Dvojčátka 30. týden

Těhotenství

Ahojky všichni v novém roce! Doufám, že jste v pořádku přežili vánoční svátky i oslavu Silvestra a Nového roku. Po měsíci zase něco napíšu samostatně. 2.1. jsem byla po 4 týdnech v poradně, takže mám námět, co Vám sdělit.

Ještě předtím však proběhli ty výše zmiňované svátky a s nimi bylo na všech stolech mraky dobrého jídla. Já, ač jsem v jiné roky hltala vše co jsem viděla, jsem se toho tolik obávaného obžerství nijak neúčastnila. Nějak nebyla chuť. Tolik milované cukroví mě nechávalo absolutně v klidu a všelijaké pochutiny rovněž. Zkrátka skoro ideální. A když už jsem snědla jen trochu víc, než „je zdrávo“, hned se ozvalo pálení žáhy a já si to napříště raději rozmyslela.

Takže mohu konstatovat, že jsem od minulé kontroly přibrala jen kilo váhy. Docela jsem jela k panu doktorovi s obavami, jestli holky rostou tak jak mají a nějak nestrádají. Ale opak je pravdou. Nejdříve mi sestřička naměřila rekordně vysoký tlak 130/65. Děsila jsem se, co se se mnou děje, ale ona mě uklidňovala, že to je počasím a že všechny těhule mají ten den vyšší tlak než obvykle. Nutno dodat, že u nás bylo 1.1. ráno 19°pod nulou a druhý den ráno +3°C. Takže teplotní skok jako blázen. A ještě bych Vám mohla sdělit, že jsem byla úplně v šoku z naměřeného pulsu. V červnu, při předoperačním vyšetřením před odběrem vajíček, i krátce po něm, jsem měla tep v rozmezí 46-55. Hodně jsem v té době sportovala a hýbala se. A teď mám 101!!! Chudák moje srdíčko, dostává s těmi dvojčaty pěkně zabrat. Zpátky do poradny. Pak už jsem šla k panu doktorovi. Nejdřív jsme se šli na miminka podívat, jak on říká. Ptala jsem se, kolik měli za ten měsíc přibrat. Říkal, že asi 250-300 gramů. Ale během UZV je změřil a „zvážil“ a ty naše krasotinky nabraly každá 550 gramů!!! Takže už jsme na váze 1,4 kg. To je úplně fantastický.

Děložní hrdlo je zcela v pořádku. Možná je to prý díky mému dlouholetému ježdění na koních. Dobrá pevnost během těhotenství, ale horší porody, protože se prý špatně otevírá. Tak si pak vyberte klady i zápory.

Jo a ještě něco. Levá princeznička se na Nový rok večer otočila, takže je hlavičlou dolů a ta pravá „divoška“ se z toho může zbláznit a pořád hrozně mlátí rukama a lamentuje, že se jí to takhle nelíbí. Poradila jsem jí, ať se taky otočí a dá už pokoj. Jsem zvědavá, jestli si to vezme k srdíčku. Takže už jsou zase normální cestou poroditelný, protože se otočila ta, u které to pan doktor nepředpokládal. Levá byla od začátku hlavou nahoru a zadeček měla prý dost zaklíněný. No, je to šikulka.

Plavání i procházky mi pan doktor povolil dál, což se ovšem nesetkalo s pochopením příbuzenstva. Ti už si totiž myslí, že bych měla jen ležet, ale určitě NE plavat. A nám se to přitom tak moc líbí!

Na další kontrolu jedu už za 2 týdny. Teď už to bude asi častější, utíká to hrozně moc rychle. Doufám, že vydržím co nejdéle, ráda bych měla tříkilová miminka a ne žádný malý myšky. Držte mi palce.

Mějte se všichni moc a moc fajnově. Příště něco sesmolím o předporodním kursu, kterého se zúčastním i s manželem ve středu. Tak se těšte. S pozdravem

Janik a dvě princezny, 30. týden

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.03 09:19

Ahoj Janiku,

jsem také po IVF (nyní 9TT) a chtěla bych se Tě zeptat, od kdy s mrňouskama cvičíš a chodíš plavat.
Sice nejsem velká sportovkyně, spíš naopak, po ročním „nicnedělání“- trávila jsem 13 hodin denně na cestě do práce a v práci a klidném režimu při IUI, bych se ráda protáhla a šla si zaplavat.
Díky
 Evka

Janik2
Povídálka 35 příspěvků 05.01.03 18:23

Ahoj Eviku!
Nevím, jestli jsi četla alespoň jeden z mých prvních deníčků, ale jestli ne, něco připomenu.
14 dní po ET jsem samozřejmě musela být v klidu a čekat, jak vše dopadne. Hned po potvrzení těhotenství jsem začala dělat vše, co před tím, s výjimkou aerobiku. Takže:plavání - bylo léto, takže dle počasí,
jízda na kole-každý den alespoň 10km, byla jsem zvyklá i víc, jízda na koni-každý den, ale bez skákání. Na koni a na kole jsem mohla jezdit do konce 15. týdne, plavání neomezeně. Od konce září jezdím do krytého bazénu 2× týdně. Pokud bych měla možnost, chodila bych každý den, ale nedostanu se tam.
Těhotenství probíhá bez komplikací, i když jsem z toho měla fakt hrůzu, když jsem zjistila, že budu mít dvojčata.
Mám zlatého pana doktora, kterému plně důvěřuju a věřím, že zvládnu „vykrmit“ dětičky do třech kil.
Přeju Ti nádherné těhotenství, hlavně si to pěkně užívej. Utíká to strašně moc rychle. Já teď končím 30. týden a ještě jsem si ani pořádně neuvědomila, že nás bude už velice brzy víc a tím plno práce. Ahoj a držím palečky. Janik

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.03 08:52

Ahoj Janiku,
díky za odpověď. Ještě s plaváním chvíli počkám a pak hurááá. Právě v této době přecházím z Utrogestanu na Neolutin (2×týdně) a poslední dávku Utr. jsem měla ve čtvrtek a na Neolutin jdu dnes. Trošku jsem se v tomto období strachovala o mrňouska (čtyři dny bez léků), ale už to vidím v pořádku. Naštěstí mám dr. přes celé město a už se těším na tu procházku. Před vánocemi jsme chodili každý večer ven a teď jsem to museli z různých důvodů omezit.
 Evka

Vložit nový komentář