Reklama

Dvojčátka 27. týden

Těhotenství

Ahojky čekatelky a těhulky! Hlásím se z dalším příspěvkem, tentokrát Vám prozradím, jak to dopadlo minulý týden v poradně. Už je to sice týden, ale třeba Vás to bude zajímat.

Tak tedy. Váhu jsem měla stejnou, jako při minulé kontrole před třemi týdny. Takže + 9 kg. Tlak opět 120/60 a moč v pořádku. Pan doktor i obě sestřičky už byli předvánočně naladěni, samý úsměv a legrácky. Prostě pohoda.
Nejdřív jsme se šli na Ty naše andílky podívat na UZV. Minule jsem psala, jak se bojím výsledku stavu děložního hrdla, ale to je naštěstí úplně v pořádku a pan doktor dokonce naměřil větší rozměr, než minule. To mi spadl kámen ze srdce.

Holčičky byly opět samá ruka, samá noha. Oproti minulým UZV se mi však naskytnul docela jiný pohled. Naše princezny se totiž domluvily, že by se rády poznaly trochu líp ještě předtím, než spatří světlo světa. Takže se ta dosud hlavou dolů otočila a teď si ve mě pěkně obě sedí na prdelce, hlavama u sebe. Dle všech chytrých knížek otevírá mimčo ve 28. týdnu oči, takže už za týden se budou navzájem prohlížet, jako v zrcadle. Teda pokud se zase nerozhodnou změnit polohu. Pan doktor je docela dlouho zkoumal a přeměřoval. Minule byly o týden „menší“, než odpovídala doba těhotenství. Ale teď už to dohnaly a byly velké tak jak mají být. Dokonce je i „vážil“. Před týdnem měly každá 840 gramů.
Byla jsem náramně spokojená, pan doktor asi taky. Pak jsme si šli ještě chvilku povídat o všem možném.

Ptala jsem se na možnost chození na předporodní kurs. Ne že by mě od toho zrazoval, to ne, ale vzhledem k tomu, že je velká pravděpodobnost (a mám s tím už trochu počítat) plánovaného císaře, nebyl by mi asi nijak platný. A taky povídal, že hnát se s dvojčaty v břiše, v zimě, při možnosti ledu a sněhu jen kvůli kursu, 4× do nemocnice, by neviděl jako to nejlepší. Prý už bych neměla moc cestovat a pěkně doma odpočívat a užívat si klidu a pohody. Jinak něco na ten způsob dělá i sestřička u něho v ordinaci, ale je to jen jedno setkání a můžu se prý s ní na tom domluvit. Takže se asi pojedeme s manželem „vzdělávat“ 8.1.

Taky mi pan doktor napsal další vitamíny. Ke Gravitalu, který užívám od začátku těhotenství, mi přidal ještě Extracal, což je hořčík, jód, vitamín D a vápník.
Na další kontrolu jdeme až po 4 týdnech, no vlastně ode dneška už za 3 týdny, 2.1.2003. Mezitím se k nám během vánoc na „koňskou exkurzi“ chystá celé osazenstvo ordinace a prý si pan doktor alespoň „šáhne na břicho“. (mimochodem, pochválil mě, že ho mám krásně měkké).

Ve čtvrtek večer jsme ještě vyrazili s manželem a jeho rodiči na Vánoční koncert Heleny Vondráčkové a Karla Gotta do Pardubic. Bylo to bezva, krásná atmosféra. Moc se nám to líbilo, jen to sezení bylo na mě trochu moc dlouhé.

Teď už u nás propuklo předvánoční pečení. S úklidem si moc hlavu nedělám, protože se gruntovalo po nedávném malování. Takže jen takové běžné utření prachu a vyluxování, s ničím jiným bláznit nebudu. Mám si prý užívat klidu a těhotenství, protože po porodu už to bude jiné. Tak si užívám.

Mějte se krásně předvánočně a těším se na Vás zase za týden. A nepřepínejte se!
S pozdravem Janik a dvě princezny, 27. týden


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Erzika
Kecalka 248 příspěvků 13.12.02 07:11

Ahoj Janíku s princezničkama!

Tak jsem si hned po ránu přečetla Tvůj příspěvek a mám z něj úplně krásnou náladu, jak popisuješ holčičky na UTZ, to muselo být nádherný.
Najednou mi došlo, jak to musí být jiný pro tebe i pro holčičiky, když jsou tam v bříšku 2 a nejenom jedno miminko jako u většiny z nás.To musí mít tolik společných zážitků už z bříška, určitě už si tam spolu začnou i hrát, takový obrovský pouto s nima půjde celý život.
Dá se poznat už i v těhotenství, jestli to budou dvojčátka jednovaječný nebo dvojvaječný?????? ultrazvukem asi těžko, viď?

Pěkně si to užívejte a hlavně se hoooodně opatruj - no prostě dvojnásobně.

P.S. Kamarádka loni čekala taky dvojčátka holčičky, narodily se v termínu, možná, že i dokonce chvilku přenášela (ale to nevím určitě) a v pohodě porodila normálně, ani nemusel být císař (a holčičiky měly obě naprosto úžasný váhy - kolem 2,8kg).
Tak ať Vám to všechno moc dobře dopadne Ti přeje
Eržika, 19.t.

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 15.12.02 08:15

Ahoj Janíku i princezničky,

tak jsem si taky přečetla Váš příspěvek a jsem stejně jako Eržika unešená vyprávěním o ultrazvuku. To musí být skvělý, když si holky můžou už takhle v bříšku „pokecat“. Navíc teda dvě holčičky, to je paráda. Podle váhy se mi zdá, že jsou holky opravdu na „normálu“ a to je teda co říct, že obě takhle hezky rostou. No jo, musí to opravdu být jiný (a taky hezký), když člověk ví, že tam má mimi 2 - rozlišuješ je nějak, nebo s nima komunikuješ současně? Takový to jak se na dvojčata mluví - nedělejte to, ukliďte si, pojďte jíst - a oni si pak vlastně navzájem při komunikaci vykají, protože v jednotným čísle na ně nikdo nemluví :-)

Hlavně si taky užívejte pohodičky a ať dál rostete v pořádku a do krásy.

Mishicka 22.t.

 
Janik2
Povídálka 35 příspěvků 15.12.02 19:02

Ahoj holky!
Ano, už v asi 6. týdnu se na UZV dá poznat, že to jsou dvojčata dvojvaječná. Jednovaječná prý o trochu déle, ale asi ne o moc.
Komunikujeme s nima tak různě. Ještě nemáme vymyšlená jména, takže většinou říkám, že levá kope, nebo pravá zase zlobí a tak. Celkově je levá „hodnější“ než pravá. která se mi zdá být mnohem aktivnější. Manžel nám říká normálně holky. Neříká jak jsem se vyspala, ale jak jste se vyspaly? A včera mě při rodinné Canastě přirovnal k tříhlavé sani, protože jsem zbytek příbuzenstva spolu s babičkou „roznesla na kopytech“.
A když jdu na procházku s kobylkou Rebekou, která čeká na jaře hříbátko a spolu jsme toho už hodně zažily, říká, že jdou zasloužilé matky, neboli 5 ve dvou. A že se s tím pohybem nepřetrhneme. No, však taky není kam spěchat, že jo.
Tak moc díky za příspěvky a mějte se krásně těhotensky, i když máte „JEN“ jedno mimi v bříšku. Ahoj Janik

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.03 17:33

Ahoj,
strašně ráda pročítám tyto stránky.Máme již narozený pětiměsíční dvojčátka chlapečka a holčičku a když čtu tyto řádky o ultrazvuku a o tom jak je tam všechno vidět, tak si vzpomínám na ten svůj.CHtěla jsem vědět pohlaví a tak jsme s manželem plni očekávání šli na UV.Nikdy nezapomenu na to, jak jsme viděli dvě roztažené nožičky a mezi nima plaval pindík, bylo to naprosto úžasné.Pohlaví druhého miminka nám zůstalo utajeno až do porodu, protože chlapeček měl hlavičku mezi nožičkama druhého mimi.Ale o to větší bylo naše překvapení, když se nám narodila krásná holčička.Bohužel jsem rodila císařem a o šest neděl dříve. Bez nijakého důvodu, prostě už se jim chtělo ven.Evička byla hned po porodu na JIPce, protože se nadýchala plodové vody, ale hned druhý den byla s bráchou.Alexandr měl 2.50kg a Eva 2.20kg.Takže jsme čtrnáct dní v porodnici zvládli a teď už nám pomalu začínají lézt a mají skoro sedm kilo. Tak zatím ahoj Helča

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama