IVF, adopce atd....

Snažení
  • 20.06.04

Ahojte všechny, které se snažíte či čekáte.Nechci se rozepisovat o tom co jsem prožila v posledních 10 letech za hokuspokusy o dítě,

Lékaři z nás vytáhli 200 000 za IVF a AIUI. Našemu systému zdravotnictví to přijde ohromně etické, zvlášť v době, kdy populace klesá. Vy víte o čem píši.

Nicméně po posledním pokusu o IVF na jisté soukromé klinice v Brně mi nemohli zastavit 6 týdnů silné krvácení. Krev začala zapáchat , měla jsem zimnici a pak mě začali léči antibiotikem. Výškrab neudělali, neschopenku nenapsali, vše se bagatelizovalo.
Vylízala jsem se, ale jsem skončila s poškozenými vejcovody a myomy konečně na operaci u skvělých lékařů a to v Břeclavi.
Děkuji jim. V Břeclavi se ke mě chovali moc hezky, dělohu mi zachránili a já bych ráda dala poslední šanci o dítě.

Ale kde? Kdo z Vás má dobrou zkušenost a jak se dnes pohybují ceny těch zákroků. Kde jsou vstřícní? Dejte radu , tip, cokoliv.

Nebrečím. Já jsem totiž jednala a průběhu celého snažení jsem požádala o adopci. Adoptovala jsem holčičku, úžasnou, zdravou a krásnou. Byly jí 4 měs. Dnes má 3 roky a chystáme se do školky.
Přestože jsme chtěli adoptovat druhé dítě. Není to u nás možné. Řekli nám, že naše žádost bude ležet na úředech na věky. Inu naše vláda a úředníci se starají…

Zbývá mi zkusit pokus IVF. Jen nechci jít jak ovce na porážku, Už nechci aby mě někdo ublížil špatnou volbou stimulace, provedením, či jinak.

Mám dceru, kterou miliji víc než si dovedete představit. Nechci riskovat, A vy kteří jsete na tom podobně, tak adopce se nebojte. Cesta je to trnitá, ale výsledek nádhernější než si dovedete představit…

berika

Váš příspěvek
gruzie
Kecalka 112 příspěvků 20.06.04 18:08

Ahoj bereniko,
přečetla jsem si tvůj článek a nedá mi to, abych ti něco nenapsala o sobě.

O miminko jsme se s manželem snažili taky 10 let. Vystřídala jsem 3 zařízení s asistovanou reprodukcí. V HK a v Praze se jednalo o soukromé kliniky a poslední zařízení, kde jsme byli konečně úspěšní byla státní nemocnice!
Mám zkušenost, že v soukromých klinikách jim jde hlavně o peníze a bez nějakého delšího léčení tě posílají na IVF. Měla jsem za sebou 3 nezdařená IVF, aniž by mi doporučili uchování zmražených embryí. Vím, že jsem nastimulovaných vajíček u prvních dvou pokusů měla dost a když jsem zjistila, že by šlo udělat taky KET, tělo bylo „vyždímáno“ a připravilo jen 3 vajíčka. A to do zásoby nevyšlo.
Ještě jsem zapomněla napsat, že nás 8 let škatulkovali do pacientů s nevysvětlitelnou sterilitou. Potom jsem se dostala k dr. Dostálovi ve Fakultní nemocnici v Olomouci. Ten mě pozorně vyslechl, vzal v úvahu vyšetření, která jsme dosud měli a navrhl další vyšetření, hlavně imunologické v Plzni. Tam jsme se teprve dozvěděli zřejmý důvod naší neplodnosti a k dalším IVF jsme přistupovali podle rad imunoložky. Nezabralo to sice napoprvé, ale druhý pokus vedený velmi pilně zdejším personálem, se zadařil a já ode dneška za 14 dní čekám vytoužené miminko - holčičku.
Nechci prosazovat Olomouckou nemocnici, ale píšu, jakou mám zkušenost a kde mi pomohli. Člověk si musel odpustit nádherné vstupní haly, vodotrysky a objednávku jídla až na pokoj v soukromých klinikách, musel vydržet čekání třeba 2 hodiny v klasické nemocniční čekárně, ale vstřícný a ochotný personál, s jakým jsem se dostala do styku v Olomouci, toto všechno bohatě vynahradil.

