váš příspěvek
Edita
Povídálka 16 příspěvků 30.01.03 22:14

Ahoj Jani,
jsem ráda, že jsi se ozvala, už jsem si dělala o vás 3 starosti :-))). Jsi dobrá, že jsi přibrala jen 12 kg, to já se svými 28… :-))). Ale už je mám skoro dole. Taky jsi tak zvědavá, jak budou princezny vypadat, až se narodí? Já byla hrozně. Přeju Ti, aby konec Tvého těhotenství probíhal v pohodě a určitě pokračuj v deníčku dál i po porodu. Pa pa. Edita.

Erzika
Kecalka 248 příspěvků 31.01.03 07:33

Ahoj Janíku!

Je fajn, že jsi se zase ozvala se svým příspěvkem…
Teda 12 kilo ve 34.týdnu při dvojčátkách mi přijde úplně super, myslím, že už máš nejhorší za sebou (jako, že jsi tak dlouho v pohodě vydržela) a teď už to určitě půjde samo a porodíš až v termínu....­..Takže Ti fandím a přeju ještě těch 6 týdnů, ať si u tebe princezny v bříšku pobydou a až přijde váš čas, ať se pěkně vyloupnou. Budeš rodit normálně? nebo je plánovnej císař?

Měj se pěkně
Eržika, 26.t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.03 08:56

Ahoj Janíku,
slyšela jsem, že termím porodu dvojčátek bývá zpravidla 38. týden. Vzpomínám si, že vloni touhle dobou, jsem čekala na narození dvojčat dcery své koleyně také po IVF. Nakonec porodila v 37. týdnu a mrňousky minulý týden oslavily svůj první rok.
Evka 12TT

Janik2
Povídálka 35 příspěvků 01.02.03 12:26

Ahojky pro všechny!
Moc Vám děkuji za pěkná slovíčka a povzbuzení do dalších příspěvků.
Jo, taky si myslím, že těch 12 kg se dá s dvojčaty považovat za slušnou váhu. Ale ještě nejsem u konce…
Viděli jste ty čtyřčátka z Podolí? To byli drobečkové, co? Jedna moje „spolubojovnice“, která má mít dvojčátka týden po nás, ale je už bohužel měsíc zavřená v Podolí, zná tu statečnou maminku. Donosila je do 31. týdne. Děloha prý už přestávala stíhat, tak museli mazánkové ven. Ale je fakt dobrá a moc jí obdivuju. A můj manžel si klidně řekne:„No vidíš, a ty naděláš s dvojčatama, alespoň bychom měli ošetřovatelku“ To je opravdu praktik, nemyslíte?
Na poslední kontrole byly naše princezničky v normálně poroditelné poloze. Jedna hlavu dolů, druhá nahoru. Ale pan doktor povídal, že mi stejně na porodním sále udělají UZV a porodník se rozhodne až tam, jak budu rodit. Ani nevím, co by bylo lepší. Vůbec na to nemyslím, nějak se ven dostat musej, nechám to na přírodě. Ona si to rozhodne sama.
Edit! Samozřejmě jsem moc zvědavá, jak budou andílkové vypadat. Jsem radši připravená na nějaký „příšerky“. Moje mamka mi totiž velice ráda opakuje svůj zážitek z porodnice, když mě poprvé viděla. Přinesli jí bílej balík, z něhož koukala snědá hlava s dlouhými černými vlasy. Prý se úplně zděsila, jestli nedošlo k výměně. Naši jsou oba blonďáci!!! Že prý se úplně rozbrečela zklamáním. Takže si radši nic nepředstavuju. Až mi ukáží dva balíky, každý jiný, snad se nebudu tak divit.
Edit, poreferuj, jak vše zvládáš!!! Jsem moc zvědavá. Neboj, nemusíš mě šetřit, teoreticky vím, jaká to bude honička a prakticky se na to stejně připravit nedá. Kojíš? Jak dlouho spinkaj? Stíháš i něco jiného? Jsou zdravé?
Mějte se všichni fajnově a zae někdy…
Janik a dvě boxující princezny

Edita
Povídálka 16 příspěvků 06.02.03 22:27

Ahoj Jani,
už stíhám mnohem lépe, po probrečeném šestinedělí jsme si všichni zvykli na určitý režim a naučila jsem se podle různého druhu pláče rozeznat, co ti moji mazánkové chtějí :-))). Je fakt, že kromě dětí nestíhám přes den nic, maximálně dát prádlo do pračky. Příští pátek navíc začneme s plaváním, napřed doma a pak v bazénu, takže to bude další věc náročná na čas, ale proto jsem přece doma, abych se věnovala dětem, a ne abych vyvářela manželovi a gruntovala byt, že jo :-))). S tím kojením je to bohužel zlé. Už v porodnici jsem měla málo mléka, takže chudinkové věčně řvali hlady. Proto jsem začala přikrmovat a ještě i kojit. Teď mi mléka ještě ubylo, tak jsem zvědavá, do kdy to ještě půjde, chtěla bych co nejdéle. Přeji Ti, abys měla mléka dost a nepropadala v šestinedělí trudomyslnosti. Já jsem si myslela, že jsem racionální osoba, a jak jsem byla panečku pěkně hysterická :o))). Ale zatím na to nemysli, užívej si bříško a klid. Pa pa. Edita.

Vložit nový komentář