Dvojčátka 39. týden

Těhotenství

Ahojky pro všechny čtenáře!!! Dnes naposledy se Vám hlásím jako těhule. Absolvovala jsem poslední návštěvu v poradně. Pan doktor se se mnou už rozloučil. To jediné mě utvrzuje v tom, že se mi to nezdá a já už opravdu brzy porodím!

Dokoulela jsem se až do 39. týdne. Hned poránu jsem měla docela velký šok. Vážím se jednou týdně, vždy v úterý po probuzení. Netroufám si napsat ráno, neboť čas mého probuzení, rovná se doba svačinových přestávek na pracovištích. Tak, jak jsem si minule „stěžovala“, že poslední měsíc přibírám co týden, to kilo, tak dnes jsem měla o celé 2 kg míň než před týdnem! Říkala jsem si, že už ze mě ta váha vážně zešílela. Proto jsem na ní nahnala manžela, ať zkontroluje, jestli jemu ukáže jako vždy, nebo taky míň. U něho žádný pokles, ač by si to určitě přál.

Zbytek dopoledne jsem „zabila“ uklizením nádobí z myčky (vážně se nepředřu) a pak začala vyšívat posledního z pěti medvědů, kteří mě tak uchvátili ve Vlastě.

Po obědě jsme vyrazili do HK. Venku nádherně, a já zase trávila celé odpoledne v potemnělé nemocniční chodbě, při čekání na vyšetření u pana doktora. Šla jsem na řadu třetí od konce, něco málo před pátou hodinou. Se setřičkou si něco nadhazovali, že jsem ještě přijela celá. Po vyšetření mi pan doktor sdělil, že jsem 2-3 cm otevřená a kdy že mě má přijmout. To jsem nečekala, říkala jsem si, že když jsem to doklepala až sem, že prostě porodím, „až to na mě přijde“. Ale omyl. Přenášet mě prý nenechají. Pokud do týdne neporodím, a na 90% to prý bude už do soboty, nastupuju v úterý ráno do porodnice. Nebude to prý klasická indukce, ale těmi vyšetřeními se to spustí samo. Pak mi pan doktor velice stručně popsal porod dvojčat. Krásně se to poslouchalo. Narodí se jedna, pak „prasknou“ druhou vodu, do pěti sedmi minut se narodí druhá a pak obě placenty, ale to už bude úplná hračka. To je popis, co? To by se dalo rodit na zakázku…

Pak jsme ještě s panem doktorem vtipkovali o tom, kam jít „reklamovat“ případného kluka, kdyby se náhodou vyklubal místo slibovaných obou holčiček. Jestli má nějakou reklamační agenturu. Uklidnil mě tím, že stejně se mnou má rodit jedna mamina dva kluky, tak pokud bychom toho kluka opravdu chtěli (a to že oba dědečkové čekatelé by za něj dali modré z nebe), nebyl by problém. Ona druhá maminka by prý radši páreček a rozhodně by nebyla proti. To jsou úvahy, co? To si z toho ale děláme prču…!?!? Já bych přeci svoje andílky za nic na světě nevymněnila. Jo, ještě něco, už se začínám těšit. To brzy, co?

Ne, vážně, s tím přeplněným akvárkem se už vážně nedá nic moc dělat a najít vhodnou polohu k sedu nebo lehu je někdy nemožný.

Řekla jsem si o formulář k vyplnění jmen pro matriku. Pozor! Konečně už máme i jména pro holky! Pojali jsme to s manžílkem formou hry, ve čtvrtek. Každý měl svůj papír a tužku, k ruce kalendář a knížku se jmény. Úkolem bylo napsat libovolný počet jmen, která by se nám líbila. Pak jsme oba seznamy porovnali a vyškrtli vše, co se objevilo jen u jednoho z nás. Z těch asi deseti zbylo šest. Pak jsme je dávali do dvojic tak, aby to trochu znělo, nebo se to k sobě hodilo. A zvítězila ta dvě, která se objevila nejčastěji. Jste napnutí? Neprozradím !!!!! Dozvíte se je, stejně jako celé naše široké netrpělivé příbuzenstvo, až po jejich narození. Jsou to normální jména, žádná extravagance.

No, tak to by mohlo stačit. Pokud to půjde, juknu ještě na Vaše případné komentáře a příspěvky a třeba něco připíšu. Ale deníček jako takový je to už opravdu poslední. Další věcí, o které Vám třeba poreferuju, bude můj porod. Asi. Jestli mi bude „do zpěvu“. Minimálně týden po našem příchodu domů tu budu mít svou maminku, která se o nás všechny bude starat. Tak až vyjede „s kamionem“ vstříc všem místním drbnám, dychtících spatřit obecní dvojčata, určitě na chvilku sednu k počítači a něco sepíšu. P.S. nafukovací kruh mám.

S pozdravem pro všechny Janik a dvě princezny(doufám), 39. týden

Váš příspěvek
Veru
Kecalka 242 příspěvků 06.03.03 07:50

Ahoj Jani,
budu ti moc odedneška až do soboty držet pěsti, ať jste všechny tři v pohodě !!! Vždycky jsem si přála dvojčata, ale teď jsem docela ráda, že budeme mít slečnu jen jednu. Jsi dobrá, že jsi to dofuněla až do 39. týdne :o)) Určitě máš pěknýho pupíka, ale z tvých příspěvků stále srší optimismus, jen tak dál !
Teda ty se máš, že už budeš mít ty své princezny u sebe. Tak se držte a až se trochu oklepeš, tak se určitě ozvi.

ahoj Veronika 24tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.03 08:37

Ahoj Janiku,
začala jsem sledovat tvé příspěvky po té co jsem uviděla na UTZ místo jednoho drobka, drobky dva. Minulý týden jsme se s manželem dozvěděli, že budeme mít také dvě holčičky.
Chtěla bych ti popřát plno zdraví, síly, pohodový porod.. a těším se až si přečtu jak jsou holky krásné a plné života.

Měj se krásně
Zdena 21 t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.03 08:42

Janiku,
tak ať všechno dobře dopadne a jste všichni brzy doma.
Evka 17TT

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.03 10:09

Ahoj Jani,
držím Tobě i princezničkám palce a hlavně ať jste všechny v pořádku a v pohodě!
S pozdravem Katka, 23 t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.03 13:09

Aho Jani,
jako čekatelka na dvojčata (páreček, 31. týden) jsem s napětím četla každý Tvůj příspěvek. Moc Ti držím palce a doufám, že Tvůj porod bude co nejjednodušší) . budu moc ráda, když budeš mít čas a sílu ho potom popsat - pro nás, budoucí generace :).
Adéla, dvojčata 31. týden

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.03 13:50

Ahoj Jani,
jsi skvělá, držím Ti i se svým miminkem v bříšku pěsti, ať Vám to jde jako po másle.
Michala

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.03 14:52

Ahoj holky! Chtěla jsem se vás zeptat jestli náhodou nevíte kde v Brně jsou „sekáče“ pro maminy s bříškem? Konkrétně sháním plavky. Chodím intenzivně plavat a moje plavky mě začínají být těsný. Aby taky né, když začínám 7-mej měsíc! A přidáte se někdo ke mě? Ahoj KATKA
e-mail: mamka.katka@fre­emjel.cz
PS: omlouvám se, za vložení tohoto příspěvku sem, ale v diskuzi kterou jsem pro téma PALVKY založila, mě nikdo neodepisuje, což mě trápí. Tak se na mě nezlobte! :-) A palce Janě držíme taky moc! KATKA+prcek :-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.03 14:53

Ahoj holky! Chtěla jsem se vás zeptat jestli náhodou nevíte kde v Brně jsou „sekáče“ pro maminy s bříškem? Konkrétně sháním plavky. Chodím intenzivně plavat a moje plavky mě začínají být těsný. Aby taky né, když začínám 7-mej měsíc! A přidáte se někdo ke mě? Ahoj KATKA
e-mail: mamka.katka@fre­emjel.cz
PS: omlouvám se, za vložení tohoto příspěvku sem, ale v diskuzi kterou jsem pro téma PALVKY založila, mě nikdo neodepisuje, což mě trápí. Tak se na mě nezlobte! :-) A palce Janě držíme taky moc! KATKA+prcek :-)

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 07.03.03 00:31

Ahojky Janiku a princeznicky,

moc vam s malou Veronickou drzime palecky at to zvladnete bez problemu a jste vsechny brzo spolu. Jste skvele, ze jste se udrzely pohromade takhle dlouho!!!

PAPA a tesime se na popis porodu (pokud to zvladnete, my to nejak nezvladly popsat, chi)

Sulanek+Veronika 6t

Janik2
Povídálka 35 příspěvků 07.03.03 20:20

Ahojky! Je pátek večer a já jsem ještě plná života u počítače. Holky mi chtějí dopřát ještě těch posledních pár dní v klidu, to jsou zkrátka naši andílkové. Takže vychutnávám plnými doušky ten klid a pohodu a čekám až přijde den D. Díky Vám za podporu a opatrujte se. Janik

Edita
Povídálka 16 příspěvků 07.03.03 20:58

Ahoj Jani,
moc Ti držím palce, budu na Tebe myslet a těšit se na Tvůj dopis po porodu a na popis Tvých dojmů. Nenech se ničím rozhodit a buď v pohodě.
Edita a její dvě sluníčka.

Johanka1
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 08.03.03 08:09

Ahoj Janíku, držím palce, ať je vše v pohodě a máš dvě nádherná zdravá miminka! Je obdivuhodné, že jsi tak dlouho vydržela s dvojčátky v bříšku, drž se, všechno zvládnete, hlavně že máš tak super rodinné zázemí a lidi, co ti pomáhají, moc ti to přeju a těším se na tvoje vyprávění po porodu, jestli budeš mít vůbec chvilku času něco napsat.
Johanka

Janik2
Povídálka 35 příspěvků 10.03.03 18:26

Ahoj, tak teď už opravdu naposledy!
Pondělí večer, jsem celá a doma.
Myslete na mě. Zítra se rozhodne.
 Janik

bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 11.03.03 16:52

Ahoj Jani,
moc a moc ti držím palečky, ať všechno klapne tak jak má a tvoje princezničky ať už jsou u tebe.
Irena a Ondrášek 7t.

Vložit nový komentář