Editino štěstíčko - 36. týden

Těhotenství

Ahoj holky! Tak a máme po kontrole a v lednici se mi chladí ampule Syntocinonu, Ergometrinu a Syntometrinu (kombinace syntetického oxytocinu a ergometrinu). Pokud vám tyto názvy nic neříkají, tak zkráceně vzsvětlím.

Ráda bych třetí dobu porodní bez Syntometrinu, který se většinou rodičce injekčně podá do stehna v době, kdy se prořezala hlavička a rodí se ramínka. Tato injekce napomáhá zkrátit třetí dobu porodní v tom, že urychlí vypuzení placenty a tím pádem zmenší riziko poporodního krvácení.
Andrya syntometrin přinesla pro případ, že třetí doba porodní bude trvat příliš dlouho, ale já doufám, že když už porodím to mimí tak snad i placenta bude následovat přirozeně. Doporučuje se miminko po narození ihned přiložit k prsu, protože sáním se stimuluje přirozená tvorba oxytocinu, který je pro vypuzení placenty důležitý.
Já jsem se rozhodla pro přirozenou třetí dobu porodní proto, že chci nechat miminku dotepat pupeční šňůru. Při podání syntometrinu to většinou není možné hlavně proto, že syntometrin způsobuje mnohem silnější kontrakce a díky nim se k miminku dostává příliš mnoho nepotřebné krve.

Ergometrin pomáhá zastavit krvácení během třetí doby porodní. Ergometrin začne působit 15 sekund po podání (do žíly) a začne stahovat dělohu. K tomu bych chtěla ještě dodat, že krvácení v třetí době porodní je normální a většinou je jako bezpečné akceptováno ztratit zhruba 500 ml krve. Více už je považováno za poporodní krvácení, které by se mělo regulovat.

Syntocinon se používá na vyvolávání porodu nebo zesílení kontrakcí.

A teď k mimušku. Má se dobře :o) Srdíčko tlouklo jako zvon, hlavička je pořád dole a pořád nízko, ale ne níže než před 14 dni. Zádíčka má na mé levé straně a to je prý nejlepší poloha miminka pro porod, tak snad tak zůstane :o) Tlak i moč mám v pořádku.
No a jinak kope a kope a kope a spinká snad jen v noci se mnou hi hi.

Výška fundu odpovídá týdnům a ikdyž to nevypadá na obříka, tak trpaslík to rozhodně taky není :o) Kdybych prý začala rodit dnes večer, tak už je s náma a tím jak se vše vyvíjí Andrya natolik spokojena, že porod doma by se rozhodně konat mohl.
Jupíííííííí.
Pomalu ale jistě začínám věřit tomu, že tentokrát opravdu „rodit“ budu :o) Všichni se už moc těšíme a nejvíce já a Andrya. Ona mi říká, jak to nebude super a že má tušení, že vše bude naprostá pohodička hi hi. Věčná optimistka!!!
Dostala jsem nařízeno tento týden dokončit přípravy na porod a vše si pěkně připravit, protože prý se 40 týdne nedočkám. Tak to jsem opravdu zvědavá, nechci přenášet, ale raději se na tu variantu psychicky připravím, ikdyž raději bych, aby měla Andrya pravdu a tohle miminko vykouklo o malinko dřív.
Všimla jsem si zvýšené sekrece poševního hlenu a to podle Andryi je další známka toho, že se porod blíží plus to neustálé tvrdnutí bříška, které mám teď poslední dobou opravdu často.

Tak jsem napůl sbalila tašku do porodnice a do další krabice nachystala různé staré ručníky, prostěradla, nepropustné podložky a vůbec vše, co bude pro porod doma potřeba a co bude fajn mít po ruce. Nevím jestli jsem se zmiňovala, ale chceme si nechat placentu. Asi jí „pohřbíme“ na zahradě a vy:,–(íme nad ní miminku stromeček - na památku :o) Ale hlavní důvod je ten, že si tu placentu chci v klidu a nerušeně prohlédnout a osahat. Mě jí poprvé sice ukázali, ale bylo to tak letmo z metrové vzdálenosti a já bych se chtěla kouknout pozorněji. Přeci jen je to čarovný orgán, který vyživuje mé milované mimi celých 9 měsíců a já si chci ten zázrak osahat a pozorně prohlédnout :o) Jsem blázen? Možná :o) Spíše zvědavec hi hi.

Nařídila jsem manžílkovi sebou brát všude mobil, přeci jen člověk neví kdy a kde budu, když by se nááááhodou začalo něco dít a sama svůj mobil nosím neustále při sobě. Všechno najednou začíná být hrozně reálné a já jsem najednou v takové euforii, že nevím co s tím :o) Nejpozději do 6 týdnů (počítám 3 týdny přenášení he he) máme doma miminkooooooo­oooooooo!!!!! No krása. Už aby to bylo.
Hrozně se těším až to naše upatlané miminko poprvé uvidím a také se těším na kojení. Všem které si přejete kojit přeju, aby vám to šlo bez problémů a tak dlouho jak si budete vy nebo vaše miminko přát. Je to opravdu krásný pocit vidět, jak to mrňátko spokojeně mlaská a co víc, že roste a sílí z vašeho mlíčka.
Je to vůbec ohromně uspokojující pocit, že jako žena splňuji své poslání, že jsem ve svém tělě odnosila miminko a posléze mu mohla zajistit potravu. Jsem na sebe moc pyšná hi hi. Jsem šťastná, že jsem žena a tohle vše mi je dopřáno zažít.
Amen :o)

Tak a to je od nás pro tento týden vše, pozdravujte od nás vaše pupíky a nezapomínejte se dělit o vaše novinky, zážitky a pocity!
 Ed