Máš to štěstí, že jste adoptovali alespoň jedno dítě, které vám dělá určitě nesmírnou radost. Přeji ti, aby jsi při rozhodování měla šťastnou ruku a k holčičce brzy přibylo další miminko.

Gruzie s Madlenkou 38 tt

LenkaK
Ukecaná baba ;) 1181 příspěvků 20.06.04 19:01

Ahoj Beriko,
my se o naše druhé miminko nesnažíme takovou dlouhou dobu jako Vy, zatím je to „jen“ 12 měsíců a i přes to, co nám řekli dr. v Brně v Repromedě, nepřestávám doufat, že se nám to jednou povede normálně. Chystáme se do jiného centra (na Obilňáku), tak jsem se Tě chtěla zeptat, ve kterém centru jsi to byla.
Jinak v Břeclavi jsem byla dvakrát. Jsem ráda, že Ti tam pomohli, já odtud tak dobrou zkušenost nemám - jednou jsem tam byla v porodnici a po druhé na operaci. Jsou to dva roky. Možná se tam doktoři od té doby změnili, ale po těchto dvou zkušenostech bych se tam už nikdy nevrátila.
Přeju Vám, aby jste našli centrum, kde k Vám budou vstřícní a aby Vám brzy pomohli.

LenkaK
Ukecaná baba ;) 1181 příspěvků 20.06.04 19:01

Ahoj Beriko,
my se o naše druhé miminko nesnažíme takovou dlouhou dobu jako Vy, zatím je to „jen“ 12 měsíců a i přes to, co nám řekli dr. v Brně v Repromedě, nepřestávám doufat, že se nám to jednou povede normálně. Chystáme se do jiného centra (na Obilňáku), tak jsem se Tě chtěla zeptat, ve kterém centru jsi to byla.
Jinak v Břeclavi jsem byla dvakrát. Jsem ráda, že Ti tam pomohli, já odtud tak dobrou zkušenost nemám - jednou jsem tam byla v porodnici a po druhé na operaci. Jsou to dva roky. Možná se tam doktoři od té doby změnili, ale po těchto dvou zkušenostech bych se tam už nikdy nevrátila.
Přeju Vám, aby jste našli centrum, kde k Vám budou vstřícní a aby Vám brzy pomohli.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.06.04 09:17

Taky bych chtěla reagovat na tvůj článek, jenom stručně. S klinikou Repromeda nemáme nejlepší zkušenosti, vytáhli z nás spoustu peněz a k ničemu to nebylo. Tak jsme přesídlili do Zlína a tam to snad bylo to pravé. Nechcou zbytečně dělat nadstandart, dokonce nám to i rozmluvili platit víc než je třeba. Myslím, že mají šikovné embryology a na těch asi uáleží nejvíc. Prostě nám se tam zadařilo hned napoprvé a teď jsem těhotná. Jo a netlačí hned do IVF, zkouší i jednodušší cesty a daří se. myslím, že jsou dobří a chtějí pomoct a ne jen vydělávat. Tak hodně štěstí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.06.04 13:01

Ahoj Beriko,

mám zkušenosti s brněnskou klinikou UNICA. Byla jsem tam před rokem na svém prvním IVF (netvořila se mi skoro žádná vajíčka, proto IVF) a zadařilo se hned napoprvé. Teď mám doma 4 měsíční dvojčátka holčičky a jsem za ně moc šťastná. Celkový přístup na klinice byl perfektní. Docházela jsem tam i celé těhotenství a byla jsem nadšená. Takže vřele doporučuji, když nic, tak alespoň zkusit si tam jít popovídat a probrat možnosti, jsou ochotní a velmi schopní.

Přeji hodně štěstí

Evásek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.06.04 15:40

Ahoj Bereniko,
děkujeme za tvůj příspěvek. Jsem ráda, že máš takové štěstíčko se svojí holčičkou. A přeju vám do života jen samé štěstíčko.
Mám za sebeou 1. nevydařený pokus IVF a to v centru ART České Budějovice. Přístup personálu se mi líbil.
Ale pořád mi nějka nejde do hlavy jedna věc. Oplodilo se nám 8 vajíček, 2 mi po domluvě zavedli. Ale žádné nezmrazili. prý nebyli tak kvalitní. Tak nevím, snažím se věřit,ž e to byla pravda, ale hlodá ve mě nějaký červík pochybností, že při prvním pokusu se prostě s mražením nezatěžují. Dvě holčiny, které tam byly se mnou dopadli úplně stejně.

Tak to je jen moje rekace.
Ještě jednou přeju hodně štěstíčka Maru

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.06.04 15:58

Gruzie a Madlenko, jsem ráda za páš vzkaz i radu, snad využiji těchto rad při dalších pohovorech s lékaři. O Olomouci jsem slyšela již hodně pozitivních hodnocení a z Brna bych to neměla tak daleko. Na imunologii se zaměřím. Dík za radu a přeji hodně zdraví a radosti Vám všem. berika

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.06.04 16:02

Ahoj Lenko, nebyla jsem v Repromedě. ublížili mi v Heliosu. Tam opravdu nikdy nechoď. Stačí si přečíst ty hrůzy co tam zažily i jiné holky na www.Rodina.cz. Zadej Helios do vyhledávače a pak jen čti. To, co se tam píše je zvelké části pravdivé. Budu hledat a přeji Ti jen samé dobré zkušenosti. berika

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.06.04 16:04

Děkuji moc za radu. berika

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.06.04 16:05

Evásku děkuji a přeji Tobě i Tvým holčičkám hodně zdravíčka a pohody v mateřství. Berika

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.06.04 16:14

Ahoj maru, jen k těm vajíčkům. Sama pochybuji o etice užití odebraných vajíček. Vím o dárcích spermatu ,ale neznám ženu, která by dobrovolně nechala své tělo stimulovat za účelem dárcovství. A kolik by jí zaplatili, když my platímjen 20 000 léky a výkony k tomu. Nehledě k nežádoucím účinkům. myslím si , že zbylá vajíčka bez našeho vědomí a souhlasu jsou součástí výzkumu a možná i nevědomky darujeme zadarmo a proti naší vůli biologický materiál ženám, které jsou bezdětné a nemají vlastní tvorbu vajíček z jakékoliv dg. Je to má nepodložená spekulace, ale jsem si skoro jista, že nejsem daleko pravdy. Dej si na to pozor a na všechno se ptej i na počty vajíček a proč nedošlo k transferu v následujících cyklech??? Buď důsledná.Ať není pravdou, že my matkami nebudeme a přitom naše děti může vychovát třeba někdo jiný. I to mě trápí. Je to skoro scifi. berika

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.07.04 12:52

Ahoj všechny, já jsem podstoupila zatím jedno IVF s ISSC v Hradci Králové, jinou možnost nemáme, problém je v manželovi a to takový, že spermií máme dost ale mají geneticky narušenou morfologii, takže se musí přebrat na ty které nosí genetickou informaci a na ty které jsou k ničemu. Chodím do Sanusu v Hradci Králové k dr. Štěpánovi a ač se to nepovedlo musím říct, že jsem tam celkem spokojená, až na ty čekačky v čekárně. Jinak všichni jistě víme jak je to stresující to čekání a ty procedury co to vše obnáší, ale i přesto do toho jdeme znovu a znovu. Cena v HK hrazená pojišťovnou za jeden pokus IVF bez zmražení 15 500.

Přeju nám všem ať to má už konečně štastný konec.
 madela

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.07.04 09:06

Ahoj Beriko! Taky se léčím několik let na neplodnost, nejdříve jsem to zkoušela V Repromedě, ale tam to byla jen ztráta peněz a času. teď chodím do Heliosu, zatím taky bez výsledků. Hrozně by mě zajímalo, k jakému lékaři jsi tam chodila!
Jinak Ti držím pěstičky ať máš štěstíčko!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.07.04 00:03

Milá beriko!
V první řadě smekám před Tvou rychlou rozhodností ohledně adopce, jejíž výsledkem je Tvá úžasná dcera. Gratuluji
Já sama se případné adopce trošku bojím, abych to psychicky zvládla.
Vzhledem k mým zdravotním problémům jsme snažení o mimi museli 4 roky odkládat, teď už se 2 snažíme a nic. Lékařka se tvářila, jako že jí obtěžuji, přitom věděla, že je celá situace vzhledem k mému zdr.stavu ještě o něco komplikovanější.Po mém naléhání mě konečně poslala do CARu,v podstatě bez vyšetření.
Bydlím ve Plzni,po zjišťování ohledně různých CAR jsem se rozhodla zkusit to zdejší-soukromé.Nemám s nimi zatím žádné dlouhé zkušenosti,ale s ostatními lékaři ano a musím říci,že jejich přístup je zatím výborný. Lékaři i sestry jsou velmi příjemní, snaží se mi věci vysvětlit, pokud to jde, konečné rozhodnutí je na mě.Dost mě vyděsilo, když jsem všude četla, že se na jeden IVF pokus doplácí kolem 15000,–Kč.Zde jsou 3 pokusy zdarma, léky jsou na výběr buď také zdarma či jejich „čistější“ forma, které by víc než lepší léčbu měla minimalizovat vedlejší účinky - ty pak stojí kolem 4000,–Kč. Jediné co se platí je kryokonzervace embryí a to stojí 2500,–Kč. Všechny tyto informace jsou zatím „teoretické“,zítra jsem měla začít první IVF, bohužel mi objevili cystu,která bude patrně endometrická,takže čekám na výsledky a pak asi laparoskopie. Opět se nemohu ubránit dojmu,že tohle mohlá má lékařka zjistit dávno.
Pokud bys ses chtěla na tohle CAR informovat,jmenuje se Natalart a najdeš to na netu i v seznamu na www.neplodnost.cz
Vím,že je to pro Tebe dost z ruky,ovšem co by člověk neudělal pro možnost nosit pod srdíčkem toho vymodleného tvorečka. Kdybys chtěla třeba vědět cokoliv bližšího nebo měla jen chuť - ozvi se.
Přeji mnoho radostí s dcerkou a úspěšný pokus- bratříček by se jí určitě hodil.
Měj se krásně, Sisi

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.07.04 00:24

Chodila jsem k dr. Texlovi. Držím Ti pěsti. berika

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.07.04 00:37

Ahoj Sisi, děkuji za hezkou odpověď a přeji hodně štěstí. S tím placením v CAR jsi mě překvapila. To je milé zjištění, ale fakt je to trochu zruky. Já kromě mé snahy, myslím víc na to jestli by tím neutrpěla i moje dcera. Jsme docela závislačky. Adopce se neboj. je to jen tabuizovaná oblast, kterou naše společnost zmiňuje snad jen o vánocích. Z toho jde pak strach. Já mám zkušenost, snad tu nejlepší. Kdybych mohla adoptovat ještě jedno malé zdravé dítě, nepokoušela bych se dál o IVF. V mém věku je to už ztráta času. Ale tady mi řekli jedno zdravé dítě a dost. Ale Ty máš ještě dost šancí. Tak je ště jednou hodně štěstí a kdyby náhodou tak fakt neměj strach. Berika

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.07.04 00:37

Ahoj Sisi, děkuji za hezkou odpověď a přeji hodně štěstí. S tím placením v CAR jsi mě překvapila. To je milé zjištění, ale fakt je to trochu zruky. Já kromě mé snahy, myslím víc na to jestli by tím neutrpěla i moje dcera. Jsme docela závislačky. Adopce se neboj. je to jen tabuizovaná oblast, kterou naše společnost zmiňuje snad jen o vánocích. Z toho jde pak strach. Já mám zkušenost, snad tu nejlepší. Kdybych mohla adoptovat ještě jedno malé zdravé dítě, nepokoušela bych se dál o IVF. V mém věku je to už ztráta času. Ale tady mi řekli jedno zdravé dítě a dost. Ale Ty máš ještě dost šancí. Tak je ště jednou hodně štěstí a kdyby náhodou tak fakt neměj strach. Berika

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.07.04 00:38

Dr. Texl. Ať máš víc štěstí nežli já. Berika

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.04 17:45

Milá Beriko, já sama se musím začít poohlížet a vybírat kliniku, asi dám na radu mého gynekologa ( ještě jsem se ale neptala ) na Repromedu slyším jen zle, Helios prý není až tak špatný ale chvála zatím pro UNICA. Psala jsem včera na stranky w.ISCARE, zda mi můžou doporučit, ale odpověď konkrétní nebyla:-(…prý ať kouknu na w.neplodnost…tak sama nevím, mám za sebou léčbu endometriozy.­.uvidíme co bude dál. Sama bych byla vděčná za doporučení kliniky, příp. doktora.. přeji Ti hodně štěstíčka.
Peťa ( Brno )

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.04 22:51

Ráda bych přidala i svoji zkušenost a trošku očistili sanatorium Repromeda.Je jasné a zcela normální,že když se nedostaví ůspěch,člověk hledá chybu všude možně.Já jsem si zažila taky své.
V r.2000 jsem podstoupila v Reprom.1 pokus IVF a ze 3 zavedených embryí se 3 chytli a my čekali trojčata.Vzhledem k mé drobné postavě jsme se v Reprom.dohodli,že to zredukujeme na 2 a to byla osudová chyba.Po redukci jsem v 5 měs.těh.začala krvácet,odtekla mi plodová voda,mimískům přestaly fungovat ledviny a já jsem je musela porodit a to bylo to poslední co jsem pro ně mohla udělat.
Byla jsem absolutně na dně,ale nevzdala jsem to a za podpory manžela,všech blízkých a vstřícného personálu,právě v Repromedě,jsem bojovala dál.Podstoupila jsem další 4 zákroky a na 6 pokus se stal zázrak,který spinká vedle v pokojíčku a bude mu 8.8.2004 1 rok.Proto chci všem říct nevzdávejte to a bojujte dokud to jde.
Ještě chci podotknout,že považuji za polovinu ůspěchu,to,že jsem cvičila cviky paní Mojžíšové pod vedením paní Volejníkové v Brně.Všem přeji štěstíčko.Pa Pa Ivča a Kubíček

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.04 22:52
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.04 07:33

Ahoj Beriko.
Je mi 22 let a už jsem podstoupila 2 IVF. Byla jsem v Ostravě v Gyncentru. Co ses týče těch cen: 7000 kultivační poplatek, 18 000 kryokonzervace embryí + asistovaný hatching, 5000 zavedení zmrzlíků, 2000 jsem doplácela za léky. Poprvé nás to vyšlo na těch 21 000, ale na podruhé, protože jsme měli zmrzlíky, to stálo je těch 5000. Nicméně se to nepovedlo, ale podle mě to je tím, že jsem byla ve stresu. Seznámila jsem se tam s holkou a té se to povedlo hned napoprvé. Nicméně jsem si zašla ke kartářce ( to co mi předpověděla před dvěma lety se vyplnilo) a ta mi řekla, že se to podaří přirozenou cestou. Prý když má člověk zdravou páteř, tak jde všechno. No a můj manžel ji zdravou nemá a asi proto má tak málo spermii. Poradila mu cviky paní Mojžíšové (jsou mimochodem hrozně jednoduché a vůbec nenáročné, spíš uspávací) a můžu říct, že manžela už druhý den přestaly bolet záda a po týdnu se mu dokonce zvýšil i objem spermatu!! Tak dáme na její slova, na další IVF „zatím“ nepůjdeme a radši investujeme do něčeho lepšího. Na podzim se nám prý to miminko má podařit, tak až to bude tak se ozvu.
Jinak neklesej na mysli a uvědom si, že vše co se děje, se nědějě pro nic za nic. Je to pouze důsledek něčeho.
Pa a držím palečky.Venda

monicka01
Kecalka 266 příspěvků 06.09.04 11:50

Milá Beriko,
doufám, že se na tyto stránky ještě podíváš. jsem trošku v jiné situaci, ale také přemýšlím nad adopcí. Já jezdím do Prahy pronatalu a nemůžu si je vynachválit - jak finančně tak lidsky. Proč píši je mi dost divné, že ti nechtějí povolit adopci dalšího zdravého dítěte. To je přeci nesmysl. V zákoně o rodině se o tom nepíše. Snad už konečně bude připravený a vládou schválený jiný. Moje známá má adoptované 2 zdravé děti a představ si, že teď se jí narodila přirozenou cestou zdravá holčička. Možná je to tím, že jsem ze severozápadních čech, kde je díky jistým ženám více dětí. Nevím nechci to posuzovat. Jen se mi to zdá divné a ba naopak skoro vůbec neměla při adopci druhého problémy - papíry byly jednou dané. Tak nevím. Přeji Vám spoustu zdravíčka MOnika

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.04 14:24

Ahoj Gruzie,
zajímalo by mě jaký imunologický problém vám zjistili. Já mám za sebou taky vyšetření v Plzni. A mám strach jak to dopadne děkuju Jana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.04 14:24

Ahoj Gruzie,
zajímalo by mě jaký imunologický problém vám zjistili. Já mám za sebou taky vyšetření v Plzni. A mám strach jak to dopadne děkuju Jana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.11.04 23:38

Ahoj Beriko,

je super, ze jsi to s adopci dotahla do konce. Mne na uradech nakonec tak otravili, ze jsem zadost nechala lezet a dost me to ted mrzi i pres to, ze se mi po 7 letech snazeni o dite letos konecne postestilo a mam doma osmimesicni holcicku.

Byla jsem na IVF v Pronatalu v Praze a prohlizela jsem si tam i ISCARe - obe centra na mne udelala velmi dobry dojem. Kdyz jsem ale v Pronatalu po IVF neotehotnela, uz jsem nechtela z jizni Moravy tak daleko dojizdet a rozhodla jsem se absolvovat na doporuceni umele oplodneni na FN Brno - Obilni trh u Prof. Ventruby, kde jsem otehotnela na prvni pokus po inseminaci!! Neni to tam sice tak moderne zarizene, ale prisitup byl velmi profesionalni a byly tam i velmi sympaticke, mile a prejicne sestricky, takze toto centrum muzu taky z vlastni zkusenosti jenom vrele doporucit.

Snehurka

PetraSpice
Nováček 2 příspěvky 27.01.05 14:42

Ahoj, já Ti asi moc neporadím, jsme s přítelem teprve na začátku a rozhodujeme se o mimotělním oplodnění. Nic jiného nám doktoři nedoporučili. Partner má spermiogram 8 milionů z toho 95% imobilních a to je blbý. Mě zajímá ta adopce, kdyby se to nepovedlo, chtěla bych dát domov nějakému bobkovi, který nemá ani mámu ani tátu. Jaké to je? Celý ten proces adopce? Co po Tobě všechno chtějí? Jak moc Ti zasahují do života? Všichni říkají, jaká je to hrůza, já vůbec nevím co si pod tím mám představit, ale chci to zkusit. O sebe se nebojím, vydržím, si myslím dost, ale nevím, co přítel, taky by bral adopci, ale je skeptický, už předem to zavrhuje, že nemáme šanci..přece, všichni to říkají?. Jen jsem nepochopila, proč úředníci zavrhli druhé dítko adoptovat. Myslela jsem si, že je to spíš snadnější. Že vidí, že už jedno máš a dobře se o něj staráš, tak proč nemít další?? Nechápu to:( Ahoj, Petra

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.05 15:45

Posílám osobní doporučení a to Dr.Hudeček - Fakultní nemocnice Brno - Bohunice, je moc fajn a hlavně realista.
Zdravím Janet

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.05 08:33

Ahoj Petro a všechny, které jste mi psaly, pokud ještě nahlédnete do těchto stránek.Na IVF jsem již zanevřela, ale nezahořkla a zabojovala jsem o 2. adopci přes FOD. Druhé dítě mi naše úřady nechtěly dát, že je mnoho žadatelů o zdravé a malé děti a tudíž by nebyli uspokojeni jiní čekatelé. Vím, že to tak není všude. Není spravedlnosti a to ať se týká regionů a nebo adopce u některých přestárlých poslanců, kteří si jen vytváří imige a to na úkor nás. Ale na FOD mají jiný systém a prověření rodiče, kteří mají platnou žádost mají šanci. A já díky nim nyní budu mít druhou holčičku. Dopadne-li to dobře, napíši o tom knihu. O všem co jsem prožila a o tom, že adopce naní třeba se bát. Je to možná krásnější mateřství samozřejmě z trošku jiného úhlu pohledu než to biologické a neplatí pro všechny. Protože adoptované děti jsou opravdu chtěné děti… Děkuji a všem přeji hodně štěstí berika

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.05 18:02

Ahoj Beriko,

chtěla bych Ti pogratulovat ke Tvé adoptované dcerušce. Tvůj článek mě tak nějak potěšil…
Sama jsem se s manželem snažila o miminko přes pět let a asi 3 roky jsem také v péči odborníků na asistovanou reprodukci, mám za sebou několik inseminací, KETů i IVF, ale dosud nejsem těhotná. Také není znám důvod, proč nemohu otěhotnět, žádné zdravotní důvody já ani manžel nemáme.
Již minulý rok jsme si dali žádost o adopci. Nyní máme za sebou všechno papírování a přes půl roku jsme na seznamu čekatelů na miminko. Moc se na tu naši holčičku těším a už teď ji nesmírně miluji, pomalu nakupuji prádýlko, to abych byla připravená, kdyby nám zavolali, že pro nás mají děťátko. S manželem jsme se domluvili, že umělé oplodnění už nepodstoupíme a necháme vše na přírodě, buď se nám to podaří nebo ne a společně vyhlížíme do budoucna na naši adoptovanou holčičku. Co mne ale na Tvém článku zaráží je to, že Ti nechtějí povolit adopci druhého dítěte. Sama jsem rozhodnutá, že bych ráda někdy v budoucnu adoptovala ještě alespoň jedno miminko, takže jsem se na to informovala a po přečtení Tvého článku ještě znovu a bylo mi řečeno, že to není pravda, že se může adoptovat více dětiček a naopak že to vůbec není neobvyklé a stává se to často. Tak nevím, jsem ze severních čech, ale to by nemělo hrát žádnou roli.
Každopádně Ti přeji mnoho šťastných chvilek s dceruškou a věřím, že se dočkáš i druhého miminka. HODNĚ ŠTĚSTÍ. Zuzka

Uživatel je onlineilca
Extra třída :D 12274 příspěvků 06.06.08 08:24

Ahoj holky
sice sem nejak nezvladla precist vsechny prispevky, ale jeden bych chtela uvest na pravou miru.
Bavili ste se o tom ze nevite co se deje s vasemi vajicky a ze neznate zadnou kdo by darovala a ja vam reknu ze ji znam a je to moje kolegyne a je to s penezma tak ze ji nikdo nic neplatil ale nastesti ani ona nikomu, k tomu aby darovala vajicka ji premluvila kamaradka ktera je potrebovala, samozdrejme ze ne jeji ale diky tomu ze dovedla darce tak ji posunuli vis v rade cekatelek na darkyni a ted uz je tehu. No neni to skvely, jen me mrzi ze zensky to maji tessi, musi do sebe rvat hormony a dovi co jeste a  chlapy si dou jen odstriknou a je to. No holt zivot uz je takovej.
Jinak ja chodim do repromedy a ted stimuluji a zatim sem spokojena tak doufam ze to dopadne dobre :-)
tak ahoj

Vložit nový komentář