Editino štěstíčko 29. týden

Těhotenství
  • emimino
  • 11.07.03

Ahoj holky, tak nyní již žádné zpoždění, pěkně s deníčkem na čas :o) Tento týden mi zase nějak rychle utekl a příští uteče ještě rychleji, jelikož má Guz volno a tak máme naplánováno spouuuuuuutu věcí, mezi něž patří i návštěva naší oblíbené IKEI, kde máme vyhlédnutý gauč a snad pořídíme i nějakou skříň pro Apolenku, protože zatím má věcičky v komodě, která je u nás v ložnici a já bych jí ráda měla k dispozici pro věci na štěstíčko, takže nová skříň je potřeba.

Kdypak začínáte prát a připravovat věci na miminka? Já uvažuju, že začnu tak kolem 36 tt, protože to už potom bude do termínu jen skok a člověk musí počítat s tím, že to mímo vykoukne na svět třeba už o dva týdny dřív, že??
Zatím se jen těma věcičkama probírám a pořád je ošahávám a přikládám na bříško, ale už se těším, až to vše krásně vyprané naskládám do komody a budu jen čekat na to, až se štěstíčko narodí a já jej budu moci načančat.

Také jsem se v kometářích zmínila, že jsme si pořídili kolébku a ikdyž mě to moooc láká ji smontovat a připravit, tak zatím je stále v krabici (k velikánskému údivu mého mužíčka hi hi). Není to kvůli nějakým pověrám, to ne, ale proto, že se bojím, že by to mohlo Apolenku mást, kdyby najednou u nás v ložnici byla prázdná kolébka, co myslíte? Navíc do porodu zbývá ještě více než dva měsíce a tak jak jí znám, tak by ta naše čiperka Polinka mohla také vyžadovat houpání a ona by ta kolébka takovouto aktivitu s 14 kg mackem nemusela vydržet :o)
No, v každém případě kolébka nebude smontována dříve než v 36. týdnu. Búúúúú :o)

Jestli si pamatujete, tak jsme plánovali koupi tříkolky s nafukovacími koly pro dvě děti a hurá - koupili jsme, idkyž zatím čekám, až nám kočárek příjde poštou. Je fungl nový, ale slevněný a tak mám radost, jak se nám zase podařilo ušetřit nějaký peníz a za ušetřené se může koupit zase něco užitečného.

Ve čtvrtek přišla Sue (naše druhá PA) vysát nějakou krev, jelikož minulý týden, kdy tu byla na kontrolu neměla cestu do nemocnice a nemohla by tam tu mou krev vzít na testování. Takže dnes to bylo opravdu jen kvůli krvi a ikdyž mi Polinka vyhrnovala triko a dožadovala se poslechů miminkova srdíčka, tak jsme měly obě smůlu :o) Příští týden v úterý příjde na kontrolu už opět Andrya a Sue uvidíme asi až při porodu :o)

Zaregistrovala jsem, že se mi tvoří kolostrum a také mi sem tam ztvrdne bříško. Nejdříve jsem si nebyla jistá, že to je ono, ale když jsem Sue popsala, co cítím, tak mě ujistila, že to je definitivní tvrdnutí. Možná mi nebudete věřit, ale v prvním těhotenství mi bříško neztvrdlo ani jednou. Možná jsem to přehlédla, ale jak je potom možné, že v tomhle těhotenství se to přehlédnout nedá???
Takže i v tom, že doopravdy cítím, jak se mé tělo připravuje na příchod miminka, je tohle druhé těhotenství naprosto odlišné od prvního.

Do teď jsem si nemohla na nic stěžovat, těhotenství mám opravdu bezproblémové, ale něco požalovat přece jen musím. Začala jsem v noci dostávat křeč do lýtka - jauvajs. Stane se to většinou když se špatně protáhnu a to je vám bolest!!!!! Ztvrdne mi lýtkový sval, já úpím a snažím se to rozhýbat krouživými pohyby. Většinou ta křeč trvá jen několik desítek sekund, ale pobolívá mě lýtko ještě i dva dny potom.
Proto pokud jsem napůl vzhůru a mám pocit, že ta křeč na mě jde, tak se raději neprotahuju, ale někdy se špatně natáhnu ve spánku a je to......
Trpěla jsem naprosto stejně u Apolenky, takže je mi jasné, že ke konci se to bude jen zhoršovat a holt když se mi vyhýbá pálení žáhy, tak asi musím mít alespoň křeče :o)

Poslední dobou jsem také více unavená, možná jsem stále nedospaná po příjezdu z dovolené, ale to, že usínám i při psaní se mi naposledy stalo v prvním trimestru, tak možná teď miminko více roste a mé tělo potřebuje klid.

Myslím, že to by bylo od nás pro tento týden vše a hrozně moc se těším na novinky vaše. Pozdravujte a opečovávejte pupíky a mějte se všichni moc krásně. Přidávám na okouknutí fotečku našeho nového vozítka pro dvě dětičky :o)

Ed

f o t o g r a f i e

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.03 21:39

Ahoj Edi! Máme stejné problémy-taky začalo asi před 2 týdny tvrdnout břicho (u Michala vůbec) a křeče v lýtkách v noci, taky hrabu v malých věcičkách…Taky jsem dnes přetřídila pleny a povlečení, spočítala košilky a dupajdy a přemýšlela, kdy vyprat. Poprvé jsem chystala až 36 týden. Dnes jsem koupila vložky, vložky do podprsenky, malou pastu na zuby, kartáček, těl. mléko, krém a vše dala do igelitky do skříně. Nejbližší termín podle UZ mám sice až 14.9. ale raději at to tam leží. Ještě dokoupím nazouváky,nové ponožky a snad jsem vybavená. Ale nevím, jaké barvy dupačky a to mě zlobí. Asi nabalím růžové i modré a taky v srpnu nakulmovat peřinku budu muset. Jinak jezdíme na kole na bazén, nebo do města a vůbec se necítím těhotná. Za týden s Míšou ujedeme asi 40-50km ,ale těch jeho 13 kg mě do kopce přece jen začíná zmáhat. A dnes mám další kg navíc! Bříško už se hezky rozrostlo. Renča (30+2)

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 11.07.03 23:12

AHOJKY !!

Renčo - tak to vaše miminko vypadá na pěkného stydlínka a nezbedu, když se vám ne a ne ukázat hi hi!!!!!! No já si tipuju, že si takto s váma bude zahrávat až do konce a holt budeš se muset nechat překvapit :o))) V každém případě si do porodnice zabal dupajdy v obou barvách !
Máš třeba alespoň nějaké podvědomé tušení co by to mohlo být?? Já teda nikdy nic takového neměla, jen se mi u prvního těhotenství několikrát stalo, že se mi zdál sen že máme holčičku, ale to mohlo být jen nějaké podvědomé toužení, co se vplížilo do sna :o) Holčičku jsem si totiž poprvé moc přála.

Ty ještě jezdíš na kole??? Tak to klobouk dolů! Já bych také ráda jezdila, ale s mým pupkem to prostě nejde, všude to tlačí a hlavně do žeber a navíc se bojím, abych malou s tou mou neohrabaností někde nevyklopila :o) Takže vozí tatínek. Ale já si to vynahradím, až přijde čas shazování těhotenských kilíček, to nechám tatínka se řvoucím miminkem, šoupnu Polinku na kolo a jedéééém se projíždět.

Když mluvím o kilech, tak 7 kg máš naprosto v normě. Četla jsem v těhu knížce, že ve 30. týdnu by měl celkový váhový přírůstek dělat něco kolem 9,5 kg. No já už jsem to přesáhla hi hi, ale kolik to přiznám až v příštím deníčku. Málem jsem při té cifře co váha ukázala omdlela :o) No jo, dovča a maminčeno vyvařování udělalo své a navíc mám poslední dobou opravdu nehoráznou chuť na sladké, které si každý den dopřeju a někde se to odrazit musí, takže s bříškem mi momentálně roste i zadek :o)))))

Ptala jsi se kde mám uloženou placentu, tak jukám do složky a je tam napsáno, že na přední horní stěně + že nic abnormálního nenalezeno.

Já bych měla pomalu také začít kupovat věci jako prsní i normální vložky. Zatím mám jen pár balíků plenek pro mimčo a na sebe nějak nemyslím. Chce to hlavně mast na bradavky, které mě poslední dobou dost svědí a mám je pěkně suché. Asi to bude tím horkem.
Ale připravit se musím a to vlastně 2×, protože pro jistotu chci mít připravenou tašku do porodnice, kdybychom tam nakonec museli a pak musím být vybavena i doma, nějaké ručníky a stará prostěradla a pod. abych nám to tu nezaneřádila :o)) Už to vidím, jak to u nás v den porodu bude vypadat hihi, všude přehozy, hlavně na sedačce a na kobercích taky, jako by se malovalo :o))

Měj se moc hezky a na ultrazvuk v 36. týdnu ti držím palce jak jen můžu, aby se třéééééééba to mimi jen na chvilinku ukázalo a nenapínalo nás tu všechny jako struny :o))

Ed

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 11.07.03 23:24

Ahoj Šárko!

Šimonek je kouzelný! Ještě jednou gratuluji!
Já mám na tebe takovou spoustu otázek, ale raději tě nechám nejdříve zahojit a odpočinout si, hi hi, jestli je něco takového s novorozeným miminkem možné :o)

Je mi líto, že se prďolka neotočil, řekli ti po CS důvod?? Mě třebe řekli, že prostě důvod nebyl, že se tak asi Apolence líbilo. No nevím nevím, poloha v podobě sklapovaček, čili nožičky natáhle vedle těla a chodidla u hlavy, to se mi moc pohodlné nezdá :o)
Někdy prý je moc krátký pupečník, nebo moc zamotaný a to otočení může zabránit, nebo je divně tvarovaná děloha, ale nic takového se nekonalo, takže proto pevně doufám, že to poprvé prostě byla jen „náhoda“ a tohle mimčo bude hlavou dolů. Jsem tím skoro posedlá a když mě malé kopne pod žebra, tak hned doufám, že to byla nožička !!!

Přeju ti, ať se po CS brzy zotavíš, ono to chvilinku bude trvat, ale zvládneš to, hlavně se nestyď poprosit o pomoc a nebo nabídnutou pomoc neodmítej, protože teď si opravdu musíš odpočinout jak nejvíce to půjde!

Pusinku Šimonkovi na čelíčko posílá
Ed, Polinka i pupík xxx

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 11.07.03 23:48

Ahoj holčinky, ještě musím reagovat na některé komentáře z minula, protože dříve mi to nevyšlo :o)

Karolínko - takže vy už máte přesný termín???? Jůůůů no tak to už opravdu můžeš jen stříhat metr :o)) 22. září je kdy máme termín i my, ale kdy bobek vykoukne na svět, to čert ví :o)

V Anglii se baby shower teprve zavádí, ale je to prima nápada. Pár jsem takových „showers“ viděla v televizi a opravdu to vypadá jako dobrá švanda, hlavně to, jak lidi dostanou metr a mají odhadnout, jak velká je nastávající maminka v pase. Kolikrát jsem se musela smát, jak někteří chlapi odhadovali i 1,5 metru a pod :o)))

Jak jste se bavily holky o krémech na strie, tak Palmers Cocoa butter máme taky :o) Já mám doma celkem slušnou zásobu různých proti strijových krémů hi hi, ale nemažu se tak poctivě, jako poprvé. Večer maže tatík a já většinou ráno a někdy máznu i přes den, když cítím, jak se kůže natahuje nebo svědí, ale musím přiznat, že denně a poctivě to opravdu nedělám.
Zatím ťuk ťuk, nové strie nepřibyly, nějaké zůstaly po Apolence, hlavně na bocích, ale ještě nejsou vidět. Co jsem zaregistrovala jsou malinké popraskané žilky a ty se mi tvoří po celém těle. Bohužel na to trpím, ikdyž nejsem těhotná, ale teď v těhotenství se mi jich dělá víc a teď jsem pár objevila třeba pod prsama :o(
No co, říkám si, je to jen tělo, hlavně že mimís bude zdravý a snažím se tím netrápit. Modelka ze mě stejně už nikdy nebude :o)

Gabi - jezdit domů jednou za 3 roky, to je vážně těžké, ale věřím, že jsi si zvykla. Ono nám nic jiného nezbývá co? Ovšem když jsem viděla ceny letenek z Austrálie do ČR, tak kdybychom v Austrálii žili my, tak bychom se domů snad v takovém případě nepodívali nikdy!!! To je fůůůůůra peněz!!!

Luci s Matýskem - moooc vás zdravím, jsem strašně ráda, že se tu u nás vždy ukážeš a také musím pochválit toho vašeho chlapáka, jak krásně roste. Jste prostě jedničky!!! Teď už se s těma 5,2 kg určitě i pronese co?? :o)
A takový strach jsi měla, že budeš mít malinké miminko :o)))))))))))))­)))))))))

Moc vás pozdravuju a letím spinkat, ikdyž dnes je pěkně dusno a to se táááák špatně usíná, že se tam určitě zase budu převalovat .....hi hi dnes ráno se probudím a manžílek nikde, tak vstanu, že jdu na záchod a málem jsem ho zašlápla, protože ležel na zemi :o) Prý jsem se v noci tak roztahovala a brala mu polštáře, že mu nic jiného nezbylo chi chi. No já nevím na co si stěžuje, kdyby měl takové obr břicho a nemohl najít pohodlnou pozici, tak se taky roztahuje :o)))) Asi budeme do ložnice muset pořídit lehátko hi hi hi.

Vaše Ed

LaBouche
Kecalka 237 příspěvků 12.07.03 11:49

Ahojky Ed,
můžu se zeptat, jak poznáš, že se Ti začalo tvořit kolostrum??
díky Lucka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.07.03 14:38

Ahoj!
Viděla jsem fotku kočárku pro dvě děti. My jsme teď zakoupili také sourozenecký kočárek, starší Sofince bude až se mimčo narodí necelý rok a půl (koncem srpna), takže jsme usoudili, že nějaké to vozítko ještě potřebuje, ale teď se rozchodila tak, že se z nástupu do kočárku stává malé drama. Tak uvidíme. Jak velký budeš mít mezi dětmi rozdíl ty? Asi také ne moc velký. Někdy mi to dělá trochu hlavu, takže si i o těhle věcech ráda popovídám. Zatím přeju ať všechno krásně pokračuje a hezké zdravé mimčo.
Jindra, 33 týden.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.07.03 17:30

Krasny vecer vsem…
Jsem ve 20TT a obcas jsem take mela krece, take pri protahovani. Vystaci brat magnesium a mate klid!

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 12.07.03 19:13

Ahoj Luci,

poznám to podle toho, že když si zmáčku prso, nebo stačí jen bradavku, tak mi vyteče taková průhledná tekutina, někdy malinko zbarvená do žluta.
Někdy ale nestačí jen zmáčknout prs, chce to třeba tak trochu jako kdyby masírovat od vrchu směrech k bradavce, tím se to kolostrum rozproudí ve žlázkách a vyteče. Není to velikánské množství, vždy jen pár kapek, ale je tam :o)

Ono po porodu toho kolostra moc není, někdy se zdá, že i když miminko tahá, že nic nevypije, já třeba neslyšela malou ani pořádně polykat, to přišlo až s tím „normálním“ mlíčkem.

Ed

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 12.07.03 19:24

Ahoj Jindro!
Mezi dětma až se mrně narodí bude přesně 2,5 roku rozdíl.
Už jsem slyšela názory, že ve 2,5 letech je dítě dost velké na to, aby samo chodilo, s čímž souhlasím, ale jak daleko takové mrně ujde??

Já chodím na dost dlouhé procházky, někdy i 2 - 3 hodinové, mezitím mi Apolenka i usne a těchto procházek se nechci vzdávat. Pochybuji, že by to má záda vydržela, kdybych chtěla mimi nosit v klokance a malou vozit.
Proto ten tříkolák, bude prostě do terénu, abych mohla pokračovat v procházkách, které já i Polinka milujeme. Snad se budou líbit i prckovi!!!!

Do města jsme si pořídili také sourozenecký kočárek a tam je to zase proto, že když je moc velký dav, tak je lehčí uhlídat dvě děti v kočárku, než jedno pobíhající :o)
Jinak to vidím tak, že hodně nákupů se bude uskutečňovat s tatínkem, takže mimi se ponese a Polinku budu moct hlídat já, takže klidně poťape.

No je to legrace, ale myslím, že u nás se ty dvojkočáry určitě oplatí!!!