Ps. Víte že děloha během těhotenství zvětší svou velikost až 500 x ? Fíííha :o)

Váš příspěvek
Maru
Závislačka 3427 příspěvků 29.08.03 07:56

Ahoj Ed, to je úpžsný ty už budeš mít za chvilku miminko :-)
Trošku mi to vhání smutek do dušičky, protože jsem k tobě začala chodit do snažilkovského deníčku chvilku před tím než jsi otěhotněla (a nám se stále nedaří), ale tvůj deníček se tak krásně čte, že mě všechny smutky hned přejdou. Přeju ti moc a moc štěstíčka a ať je všechno podle tvých představ. Tyjo s tou placentou jsi mě překvapila, že to vůlbec takhle jde,musí to být hrozně zvláštní prozkoumat, určitě nám to pak napiš.
Já už se tak těším až bude tvůj drobeček na světě :-) Měj se moc hezky a ze srdce ti přeju jen samé štěstíčko ahoj Maru

fantagiro
Kecalka 401 příspěvků 29.08.03 09:10

Ahojky ED,

tak mě tu máš zase :-))
Prostě ten Tvůj úžasný deníček musím vždycky přečíst :-)
Je to fakt parádička. Budu Ti teda už asi pro jistotu držet palečky, kdyby to přišlo dříve. takže přeju, aby jsi mohla úspěšně porodit doma a hned měla své maličké u sebe.
S tou placentou jsi mě teda taky dost šokovala. Ty jsi hrozný dobrodruh !! :-))

tak hodně štěstíčka :-)

papa FANTAGIRO :-)

claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 29.08.03 09:44

Ahoj Ed,
po pár týdnech taaaaak optimistický deníček, začla jsem se okamžitě těšit s tebou a budu sem nakoukávat ještě častěji (máš tu asi dost špionů :-) ), aby mi nic neuniklo. Držím Ti palečky a moc krásně jsi to vše napsala, ten závěr.
Ahoj
Claudie

molly
Kecalka 115 příspěvků 29.08.03 13:53

Ahoj Ed!
Já sem moc nenakukuju,ale to byla chyba,protože tvůj deníček je úžasný.Celý si ho zpětně přečtu.
To se to ale blíží.Já tě vážně obdivuju,já bych se hrozně bála rodit doma i když jsem měla první porod v naprosté pohodě.A tu placentu,taky by mě to zajímalo.Opravdu nám to musíš všechno napsatPravidelně koukám na rodinu na tvoje fotky a máš opravdu nádherné bříško,už se nemůžu dočkat až budu mít taky takové,ale to si asi ještě počkám.
Moc na tebe myslim.Jo a víš co to bude,holka nebo kluk?
Držim palce.
Pa Molly

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 29.08.03 18:08

Ahoj Maru!!!
No jo, už se nám to krátí, taky mi to připadne zvláštní, že nedávno jsem oznamovala dvě čárky a za chvíli budu oznamovat narození štěstíčka.

Je mi moc líto, že se vám miminečko ještě nepodařilo, tak jako všech ostatních snažilek, které se mnou ve snažícím deníčku začínaly. Musí to být hrozně vyčerpávající být znovu a znovu zklamána, když se potvůrka MS dostaví…

Moc a moc ti toho drobečka přeju a navždy budu věrná Emiminu, aby mi neušla ta zpráva, až i ty budeš radostí skákat nad pozitivním testíkem.
Tfuj tfuj, honem ještě prskám těhu bacily, dokud si to můžu dovolit :o)
Za chvíli už budu zase 1 v 1 hi hi.

Děkuju moc za tvůj komentář a přání aŤ nám vše dobře dopadne, je to hrozně hezké vědět, že na nás někdo myslí.
Určitě se s váma se všema o naše zážitky podělím!!!

Ed

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 29.08.03 18:18

Ahoj Fantagiro,

jsem ráda, že se i tobě můj deníček líbí. Koukala jsem, že u vás se to také krásně rozjelo :o) No číst komentáře bohužel nestíhám, ale přeju té vaší bandě snažilek spoustu úspěchů!

A k té placentě - kdybych byla dobrodruh, tak si nechám tu placentu naservírovat na víně :o)))))))))))) Je v ní strašná spousta vitamínů a živin, ale to já vážně nemusím. Mě opravdu stačí si ji JEN prohlédnout a osahat he he.

Pááááá
Ed

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 29.08.03 18:21

Ahoj špionko,

tak jen nakukuj a nasávej !!!
Děkuju moc za držení palečků, tu pozitivní energii a mentální podporu budu moc potřebovat.

Papá
Ed

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 29.08.03 18:26

Ahoj Molly,

moc dobře si pamatuju, jak jsme spolu kecaly na chatu.
Věřím, že i ty se bříška brzy dočkáš!!!

Víme co to bude, ale držíme to jako tajemství, ať ten můj deníček má pro ostatní napínavější dohru :o) Prozradím jen že s tím co jsme si udělali jsme velmi spokojeni hi hi.

Máš taky někde fotečky, že bych se koukla? Děkuju za pochvalu těch mých!

Tak zatím ahoj
Ed

Jindriska
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 29.08.03 18:27

Ahojky!
Tak náš Mateo už je na světě, narodil se v pondělí 25. v 17.15, porod byl naprosto bez problémů, do porodnice jsem dorazila ve tři a o dvě a čtvrt hodiny bylo po všem. Mateo vážil 3500 g a měřil 49 cm. Dneska nás pustili domů. Teď letím kojit, takže podrobněji příště. Ahoj,
 Jindra

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.03 18:39

Ahoj těhulky i netěhulky,

Ed, jsem ráda, ze jsi tak dobře naladěná a těšíš se na porod. Já taky :-) Začlo to po absolvování 1. části kurzu v porodnici v Podolí. Sice jsem se tam nedozvěděla žádné extra novinky, ale tak mě to nějak psychicky povzbudilo, manžela taky, že jsem dostala chuť tam rovnou odrodit :-) Ta porodní asistentka byla tak strašně milá a tak hezky mlluvila o miminkách a o maminkách a i o těch tatínkách…Až mě to chvílema dojímalo k slzám. No uvidím, jaká bude realita. A co vaše zahrádka? Našemu bytu stále schází drobnosti jako lišty kolem podlah, ale už se taky nerozčiluju, páč to nemá cenu, že?

JInak jsem V Podolí strávila asi 2.5 hodiny čekáním na svojí první prohlídku v porodnici, která pak trvala ani ne 5 minut. Jenom že vše je OK, problémy nejsou, rodit zatím nebudu a nashle. Mně to tedy nevadilo, že to byla taková rychlovka a s tím čekáním jsem taky počítala, ale je to takový únavný. No za týden tam jdu zase. Aspoň že se dozvídám samá pozitiva :-).
Jo Heleno, taky mě pokaždý vyšetrujou vnitřkem, holt to už je taková česká specialita, jak jsem tak porůznu četla, tak v zahraničí tomu bývá jinak. No, musíme to vydržet.

Copak asi ta Jindra?

Tak zatím ahojky, mějte se hezky
MartinaV 36+5

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 29.08.03 18:43

Ahoj Jindřiško!

My to tušily, že to máš za sebou, ale tak krásně rychle, to ti můžeme akorát závidět!

Prosím přijmi ode mě a štěstíčka velikánskou gratulaci k narození Matea. Měl úžasné míry a jestli budeš mít fotečku, tak se musíš pochlubit!
Nebudu předstírat, že tu teď neslzím jako želva, protože mi to teď skutečně dochází, že i my se dočkáme :o)

Tak já utíkám poopravit náš seznámek.
Určitě napiš, jaké to bylo, co na malého Sofinka (to mě zajímá nejvíce hihi) a vůbec jak se vám daří.

Ještě jednou gratulujemééééé
Ed

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.03 18:43

Tak jen co stihnu poslat příspěvěk končící dotazem co asi Jindra, tak se tam objeví takráááásná novina. Takže obrovská gratulace, je super že to šlo všechno tak hladce, mějte se oba sladce :-)

Martina V

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 29.08.03 18:50

Těhulky:

Lesina - 31.8. (13.9.)
Gabi - 1.9.
Marťula1 - 9.9. (24.9.)
Renča - 17.9.
KačKač - 19.9.
Karolínka - 19.9.
MartinaV - 21.9.
Ed - 22.9.
Helena - 23.9.
Léna - 28.9.
Marťula R- 30.9.
Pískle - 4.11.

Maminky:

Jindřiška - 25.8. - Mateo - 3500 g / 49 cm

TailorTailor
Stálice 52 příspěvků 29.08.03 21:59

Ahojky,zdravím.Čtu to těšení se, na ten krásný okamžik.Strašně moc přeju,aby jste si to vychutnali.Ko­blížkovi bude 7.týdnů a porod mi připadá jako hodně vzdálená milnulost.Teď si taky uvědomuji,jak jsem na tu naší placentu zapoměla.Nechtěla ode mě pryč a stejně jsem ani nestihla poděkovat.Držím palce a doufám,že to bude nekonečně dlouhá vlna a pocit absolutního štěstí.Všechno se občas ztrácí,ale ten pocit štěstí dlouho zůstává.A tys mi ho připoměla.Díky a papapa Tailor

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.03 22:25

Ahoj Edi a všechny těhulinky,
zdravim Vas!
Tak mám taky po kontrole!Naštěsti vše vypadá OK! Uz nemusím „ležet“ s nohama nahoře:))Pry jsem asi překonala tu „kritickou dobu“(8.měsíc)..a teď mám doporučené procházky!Což já velmi ráda:))).Jo, ještě mi doktor řekl, že si myslí že porodím do 14 dnů, takže termin 30.9. asi moc aktuální nebude:))) Tomu mojemu rošťáčkovi se vůbec, ale vůbec nelíbili monitorovací pásy, který mi na:,–(ili na bříško! Tak strašně se vzdoroval a tvořil „vlny“, že mi pásy několikrát spadly z břicha:))Ses­třička říkala, že takovýho „fotbalistu“ tam ještě neměli:)) Jinak si vůbec nepřipadam jak před porodem (…teda kdyby nebylo těch 16 kg navic a těch zatracených bolestí kloubů)…Docela se děsím toho jak jsem až „nepřirozeně klidná“ před porodem:)To bude tím, že jsem prvorodička a že nevím co mě čeká:)

Edi- tož co ségro, už sis měřila ten pupík?:)))))) 112 cm mám přes největší objem pupíku:))
Píšeš krásně ten tvůj deníček!Moc se mi líbí!Hlavně nepřestávej, protože kromě jiného z něj čerpám sílu a moudrosti:)) A mimochodem jsem si na 98% jistá, že budete mít rošťáčka jak já:)))…už podle toho stejnýho bříška:))

Jindro- strašně mooooooc gratuluju k narozeni Matea!…Přeji mu jen to nej,nej, nej…hlavně ať jste zdraví a ať vykročí do toho „našeho“ světa tou správnou nožičkou:)))

Už musím končit a jdu „nakrmit“ toho mojeho malýho roštáčka, aspoň banánem, nebo mi to břicho protrhne! (jednou rukou píšu-druhou držim kroutící se bříško:)))pohled pro boha:)))

Jinak se těhulky strašně moc opatrujte a pohlaďte všechny bříška !To platí i pro snažilky:))

MarťulaR-2 ----36.týden (UT 38)

-eva-
Kecalka 322 příspěvků 30.08.03 00:53

Ahoj Ed,
to to letí, vzpomínám si, že když jsem otěhotněla, začínala jsi psát deníček snažilek a teď už budeš co nevidět rodit:). Tak přeji krásný, bezproblémový porod, jako byl ten můj a placentu si určitě prohlédni, taky jsem jí chtěla vidět a byla jsem překvapená hlavně tím, jak je obrovská
 Eva

Karolinka
Kecalka 111 příspěvků 30.08.03 12:42

Ahoj holciny a briska,
moc pozdravuji, je rano pul pate a ja nemohu spat. Tak co me napadlo nejdrive, jit na emimino a precist si co je noveho a zda nekdo nerodi.......

Ja jsem vcera v noci myslela, ze se nase holcickaa zacala drat na svet. Ve dve v noci me probudily krece v brise a v zadech a tak jsem chodila po byte a rikala si, jestli to je nebo neni ono. Zacala jsem mit kontrakce co 10 minut asi pul nebo trictvrte hodiny a potom najednou vse ustalo a ja sla zase spat. Rano jsem vstala cila jako rybicka a zase jsem ani nevedela ze jsem tehotna.

Take jsme vcera meli schuzku s nasim budoucim pediatrem. Je to moc prijemny clovek a mam z nej dobry pocit. Tak snad se bude libit i nasemu miminku. Mluvili jsem o hodne vecech a co me prekvapilo je, ze vzdy kdyz vi, ze je „jeho“ dite nemocne, stara se o nej sam on. Na jednu stranu je to dobre, ze vite ze vzdy do nemocnice prijede ale na druhe strane, byt stale na pageru, to neni take moc prijemne.,, ze? Prave jsme mluvili i o tom, ze by se mela nase Terezka narodit v patek, a on rikal, ze prijede i o vikendu kdyz nebude mit sluzbu, aby se na ni podival. Udelalo mi to radost.

JInak preji JINDRE vse nejlepsi k miminku, a jsem stastna ze jsou oba v poradku. Prvni miminko v denicku, kdo bude dalsi????

Preji vam hezky den a posilam pozdrav pro briska.

Karolinka

P.S> Psala Sarka, ze by se meli fotky ktere jsem posilala do minuleho denicku objevit v tomto novem, tak uvidime.
 AHoj

Karolínka mě minulý týden poprosila o vložení fotek k jejímu komentáři, já to bohužel nestihla včas, takže je uveřejňuji až nyní.
Moc se tímto Karolínce i Vám omlouvám Šárka

karolina351.jpg karolina352.jpg karolina353.jpg
Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 30.08.03 13:59

Ahojky Sluníčko moje!

Bulím tu bulím:D Šmankot, slizička ukápla i do klávesnice:) Tvé deníčky se tak krásně čtou. Září z nich tvoje štěstí! A já si při jejich čtení dovoluju být šťastná s Tebou. Celé to s Tebou prožívám a někdy si říkám, jestli Ti to vlastně nevadí. Ale kdyby jsi se nechtěla o své štěstíčko podělit, asi bys nám o tom všem nepsala:)
Těším se, tak strašně moc se těším, až nám dáš vědět, že je mimísek u Tebe v náručí. Až nám budeš psát, jaké to bylo, uvidět miminko poprvé. Jak byl šťastný Guz a co říkala Polinka.
Asi mám stejné pocity jako Maru. Začaly jsme všechny spolu, ale některé na ta svá vytoužená bříška stále čekáme.
Nezlobte se na nás, že Vám se strkáme nosy. Já sem chodím snít o tom, jaké to bude. A Ed, věř tomu, až tam jednoho nádherného dne ty dvě vytoužené čárky budou, budu skákat hooooooooooodně vysoko:))))) Hodně štěstí!

Jindřiško: obrovská gratulace k narození Matea. Přeji Vám jen a jen štěstíčko!!!!

Tady to teď bude každou chvilkou samá zpráva o narození miminka:) Holky, všem Vám přeji, ať je příchod na svět toho Vašeho miminka krásný zářitek!

Mějte se nádherně
Pá snažilka Montička

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.03 12:31

Ahoj všechny,

tak je zase dalších pár dní za námi. Mně osobně zbývají už jenom necelé tři týdny. Už se moc těším. Jsem ale hrozný flink, ještě nemám ani nachystanou tašku do porodnice, to bych už asi měla.
Edito, napsala jsi móóóc hezký deníček tentokrát (teda ne že by jindy nebyl, ale tentokrát byl takový dojemný). Přeji ti, aby ti to všechno vyšlo tak jak si představuješ. Myslím, že teď už jsi opravdu v pohodě a že určitě porodíš doma. Chtěla jsem tě poprosit, v některém z minulých deníčků jsi psala takový seznámek, co máš nachystáno, kdybys jela do porodnice. Já jsem si ho nevytiskla a teď ho nemůžu najít. Nevíš jak daleko je to zpět???
Taky bych chtěla pogratulovat Jindře k narození Matea, tak první miminko z deníčku na světě. Už to začíná být tak strašně reálné. Doufám jenom, že tady nebudu číst o tom jak rodíte až někdy do října.
Jdu něco sezobnout, mějte se krásně.

Kačkač 37+2

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 31.08.03 21:19

Přeju všem krásnou neděli,

nebo spíše už nedělní večer, navíc tady je o hodinu méně, takže některé už třeba i spinkáte :o)

Tento týden mi nějak utekl a když teď bude chodit Andrya na kontrolu 1× týdně, tak o to více to bude utíkat do porodu. Další technickou máme ve středu.
Dnes jsem měla dost velké bolesti bříška, ale vyklubal se z toho průjem, takže ikdyž jsem nepapala žádné zákusky (hi hi) tak je vidět, střevní problémy nás má více :o)

Všimly jste si nové ankety??? Šárka vyhověla mému přání zobrazit anketu na téma jak kdo rozpoznal začátek porodu, tak se mrkněte na výsledky, je to hodně zajímavé :o)
Z nějakého důvodu čekám, že u mě to začne právě tím odtokem plodové vody a vždy když jsem někde na veřejnosti, tak se modlím, aby mi ta voda nepraskla právě tam :o)

KačKač - také už mi zbývají tři týdny a těším se nevýslovně :o) Přeju ti, ať se miminka brzy dočkáš a nemusíš ještě v říjnu číst o tom, jak rodíme he he he.
Ten seznámek věcí do porodnice ti kopíruju sem, ať nemusíš listovat zpět:
1× velký ručník
1× malý ručník
Tekuté mýdlo nebo shower gel Šampon 2 v 1
Kartáček, pasta na zuby
Jelení lůj a krém na pleť
hřeben
5× kalhotky nebo balík kalhotek na jedno použití
2× triko nebo pyžamo na spaní
2× podprda na kojení
1× mast na bradavky
pumpa na odstříkávání mlíčka
papuče, ponožky župan
toaletní papír?? (někde nemají a je fajn si přinést svůj) a krabičku nebo pár balení papírových kapesníků
1× Arnica (homeopatikum na rychlejší hojení)
1× Balík vložek do podprsenky (40 ks v balení)
2× Balík normálních vložek (maternity pads)
1× balík plenek pro novorozence
1× balík vlhčených ubrousků pro novorozence
1× balík vatových kuliček
krém na opruzeniny plus menší krém „petroleum jelly“ tady se to prodává pod nazvem Vaseline a hodně to pomáhá při čistění prvního černého hovínka, co mimi produkuje.
5× bodyčka
5× dupačky
1× čepička
1× svetýrek
2× normální látkové pleny na utírání různých „odříhnutí“ :o)
Pití, ovoce, müsli tyčinky a podobné lehce stravitelné snacky
Videokameru, foťák

Pokud se ti nechce balit teď, tak si seznam vytiskni, kdyby musel balit manžílek. Já to tak udělala, napůl mám sbaleno a co ne, tak jsem napsala na papír ať kdyby náhodou došlo k převozu do nemocnice může zbytek dobalit manžel. Jo k některým věcem jsem napsala i kde je najde :o) Chlapům totiž některé věci unikají, jako třeba kde máme náhradní zubní pastu apod. :o))))

Montičko - sluníčko :o) Vidíš, se to i rýmuje. Zase si cákáš na klávesnici??? :o) To mi nedělej, ať nemám na svědomí nějaký zkrat hi hi.
To víš, že se ráda o to své štěstí podělím a jsem ráda, že se vám všem líbí, jak ten deníček píšu. Já moc ráda čtu o štěstí druhých a čerpám informace ať už jsou jakéhokoliv rázu.

Také věřím, že i ty se miminka dočkáš a budu mít z tvého úspěchu ohromnou radost.

Karolínko - už jsem ti psala v mailíku, ale napíšu i tady - moc hezké bříško - takové já budu mít, až porodím hi hi (ať žijí stahovací kalhotky).
Jedno máš jisté, nebudeš mít problém dát svou postavu do „předbříškového“ stavu!!!!
Vidím, že se ta vaše beruška možná rozhodne vykouknout na svět dříve !! :o) Tak snad tam ještě vydrží do plánovaného data, ať vám to moc nezdramatizuje :o)

Máte super ochotného pediatra, musíš být moc spokojená.

MarťuloR - 2 - hi hi, teď mě při tom tvém jménu napadlo, že to je jako Terminátor 2 :o)))
Je super, že už nemusíš ležet, věřím, že to byla otrava. Tak si to pěkně vynahrazuj a užívej si procházek.
Tobě taky řekli že by to mohlo být do 14 dnů? No tak to jsem zvědavá ségro, kdo z koho :o) Já totiž doufám, že to do termínu nedotáhnem !

Pupík jsem si sakryš ještě neměřila, ale zítra koupím metr a hned napíšu.

Já se jdu naložit do vany a budu domlouvat štěstíčku, ať už na nás příjde brzy udělat kukuč :o) Mějte se krásně a moc myslím na LESINU, která měla termín dnes a na GABI, co má termín zítra.
Holky tfuj tfuj tfuj ať máte ty miminka brzy u sebe a vše proběhne rychle a bez problémů!!!!!!

Ed

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.03 21:43

Ahoj holčiny,
teda já se tu nepodívám pár dní a už se tu rodí!!!! To je úžasné, moc gratuluju Jindřiško! V kolikátém týdnu se Mateo vlastně narodil? Bylo to trochu dřív, že?!

Já se přiznám, že mi pořád ještě nedochází, že tu za chvíli budu mít malého tvorečka, který mi za chvíli bude říkat „mami“. Je to zatím tak hrozně nereálné…
Naposledy u pana doktora to vypadalo všechno dobře, jen to prý bude možná trochu dřív. Bříško mi kleslo už minulý týden a teď už mi příjde, že to na všechno dole tlačí a bolí. Chodím docela často na záchod, otékají mi pekleně nohy, ale už se mi aspoň lépe dýchá a můžu se najíst najednou a ne po kouskách.

No jsem taky sama zvědavá, kdy to na nás příjde. Na další kontrolu jdeme 10.9.,tak doufám, že do té doby neporodím… No hlavně,že se otočila hlavičkou dolů!

Mějte se všechny krásně, těm, kteří mají termín držím palce ať to zvládnou a vůbec ať to dobře dopadneeeeeee!!!

Léna 36tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.03 09:27

Ahojky,
nová anketa na téma začátek porodu je bezva. Akorát pro nás :-)) Fakt dobrej nápad, Ed. Trochu mě ty výsledky překvapily. Já teď pořád někde běhám, trajdám, dozařizuju, tak snad mě to nepotká nikde na veřejnosti :-)).

Holky, chci se zeptat (ona je tedy na to téma zrovna tady na emiminu rozjetá doskuze…), čím budete to úplně malé miminko přikrývat? Nebo jak jste to dělali u prvního dítěte? My na podzim než začnou topit míváme v bytě hodně chladno a já ám klasickou dětskou peřinku do postýlky, před kterou ale někteří varují, že není pro úplně malá miminka vhodná. Tak když bude nějaká rada, budu ráda :-))

Jinak jsem plna očekávání na nová miminka a zářitky z porodu, na všechny pořád myslim, tak ať to vyjde tak jak má.

Karolinko, ty fotky jsou moc hezký.

Mějte se
MartinaV 37+3

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.03 13:08

Ahoj Ed a vsechny holky!!

Doufam ze se mate vsechny moc krasne a nic vas netrapi. Dekuji Ed za hezky denicek, ne nejsi blazen ze si chces prohlednout placentu. My si ji taky chceme vyfotit, na pamatku :-)).

Jindrisko - posilam velikanske gratulace k narozeni chlapecka Matea. Uz to mas za sebou, ty se mas!

Karolinko!! Ahoooj rada te vidim, tak zase si uz muzu predstavit dalsi tehulku. Mela bych taky sem poslat nejakou fotecku aby jsme si byli vsechny jeste vic blizke ze?

Neco ted o mne, tak jak ja se mam? Jsem posledni dva dny hodne nesva, nebot nevim jestli uz rodim nebo ne, no asi ne. Zacina mne to trapit, protoze to co citim cely den je mooc neprijemne. Pred vcerem jsem rano vstanula a mela jsem svetle ruzovou sekreci. Pak vcera brzo rano, mne pobolivalo bricho a zada jako kdybych mela dostat menstruaci, tak jsem vstala z postele a zase jsem mela ruzovou sekreci, ale tentokrat uz byla tmavsi. Odpoledne jsem volala do porodnice a tam mi rekla moc mila PA abych si vzala cistou vlozku a po hodine ji opet zavolala. Tak jsem ji volala a rekla ji ze jsem trochu spinila a ona mi rekla ze je to v absolutnim poradku, ze to jen znamena ze budu uz brzo rodit a telo se uz na to prizpusobuje. Tuto noc se mi spatne spalo, protoze bolesti do zad se vracely, tak mne to nekolikrat vzbudilo. A dneska jsem v bolestech cely den. Zacnou mne dost silne bolet zada, pak to jde do boku a do bricha, je to takova tupa bolest, nekdy horsi nekdy je slabsi. Ale od rana ty bolesti prichazeji nepravidelne, jednou po 10 minutach, pak po 5, potom po 7 a tak dokola cely den. Ty bolesti jsou horsi nez ty co jsem mela vcera, ale za poslednich 8 hodin se nezhorsili, tak nevim co si mam o tom myslet. Predstavovala jsem si jak rychly porod budu mit, k vuli mamky ktera rodila sve prvni dite 3 hodky a ja uz jsem v bolestech skoro 40 hodin. Pravda az zase tak strasne ty bolesti nejsou i kdyz jsou dost intezivni. Snazim se na ne nemyslet, ale ted mam docela strach z toho co bude, ze kdyz se vlastne poradne nic nedeje a tak to boli, tak kdo vi jake to bude potom? Nechci nikoho strasit, asi znim jako pezimista, ale uz mne to opravdu nebavi a chtela bych uz aby se veci nejak vyvijely. No uvidime zitra co se bude dit, pak vam napisu, ale pro jistotu asi pujdu na kotrolu.

Tak holky uz ani nevim co jeste jsem chtela na psat. Mejte se hezky!

Ahoj Gabi a stesticko 40Tt + 1

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.03 13:18

Ahoj Gabi,
držím ti pace, aby se to pořádně rozjelo a ty už u sebe měla svoje miminko. Vypadá to že už by to nemělo dlouho trvat, ne? fotečku určitě pošli.
MartinaV

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.03 13:38

Ahoj Marti V

Diky za podporu, i ja doufam ze to dlouho snad nepotrva. Budeme tu mit uz 10hod. vecer tak jdu spat, tak snad se mi podari usnout a zitra uvidim.

Mej se Gabi

Karolinka
Kecalka 111 příspěvků 02.09.03 16:36

Ahoj Gabi,
tak to opravdu vypada, ze budes druha…
Moc ti drzim palecky a budu na tebe myslet at vse zvladnes bez problemu…slzicky mi teckou po obliceji…preji hodne stesti a drz se…
Karolinka

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 02.09.03 18:13

Gabi,

sice se neznáme, ale i tak Ti přeji, aby už bylo po bolestech a ty držela v náručí své miminko!
Hodně štěstí

snažilka Montička

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.03 21:35

Ahoj Gabi,

chtěla jsem ti jenom popřát, aby bylo vše v pořádku, a aby ses zbavila té nejistoty a miminko už přišlo na svět. Nebo, že by už teď na světě bylo???? Možná, že jo. Držím palce.

