endometrioza

Snažení
  • 12.06.02

Jmenuji se Radka a je mi 25 let. Chtěla bych se s Vámi podělit o svůj problém a zkušenosti. S manželem se snažíme o miminko asi 4 roky. 4 roky čekání,vyšetření a léčby. Po roce a půl jsem podstoupila laparoskopii, kde mi bylo nalezeno ložisko endometriozy v malé pánvi.

Byla jsem ráda, že se konečně našel problém, který se bude rešit. Pan doktor mě ubezpečil i povzbudil, že i s endom. můžu otěhotnět. Po 4 měsích horm.léčby a opětovného čekání se ovšem nic nedělo. Již jsme nečekali a zašli do specializovaného sanatoria kde nám bylo doručeno IVF.

První stimulace vajíček se nepovedla, vyprodukovala jsem mnoho vajíček, která byla nekvalitní. Za 4 měsíce jsme IVF opakovali. Vajíček bylo 21. Oplodněno 7, byla zavedena 2 embrya, která se však neudržela. Další pokus je možný za 3 měsíce. Já bych raději podstoupila znovu horm. přeléčení a chtěla bych vyzkoušet i alternativní medicínu. Nechci již čekat a chci bojovat. Napište prosím jaké zkušenosti, vyšetření, úspěchy i neuspěchy. Chtěla bych si psát s někým, kdo má stejný problém a kdo potřebuje povzbudit jako já.

Jaké máte zkušenosti se sanotorime Repromeda Brno a Helios Brno.

Radka

r.tesarova@atlas.cz

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.06.02 12:40

Ahoj Radko,
bohužel z vlastní zkušenosti Ti neporadím, ale zkus navštívit stránky www.rodina.cz, najet si na diskuzní kluby a pak na diskutárnu chtěli bychom miminko - IUI, IVF. Jsem jedna z těch, které tyto stránky navštěvují. Holky Ti určitě poradí. Jsou tam i holky které chodí do center v Brně a zatím jednoznačně nejkladnější názor je na centrum Helios.
Moc držím pěstičky, aby všechno dobře dopadlo a Ty ses dočkala mimíska. Magda

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.06.02 16:31

Čau Radko, o Heliosu jsem taky zatím slyšela jen to nejlepší. Já sama chodím jinam, protože jsem se svým lékařem spokojená. Držím palce, aby ti to brzy vyšlo! Hlavně to nevzdávej! Markéta

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.02 00:14

Ahoj Radko, nemám bohužel zkušenost s léčbou endometriozy,ale podstoupila jsem ivf v sanatoriu Repromeda.Byl to jen jeden pokus a podaril se,ted už máme dvouletého chlapečka.Měli jsme ale jiný problém.Nicméně, my s nima máme dobré zkušenosti, všechno se nám snažili vysvětlit a byli nám i doporučeni, protože prý mají největší úspěšnost.Akorát paní ředitelka sanatoria je na náš vkus trochu moc odměřená,stejný pocit měla moje švagrová, která se u nich také léčí,.Na ostatní si nemůžu stěžovat, a jako odborníky ti je můžu vřele doporučit.Se sanatoriem Helios nemám žádné bližší zkušenosti,ale původně jsme chodili na Obilný Trh, ale se soukromou klinikou se ten přístup nedá srovnat.Tam jsme si připadali jako doma,ale v té velké nemocnici jako číslo v pořadníku.Doufám, že se vám to taky podaří, moc Vám držím pěstičky!Olga

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.02 15:51

Letos v cervnu jsem podostoupila laparoskopii, byla mi vyoperována cysta- diagnoza znela endometrioza. po trech mesicich neuspechu o otehotneni jsem podstoupila koncem rijna neuspesne IVF v Ostrave, tam mi zjisitili udajnou vrozenou vadu pri dozravani vajiceka znovu vytvorenou cystu. Mezuitim jsem si nechala poslat astrologicky "antikoncepcni " kalendar od pana Emila Havelky - Astral v Praze. Dle presneho casu a data vaseho narozeni vam vypocita plodne dny, ktere ovsem nemusi souhlasit s vasimi plodnymi dny dle menstruacniho cyklu. Verte nebo ne hned na prvni pokus jsem otehotnela!!! Po urcenem dni vhodnem na oplodneni jsem jiz radeji nemela pohlavni styk, aby vajicko melo dobrou sanci na uhnizdeni. M.J. Preji hodne stesti! Pana Havelku najdete na internetu. Datum, ktere urci je pry vhodne i pro IVF!!! Hodne stesti!!!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.03 07:05

Mám sedmiletého syna a je mi 33 let. V červnu 1998 jsem potratila a v listopadu 2000 jsem prodělala mimoděložní těhotenství, při kterém mi byl odstraněn levý vejcovod. Podstoupila jsem čtyřměsíční hormonální léčbu, bylo mi po lékach hodně špatně, měla jsem nepravidelnou menstruaci. Cítím, že musím podniknou něco jiného a raději bych se přikláněla ke cvičení pí. Mojžíšové a zaujal mě váš astrologický kalendář pana Emila Havelky. Mohla byste mě napsat něco více o Astrálu? Děkuji Pavla.

lukschalka
Nováček 1 příspěvek 07.02.03 11:26

Ahoj Radko. Jmenuji se také Radka a je mi 25 let. Bohužel jsem prodělala stejnou nemoc jako ty. Léčila jsem se hormonálně 6 měsíců. Poté mi můj gynekolog řekl, že jsem vyléčená a můžu kdykoliv otěhotnět. Nyní uplynul již 1 rok a 2 měsíce a ještě jsem neotěhotněla, i když to s manželem zkoušíme 9 měsíců. Byla jsem opět u gynekologa, který mi na:,–(il 3 měsíční hormonální léčbu s tím, že když se to ani tentokráte nepodaří, pojedu na kliniku pro neplodnost do ČB. Chápu jak ses musela cítit, ale zajímalo by mě, jestli už máte nějaké další novinky, jelikož tvá zpráva byla z loňského roku. Děkuji za odpověď a přeji nám oběma hodně úspěchů v …

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.03 01:11

do astralu se chystame v breznu 2003 tak jsem zvedava je to na smichve nadrazni ulice renata

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.03.03 18:23

Ahoj Rady, omlouvám se že píši až nyní, ale nemyslelala jsem si, že ještě někdo napíše. Bohužel tě musím sklamat u nás nic nového není. Vyzkoušela jsem homeopatičku a popíjela čaje, ale výsledek zatím 0. Chtěla bych jít znovu na přeléčení a IVF.
Měj se hezky, a třeba napiš
Radka
PS: r.tesarova@atlas.cz

Vložit nový komentář