Vaše Sofinka je teď v období, kdy chce být samostatná a tak nevím jak dlouho ti v kočárku posedí, v každém případě takové malé dítě nevydrží capkat dlouho, takže ještě bude ráda, že si bude moc vedle svého sourozenečka sednout a povozit se :o))

Už víte co čekáte nebo je to překvapení?
Jak zvládáš těhotenství s malým dítětem? Já jsem očekávala, že to bude horší, musím si hodně dávat pozor na bříško, aby mě Polinka nechtíc nekopla, ale jinak se cítím moc fajn a i toho druhého těhotenství si užívám plnými doušky.

Ahoj
Ed

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 12.07.03 19:27

Díky za radu !!
Zkusím zvýšit příjem magnesia :o)
Ví ale někdo v čem je obsaženo? V Anglii minerální voda Magnesia neexistuje a nerada bych do sebe cpala vitamíny.

Ed

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.07.03 19:41

Ahojky!
Podle ultrazvuku ve 20 týdnu i podle toho z minulého týdne by to měl být kluk, takže nám asi vyjde páreček. Momentálně probíhají boje o jméno, manžel je z Ekvádoru tudíž špnalěsky hovořící, což by nebyl takový problém, ale hlavně každá z babiček má úplně jiný názor na to, co je to pěkné jméno. No nic, Sofii jsme také vymysleli asi deset dní před porodem. Těhotenství zvládám moc dobře, jak to první tak to nynější, dokonce stíhám i pracovat, překládám pro televizi a filmy, takže pracovní dobu si upravuji tak jak chci, tedy spíš tak, jak mě Sofinka nechá. Jak vím z tvých příspěvků, bydlíš v Anglii, jak se s dvojjazyčností potýkáš ty? Sofinka zatím mluví (sem tam slovo) česky, ale je jasné, že španělsky rozumí všemu. Budu teď končit a učiním druhý pokus o uspání naší šelmičky, což je každodenní drama. Jinak můj mail je jjmlams98@yaho­o.com
Zatím ahoj,
 Jindra

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 12.07.03 20:34

Ahoj Ed,

díky za gratulaci :-)))

Máš pravdu, že je teď všechno nové a než se zaběhneme, tak to bude asi chvilku trvat. Manžílek má dovolenou, tak je se mnou doma a pomáhá jak může. Bohužel mamku nemám nablízku a ještě ke všemu se stará o babičku (je po těžké mozkové mrtvici ochrnutá na půl těla) a není možné od ní odjet na delší dobu.
Tchýně je zase z Ostravy a ani se nějak s pomocí nenabízela. I kdyby se nabídla, tak nevím, jestli je to zrovna ten pravý člověk, kterého bych tady teď chtěla mít :-(

Důvod, proč se Šimonek neotočil, mi neřekli. A já jsem nějak zapomněla vyptat se. Ale četla jsem, že důvod proč je mimi koncem pánevním se zjistí asi jen ve 20% a většinou za to může anomálie dělohy. Tak mám taky hrůzu z toho, že až jednou budeme chtít pro Šimonka sourozence, tak to bude probíhat stejně.

Je mi už celkem dobře. Jenom když jdeme s kočárkem na procházku, tam cítím jizvu. Ale je to den ode dne lepší.

Chystám se, že napíšu trochu víc o porodu a pobytu v porodnici, ale nějak jsem se k tomu ještě nedostala.

Měj se hezky. Zdravím Polinku, manžílka a štěstíčko v bříšku.

Až mi to Šimonek dovolí, tak se zase ozvu.

Pa

Šárka R.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.07.03 13:32

Ahojda Ed,

taky Tě moooc zdravíme oba dva:-) Kolikrát jsem si vzpomněla jak jsi mě utěšovala, že to bude v pořádku a že nebude malinký:-)) Moc mi to pomohlo a hlavně vidím, že na porodní váze moc nezáleží..pokud je vše v pořádku, tak miminko vyroste! Jako ten náš šmudlík:-)

Včera ráno nás ale pěkně vyděsil..:-( Protahoval se jako vždycky, roztahuje ručičky a nožičky-při přebalování (to ho necháme vykopat) a on prudce roztáhl ručičky a dostal křeč do svalů mezi lopatka a začal červenat a na chviličku i dýchat, tak ho manžílek hned popadl a zvedl a začali jsme mu to jemně masírovat a bylo všechno v pořádku. On byl tak vyděšenej a my dvojnásob! Krve by se mě nedořezal! Doufám, že se to nebude opakovat..kdyby ano, tak radši zajdu k doktorce, co se děje..
Teď ho pořád pozoruju, jestli je v pohodě. On se tomu asi diví, protože se na mě vždycky tak nevěřícně kouká a pak se usměje a já si oddychnu:-)

Ty hezky odpočívej!, bříško už dá určitě zabrat..Jen se pěkně v postýlce roztahuj, máš nárok!:-) Guz si určitě rád lehne na zem…teda když ho potom nezašlápneš:-)

Křeče do lýtek se mi naštěstí vyhly, ale zase mě neminulo pálení žáhy a bolesti zad. Já musím říct, že mi bříško tvrdlo už od 24tt. a v noci to kolikrát byla taková síla, že jsem si v 35tt. říkala, jestli nerodím..no, to teda fakt ne:-)) Kontrakce jsou mnooohem větší:-)

Tak hezky opatruj bříško a Polinku, vozítko máte moc hezký!:-)

Pááá Lucka a Matýsek (zítra 10 týdnů)

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 13.07.03 19:22

Ahoj Jindro,

tak to předem gratuluji ke chlapečkovi :o) !!! Ráda si nakoupila věcičky v modré, nebo ho budete oblékat do růžova? :o)
Se jménem je to problém, když se jedná o smíšená manželství, my jsme teda měli a máme celkem jasno, jak se to naše prdě bude jmenovat, ale v čechách se našlo dost lidí, co nad naší volbou ohrnuli nosem, protože to holt není české jméno, nebo jim to zní divně apod........

Sofie je ovšem moc krásnééééé jméno a hrozně se mi líbí.

No a dvojjazyčnost. Abych pravdu řekla, kdyby to bylo na mě, tak malou česky kvůli sobě neučím, já se s ní velmi ráda dorozumím anglicky, ale učím jí kvůli mé rodině, kde nikdo anglicky neumí a bylo by smutné, kdyby se mé děti nedorozuměly s babičkama, tetama apod. Proto se snažím jí „učit“ a to tak, že na ni hodně česky mluvím, čtu české knížky, díváme se na česká videa a navštěvuji se s českýma maminkama. Česky rozumí troufám si říct vše, vlastně jako anglicky, ale poslední dobou se rozpovídala a převládá angličtina. Už tomu tak asi bude, přece jen tu angličtinu slyší více a spousta slov je jednoduchší vyslovit, ale vím, že se nějak česky domluví, ikdyž číst a psát česky asi nebude.

Nevím jestli jí to nebude mást, až se jednou ve škole bude učit třetí jazyk jako francouzštinu apod. Ale to zatím nechávám koňovi, když má tu větší hlavu. Ono česky bude umět, ani neví jak :o) a pak se uvidí.

Zatím hojky
Ed

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 13.07.03 19:29

Ahoj Luci a Matýsku!

Teda to by mě také strašně vyděsilo, a navíc bych asi zpanikařila, kdyby se nám stalo to co vám. Ještě že manžílek zachoval chladnou hlavu a Matýska zase rozdýchal! Řeknu ti, že to jsem ještě nezažila a chápu, jak jsi musela být vystrašená. Uf. Hlavně že už je vše dobrý a Matýsku, ty dávej při tom rozhazování ručkama pozor!!!!

My jsme se před chvílí vrátili z procházky, dnes je tady moc krásně a tak jsme si přivezli nový dřevěný stůl na zahradu. Už se moc těším, až ho smontujeme a budeme venku obědíkovat nebo i snídaníkovat hi hi, záleží na počasí :o)
Na chvilinku jsem dnes odhalila pupík a sluníčko jej hned osmahlo do růžova hi hi, budu si jej příště muset něčím namazat :o)

Měj se moc krásně a posíláme Matýskovi velikánského hubana.

Ed

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.07.03 19:43

Ahojky Ed,
děkuju moc za podporu!!! Naštěstí mám klidného muže a vždycky mě podrží..já jsem totiž panikařit skoro začala..Dneska Matýsek krásně spinkal a taky si s námi „povídal“ a smál se, tak je vše v pořádku..klepu na dřevo, zuby a hlavu:-)

To je paráda, že si užíváte víkendu a máte se tak báječně! Snídaně a obídky venku-jééé, to bych si dala taky říct:-) My jsme teď u bábinky a je tady taky krásně. Mají hezký baráček s bazénkem, takže Matýsek si hoví v kočárku na čerstvém vzdoušku a já zase u bazénku a manžílek nás hlídá:-)

Ediku, mějte se báječně! Pusinku bříšku a Polince posíláme!

Lucka a Matýsek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.07.03 21:03

Ahoj holky,

tak se znovu připojuji i já, myslím, že více než po měsíci. Ta přestávka bylo moje zkouškové období, které je teď zdárně za mnou (snad ze mně přece jenom jednou bude ten inža). Trošku mi pomohl i pupík, když jsem na jedné zkoušce měla okno jako výkladní skříň, pan profesor říkal, že mám vybalit index a radši rychle zmizet a že tu známku dává výhradně miminku :-)
Edito, jak jsi psala o těch křečích v lýtku, mám je taky. Poprvé mě to dost vyděsilo, je to hrozná bolest. Mně pomáhá, když silně zatlačím patou do dlaně, křeč okamžitě povolí - tak to zkus, možná ti to taky pomůže. Co se týče ostatních těhotenských problémů - na pálení žáhy si pomalu zvykám, začaly se mi dělat strije, i když se mažu. Mám takovou tu blbou suchou pokožku, takže s tím asi nic nenadělám. Z dalšího výčtu bych přidala bolení zad a kostrče, hemoroidy a hlavně to tvrdnutí bříška. Jakmile si jeden den nevezmu magnesium, tak mi břicho ztvrdne hned jak sundám nohy z postele. Kvůli tomu taky marodím, paní doktorka mi odmítla napsat i vycházky, ale myslím, že to trošku přehání. Stejně chodím ven, doma bych se zbláznila. Doufám, že to nevyznělo jako velké stěžování, chápu, že to prostě s těhotenstvím souvisí - holt to budu muset vydržet. Na druhou stranu mě zase minuly nevolnosti v prvních třech měsících.
Ani nevím holky, jestli ještě chodíte do práce nebo jste taky doma? Jestli jste doma, tak jak to zvládáte. U těch, co mají děti je to jasné, ty mají o zábavu postaráno, ale jste tam taky nějaká prvorodička? Já jsem byla vždycky zvyklá být zhruba tak 10 hodin denně v práci, pak taky škola, kamarádi, pes - pořád děsný bzukot. A najednou konec! Ve zkouškovým jsem se aspoň učila, ale zkoušky jsem dokončila před necelým týdnem a od té doby jsem přečetla čtyři knížky a každý den zmáknu dvoje noviny a stejně se nudím. Od 14:00 bombarduji manžela telefonátama typu : Kdy už přijedeš domů? A dělám to až do šesti, sedmi, kdy opravdu přijíždí, zhruba po půlhodině. Už ze mně šílí, ale zatím mi to toleruje.
Tak se tady mějte zatím hezky a ať to těhotenství zvládáte co nejlíp, už se nám to krátí. Papa

Kačkač

MartinaV
Kecalka 220 příspěvků 13.07.03 21:08

Ahoj holky,

fakt to letí. Ted me cekaji posledni tri tydny v praci :-) Huraa uz se moc tesim, az je tam vesechny opustim a uz se tam budu jezdit maximalne pochlubit s miminkem.

S chystanim vecicek si musim jeste pocakt, protoze 4. srpna zacina v nasem byte rekontrukce umakartove koupelny a podlah, aby se u nam miminku libilo, takze zacnu taky tak v 36 tt. az bude vsude uklizeno, protoze pocitam, ze tou rekontrukci zaprasime v byte upolne vsecko. Doufam, ze to ty remeslnici stihnout, nebo bych v pripade predcasnyho porodu nemela pro miminko nic… ale slibili, ze to bude za tyden, takze jim davame tak 14 dni (jak to tak byva). Na tech 14 dni, co bude v byte nebyvatelno odjedu se segrou a jejima detma a s mamkou na chalupu, tak se docela tesim na sladke nicnedelani.

Bricho mi taky zacalo obcas tvrdnout, kdyz jsem o tom cetla, tak jsem si to nejak nedovedla predstavit, ale te vim, ze je to ono. Ale jinac se citim uplne v pohode. Ve ctvrtek jdu na posledni UTZ ve 30 tt, tak se moc moc tesim, az zase Matyska uvidim a pak uz az venku :-)) Taky jsem zvedava, jak se tam zatim usidlil.

Renco, s tim jezdenim na kole jses fakt dobra. Ja byla o vikendu doprovodit manzela na cyklist. zavody a dosala jsem strasnou chut sednout na kolo, ale fakt bych se bala, ze se nekde vysekam. Takze se vybijim akorat na rotopedu v posilovne, ale neni to ono…

Ed, krece me taky berou a presne pri protahovani. O magnesiu mi taky nekdo rikal, ale krom te mineralky ti bohuzel neporadim. Ale on se urcite nekdo s dobrou radou najde.

Lucko a Matysku, doufam, ze uz budete porad v pohode a zadne stresujici zazitky.

Dneska jsem zase utracela za mimiska, ted jeste objdenala par veci pres internet, tak doufam, ze se nezrujnuju. ale kdyz me to tak moc moc bavi :-) Taky budeme kupovat jeste skrin a vubec jsme s manzilkem prisi na to, ze bysme potrebovali spoust dalsich veci… pak si vzdycky vzpomenu, jak jsem si pri cekani na vysledky z amnio slibovala, ze kdyz to bude OK, tak uz nikdy nebudu nic chtit a budu spokojena s tim, co mam, protoze takove zdrave mimi je uplne to nej nej a zase se sklidnim a reknu si, ze to ci ono je vlastne zbytecny. Jo a taky jsem si slibila, ze se nebudu bat zubare. Tak jsem si konecne dosla na prohlidku (po asi trilete pauze) a odnesl to jen jeden zub. Matyskovi se to vrtani ale zjevne vubec nelibilo a bouchal na nas zevnitr, at uz toho nechame. I pan zubar se smal memu vlnicimu se brichu.

Tak tehulky, netehulky, maminky - mejte se krasne (tady v CR ma byt krasne:-), mozna zase az moc

paaaa
Martina 30tt

pisu bez diakritiky, neb mi ten comp nejako blbne a ja si s tim nevim rady :-(

stesticko
Stálice 69 příspěvků 14.07.03 04:56

Ahoj Ed a vsechny tehulky

Dneska tu mame krasne slunecne pocasi, tak to na pondeli zvedne naladu.
Pridavam se k vam a taky si trochu postezuji. Mam taky krece v lytku a prave jsem se ptala mamky cim to je, ale nevedela a jen se ptala jestli dost piju, coz ja piju. Tak to asi bude tim nedostatkem Magnezia. Tady taky neni v mineralkach. Vzdycky mne to chytne v noci, kdyz chci zmenit polohu a to je bolest a pak mne druhy den ten sval tak moc boli, no hruza. Pak za 2 dny mne to chytne do druheho lytka a tak dokola. Je to opravdu neprijemne. Paleni zahy mam denne hlavne k veceru a cim vic casu utika tim je to horsi, uz jsem si myslela ze to horsi byt nebude, ale fakt se to zhorsuje. Nastesti kdyz se napiju mleka tak mam hned pokoj na nejaky cas. Tvrdnuti bricha nemam, vlastne ani nevim co bych mela citit, tak nevim.

V patek se mi vratili rodice s CR po 5 tydnech, tak jsem byla stastna jako blecha. Mam totiz ty nejhodnejsi rodice na svete a ted kdyz jsem tehotna citim ze je potrebuji vic nez kdy koliv jindy. Moc mi tech 5 tydnu chybeli. Privezli mi same vecicky pro stesticko, hlavne od tchyne ktera je taky strasne zlata, ta nam usila spoustu veci do postylky a do kocarku. Nasi taky byli tyden na Francouzke Riviere a navstivili St.Tropez a koupili tam jeden oblecek k sezrani pro stesticko. Takovy namornicky oblecek s napisem St Tropez. Tohle se mi libilo uplne ze vseho nejvic.

Jinak prace mne uz totalne prestava bavit. Nejak se prestavam soustredit a nejradeji bych surfovala internet a psala tady k vam cely den, ale musim to vydrzet jeste tech 5 tydnu, ktere jsem si rekla ze vydrzim pracovat. V Australii naprosto nepodporuji zacinajici rodiny, tudiz nedostanu zadne penizky od statu kdyz budu doma. Muj sef mi musi drzet misto maximalne na rok a pak kdyz se nevratim zpet, tak o praci muzu prijit. Tak ze materska tu sice je, ale neplacena. Porad o tom diskutuji v parlamentu, ale nic se nedeje. Ze vsech pokrocilych zemich pry jen Aust a Amerika nema placenou materskou. To je ostuda. No a my si ted berem obrovskou pujcku na dum, ktery se zacne stavet za 2 mesice, tak nevim nevim jak budeme zit 3 lidi na jedne vyplate a jeste zplacet bance. Bude to tezke, ale nejak to urcite zvladnem.

Ed, divala jsem se na fotecky jak jste pred domeckem, teda i na zahrade, u branky a moc se mi u vas libi. Urcite je tam ticho a ta velka zahrada je parada. Moc krasne prostredi.

Taky jsem se rozhodla ze zacnu s pranim az tak od 36 tydne, at mam veci co nejcistci nez prijde miminko na svet. Jinak jsem byla zase na kontrole a ted se vzdy vidam s jinou porodni babou, to abych je vsechny poznala a pak az budu rodit, tak aspon budu znat tu co zrovna ma v ten den smenu. Nechala jsem se totiz trasnferovat na jine misto, duvod je ne ze by bylo neco spatneho s tim predeslym mistem, to vubec ale nedelaji tam vodni porody. Tak jsem sla jen o patro vys a tam uz ted budu chodit do porodu. Zajimave je, ze uz jsem mluvila ze 3 porodnimy baby a vsechny jsou z Anglie. Tak si budu pripadat ze rodim v UK :-). Taky jsem se vazila, ale nic jsem nepribrala porad mam tech 8kg +. Ale urcite to nema vliv na brisko, protoze to roste ze dne na den.

Ed, ja uz se taky moc tesim az zacnu kocarkovat. Strasne rada se prochazim a s kocarkem to urcite bude 100× lepsi. No nic, uz budu muset koncit a jit se trochu koncetrovat na praci, abych nemela vsude chyby.

Mejte se vsechny moc krasne, uz se nam to krati!
Ahojky Gabi a stesticko 33T presne.

piskle
Stálice 95 příspěvků 14.07.03 13:18

Ahojky Edi a ostatní holky,

tak jsem si zrovna minulý týden říkala, jak to tady upadá a že příspěvků je čím dál tím míň a najednou co se nestalo…dnes ráno přijdu do práce, otevřu emimčo a nestačím zírat. To je mooooc dobře.Tedy né tak moc dobře pro mého chlebodárce, ale to mě ani trošku nevadí. Stejně už tady zas až tak dlouho nebudu, tak co. Nejraději bych tyhle stránky prolézala celý den, člověk tady načerpá spoustu užitečných informací. Vůbec si nedovedu představit, až budu na mateřský a nebudu moc na internet. Nejraději bych ukecala manžílka, abysme si pořídili nějaký starý počítač domů.
Nu a co u nás nového… V sobotu jsme byli objednáni na ten 3D ultrazvuk. Nakonec se ukázalo, že to není úplně ten profi ultrazvuk, ale bylo to absolutně nesrovnatelné s ultrazvukem normálním. Ten lékař, co to prováděl byl profík na svém místě a všecičko nám dopodrobna popsal. Koukali jsme se na srdíčko, na všechny orgány, na to jestli miminko nemá roštěp, jak mu fukguje močový měchýř, žaludek… no opravdu neuvěřitelný. Co mě ale dostalo nejvíc, viděly jsme mimískovi do tvářičky. To není na normálním UV vůbec možné, ale tady jsme normálně koukali přímo tomu drobkovi do obličejíku. Má malinkatej nosánek a veliký kulatý rtíky. Očička byly ještě zavřený, ale bylo vidět jak otvírá pusinku a nasává plodovou vodu. No co vám budu dál vyprávět, byla jsem úplně naměkko. Na 100% už taky víme pohlaví. No nebudu Vás napínat jako Ed…je to kluk. Jasnej a hezoučkej kluk. Manžílek se napařoval jako páv-chichi. U nich v rodině se zatím potřikráte povedly samý holky, tak to bude první vnuk no a u nás to bude vůbec první vnouče, takže tady by byla radost ať už z kluka nebo z holčičky. Teď jen vybrat to jméno. Zatím je to asi stále Daneček, ale jestli je to už konečné, to teda opravdu nevím. Zrovna před chviličkou tady byla za kolegyní její dcera s třínedělním chlapečkem. No byl dokonalej. Ach jo, já to mám ještě takovou dobu. To vy už to máte za pár. Někdy přemýšlím, jestli bych se spíš neměla přemístit k Brusince, tam bych byla tak nastejno.Mimísek už dohnal ztrátu a podle ultrazvuku jsem 23+5 a podle menstruace 23+6, takže roste úplně ukázkově. Jinak holčiny, jak jste na tom váhově? Já mám nahoře 5 kg a to mě teprve největší váhový přírůstek čeká. Byla bych spokojená, kdybych se vešla do těch 15 kg, ale nevím nevím. Váha mi stála až do pátého měsíce stále na + 1kg, ale tenhle měsíc +4kg. No jsem moc zvědavá co mi na to řekne doktorka. Někde jsem četla, že by tak velký váhový přírůstek a tak rychle být neměl, tak uvidíme. Jdu tam zítra, tak poreferuju.Taky se Vás chci zeptat. Asi tři dny po sobě se mi stalo, že mě dost bolel jakoby jeden vaječník a to vždycky cca po pěti minutách několik vteřin.Nestalo se to některý z Vás taky.No musím se na to zítra taky zeptat, jestli je to normální. Včera i dneska zatím nic, tak nevim, co to bylo. Každopádně brouček je dle UV i dle kopanečků v pořádku a to hlavní!!!Tak jo, nebudu Vás už dál prudit. Mějte se krásne, tady teď začínaj brutální vedra, tak doufám, že to zdárně přežijem a hodně pište.

Papapa
Piskle

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.07.03 14:15

Ahojky!
Tak jak se máte? My všichni tři dobře, i když zase začíná být horko. Naše Sofinka zatím mluví spíš česky, občas do toho přimíchá něco španělsky, ale je jasné, že rozumí stejně dobře oběma jazykům. Naše paní doktorka nám říkala, že podle jejích zkušeností si za pár let (prý klidně už ve školce) přibere třetí jazyk a půjde jí to snadno, protože už bude nacvičená „myslet“ ve dvou rozdílých řečech a tolik jí to nepřekvapí. Zatím jsme pro chlapečka vymysleli následující jména: Mateo, Marco, Mario, Alessandro, Diego, takže můžeš přispět do mojí soukromé ankety o nejlepší jméno. Teď poběžím, Sofinka se už dožaduje odpolední procházky. Jestli chceš, můžeš mi klidně psát na můj e-mail: jjmlams98@yaho­o.com
Ahoj,
 Jindra

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.07.03 18:47

Ahoj Edi i ostatní! Až dnes jsem se dostala k psaní. S tím tušením, co to bude, tak jsem byla na 100 procent přesvědčena, že kluk, nyní váhám. Prý pokud je placenta vzadu, tak tady čtu, že holka. Ty bys měla v tom případě kluka. Snad v tom 36 tt to konečně uvidím. Napište mi prosím, někdo kdo to víte, jak to je? S tou placentou. Prsa mě taky svědí. Včera jsme si udělali všichni tři (já, Míša a Lada -manžel) výlet na Hostýn.Nahoru autobusem a dolu do Bystřice pěšky. Michal ušel ale jen asi polovinu cesty, Lada ho pak nesl.Na kole jezdím proto, že jsem líná chodit pěšky a tady na vsi není kde jít s tříletým klukem. Ani les tu není. Tak sednem na kolo a jedem.V sobotu na bazén v Přerově, dnes do Quele na výprodej a pak do Hypernovy. Pokusím se přidat foto z Hostýna. Zatím pá a těším se na další týden od Edi. Renča(30+5) 200 dní těhotenství

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.07.03 19:26

Ahojte těhulinky!

Teda vám to letí! Já úplně žasnu..Když jsem byla těhotná já, tak mi poslední 2 měsíce vůbec neutíkaly a já už se příšerně těšila na Matýska. Teď mám šmudlu a když k vám vždycky juknu, tak už jste zase o týden či dva dál a mně ty vaše těhotenství strašně utíkají:-)

MartiV-jsem ráda, že si to báječně užíváš!:-) Díky za podporu, byl to příšerný zážitek a doufám, že byl poslední, neb by moje psychika mohla utrpět šrámy..Od chvíle, co mám malýho se točím ve víru, co kdyby se mu, nedejbože, něco stalo..Tfuuuuuuj
A když si vezmu, že je to celoživotní, tak se mi běhá mráz po zádech.. Nemluvě o tom, že bych si přála do dvou let ještě Adélku:-) To bude hukot..No, jak říká moje maminka, co má tři holky po roce..všechno to zvládneš, uvidíš! No, zvládly to všechny, musím tudíž i já a taky se trochu obrnit!..za chvilku mi bude běhat a odírat si kolena, pak bude sjíždět vodu, dělat si řidičák, půjde na vysokou atd..a já se o něj budu pořád a pořád bát..Ach jo..jsem jedna velká ustrašená mamina:-)

Pískle-nevěš hlavu, taky Ti to rychle uteče! Jak už jsem psala-Daneček je krásný jméno, určitě si pro něj napiš čárku od Lucky, až se s manžílkem budete rozhodovat, jak se bude ten váš klučina jmenovat:-)

Kačkač-teda Ty máš ale elánu:-) Musím ale uznat, že když já byla doma, tak jsem se tak příšerně nudila, až mi manžílek koupil počítač, abych mohla alespoň na Net. No, doma je nuda, ale za chvilku budeš mít miminko a to se nudit rozhodně nebudeš:-)

Gabi-přeju hodně síly, nedovedu si představit, že nemám mateřskou! Sice je to „jen“ 28týdnů a pak je rodičovský příspěvek 2500,–, ale ta mateřská je parádní..A to že Ti drží místo jen rok, to je taky blbý. Jak to budeš dělat? Vrátíš se po roce do práce? Přeju, ať to všecičko zvládnete i s tou půjčkou na dům a všechno jde tak jak má!
Ty věcičky od rodičů musí být nádherný!:-) A co teprve až v nich bude štěstíčko!:-)

Holčiny, mějte se nááádherně, myslím na vaše pupíčky!

Lucka a Matýsek (dneska 10týdnů)

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 14.07.03 20:07

Ahojky Edíku!

Kočárek je krásnej, hned bych si ho půjčila na procházku:)
Už se těším, až složíte kolíbku (jak doufám) nám pošleš fotečky chi chi. To víš, jsem holka zvědavá, co ti budu povídat:)
A až se budeš příště opalovat, nezapomeň si namazat pupíka, aby se ti třeba nenarodilo dítko černošské:)

Měj se krásně, pozdrav a pusinku Polince a bříšku
pá Montik

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.03 00:41

Ahoj holciny s brisky,

konecne jsem precetla vsechny prispevky, tech se tady teda nakupilo.

Jak vidim, tak uz nas prepadlo nakupovani a zarizovani, vsak je taky na case, ze? Ja od te doby, co mi rekli temin porodu (PCR) tak jsem zacala take nakupovat a zarizovat. Vcera jsme s maznelem privezli sedacku do auta a kocarek. Meli jsme oba velkou radost a ja se na ne stale chodim divat a obhlizet. Pristi tyden bude v obchode s detskymi vecmi akce na tema „bezpecnost ditete v aute“. Zadarmo odbornici nainstaluji a zkontroluji sedacku. Tak si to tam uz nechame dat, myslim ten zaklad. Tady pri tech rychlostech a provozu, je to hodne dulezite. Kocarek je take naprosto perfekni Peg Perego Venezia 2003, jen se s nim jeste musim naucit manipulovat protoze ma mnoho ovladacich prvku.

Celkem se mi dari dobre, ale nebyt tech prasku proti zvraceni, tak uz bych malou asi vyzvracela… Myslim, ze k tomu take prispovaji ty vedra (40stupnu ve stinu), tak ted je pro me nejvetsi kamarad klimatizace. KDyz se chci jit projit, tak musim jet do nejakeho velikeho obchodniho domu, ten si obejit tak nejmene trikrat a zase domu… Sranda, ze…ale nic chytrejsiho jsem nevymyslela. Do bazenu chodime tak kole 10.30 vecer, kdyz uz je slunce bezpecne zalezene a chysta se vyjit u vas v Cechach.

Jeste jedna takova vecicka. Mohly byste mi poradit, jak si mam koupit materskou podprsenku. Koukala jsem na ne, ale vsechny jsou strasne velike. Prsa jsou totiz jedina vec, ktera se mi v tehotenstvi nezvetsila (snad bude mit miminko z ceho papat). Dekuji moc za kazdou radu.

Holky, mejte se moc krasne a tesim se na dalsi vase prispevky.

Skoro upecena Karolinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.03 00:46

Ed,
ten kocarek je moc hekzy, shodou okolnosti jsem si chtela koupit stejny, ale jen pro jedno dite. Jenomze je mnohem tezsi a spatne by se mi daval do auta, zvlaste kdyz budu mit zasite bricho. Ale jsem rada, ze sis ho vybrala ty, protoze ma dobre hodnoceni a znam lidi, kteri jsou s nim hodne spokojeni.

S krecemi mam stejne problemy, a jestli mohu poradit zabirami sul na jazyk. Asi je to podivne, ale funguje to. Kdyz mi krec nechce povolit, tak si rychle liznu soli a krec povoli. Je to hnusne, ale bolest krece je mnohem horsi. Moje maminka v tehotenstvi spala se solnickou u postele.

Kolostrum se mi tvori uz asi od tretiho mesice T. Zkouseli jste ho? Ja teda ano, a nemela jsem daleko ke zvraceni. Tak to vyzkousel i manzel a dodnes lituje, co bude muset nase mala papkat, nez prijde mlicko.

Ahoj Karolinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.03 00:49

Gabi a Lucko,
tady v USA materska dovolena neexistuje vubec. Zena si muze vzit jen dovolenou a nemocenskou coz je asi 20 dni a potom jeste neplacene volno. A potom hura do prace…nastupuje nanny. A penize? Od statu tady maminka nedostane nic, vse musi zvladnout rodina sama, takze vetsinou pracuji oba rodice a dite hlida aupair. Nebo v 6 tydnech daji deti do skolky… asi to zni podivne, ale deti se davaji do skolky uz od 6 tydnu.

Mejte se hezky a ahoj

Karolinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.07.03 00:57

Ahoj Gabi,
tak jak ctu tvuj prispevek, tak te uplne chapu. S rodiceme mam take velice dobry vztah a moc mi ted chybi. Je mi lito, ze to co ted prozivam mohu s nimi sdilet jen pres telefon. Ale 1. rijna prijede moje maminka a tak uz se nemohu dockat. To uz bude miminko na svete.

S tou materskou je to jak pises, tady uplne stejne. My zijeme take z jednoho platu a jeste navic splacime nove auto. Ale muzu te uklidnit, ze se to da zvladnout. Alespon my jsme z Cech zvykli zit trochu skromeji nez tady americani. Tak ti se nam potom divi, jak zvladame pujcku, dovolenou, dite, setreni s jednim platem. Ale da se, jen oni moc neumi setrit. Myslim ze to take zvladnete…vsak si sikovna holka z Cech…

A k tomu brisku- take jsem prekvapena jak ted roste, zda se mi ze je to z dne na den…

S pozdravem a prani hezkych dni
Karolinka

stesticko
Stálice 69 příspěvků 15.07.03 02:46

Ahoj Karolinko, stou soli to taky budu muset vyzkouset, kdyz pises ze to opravdu funguje. Dik za tip.

Kolostrum se mi nedela, snad je to taky normalni, protoze hodne holek co sem pisou uz ho davno maji. Urcite taky okostuji samou zvedavosti, i kdyz se mi to spatne priznava. :-)

Jinak jak jsi psala ze u vas nemate materskou, tak to me podrz. Myslela jsem si jak my to tu nemame blbe, ale jak vidim, muzem byt radi ze aspon ta materska sice neplacena tady je. Je to opravdu smutne, ze u vas uz vubec nepodporuji rodiny, ze jo,.. a pak se divi ze deti jsou spatne vychovane a neciti takovou lasku k svym rodicum jako by mely.
Ale jak uz jsi psala my cesi se neztratime, umime setrit, do prace si nosime svaciny a doma si taky uvarime. Australani ne, ty zijou z jedne vyplaty do druhe a vubec nesetri. Potom jsou namydleni kdyz se neco stane a nemaji z ceho cerpat penize. To ja tak zit nemuzu, vzdycky musim mit v bance nejakou rezervu pro pripad co kdyby. Manzel moc nevydelava, tak to bude tezke, ale ja uz planuji ze zacnu navrhovat z domu. Mam takovou praci kde si muzu dovolit pracovat na vlastni noze, tak toho asi vyuziju a koupim si lepsi pocitac a budu si prividelavat penize z domu navrhovanim, snad nejaky prijem s toho budu mit a tim padem budu stastna doma z stestickem. No to jsou moje plany aby nam nebylo uplne nejhur.

S tou podprdou ti asi moc neporadim, ale kdyby sis koupila tu nejmensi co maji, tak snad az budes mit prsa nalita mlekem, tak se ti urcite zvetsi a jak budes si do podprdy davat ty vlozky tak ji taky urcite zaplnis. Nebo rekni mamce aby ti nejakou koupila v CR a privezla ti ji. Verim ze ti musi byt teskno po rodicich a ze je moc potrebujes. Urcite se uz nemuzes dockat Rijna, uplne to chapu jak ti je. Preji aby ti to cekani rychle uteklo!

Ty prochazky v shopping centru mas dobre vymyslene, zkus taky plavani, ale v indoor bazene ne v horku venku na slunicku. Nebo nejake fit centrum. My tu mame zimu, tak jsem rada ze neni horko. Nase zima je takova pres den 17C, staci pouze jeden svetr.

Tak zatim mej se krasne a pozdravuj brisko!
Ahoj Gabi

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 16.07.03 00:51

Ahoj holčinky moje kulatící se :o)

Dnes tu bylo opět hoooooorkoooooooooo a slunečno. Jukla jsem do novin a a byla tam fotka z jedné anglické pláže a to jste ještě neviděly :o) Doslova a do písmene hlava na hlavě!!!! Angličani léto strašně žerou a pokud jen trošku více svítí sluníčko, už se jedou opalovat, ale tohle byl vážně blázinec :o)
Takže my se raději spokojíme buď s bazénkem u nás na zahradě, nebo s tím mělkým ve městě, kde se Polinka krááásně vycachtá a je to zadára. Sice tam dnes bylo také rušno, ale věřím, že u toho moře by to bylo horší.
To horké počasí mi vůbec nevadí, ale vadí mi ty šíleně dusné noci, kdy se na mě lepí povlečení a já nemůžu pořádně spát. Opravdu lituji všechny těhulky, co to teď mají za pár a čeká je porod. V tomhle počasí to musí být maraton!
Uf puf, no snad v září už budeme mít zase chládeček :o)

Po přečtení vašich komentářů koukám, že křečemi v lýtku trpíme snad všechny! Je tedy zvláštní, že v těhu knížkách o tom není vůbec zmínka… Vypadá to, že tento „těhotenský“ problém postihuje většinu nastávajících maminek a bylo by fajn, kdyby se o tom mohl člověk někde dočíst + nějaké rady jak si pomoci.
Definitivně vyzkouším ještě tu sůl :o))))))))))))

Manžílek má teď dovolenou a moc si to užíváme, je to hrozně prima spolu trávit veškerý čas a navíc ještě jen ve třech. Dnes na mě dolehla realita, že za nějakých 10 týdnů budeme čtyři a kdo ví jak to budu zvládat, takže si honem honem chci užít relativního „klidu“ :o)))))))

A teď ještě trošku k vašim komentářů, než se odebéřu do lože :

Gabi - z toho, že si ještě nezaregistrovala kolostrum si nic nedělej. Možné dokonce je, že už jej máš, jen ti nic „neteče“ a ono je někdy hrozně těžké i těch pár kapek dostat ven. No a někomu se objeví až dva týdny před porodem, v každém případě kolostrum má snad každá žena, takže neboj, určitě pro mimíska papu mít budeš!!!

Karolínko - děkuju za pochvalu kočárku. Je pravda, že je dost těžký na věčné zvedání a navíc do kufru Forda Focuse se nám asi nevleze, ale na procházky po lese je ideální. Máme stejný už dva roky starý pro Apolenku a jsem s ním nad míru spokojená. Vydržel už opravdu hodně a jakýkoliv terén, tak proto jsme se rozhodli pro dvojkočár stejné značky.
Je hrozně srandovní si ale muset zvyknout na to, jak je oproti normálnímu kočárku široký a věřím, že tlačení dvou dětí také nebude žádný „lehký“ špás :o)

Je mi moc líto, že je ti nadále nevolno. Moc bych ti přála, aby to alespoň teď polevilo a bylo ti lépe.

Podprsenka - z vlastní zkušenosti radím koupit podprsenku alespoň o dvě čísla větší. Ta se bude hodit hned jak se objeví mlíčko, protože prsa se hrozně nalejí a než se to začne regulovat podle potřeb mimíska, to může nějaký pátek trvat, navíc jak už psala myslím Gabi, někdy je třeba vložek do podprsenky a ty místo také zaberou.
Já jsem si pořídila zatím podprsenku o číslo větší, která má dost místa na náhlý nárůst, a pokud bude třeba ještě větší, tak tu si pořídím po porodu. V každém případě nejméně tři podprsenky jsou prima, protože někdy se stane, že mlíčko proteče, nebo mimi poblinká :o) a to se potom nestačí prát!
Ikdyž máš malá prsa (mimochodem na velikosti prsou nezáleží, určitě bude mít mimi z čeho papat!!!!)tak se o něco zvětší a tudíž alespoň o to jedno číslo větší podprsenku kup.

Pískle - ten počítač domů si určitě musíte pořídit, protože by se ti po nás až půjdeš na mateřskou moc stýskalo a vica versa!!!!
Gratuluji k nádhernému ultrazvuku a ke zdravému CHLAPEČKOVI !!!!!!!!!!!!!!!! Mám pocit, že zatím to je u všech, co už ví co to bude, z většiny chlapeček :o) Tak musíme poprosit u Brusinky, třeba si tam schovávají pro ně nevěsty :o)
Mimochodem - hlasuji pro Danečka!

A zůstaň u nás! To nevadí, že jsme o něco popředu, my tu bereme každou těhulku, jak už jsem psala, alespoň můžeme nějak poradit, nebo naopak zavzpomínat.
Co se týče váhy, tak kolik nám to dělá přiznám v dalším pokračování deníčku. Není to málo :o) Já už vzdávám ten boj s chutí na sladké, idkyž se snažím omezovat, je mi jasné, že něco prostě zase nadváhy budu mít a holt budu muset hodně jezdit na kole nebo chodit na procházky, protože to těhotenství uteče jak voda a nechci se trápit se svou váhou, když mi v bříšku roste malilinký člobrdík, který si zaslouží vyváženou maminu (i když špekatou :o) hi hi)

Ten vaječník mě sem tam pobolívá také, a určitě to nic neznamená. Vlastně mě bolel i v prvním těhotenství, ale raději se na to Dr zeptej.

Marti V - moc na tebe ve čtvtek budu myslet a doufám, že se vám Matýsek krásně ukáže ať si jej zase můžete hezky prohlédnout. My už UTZ mít nebudeme takže jen tiše závidím :o)

Také se chystám k zubaři, ale já bojím bojím a pořád to oddaluju. Ale snad se odvážím až se štěstíčko narodí, protože bezzubou by mě asi manžel už nechtěl :o)

Doufám, že vám tu koupelnu a podlahy zrekonstruují v termínu a budeš pak moct jen relaxovat a připravovat se na mimí. Když tak na ty řemeslníky vystrč pupek a udělej smutné kukuč, a ať si laskavě pohnou!!!!!!! :o)))))))

KačKač - gratuluji k zvládnutým zkouškám paní inženýrko :o)

Jindro - moc ráda bych napsala i na mailík, ale já poslední dobou moc nestíhám a tak touhle formou si dopisuji raději, navíc jsem spolehlivější a máš šanci, že ti odpovím na dotaz :o) Mailová schránka se mi hromadí a já už se cítím trapně, jak všem slibuji, že brzy napíšu a nic :o)
Co se týče vašeho výběru jména, tak mě se nejvíce líbí Mateo ! Dáváme hlas, to je jeden ode mě, jeden od Polinky a jedenkrát zahlasovalo i bříško takže 3× pro Mateo :o)

Renčo - to s tou placentou jsem ještě neslyšela, že podle toho kde leží se hádá pohlaví :o) To je nějaké další babské hádání nebo zaručená věc? :o)

Dnes je to teda román co? A to jsem vám ani nenapsala, jak dnes proběhla kontrola, takže o tom až v pokračování deníčku :o)
A pokud nás čte, tak tohle je výzva pro Cookie!!!!!!!!!!!! Copak je s tebou a jestli můžeš, dej nám prosím vědět, jestli jsi i s Bublíkem v pořádku. Často na vás myslím.

A také copak je s Lesinou??????? Holky moje musíte nám podat hlášení!!!!

Dobrou noc všem, jdu se přilepit do hajan :o)

Ed

stesticko
Stálice 69 příspěvků 16.07.03 03:55

Ahojte Tehulky

Brouzdala jsem stranky www.9mesicu.cz a tam byla zminka o krecich v lytkach. Tak jsem to zkopirovala, mozna ze vas to bude zajimat, kdyz uz Ed psala ze nic o tom nenasla napsaneho.

Ahoj Gabi a stesticko 33tt + 2

Krˇecˇe v lytkách  Objevují se neˇkdy ve druhé polovineˇ teˇhotenství prˇi natazˇení nohy, prˇi protahování a neˇkdy vás mu?hou dokonce vyrusˇit ze spánku. Prˇícˇinou krˇecˇí mu?zˇe byt nedokrvenost svalu? nohy, zpu?sobená tím, zˇe deˇlozˇní steˇna roztazˇená hlavicˇkou plodu tlacˇí na neˇkteré cévy a brání odtoku krve. Jindy byvá prˇícˇinou nedostatek vitamínu? ze skupiny B, snízˇeny obsah vápníku v krvi apod. Teˇmto potízˇím prˇedcházejte správnou zˇivotosprávou a zvysˇenou pécˇí o nohy.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.07.03 17:46

Ahoj holky,
vsechny vas moc zdravim. Dnes je u nas krasny den, zatazeno a jenom 30 stupnu. V Mexickem zalivu je uragan, tak to tady trosku fouka take. Ale zato je tu 100 procentni vlhkost......Brrrr…

Gabi a Ed, dekuji za rady na tu podprsenku. No, ja uz pocitam s tim, ze se mi prsa naliji mlickem, ale i tak kdyz jsem byla koukat v obchode, tak jsem tam nasla jenom obrovske stany. Ono tady v USA, obzvlaste v Texasu jsou lide mnohem vetsi nez normalne a tak je jim prizpusoben take trh s oblecenim. To si neumite predstavit, jak je nekdy problem sehnat normalni obleceni a to nemluvim o velikosti S - materske. No, neco jsem si poridila (jedny kratasy S a halenku s kratkym rukavem M - tu jsem vyprala v horke vody aby se srazila a tak mam v cem chodit) - uz si nic jineho nebudu kupovat, ty dva mesice to uz vydrzim, a potom, az se vratim do formy, tak vyrazim…

Dnes jsme byli na dalsim ultrazvuku. Meli jsme jineho pana doktora, protoze ten muj dostal defekt a sestra rikala, ze se rozhodl si pneumatiku vymenit sam a jeste neprijel… Tak jsme se museli smat, ale druhy doktor byl moc hodny take. Udelal ultr. a vse je v poradku. Mala prave spala, je hlavickou dolu a podle obrazku mi pripada, ze ma veliky nos. Ale neda se toho moc urcit, protoze tam byly velide stiny. Vazi 2.19 poundu, co je asi neco malo pres kilo. Za ctyri tydny jdu znovu, tak jsem zvedava jak poroste. Uklidnilo me, ze je vse v poradku a doufam, ze se neukazou zadne komplikace.

V poslednich dnech jsem prestala mit chut na jidlo, je to hrozne, musim do sebe nutit kazdy chleba a kazde jidlo. K tomu to zvraceni, no, musim se hodne snazit…

Vcera jsem byla u kamaradky a ta mi dala plnou bednu obleceni pro miminka, tak se tesim, jak se v tom budu prehrabovat, neco vyberu neco ji vratim. Taky jsem dostala prsni pumpu. Je to Medela, nemocnicni elektricky typ. No, manzel se na to vcera dival a zkumal a snazil se napumpovat od sebe nejakou tekutinu z jeho prsou. No…samozrejme ze zbytecne. Byla jsem ale zvedava, tak jsem to zkusila take, ale zvedavost me rychle presla v okamziku, kdy pumpa udelala dva stahy. Me prso bolelo jeste dve hodiny po tom, tak jsem rekla, ze kojit nebudu…samzrejme ze z legrace…kojit chci, ale byla jsem prekvapena. Asi mi tam maznel nastavil nejakou velkou rychlost a vysoky podtlak. Tak ted ji mam v kuchyni pripravenou a budu ji vyvarovat. Pak vam napisu, prvni zkusenosti…jsem zvedava..

Mejte se moc krasne, preji vsem hezky den, vecer a tesim se na dalsi vase prspevky.

Ahoj

Karolinka

MartinaV
Kecalka 220 příspěvků 17.07.03 13:10

Ahoj holky,
tak jsem se právě vrátila od doktorky. A můj poslední UTZ nebyl poslední. Kvůli Matýskovi a jeho poloze. Uvelebil se prý velmi nešťastně :-( Pod mým pravym žebrem má hlavičku, směrem k levému žebru se táhnou zádíčka a ručky a nožky má skrčené dole pod sebou. Takže mi tam leží napříč. No snad se mu to nebude líbit a otočí se mi. Má na to ještě 9 týdnů. Jinak měl Matýsek zrovna půlnos, takže nám ani nic nepředvedl. A ještě je prý o něco menší než ty jejich tabulky, ale to je prý OK. Jo a od začátku těhotenství jsem přibrala 6 kilo. Čemuž se tedy docela divim, ale je možná že je to tou zdravou stravou. Ne že bych se do ní nutila, ale mně prostě nejvíc chutnají rajčata, papriky, okurky, melouny a kyselý mlíko. Jo vlastně mám jeden hřích, asi týden - arašídovou nugetu, takovou tu jak se prodávala i před xy léty, v té malé vaničce, tenkrát stála asi 2,30 Kčs a bylo to nedostatkový zboží.

No pořád jsem si myslela, jak mě těhotenství v ničem neomezuje a včera jsem si chtěla nalakovat nehty na nohou a ejhle… ono to přes pupík nějak nešlo :-)

Jinak si tady na emiminu pořád pročítám zážitky z porodů a jsou tak rozdílný, že už jsem straašně moc zvědavá na ten svůj. Dávam to číst manželovi, aby věděl, co se všechno může dít a měl přehled :-)

Dneska mi šéf řemeslníků slíbil, že budou hotovi do mého 35 týdne (tedy ne že by to věděl, to jsem na těhu týdny převedla já), tak snad to všecko stihnem. Před 14 dny se mu narodilo mimčo, tak má snad pochopení :-)).

Tak pupíkům a mimčům zdar! Mějte se
Martina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.07.03 16:51

Ahoj Marti,
tak to vase miminko se u:,–(ilo primo pod srdickem.....urcite se jeste obrati, ma na to cas. Budu drzet palce.

Tou arasidovou nugetou si mi udelala chute, ale nemam je jak zahnat, v kazdem pripade. Ale take se snsazim jist zdrave, pribrala jsem 7-8 kilo, presne to nevim, tady to pocitaji na libry a ty prevody… Nase Terezka je take malinkata, mela by azit vice, ale neridim se podle tabulek. Zvlast tady v USA maji daleko vyssi vahu nez v Evrope. Takze prumerne ceske dite je tady podvyziveno.

Zazitky z porodu davam take cist manzelovi, posilam mu je do prace. My se sice pripravujeme trosku jinak, ale at vi jak to chodi v Cechach. HOlky, lnevim jak vam to mam popssat, ale to co obcas ctu na internetu o nekterych porodech v Cechach, tak to by bylo tadu v USA na zalobu. A jeste by americani vytriskali od doktora peknou castu dolaru.

Tak at se pekne remeslni a pracovnici nezahali. Mej se moc hezky a pozdravuj Matyskka.

Karolinka

Vložit nový komentář