Kačkač

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 02.09.03 23:48

Ahoj Marti,

já sebou raději už v tašce nosím náhradní kalhotky a takovou delší sukni z materiálu, kterou když zmuchlám, tak se mi skoro vleze do dlaně - to proto, kdyby mi ta voda na veřejnosti opravdu odtekla he he he :o)
Asi nad tím moc přemýšlím, protože zrovna včera večer jsem měla sem, že mi ta voda praskla a s panikou jsem kolem sebe začala v posteli sahat a zjišťovat, zda je mokro či ne :o)))))

Ptala jsi se, čím budeme mimi přikrývat. Tak pokud bude miminko spát u nás v posteli, tak podle toho jak moc bude zima buď se mnou pod mojí peřinou, nebo když bude tepleji, tak mimi položím mezi nás na peřinu a přikryju ho jen nějakou teplejší dečkou.
Apolenka se už jako miminko strašně moc odkopávala a tak se nám osvědčil takový dětský spací pytel, jestli jsi to už někde viděla… velmi doporučuji.
Já jsem si jeden dovezla z ČR, takže k sehnání jsou, jen bohužel nejsou tak populární jako třeba tady a tak se dá koupit buď jen jedna velikost nebo tloušťka.
Zde se dá sehnat ten pytel v různých „tog“ čímž se označuje tlouštka toho pytle a v kterém ročním období by se měl používat.
Takže třeba 0,5 tog je vhodný na léto a 3 tog na zimu…apod

Rozhodně by se miminko nemělo přehřívat a tak vždy je lepší ho moc nenavlíkat a raději přikrýt dvěma přikrývkama, které můžeš postupně sdělávat.
Doporučená teplota v místnosti, ve které mimísek spí je 18 stupňů Celsia.
Ber to podle sebe, pokud je tobě zima - je zima i mimísovi a naopak, pokud z tebe teče pot, tak broučínek se určitě zimou neklepe !

Jo a ten pytel se dá používat už od malilinka.
Pro inspiraci přidávám odkaz na anglickou webovou stránku: http://www.grobag.com

Pa pá
Ed

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 02.09.03 23:57

Ahoj Gabi,

tím jak jsi popsala co cítíš, tak jako by jsi mi mluvila z duše.
Když mám nějaké nevysvětlitelné bolesti, o kterých si nejsem jistá co signalizují, tak jsem taková nešťastná, že jak potom zvládnu „the real thing“ …
Jsem hrozně netrpělivá a nechci, aby si se mnou mé tělo zahrávalo a není nic horšího, než mít třeba bolesti, které vypadají že se něco děje a pak vše ustane. Ale to myslím vše patří k tomu konci těhotenství, kdy už toho máme opravdu nad hlavu a prostě chceme toho mimíska VEN, takže určitá podrážděnost, když nevíme kdy a co máme cítit je asi normální.

Tvoje příznaky ovšem zní opravdu slibně, ten výtok co jsi měla mohla být klidně zátka a to, že bolesti mají určitou pravidelnost je také super.
Takže pokud se to vše rozjelo a ty nám teď někde rodíš do vody toho vašeho vytouženého mimouše, tak věř, že na tebe moc myslíme a držíme palečky, ať to máš co nejrychleji a bezbolestně za sebou!!!

Drž se a určitě se ozvi co a jak!
Ed

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.03 10:55

Ahoj Ed a všichni........

opět jsem se déle neozvala, protože nám někdo přiotrávil psa - našeho miláčka!!! Má hodně poškozené játra, tak s ním jezdíme každou chvíli na veterinu. No co Vám budu povídat, je to prostě náš brouček a nedáme na něj dopustit. Je mi ho moc líto, tak bulim kudy můžu. Doufám, že se to zlepší.

A teď ke mě, mimí je zdá se ok, kope jako o závod.
Gábi: jsem na tom stejně jako ty. Taky růžově špiním a mám všelijaké bolesti. Bolí mě břicho, jako při menstruaci a taky mě bolej docela dost záda, že se ani v posteli nemůžu překulovat, no hrůza! Ta bolest mi jde až do kyčelních kloubů a do stehen. A ještě ke všemu mi začalo být špatně zase od žaludku, na zvracení. Takže to byla noc, to Vám řeknu! Už to chci mít opravdu za sebou!
Zítra jdu na kontrolu, tak uvidíme, co mi řekne.....

Tak se mějte hezky, pá pá
Marťula 1 37 tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.03 12:03

Tak vam teda dekujeme za prizen projevenou. Gabi se bohuzel mirne trapi na gauci u televize a porad to vypada ze kazdou chvili by to mohlo zacit ale porad nic… Moc vas zdravi a dekuje za podporu. Priste se uz ozve jako mamina … Honza od Gabi a „stesticka“

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 03.09.03 16:33

Ahoj Honzo,

vyřiď prosím od nás mnoho pozdravů a hlavně že přejeme vytrvalost v tom, co ještě Gabi čeká.
Ať to už dlouho netrvá a hlavně moc nebolí.

Ed a pupík

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 03.09.03 16:58

Ahoj holky!

Jdu vás aspoň podzravit, k vám do deníčku už to asi nestihnu… :o) tak jen juknu.

Ve 35. týdnu už jsem měla odrozeno. Vám přeji klidný závěr těhotenství, vychutnávejte si bříška, bude se vám po nich stýskat! Mě se aspoň stýskalo!

Pacopus! (Pac a pusu!)

Alice

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.03 18:31

Ahojte těhulinky!!!

Jsem na skok po dlooooouhééééé době na PC u kamarádky, tak vám musím pisnout:-)
(ten náš počítač je stále připraven k reklamaci-tudíž nefunkční:-(

Moooc se mi po vás všech stýská a neustále na vás myslím!!!

Jindro-velká gratulace! Přejem hlavně zdravíčko, ať se má Mateoušek čile k světu!!!:-)

Edi-děkuju moc za zprávičku-jen mi přišla, tak jsem začla křičet, že máme miminko! :-)Manžílek na mě civěl dost dlouho než pochopil:-))

My se máme s Matýskem krásně-je to kus chlapa-6,5kg. Dělá nám radost:-) Napíšu víc, až budu na PC u manžílka-teď jsem vás chtěla hlavně pozdravit a musím zase letět, přeci jenom jsem na návštěvě:-)

Myslíme na vás, držíme pěstičky, posíláme pusinky bříškům a miminku:-)

Pá Lucka a Matýsek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.03 15:16

Ahojte Ed a vsechny holky

Nevim jestli se sem jeste nektera z vas pujde podivat, ale i tak Vam vsem napisu ze maminka jeste nejsem. Ani nevite jak zklamana jsem. Od pondeli do dneska (ctvrtek) to vse co jsem citila byli pouze pred porodni bolesti. Ale holky nepreji nikomu aby jste tohle zazili. Od Pondelka bolesti byli cim dal tim horsi. V Utery ve 3 rano prichazeli po 2 minutach, ale byli jeste zvladatelne. Nejhorsi byla Streda kterou jsem prohekala od sameho rana az do 2 hodin rana druheho dne a to uz jsem si byla jista ze budu rodit, protoze jsem uz tak dal nemohla. Nemohla jsem si vubec odpocinout, prasky zadne nezabiraly, proste bylo to jako by mi za poslednich 20 hodin nekdo rezal zada. Silena bolest v krizich. Tak jsme se rozhodli jet do nemocnice. Tam mne ve 2.30 napojili na monitor a kontrolovali kontrakce a srdicko stesticka. Lezela jsem tam napojena az do 9:30 a to jsem asi trpela nejvic, nebot jsem se na luzku pripojena na monitor nemohla nijak moc hybat. Tak jsem tam vzdychala a uz jsem si myslela ze se zblaznim. Honza byl celou dobou se mnou a byl taky uplne mimo. Oba dva jsme byli moc unaveni a ze vseho vysileni. Hlavne ze jsme si kazdy den uz rikali ze to uz prijde ze do vecera urcite budeme mit miminko, ze budeme vedet jestli to je holcicka nebo chlapecek. Ale porad nic, mela jsem vnitrni vysetreni a potom vsem mi rekli ze jsem otevrena na spendlik. To byla ‚pozitvni‘ zpravicka. Po prohlidce mi rekli ze by si mne chteli jeste nechat, ze miminko se malo hybe. Ze srdickem byli spokojeni, ale malo delalo pohyby, proto vlastne jsme byla napojena na ten monitor tak dlouho. Taky mi namerili vysoky tlak, tak uz mneli dva duvody proc si mne tam nechat. Tak jsem poslala Honzu domu aby se chudak taky vyspal a mne dali silne proti bolesti prasky a dva prasky na spani. Spala jsem do 14.30 (ctvrtek). Potom prisla sestricka a rekla mi ze tu mam maminku, ze uz ceka tak 2 hodiny a ze mne nechteli budit. Tak mamka byla tak vystrasena, protoze ona takove pred porodni bolesti nemela a netusila ze neco takoveho muze trvat tak dlouho. Ja jsem taky o tom neslysela, ale sestricky mi rekli ze je to normalni u prvnich porodech. Potom mi prinesli obed a po te co jsem se najedla mne zkontrolovali a uz jsem mela dobry tlak a stesticko uz taky spolupracovalo. Bolesti ustaly, protoze sestricka mi provedla nejakou masaz na zadech. Kontrakce se taky zpomalili.
Ted se desim co bude az prijde opravdicky porod. Asi si budete myslet ze jsem hysterka a ze nemuzu snest bolest, ale pravy opak je pravdou, to mi verte.
Tak jsem uz zase doma a bolesti prichazeji cirka 2× do hodiny a pak odezneji uplne, tak ze nemam neustalou bolest v zadech coz je nesmirna uleva. Tak ted zase jen cekame a doufame ze uz to dlouho nepotrva. Moc vam dekuji ze na mne tak myslite a doufam ze budete mit vsechny rychle porody. Ja se vam zase brzo ozvu a snad uz ne z takovyma zpravama ale uz s krasnou novinkou.

Ahojte zdravi vas Gabi a stesticko

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.03 16:18

Ahoj GAbi,
podle toho co popisuješ o tobě nikdo nemůže říct že jsi hysterka nebo že špatně snášíš bolest. Tohle co prožíváš, musí bejt fakt vyčerpávající a to fyzicky i psychicky. Kdyby člověk věděl, že to bude hodně bolet, ale že to znamená, že miminko bude za pár hodin na světě, tak je to o něčem jiném. Takovýhle dny trvající muka… Takže držím ti palce ať už se štěstíčko rozhodne vykouknout na svět, kde na něj čekají bájo rodičové.

Martina V

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 04.09.03 19:20

Ahojky Gábi a štěstíčko a Honzo!

Kéž by sis veškeré bolesti vybrala teď a samotný porod byl pak pohodička!
Přeji, ať už se konečně dočkáte vytouženého okamžiku, kdy budete miminko držet v náručí. Hodně sil vám všem přeje

snažilka Montička

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 04.09.03 19:30

Ahoj Gabi,

nemáš to vůbec lehké :o(
Mrzí mě, že máš takové bolesti a „nic“ z toho.
Přeju ti, ať se to už brzy rozjede a mimísek se narodí co nejdříve.
Drž se, moc na tebe myslím!!!!

Ed

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 04.09.03 19:34

Ahoj Marti,

to s tím vaším pejskem je strašné. Co komu asi udělal? Lidi jsou někdy větší zvířata než právě ta zvířata!
Ach jo, snad na tom bude dobře.

Doufám, že na kontrole bylo u vás dnes vše v pořádku a tobě i mimískovi se daří jak má.
Opatruj se

Ed

Vložit nový komentář