Jak jsem vařila vajíčka aneb: Mé kulinářské začátky

Příběh, o který bych se chtěla s Vámi podělit, se odehrál už dávno, ale zrovna dnes mi ho moje mamka připomněla a říkala jsem si, že srandy není nikdy dost a zrovna v tomhle období je vážně potřeba, tak tady je moje historka.

Jak jsem vařila vajíčka aneb: Mé kulinářské začátky

Bylo mi asi 13 let a měla u mě ten den spát moje kamarádka. Mamka nám slíbila, že nám k večeři udělá bramborový salát s řízkem a já měla za úkol uvařit vajíčka, než se mamka vrátí z práce.

V té době moje kulinářské schopnosti nebyly vůbec dobré, ale oloupat brambory nebo uvařit pytlík rýže jsem zvládla. Tak jsem se tedy ujala i tohohle úkolu. Zapnula jsem sporák, vzala hrnec, nalila vodu a dala vařit vajíčka. Mezitím přijela kamarádka a já ji šla otevřít. Řekla jsem jí, že než půjdeme ven, musím to dovařit a pak půjdeme. Sedla si tedy ke stolu a povídaly jsme si. Po nějaké době jí říkám, že nevím, jestli jsou už vajíčka hotová, jestli neví, jak to poznám. Ona že prý ví, musím do nich píchnout. „Cože? Co je to za blbost?“ říkám jí. „Neboj, vezmi si nůž a píchni do nich.“ Vzala jsem tedy ostrý nůž a píchla jsem do jednoho. „Co teď?“ ptala jsem se. „Je to měkké?“ říká mi kamarádka. Přemýšlela jsem nad tím, že vajíčka mají přeci skořápku, tak měkká být ani nemůžou, ale o vaření jsem nevěděla vůbec nic, zato kamarádka se tvářila jako profík a já se nechtěla ztrapnit, tak říkám: „Ještě ne.“

A tak jsem chvíli čekala a šla to zkusit znovu. Opatrně jsem nožem píchla do dalšího a to bylo, světe div se, opět tvrdé. Ptala jsem se kamarádky, co s tím, ona, že mám ještě pět minut vydržet a pak už určitě budou. Za pět minut jsem to šla tedy zkusit potřetí a kamarádka svou radu ještě vylepšila a říká mi: „Vem si nůž, píchni do toho a když spadne, je to hotový.“ Vzala jsem nůž, propíchla vajíčko, to z nože spadlo a já se zaradovala, že máme hotovo. Sundala jsem hrnec ze sporáku a šlo se ven.

Odpoledne přijela mamka a my jí pomáhaly se salátem. Vzala vajíčka a koukala se na ně a ptala se, proč jsou všechna propíchaná? Kamarádka se na mě koukla a začala se smát. Ona si celou dobu myslela, že vařím brambory a já mezitím píchala do vajíček. Když nám to řekla, smíchy jsme se mohly všechny tři potrhat.

Je to už naštěstí spoustu let, co se to stalo a moje kulinářské schopnosti se výrazně zlepšily, ale přeci jen, od té doby, vždy když mamka vaří vajíčka, na tu historku si vzpomene a nezapomene mi to připomenout :-D

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
36664
1.3.21 06:45

Musím ty smrady pouštět víc do kuchyně :-)
Vzpomínám na kamarádku (kterou také maminka nenaučila), jak krájela cibuli. Nejdřív na kolečka a pak každé kolečko zvlášť na čtverečky křížem :-) Je z ní skvělá kuchařka.

díky za deníček, pobavil.

  • Zmínit
  • Nahlásit
36
2.3.21 12:25

Ještě, že jste se nerozhodly takhle poprvé vyvařovat na Velikonoce :mrgreen: Pobavila jsem se, díky! :lol: :kytka:

  • Zmínit
  • Nahlásit
1933
2.3.21 14:02

Slovy klasika: To nevymyslíš! Takovéhle historky píše opravdu sám život :). Mně to pobavilo velmi :potlesk:. Nedokážu si představit, jak to píchání do vajec probíhalo, natož jak chudák vejce dopadla na konci procedury :lol:.

  • Zmínit
  • Nahlásit