Přišla jsem o iluze

O životě

Přesně o ty, že budu skvělou mámou. Tohle nebude asi moc veselý deníček a relativně nemá nic společného ani s mými ostatními. Předem říkám, že nechci nic zlehčovat ani nikoho urážet, je mi jasné, že jím vyvolám obří vlnu reakcí, možná si jenom fandím, ale tak nějak to potřebuji ze sebe vypsat.

Nečekaně jsem se několikrát ujistila v tom, že jsem „špatná máma“. Začalo to tím, že jsem svého synka vzala na procházku - poprvé když važil 2800 gramů, „cožeeeeee? Ty ho bereš ven? Vždyť mu není ještě ani měsíc, ani s donošeným dětátkem nemůžeš první měsíc chodit ven, natož s nedonošeným“. Zarazila jsem se, ptala jsem se, bůh ví, kolik je matek a ani jedna jediná nechodila s malým ven v prvním měsící? Jinak jsem dostávala odpovědi typu - já šla druhý den atd. Podotýkám, že venku bylo přes dvacet stupňů a malý byl nabalený. No, chodila jsem s ním ven dál.

Před tím ale nasledovalo jiná situace: příjezd z neonatologického centra domů, následné vytopení bytu na 28 stupňů, kdy partner omdléval a dítko bylo nejen v tepláčkách a body, ale i v mikince, rukavičkách a čepici - to jsem zase slýchavala věty typu: ty ses zbláznila, dítě musí mít imunitu, zvykat si atd., načež jsem se do dvou dnů tedy vzpamatovala, až tak dalece, že jsem ve třech týdnech vzala dítko ven - viz výše. Ano, dítko nakonec onemocnělo - nicméně NE z toho, že by byl moc venku, nýbrž se nakazil virem ode mně a dostáváme se k další situaci. „Vy nepoužíváte roušku? Tu by měl používat nejméně do tří měsíců každý -nejen ti nemocní. No, popravdě představa, že navštěvám ve dveřích strkám roušky se slovy: "víte, musíte si to vzít, abyste nám nenakazili ditě“, no nevím, takže výsledek - roušku dále nepoužívám.

Nejvíc mě ovšem dostala situace, kdy jsem s malým vyrazila na nákupy - proboha že, no -jak si můžete dovolit vzít takhle malé dítě na nákupy? Vždyť by neměl přijít do styku s větším počtem lidí nejméně v prvním roce života. Panebože lid, přece ho nebudu izolovat, já potřebuji, aby mé dítko mělo imunitu, ne aby za rok vlezl do obchodu a dostal všechno, co se kolem něj mihne. Na druhou stranu je dokázané, že čím si dítko projde v nízkém věku, to ve vyšším věku nebude mít, vyvine se imunita.

Další problém byl v tom, proč používám sedačku a klokanku - jednoduché, potřebuji vyprat, uklidit, vyžehlit, uvařit, nakoupit atd. Je toho spousta, nemám peníze na chůvy nebo aspoň na uklízečku, takže při vaření mi vypomůže sedačka, kterou mám na provázku, za který tahám - nepředpokládám, že bych malému zničila pateř, když v ní není ani tři hodiny denně.

Asi spoustu lidí naštvu, když oznámím, že 23. 7. jedeme 350 km na svatbu - s malým. No, budeme to muset přežít - druhá možnost je, že bych se vybodla na seačku a dítko měla v korbiččce na klíně, aby leželo. No, to je mnohem horší představa než 7 hodin na cestě -cestou budeme zastavovat a dávat na půlhodinku do kočárku a projdeme se - a krmit samozřejmě.

Klokanku používám v případě nákupu - máme sice adaptér na autosedašcku, ovšem klokanka dělá malému lépe, mám do ní vycpávku, aby mu neházela hlavička, takže krásně vidí, nebo ho přítáhnu více a on si položí hlavu na prsa - rozhodně mi v té klokance nevisí -vyzkoušela jsem 3 než jsem vybrala takovou, která by mi vyhovovala :-)

A dostávám se k aktuálnímu problému - očkování, kdy jsem se přesvědčila, že jsem úplně nejhorší matka, protože chci své dítko očkovat. Věty typu - "víte, co se může stát, co to obsahuje atd. No, vzhledem k tomu, že se očkuje většina dětí a i ti, kteří neočkují jsou sami očkovaní a v pořádku, očkovat prostě budu. Ano vím, co se může stát, stejně tak vím, jaké je procento. A ptám se, vozíte své děti v autě? Víte co se může stát? Ano, přemýšlela jsem celé těhotenství nad tím, co se může stát - nedonošene ditě, smrt při porodu atd., přesto dítko mám, ano i narozené předčasně, a právě proto bych ho ráda nechala očkovat, ne na kdejakou kravinu, kterou potkáme, jako je chřipka, neštovice atd., to jsou nemoci, které si dítě mělo projít pro budoucí imunitu, ale pneumokoky a hexu určitě. Kdybych měla uvažovat nad tím, co se může stát, nepřejdu ani ulici, protože by mě mpohlo srazit auto, je to stejná pravděpodobnost jako to, že moje dítko zareaguje na očkování špatně.

V nejbližší době budu úplně nejhorší matka, až přestanu kojit - s kojením valčím už tři měsíce a přála bych někomu vidět má prsa plná modřin. Kojila jsem, z druhého prsa zároveň vymáčkávala mléko a tím dokrmovala, malý si nikdy nechtěl vytáhnout celou dávku, už z nemocnice - je to tím, že jsme byli tři dny bez sebe. V době nekrmení jsem ještě používala odsavačku, všechno k ničemu. Po měsíci jsem musela sáhnout už i po UM a teď to mám takhle - 6× denně pije 150 ml, takže nakojím 100 ml, ostříkám 10 0ml, to schovám a dám 50 ml Sunaru, za 4 hodiny mám prsa ovšem prázdná, takže nekojím, dám odstříkané a Sunar a takhle dokolečka, řeknu vám, opravdu zábava, prsa zničená, dítko prostě víc z prsu pít nebude. Takže klesnu po půlku a opravdu se na to vykašlu, nemám totiž sílu.

Shrnutí: dle většiny jsem špatná, zlá matka, ovšem dle svého selského rozumu chci dítko, které bude na něco zvyklé, mít imunitu a nebude hysterické, kdykoliv ho dám z ruky, proto používam sedačku, když něco dělám. Já doufám, že mu páteř neníčím, když ho nenechávám celý den.

Jinak mám ze svého okolí pocit, že právě ty nejvíc úzkostlivé matky mají potom velké problémy, věčně nemocné děti, závislé děti, dokonce děti, co ve třech letech vyžadují prso.

Hodnotilo 13 lidí. Score 2.8.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Sepishka
Ukecaná baba ;) 2401 příspěvků 05.07.11 00:56

Kazda delame, co povazujeme pro svoje dite za nejlepsi. Pokud jsi vnitrne presvedcena, ze delas spravne, tak te komentare urcite nerozhodi. Jinak psalas, ze doufas, ze prckovi nenicis zada- te sedacky bych se nebala, ale problem je urcite klokanka- pokud mas decko celem od sebe, tak mu predcasne vyrovnavas zada,ktery jeste nejsou vubec pripraveny nest celou tihu hlavicky a nevim presne, co za typ klokanky mas, ale vetsinou maji tu spodni cast desne uzkou a mimco tam visi a tlaci to v mezinozi. Klokanka fakt neni idealni, ale jak rikam, delej, jak uznas za vhodny- je to tvuj prcek a tvoje zodpovednost. At se vam dari.

 
cherubínek
Kelišová 7257 příspěvků 05.07.11 07:19

Hezký deníček :kytka: Podle mě je občas každá matka ta „hrozná matka“. i já mívám občas takovej pocit. Ale patřím spíš k těm jak jsi psala uskostlivým matkám :-D . Ale protože je prckovi už 15m a já už dlouuuho nekojim tak ho nebudu mít u prsa do 3 let :mrgreen: :mrgreen: .
Jinak ta klokanka či nosítko. Já to nemám ráda a nepoužívala jsem to. Taky mám doma nedonošeňátko (32tt) a nikdy bych ho do toho nedala. Ale je to opravdu věc každé maminky :nevim: .
Jinak přeju ať je prcek krásnej a zdravej a ty? Jsi určitě skvělá máma :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:

 
lumpajda
Zasloužilá kecalka 503 příspěvků 05.07.11 07:23

Myslím, alespoň podle toho co čtu, že budeš super máma. Kašli na lidi a jejich řeči, dělej si vše podle svého citu a rozumu,je to tvé dítě a určitě pro něj chceš to nejlepší. Přeji hodně zdraví a ať vám mrňousek dělá jen samou radost.

 
eviska22
Ukecaná baba ;) 2011 příspěvků 05.07.11 07:53

Ahojky, jsi supr máma, klídek:-) Na řeči ostatních se vykašli, Ty sama víš, co je pro Tebe a mimčo nejlepší. Já byla s malým venku hned první den co jsme došli z porodky, bylo krásně.. A kojení, v tvém případě bych se na to už dávno vykašlala, zase být kvůli tomu zdrchaná, ani omylem.. i Sunar je dobrej:-) Nosítka neví, já je nepoužívala, nějak jsem v tom nenašla zalíbení. U nás byl jen kočár a sedátko od Fishera. Tak buď v klidu, špatná máma opravdu nejsi.. špatná máma je ta, co se nesnaží dělat pro své dítě to nejlepší..

 
nikil
Extra třída :D 13844 příspěvků 05.07.11 08:09

Finduš at si každý říká co che, ty si máma ty vše děláš sama ,ty se řídíš podle sebe a ne podle lidí tak bud samou sebou…si super máma a super kámoška tkž se ničeho neds já tedy bych u tebe neměla strach že si špatná máma…si super :hug: :hug: opět hezky napísaný deníček :palec: :palec:

 
Janca.Zik
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 05.07.11 08:11

,,Jinak mám ze svého okolí pocit, že právě ty nejvíc uzkostlivé matky mají potom velké problémy, věčně nemocné děti, závislé děti, dokonce děti, co ve třech letech vyžadují prso,,
Zakladatelko v tomhle s tebou plně souhlasím i já mám ve svém okolí maminky,které ještě ve 3.letech kojí a myslí si že je to pro dítě to nejlepší,ale musí být sním 24hod.denně,bože jak ho dají někomu na pohlídání,či vidí cizího člověka :roll:

PLNĚ s tebou souhlasím a mám asi stejné názory jako ty,malej měl 2570g a dělala jsem vše co píšeš ty,tedy kromě klokanky :wink: A už začínáme 9.tý měsíc,ještě jsme ani jednou nemarodili,usíná mi sám v postýlce,má rád lidi,není to takový ten mamánek :-o A já jsem za to neskutečně šťastná :wink:

Držím palečky,ať zvládnete cestu a věř,že špatná nejsi,uvidíš,budeš za to za pár měsíců ráda :hug:

 
barbara21
Echt Kelišová 7711 příspěvků 05.07.11 08:16

Vůbec nikoho neposlouchej, si rozumná máma. Tak akorát! Dle mého právě máma nejvíc ví co a jak se svým dítětem. Já ti fandím :dance: Jo a vůbec neuvažuj o slovu zlá a špatná máma!!

 
damoncicak1980
Ukecaná baba ;) 2007 příspěvků 05.07.11 08:53

ahojky, na lidi vůbec nedej, podle toho co píšeš jsi skvělá máma…nám je skoro sedm měsíců, jsme taky nedonošený (36tt) a máme se čile k světu. Od porodu pracuji z domu (jsem účetní v rodinné firmě) a malý byl v lehátku velmi často. Jelikož jsme vážili hodně, tak klokánek nepřicházel moc v úvahu. Na nákupy jezdíme od měsíce a ven jsme chodili týden po tom, co jsme přišli z nemocnici ( a to byl prosinec a pod nulou). Malý František nebyl ještě nemocný a je to šídlo velké… :mrgreen: :mrgreen: ale život bez něj sui neumím představit… :srdce:

Na lidi prostě nedej, ty víš, co je pro tebe nejlepší. na mě taky koukali opovrženě, když malý spal venku v kočárku, bylo mu sotva měsíc a venku bylo pod nulou… :lol: :lol:

 
mabis
Kelišová 5086 příspěvků 05.07.11 08:53

Jestli ty jsi špatná máma, tak co jsem potom já ;)
Malá se narodila 36+1, z porodnice nás poštěli za týden a malá vážila 2340g no a protože paní doktorka která nás měla zkontrolovat a zvážit neměla přenosnou váhu, tak jsme museli k ní ;) v listopadu venku bylo 10°C ;)a to jelo dítě jen v autosedačce na kočárku protože táta pobral jen to co se mu vlezlo do auta (rodila jsem 300km od domova)
4tý den jsme začli chodit na procházky, bo bych se doma zbláznila každý den a po týdnu jsme chodili dvakrát denně…
Nakupovat se mnou byla hned první týden, protože jsem měla jen pár oblečků a musela jsem nakoupit něco z čeho by mi malá nevypadla ;)
Po 14ti dnech jsme se přesunovali domů, takže malá cestovala 300km a tohle pravidelně absolvuje jednou měsíčně tam i zpět ;)
jinak nosítko používám od 2 měsíců, protože jak bych v 3Ocm sněhu v zimě s kočárem venčila psa ;)
lehátko taky protože z něj malá dobře viděla a nevztekala se ;)
Ted jsem ještě špatná že ji „nechám“ padat a otloukat se a nechci jí pořídit helmu… ;)

 
Šája
Hvězda diskuse 102678 příspěvků 05.07.11 09:08

denisko, super, podepisuju se pod každé slovo :dance:
jsem stejně špatná máma jako Ty, nenosíme roušku, taky mám dítě doma v lehátku, byli jsme i nakoupit - v klokance :lol: a dokonce i OČKUJU 8-o 8-o :mrgreen:
jen tak dál :palec:

 
madlenka73
Ukecaná baba ;) 2310 příspěvků 05.07.11 09:29

Mně se malinká narodila 7.10,11.10 jsme přišli domů a 12.10 už naklusali na procházku,je pravda,že měla přes 3kg,narozená 41+0tt. Nic to nemění na tom,že si myslím,když jdeš s dítětem do přírody,určitě mu to nevadí. Rozhodně bych s ním nejela do obchoďáku či do restaurace.
Očkování beru jako automatickou věc,vůbec bych neřešila. Klokanku nepoužívám a nemůžu tak posoudit.
Jinak si myslím,že pocitem,že jsme špatné mámy trpíme někdy každá a je to asi normální. Je-li ale miminko spokojené,je to jen důkazem toho,že to maminka dělá dobře.
Jo s kojením bych se vůbec netrápila. Prostě nejde,nekojím. Mám obě holky odchované na Bebě a jsou zdravé jako řípy. První jsem se snažila kojit 6 týdnů,pak to vzdala a u druhé už jsem byla chytřejší a po 2 týdnech plně přešla na Bebu. Nakonec jsem se na sonu prsou dozvěděla,že mám geneticky dané to,že mám uvnitř jen tukové buňky a tudíž absolutně žádnou šanci kojit,neboť se mlíčko nemělo,kde tvořit. Takže závěrem,dělej vše jak to cítíš,pokud je mrňousek spokojený,je to určitě správné.

 
Danny841
Ukecaná baba ;) 1392 příspěvků 05.07.11 09:39

Já na tom co píšeš nevidím vůbec nic špatnýho :-) a ten kdo si to myslí a nebo to říká je trouba ať si vychovává a stará se o své děti,každá máma ví co je pro její dítko nejlepší :huban:

 
DianaAndílek
Ukecaná baba ;) 1085 příspěvků 05.07.11 09:46

naprosto souhlasím, i já jsem šla se synem brzy ven, nedělala jsem nic, čím bych ho chránila před okolními vlivy a ejhle…jsou mu tři roky a je naprosto zdravý a nikdy, podotýkám opravdu NIKDY, nebyl nemocný…takže já vám fandím.

 
Andrejka__20
Kecalka 378 příspěvků 05.07.11 10:17

Já mám drobné miminko, narodilo se v zimě, taky všichni chodili a říkali mi:„ať nenachladne, dělej to, nedělej to…vždyť je tak malinká, proč to děláš, neděláš…“ ..k zbláznění. Jak se střídalo to počasí, plus já měla dvoje antibiotika=imunita miminka někde, dostala malá zápal plic.Jak já si vyčítala to, ono, viděla ty pohledy…chtěla jsem se jít zahrabat! Dnes už dělám jen to, co JÁ SAMA uznám za vhodné, já jsem matka, já své dítě miluju nadevše a já mám za něj zodpovědnost. Proto všichni ostatní mi můžou políbit… Jinak: fandím ti :palec: Za ten deníček, který jsi moc hezky napsala, i za postoj. Špatná matka nejsi ani omylem, ani jedním co jsi v deníčku napsala. Zkus být trošku sebevědomější a uvidíš, že nad tím, že by s snad mohla být špatná matka už přemýšlet nikdy nebudeš. :palec: :kytka:

 
Blandik
Zasloužilá kecalka 817 příspěvků 05.07.11 10:21

zajímalo by mě pro koho chce být autorka správnou mámou? Protože pro své dítě je jistě tou nejlepší mámou pod sluncem..a pro ty ostatní? Na tom přeci nesejde, co člověk to názor, jiná zkušenost a jiné informace…Není to podle mě o ztrátě iluzí o ní samé, ale o tom, že se člověk jakožto novopečný rodič snaží dělat to nejlepší dle svého vědomí, svědomí a situace a okolí to „neocení“ a spěchá se svými zaručenými radami a instrukcemi, o které nikdo nežádal..

Příspěvek upraven 05.07.11 v 10:23

 
ibolia
Kecalka 361 příspěvků 05.07.11 10:41

Ahoj, kašli na všechny co ti dávají „zaručené“ rady. Mě se malý narodil začátkem listopadu a na konci jsem ho vezla autobusem k ségře. Je to jen 17km, ale cesta trvala 45min.
Taky jsem s ním byla nakupovat vánoční dárky v obchoďáku. Manžel na ty nákupy není, tak nebylo zbytí. A malého hlídat nechtěl kvůli tomu, že kojím. Je fakt, že jsem ho radši měla ssebou, než abych trnula, jestli doma neječí hlady.
A nám v porodnici říkali, že pokud není -10°C, klidně můžeme jít s dětma hned ven. Pokud jsou zdravá.

 
lisacek
Ukecaná baba ;) 1661 příspěvků 05.07.11 10:57

Každá matka si to dělá podle sebe, nevidím nic špatného na tom, když je maminka víc úzkostlivá a dítko si chrání a na druhou stranu nevidím nic špatného na tom, když má dítko „sparťanskou“ výchovu. Každá podle sebe, neexistuje žádný návod jak být supermatkou. Takže si to dělej podle sebe a nenech se vytočit co říká okolí, ti ať si to dělají po svém :nevim:

 
suchar
Nadpozemská drbna 29312 příspěvků 05.07.11 11:06

Skvělé napsané :palec: :palec:
jsi určitě skvělá mamča a druhé vůbec neposlouchej!!!!
Já bych mohla taky vyprávět.....­......také jsem nejhorší mamina pro některé :mrgreen: :mrgreen:
At malej pěkně roste :wink:

 
žirafííí  05.07.11 11:10

Prosim tě a kdo ti říkal takové věci ? :lol:

Trochu jsem se při tom pobavila , mě tohle někdo říct tak ho laskavě pošlu někam :wink:
Sice mám donošené dítě , ale už ve 3 týdnech jsem jela přes celou prahu v plném mhd,od doby co jsem přišla z porodky chodila každý den ven . A ani jednou zatim (ťuk,ťuk) nebyla nemocná :wink: .

Nejlepší je dělat věci jak máma uzná za vhodné :wink:

 
luciblank1
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 05.07.11 11:32

Na lidi kolem sebe nedej já když porodila Adámka a to bylo před čtyřmi lety tak byl každý chtrý co bych jak měla a neměla dělat a já jen jedním uchem sem a druhým ven, Malýho jsem oblékala podle sebe a nikdy mu nebyla ani zima ani horko kojit jsem kojila do půl roku mléko se mi pak vytratilo a co jsem mohla dělat. Někteří mě odsuzovali že pak dávám kaše které koupíš v každém obchodě a nedělám krupici apod řídila jsem se sama sebou a malej je dnes zdravý čiperný imunitu má a rozhodně se neřadím mezi ty kteří drží dítě ve sterilní čistotě a přiznám se že jsem ani jednou nevyvařila dudlík ani lahev a malej je 100% v pořádku drž se svými pocity a instinkty ty jsi matka ty jsi dítě nosila celých 9měs pod srdcem a také ho porodila a ty nejlíp víš co je pro něj to nejlepší držím palečky a rozhodně nejsi špatná máma

 
makykyna  05.07.11 11:38

ahojík jakobych to psala já :-D mě spousta lidí říká a tohle nemůžeš- a ty to děláš špatně-proč jí dáváš dudlík to bys neměla-a ty jí málo oblékáš nebo zase ty jí moc oblíkáš…no trefilo by mě z toho. je to mé první dítě malé je 6 měsíců ze začátku jsem každou radu přívítala ale tohle?!!! je to moje dítě a nikdo mi nebude říkat co mám dělat a co ne??! mě někdy připadá,že jiný maminky nemají na práci nic jinýho než pozorovat co dělají jiný maminky špatně!!!!

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 05.07.11 11:59

Plácáš se v tom obstojně. Oháníš se zdravým selským rozumem, ale ten jen mihotavě probleskuje a je záhy udusán tvým vzdorem. Opravdu potřebuješ dělat všechno na just těm či oněm?

nedá mi to, ale 3h denně v klokance je teda hergot sakra doba… co konkrétně je špatného na ergonomickém nošení? tohle je vysloveně nerozum, pro který neexistuje žádný logický argument. Když tak věříš doktorům, co se očkování týká, tak bys měla stejnou úctu prokazovat i ortopedům

 
momi33
Nadpozemská drbna 25322 příspěvků 05.07.11 12:19

tak nečetla jsem vše,ale jen za sebe:taky jsem špatná matka,jelikož očkuji,ale to je nás asi vícero :wink:
s malým jsme taky cestovali,ale až tak po 3m,dříve si to ani nedovedu představit.
já jsem zas špatná v jiných směrech,jsem přísná,a obšas i malého plácnu přes zadek-tudíž žádná respektující výchova 8-o
Za mě zakladatelko-ještě přijdou jiné doby,kdy si budeš víc věcí vyčítat :wink:
zachovej klid a drž se :wink:

 
helenkanai
Závislačka 3239 příspěvků 05.07.11 12:41

Ahoj pisatelko,myslím si,že chodit s dítkem ven je uplně normální :-) i když je to nedonošenec.Ba naopak vzduch je zdravý a nikomu neublíží,spíš naopak.Jedině jsme s malou nechodila,když bylo venku na 30C a nebo pak hodně velká zima - 10C.Malá měla při propuštění z porodky 2850g a uplně v pohodě.Do lehátka jsme jí dávala taky ale ne nadloho,max na 30minut - ono to skutečně ničí páteř,ale pak jsem ji dala na koberec a hrací dečku a bylo vyřešíno.S kojením jsme hodně bojovala - nešlo to,prostě sekce a pozdní přiložení,nakonec se mi to podařilo zlomit.Tak nějak bych to asi věteřešila,každá máma se snaží pro své dítě dělat to nej,protože jej miluje.Jediný co mi přijde od Tebe postavený na hlavu,je věta ohl.kojení do 3 let.Myslím si,že když to jde,tak proč ne.Je to zdravé a dítě má pak imunitu :-) rozhodně není třeba za to maminky odsuzovat!!!Mojí malá je skoro 14měs. a já jsme hrdá na to,že mám to štěstí kojit a pokud to půjde budu kojit dál.Tak a ted mě klidně sežerte :lol:

 
ha-ne-le
Kecalka 271 příspěvků 05.07.11 12:52

TAk abych pravdu řekla, znam totéž… Přijeli jsme z porodnice, šli ven v ten den - problém. Ve dvou měsících jsem si potřebovala jet do města autobusem (!!!) nakoupit, další problém - moc lidí, bacily atd. Kojení - problém. Já nechci kojit, máme problémy, malý se málo nají, ale ovšem je to „nejlepší“ pro malého, takže prostě válčíme, kojíme pomalu co půlhodinu atd… A další a další věci, viz vibrační křesílko, autosedačka, oblíkání atd… Prostě vím, o čem mluvíš. Takže vítej v klubu NESCHOPNÝ A KRKAVČÍCH MATEK :lol:

Příspěvek upraven 05.07.11 v 12:53

 
Moth
Závislačka 4856 příspěvků 05.07.11 13:32

I já se po přečtení deníčku hlásím do klubu „špatných matek“ :lol: :wink:

 
Anonymní  05.07.11 13:35

COZE?? sice je ditko nedonosene ale takhle jako vytapet a dite nabalit???? se nedivim, ze bylo nemocne chudak :cry: jinak myslim,ze zbytek veci delas super proste matka pozna co je pro jeho ditko nejlepsi :-)

 
Anonymní  05.07.11 14:23

Já jsem deníček nepochopila. O jaké iluze si přišla - ty sis myslela, že s dítětem do 1 měsíce se nechodí ven nebo s dítětem pod 3 kg? Myslela sis, že do roka s ním nepůjdeš do obchoďáku? Byla snad tvoje iluze, že ho nenecháš očkovat? Opravdu jsem nepochopila. Nevím, co děláš za vědu z toho, že se chováš celkem normálně. :roll:
 Alena

 
piskle2
Ukecaná baba ;) 1570 příspěvků 05.07.11 14:25

Jsi naprosto normální maminka, žádná špatná matka. :hug: :hug:

Příspěvek upraven 05.07.11 v 14:26

 
Aladina
Echt Kelišová 7584 příspěvků 05.07.11 14:54

Taky se hlásím k těm, co deníček nepochpili. :-)
Měla bys počítat, že od teď už budeš dostávat „dobré rady“ celý život. Je na tobě, jak si je přebereš. Každá matka je dostává a lezou jí krkem, nebo je vezme za správné. To je přece normální.

 
makakela
Echt Kelišová 8010 příspěvků 1 inzerát 05.07.11 14:58

Find hlásím se také do klubu špatných matek, také mě každej radil atd atd ale zatrhla jsem to po měsíci a je klid, každému kdo tak radí říkám že je to moje dítě a vychovám si ho podle sebe. Na ostatní se vykašli a řid se svým způsobem a mateřským pudem. Deníček :palec:

 
kocicka18
Kecalka 279 příspěvků 05.07.11 15:07

Taky se hlásím do klubu špatných matek :-D Jinak jak mi říká můj manžel: neboj, ty jsi pro něj ta nejlepší máma jakou může mít! Tak se toho hesla držím a veškeré rady, které se mi nezdají, házím za hlavu a udělám si to po svém! :-P

 
finduska
Extra třída :D 13661 příspěvků 05.07.11 15:22

Děkuji za reakce-jenom maly dodatek-Deniček je odtoho,aby se clovek vypsal,aby clovek napsal sve pocity,sve nazory, nemusi ho chapat kazdy,ano zverejnuji ho, ale to neznamena,ze me myslenky a nazory musi pochopit a schvalit vsichni :palec: Proste a jednoduse-denicky jsou od toho aby clovek napsal co ho trapi,a nebudu si kupovat sesit domu,kdyz mohu vyuzit denicek tady, v kterem se treba nekdo najde. :palec:

 
Šája
Hvězda diskuse 102678 příspěvků 05.07.11 16:04

tak já musím ještě reagovat - já jsem zase absolutně nepochopila reakci gladys 8-o 8-o 8-o 8-o 8-o
za prvé si myslím, že naopak je zakladatelka selským rozumem vybavena víc než dost než aby někde probleskoval a to právě proto, že se chová úplně normálně a ne podle nějakých příruček. také si nemyslím, že to že dělá věci podle svého rozumu znamená to, že by je dělala navzdor někomu......
a už vůbec nevím, kde gladys vzala, že zakladatelčin malý je 3 hodiny denně v klokance???? :think: :nevim: četla jsem deníček několikrát, ale tenhle údaj tam nikde není, naopak je tam psáno, že není ani 3 hodiny denně v autosedačce..... :palec:

 
Janni.na88  05.07.11 18:01

FIND,krásný deníček!!!moc hezky napsané a dle mého názoru nejsi hrozná matka,jsi suepr matka a pro MAtyho děláš maximum,tak jak to má být..na řeči okolí se vkašli,přijde mi též přehnané nechodit celý první měsíc ven,izolovat mimi od lidí,pouzivat rousku do tri mesicu atd tad tad…to je preci nesmysl uplnej..každá maminka ma jiny system na vychovu sveho miminka a každý má na to jiný názor..každopádně hrozné amtky jsou ty,které se o sv děti enstarají,nedokáží jim dát dostatek lásky,opouštějí je atd tad..(nu ale tak tkaovymhle zenskym se ani snad matky riakt neda).FIND,jsi super baba a uzasn a mamina,pryc s osklivymi pocity a uzivj si toho krasneho tvorecka,jakeho doma mate :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :palec: :huban:

 
martulkasloník
Extra třída :D 12266 příspěvků 05.07.11 18:41

HEZKÝ DENÍČEK,jako bych to psala já :lol: taky si někdy přijdu jako případ pro sociálku, nekojím a to naprosto dobrovolně, do roka jsme skleničkovali, ještě nenočníkujeme, jsme na pamperskách, neuspávám, nikdy jsem malou neměla u sebe v posteli, s malou jsme byli v restauraci v týdnu a ve 14 dnech v tescu, v 5 měs. u moře atd. :lol: vždycky se najde někdo kdo vás zdrbe a pomluví ale už jsem se dostala do fáze že je mi tu šumák :lol:

 
anonym 1  05.07.11 19:03

Deníček se spádem, v mnoha bodech se s nim ztotožňuju. Náš prťous se narodil dvoukilovej, ve třech měsících už jsme jezdili po výletech, v terénech nosili ve vaku Lodger. No, a v půl roce putovali autem do Anglie. Všechno probíhalo skvěle, bez problémů, a v tomhle duchu pokračujeme i dál. Každý má jiný životní styl, jinou povahu, a podle toho se pak ubírá i jeho rodinný život. Jen tak dál a hlavně žádný stresy z nenechavýho okolí. Je to váš život…

 
Alex01
Kelišová 5801 příspěvků 05.07.11 19:14

krásný deníček!!!
myslím si, že jsi super máma, rozumná a žádná histerka!!! Jen tak dál :palec: :palec: .
Na procházky bych šla kdykoliv, pokud není vysloveně mráz nebo horko k zalknutí nebo smogová situace.
Z nekojení si nic nedělej, nejsi sama, kdo přikrmuje, když to nejde, tak to nemůžeš lámat přes koleno!!!
A očkování!?!?? Nechápu lidi, co nenechají svoje dítě očkovat, většina rodičů, co si teď pořizují děti, tak jsou zaočkovaní a nehrozí jim takové nemoci jako černý kašel, tubera a mnoho dalších, ale svoje děti by tomu klidně vystavili, nechápu!!!!
Držím palce ať je malý zdravý a pěkně prospívá :kytka:

Příspěvek upraven 05.07.11 v 19:15

 
Nathali23
Ukecaná baba ;) 1557 příspěvků 05.07.11 19:39

ahojky
no musela som reagovat :-)
za 1, super denniček :potlesk:
ze 2,vsetci ty ludia co ti vravia ze robis to a tamto spatne nech sa radsej pozru na seba ze co a ako robia oni a vobec nikoho ale nikoho z nich nepocuvaj!!!!co su nejake specialne navody ako sa starat o dieta???hm…ze ja este o takom niecom neviem?!!
si dobra matka lebo len ta chce pre svoje dieta to najlepsie!!!
klokanka je super vec a keby nicila chrbatik detom iste by sa nemohla predavat a vsetky veci co sa kupia v detskych obchodoch su najskor skusane a prejdu si istym testom u cinskym obchodoch je to skor risk

takze na zaver svadbu si uzite a urcite cesta nebude taka strasna ako vvsetci opisuju a ruška vazne nepouziva- mimco este dostane sok :mrgreen:
papa :kytka:

 
mmonica  05.07.11 19:51

tak ja jsem se tedy v denicku nenasla,
vzdycky jsem si o vsem shanela co nejvice informaci a z toho si dokazala udelat svuj nazor na vec a tolerovat nazor druheho,
tady mi trosku pripada, ze pisatelce vadi, ze ty jine nazory vubec jsou
kdyz mam sve nazory tak je preci dokazi normalne obhajit a nemusi me ostatni vytacet,chapu, ze kdyz mam prvni miminko tak to neni jednoducha situace, ale trosku nadhledu by neskodilo,
denicek mi prijde malicherny a nechce se mi verit, ze by na pisatelku nekdo utocil , ze je zla a spatna matka, chce to vice sebeduvery sama v sebe, to ze ma nekdo jiny nazor neznamena, ze utoci

 
careynka
Neúnavná pisatelka 19493 příspěvků 05.07.11 21:32

ja to teda taky moc nepochopila, prijde mi to takovy cely afektovany, jako psany v rozzlobeni, ci jak to popsat. Preci nemusis nikomu obhajovat co proc a jak delas. Nasledky si ponese jen tvoje dite a ty a nikdo ti do toho nema co kecat. Myslim ze se rozcilujes uplne zbytecne

 
suvik
Nadpozemská drbna 25318 příspěvků 05.07.11 21:48

Hmmm já ti nevím, mě to přijde takové alibistické…dopředu se označím za špatnou matku, aby mi nikdo „nemohl nic říct“, protože už přece ta špatná matka jsem.

Spíš tam z toho naopak cítím nejistotu toho, co děláš. To je vcelku normální u prvního dítěte.

Jako by se dopředu obhajuješ. Dobrých rad člověk dostane jistě spoustu, nejlepší je řídit se vlastním instinktem a mít dobrý přehled o informacích.

Já ti radit nehodlám, nebudu ani psát v čem s tebou souhlasím a v čem ne, právě mi přijde, že o to ani nestojíš, což ovšem může být někdy škoda. :wink:

 
Linda 1
Povídálka 21 příspěvků 05.07.11 22:16

Ach jo…
Kromě autosedačky používané doma necelé 3 hodiny :zed: , klokanky a té cesty 350km bych s Tebou i souhlasila…
A nikdy jsem neslyšela tedy, že donošené dítě by nemělo choddit měsíc ven.....?
Suvík to docela vystihla myslím tedy já…
a to se nepovažuju za nijak dokonalou matku, taky se řídím svým rozumem… každá holt máme svůj „selský“ rozum trošku jiný…

Příspěvek upraven 05.07.11 v 22:19

 
Marbuli
Závislačka 2761 příspěvků 05.07.11 22:20

tim padem se hroooozna matka i ja!!!

Findusko krasne napsane :)

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 05.07.11 23:53

Jsem lehce na rozpacích. Nečetla jsem všechny komentáře, ale podepisuju se pod komentář Gladys a ještě…a teď nevím jméno. 28stupňů v pokoji a ještě má na sobě ix vrstev? 8-o Mazec. Moje malá má odmalinka v pokoji 18-21 a ani by mě nenapadlo jí tam přidávat. Ano, právě proto bylo nemocné, protože bude zvyklé na vedro.

A klokanka? Jestli nemáš ergonomické nosítko, ale skutečně KLOKANKU, tak ANO, NIČÍŠ SVÝMU DÍTĚTI ZÁDA! Když jsi tak zodpovědná, jak se nám tu prezentuješ, mohla sis zjistit něco o zdravém nošení dětí.

Toto jsou dvě věci, se kterými nesouhlasím. Pod ostatní se podepíšu, protože rejpání chytrejch-hlavně těch zkušenějších-…nejlepší jsou maminky, tchýně a kamarádky, tak to je na pěst. Nesnášim nevyžádané rady…a vidíš sama jsem ti dvě poskytla :mrgreen:

Je to na každé mámě. Nepochopila jsem smysl deníčku. Proč musíš někomu dokazovat, že jsi dobrá máma? Vždyť jsi, ve svých očích rozhodně! A o vo to právě jde! :wink:

Příspěvek upraven 05.07.11 v 23:59

 
verona02
Kecalka 137 příspěvků 06.07.11 00:16

mabis, to je ještě dobré, já jela s nedonošenou holčičkou k doktorce v kočáře v prosinci při teplotě pod nulou, okolo plno sněhu. malá měla jen něco málo přes 2 kg. naše doktorka domů nechodí. ještě štěstí, že je to necelých 15 min cesty pěšky. i když v tom sněhu to bylo na dýl. jinak zakladatelce - nenech si do ničeho mluvit, ty jsi máma a ty víš co je pro tvoje dítko to nejlepší. já jsem tedy dost úzkostlivá, ale proti názorům jaké máš ty nemám absolutně nic. každý dělá, jak uzná za vhodné.

 
brumdinka
Generální žvanilka 23467 příspěvků 06.07.11 18:18

Ahoj, tak předně seš dobrá máma, která chce pro své dítě to nejlepší :palec:

Dále při čtení tvého deníčku jak si popisovala co se všechno nemá .. sem si každou chvíli říkala, že větší blbot sem fakt dlouho neslyšela, kdo ti to prosim tě říká :?: ......takže víš co vykašli se na to co ti kdo říká nebo neříká a dělej vše podle svýho vědomí a svědomí ..u většiny těch věcí co si psala bych dotyčné poslala do patřičných míst …

takže hlavu vzhůru a na kecy ostatních se z vysoka :wink:

 
brumdinka
Generální žvanilka 23467 příspěvků 06.07.11 18:22

P.s. jediný co mě zarazilo je těch 28 stupnú - to jako fakt mazec 8-o - takže takhle né - v pokoji má být 18-21 a to i pro mimčo

a k nosítku - záleží jaké máš ale my v tom malýho nosili až když sám držel hlavu a měl dostatečně roztažený nožičky, aby byli záda rovně ..a to ještě fakt jen na výlety a nebyl v tom nijak dlouho…ale fakt záleží na typu

 
meravigliosa
Závislačka 2739 příspěvků 06.07.11 18:44

Nečítala som všetky diskusné príspevky, teda žiadne, po prečítaní mi napadlo, prečo si vytápala na 28°C???? 8-o 8-o 8-o 8-o 8-o
Ale trošku mi pripadá, že robíš všetko napriek :oops: :oops:
hrozná matka určite nie si, to si hovoríme myslím každá…

 
neumisa
Neúnavná pisatelka 18620 příspěvků 06.07.11 21:23

no … a v čem jsi hrozná??? 8-o Mně to přijde vše vcelku normální … tedy až na těch 28°C, to bych taky padla … buď v klidu 8-) :mrgreen:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama